Opinie o PKM w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PKM. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM w Katowice

Anita

Witam czy są może przyjęcia do pracy u państwa do mycia autobusów?

Kierman
@Anita

Nie szkoda Ci zdrowia? Trzeba się nieźle namachać rękami, jak nagle zjedzie 30 wozów do posprzątania.

Kiero

Dziekujemy p.Przezes za "szczodrosc" na Swieta w wysokosci 0 zlotych.Przypominamy ze 632 zl to 2 czesc naszej gruszy.Dzieki p.Prezes Swieta beda jak nigdy do tej pory.Jednoczesnie dziekujemy za docenienie naszej ciezkiej pracy i przypominamy ze to My Kierowcy pracujemy na dochody firmy i wynagrodzenia dla calej kadry w tym p.Prezes.Kierowcy PKM

Dawny zainteresowany autobusem

Zawsze jak mi się przypomina ile płaci PKM, to się zastanawiam jakim cudem ktoś chce tam jeździć. Rozważałem kiedyś tą branżę, ale odpuściłem, bo totalnie nie akceptowalna jest taka odpowiedzialność za wynagrodzenie mniejsze niż ma kasjerka w sklepie. Operatorzy wózków widłowych w mojej obecnej pracy zarabiają samej podstawy (160-176h/msc) 2800zł netto a odpowiedzialność jest nieporównywalnie niższa niż przy jeździe autobusem pełnym pasażerów. Kiedy chcą idą na fajkę, przerwę śniadaniową czy po prostu rozprostować nogi, a robotę mają niemal bezstresową. Wiem, że strajki dzisiaj wyszły z mody, ale w inny sposób chyba sobie większej kasy nie wywalczycie - panowie kierowcy. Jest to głównie związane z faktem, że pracownicy komunikacji miejskiej są traktowani jak budżetówka, więc zarobki kiepskie a na podwyżki trzeba czekać latami.

uop

jak ktoś lubi wstawac o 3 w nocy i isc do domu o 17, albo pracował w kamieniołomach to mu się spodoba ,praca w transporcie łatwa nima

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKM, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Zuzanna

@ikarczy już masz za sobą pierwsze dni pracy? Możesz powiedzieć coś o swoich doświadczeniach? Udało Ci się dostać na preferowaną linię? Chętnie dowiem się więcej o Twoich doświadczeniach, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze dni pracy i to, jak wygląda szkolenie wstępne.

Ikar
@Zuzanna

Zaraz dwa lata suknie jak się przyjąłem, daje rade naradzie chodź jest ciężko, dłużą się dniówki.

@Ikar

Kończę powoli kurs na kategorię D plus kwalifikację. Co masz na myśli mówiąc że jest ciężko? Zastanawiam się czy po kursie zaczynać swoją przygodę w pkm czy jednak szukać czegoś bardziej w turystyce lub gdzie indziej. Napisze ktoś jakie są realne zarobki? W kadrach Pani mi mówiła że 16,80 brutto/h z premią. Trochę mało ale podejrzewam że do tego są jeszcze jakieś dodatki o których nie wspomniała. Da się tam zarobić na rękę 3 - 3,5 tysiąca bez nadgodzin?

@kandydat

@kandydat Pamiętaj, zawsze warto jest próbować. Wynagrodzenie, jeżeli takie jest, to rzeczywiście nie jest zbyt wysokie. Ale tak jak napisałeś, można pewnie nadrobić premiami i świadczeniami pozapłacowymi. Czy wie ktoś może czy takowe są w firmie PKM? Będę wdzięczna za odpowiedź.

DB Frankfurt
@kandydat

Jak jesteś młody do wynos się z tego kraju do DE pracuję we frankfurcie o na rękę mam 10000 zł a nie w jakimś syfistym pkm będziesz robić na zarząd i skorumpowane związki zawodowe które popierają dysryminacje zarobkową pracowałem tam bez 20 zl podstawy na godz to sie nie pracuje pozdrawiam

@kandydat

16.8zl to nie stawka na godzinę ale stawka z premią od kwoty 13.5zł. Stawka brutto to 14zł za godzinę po 3miesiącach 14.5zł Wypłata bez nadgodzin to w trybie od poniedziałku do piątku 2100-2200zł a w trybie tygodniowym 2400-2600zł. Oczywiście z nadgodzinami dojdziesz do 3000zł (podane kwoty netto, czyli te które idą na konto). Wczasy pod gruszą płatne w dwóch ratach, brak premii rocznej, ubezpieczenie 83zł/miesiąc od uszkodzenia autobusu.

@Zuzanna

Premii nie ma, wczasy pod gruszą w dwóch ratach, badania lekarskie pokrywa pracodawca a kurs kwalifikacji płatny 100zł. Forma od kilku miesięcy dopłaca chyba 20zł do karty multisport. I jak w każdej takiej firmie dostaje się bilet wolnej jazdy dla siebie i najbliższej rodziny.

kandydat

dzięki, to faktycznie szału nie ma i nie dziwne że chętnych brak..

Adm słomka

(usunięte przez administratora) nie kierowcy nocny 0.35 bytom łagiewniki nie zaczekał m pasażerów z tramwaju

@Adm słomka

@Adm słomka z Twojej wypowiedzi sugeruje, że jesteś osobą korzystającą z usług firmy PKM. Wspomnę tylko, że forum Gowork.pl służy do opisywania warunków zatrudnienia w danej firmie. Jeśli masz takie informacje,zapraszam do wypowiedzi.

Motorniczy
@Adm słomka

Kolego kierowca nie ma obowiązku czekać na nikogo. Ma rozkład i musi pilnować rozkładu. Czekać na Ciebie to może taksówka ale za ten luksus się wtedy płaci.

Leszek
@Motorniczy

Pracujesz może jako kierowca w firmie PKM? Jeżeli tak to dobrze by się składało, ponieważ mam kilka pytań związanych z tym pracodawcą.

Major

Mam dwa pytania dot.kontroli biletów przez kierowcę na krótkich wozach: 1.Większość kierowców rzeczywiście wpuszcza 1 drzwiami i kontroluje kasowanie papierka czy olewa temat? Często ktoś próbuje pakować się 2 drzwiami na gapę? 2.czy dzięki temu kontrolowaniu biletów,rzeczywiście jest bezpieczniej np.na nockach? Mniej hołoty i brak bezdomnych/żuli?

Bolo

A w ogóle firma potrzebuje teraz kierowców? Jakieś podpowiedzi?

Niezadowolony
@Bolo

Cały czas potrzebują, za... 14zł brutto na 1h.

kandydat

Czy warto zatrudnić się w PKM jako kierowca? Jakie są realne zarobki i dodatki do pensji? Mam możliwość zrobienia za darmo kategorii D i zastanawiam się nad zmianą zawodu. Warto próbować? Dostałem informację że na początek to 16,80 brutto/h więc nie za dużo. Co można do tego dostać? Po okresie próbnym dostaje się jakąś większą stawkę? Nie ukrywam że za takie pieniądze to szkoda zachodu..

Syjke

Notoryczne spóźnienia, arogancja kierowców, zero reakcji przełożonych Moje sugestie dla PKM: Poprawa (usunięte przez administratora) poprawa, padaka jak (usunięte przez administratora) weźcie się za siebie Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wszystko (usunięte przez administratora)

Kierowca
@Syjke

Syjke ty nawet nie wiesz o czym piszesz, przecież spóźnienia autobusów to nie wina kierowców

realista
@Syjke

Spóźnienia wynikają przez korki i niewłasciwe ustawienie sygnalizacji na skrzyżowaniach. Miasto K-ce już dawno powinno pomyśleć nad zakupem sekundników nad sygnalizatorami.

bezrobotna

Dlaczego kierowcy w PKM Sosnowiec zarabiają lepiej??? Jesteśmy teraz jedną firmą GZM, powinni wyrównać wszystkim stawki co do grosza!

kierowca
@bezrobotna

bezrobotna, Ty chyba nie wiesz co piszesz, jeździmy pod jedną firmą GZM a nie jesteśmy jedną firmą, to nie GZM ustala stawki tylko nasi pracodawcy np PKM Sosnowiec, PKM Gliwice PKM Katowice itd dlatego stawki są zróżnicowane. No oczywiście to wina związków które mają to głęboko w D...E bo im jest dobrze przy korycie

@kierowca

Pamiętaj proszę, by wypowiadać się w sposób kulturalny. Każdy komentarz można przekazać w sposób merytoryczny i bez zbędnych emocji. Pracujesz obecnie w PKM? Jeżeli tak, podpowiedz nam, jak przedstawia się kwestia wynagrodzenia w tym miejscu pracy? Możesz podać jedynie tak zwane widełki płacowe.

kierowca

Nowy 2800 brutto

Zuzanna

@chamski kierowiec, co według Ciebie powinno zmienić się w firmie by praca była satysfakcjonująca? @Christopher Candzia, dziękuje za opinię na temat warunków płacy w firmie. Czy możesz powiedzieć nam coś odnośnie benefitów pozapłacowych w tym miejscu pracy? Czy takowe są dostępne dla pracowników?

chamski kierowiec

do cholery kierowcy PKM -u nie są robotami tylko ludżmi,i pracownikami kierującymi autobusem,i nie dość że trzymamy wszystko w gaciach aby zrobić następny opóżniony kurs o 20min,aby ci ludzie jakoś dojechali gdzie tam sobie chcą to jeszcze jest im żle,a potem piszą skargi z których my musimy się tłumaczyć bo kierownik musi mieć wszystko na papierze ,ogólnie praca w PKM stała się (usunięte przez administratora),o tyle jest dobrze że jakieś pieniążki wpływają na konto,i nie ważne za ile godż,ale ważne że jakieś są,choć żadne pieniądze nie zastąpią stresującej pracy wszystkich kierowców PKM

chamski kierowiec

wszyscy tu ładnie piszecie o różnych sprawach PKM ale pamiętajcie że życie macie tylko jedno ,i to fakt że brakuje kierowców w tej firmie,zresztą wszędzie brakuje kierowców na rynku pracy,ale nie dajcie się wydusić pracodawcy z PKM,czy gdziekolwiek znajdziecie zatrudnienie,jedno jest pewne że praca z ludżmmi jest ciężka,dużo ludzi jest na tyle samotnych że nie mają gdzie wylać swoich żalów więc wylewają je na kierowców PKM z myślą że jeśli coś napiszą to ktoś ich wysłucha,bo na pewno nic nie zmieni,lecz kierowcy też są ludżmi którzy mają swoje potrzeby

Christopher Candzia

Widzę, że powiela się często pytanie o zarobkach. Zatem jako pracownik z pewnym stażem odpowiem. Na początek wypłaty można się spodziewać w granicach 2300-2500 za nominał h. Jeżdżąc losowe dni z całego tygodnia. Pracując od poniedziałku do piątku jeszcze mniej. Sytuację ratuję brak kierowców i możliwość zrobienia nadgodzin. W ostatnich wakacjach rekordziści dochodzili do 60-70 h. Wtedy spokojnie 3000 i więcej. Jednak wówczas rodzi się pytanie, czy ma to tak naprawdę sens, do tego często grafik jest tak stworzony, że mimo chęci, owych nadgodzin w/w ilości nie da się uzyskać (20h maks. przykładowo). Generalnie można polecić pasjonatom autobusów i desperatom. Sytuacje ratuje ogólnie dość luźna atmosfera (wręcz tragiczny brak dyscypliny i konsekwencji - w szczególności wobec warsztatu), choć może to sprzyjać jak i obrócić się przeciwko Tobie :)

Zuzanna

@Słup, fragment Twojej wypowiedzi dotyczący pracy w firmie jest bardzo pomocny i z pewnością będzie istotny dla osób, które planują podjąć zatrudnienie w firmie. Jednak przypominam, że wypowiadasz się na forum publicznym. Informacje na temat rzekomej możliwości kradzieży są wysoce nie na miejscu i mogą zostać odebrane jako nakłanianie potencjalnych pracowników do powielania tego typu czynności. Warto pamiętać, że kradzież podlega każe grzywny lub pozbawienia wolności w zależności od wartości finansowej przewinienia. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem https://www.gowork.pl/regulamin oraz z art.119 k.w oraz art. 278 § 1 kk

Słup

Niestety PKM to relikt przeszłości, normą jest jazda zepsutym autobusem bo albo nie ma autobusu na podmianę a na pewno nie ma kierowcy z rezerwy. Zarobki jak na tak ciężką pracę marne. Żadnych premii rocznych świątecznych itp. Jedyny dodatek to podzielone na raty gruszka i karpik. Nawet niedziela nie jest płatna 100% sobota za friko. Jedyna zaleta tej firmy to to, że można kraść paliwo na potęgę, jeśli ktoś chce bierze 10L dziennie i ma na to przyzwolenie" z góry " nic mu nie grozi bo nie ma kto jeździć. Więc dla chętnych wypłata ok 2500 reszta zależy od ilości wyniesionego paliwa.

Zuzanna

@Ciekawy, @Kandydat, nie da się ukryć, że warunki finansowe to jeden z decydujących czynników warunkujących podjęcie pracy. Potwierdzone i rzetelne informacje lepiej będzie uzyskać bezpośrednio w firmie. Warto pamiętać, że potencjalne wynagrodzenie może być uzależnione od wielu czynników - między innymi od kwalifikacji, formy zatrudnienia czy wymiaru pracy. Jaki inny aspekt, poza zarobkami jest dla Was istotnym aspektem pracy w firmie?

Ciekawy

Popieram prośbę Kandydata.Moglibyście podać realne zarobki z uwzględnieniem wszelkich premii i dodatków,bo naprawdę ciężko się w tym rozeznać

Zuzanna

@Prawda o PKM, czy możesz powiedzieć nam coś więcej na temat możliwości rozwoju w tym miejscu pracy? Jak wygląda ten aspekt w PKM? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje? Może osobiście brałeś w jakimś udział i możesz podzielić się z nami wrażeniami? Czekamy na Twoją odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM - Katowice

• Jak się pracuje w PKM?

Zobacz opinie na temat firmy PKM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKM