Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

nick

Perspektywa 2 lat pracy w firmie daje mi obraz zmian. Zmiany są na lepsze, ale za wolne w moim odczuciu (mam nieco doświadczenia praktycznego w różnych zmianach/rewolucjach korporacyjnych). Mam wrażenie, że był okres na wzrost i został przespany, obecnie firma reorganizuje się do nowego modelu biznesowego. Brakuje "kultury inżynierskiej", czyli jeśli dyrektor publikuje co to znaczy, to potem jest tylko wpis na blogu. Ja spodziewałbym się przewodnictwa i jego zaangażowania w tak wzniosłe hasło. Niestety, tutaj szukam racjonalizmu a widzę politykę wewnętrzną. Zasmuciły wypowiedzi osób z działu design, bo w sumie w delivery widzę też podobne antywzorce, że czekamy na lepszy projekt a rzucani są eksperci/seniorzy z projektu na projekt i know-how ginie, jak taki ekspert sobie pójdzie do konkurencji. Moim skromnym zdaniem, część inżynierska i ekspercka została przez te lata zapomniana/przespana/opuszczona. Zapuszczone jest też dzielenie się wzorcami projektowymi i dobrymi praktykami ... bo niby jak to mamy robić, kiedy w 100% jesteśmy na projektach, czyli 8h zgodnie z umową. Nie prawdą jest, że trzeba robić nadgodziny - jeśli chcesz działać w inicjatywach, załatwiasz ze swoim liderem albo negocjujesz czas pracy na projekcie, bo "asertywność" to coś co warto rozwijać i żadna firma nie ma w interesie głaskać pracownika a zyskać dzięki jego pracy. W temacie zmian, które dzieją się ostatnio brakuje mi solidnej inżynierii IT podpartej wzorcami/ekspertami/wiedzą dziedzinową. W biznesie jest tak dużo buzzwordów i opowiadania o pięknych projektach i wymarzonej sprzedaży, że czasami uśmiecham się na spotkaniach. Nie znam się na sprzedaży, ale docelowo sprzedaje się pracę inżynierską i też stanowi to element oferty, co za tym idzie warto mieć wiedzę, jak dowozić "piękne programy" a nie tylko jak sprzedać nadzieję dowiezienia pięknych programów :-) Ogólnie polecam osobom, które nie boją się wyzwań oraz chcą poznać różne dziedziny wokół swojego stanowiska. Może być tak, że eksperci wąskospecjalizowani technicznie też znajdą sobie ciekawe zagadnienia w określonym projekcie. Nie ukrywam, że przeraża mnie wizja wyłącznie sprzedażowa, o jakiej słucham na codzień, ale jestem praktykiem z IT a nie gościem od sprzedaży. Mimo wszystko trzymam kciuki za zmiany i powodzenie, bo w sumie firma wywiązuje się z umowy, ja staram się także i uważam to za zdrowy deal :-)

@nick

Przykro dowiadywać się z linkedina, że tylu bylych kolegów straciło pracę. Mam nadzieje, ze szybko znajda nowa i lepsza i niezbyt ich to doswiadczenie podłamie, na prawde wam współczuje. Sam fakt, że nastapni znaczne oslabienie, tapniecie przewidywaliśmy ze znajomymi już kilka lat temu, kazdy z nas odszedl w czas. Zaczeto mocno gonic ilosc, spadac zaczela jakosc, zaczeli odchodzic najlepsi goscie z delivery, nastapilo oslabienie rynku no i okazalo sie, ze trzeba operowac na zywym organizmie.

Podwyzka byłam zażenowany, ale jeszcze bardziej stałem sie zażenowany, gdy dowiedziałem sie, ile Netguru dostaje kasy od firmy, do której jestem outsourcowany…

Tomas.so.34

U mnie pierwsza podwyżka po 1,5 roku - 5 stówek XD . Mimo dobrych wyników zostawałem zbywany, ze firma nie ma środków. Potem zmienili taktykę - że dobre wyniki pracy w projektach i polecanie przez klientów nic nie znaczą. Praca po godzinach nad dodatkowymi zadaniami tak XD . Żenada.

dirr

premie świąteczne były? marne czy solidne ?

Danuta
@Tomas.so.34

Premia, to zawsze premia. Zaciekawiło mnie właśnie, że są tutaj nadgodziny, tak? A jak często one są w skali miesiąca? I czy jest opcja, aby je odebrać innego dnia, czy jednak firma stawia na płacenie za nie?

anonim.02
@Danuta

Odebrać innego dnia XD ? Poprostu musisz pracować po godzinach, żeby zasłużyć sobie na podwyżkę i pozostanie w firmie. Firma nie popiera jedynie dobrych lub nawet wybitnych wyników w projektach - które zajmują 100% twojego czasu. Jak nie masz dodatkowych wyników np w ilości dribbble shotów albo innych tego typu rzeczy (PM mają inne zadania dodatkowe) to nie ma podstawy (tak, podstawy) do wnioskowania o podwyżkę XD . Wyzysk.

Basia
@Danuta

Jak robię nadgodziny, żeby nadgonić dodatkowe projekty to gonią, że twoja higiena pracy jest zła :( . Błędne koło

@Tomas.so.34

Cześć, Dziękujemy za komentarz. W Netguru dwa razy w roku poddajemy wszystkie wynagrodzenia reewaluacji, co oznacza, że nasi pracownicy mogą liczyć na podwyżkę co 6 miesięcy. Podczas każdego z procesów reewaluacji, transparentnie komunikowane są zasady procesu. Kwota podwyżki zależy od wielu czynników, przy czym głównym kryterium jest ocena wydajności w pracy projektowej. Wierzymy, że taki system pozwala nam upewnić się, że każda osoba w Netguru jest wynagradzana odpowiednio do swoich kompetencji i szczebla rozwoju. Dodatkowo, niedawno uruchomiliśmy program poleceń, dzięki któremu współpracownicy mogą liczyć na dodatkowe premie finansowe. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

@Danuta

Cześć, Dziękujemy za pytanie. Nadgodziny bywają rozwiązaniem w wyjątkowych sytuacjach, wymagających wdrożenia takich działań – nie są standardem. Mogą one wynikać ze specyficznych wymagań projektowych i prośby klienta. Każdorazowo prośba taka jest analizowana, a następnie zatwierdzana lub nie. Dodatkowo każdy z członków zespołu projektowego indywidualnie podejmuje decyzję, czy zgadza się na nadgodziny, czy też nie. W przypadku zatrudnienia na umowie o pracę i zadaniowego czasu pracy, nadgodziny powinny zostać odebrane. W przypadku braku możliwości odebrania wszystkich nadgodzin w danym okresie rozliczeniowym, są one wypłacone. Dla kontrahentów współpracujących na zasadach B2B, liczba nadgodzin ujęta jest w comiesięcznym rozliczeniu wraz z ustaloną ewentualną premią do stawki godzinowej. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Urszula
@anonim.02

I tak codziennie trzeba pracować po godzinach? Przy rozmowie o podwyżce to jest główny argument? Zwiększenie wynagrodzenia trzeba sobie samemu 'wychodzic' czy są jakieś oceny roczne?

odszedlem

400% marzy na niektorych stanowiskach eksperckich w tej firmie to standard. Przykladowo Ty zaravbiasz 3 000 EUR netto na B2B a NG kasuje nawet 15 000 EUR miesiecznie za Ciebie. Jakis czas temu wyciekły rejty jakimi kasują klientów i sie zrobiłą aferka. Taka to u nich transparetnośc. NG Jest transparentene ale tam gdzie chce.

anonim.02
@Urszula

Głównym argumentem jest praca nad 'dodatkowymi rzeczami poza projektowymi', na które masz czas tylko po godzinach. Praca w projekcie zajmuje ci 100% czasu. Żeby mieć jakąkolwiek wizję na podwyżkę, nie wystarczą nawet wybitne wyniki w pracy w projekcie i musisz pracować po godzinach nad tymi 'dodatkowymi rzeczami'. Zwykła manipulacja pracownikiem :/

@Netguru S.A.

Wasza wypowiedź bardzo mija się z tym jak realnie wygląda proces reewaluacji :/ , dlaczego kłamiecie? Ocena wydajności w projekcie? Mimo poleceń od klientów i ich zadowolenia, nie było to żadną podstawą do podwyżki. Podstawą do podwyżki jest to czy robię dodatkowe prace/projekty po godzinach - poza moim głównym projektem. Nie mam na to czasu bo projekt zajmuje 100% mojego czasu w pracy - świetny sposób sobie znaleźliście na wyzysk i zatrzymywanie podwyżek.

z ciekawości
@odszedlem

Uważasz, że każda firma powinna za deva w projekcie kasować klienta tyle, ile mu płaci? Zdaje się, że poza osobami pracującymi bezpośrednio dla klienta, są też takie, za które klient bezpośrednio nie płaci, np. cały back office, jakieś wsparcie w projekcie, które nie jest przedmiotem umowy, a do tego wyobrażam sobie, że jak każda firma mają cały ogrom opłat administracyjnych (prąd, gaz, lokale, sprzęt, koszty reprezentacji i całą masę innych). Wiele komentarzy tutaj uważam za przydatne dla mnie jako osoby potencjalnie zainteresowanej pracą, ale czasami brakuje mi szerszej perspektywy.

biznesmen
@z ciekawości

well - nie jest w stanie kasować tyle ile mu płaci, ale jak firma kasuje za techników klienta 4 lub 5x więcej niż im daje (sprawdzone), a mimo to nie potrafi utrzymać w ryzach biznesu, to chyba powinni zająć się, nie wiem, hodowlą jedwabników czy czymś? Co do prądu, gazu itd to chybione argumenty bo firma zamyka praktycznie każde biuro w PL oprócz HQ, 3/4 firmy siedzi na zdalnym i sama opłaca swoje rachunki i papier toaletowy.

@Netguru S.A.

Jest transparentnie komunikowane że podwyżka zależy od wielu czynników a potem na indywidualnej rozmowie dowiadujesz się ze względu na wydajność w projekcie dostajesz 300PLN. No ale nie masz się co martwić, możesz postawić sobie cele by zwiększyć wydajność by następnym razem było więcej. Oczywiście za pół roku historia się powtarza.

Sea Dragon

Przykro mi to stwierdzić, ale jesteście po prostu hipokrytami. Wczoraj przeczytałem sobie wasz culture book i uważam, że jest to po prostu zwykła gadka szmatka pod publiczkę, a nie realnie wyznawane przez was wartości. Po czym to stwierdzam? Po tym, że zaaplikowałem do was po upewnieniu się, że spełniam wszystkie wymagania zamieszczone w waszym ogłoszeniu i że nasze poglądy / wartości są ze sobą zbieżne. I jak to się skończyło? Ano tym, że po prostu dostałem maila (rzecz jasna po angielsku, bo to wtedy jest takie cool), że moja kandydatura została odrzucona. Dla jasności - treść maila była niemal identyczna z tymi wysyłanymi przez różne korpo. Żadnego słowa na temat tego, w czym problem i w czym mógłbym się ewentualnie poprawić. Po prostu aplikacja odrzucona z miejsca. A podobno tak bardzo lubicie ludzi z otwartymi umysłami i pragnących ciągłęgo samodoskonalenia się... Zresztą, taka hipokryzja jest normą w tym zaściankowym, polskim IT. Dlatego też już dawno dałem stamtąd dyla. To nie jest miejsce dla tych, którzy chcą od życia czegoś więcej i twardo stają przy wyznawanych przez siebie wartościach (chociażby tych, zamieszczonych w tej waszej książeczce).

Angie
@Sea Dragon

Ale z czym masz problem? Oczekiwanie, że na etapie wstępnego screeningu dostaniesz spersonalizowany feedback jest trochę śmieszne. Kilka dni temu na Linkedinie przewinęła mi się grafika z Netguru z podsumowaniem, że chyba w ciągu ostatnich 6 miesięcy aplikowało do nich prawie 10 tysięcy osób - jak myślisz, na tym etapie jak długo musiałbyś czekać w kolejce na swój feedback co możesz poprawić w swoim CV (zakładając, że to jest w ogóle broszka pracodawcy)? Byłbyś zadowolony z czasu oczekiwania? A pomyślałeś jak długo osoby na dalszych etapach musiałyby czekać na kontynuację procesu, żeby te prawie 10 koła osób dostało feedback? Jeśli mimo wszystko naprawdę chciałbyś się dowiedzieć co ci poszło źle, może warto napisać do kogoś z rekruterów na Linkedinie z bezpośrednim pytaniem?

@Sea Dragon

Hej! Dziękujemy Ci za poświęcony czas na aplikację i opinię. Bronimy naszych poglądów i wartości bo faktycznie według nich działamy! Ale czasem bywa tak, że ogrom aplikacji nie wspiera udzielania bardzo dogłębnego feedbacku. Jeżeli uważasz, że powinniśmy przeanalizować Twoją aplikację raz jeszcze - napisz do nas. Chętnie sprawdzimy to jeszcze raz, wystarczy wysłać swój kontakt na: letusknow@netguru.co, Kontaktujemy się z naszymi kandydatami w języku angielskim, ponieważ jest on używany jako oficjalny język komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w Netguru - ułatwia to zdecydowanie rozszerzanie współpracy poza granice Polski a dodatkowo - pracę naszych pracowników. Wiele osób w naszej firmie nie posługuje się językiem polskim ;) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Prawdomówny
@Netguru S.A.

Nie działacie Państwo wg poglądów i wartości, których rzekomo bronicie. Buta i arogancja CEO wobec ludzi , z którymi się spotyka jest gigantyczna. Ludzi nie widzi , nie zauważa - traktuje jak (usunięte przez administratora)

Zatroskany o Klimat

Mam nadzieję, że zwolnienia były według ilości śladu węglowego. Ci z największym powinni być w pierwszej kolejności zwolnieni. "We keep on reducing our carbon footprint. In 2021, our emissions per employee amounted to 430kg, coming (usunięte przez administratora) from 600kg the year earlier."

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
designer

Niestety, ale po raz kolejny spotykam się tu z poniżającym podejściem w stosunku do kobiet oraz niższych stażem pracowników. Protekcjonalne podejście, tłumaczenie w krzyku lub brak chęci rozwiązywania problemów to rzeczy, które dzieją się w wielu zespołach projektowych. Podejście starszych projektantów "Ma być tak, bo ja tak mówię", mija się z kulturą poprawnego feedback'u, kulturą wsparcia mertytorycznego czy rozwijaniu się dobrego zespołu. Zgłoszenie takich sytuacji wyżej spotyka się tylko z cichym wysłuchaniem problemu i zerową reakcją - liczy się tylko dowiezienie produktu na czas dla klienta, bez względu na stan pracowników. Liczyłem, że podejście do pracownika w tej firmie wygląda zupełnie inaczej, a czuję się jak w nieudolnej korporacji z której uciekłem do Netguru.

@designer

Hej, Dziękujemy za podzielenie się opinią. Przekazujemy ten komentarz do odpowiedniego zespołu, żeby móc przeanalizować sytuację i wdrożyć ew. wnioski. Chcemy, by kultura Netguru była oparta na transparentności, zaufaniu, tolerancji oraz bezpieczeństwie. Każdy członek zespołu może w każdej chwili poruszyć dowolny temat z liderem, managerem czy bezpośrednio z core managementem, istnieje również m.in. możliwość zgłaszania podobnych zachowań w ramach Speak Up Policy (w tym w sposób anonimowy). Pozdrawiamy Zespół Netguru

xoxo.R.
@Netguru S.A.

Z mojego doświadczenia lepiej nie poruszać takich tematów w Netguru z leaderem. Zostaniesz uciszony i zastraszony, tak aby za wszelką cenę uchronić opinię starszego pracownika. Speak up Policy w Netguru działa podobnie. Kobieta od hr, która to prowadzi nie ma doświadczenia jak radzić sobie z problemami (usunięte przez administratora)w spółce.

@xoxo.R.

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Dla pewności zaznaczymy, że zgłoszenia w ramach Speak Up Policy trafiają do kilkuosobowej komisji, w skład której wchodzą także osoby wybrane przez całą firmę, dzięki czemu mamy gwarancję bezstronności, przejrzystości i rzetelności w analizowaniu zgłoszeń.

Agnieszka
@xoxo.R.

Potwierdzam :( Niestety w dziale design, nie istnieje wspomniana "bezstronność", Trochę to wygląda jak (usunięte przez administratora) Rotacja młodszych pracowników w Netguru jest ogromna, więc wszystko co złe, jest zwalane na nich. Netguru - jak jest dobrze, to jest dobrze, jak jest źle to wszyscy unikają twój problem i podnoszą ręce. Zero kompetencji w zarządzaniu ludźmi i pomaganiu im.

T.304
@Agnieszka

Niby nowoczesna i duża firma, a nadal mają wewnętrzne problemy z psychiczną przemocą i brakiem szacunku do pracownika. Nic się nie zmieniło od roku.

@T.304

Dzięki za komentarz. Przekazaliśmy go do odpowiedniego zespołu, który przygląda się sprawie. Zachęcamy też do samodzielnego raportowania za pośrednictwem narzędzi, z których może korzystać każdy w Netguru.

@Agnieszka

Dziękujemy za wiadomość. Jeśli doświadczasz trudności w zakresie relacji z liderem i zarządzania ludźmi, pamiętaj, że możesz zwrócić się do HRBP lub osoby, do której raportuje Twój lider/liderka. Jeśli chodzi o rotację młodszych pracowników w Netguru: średni okres zatrudnienia od poziomu juniora to 3 lata, jest ona więc znacznie poniżej średniej rynkowej.

Agnieszka
@Netguru S.A.

Mam wrażenie, ze to co się dzieje wewnętrznie w dziale designu, a podejście jakie pokazujecie w internecie (np otwarte podejście, tak jak tutaj) jest całkowicie inne. Jest to sprzeczne z realnym podejściem jakie jest w Netguru. Jak mam zwrócić się z problemem przemocy psychicznej do HRBP, jeśli takie problemy są otwarcie omawiane w firmie pomiędzy liderami, a potem przepływa to do innych osób? Wiele takich przypadków było w firmie. Teraz, gdy ten temat się nasila, nie chcę stać się kolejną ofiarą

xyz woman
@designer

Też słyszałam od znajomego, który tam pracuje, że komentarze męskiej części pracowników na wewnętrznych spotkaniach są żenująco szowinistyczne. Uważam, że nie jest to informacja wyssana z palca. Wiele osób to potwierdza.

netwoman
@xyz woman

Jako kobieta pracująca w netguru, nie potwierdzam informacji o szowinistycznych komentarzach. Jest to wyssana z palca plotka. Prawdopodobnie przez mąciwody które tutaj pracują, czyli inne kobiety które psują atmosferę pracy.

a.w

mnie nie zwolnili, ale ... z 7900 brutto kazali podpisać papier że cofka do 5900 i do końca roku żadnych premii :/ współczuję tym, których zwolnili

d
@a.w

a czy byles developerem czy biurowym/hrowcem?

Qwerty
@a.w

To się nazywa wypowiedzenie zmieniające - podpisujac je godzisz się na nowe warunki zatrudnienia. I jak jest dobrze napisane (dobrze z punktu widzenia pracodawcy) to masz polowe okresu wypowiedzenia na decyzję - jak nie sprecyzowali to cały. I radzę wykorzystać cały czas w ramach jego biegu to pensja będzie na dotychczasowym poziomie ile masz okresu wypowiedzenia. A przy „porozumieniu stron” pewnie przy okazji się godzisz, że już od najbliższego miesiąca jest obniżona.

Zwolniony.

Po jak i przed zrealizowanymi masowymi zwolnieniami nie polecam.

Nat

Cześć. Czy ktoś może coś powiedzieć o pracy w NG jako UX writer? Jak wygląda współpraca designerów z UX writerami? Widzę, że firma rekrutuje obecnie UX writerów jedynie jako freelancerow. Czy oznacza to, że szukają pracowników do konkretnego projektu, a po projekcie koniec współpracy?

@Nat

Cześć! Obecnie nie mamy UX Writerów zatrudnionych wewnątrz firmy. Designerzy zainteresowani tematem zrzeszeni są w ramach inicjatywy wewnętrznej, którą nazywamy UX Area, gdzie dzielą się wiedzą i rozwijają swoje umiejętności. Na razie szukamy freelancerów z opcją przejścia na stałe zatrudnienie w zależności od tego, jak ułoży się współpraca i jak będą wyglądały nasze potrzeby w projektach w przyszłości. Nasi designerzy są świadomi tego, jak współpracować z UX Writerami, jednak od kandydata oczekujemy także umiejętności wypracowania sposobu pracy z resztą zespołu. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Beata
@Netguru S.A.

A ta opcja stałego zatrudnienia po jakim mniej więcej czasie będzie możliwa? I jakie wtedy będą warunki zatrudnienia?

Krystyna
@Beata

Podłączam się pod to pytanie, czy jest mozliwość stałego zatrudnienia, jak wyglądają zarobki, czy istnieje genser gap?

@Beata

Na ten moment trudno nam podać więcej szczegółów, ponieważ opcja stałego zatrudnienia na tę konkretną rolę zależy bezpośrednio od naszych przyszłych projektów. Zapraszamy do śledzenia naszej strony kariera: https://www.netguru.com/career Pozdrawiamy, Zespół Netguru

LOL
@Netguru S.A.

2023 rok, "fastest-growing digital consultancies in EU" i żadnego UX writera na pokładzie :D

wargas

w Polsce to pewnie jedna z najlepszych agencji do pracy, jednak brak doświadczonej kadry zarzasdzjącej nie rokuje dobrze. Właścieiciele zamiast zatrudnic ludzi ktorzy wiedza co robia, zwalniaja 150 pracownikow. W żołnierskich słowach: na gorze urządziło się kilku kozakow, ktorzy dbają o to aby tuż pod nimi byli tak samo niedoświadczeni ale wierni ludzie, ktorzy im nie zagrozą.

dev

gratuluje zrobienia layoffu - najgorszy krok jaki mogliście zrobić :)

@dev

Dzięki za komentarz. Podjęliśmy trudną decyzję o reorganizacji, która pociągnęła za sobą konieczność rozstania się z ok. 150 pracownikami i kontraktorami. Zadbaliśmy o to, by odchodzącym osobom zapewnić jak najszersze wsparcie, oraz by proces ten był najszybszy i jak najmniej dotkliwy. Zmiany te były konieczne, aby dostosować się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i przygotować firmę na nowe wyzwania. Zespół Netguru.

ZZ

A czy w Netguru sa zwiazki zawodowe?

frontdev
@ZZ

nie ma, ale jak się o nich wspomni to nie dostaje się wypowiedzenia ;)))

Link
@frontdev

To czemu patrzac na statystyki na LinkedIn Netguru zmalalo o ponad 100 osob w ciagu ostatniego roku?

odszedlem
@Link

Bo zmalało. Więcej ludzi odchdzi niż przychodzi. Aktualnie mają słabą sytuacje z projektami wiec tez nie rekrutują aktywnie. Ludzie odchodzą bo podwyżki są mega słąbe albo ich nie ma, o kazda żlotówke trzeba sie wyprosić. W pewnym momencie w NG było juz prawie 1000 osób, teraz jest około 810, ludzie nie są głupi i potrafią wycenić swoje umiejetnosci na rynku pracy więc odchodzą

Lin
@odszedlem

Druga sprawa ze chyba teraz NG postawiło na freelancerów. A oni oficjalnie zatrudniani nie są

Strix
@Lin

Czyli oszczędzają na ZUS?

kalua

Hej, czy Netguru zatrudnia na pełen etat?

Julita
@kalua

Oczywiście jeżeli jesteś na UoP to masz do wyboru cały lub niepełny etat. NG płaci za Ciebie podatki i ZUS Na co chciałabym zwrócić uwagę to umowa B2B, robisz zwykle to samo co osoba na UoP, ale podatki i ZUS płacisz sama/sam. Wydaje się że NG to odpowiada że jesteś samozatrudnioną/samozatrudnionym, nie musi jak w przypadku osób zatrudnionych na UoP płacić podatków i ZUS. Nie wiem jak w przypadku samozatrudnionych są teraz rozliczane nadgodziny i premie i jak np. wygląda kwesta awansów, scieżka kariery. Może ktoś się wypowie, kto tam pracuje.

Lo
@Julita

Julita to czemu sie wypowiadasz skoro tam nie pracujesz? ;)

@kalua

Cześć, W Netguru zatrudniamy zarówno na etat (umowa o pracę), jak i na B2B. Przy każdym z ogłoszeń na naszej stronie podana jest informacja o tym, jaki rodzaj współpracy jest możliwy. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Mikie3

Zawiodłem się działem designu :/ czekałem na fajne projekty, a jedyne co to trzaskanie dribble shotów. Nikt nie skupia się nad usability w projektowaniu, tylko 'zeby ladnie wygladało i nadawalo sie na shot'. Dodatkowo ta udawana atmosfera rzyczliwości, ale jeśli komuś z leaderow się nie spodobasz to traktują cię jak gorszy sort.

@Mikie3

Dziękujemy za wiadomość. Przykro nam słyszeć takie opinie. Zachęcamy do zgłaszania tego typu sytuacji do HRBP, osoby do której raportuje Twój lider/liderka lub w ramach Speak Up Policy. Faza UX i zapewnienie dobrego “Usability” jest stałym i wymaganym elementem procesu dla każdego projektu. Sam zespół UX w Netguru liczy 15 osób. Oczywiście nie każdy projekt idzie idealnym flow i bywają odstępstwa jeśli nie pozwalają na to warunki projektowe. “Trzaskanie shotów” nie dzieje się w trakcie prac projektowych, a ma miejsce pomiędzy projektami, w ramach wspólnych post-projektowych wysiłków marketingowych. Produkcją takich materiałów zajmuje się jedynie część zespołu.

@Mikie3

Skąd takie odczucia na temat udawanej życzliwości, na czym je opierasz? I z jakiego powodu można nie przypasować liderowi?

Mikie3
@Marek

Hej, chętnie bym więcej coś powiedział, ale boję się o swoją pozycję w pracy. Ostatnio dużo dziwnych rzeczy się dzieje i wolę za dużo nie ujawniać. Chciałem przekazać tylko konkrety, które są karygodne i być może coś zmienią

Igor

To się naprawdę dzieje???

Vector

Ta firma to zwykla firma tzw. konsultingowa czy agencja pracy tymczsowej. Nie posiada wlasnych produktów, nie jest zwiazana z zadna branza. Model biznesowy to zyskac klienta. a zeby go zyskac trzeba wziac malo i obiecac krotki czas realizacji - stad stres i nadgodziny opisywane przez wielu. do takuej firmy mozma isc zeby zdobyc jakies doswiadczenie i isc do sensownej firmy - stad opisywana rotacja. Na tym polega sens agencji pracy tymczasowej. Nie wyobrazam sobie, móc pracować w takiej firmie mając pare lat doswiadczenia i bedac dobrym. Wiec uwazam,ze jak ktos sie uwaza za dobrego, tu pracuje i narzeka, to nie jest dobry napewno.

Rob

Dokladnie tak

@Vector

Cześć, dzięki za komentarz. Prawdę mówiąc, ciężko o nas powiedzieć, że jesteśmy agencją pracy tymczasowej, albo że "bierzemy mało". Krótko mówiąc: zapraszamy do Netguru, chętnie obalimy kilka mylących (wg nas) przekonań, także tych dotyczących stresu czy nadgodzin. Pozdrowienia! Zespół Netguru

Vector
@Netguru S.A.

Ok, oby wam się wiodło jak najlepiej.

Rob
@Vector

Ale ja pracowalem w netguru w design teamie i podpisuje sie pod tym co napisal Vector.

@kroll
@Vector

Jakie są sensowne firmy? Jak ocenić że będzie to sensowna firma ? Od jakiegoś czasu myślałem o netguru, ale komentarze tutaj dają dużo do myślenia. Gdzie polecasz szukać ?

Alojzy

Odradzam - trzymajcie się  z daleka. Po rozmowie dostałem listę rzeczy, których wg nich nie umiem. Otrzymałem ofertę na około 11tyś zł + VAT. Kilka dni później z innej firmy otrzymałem ofertę na 20tyś zł + VAT. Stanowisko to samo (backend software developer). W NetGuru w trakcie rekrutacji osoby tychniczne i jakiś menadżer były sztuczne i wg mojej subiektywnej oceny nieprzyjemne. Jakieś głupie bezsensowne wypytywanie o wakacje, zainteresowania itp. Uważam, że powinni zmienić nazwę na Net-Dziadostwo, Net-Amators lub coś w tym stylu.

porozmowie
@Alojzy

teraz takie czasy ze firmy oferuja typu 11-15k i licza ze sie ktos z doswiadczeniem na to zlapie a wystarczy pojsc na pare rozmow i sie okazuje ze 20k do wyjecia na luzie i nie trzeba byc seniorem

@Alojzy

Cześć Alojzy, Dzięki za komentarz. Nasze procesy rekrutacyjne zaplanowane są w taki sposób, aby jednakowo i sprawiedliwie oceniać wszystkich kandydatów biorących udział w procesie. W feedbacku przekazujemy zarówno rzeczy, które wypadły dobrze jak i te, które w naszej ocenie mogłyby wymagać poprawy. Po każdym procesie rekrutacyjnym, zachęcamy kandydatów do podzielenia się swoim feedbackiem odnośnie naszego procesu. Analizujemy każdą wypełnioną ankietę i w razie konieczności podejmujemy kroki, aby udoskonalać nasze procesy. Dodatkowo staramy się, aby osoby zaangażowane w rekrutacje były kompetentne i stwarzały pozytywną atmosferę podczas spotkań. W każdym naszym ogłoszeniu znajduje się również informacja o widełkach, jakie proponujemy na dane stanowisko, dodatkowo, podczas procesu weryfikujemy również wymagania finansowe kandydatów, aby przedstawić adekwatną ofertę. Pozdrawiamy

@kroll
@porozmowie

Jakie masz firmy na myśli ? Duże korpo czy raczej celować w coś innego?

Kate_34

Toksyczna atmosfera w środowisku design i poniżające zachowanie ze strony innych pracowników. Leaderzy zwyczajnie cię ignorują. Nie polecam tego miejsca do pracy dla młodych lub niższych stażem designerów - szybko można się zniechęcić do projektowania :/ i poczuć jak śmieć.

Antonia
@Kate_34

Bardzo dużo takich opinii słyszałam od znajomych :( szkoda. Ich czas jako komfortowe miejsce dla projektanta już dawno przeminął… Dzisiaj już wiem żeby tam nie aplikować. A jak wyglądają tam projekty, są jakieś ciekawe tematyki?

@Kate_34

Dziękujemy za podzielenie się opinią. W Netguru dbamy o to by każdy pracownik miał przestrzeń do podzielenia się swoimi doświadczeniami, również tymi negatywnymi. Jeśli masz taką możliwość, zachęcamy do przekazania jej przy użyciu wewnętrznej Speak Up Policy lub bezpośrednio do CEO.

Beata
@Antonia

A Twoi znajomi mają informacje czy wynagrodzenie jest konkurencyjne? Nie samą atmosferą człowiek żyje. Może chociaż da się dobrze zarobić?

ar
@Kate_34

Niestety też to zauważyłem, dodatkowo jak designer ma problem z liderem i liderem jego lidera jest jego kolega (a najczęściej tak jest) to zwykle i tak nie będzie to brane pod uwagę, a Ty zostaniesz zaklasyfikowany jako "osoba problematyczna". Oczywiście trudno tu cokolwiek udowodnić stąd pewnie nikt nie zgłasza do Speak up policy.

@ar

Dokładnie tak jak mówisz. Jeśli chodzi o komisje Speak up - Były osoby, które takie lub nieetyczne zachowania (zastraszanie/poniżanie/przemoc psychiczna ze strony liderów) zgłaszały do komisji i zostawały po jakimś czasie usuwane z Netguru. Dział designu to niezłe (usunięte przez administratora)

@Beata

Przez rok nikt z mojego zespołu nie dostał podwyżki. Tutaj o podwyżkę bez dodatkowej pracy poza projektem i po godzinach, nie ma mowy.

Kalua

Hej, Netguru już nie zatrudnia na stanowiska deisgnerskie? Obserwuje od jakiegoś czasu i widzę pojedyncze oferty. Ogólnie to jak się pracuje w dziale Design?

@Kalua

Dziękujemy za wiadomość. Tak, rekrutujemy na stanowiska designerskie. Wszystkie otwarte rekrutacje można znaleść na naszej stronie: https://www.netguru.com/careers/design

kandydat

majac 6 lat doswiadczenia zostalem sklasyfikowany jako mid developer, miesiac pozniej w rekrutacji bral udzial kolega z pracy ktory nawet roku expa nie ma i uczylem go totalnych podstaw niedawno tez zostal tak samo sklasyfikowany jako mid :D

Łucja

Hej, kojarzę że firma kiedyś rekrutowała na stanowisko programisty ruby on rails. Wtedy pracowałam w innym miejscu, więc nie aplikowałam, no ale trochę się zmieniło :P Ktoś wie czy czesto są prowadzone rekrutacje? I ogólnie, jak się pracuje? Czytam, że jest dużo projektów i stawki są raczej rynkowe, a atmosfera jak tam?

@Łucja

Cześć, Obecnie nie mamy otwartych rekrutacji na stanowisko Ruby on Rails, natomiast jak sytuacja się zmieni wszystkie oferty pracy z zakresu RoR znajdą się w tym miejscu na naszej stronie: https://www.netguru.com/careers/ror. Zachęcamy również do sprawdzenia naszej strony https://www.netguru.com/join-netguru - znajdziesz tam informacje o naszej kulturze, wartościach oraz o benefitach, jakie wiążą się z dołączeniem do Netguru. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.