International Paper

Kwidzyn

Opinie o International Paper

Scania

A czy po zmianie ochrony jest lepiej czy to samo? Jezdzilem tirem po papier ale za starej ochrony i tam jechac to byla katorga.Kierowcy jezdza tam za kare w zadnej innej wielkiej firmie a nawet koncernach nie ma takich ... ochroniarzy.Dostalem zakaz za lamanie przepisow niby ale jestem bardzo szczesliwy ze juz tam nie musze jezdzic!

Papiernik

Zwykły operator 2500-2700 na początek w systemie ale proszę bez euforii ilość nauki i zakres obowiązków gigantyczny to nie praca na linii w Jabilu czy Lacroix. CORAZ GORZEJ W IP !

użytkownik zarejestrowany

Ale nadal nic nie wynika z tego @anunannaki, bo nie wiadomo jakie International Paper proponuje warunki w zamian za pracę, którą opisujesz. Co do kierownictwa, to oczywiste, że takie osoby zarabiają o wiele więcej, to są rzeczy powszechnie znane. Najlepiej byłoby dla innych byłoby gdyby ktoś napisał konkretne rzeczy, te o które pytałam powyżej na przykład.

Anunannaki

dzien za dniem noc za na noca a ty rypiesz, nie wiesz o ktorej wstajeszasz ani jaki dzien tygodnia , idziesz do pracy za ochlapy z masonskiego stolu byle przezyc i karza Ci stawac na bacznosc za chwila wychtchnienia ktora ktora Ci zaplanaowali ..... no ale plany sie zmienily....nie ma wytchnienienia tylko to co zostalo jak dla psa... oni biora grube bawia sie na karaibach a Ty zasuwasz na chleb... taka sprawiedliwosc.... .I to najgorsze ze jden z rodakow ciagnie za sznurki co mu amyrykaniec podyktowal, tak ma byc i i tak sami sobie robimy....

użytkownik zarejestrowany

@ROBOL i @kokos, a możecie napisać na jakie warunki pracy może tutaj liczyć, właśnie taka osoba z kilkuletnim stażem? Piszecie o niskim prestiżu firmy ale nie wyjaśniacie dokładnie, jakie macie wynagrodzenie, socjal, benefity? Dla każdego pracownika to będzie oznaczać coś innego, więc może lepiej żeby każdy mógł ocenić to sam?

Kokos

Niestety kolega wyżej ma racje. Nic już nie zostało z dawnego prestiżu zakładu teraz to podrzędny zakład jak Jabil, LcX aż boje się bo w takim tępię to zrówna się niedługo z Warmińskimi. Zgadza się pracowników z 5, 10-letnim stażem pracy mają za nic. Przykre ale prawdziwe. A jeśli chodzi o EC to nie wiem bo pracuje na Papierni ale o EC i ich kierowniku to już krążą legendy, chłopakom naprawdę trzeba współczuć !

ROBOL

Witam Temat dość stary i pewnie mało odwiedzany. Ale przez te kilka lat się w IP dużo zmieniło niestety na gorsze! Niby pensje i zarobki dla nowo przyjętych rosną...ale zakład zapomniał już o osobach zatrudnionych 5-10 lat temu którzy byli przyjmowani na dużo niższych stawkach niż teraz. Obecnie sytuacja wygląda tak że osoba nowo przyjęta po 3-miesięcznym egzaminie ma więcej niż ta z doświadczeniem 5-10 letnim totalna PORAŻKA!!! Dodatkowo roczne podwyżki wyglądają tak że pobliskie zakłady elektroniki Jabil, Lacroix płacą dużo więcej. Wymagania i obsesja na punkcie BHP zaczyna skutecznie zniechęcać załogę ,zaczynają się jednostkowe wypowiedzenia bo niektórzy po prostu mają tego dość! Duża liczba osób odchodzących na emeryturę którzy mieli naprawdę duże stawki...ich pieniądze przepadają gdzieś w niewyjaśnionych okolicznościach na wydziale bo podobno do biurowca nie wracają. Zakład szczyci się średnim wysokim wynagrodzeniem (jedno z najwyższych w pomorskim) a jako jedyni dodają do tej średniej odprawy emerytalne dla odchodzących które są wielokrotnością pensji w zależności od przepracowanych lat( ciekawe czy w jest to w ogóle dozwolone w prawie pracy?). I ostatnia kwestia jeśli się już zdecydujecie na ten zakład to przestrzegam kategorycznie przed wydziałem EC (Energetyka) kierownik totalny idiota i dusigrosz dba tylko o własny interes. Załoge traktuje jak woły robocze a nie ludzi. Najgorszy wydział w IP i najmniej zarabiający ! Ogólnie NIE POLECAM!!!!!

użytkownik zarejestrowany

To dość ciekawy rozwój na stanowisku @Alan, w innych aktualnych ofertach pracy International Paper oferuje też pakiet socjalny. Możesz wyjaśnić innym zainteresowanym pracą, co się kryje pod tym zapewnieniem?

buli

Witam mam pytanko że zamykają fabrykę w Kwidzynie,jakieś pogłoski słyszałem.Mam nadzieję że to tylko plotki

Alan

Ja się dostałem na magazyn wyrobów gotowych i to bez żadnych znajomości ,i to nawet bez jakiegoś dużego doświadczenia bo przed pracowałem 8 miesięcy jako magazynier w innej firmie.na początek dają 2200 po trzech miesiącach egzamin i podwyżka i umowa na rok i potem jeszcze dwie umowy i podwyżki (tak przynajmniej obiecywali)póki co jeszcze nie minął miesiąc jak tam pracuje więc się okaże

Andrzej

Czy inżynierowie np jakości również pracują w systemie 3 zmianowym? Rozważam przeprowadzkę z Gdańska :)

użytkownik zarejestrowany

Pracujesz w International Paper? Chętnie dowiemy się więcej na temat obecnie oferowanych warunków zatrudnienia. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy firmy?

Jurek

Każdy coś tu pisze o sobie i mniemam ,że nie są to wyssane z palca bajki. Ktoś kto przeczyta to co ja dopisze uśmiechnie się i pomyśli nie marudź masz i tak dobrze i faktycznie bo..... - mogłem trafić do firmy typu TOR-PAL , czy też B&K , lubi innych takich wymysłów .Tam są fachowcy ,tacy sami jak ja ,czyli umiejący dobrze wykonywać swoje obowiązki i co z tego mają ? Tak jak ja po trzydziestu paru latach pracy mają netto około trzy tys zł- to się nazywa zgnojenie człowieka .Oni i Ja zaczynaliśmy w latach 80-tych ,teraz już mamy około 55 lat.Ja mam lepiej bo pracuje w IP i mam 3800 netto, a moi koledzy mają średnio takie , jak ja zarobki .Średnia zakładowa to bodajże netto 5600 .Czyli prawda jest taka -życie bywa do kitu ,bo masz żonę bez pracy , dziecko chore i sam już wolniej chodzisz :).pozdrawiam . . .

?

Mam do czynienia ze wyjątkowo apodaktycznym przełożonym niejakim Karasiewiczem. Samiec alfa alfa niewątpliwie. Czuję się.przez niego poniżany. Z resztą ma tendencję do wywyższania się. Przy tym gościu nie ma sensu na swoje wnioski ani spostrzeżenia.On wie zawsze najlepiej. Wódz i Cezar. A mobibg to u niego piwko. A gdzie standardy IP.Ten gostek ma zanic.

kika
użytkownik zarejestrowany

moze ktoś po zlosci tak pisze, poza tym nie ma nic w tym zlego, ze zatrudnic wola kogos po znajomosci czy z polecenia bo to sa sprawdzeni pracowniczy i bardzo czesto majacy dosiwadczenie w branży, a gdyby bylo inaczej to nie zmieszczaliby tutaj ofert

ja

bez znajomości sie tam nie dostaniesz

Op

Zatrudniiony przez IP dostaniesz minimum 2200 neto.

Leiva

ile zarobi operator wykańczalni na poczatek ?

GKW

Witam, mam pytanie, jak wygląda aspirowanie na inż. w tej firmie? Warto się starać? Czekam na poważne odpowiedzi.

A.

byleby procz pensji nie wiazaly sie inne gratyfikacje na boczku i jak tu zyc?

dedal

Mialem do zaprojektowania projekt wentylacji. Nikt nic nie wie, zero wiedzy wsrod kordynatorow projektu, ale trzeba bylo wstawiac do projektu firmy ktore oni sugerowali. Miasto w miescie.

szymon

bardzo dobrze napewno nie znam ale matura zdana..

szymon

witam jestem absolwentem szkoly policealnej ,,chemiczne badanie srodowiska,, nastepnie ukonczylem ,,technikum papiernicze,,..mam nadzieje ze moja opinie przeczyta ktos z pracownikow na wyzszym szczeblu i odpowie mi na pytanie; dlaczego mimo ze wysylam aplikacje nie jestem jeszcze zatrudniony w International Paper Kwidzyn..jezeli ktos sie uczyl(ja poswiecilem 5 lat) by miec takie wyksztalcenie i pracuje nadal w kwidzynskich firmach produkcyjnych..wiem ze trzeba miec znajomosci..ja ich nie mam..albo powiedzcie kogo musze znac..ja juz naprawde nie wiem co mam robic.. a moze isc z powrotem do szkoly i sie przekwalifikowac bo moze celuloza teraz potrzebuje bardziej mechanika niz technika papiernictwa 605 765 106 gonia-1990@wp.pl

lol

Ostatnio wysłałem cv na wykańczalnie to mi odpisali że nie spełniam wymogów, najlepsze jest to że posiadam większe niż tam podali i wszystko było zawarte

ewa

dodatek za system 27% od stawki plus premia

gosc

ogloszenie o prace napisane jest pod konkretna osobe. I nie ma szans osoba nikomu nie znana . Z gory wiadomo kto bedzie przyjety. A dla znajomego kogos ze swity sa w stanie zwalnic pracownika tworzac nowe stanowisko. np. Zwolnia refernta ds..... utowarza specjaliste ds..... i tak to dziala.

Pracownik IP
@gosc 22.04.2015 08:37

Co ty za głupoty piszesz, ją pracuje od prawie 30 lat w IP i mój znajomy nie mając nikogo kto by się za nim wstawił został przyjęty tylko na podstawie swoich uprawnień

olololololol
użytkownik zarejestrowany

a jaki to jest nowy system rekrutacyjny? bo nie wiem czy coś się zmieniło czy mam się szykować na nowe zmainy czy czy jak to wyglada? sa jakieś testy teraz czy jak to wygląda? bo ja już naprawde nie wiem co mozna nowego na tej rekrutacje zrobić, ale chyb niewiele znaim wprowadza teraz czy dużo jednak?

gosc

wypadek śmiertelny i konsekwencje wyciągnęli w wobec prowadzących zmianę czy pod dywan to wszystko poszło jak warminskich

jarek

Nie dawno dowiedziałem się na imprezie od znajomych że Talar znęca się psychicznie nad swoją żoną, i kradnie jej pieniądze inwestując wszystko w mieszkanie w Szkocji bo chciał się tam przeprowadzić a ona nie, od kąt go znam to zawsze wydawał się jak by coś było z nim nie tak . Widzę że trzeba ograniczyć kontakty z psycholem

EWA

ty chyba jesteś przyjęty po znajomości ty wiesz ze mnie 10 miesięcy przed emerytura [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do torpala i co ty na to i byłam solidnym pracownikiem do samego końca obsługiwałam przekrawacz włącznie z przestawą tył i przód pracowałam włącznie z torpalem 20 lat tobie tez tak podziękują jak się zestarzejesz dobrych krajaczy powypierdalali do torpala jesteś kuzynem Krzykowskiego albo innej szychy głupot nie opowiadaj pewnie obsługujesz automat jakiś i ludzie z torpala tańcują koło ciebie braki wywala i bubki tnie zycze ci powodzenia zestarzejesz się to cie torpal przywita ip w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] cie kopnie

LOPEZ
@EWA 20.06.2014 18:57

Ja pracuje od 5 lat a jeszcze 3tys nie przekroczyłem chyba mówimy o dwóch różnych zakładach albo siedzisz gdzieś w biurowcu bo tam krzywdy nigdy sobie nie zrobią !

b. zadowolony

Witam, pracuje w IP od 1.5 roku, zatrudniony w 2013 r. jestem bardzo zadowolony z warunkow jakie mi zaproponowali, jest mnostwo nauki, egzaminow zanim dostanie sie umowe na stale, ale wiem, ze to sie oplaci. Na poczatek ,,mlodemu,, daja ok 2500 netto, po 3 miesiacach egzamin, jesli zdasz wpada 100 zl, kolejny egzamin po roku, kolejna 100 wka i znowu po roku ostatni egzamin, kolejne 100 zl. Czyli mamy juz 2800 na reke plus podwyzki inflacyjne, przez pierwsze 2 lata ok 250 zl. Podsumowujac, po 2 latach mlody pracownik zarabia ok 3000 na reke i z roku na rok minimum 150 zl podwyzki, taka jest prawda. Pracujac w IP kazdy czuje sie doceniany i dumny, przynajmnij ja, a jestem tylko operatorem. Wierzcie lub nie, ale napisalem prawde. Warto sie ubiegac o prace w tej firmie, choc jest strasznie ciezko, na 1 miejsce potrafi byc kilkaset.podan. powodzenia

orzel210277
@b. zadowolony 17.06.2014 22:03

witam a jak wygląda w IP dodatek za system 4-brygadowy?

były robol

praca w tej firmie zatrudnia znajomych starych wyżeraczów

profesjonalna

Zostaw opinię o International Paper - Kwidzyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie International Paper