Opinie o Sweet Sit w Gniewkowo Przasnyska 11 A lok. 215

Fabryka Mebli Gala Collezione to doświadczony polski producent nowoczesnych mebli tapicerowanych, działający na rynku od 2001 roku. Fabrykę tworzą cztery zakłady produkcyjne: Sweet Sit w Gniewkowie, SLA.WIA w Tucholi oraz Gala Collezione w Lisim Ogonie i Chełmnie. Łącznie we wszystkich czterech zakładach zatrudnionych jest 700 pracowników.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sweet Sit w Gniewkowo Przasnyska 11 A lok. 215

Związek

Związki zawodowe można założyć nawet w prywatnej firmie. Nie można wcześniej o chęci informować pracodawcę bo można pozbyć się pracy. W czasie gdy związek się uprawomocni związkowcy założyciele są pod ochroną i nie wolno ich zwolnić z byle powodu. Są artykuły które odnoszą się do tego tematu.

Krawcowa

Ta firma nigdy pracownikowi na rękę nie szła.Mówili o podwyżkach a potem nagle tłumaczenie, że pianka zdrożała,płyta wiórwa albo pandemia.Zresztą dobrze pandemia się jeszcze nie zaczęła a oni zabrali nam całą premię frekfencyjną gdzie pracowaliśmy cały miesiąc i już biegli do szefa jakie to o szczędności zrobili.Jeden wyleciał a drugi robi wszystko żebyśmy zarabiali najniższą krajową i się cieszyli, że możemy pracować.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Sweet Sit? Chętnie zatrudniają?

Jamra

No bo tak to już u nas w kraju jest że ci co mają plecy i znajomości to zawsze są lepiej traktowani tak zawsze było jest i będzie gdzie wy żyjeta ludzie

Tapicer

800zł przez 3 miesiace oferta po 10h soboty na popoludniu

czy bede podpierdalaczem

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Może dlatego że synek jak napisałeś ma mniej urlopu a zresztą gdyby synek i brygadzista mieli urlop a reszta miałaby przyjść do pracy to też było by źle i niedobrze było by gadanie że synek ma względy bo tatuś brygadzista ..Ludzie wam nikt nigdy nie dogodzi

Normalny

A może niech pracę zmienią Ci co nie potrafią nami zarządzać.Związki zawodowe powinny być czy to w firmie państwowej czy w prywatnej bo robią z nami co chcą.

Normalny

Mamy być mobilni, uniwersalni i dyspozycyjni za najniższą krajową.

Karola
@Normalny

Na najniższą krajową nie należy pracować?Należy się za samo przyjście do firmy,?

X

Czyżby opisy z przed dwóch lat stały się faktem? Dwa lata i firma rozjechana.Jeden pan odchodzi a drugi? Pewnie kwestia czasu bo on kompletnie do kierowania firmą się nie nadaje, ale chyba góra jeszcze wierzy w to, że jeszcze z nas coś wyciśnie, tylko prawda jest taka, że oni wyciskają z firmy tyle ile się da, ale dla siebie.Kwestia czasu i też wyleci oby był potraktowany w ten sam sposób jak on ludzi traktuje.

Karina
@X

Chciałam złożyć CV do pracy na szycie,ale z wpisów wygląda to tak jak bal na Titanicu.Czy jest aż tak źle?Nie chce wejść na minę.Za chwilę pracy nigdzie nie będzie.

Katarina
@Karina

Omijaj ten zaklad,niedługo to padnie,nikt się niczym nie interesuje,samowola totalna,firma bez kierownika.

@Katarina

no negatywy jakby nie patrzeć się sypały ale skąd bierze się tak mocne stwierdzenie odnośnie jakiegoś upadku? jakieś konkretne zdarzenia to sugeruję? jak z finansami jako zakład stoją?

Bulbozaur
@Maria

Szczerze mówiąc, każdy głupi zauważy, że firma zbliża się ku końcowi. Wystarczy sobie porównać ostatnie kilka msc 2022 i początek 23- z rokiem 2021. Roboty było mnóstwo, kasa też była w miarę porządna. A teraz ? W ostatnim czasie z miesiąca na miesiąc wypłaty coraz mniejsze, premia frekwencyjna doliczana do stawki godzinowej, żeby tylko wyjść najnizsza krajową. Za miesiąc lub dwa znowu ktoś rzuci hasło "nie ma roboty,jak ktoś chce to może się zwolic,my nikogo na siłę nie zatrzymujemy". To tak twoim zdaniem wygląda dobrze prosperująca firma? Nadchodzi wielki koniec, kto mądrzejszy to już uciekł i się z nas śmieje:)

Bulbozaur

Jak tam wypłaty moi kochani ?

?
@Bulbozaur

Ok 300 zł mniej niż miesiąc temu, nic sobie nie robią z ludzi

Mati

Chcialem zapytać jak to jest na klejeniu w tej firmie słyszałem że jest akord ile tam się wychodzi na tym akordzie mniej więcej

@Mati

z całego serca odradzam Ci prace w tym zakładzie. Wszędzie dookoła zarobisz lepiej niż tutaj :) ale to tylko moja opinia

@Żwirek

a mimo to mają normalnie obsadę u siebie? a jakie stanowisko masz teraz na myśli? interesuje mnie opis takiego rzeczywistego nakładu pracy oraz podaniu stawki za niego. jest to dla Ciebie wykonalne?

@Maria

Co masz na myśli pisząc o obsadzie ? Wszędzie dostaniesz najnizsza krajowa plus 400 premi jak nie zachorujesz. Tylko tapicerzy mają ponad 20/h . Ale co z tego jak nie mają szkieletów do obijania ? Od lutego mieli wszyscy na rano chodzić a nagle okazuje się że nie będzie roboty dla wszystkich. To tak działa ogromna firma? Że nie potrafi zapewnić pracownikowi pracy? Ile razy było tak że cały sweet miał piątki wolne bo nie było co robić?

Rico
@Żwirek

Jaja sobie robisz tym wpisem? Moja znajoma pracująca w tej firmie na szyciu twierdzi , i że firma na się bardzo dobrze. Komu wierzyć?

@Rico

Dlaczego jaja ? Pisze jak jest. Dwie lub trzy szwaczki na zmianie to jest dobrze prosperująca firma ? Robienie za najnizsza ? Od lutego mieli wszyscy na jedną zmianę chodzić, żeby firma zaoszczędziła na prądzie itd, niestety niewypał bo nie będzie pracy jak wszystkich do kupy zbiorą. Z miesiąca na miesiąc zarobki coraz mniejsze. Trzeba się ulatniać stamtąd jak najszybciej.

@Rico

No ale co ona tak konkretnie powiedziała? Samo, że jest dobrze i tyle? jakieś szczegóły z jej perspektywy? Zawołaj ją jeśli nie wiesz i jak długo tu szyje tak z ciekawości?

Fajne były wypłaty?

Żwirek

Żenujące, z miesiąca na miesiąc coraz mniej :) brawo panie żwirek i muchomorek niedługo wasz ulubiony finał czyli koniec firmy

Maria

a podacie inny rodzaj przybliżenia, bo nie każdy wie jak oni mają? na jakiś średnich stawkach zazwyczaj się tu leci?

Gaz

No ale chyba te 346 zł gwarantowane przed państwo było podwyżki?

J
@Żwirek

Można przyjść i podciągnąć akord w sobotę !!!

@J

To idz i podciągaj za te marne złotówki:) w sobte wyślę Ci zdjęcie jak będę odpoczywał

Karola
@Żwirek

Nie przesadzaj. Jesteśmy najlepiej zarabiająca firmą w Gniewkowie.

Muchomor
@Karola

Najlepiej ciekawe kto tak twierdzi hahaha mój znajomy robi w kghm i przy 160h ma 3200zł na rękę oczywiście nie raz są awarie dodatkowe soboty bo coś gdzieś się stało to dodatkowa kasa głowa spokojna nic się nie martwi teraz mają dostać podwyżki bo średnia w górę i oczywiście praca na godzinówke sami dobrze wiecie jak oni pracują 4 patrzy jeden robi

Werk

Tak wypłaty rewelacja... Teraz to tylko za inna praca polatać. Tak źle to tutaj jeszcze nie było. Liczyć na poprawę raczej nie można widać inne priorytety niż zatrzymanie pracowników ma nasza dyrekcja. Ciekawe tylko co i jak mówią prezesowi że przy takich zmianach nadal ich trzyma. Widać na pierwszy rzut oka co się dzieje. Najważniejsze konta dyrektorów.

Muchomor
@Maria

Najlepiej radzę ostro na solar i zatrudnić się jako obcokrajowca oni mają około 4000zł oczywiście system na godzi nie akord średnio robią 2 komplety gdzie tapicer od nas 4/5 i to się opłaca

Ilona
@Werk

Tak źle jeszcze nie było? A co się konkretnie stało, że jest tak źle? To tylko kwestia wynagrodzeń czy jest coś jeszcze?

Mati

A w lutym z przelewów zadowoleni?

@Muchomor

Istnieje jakaś szansa na wyjaśnienie tych rozbieżności? Z czego konkretnie wynikają różnice na umowach, że warunki tak odmienne? tutaj o jakość pracy także chodzi? inne predyspozycje?

A i Stefan jeszcze jedno lista obecności podpisana za cały miesiąc choć nie było mnie w dwa poniedziałki ale ogarniam. Z tą firmą do końca życia, niech chwila trwa.

Stefan!!! Ja to biorę wolne w tygodniu bo jestem zmęczony weekendem a później wpadam na sześć godzin na kater w sobotę podpisują osiem h I tak sobie żyję.

krojczy przemek

Wypłaty spoko jak zawsze na krojowni my tylko jak stękamy na wypłaty to tak naprawdę to do ściemy żeby reszta myślała że mało zarabiamy. a my krojczy zarabiamy naprawdę krocie na wszystko nas stać .

Wieprzny

W tych trudnych dla nas czasów gdzie wojna za miedzą i inflacja poszybowała w górę zarobki na poziomie 3 tyś. to jest wegetacja a nie godne życie

Sedzia

Tak dwóch panów wciskają kit Panu na górze że będziemy zarabiać najniższa,a oni biorą dużą kasę a resztę ludzi maja w (usunięte przez administratora)

Rychu szczena
@Sedzia

Ciekawe kiedy właściciel ogarnie, że (usunięte przez administratora) go na kasę. Jak zostanie sam na hali z długami? Czy może zrozumie w porę, że musi ich.....

Sztrazburger

Wciskają Panu na górze że wprowadzili oszczędności dla zakładu,wystarczy zrobić jedna zmianę dla tej resztki tapicerkow,ułożyć produkcję żeby to jakoś trybiło,ale kto by tam się tego podjął lepiej wsiąść w samochód i udawać że jeżdżę po zakładach.

Arturek

Dzień dobry co się takiego stało że już prawie nikt nie pracuje ze starych zawodowych krojczych czyżby polepszyl się skład kierowniczy czy są lipne zarobki oco loto ?

Jezus
@Arturek

Szkoda strzępić ryja na tlumaczenie.Tak w skrócie. Niewygodnych się pozbyto.farbowane lisy same uciekły gdy skończyły się profity po zmianie władzy.teraz krojownia pieknie wygląda.usmiechy duże oczy.tylko produkcja jakoś kuleje ale to nikogo nie interesuje. Bo o krojeniu najwięcej mają do powiedzenia ci co nigdy nie kroili.Tak było jest i będzie.licza się pomysły i premie nie praca.wielu już było takich którzy chcieli się wybić kosztem krojowni. P.S. I tylko kred(t)ka ciągle piękna.

Jooo
@Arturek

Nikt że starych krojczych nie pracuje bo w tej firmie tylko niedoświadczeni lub lesery które do niczego się nie nadają mogą robić. Z tych co pracowali zostały tylko liziDuPy i lub nieudacznicy. Krojownia na psy zeszła niestety. Wystarczy spojrzeć kto rządzi firma i odpowiedź czym jest ta firma sama się znajdzie.

@Jooo

Nie mam pojęcia dlaczego ciągle czepiacie się tej krojowni i ciągle krytykujecie wszystkich , którzy tam pracują .Owszem krojownia ma nowy skład i jest tam kilka osób , które nie miały nic wspólnego z krojeniem ale jest tam jeszcze kilka osób , które pracują od lat w tym zawodzie a po drugie wszystko jest do opanowania do nauczenia .Myślę że Tobie poprostu żal że nie pracujesz tutaj ale nic straconego dla chcącego nic trudnego , zapraszamy

Biszkopt

Problem w tym że tam nikt już nie chce pracować wiec to swiadczy troche o zalodze i atmosferze.biora po kolei z działów bo jakoś nikt sam się nie pcha.zaden krojczy nie wrocil na stanowisko raczej w drugą stronę.Absolotnie nikogo z zewnątrz. Z boku to wygląda amatorsko taki dział na przetrzymanie jak nie ma co robić rzucają ludźmi na krojownie.zyskaly osoby że świeczek i z dodatków kasa pasuje cicho siedze reszcie nie jest do śmiechu.I dlaczego tych paru ludzi nie zarabia więcej niż pozostali skoro są lepsi?

@Biszkopt

Właśnie jest parę osób z zewnątrz a ze starych krojczych nikt nie wrócił bo zostali wyrzuceni bez możliwości powrotu każdy wie o co chodzi .Czyżby męczył Cię syndrom porzuconego pracownika .

Janek

Pięknie napisałeś.Wow.Tylko ja nie żyje tym zakładem nie jest to moja jedyna pasja w życiu jak być może twoja i wielu tutaj.Jest wiele piękniejszych miejsc na tej ziemi.wiec nie znam tego uczucia tego syndromu.a tobie Radze poszerzać horyzonty.

@Janek

Oj ....biedny stary , zawodowy , doświadczony , niezastąpiony a jednak niedoceniony krojczy

Normalny

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NADCHODZĄCY NOWY ROK.SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ.NO I TEGO CO NAJWAŻNIEJSZE ZDRÓWKA????????????????

Normalny

Barszcz był to źle. Jakby nie było też byłby komentarz, że nic nie było czyli wiecznie źle.Jak już coś piszecie to piszcie o konkretach czyli małe zarobki, normy są wyżyłowane lub to, że są obcinane i nikt o tym nie wie a potem my pracownicy zdziwieni, że tak jest a nie o jakiś bzdetach.Dla nas najważniejsze są podwyżki pensji bo wszystko jest drogie.

Gal
@Normalny

Nareszcie jakiś konkret. Pal licho barszcz. Przemowy. Czasy cięte, czyli i pensja mniejsza. I zamiast podwyżek idzie w dół. To jest problem a nie czy barszcz z paczki.

J

Oj Anka Anka! Nie podoba się to możesz zmienić

Zostaw merytoryczną opinię o Sweet Sit - Gniewkowo

• Jak się pracuje w Sweet Sit?

Zobacz opinie na temat firmy Sweet Sit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 285.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sweet Sit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 269, z czego 107 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 114 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sweet Sit?

Kandydaci do pracy w Sweet Sit napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sweet Sit