Opinie o BPO management w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy BPO management. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie BPO management na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BPO management w Wrocław

k.

Jak na CC ogólnie firma nie najgorsza, 11,5/h co dla studenta daje całkiem niezłą stawkę, grafik wysoce elastyczny. Tylko trenerka trochę jakby się z choinki urwała. Generalnie trzeba do tej pracy podejść z dużym dystansem, dobra na przeczekanie: miesiąc, dwa, nie więcej, bo ileż można dzwonić i gadać o internecie vectry. Jak dla mnie okres pracy 3 mce okazał się wystarczający. Wypalające jak każde CC. Pozdrawiam

Agusik

Pracuję na projekcie Vectry juz 3 msc i jestem zadowolona. Przerobiłam już u CCiG, IPT, Cotel i pare innych CC. Porównanie niebo a ziemia :) kasa jest na czas, 11,50 brutto na reke za godzine co dla uczących sie daje 10,50 na reke jest wporzadku :) Dodatkowo prowizja, imprezy firmwe itd Fakt jedna toaleta to niewiele ale planowane są zmiany. Spółka wchodzi w grupe Casus Finanse więc renomę ma bardo dobrą. Co do kadry? Zarówno trener jak i mój Kierownik rewelacja. Polecam :)

boom
@Agusik

Wchodzi w spolke z Casus Finanse... Jak się zamierzasz wypowiadać to dowiedz się co i jak. Bpo od samego początku jest w tej spółce bo zarząd stworzył skrzydło outsourcingu. Ktoś wyzejść wspominał ze jest na enerdze ocena rozmów i jak nie zaprosisz kogoś do udziału to masz w plecy punkty. Nie wiem czy wiesz, ale bardzo możliwe ze Energa odgórnie narzucila taki wymóg. Pomysl teraz iż w przypadku gdy ktoś np w miesiącu zrobi kilka złych rozmów i takich osób będzie kilkadziesiąt, to Energa może np wyznaczyć karę dla spółki. To co przedstawiłem to tylko wierzchołek góry, bo nie wiadomo jaka umowę mają spisana. Na pewno nie czepiali by się o byle co bez przyczyny.

Hika

Pracowałam tam kilka miesięcy i musiałam się zwolnić bo moja głowa nie wytrzymała. Jeśli chodzi o pracę to nie jest ona zła czy tragiczna ale niestety ciężka, bo połączenia masz średnio co kilka sekund, a same rozmowy trwają kilka, czasem nawet kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut ale to już zależy od twojej wiedzy i od klienta. Na rekrutacji mówione są bajki co do sposobu pracy, tego nawet nie chce mi się komentować, bo pani która rekrutuje nie ma bladego pojęcia o pracy o której mówi. Mniejsza jednak o to.. Zaczynając tam pracę trzeba się przygotować, że klienci potrafią być okropni, wredni, czepiają się o najmniejszą głupotę i pierdołę. Paradoksalnie klient bardziej się kłóci o 5gr (serio!) niż o 200zł. Ale trafiają się też normalni, wysłuchają tego co masz do powiedzenia, dziękują, żegnają się i jest ok. Przepisowo, rozmowa nie powinna trwać dłużej niż 4 minuty ale jest to dość ciężkie do wykonania z każdym telefonem na początku pracy. Jak nabierzesz wprawy to już jest to wykonalne oczywiście przy normalnym kliencie. Rozmowy są monitorowane, niektóre z nich są wybierane na ocenę i otrzymujesz punkty. Żeby zdać musisz mieć 90% (absurdem jest ankieta, już nie pamiętam po ile punktowane, chyba 12, czyli jeśli na koniec każdej rozmowy nie zaproszisz klienta do aniekty żeby cię ocenił to już nie zdajesz monitoringu). Oceniana jest weryfikacja, która musi być poprawnie przeprowadzona, następnie aktualizacja (durne pytania), pytania dodatkowe, itp. W praktyce wychodzi to tak, że jeżeli zapomnisz czegoś powiedzieć to najpewniej monitoring nie zaliczony ale z czasem człowiek zapamiętuje wszystko krop po kroku i ja sama mogłam pochwalić się monitoringami na 98/100 punktów. Katastrofą są przerwy. Firma zatrudnia coraz to większą ilość pracowników ale ilość osób na przerwie jest bez zmian i konsultanci nieraz kłócą się o to kto ile był na przerwie, ile flag jest, ogólnie żeby pójść na przerwę to nieźle trzeba się nagimnastykować żeby policzyć flagi i jeszcze zdążyć zrobić to przed tym jak klient zadzwoni. Z ubikacją też głupia sprawa, jeden kibelek dla kobiet, jeden dla facetów a kolejki takie że szkoda gadać, bo siedzą w tych kiblach i makijaże poprawiają zamiast się załatwić i wpuścić kogoś innego. Tylko jednego lidera polubiłam, był to facet znający się na rzeczy, potrafił pomóc, pogadał, pochwalił. Liderki to klapa, jedna siedzi i bawi się telefonem, wchodzi na neta podczas pracy i nie wie co zrobić jak jest problem a druga stara się ciebie jak najszybciej zbyć. Trenerzy nawet ok, chociaż jeden nosi się jak król, co to nie on, jaki to on nie jest śmieszny a ty zapier.. do roboty bo klienci czekają. Drugi całkiem sympatyczny, tylko średnio pomóc potrafił, bo nie rozumiał co się do niego mówi. Podsumowując, jeśli chcesz zacząć tam pracę to musisz zdać sobie sprawę, że bez dystansu do siebie długo tu nie popracujesz. Klienci są różni, zdarzają się przemiłe osoby ale i także takie które tylko krzyczą, bo coś im nie odpowiada i wszystko co najgorsze to oczywiście ty, bo nie rozumieją, że my tak naprawdę na nic wpływu nie mamy. Czyli dystans i jeszcze raz dystans, bo zwariujesz. Szkolenie oceniam na średnio trudne, dość dużo materiału, codziennie testy ale wystarczy poczytać, pouczyć się i zdajesz bez problemu. Sami konsultanci są sympatyczni i wygadani (pewnie przez pracę). Mogliby tylko poprawić system przerw, dać więcej ubikacji i przyglądnąć się pracy niektórych liderów.

xyz

Witam, z tego co słyszałam to kadra się zmieniła już kilkukrotnie. Mam tam paru znajomych i podobno obecnie Bpo to kilka lat świetlnych do przodu w porównaniu z tym co było. Podobno niektórzy marudzą, że infolinia, że dużo telefonów itd. Natomiast jak jeszcze był PLAY to dzwoniliśmy jakąś bazę z tyłka gdzie wszyscy niemalże mieli karty za 30 zł a Ja i nie tylko musiałam przekonywać i cisnąć ludzi że abonament za 60 zł jest lepszy. Codzienne spotkania, które i tak nic nie wnosiły i wynik pod koniec projektu nigdy nie był wyrabiany. Cały czas tylko cele naprawcze, bo to nie wina bazy i staruszków, tylko nasza... Przecież co to za problem podnieść opłaty za telefon osobie, która nie wykorzystuje tego co ma obecnie. po 100-150 telefonów dziennie i ciągłe wyzwiska, że dzwonimy któryś raz z rzędu...

Konsultant Ds. Klienta Indywidualnego

Rekruter spóźnił się 20 minut na spotkanie no ale trudno, zdarza się. Odbyliśmy bardzo sympatyczną rozmowę przy której zadawał mi pytania o przyszłość, później wyjaśnił system premiowania (jak sie okazało był trochę złudny). Na koniec luźno jeszcze porozmawialiśmy o naszym wspólnym zainteresowaniu

Przyszłość co planuje Dlaczego kierunek który nie jest związany ze sprzedażą Co Pan słyszał o call center Niech Pan mi sprzeda telefon Odpowiedzi na teksty klienta w stylu "No ale nwm, nie umiem teraz podjąć decyzji"

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
user

Praca tam to jedna wielka kpina. Wyjście na przerwę, która każdemu należy się jak psu buda graniczy z cudem. Oznacza zsynchronizowanie końca rozmowy z klientem, policzenie ilości wystawionych flag osób, którzy właśnie są na przerwie,nawet tych schowanych za grubymi filarami, wetknięciu swojej flagi w szparę między ciasno ustawionymi boksami i zaznaczeniu w systemie, że się jest wycofanym, pod warunkiem, że żaden klient w tym czasie ci nie wpadnie. Zatrudnia się coraz większą ilość osób, ale o zwiększeniu ilości przerw, na której mogą być jednocześnie pracownicy nikt nie pomyśli. Dochodzi do kłótni między pracownikami, kto się pierwszy wycofał i komu się przerwa należy. Nawet jeżeli opanuje się wszystkie czynności jednocześnie i w końcu uda się wyjść, następuje kolejny problem - TOALETA. Na kilkadziesiąt dziewczyn pracujących w tym samym czasie jest JEDNA toaleta, do której stoi się w kolejce jako 3 albo 4. Pół biedy jak te, które stoją przed tobą szybko załatwią swoje potrzeby, ale nie rzadko zdarza się, że siedzi taka 5 minut, albo więcej, bo musi sobie nos przypudrować i fryzurę poprawić. Kończy się na tym, że całą przerwę poświęcasz na staniu w kolejce do toalety, z której nawet nie zdążysz skorzystać. Jednorazowo możesz być na przerwie maksymalnie 10 minut, a spróbuj spóźnić się minutę - zaraz zacznie cię ścigać liderka-gestapo z kompleksami, której się w d.... poprzewracało. Kolejny problem to zamulający system. Ładowanie danych do eBOKa - 5 minut, zmiana np. adresu do korespondencji, itp.-10 minut. Klient, który dzwoni z komórki, i który płaci za tą rozmowę oczywiście wydziera się na konsultanta, że to tyle trwa. To tylko czubek góry lodowej syfu jaki w tej firmie panuje. Trudno to opisać, to trzeba przeżyć. Wszystkim chętnym do pracy w BPO Management odradzam, bo szybciej pomyślicie o zwolnieniu niż wam się wydaje. Aha... Okres wypowiedzenia - 30 dni.

konsultantka
@user

Pracuje tam od niedawna. Byłam bardzo pesymistycznie nastawiona na tę infolinię, bo jednak kojarzy się to ze sprzedażą. Ale jednak... po dluuuugim szkoleniu i po niechętnym rozpoczęciu pracy na słuchawce uważam, że nie jest źle. Jak czegoś nie wiem, podchodzę do odpowiednich osób i mówię w czym leży problem i dostaję odpowiedź. Faktycznie, niektórzy liderzy mogliby być milsi, ale może to kwestia charakteru bądź 'stanowiska". Sami konsultanci są strasznie mili :) Co do socjalu - coby mogli naprawić to te TOALETY. przerwa leci a kolejka długa. Jeśli chcesz pracować i sobie zarobić z raczej dogodnym grafikiem - polecam. Oczywiście mogę się przyczepić do paru kwestii, ale w każdej pracy będzie jakieś 'hallo'.

enka

pracowałam 4 miesiące na projekcie energa - jako, że projekt młody, obecnie działa jakiś rok - łatwo o awans, na maile, następnie na lidera. wspominam bardzo miło. jedyna wada to ciągła pytanie o aktualizację danych, nawet kilka razy dziennie, jeśli klient dzwoni kilkukrotnie. odsłuchy bywają denerwujące, dla niektórych stresujące. dziwię się skąd taka niska ocena - może przez inne projekty, sprzedażowe. gdyby zaproponowano mi awans, na pewno bym została.

warto

Wynagordzenie na czas, polecam serdecznie :)

Kons007

nie jest źle :)fajni ludzie, Lider - przynajmniej mój - też spoko. takie typowe CC, z dobrą lokalizacją. osobiście mogę polecić infolinie - coś innego niż standardowo, można odpocząć od sprzedaży...

str

Ok Ja pracowałem tam ponad rok. Niech ktoś napisze czy normalna firma wybiera lidera i trenera gdzie po ponad pół roku te osoby dalej są na stanowisku konsultanta. Czy normalna firma wybiera trenera, który wie mniej od konsultanta? Chodzi mi o kobietę :) Po drugie ona za moich czasów juz została z trenera liderem bez żadnego Ac i z tego co pamiętam to tylko krzyczała. Dobrze, że tam nie pracuje bo zero rozwoju w tej firmie (pomijając projekt Energa bo z tego co wiem to jest największy i robią ac na liderów) swoją drogą jednak czemu wybrali nowych liderów na energe gdy jeden już był wybrany? To taka moja dygresja bo firma broniła się tym że na energe trzeba się uczyć 2 tyg samego projektu. Jeżeli ktoś nie chce się rozwijać tylko wiecznie tkwić na stanowisku konsultanta to jak najbardziej ok. W przypadku gdy ktoś myśli o rozwoju to odradzam.

kmj
@str

ja dopowiem cos bardziej zabawnego - ktora normalna firma wybiera lidera, taka osoba po mniej wiecej pol roku dopiero tym liderem zostaje, a pozniej nie wiadomo dlaczego wraca na luchawke, bo zatrudnia sie liderke kolezanke, ktora nic nie robi:D

śmieszek

ojojoj chyba się ktoś nam tu mocno zdenerwował z powodu negatywnych opinii. nie ładnie tak kłamać wszystkich o tym, jak to dobrze tam jest.... a definicja trenera - nigdzie nie znalazłem informacji, że trener powinien stać nad głową konsultanta i na tym kończy się jego rola, piszą coś totalnie innego, no ale ja niedoświadczony jestem to może jeszcze mało wiem:D

Konsultant

Ciekawe te opinie są .... Jak ktoś pracował tam krócej niż 3 miesiące i pewnie nie poznał dokładnie osób lub nie chciał poznać , które tam pracują jak na stanowisku konsultanta czy lidera , tylko powierzchownie ocenia , to powodzenia życzę z takim podejściem . Liderzy którzy są na stanowiskach są to osoby z doświadczeniem i pełną wiedzą . Dzwonią , dzwonią dzwonią ... no a co miało by być innego , najpierw trzeba pomyśleć na jakie stanowisko się przyjmujesz a nie narzekać . Przerwy takie jak występują w większości stanowisk przy tel . Jeśli ktoś idzie do pracy a nie pracować to wszystko będzie nie odpowiadać . Ogólnie firma , współpracownicy i kierownictwo jest w porządku . I J jeśli ktoś lubi tego rodzaju pracę , to naprawdę warto się tutaj zatrudnić . P.s. odp. - Projekt Energa - przeczytaj sobie definicję trenera , a potem się wypowiadaj . Dziękuję

Simon

Projekt Energa-faktycznie odbierasz polaczenia przychodzáce,ktore wpadaja jadno za drugim.Mala sala w porownaniu z iloscia ludzi.Na sali ok 100 osob.Sa dwie toalety-jedna damska i jedna méska.TRAGEDIA.5 min przerwy na 1 godz.Nie liczác ostatniej i pierwszej godziny pracy.Praca w godzinach od 8-20.Umowa-zlecenie.Stawka-11,50 brutto/godzina.Zaczyna sié od szkolenia,ktore trwa 5 dni po 8 godzin dziennie.Za szkolene placá-10 zl brutto,ale wyplacajá jak przepracujesz 200 godzin.Socjal tragiczny-malutki pokoj,w ktorym nie mieszczá sié ludzie,jedna lodowka etc.Duchota na sali,ludzie jak mrowek.Srednio fajnie tam jest....

Dawid

Ja z BPO miałem kilku znajomych i średnio wypowiadali się o kadrze z CCIG. Nie chodzi mi o samych ludzi, charakter, bo to było ok, ale o kompetencje... W związku z tym zdecydowałem się na DK Marketing. Wiadomo, czepić można się zawsze, ale generalnie miło wspominam. Zwłaszcza trenerka E. Duża wiedza i podejście. Co prawda zakończyłem współpracę, wyjechałem ale nie wykluczam, że znów tam wrócę.

Projekt Energa

Umowa-zlecenie. Dobre na przezimowanie, duża rotacja, stawka 8 zł z hakiem/h (osoby bez legitymacji), brak socjalu, brak benefitów, jedna ubikacja damska i jedna męska na potężną salę z ok. 100 konsultantami (dawny Cotel), za kotarą zresztą, wstyd cokolwiek robić w ubikacji (odgłosy kiblowe), bo za zasłoną jest pokój socjalny, w którym konsultanci konsumują śniadanie... Na sali panuje zaduch i zapach kurzu ze starej wykładziny i foteli! Połączenie rzeczywiście wpada jedno za drugim, non stop, odbierasz, odbierasz, odbierasz - ciągle, bez chwili wytchnienia. Przerwy: 5 min/godzinę. Kierownictwo - bez zarzutów (wszak mają z konsultantów nieeezłą kasę), trener - ekhm, taki chłopaczek, wymyśla durne testy, liderki KJ i KF - bez komentarza, kto je tam dopuścił, jedna tylko szczeka, a druga nie wie KOMPLETNIE NIC, lider RK - jako jedyny rzetelny z dużą wiedzą. Przeprowadzają testy wiedzy, monitorują rozmowy, żądają wyrabiania celów (odbieralność, czasy połączeń, jakość) i spełniania wydumanych "standardów", np. weryfikacja klienta na wstępnie + aktualizacja jego danych (ok. 2 min. litanii przy każdej rozmowie - idzie zwariować). Nie polecam, nie odradzam, trzeba spróbować, aby się przekonać. W tej firmie odpowiada się też na maile, ale tam... tam mogą dostać się tylko NIELICZNI. Czyli im głębiej się wsuniesz, tym masz większe szanse, trzeba być włazikiem.

Tixi123

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad aplikowaniem tam. Ale podsumowajac napisane wypowiedzi - rozumiem że nie warto? a jak w takim razie na innych projektach? Moze tam warto pracowac? Mozna sobie wybrac projekt? Prosze o rade

Ew

Czy ktos moze cos powiedziec o projekcie Energa ?

Ona

Czy ta firma jeszcze istnieje? Bo jak odchodziłam to wydawało sie, ze juz nie najlepiej jest

Ona

Dziękuje za odpowiedz. Nie moge przestac się dziwic:)

Bina

Pracowałam tam kiedyś. To w ogóle jeszcze istnieje? Jak odchodziłam pod koniec zeszłego roku to było dno i kilometr mułu.

widze i slysze

nie wroze sukcesu tej firmie przy tych zarzadzajacych.. predzej czy pozniej to padnie, czego zycze. ale co tam nie wazna jest praca- wazne, ze sie lubia ;)co do trenerki - potraktowala nas jak smieci, ale predzej czy pozniej się to zemści

bezstronny

Napiszę jak naprawdę było i jest. Kiedyś były w sumie 3 teamy. Poranna - 2 popołudnie - 1 Najlepsze wyniki osiągał team gościa który, został liderem z konsultanta. Takie jest moje zdanie i nie tylko. Później się trochę pomieszalo i liderka z popołudnia została kierownikiem kampanii playa. Więc popołudnie przejął lider z porannej, a dużo dobrych ludzi przeszło do liderki z porannej. W każdym razie utworzyły się 2 teamy- rano i popołudnie. W między czasie trenerem została dziewczyna, która która dostała stanowisko Ponieważ trenerka musiała odejść - sprawy prywatne. Jednak Nowa pani trener przebija wszystkie jakie mogliście do tej pory poznać: Uczyła ludzi na szkoleniach ze w playu po wykorzystaniu pakietu neta, Internet nie działa - a wszyscy wiedzieli że spada prędkość, nie znała podstawowych ofert np kiedy działa lte co trzeba mieć żeby działało itd. Na razie tyle o tym. Następnie firma zmieniła dyr. Operacyjnego, oraz przyszedł shift z ccig. Nowy dyr po przyjściu zrobił rekrutację na lidera i trenera wybrali dwie osoby - do tej pory nie zostali nimi Następnie atmosfera w firmie trochę spadła. Kiedyś były wspólne wypady na imprezy urodziny itp ogromną liczba osób, teraz dużo ucichlo - może nikt nie ma urodzin, albo było zimno :) Później było tak że z niewiadomych przyczyn lidera z popołudnia zwolnili,całego ob się zwolnił i ma jego miejsce pojawiła się trenerka... Wow myślicie że musi być świetna skoro objęła dwa stanowiska jednocześnie... Nic bardziej mylnego. Nie dość że jako trener wypada okropnie i wykazuje się ogromnym brakiem Wiedzy na temat produktu to jeszcze jest liderem który umie tylko krzyczeć. Do tego było parę przygód z jej udziałem, ostatnia to taka ze pokazując kolejny brak wiedzy jej konsultanci zrobili chyba 15 czy 20 umów błędnych. Zastanówmy się skoro lider i trener w jednym nie wie tego to jaką opinie mogą mieć ludzie którzy dopiero przyszli... słuchajcie dalej, trener i lider w jednym miała pretensje do wszystkich ze jej nie powiedział... Dramat tyle możemy wywnioskować. Zachęcam do spróbowania sił bo stawka godzinowa jest wysoka. Zawsze jakieś doświadczenie w życiu. Co dalej - w rym momencie jest vectra, którą podobno daje małe premie, ale coś jest. Projekt medyczny i energa pozostałe to małe projekty.

Zostaw merytoryczną opinię o BPO management - Wrocław

• Jak się pracuje w BPO management?

Zobacz opinie na temat firmy BPO management tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BPO management?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BPO management?

Kandydaci do pracy w BPO management napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BPO management
2.5/5 Na podstawie 189 ocen.

BPO management