Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

KAS

Czy zatrudniając się na backofficowym stanowisku na działalności gospodarczej w NG mogę się czuć bezpiecznie podatkowo i zusowsko. Biorąc pod uwagę fakt, że moja koleżanka wykonuje dokładnie takie same czynności na umowę o pracę? Prośba o poważne opinie.

Liz
@KAS

W back office raczej nie zatrudniają na B2B.

@KAS

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. W przypadku ról backoffice oferujemy współpracę na podstawie umowy o pracę. Natomiast wszędzie tam, gdzie oferty pracy dopuszczają możliwość współpracy także na zasadach B2B (staramy się to wyraźnie zaznaczyć w ogłoszeniach), mamy podatkowo-prawną rekomendację na takie działanie i jest to bezpieczny wybór. Daj znać, jeśli masz jeszcze jakieś pytania. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Mixu

Oto dlaczego odrzucilem oferte pracy w Netguru: 'inkluzywnosc' oraz korpo-papka, ktora tutaj jest potwierdzana. 'Inkluzywnosc' to w wiekszosci przypadkow nic innego jak odwrocona dyskryminacja. Z gory zakladane jest, ze np. w zarzadzie jest za malo kobiet i pojawia sie kobieta. Oto konkretny przyklad. Chcemy zatrudnic 10 osob. Projekt 'inluzywnosc' zaklada, ze ma byc min 30% kobiet. Zglasza sie 50 facetow, 4 kobiety. Efekt? NIEWAZNE jak dobre sa kobiety, my zalozylismy, ze musi byc 30% kobiet, wiec dostaja prace, mimo, iz powiedzmy 15 facetow mialoby lepsze kwalifikacje i doswiadczenie. Zaczelo sie od: 'nie dyskryminuj innych'. A skonczylo na tym co powyzej... Firma majaca takie pomysly jak 'inkluzywnosc' polecam dokladnie sprawdzic. A komentarze na gowork oraz od osob, ktore pracowaly w firmach 'inkluzywnych' nie daja zludzen. Ps. jak firma z zagranicy to to samo bedziecie mieli w zakresie koloru skory, wyznania itp.

xDD
@Mixu

Ciekawe co odpowiedzą na to geniusze z HR XD Po starych odpowiedziach można wywnioskować, że rozumem nie grzeszą.

@Mixu

Cześć, dzięki za komentarz. W procesie rekrutacyjnym oceniamy kompetencje kandydatów/kandydatek. Wspieramy budowanie różnorodnych zespołów, rozumiemy czym i po co są tzw. działania wyrównawcze - zachęcamy do zapoznania się m.in. z opinią RPO (link 1) w tej sprawie (a także tutaj (link 2)), a także doczytania Kodeksu Prawnego - Art.18 (Równe Traktowanie w zatrudnieniu). Akceptujemy różnorodność opinii, jednak naszą wiedzę i strategiczne podejście do tematu różnorodności opieramy o rzetelne badania i świadomość przywilejów. Polecamy również lekturę - listę przywilejów (link 3). Linki: 1. http://www.standardetyki.org/aktualnosci/rzecznik-praw-obywatelskich-wobec-rownej-reprezentacji-i-przywodztwa-kobiet-w-biznesie-w-polsce/ 2. https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-bodnar-do-pracodawcow-rownosc-i-roznorodnosc 3. https://sites.google.com/a/u.boisestate.edu/social-justice-training/about-us/our-training/privilege-checklist

wtf
@Netguru S.A.

Co to są działania wyrównawcze? I jakie są u Was podejmowane?

Mixu
@Netguru S.A.

Podaje Pani linki do stron, ktore zwalczaja stereotypy. To warto. Czego nie warto robic to ZAKLADAC jaki ma byc wynik. Warto poczytac literature aby poznac jak to wyglada. O takich rzeczach nalezy wypowiadac sie znajac DANE i je analizujac. Wystarczy 5 minut aby zrozumiec roznice: https://www.youtube.com/watch?v=jQYFVw-s2t0 To co Pani mowi to jest walsnie proba NIEROWNEGO traktowania. Nie ma znaczenia czy ktos ma 20 czy 40 lat. Czy jest kobieta czy mezczyzna. Czy ma jedna czy dwie nogi. Licza sie kwalifikacje i to jak wykonuje prace. To jest rowne traktowanie. Oczywiscie, aktywne wspieranie osob np. niepelnosprawnych itp. aby mialy SZANSE na rowne traktowanie. A nie wymuszanie ile ma byc % kobiet w zarzadzie. Najlatwiej rzuca sie dogmatami i populistycznymi haslami, tak to robi wiele osob. Walczenie ze stereotypami = super. Stwierdzenie: 'wsrod programistow mamy za malo kobiet, musi byc min 40%' = zle i DYSKRYMINUJACE. 'ps. za slowo 'kobieta' mozna wstawic dowolny kolor skory, wyznania itp. Jesli mamy rownouprawnienie o ktore walczycie, to ja chce, aby bylo rownouprawnienie osob niepelnostrpawnych - min 20% w zarzadzie u Was. Do tego min 20% osob innej wiary niz katolicka. Do tego min 20% osob spoza duzego miasta... I tak mozna w nieskonczonosc. Widzicie problem? Dlaczego tylko kobiety? A co z osobami z autyzmem? Oni sie nie licza? Licza. To tez sa dyskryminowani. A co z osobami z padaczka? Tez dyskryminacja! Podaje Pani przyklad kobiet, ze 'tylko X% w zarzadzie'. A ile jest osob czarnoskorych u Was???? DYSKRYMINACJA! 0%. Skandal! Prawda? Ps. swoja odpowiedzia potwierdziliscie, ze odrzucajac oferte podjalem baaardzo madra decyzje!

Biased
@Mixu

Skąd przeświadczenie, że wypowiedź Netguru pisała kobieta i zwracanie się per "Pani"? Stereotypowe myślenie?

hej

dzięki za link, super że to podrzuciłeś, otwiera oczy i zachęca do refleksji - oczywiscie na plus dla Netguru.

Hej

Ale ja wszystko rozumiem i nikt nie prosił Cie o tłumaczenie czegokolwiek

@Hej

" oczywiscie na plus dla Netguru" to po co wypisujesz takie głupoty?

Hej
@zbulwersowany

Bo tak uważam i nie są dla mnie głupoty?

Mac

W jakim języku CV ?

K.
@Mac

Lepiej po angielsku

@K.

Jak ważna jest znajomość angielskiego w pracy? Rozumiem większość, ale z mówieniem na razie nie najlepiej u mnie. Trzeba od razu umieć czy można z czasem się podszkolić?

K.
@Marek

Lepiej umieć. Większość klientów jest zagranicznych, jeżeli trafisz na spotkanie z klientem, No trzeba jednak umieć sie komunikować. Plus komunikacja firmowa jest po angielsku.

Czy w Netguru można pracować ze świata również przy zatrudnieniu na umowę o pracę?

@Zainteresowany

Hej, Przy każdej ofercie jaką publikujemy na naszej stronie podajemy możliwości współpracy wynikające z prawa pracy. W przypadku pracy z zagranicy - w tej chwili jest to możliwe tylko dla umów kontraktowych B2B. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Ile jesteście w stanie poczekać na pracownika? Czy związanie wcześniejszym kontraktem przez dalsze 2-3 miesiące niweczy/istotnie zmniejsza szanse kandydata w danej rekrutacji?

@Adam

Cześć, Na początku każdego procesu rekrutacyjnego pytamy kandydatów o to, kiedy mogą rozpocząć pracę - w wielu przypadkach okres wypowiedzenia to 3 miesiące i w pełni to akceptujemy. Przy podpisaniu umowy współpracy ustalamy dzień onboardingu, jaki jest odpowiedni dla obu stron. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Agnieszka

Czy jeśli jestem zainteresowana aplikacją na 2 różne stanowiska w Netguru, powinnam wysłać 2 zgłoszenia? Czy zespół rekrutacyjny sam z siebie proponuje inne stanowisko niż to, na które się aplikowało, jeśli dostrzega potencjał danej osoby na innym obszarze? Jak wygląda test językowy? :)

ciekawy

skad takie niskie stawki? polowa tego co u konkurencji jeśli chodzi o Python

Marza
@ciekawy

Musi starczyc na bardzo duzy back office. Jak popatrzysz na LinkedIn to firma zatrudnia bardzo duzo osob w funkcjach wsparcia czy marketingu. Zeby je oplacic trzeba zarobic czyt. robic marze 50/60% stad takie stawki a nie inne. Chcesz wiecej kasy idziesz do konkurencji.

@ciekawy

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Staramy się, by wynagrodzenie oferowane na poszczególnych stanowiskach odpowiadało stawkom rynkowym oraz regularnie analizujemy poziom płac względem reszty firmy. Ewaluacje stawek odbywają się regularnie, z czego ostatnia miała miejsce na początku tego roku. Obecne stawki dla Python Developerów to: PLN 16 000 - 25 000 + VAT (B2B) lub PLN 13 400 - 20 900 Brutto (UoP) w przypadku stanowisk seniorskich i PLN 8 000 - 15 000 + VAT (B2B) lub PLN 6 700 - 12 500 Brutto (UoP) dla regularów. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

@Marza

Hej, Dziękujemy za Twoją opinię. Rzeczywiście, gdy w organizacji wzrasta zapotrzebowanie na programistów, proporcjonalnie rozwijają się też inne działy. Wierzymy w taką strategię, ponieważ żeby powstał wartościowy produkt cyfrowy, potrzebujemy również ekspertów skupiających się na projektowaniu rozwiązań, czy zarządzaniu procesem. Jednocześnie zespoły programistów są wymagające, stale rosną i potrzebują zaplecza, które podniosłoby ich produktywność. Dokładamy jednak starań, by oferowane wynagrodzenia odpowiadały stawkom rynkowym. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

waaat?
@Netguru S.A.

Stawki zaczynające się od 8k + vat na b2b dla regularów to jakiś żart. Oczywiście możecie napisać, no ale przecież widełki to 8-15 i bla bla bla. Celem HRu będzie zatrudnienie Was na dole widełek, góra widełek 15k to taka "marcheweczka" na zachętę. Fakt pozostaje faktem: 8k + vat b2b dla mida/regulara to jest nieporozumienie. Bez najmniejszego problemu można znaleźć ZNACZNIE wyższe stawki w wielu innych podmiotach tego typu.

CIekawy

Jeżeli w ogłoszeniu napisano (UoP) - to jest już 100% pewne, czy będzie można jednak B2B?

Nikifor Krynicki
@CIekawy

Kilku moich znajomych pracuje w NG na B2B (stanowiska nie stricte informatyczne). I problem jest taki, ze ryzko podatkowe i zusowskie z tym związane jest duże. Kiedyś ktoś może się tym zainteresować i przekwalifikować umowę B2B na UoP. Wiadomo, ze każdy pracodawca chce zaoszczędzić na ZUS, ale moim zdaniem lepiej wybrać UoP.

@CIekawy

Hej, Jeśli w konkretnym ogłoszeniu widnieje jedynie opcja UoP, to niestety nie ma możliwości podjęcia współpracy na zasadzie B2B. Ustalamy możliwe formy współpracy podczas przygotowywania opisu stanowiska i ogłoszenia. Pozdrawiam, Zespół Netguru

TAKI KTOŚ
@Netguru S.A.

Czy pracownicy NG mają zakaz wypowiadania się na tym forum, bo co pytanie to zaraz pracodawca się odzywa :)

@TAKI KTOŚ

Cześć, GoWork jest platformą ogólnodostępną i każdy ma możliwość napisania swojej opinii. Nasze odpowiedzi z oficjalnego konta Netguru publikuje dedykowany zespół, ale każdy z nas może dowolnie korzystać z tego serwisu tak jak z każdego innego. :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

@Nikifor Krynicki

Pytanie do ludzi zatrudnionych w Netguru jak jest adresowany problem ewentualnego przekształcenia umowy B2B na etat. Chodzi o ryzyka z tym związane. Czy w ogóle jest cisza z tym temamtem i nie jest on poruszany? Tzw. Polski Ład zakłada ujednolicenie podstaw zatrudnienia, w tym kontekście rówież pytam.

@Gosia

Hej, Każda rola ma zdefiniowane opcje modelu współpracy, które można wybrać. Jeżeli dla danej roli dopuszczamy obydwa modele współpracy (UoP oraz B2B), można zmienić formę współpracy i przejść na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - odezwij się do Nas na letusknow@netguru.com. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Julita
@Netguru S.A.

Czy zatrudnianie pracowników na B2B zamiast na B2B jest dla Was OK? Wiem, że zaraz napiszecie, że jest wybór i takie tam. Ale de facto osoby zatrudnione ma B2B, będą miały niższe emetytury w przyszłości. Czy to dla Was jest OK?

Ooola
@CIekawy

Jeżeli jest uop w ogłoszeniu to raczej zatrudnienie tylko na uop

xD
@Julita

a to pracodawca decyduje czy ja jako osoba podejmująca współpracę jaka umowa xD ? Tak się składa, że odrzucam firmy które oferują tylko UOP, gdyż nie zamierzam płacić prawie 50% podatków (wliczając koszty pracodawcy), zwłaszcza w nowym wale. Nie dość, że mam możliwość płacić niższe podatki, to jeszcze sam zbieram na emeryturę (pracując w IT można spokojnie kupić kilka mieszkań itp) niż dolewam do studni bez dna zwanej ZUS (liczyłem kiedyś, aby środki włożone do ZUS się zwróciły do trzeba dożyć ok 77 lat - co najmniej 12 lat pobierania świadczeń przy założeniu, że otrzymam tyle ile obiecuje ich kalkulator, ale nadzieja (usunięte przez administratora) że tak będzie, a jak nie dożyję emerytury to wszystkie pieniądze idą w piach)

Agnieszka
@Julita

Ale chyba pomyliłaś coś w pierwszym zdaniu, czy tak miało być jak jest? Bo nie bardzo widzę różnicę między b2b a b2b...

@Julita

Cześć, Staramy się na bieżąco dostosowywać nasze oferty do potrzeb pracowników i standardów rynkowych. Osoby pracujące w IT często oczekują elastyczności w formie współpracy, stąd możliwość wyboru UoP lub B2B. Jeśli tak jest dla nich wygodniej lub korzystniej, jesteśmy z tym ok. Każda z tych form współpracy ma swoje zalety i wady, które są w pełni transparentne. Decyzja o preferowanej opcji należy do osoby podejmującej współpracę z Netguru. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Czuć że to korpo, jednak jest to fajna firma na start kariery. Dużo zależy do jakiego projektu trafimy czy bedzie to in-house czy bodyleasing. Wynagrodzenie poniżej średniej rynkowej, jednak są podwyżki 2 razy do roku ale max o około 5%. Mało urlopu bo tylko 16/20 dni.

@Marcin

Cześć, Dziękujemy za podzielenie się opinią. W Netguru możliwość rozwoju – niezależnie od zaawansowania w ścieżce kariery – jest jedną z kluczowych wartości. Staramy się, by pracownicy mogli jak najlepiej rozwijać swoje umiejętności i wiedzę, oraz w pełni wykorzystywać te już zdobyte, niezależnie od seniority. W miarę możliwości dopasowujemy projekty do potrzeb i oczekiwań członków zespołu. Pracujemy nad tym, aby każdy zespół miał ścieżki kariery, dzięki czemu zarówno jego członkowie, jak i managerowie czy rekruterzy wiedzą, jakich kompetencji i umiejętności oczekujemy na poszczególnych stanowiskach. Dodatkowo, liderzy dbają o to, aby każda osoba miała swój plan rozwojowy, dopasowany do oczekiwań własnych i firmy. Liczba dni urlopowych regulowana jest kodeksem pracy. W przypadku współpracy B2B, płatna przerwa w dostawie usług jest uwzględniona w umowie i wynosi 16-20 dni. Dodatkowo, celebrując ważne momenty w Netguru, pracownicy dostają dodatkowo 10 płatnych dni wolnych z okazji 5-tej rocznicy pracy oraz 20 takich dni przy 10-tej rocznicy. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Interesujące

Dlaczego Netguru ma tak niską ocenę na goworku? Czym to jest spowodowane? Z tego co widzę w social mediach (różne posty od samej firmy i pracowników) to nie widzę powodu, żeby pracowało się tam źle.

Majonez
@Interesujące

Employer Branding światowej klasy, w samej robocie już nie jest tak kolorowo

Hm
@Interesujące

A na glassdorze ma bardzo wysoką

Kononowicz

Przecież to siara w tej firmie pracować. To się nawet do CV nie nadaje (bo będziesz podejrzany o desperację), biorąc pod uwage ile płacą i jak ściemniają z widełkami w ogłoszeniach.

@Kononowicz

Odniose się tylko do wiedełek - miałam juz sytuacje w netguru, ze na rozmowie widełki okazały sie nizsze niz na ogloszeniu, bylo to rok temu. Stanowisko: Product designer. Słaba zagrywka.

Kaczy

Hej, mysle o wyslaniu cv na stanowisko senior designer i mam pytanie - czy to prawda, ze w netguru nie ma PMów i seanior designerzy sami komunikują sie z klientami i załatwiają wszystkie sprawy zwiazane z roadmapa projektu itd?

@Kaczy

PMi są w każdym projekcie, czasem kilku jeśli projekt jest większy

@Kaczy

Cześć, Nasze projekty mają swojego Project Managera, który przewodniczy komunikacji z klientem i prowadzi regularne calle. Deweloperzy oraz designerzy są także zaangażowani w kontakt z klientem, doradzają najlepsze rozwiązania, przedstawiają aspekty techniczne, informują o swoich postępach. Klient wyraża opinie na temat bieżących wersji i jeśli widzi potrzebę proponuje poprawki. Dodatkowo do każdego projektu jest wyznaczony Account Manager, który dba o ogólną satysfakcję z naszych usług i badanie dodatkowych potrzeb. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

@Netguru S.A.

Czyli ile srednio wychodzi czasu na callach tygodniowo dla designera?

Tłoczenie do głowy pracownikom czas czas propagandy np. o Neuroróżnorodności czy dyskryminowanie ludzi który mieli odwagę powiedzieć coś niezgodnego z propaganda firmy jest na porządku dziennym. Już nie mówiąc o instalowaniu oprogramowania śledzącego zawartość dysku czy o wyrzucaniu pracowników bez skrupułów :)

programista

coo? serio trzeba miec jakies oprogramowanie szpiegujace?

Gosia

Ano tak jest, nie wpasujesz się w culture fit i wylatujesz. Problem w tym, że cuture fit można sobie dowolnie definiować. Nie polecam nikomu tej spółki.

Worek

tak jest jak mówisz, przykre to.

Zaniepokojona

Mówisz serio o tym oprogramowaniu szpiegującym? :O ale jak to działa? Czy pracownicy są tego świadomi od pierwszego dnia i godzą się na to?

@Zaniepokojona

o ile oprogramowanie appla związane ze zdalnym blokowaniem systemu w razie kradzieży, zdalną aktualizacją oprogramowania antywirusowego można nazwać oprogramowaniem szpiegującym...jak ktoś chce to i dziurę w całym znajdzie.

Cocoa

Hej, widzę, że w firmie kładą spory nacisk na angielski. Czy ktoś jest w stanie opisać jak wygląda jego weryfikacja na rozmowie rekrutacyjnej (widziałem, że jest jakiś audyt - test?)? Np. na stanowiska juniorskie i regular? Bo obstawiam, że senior musi śmigać. Pozdrawiam

Daniel
@Cocoa

15 minutowa rozmowa po angielsku o przysłowiowej pogodzie z lektorem angielskiego przez google meets. Po paru dniach dostajesz feedback i kwalifikację poziomu znajomości języka.

@Cocoa

Hej! Dzięki za komentarz i pytania! Potwierdzamy, że standardowo jeden z etapów to audyt języka angielskiego. Jest on przeprowadzany przez zewnętrznego audytora, który ma za zadanie sprawdzić ogólną płynność językową. Dlaczego jest to dla nas ważne? Większość naszych klientów pochodzi z całego świata, a dodatkowo część naszych kolegów nie mówi po polsku - dlatego w ramach większej inkluzywności posługujemy się w komunikacji wewnętrznej Netguru językiem angielskim. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Gosia

Jak wygląda w Netguru bezpieczeństwo zatrudnienia na B2B vs ewentualna kontrola ZUS. Pytam, bo czytałam dzisiaj artykuł w Rzeczpospolitej, Polish Deal: ZUS weźmie pod lupę umowy B2B. Temat wydaje mi się cokolwiek ważny, ciekawa jestem opinii innych.

Dzień dobry, jak wyglądają godziny pracy? Czy trzeba być dostępnym codziennie w core hours, czy można dostosować czas pracy pod siebie?

Kiri

Hej, zależy od projektu. Nie ma "core hours". Tak naprawdę zależy, jak dogadasz się z zespołem i TLem. W niektórych projektach będa bardziej sztywne spotkanie w konkrentych godzinch (typu obowiazkowe daily), a w niektórych niemal pełna asynchroniczność. Jak będziesz w pełni transparentny ze swoimi godzinami pracy, to też łatwiej będzie dobrać Ci projekt pod potrzeby :-)

Jackie
@Kiri

Nie ma żadnych godzin w których trzeba pracować, to bardziej zależy od danego projektu. Często pracujemy z różnymi strefami czasowymi, więc jeśli pracując z Ameryką będziesz zaczynał pracę o 13, i klient będzie miał z tobą kontakt i będziesz robić swoje taski, to będzie okej

iksDE

Beka z warsztatami na temat równości i tolerancji, pełno spotkań z propaganda i na to jest marnowany jest czas a jako junior na B2B dostajesz 16 dni urlopu na rok bo czasu na więcej wypoczynku nie ma XD

T
@iksDE

Żadne spotkania o których piszesz nie są obowiązkowe

Do T
@T

Szczepionki też nie są obowiązkowe, a Ci którzy się nie zaszczepili są traktowani na równi z resztą, tak to leciało?

Do do T
@Do T

Autor napisał ze marnuje czas. I do tego odnosił sie komentarz ze te spotkania nie sa obowiązkowe. Co do urlopu na B2B albo chcesz mieć więcej kasy albo wolnego…

xD
@Do do T

Norma na B2B jest 20 lub 26 dni wolnego a 16 to jakiś żart. Firma, która tyle gada o live and work balance, tolerancji, kulturze pracy itp nie potrafi zapewnić podstawowych rzeczy jakimi jest 20 dni urlopu i nie tłumacz się, że to B2B. To pracownik idzie na rękę wybierając B2B a nie łaskawy pracodawca więc jak najbardziej na miejscu jest

Jacek
@xD

Pełna zgoda tutuj. To absolutnie nie fair, żeby ludzie zatrudnieni na B2B mieli mniej dni urlopu. Plus mega ryzyko przekwalifikowania umowy B2B na umowę o pracę.

Die Hacke
@Jacek

Pańszczyzna XXI wieku to B2B z paroma dniami urlopu. Nikomu to nie służy.

tester
@iksDE

Wlasnie dlatego dziekuje ofertom tej firmy, ktora tylko czeka aż będzie czerwiec i można zmienić nakładkę loga firmy na kolory tęczowe :D , ciekawe czy przy rekrutacji nieformalnie dostaje się też punkty za płeć i kolor skóry :D

Nie
@tester

Nie dostaje sie Nikt o to nie pyta Nie siej fermentu

@Nie

O takie rzeczy nie trzeba pytać

@tester

Wątpię czy w ten sposób zrobisz im na złość bo nie brakuje im kandydatów, zaczepiają ludzi na portalach i linkedin. Musiałbyś przejść rozmowę kwalifikacyjną i wtedy powiedzieć że to tylko dla żartu bo nie chcesz pracować dla tęczowych.

Che Guevara
@zbulwersowany

Pracowałem tam i starają się dbać o różnorodność poglądów, etc. i w tym są OK. Natomiast problemem jest, moim zdaniem, zatrudnianie ludzi na B2B, i w tym przypadku korzysta na tym firma nie pracownik i to nie jest OK.

do Che Guevara
@Che Guevara

@Che Guevara Co rozumiesz przez dbanie o różnorodność poglądów? Każdy może wyrażać swoje czy może poglądy lewicowe są bardziej preferowane i te szkolenia o których tutaj była mowa, kładą nacisk na "jedyne słuszne" poglądy społeczno-polityczne.

Łooo matko
@do Che Guevara

Przede wszystkim To nie sa żadne szkolenia.

programista
@Jacek

z tym 16dni to serio?

andrew
@Che Guevara

"starają się dbać o różnorodność poglądów", czy moge prosic pracownika netguru o wyrazenie pogladu typu -> Trump byl swietnym prezydentem, glosuje na konfederacje, nie mam potrzeby sie zaszczepic, aborcja to nie healthcare a nawet przestepstwo, nie uznaje zwiazkow jednoplciowych itp :D

Che Guevara
@andrew

Pracownicy NG dyskutują, wyrażają poglądy na różne tematy. Widocznie nie widzą potrzeby dyskusji o tematach, które wymieniłeś. I moim zdaniem, to świadczy tylko o tym, że pracują tam całkiem fajni ludzie. To co mnie martwi to to, że spora cześć fajnych ludzi pracuje na umowach cywilnoprawnych zamiast na umowach o pracę. Poziom bezpieczeństwa osób zatrudnionych na B2B jest znacznie niższy (trwałość umowy, BHP, ZUS) niż pracujących na UoP. Krwiożerczy kapitalizm, EBITDA jest ważniejsza niż ludzie. Napiszcie Netgurale byli i obecni co o tym sądzicie.

@Che Guevara

Nie jest tajemnicą, że spora część pracujących w netguru ludzi określa się dość progresywnie. Kiedy pracowałem w netguru, nie kryłem się z tym, byłem osobą wierzącą, a co za tym idzie - nie podzielającą pewnych założeń współczesnego świata. Nie spotkałem się nigdy z jakimikolwiek przykrościami z tym związanymi, nie byłem ani dyskryminowany ani w jakikolwiek sposób przekonywany do innych racji. Nie miałem również problemu z awansem na znaczące stanowisko. Wg mnie w netguru jest miejsce dla ludzi o różnych światopoglądach i wartościach, natomiast nadrzędną kwestią jest wzajemny szacunek. Jeśli szanujesz ludzi, to na prawdę, nie wierzę w to, że spotkają cię jakiekolwiek przykrości z tytułu innego patrzenia na pewne kwestie. Być może ciężej będzie ci znaleźć wspólny język na płaszczyźnie światopoglądowej / politycznej właśnie (i jak najbardziej rozumiem, że na dłuższą metę może to być męczące), ale zarzuty, jakoby groziło ci wykluczenie czy dyskryminacja uznaję za przejaw strachu autora tychże zarzutów. Idź, popracuj, miej odwage byc soba i wypowiedz się po paru latach. Pozdrawiam

Krzysztof

Żeby oszczędzić czas na czytanie tego wpisu, może napiszę wprost - jeśli zastanawiasz się czy aplikować tutaj, to na pewno nie polecam. Szkoda czasu, niepotrzebnego rozczarowania czy w ogóle irytacji ze względu na przebieg rozwleczonej w czasie rekrutacji. Mimo tutejszych (negatywnych) opinii spróbowałem aplikować. W sumie długo nie czekałem na odpowiedź na aplikację, dostałem e-mail z treścią zadania. Zadanie na kilka godzin, w sumie nie było jakoś skomplikowane, tylko trzeba było trochę poświęcić czasu. Wysłane, po chyba kilku kolejnych dniach zaproszenie na rozmowę z HR, po niej na techniczną. Rozmowy raczej klasyczne, nic nadzwyczajnego. Potem zaproszenie na spotkanie z Managerami. Pytania znowu niezbyt zaskakujące, jakieś wyzwania na danym stanowisku i jak je rozwiązać. Cały proces rekrutacji trwał ponad miesiąc. Po nim dostałem odmowę. Dlaczego?: - angielski do poprawy. Naprawdę, jeśli był on taki słaby, nie warto było przerwać procesu na etapie rozmowy HR (gdzie był weryfikowany angielski)? Na marginesie powiem, że jeśli jest on faktycznie tak zły, to nie wiem jak udało mi się niemal rok pracować w projekcie, gdzie byłem jedyną osobą z Polski (pewnie porozumiewałem się na migi)... - nie znam swoich dobrych stron (XD?! to jest naprawdę argument, żeby odrzucić kogoś kandydaturę?) - znajomość pracy przy jednym, zamiast wielu projektach jednocześnie (hmm promowanie kultury (usunięte przez administratora) Ważniejsza ilość niż jakość?) - brak znajomości kreatywnych sposobów przekazywania wiedzy (warsztaty, prezentacje, tworzenie grup zainteresowań i kanałów są passé; tutaj widocznie wiedzę przekazuje się podczas wspólnych warsztatów garncarstwa albo telepatycznie) Żeby było jeszcze bardziej dziwnie... jako zaleta podana jest kreatywność (takie trochę zaprzeczenie tego punktu?) Cenię sobie feedback ale te argumenty są po prostu zrobione na siłę. Po doświadczeniach innych widać, że HRom nie zależy na pozyskaniu nowego pracownika tylko... no właśnie na czym? Jeszcze żeby to się skończyło na jednej rozmowie, ale miesiąc procesowania, kilka spotkań i zadanie dla kandydata, to jakiś żart. Są firmy, które cały proces są w stanie zrealizować podczas jednej rozmowy albo w góra tydzień.

HeyItsMe
@Krzysztof

Na jakie stanowisko aplikowałeś?

@Krzysztof

Mam to samo doswiqdczenie, ja aplikowalem na product designera do netguru (mam 5lat doswiadczenia na stanowisku ui/ux i płynny angielski), tez sie nie dostalem i tez feedback od czapy.

KIck
@Adam

Może miałeś za wysokie wymagania finansowe, tego Ci nigdy w feedbacku nie powiedzą. Raz dostałem dziwny feedback od firmy amerykańskiej firmy we Wro., gdzie aplikowałem na stanowisko z j.ang (nie IT). Okazało się, że na tym stanowisku gdzie inne firmy oferują spokojnie 4000 netto, oni dawali poniżej 3000 netto. I to cała filozofia.

Olek

Witam. Jakie stawki dla developera Pythona- regular? Myślę o aplikacji do firmy. :)

@Olek

Witaj, Aktualnie dla Regular Python Developera oferujemy 5 800 - 10 000 zł brutto na podstawie umowy o pracę lub 7 000 - 12 000 zł + VAT przy współpracy B2B. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Jeśli pojawią się dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu :) https://www.netguru.com/career/python-web-developer Pozdrawiamy, Zespół Netguru

kandydat
@Netguru S.A.

czy planujecie jakies podwyżki w najbliższym czasie?

Jo
@kandydat

Podwyżki i rewaluacja wynagrodzeń sa dwa razy w roku. Luty i sierpień

Kandydat1

Witam! Jak wygląda work-life balance w firmie? Czy godziny pracy są elastyczne? Jak wygląda praca zdalna? Czy pracownik ma możliwość pracy też spoza Polski przez jakiś czas?

Marika
@Kandydat1

W zasadzie to prawie wszyscy pracujemy zdalnie. Work&balance - to już zależy od działu, nawału pracy itp.

Grzesiu ssacz parówek
@Kandydat1

nie ma czegos takiego jak worklife balance

Kandydat1
@Marika

@Marika jak wygląda sprawa z pracą z zagranicy przez jakiś krótki okres?

tymik
@Kandydat1

spokojnie są ludzie, którzy pracują po pół roku i dłużej zza granicy :)

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.