Opinie o ALBIONE w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ALBIONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ALBIONE o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALBIONE w Gdańsk

obiektywna

Punkt widzenia zależy od puntu siedzenia.Wiele w tym jest prawdy.nie dziwie się zatem rozgoryczonym zwolnionym lub zwalniającym się z Albione .Są osoby , ktore pracują w tej firmie po kilka lat (od razu nadmieniam , że do nich nie należe) i nie narzekają .Oczywiście mając lepsze i gorsze dni w pracy ,ponieważ szef i owszem jest osobą bardzo specyficzna i ne ukrywam potrafi przyłożyć mailowo tak że aż człowiek poczuje kłucie w sercu.Dla niego liczą się bowiem efekty sprzedażowe,bo to widzi w systemie a nie nasze tłumaczenia na temat sprzedaży .Nie znam jednak drugiego człowieka ,który ze swojej działalnosci stworzył swoją filozofię życiai potrafi jej uczyć tylko trzeba się nauczyć słuchać i wyciągać wnioski.na pewno jest sprawiedliwy wobec wszystkich pracowników,placi jednakowo wszystkim.podstawa za którą też trzeba coś robić ,choć się to niektórym nie podoba i premia,zależna jeśli nie tyko od nas to przynajmniej w dużej mierze.Można naprawdę nieźle zarobić lub zarobić tylko podstawę .Nie słuchajcie że towar jest lipny bo jeszcze nie słyszałam złego słowa o asortymencie.Panowie są zachwyceni i często mówią że odkąd kupili "u nas"te pierwszą rzecz porzucili wszystkie inne marki i wracaja po kolejny garnitur ,koszulę , spodnie..Myślę że "fenomen" tych oszczerstw"tkwi w naszych słąbościach , w tym że nie potrafimy się pogodzić że nie umiemy sprzedawać a to przecież wydaje się banalnie proste. Dlatego najlepiej zgonić na szefa ,na kierowniczki na asortyment,założyć ręce i iśc do pracy na osiem godzin zakładając nogę na noge.I TEŻ OCZYWIŚCIE NARZEKAĆ.TYM RAZEM NA NISKĄ PENSJĘ!!!Drogie panie wygodnicke ,choć sama mam chęć nieraz rzucić tę pracę to wiem jedno.Nikt za free płacił nie będzie .W Albione naprawdę szef płaci uczciwie ,ale na siebie musimy zarobić same on daje nam do tego narzędzia ,i doskonałą markę,my musimy przekonać klienta.Tym ,którym się to udaje jest wdzięczny w postaci przelewu na 10 każdego miesiąca.Skończcie więc z wypisywaniem tych bzdur i oszczerstw bo to nasza paskudna polska przywara .Zeby sie lepiej poczuć musimy komuś przyłożyć, obsmarować,zwyzywać.Ja na razie pracuję a jeśli uznam ,że dłużej nie potrafię bo presja mnie przerasta po prostu odejdę nie mając pretensji ani do szefa ani do koleżanek .trzeba umieć,krytycznie patrzeć również na siebie.Jak to jest powiedziane "widzisz drzazgę w oku drugiego ,a kłody w swoim nie dostrzegasz" Sfrustrowanych pozdrawiam ,przemyślcie sobie bzdety ktore NApisALIŚCIE LUB MACIE ZAMIAR NAPISAĆ. Aha i jeszcze jedno ALBIONE to z pewnośćią nie instytucja charytatywna ,więć za darmo nie zapłaci i tu się ze wszystkimi zgodzę.ochroniarzy do wieszaków też nie potzrebuje ale zaangażowanych nagradza . Odnośnie umowy o pracę. Dostalam bardzo szybko,te mialam kierowniczki......ktOre pozdrawiam

pato

gratuluję zmiany obsady w KRK..przerzuciłem się na WAwę. (usunięte przez administratora).wciska na siłę towar, nie mając zielonego pojęcia o produkcie.Gdybym się na tym nie znał, chodziłbym ubrany jak pajac...nie ważne co, byle było. Wcześniej była faktycznie obsada, która potrafiła dotrzeć do moich potrzeb, dlatego bardzo lubiłem ten salon. Przychodząc po krawat do zakupionego wczesniej garnituru, wychodziłem z krawatem i garniturem... teraz wolę omijać salon szerokim łukiem i jechać do innego miasta. ;/

armada

a czy w kontekście rozwoju kariery jak uwazacie czy warto zatrudniać się w tej firmie jako lektor? chodzi mi konkretnie o pracę w Zabrzu - najbardziej mnie martwi że w ogłoszeniu nie ma zadnych wymagań podanych konkretnych - może wiecie jakie one realnie są?

Endri

Z dnia na dzień towar coraz gorszy, personel niemiły - (usunięte przez administratora) Nie polecam. Kiedys dużo rzeczy tam kupowałem bo i obsługa była świetna i odzież wysokiej jakości.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ALBIONE? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
adelante

Porażka, (usunięte przez administratora)

anni

Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia i nie chodzi tutaj o samą pracę, bo ta jest ok ale ludzi którzy tworzyli zespół w tym miejscu(usunięte przez administratora) Brak w tym miejscu jakichkolwiek zasad i reguł, każdy pracownik je sobie ustala pod siebie, dla przykładu jesteś nowa to wstawiają cię w grafik w najgorsze dni typu pon i wt żebyś nie miala sprzedaży, dalej wstawisz sobie prośbę grafikową to wielkie halo bo dlaczego, masz być pod ich dyktando, zero jakichkolwiek relacji koleżeńskich (zapewne spowodowane tym, że masz prowizję od sprzedaży własnej i jak masz więcej niż inni to najchętniej nóż w plecy by ci wbili), nikt za ciebie nie chce przyjść gdy ty potrzebujesz się zamienić ale jak oni chcą to musisz bo panienka bez dzieci musi być na każde zawołanie bo przecież nie ma swojego życia. Brak szkolenia, było jakieś wstępne ale ważnych rzeczy dowiadywałam się po czasie, najlepiej kogoś nie wyszkolić odpowiednio żeby nie sprzedawał i czasem nie był lepszy niż stara załoga. Zero działania zespołowego, wwalą cię na minę jak tylko o czymś zapomnisz. Podkradanie klientów i teksty typu ty już swoje sprzedałaś to teraz siedź za ladą na porządku dziennym, nie dadzą ci podejść do klienta, a jak już go masz to potrafią zniechęcić klienta głupimi tekstami zeby nie kupił, bo jak nowa osoba może cokolwiek sprzedawać, przecież w oczach (usunięte przez administratora)to wstyd dla starej załogi.(usunięte przez administratora)Chore towarzystwo! Na ok 13 sklepów w całej Polsce odpowiednie obroty osiąga jeden może dwa a reszta ma obroty niskie np 14tys miesiecznie, nikt tego nie chce kupować co świadczy o marce, ludzie tam nie wchodzą, a jak już wejdą to niektóre pracownice potrafią być nie miłe dla klientów którzy np. składają reklamację lub nic nie kupują. Wypowiedzenie dostajesz z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia co również swiadczy z kim mamy do czynienia. Nikt nowy się tam nie wybije, bo stara zaloga sobie wybiera klientów do których podchodzi a gdy wchodzi klient typu oglądacz to słyszysz tekst no idź teraz twoja kolej.

nie ma za co Albione
@anni

Podpisuje się pod tym rękoma i nogami. Tam gdzie ja pracowałam robiły dokładnie to samo. Na początku jeszcze ściemniając, że wszystkie pracujemy na jeden koszyk, że chodzi im o zgranie, o współpracę i pomaganie sobie nawzajem. A każda wiedziała, że ta ostatnia jest co miesiąc zwalniana "dajmy szanse innym" nie znając dnia ani godziny . Na początku stwarzały pozory, a potem zachowywały się identycznie jak pisze anni. Zatrudniają tzw zapchaj dziurę, żeby nie siedzieć tam codziennie, a potem jak widzą, że sobie radzisz odpychają Cię od klienta. Wyszkolą Cię na tyle ile chcą z resztą se musisz sama radzić, bo one też nie są dobrze wyszkolone. Wciskają na siłę coś, co się klientowi nie podoba, a potem się dziwią czemu garnituru nie sprzedały. Przykład klient mówi, że nie chce poszetki bo się w niej nie widzi i nie będzie jej nosił, na to koleżanka z uniesionym głosem odpowiada "ale tak się nosi ! " po czym klient rezygnuje, bo przecież nie kupi jedwabnej poszetki żeby se ją powiesić na ścianie. Pójdzie tam, gdzie nie będą mu wciskać nic na chama. Koleżanka zostaje z zerem a mogła mieć sprzedany garnitur, ale bez tej cholernej poszetki. I oczywiście te pomocne koleżanki tak samo psują Tobie sprzedaż, bo wszędzie muszą wtrącić swoje 3 grosze i klient się zniechęca. Dziewczyny są pod presją, ze zdenerwowania robią głupie błędy, co oczywiście jest "karane" "symbolicznym" 20 zł na fundację. Nie wpłacisz, nie odwrócą Ci błędu, nie odwrócą Ci błędu lecisz z roboty. Do sklepu nikt praktycznie nie wchodzi, bo jest źle dotowarowany. Klient wydaje kupę kasy na te (usunięte przez administratora) super garnitury, ale jeśli jest coś nie tak reklamacji nie otrzyma. (usunięte przez administratora) bo o każdego klienta trzeba walczyć, więc jak mu się powie, że trzeba na taki garnitur uważać , bo to i tamto to się klient zniechęci i pójdzie gdzie indziej. Nie polecam!

Ola

przecież w pracy chyba nikt nikogo na siłę nie trzyma, jak nie pasuje to można się zwolnić i tyle. Swe cierpienia chyba opisują sami zakompleksieni ludzie który nie potrafią się odnaleźć w pracy w sprzedaży i miedzy ludźmi, ale dla takich przecież urząd dla bezrobotnych :) po co się meczyć

Fakty i mity
@Ola

Witam Najwyższe miesięczne wynagrodzenie wyniosło 12500 netto . Dziewczyny z Poznania mogą potwierdzić .

IC

ale zabawa w odbijanie piłeczki, ludzie jak ktoś chce pracować to pracuje jak nie chce to nie pracuje. Przymusu pracy u nas w kraju nie ma, pracy jest dużo, wiec po to wylewanie zranionych uczuć i żali.

zzzz

Więc proponuje wejść na portale takie jak np. olx i wyliczyć sobie na palcach ale obu dłoni ilość ogłoszeń. Potem proponuje wejść również na inne portale i dopiero wtedy podchodzić do dyskusji.Oferty co chwile odnawiane i odświeżane . A i proponuje mniej mówić info na temat struktury firmy i trzymać język za zębami bo potem są takowe komentarze.A że dziewczyny leją wode każdej nowej osobie to świadczy tylko i wyłącznie na temat personelu i tzw kierownictwa.

Przyznaję zakochałem się w tej genialnej marce, która ma ceny nie rujnujące portfela. Wysokiej jakości tkaniny, zgrabna, komfortowa konstrukcja, dużo uwagi przyłożonej do szczegółów. Ich filozofia to połączenie nienagannego krawiectwa a do tego konstrukcja na płótnie ... genialne

Italyczajna

Jeśli chodzi o moją opinię to niestety jest bardzo zła. (usunięte przez administratora) ten sam towar niczym nie różniący się sprzedawany w sklepach stacjonarnych (usunięte przez administratora) Jeśli chcesz pracować w (usunięte przez administratora)firmie to wspaniały wybór dla Ciebie.(usunięte przez administratora) która przedstawia się w salonach za nie wiadomo kogo jest zwykłym sprzedawcą i to też raczej o niewygórowanych ambicjach, rankingi mowia same za siebie. Szczerze odradzam współpracy.

Ante

Tylko komu sprzedawać jak do tych sklepow nikt nie wchodzi ?

Dobra rada 2

No cóż zarobki sa wysokie i premie tez, tylko ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich sa zależne od wyników sprzedaży, jak sie nie sprzedaje to i kasy nie ma.

Krakowa NIE POLECAM

Ktos wyzej napisal"Każdej nowej osobie (od samego początku) są przedstawione jasne, zrozumiałe zasady i każda wykonuje pracę również tą związaną z porządkami bez względu czy ktoś pracuje rok czy też dwa tygodnie." To oczywiscie nie jest prawda, starsi w Krakowie traktuja nowych jak tzw. przynies, podaj, pozamiataj i jaklepiej by trwalo to jak najdluzej,by tylko one mogly zarabiac i obslugiwac klientow, a nowy sie niby ciagle musi uczyc.

ass

Gdańsk to masakra. Mówie to z przykrością, bo dziewczyny które tam pracowały były świetne...ale kierowniczka ( która była nią od czerwca) to jakaś pomyłka. Gadanie jakie to dobre zarobki( system wynagradzania zmienił się w czasie mojej pracy 3 razy. Pracowałam około MIESIĄCA!!) w tym czasie też podobno "przeleciało" tam też 5/6 pracownic. I wieczne narzekania że nie ma ludzi do pracy... szkoda gadać Następnie akurat w Gdańsku dziewczyny, które pracowały dłużej nie kradły klientów. jedyna osobą która to robiła była właśnie fałszywa kierowniczka. tłumacząc że jak widzi że sobie nie radzimy to musi interweniować. Nabijała na siebie nawet jak jej pomoc była znikoma! Właściciel nie dotowarowywał sklepu powtarzając że mamy sprzedawac to co mamy i że to wszystko od nas zależy. Ciężko sprzedawać kiedy na wieszakach pustki. i między garniturami prześwituje ściana. Przecież nie powie się klientowi że garnitur się rozejdzie, kiedy jest za mały. A Pan Szanowny "wiem wszytko najlepiej a jak mi zwrócisz uwagę to wpier*****" straszy że jak nie sprzedamy to zabierze nam wszystkie rozmiary. Zwalniają z dnia na dzień. Pomimo całej sympatii do pracowników nie polecam pracy tam. Byłą (podobno) kierowniczkę moge pozdrowić srodkowym palcem.

gom

Przestańcie się spuszczać; od dawna wiadomo, że żaden eks pracownik nie wypowie się pozytywnie o swoim byłym pracodawcy i firmie a ten który pracuje będzie wypowiadał się tylko w samych superlatywach a poza tym nie rozumiem całej ideii takich forów! To nic nie wnosi ani niczego nie zmienia! Zła praca, dobra praca a prawda i tak leży gdzieś lecz nie wiadomo gdzie . Punkt widzenia zalezy od punktu patrzenia!!!

Pan
@gom

Tu się zgadzam .Pracowałem w tej firmie i zostałem zwolniony bez podania przyczyny z godziny na godzine. Ktoś by powiedział że widocznie był powód? otóż nie, po prostu zły dzień niby kierowniczki która nie ma pojęcia o kierowaniu w tym biznesie. I tu nie chodzi o mój żal czy złość. Po prostu brak szacunku, nie jasne zasady od początku... po jakimś czasie przyznają że muszą tak mówić żeby zachęcić ludzi. Na taką markę i taką cenę sprzedają dziewczyny bez zębów, mało efektywne ... Ogólnie sami nie wiedzą czego chcą. Praca oogólnie w tym zawodzie fajna, premie? realne. ale nie w Krakowie i okolicach. Bałagan, kłamstwo i obłuda... pracuje teraz w innej firmie z profesjonalnym kierownictwem i konkretną stałą marką i jest oki.Także tą firmę odradzam jako firmę i podejście do ludzi.

kr

Fakt że praca bardzo wymagająca ale pieniądze z niej są bardzo fajne, ponieważ premie za sprzedaż są super wysokie. Ale jakie podejście mają do Ciebie kierownicy porażka totalna. Są to osoby które nigdy w życiu nie powinny kierować innymi osobami. Zwalnianie z dnia na dzień to standard, bez podania konkretnego powodu. Wciskanie ludziom kitu to podstawa. Co innego się mówi na rozmowie rekrutacyjnej a co innego jest w realu. A jeśli pytasz się coś kierowniczki to ona nie wie, sam załatw swoje sprawy. Jeśli chodzi o pracę to bardzo odradzam zjadłam sobie tylko zdrowie (kraków)

Potwierdzam szans równych nie ma w Albione, ale to chyba nic dziwnego, w życiu też nie mamy wszyscy równych szans:) Nacisk na sprzedaż duży, fakt, w końcu praca w sprzedaży i do zarobienia duża kasa. Rywalizacja ostra, bo prowizja wysoka! W innych sklepach i sieciówkach nie ma takiej rywalizacji, bo nikt nie płaci takich wysokich premii:) No cóż selekcja robi się sama, a Albione zostaje tylko dla tych którzy wiedzą czego chcą i po co tam idą.

Kierowniczka

Dokładnie potwierdzam to co pisze koleżanka o Krakowie. Wyzysk ludzi tak szybko to można skomentować. Kierowniczka jak od siedmiu boleści nie wiem gdzie ktoś ją znalazł, ale taka osoba nie nadaje się na stanowisko kierownicze. Potwierdzam również kwestię niewypłacania pieniędzy za przepracowane godziny. Ta firma i kierowniczka to porażka.

dobra rada
@Kierowniczka

DOKŁADNIE, ZGADZAM SIE Z OPINIAMI. PRAWOWAŁEM /AM I TO CO SIĘ TAM DZIEJE I WŁAŚCICIEL TO PO PROSTU PORAŻKA I DNO. ZWALNIAJĄ Z MINUTY NA MINUTE NAWET NIE GODZINE CZY TEŻ DNIA.OBIECUJĄ NA ROZMOWIE UMOWE, PREMIE I WYSOKIE ZAROBKI. A TO WSZYSTKO KŁAMSTWO!!! OMIJAJCIE TE SALONY SZCZEGÓLNIE W KRAKOWIE SZEROKIM ŁUKIEM... DNO DNO DNO

smoczka

Praca w tej firmie to całkowita porażka (Kraków) osoba na stanowisku kierowniczym całkowicie nie na miejscu, zwalnia osoby samym wieczorem dzwoniąc do nich i mówi że od jutra nie pracuje.Wymaga od ludzi pracy a sama tylko chodzi po innych salonach. Zero szkolenia o które się prosi. Zero zainteresowania pracownikami.Wielka łaskawość że da Ci dzień wolnego o który poprosisz. Wymaganie wyników a nie rozumie się że nikt nie wchodzi do tego zimnego salonu. Piękne opowiadanie o dużych zarobkach a tutaj proszę nie mam wypłaty za pół miesiąca. Bardzo was proszę uważajcie na te sklepy w Krakowie i całej Polsce nie pchajcie się w...

Zostaw merytoryczną opinię o ALBIONE - Gdańsk

• Jak się pracuje w ALBIONE?

Zobacz opinie na temat firmy ALBIONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALBIONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ALBIONE
2.1/5 Na podstawie 73 ocen.

ALBIONE