Opinie o hebe.pl - Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp z o.o. w Kostrzyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Drogerie Hebe. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Drogerie Hebe o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Hebe w Kostrzyn Żniwna 5

Wk85

Witam, Czy na którymś ze sklepów nie przedłużano umów osobom, którym się kończyły w maju lub kończą w czerwcu? Jak to teraz wyglada?

Halina

Cześć dziewczyny. Jak u was wygląda praca ze zmniejszonym etatem ? Ile dni w tygodniu pracujecie i jak wyglada to godzinowo?

starsza koleżanka
@Halina

pytanie kompletnie bezsensu. co Ci da taka wiedza? pulę godzin do wykorzystania każdy konsultant ma taką samą. to od potrzeb sklepu, składu, ilości L4 i urlopów zależy czy bedziecie pracować po 8 h i więcej wolnego czy po 6 i mniej dni wolnych.

Praca w hebe

A co z osobami którym kończy się umowa czerwiec /lipiec ? Zostaną przedłużone czy z powodu strat będą zwolnienia?

Magda
@Praca w hebe

Nie zwalniają z powodu oszczędności, nie musisz się niczego obawiać. To jest bardziej kwestia tego czy jesteś dobrym pracownikiem, jeśli tak to napewno podpiszesz nową umowę.

kalaaa

łatwo dostać pracę? jak teraz wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Blue
@kalaaa

Łatwo, biorą większość, bo non stop się dziewczyny zwalniają, albo rezygnują już na rozmowie kwalifikacyjnej gdy usłyszą stawkę....

Po wysłaniu CV bierze się udział w grze testowej online, która rzekomo sprawdza kompetencje na dane stanowisko pracy. Po 4 dniach odpowiedź zwrotna - mi odpisali coś w stylu, że decyzja nie była łatwa, ale ze względu na to iż jest dużo kandydatów i brak doświadczenia jako sprzedawca (chociaż mam doświadczenie w obsłudze klienta) nie zostaję zakwalifikowana do kolejnego etapu. Jak na tak dużą firmę trochę słabe wytłumaczenie...

15 pytań, czas odpowiedzi 20 minut; scenki sytuacyjne związane z pracą na danym stanowisko

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Job Point Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.

Cześć dziewczyny jak to jest? Czy jeżeli firma nie odczuwa już strat to mamy prawo mieć nadal obniżone etaty? Słyszałam już o wielu,że przywracają wszystko, ponieważ nie odczuwają strat finansowych... Ale znając naszą firmę będą ciągnąć to jak najdłużej i wymagać coraz więcej,swinie!!

Anka
@123

A robisz budżet w sklepie? Wiesz jakie wyniki są w innych sklepach? Wiesz ile trzeba wydać na czynsze, opłaty prąd, woda itp ile kosztuje jeden pracownik? Sprawdź a pózniej pisz ze firma zarabia... pomyśl: żebyś mogła wydawać na przyjemności musisz w pierwszej kolejności opłacić stałe koszty i to co zostanie masz na przyjemności. Jeżeli nie masz 100% zaplanowanych przychodów zabraknie Tobie na dodatkowe wydatki

Monia
@Anka

Czytasz to, co piszesz?! Porównujesz wypłaty dla pracowników do przyjemności? My też mamy stałe opłaty, my też mamy zobowiązania. Mój mąż przez kryzys stracił pracę, zaraz nie będę miała za co żyć, a na ten moment jestem jedynym żywicielem rodziny.

Renia85
@Anka

Niech firma sobie szuka lokali z mniejszymi czynszami i kosztami, po drugie nie interesuje mnie ile placa i za co nami sie nie przejmuja jakie mamy rachunki i po trzecie jakby byli nie wiadomo ile stratni to by kierownikom i zastepcom rowniez obciel etaty.

Helena
@Renia85

Dokładnie, żałosne jest to co zrobili, zabrali najmniej zarabiającym i jeszcze mają czelność mówić że możemy się zwalniać bo na nasze miejsce przyjdzie dziesięć kolejnych.....Tak się traktuje ludzi ????

Ona
@Anka

Teraz już nikt nie wydaje na przyjemności bo go na to nie stać po po opłaceniu rachunków prawie nic nie zostaje a wszystko drożeje

Renia85

Dziewczyny mam pytanie, jak na waszych sklepach odbywają się awanse na stanowisko kierownika i zastępcy ? Czy są przyjmowane osoby z zewnątrz bez doświadczenia czy przesunięcia wśród obecnych pracowników mających doświadczenie.

Basic
@Renia85

W tej firmie wola zatrudnić osoby z zewnątrz niż dac szansę na awans swojemu pracownikowi.

Bazyl
@Basic

Już wspominałem lepsze miernoty są :)

Ja się zastanaeiam co Wy robicie w tej firmie jak jest tak źle i nie dobrze ! Polecam złożýć wypowiedzenia i znaleźć pracę odpowiadającą waszym wymaganiom . Ale sądze że takowej nie ma :(

Jadzia

Witam, mogłabym uzyskać informacje ile zarabia ks? Jestem obecnie po rozmowach na to stanowisko, jednak nieoficjalnych. Obecnie jestem konsultantka

Mamama
@Jadzia

Serio...? Skoro Pani jest na stanowisku konsultanta powinna Pani wiedzieć, że zarobki są uzależnione od sklepu... skoro rozmowa była „nieoficjalna” to czemu nieoficjalnie Pani nie powiedzą?

Jadzia
@Mamama

Właśnie tutaj pojawia się problem... Wiem, że konsultantki zarabiają różnie, jednak dowiedziałam się, że kierownik rozpoczyna karierę od stałej pensji. Nie wiem czy to prawda, stąd moje pytanie, gdyż bardzo zaskoczyla mnie ta informacja

Peggy Brown

Byłam ostatnio w Rossmanie, i tak porównałam sobie do naszego Hebe, dziewczyny siedzą przy kasie, nie pakują w reklamówki, nie wciskają gazetek ( leżą sobie obok i kto ma ochotę to bierze), nie pytają natrętnie o aplikacje, nie mówią o korzyściach posiadania takowej ????, oraz nie wciskają nic przy kasie.Na sklepie luz, nikt mnie nie zaczepia.Jako klient zdecydowanie wolę tam robić zakupy- mimo tego , że nie są spakowane ????

Helena
@Peggy Brown

Jeszcze dodatkowo im płaca za pracę w warunkach pandemii,

Renata
@Helena

u nas w Hebe za pandemie postanowili pozbawic konsultantow 500set zl z wyplaty oraz premi.

Zapomniana

Czy posiadacie mobingu w swoich sklepach?

Iks
@Zapomniana

Tak. Kierownik potrafi zapytać czy od czego mamy łeb, bo przecież nie mamy mózgow albo krzyczeć przy klientach. Dodatkowo publicznie zwraca uwagę, przy całym zespole potrafi zrównać konsultantkę z ziemną.

Magda
@Zapomniana

Tak, notorycznie, co owocuje zwalnianiem się pracowników.

@kiero

Witam wszystkich KS mam pytanie ile czekacie na zwrot za faktury od KR Czy czekanie 3 miesiące na swoje pieniądze plus następne faktury to jest normalne !!!

Xxx

A czy ktoś wie kiedy będą wypłacane zapomogi?

Anuśka
@Xxx

Tez jestem ciekawa

Olas

Jestem studentka, która przyszła do Hebe żeby „dorobić” Praca nie jest mega wymagająca aczkolwiek pieniądze za wykonywanie pracy niestety są bardzo śmieszne, premie również :) Jako osoba wciąż ucząca się, stwierdzam że bardzo ciężko połączyć prace z uczelnia (mimo ze studiuje zaocznie) i nie powinno być tu problemu, aczkolwiek pracodawca ma gdzieś rozwój swojego pracownika Mała możliwość awansu bo dosłownie wszyscy brani są z zewnątrz Podziwiam osoby, które wytrzymały tu dłużej niż pół roku ;) Ja osobiście czekam na odmrożenie gospodarki i od razu uciekam

PracownikH
@Olas

Mam nadzieję, że niebawem gospodarka wróci w pełni do życia. Mnie dobiła głodowa wypłata... Jestem zmuszona szukać nowego zatrudnienia.

Madeline
@Olas

Pieniądze są adekwatne do stanowiska i/lub kompetencji. Jeśli ma się wyższe kompetencje niż te wymagane na piastowanym stanowisku to powinno się zmienić stanowisko/ firme/ itp.

agaa
@Madeline

Adekwatne do stanowiska? Nie rozśmieszaj mnie.

Megan
@PracownikH

No ale z tego co pamiętam pensje obniżone będą dopiero majowe a nie marcowe?? Prawda??? Coś mi tu nie pasuje

Olas
@PracownikH

Adekwatna do stanowiska i czego? W hebe możesz mieć magistra farmacji oraz milion kursów kosmetycznych i posiadać wiedzę największa na sklepie a i tak masz biedną pensje tym bardziej ze firma z góry cały czas stawia taki budżet na sklep, który nie jest realny do zrealizowania byle nie dać premii pracownikom - nie ważne ile byś się nie starał to cały zarząd i tak wymyśli coś byle nie dać

Ama

Cześć Czy któraś coś słyszala na temat bonów 1000zl ,które mają dostac pracownicy zatrudnieni na umowę pracę?

Bbb
@Ama

No właśnie, niby ma dostać każdy kto zarabia poniżej najniższej krajowej i maja umowę o prace. Ale w sumie my(konsultantki) mamy zmniejszone etaty, czyli zarabiamy równomiernie do godzin pracy...

P
@Bbb

Zarabiający poniżej sredniej krajowej czyli 5200brutto.. tak jest ustalone Oczywiście pracodawca nie musi się na to zgodzić, dopłaca 10%do bonu Gdy pracodawca się nie zgodzi pracownicy nie dostaną bonu Nie wiem jak można wypowiadać się w temacie nie mając żadnego pojęcia co do warunków. Czasem jak czytam komentarze mam wrazenie, ze większość osób które pracują w tej firmie maja taki niski poziom inteligencji

W centrali zwolniona część osób na najniższych stanowiskach, pozostałym na niższych stanowiskach obniżono pensje o 20%, która i tak była niska. Managerowie, którzy zarabiają nieporównanie (dobre kilka razy) więcej mają zachowane pensje w wysokości 100%. Teraz pewnie będą kazali tym, którym obcięli pensje wykonywać dodatkowo na 0.8 etatu pracę osób zwolnionych. Przecież manager się takiej pracy nie tknie, od tego są pracownicy na niższych stanowiskach. Tak firma dba o pracowników. Nie warto jest się starać w tej firmie. Jak się zaczął ledwo kryzys to oszczędności najłatwiej zrobić na pracownikach. Krysys minie, obniżone pensje zostaną, dobre wykorzystanie sytuacji przez firmę. Nie wierzę w chęć ratowania firmy, wtedy obcięli by pensje wszystkim po równo. Ale to świadczy tylko o podejściu tej firmy do swoich pracowników. Życzę wszystkim, którym obcięto wynagrodzenie o szybkie znalezienie pracy gdzie indziej jak sytuacja na rynku trochę się poprawi.

TOJA

Zgadzam się z Tobą, to samo pomyślałam, że JM to nie firma kogucik a od razu zaczęli od obniżania pensji - nie wszystkim !! tym, którzy pracują na tą firmę najmocniej i najciężej !! (usunięte przez administratora) ! Kierownicy piją kawkę, robią grafiki i ciągle mają jakieś "ale", ale większość nie zna dobrze towaru, nie wspomnę o konsultacjach... za co im ta pensja 100 % ???

Sara

W innych firmach zmniejszaja etaty wszystkim, pracownikom i menagerom, wszyscy dokladaja sie do ratowania swojej firmy. Zarzady rezygnuja z pensji. A tu dyrektorzy nie dbaja o firme tylko o siebie i swoja kabze.

hebee

Jak sytuacja się poprawi to menagery :) będą sami pracować, na moim sklepie z 5 osób którym obniżono pensję pracy szukają wszystkie , jak tylko coś znajdą mówią DO WIDZENIA , a ciekawe kogo firma zatrudni za pieniądze jakie teraz oferuje? a handel jakby nie patrzyć był , jest i będzie wiec praca za chwilę też będzie, :) pójdziemy tam gdzie nas docenia

Dorota
@TOJA

Za siedzenie na pudelku

Gall Anonim
@TOJA

Jestem kierownikiem, kawki w pracy nie pijany, rzadko kiedy idę na przerwę bo nie mam czasu, za to rozkładam towar , konsultuje, sprzedaje na kasie równo z dziewczynami, do tego robie grafiki mam na głowie wyniki, maile , zwroty , przerzuty, likwidacje, inwentaryzacje i cała nudna papierkowa robotę, na klatę biorę różne uwagi od KR ... Popatrz na to z tej strony: na 8 osób 6 ma ścięte etaty, czyli odpada w miesiącu ponad180 godzin... 180 godzin w trakcie których konsultantki powinny roznosić ceny, sprzedawać, stać na kasie, ale idą do domu bo przecież mają skrócony czas pracy , a ja zostaję z tym wszystkim na głowie i robie za dwóch. Tylko dlatego mój sklep dalej wygląda całkiem nieźle, moje konsultantki owszem nie skaczą z radości na wieść o obcięciu do 4/5, ale cieszą się że mają pracę. W pozostałych sklepach się tak nie patyczkują, od razu zwalniają po kilka osób. Naprawdę wolałabyś żeby Twoja któraś z koleżanek straciła pracę w tym trudnym okresie, została bez źródła utrzymania, tylko dlatego, że dostajesz 2 stówki mniej?

@Gall Anonim

Po 1) 2 stówki? Chyba sobie żartujesz. A po drugie, dziewczyny teraz z.......ją by w 6 g zrobić to co robiły w 8 więc wiesz... A myslisz ze "zwykłe" konsultantki to nie robia likwidacji, zwrotów,paczek, towaru, cenek... Chyba kpisz. Popieram ogolne zalożenie jakie miałaś, ze kierownicy sklepow tez są wykorzystywani, bo są. Bo nie maja ludzi i musza teraz wziac na siebie więcej obowiązków. Ale nie zachowuj sie na Boga jakbyś byla jedyną osoba która robi przerzut. Zazwyczaj ta kartka z przerzutem ląduje w rekach bardziej ogarniętej konsultantki a Ty co najwyżej pewnie to nabijasz.

Gal Anonim
@Tosia

Nie będę Ci tłumaczyć co robię bo sama wiem najlepiej jak to wygląda, ale jeśli nie pasuje Ci stanowisko konsultantki kto Ci broni składać na wyższe stanowisko? Ja od konsultantki przez starszego i zastępcę aż po kierownika przeszłam wszystkie stanowiska i wiem jak jest i doceniam co teraz mam, ale jak mi coś nie pasowało to nie jęczalam na goworku tylko mówiłam wprost co mi nie pasuje

ona
@Gal Anonim

Jak powiedziałam, co mi nie pasuje to mnie zwolniono w najtrudniejszym dla mnie czasie i nikt nie zwracał uwagi na to, że zostaję z niczym.

@Gal Anonim

Kolejne po 1) Ton Twojej wypowiedzi sugeruje mi ze trafiłam w sedno, wiec zaczelo sie jeżdżenie "to kto Ci broni", a po 2, nie poszlam na wyższe stanowisko bo w obecnej sytuacji nie mam gdzie, mimo potencjału. Tak uspokoje może Twoje unoszenie się. Poza tym pracuje stosunkowo nie długo, no chyba ze oczekujesz że ktos przeleci wszystkie stanowiska w rok, patrząc po tonie Twojej wypowiedzi. Poza tym, nie jęcze ;) To Ty Kochana zaczęłaś sie wyzalać jak Ci ciezko jest być kierownikiem wiec.. Czyżbyś wywalała swoje żale na goworku :o ?

Gall Anonim
@Tosia

Ja bardzo lubię swoją pracę, nie użalam się :) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , Ty dalej będziesz uważać że kierownik to tylko kawkę pije, a ja ze mam szczęście że nie mam takich konsultantek w zespole :)

@Gall Anonim

Boże, czy Ty masz jakieś kompleksy... Zwróciłam tylko Ci uwagę w tonie Twojego zachowania... Potem przyznalam Ci racje ze teraz kierownicy maja wiecej na glowie a Ty się jeżysz jakbym Ci cos zrobiła. Moja kierowniczka nie pije kawki, pracuje razem z nami, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie płacze jak jej ciezko tylko po calym dniu powie "Dziękuję, że mi pomogłyście", bo jej pomagamy. Wyglada na to, ze To Ty nie masz oparcia w zespole, jestes wrogo nastawiona. Ale moze to dziala na zasadzie uderz w stół. Skoro nie popijasz kawki to nie trzeba bylo brać posta innego uzytkownika do siebie. Patrząc na to z boku to byla prowokacja a Ty wzorcowo na nią odpowiedziałaś. Nie chce mi sie juz z Tobą dyskutować bo widzę, ze nie masz obiektywnego spojrzenia na sytuacje tylko od razu komuś wytykasz "to po co" " to na co". Zupełnie bez sensu.

Zwolniona
@ona

Naturalne jest to, że bronisz pracodawcy i tego co się dzieje, póki pracujesz w tym miejscu. Jeśli jednak coś zaczyna Ci się nie podobać i mówisz wprost, to co dostajesz? Informacje o zwolnieniu i tekst''Może znajdziesz sobie coś odpowiedniego''. Zapier... Dajesz z siebie 200% i co z tego. Nie oszukujmy się przez 2 lata wyciskają z dziewczyn co najlepsze i dają kopa, bo w dużej mierze jest to pogląd prywatny kierowniczki i jej psiapsiółek, czy ktoś ma zostać czy nie. Czasami brakuje opinii zupełnie neutralnej mającej na celu jedynie ocenę pracy. Nikt się nie przejmuje, że w tym trudnym czasie zostałaś bez grosza. Wylatujesz!

ToTy
@Gall Anonim

Wyobraźmy sobie sytuację, że również i Tobie obniżono by wynagrodzenie o te 20% czy uważasz, że Twoja praca w wyniku wprowadzonej oszczędności była by taka sama, wyższa czy byłbyś sfrustrowany? Pytam z ciekawości bo przecież jest trudny czas i "wszystkie ręce na pokład" chciałoby się powiedzieć

Wera
@Gall Anonim

Być może jesteś kierownikiem który rzeczywiście pracuje na sklepie, ale w innych sklepach jest zupełnie odwrotnie. W przypadku mojego kierownictwa prawie cała zmianę siedza w biurze. Wychodza na sklep chyba tylko po to żeby nogi rozprostowac Ewentualnie na dzwonek. Ja bardzo chciałabym wiedzieć co oni robią cały dzień bo ja pracy z nich nie widzę.

Hania

TK wraca od czerwca wraz z NPS. SUPER!!

Angela
@Hania

No rzeczywiście jest się z czego cieszyć... mamy 0.8 etatu, wymagania te same co wcześniej, A kierownictwo leserstwo siedzi w biurze całymi dniami i (usunięte przez administratora)No robi. Niech oni obsługują. U mnie na sklepie nie będzie na pewno premii więc mam gdzieś obsługę tk

Amanda

Dziewczyny jak wasi kierownicy podchodzą do was jeśli korzystacie z możliwości opieki nad dzieckiem?

@Amanda

Mnie zwolniono.

Aneczka
@mama

Ale jak oficjalnie dostałaś taką informację ? Opisz sytuację

@Aneczka

po powrocie zostałam przywitana rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron., strasznie to bylo naciagane, kierowniczka nie podała mi oficjalnie powodu, bo nie musiała.

Ola
@mama

I co twraz zrobisz? Zglaszasz to gdzies?

@Ola

Chcialam, ale po tym wszystkim juz nie mam siły z nimi walczyć. Szukam nowej pracy, jestem juz po dwoch rozmowach i czekam na telefon.

Konsultantka

A bez problemu dają na czas nieokreślony czy rezygnują z takiego pracownika i biorą kolejną dziewczynę na 2 lata.

Konsultantka

Dziewczyny jak to wygląda w Hebe z umowami. Niedługo kończy mi się 2 umowa która była zawarta na rok. Teraz powinna być na czas nieokreślony?

Asia
@Konsultantka

Pierwsza na rok druga na rok trzecia na czas nieokreślony

Konsultantka

Ale powiedziano Ci że to z tego powodu?

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Hebe - Kostrzyn

• Jak się pracuje w Drogerie Hebe?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Hebe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 418.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Hebe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 339, z czego 22 to opinie pozytywne, 157 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Hebe?

Kandydaci do pracy w Drogerie Hebe napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Hebe