Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

julia11

Rekrutowałam do Netguru 3 razy na trzy różne pozycje, w końcu udało mi się otrzymać ofertę. Uważam, że proces rekrutacji jest trudny i czasochłonny ale jak dla mnie to jest to ok. Zależało mi, żeby pracować dla Netguru, więc dałam z siebie wszystko na zadaniach rekrutacyjnych a i tak nie zajęly mi tyle, ile tu niektórzy piszą. Myślę, że jak już przysiadlam to zrobiłam to w 2,5h. Oferta finansowa na start jest gorsza od spodziewanej ale do zaakceptowania. Wszyscy pracownicy z którymi miałam styczność podczas rekrutacji byli przemili, pomocni i robili świetne wrażenie. Na rozmowach feedback dostawałam na żywo, co też było bardzo pozytywne. Zaczynam niedługo, zobaczymy jak będzie na pokładzie!

@julia11

Hej Julia! Dzięki za dodanie opinii. Bardzo cieszymy się, że do nas dołączyłaś! Trzymamy kciuki ;) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Mery

Cześć! Chciałabym zapytac, czy firma oferuje umowę zlecenie dla studentow? Czy tylko UoP/B2B?

@Mery

Hej! Oferujemy dwie ścieżki: pierwsza to umowa o pracę a druga to współpraca B2B. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Alojzy

12k max na B2B na Mida to są głodowe stawki, ciekawi mnie kto za tyle robi.

@Alojzy

Hej, W ostatnim czasie podnieśliśmy stawki dla naszych pracowników - zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami na netguru.com/join-netguru Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Daniel

Rzeczywiście jestem bardzo rozczarowany procesem rekrutacji. Za 3800 brutto na pozycji junior wymagane jest zadanie składające się z 3 taski plus krótka prezentacja online. Mam wrażenie, że wykonuje się tu robotę za dział Learning& development podsuwając pomysły i gotowe drafty szkoleń. Feedback otrzymany czepia się malutkich szczegółów. Człowiek pisze taski często po pracy i za darmo wierząc, że dostanie się na drugi etap dla juniora. Strata czasu. Rozumiem taki szczegółowy feedback na poziomie rekrutacji na seniora. Jestem bardzo rozczarowany i nie polecam, chyba że uśmiecha się praca dla kogoś kto nie szanuje Twojego czasu.

Alojzy

Typowa Januszerka :)

@Daniel

Hej Daniel, Dbamy o to, aby nasz zespół składał się z topowych specjalistów. Naturalnym jest więc to, że nasze wymagania są wyśrubowane - musimy mieć pewność, że projekty, które realizujemy, są najwyższej jakości. Jeżeli chcesz przeanalizować ponownie nasz feedback - napisz do nas na letusknow@netguru.com - chcemy mieć pewność, że każda ze stron podjęła odpowiednią decyzję :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Daniel

Aplikowałem do Netguru 3 razy. Najpierw na stanowisko Juniora, potem Regulara. Zostałem odrzucony. Poszedłem gdzie indziej zebrać doświadczenie aż po kilku latach wróciłem do rekrutacji na stanowisko Seniora. Rekrutacja była trudna, to prawda. Ale dla mnie to było wyzwanie, bo wiedziałem że za poziomem trudności stoi oczekiwanie jakości i umiejętności. Pokazuje to dodatkowo, że do Netguru nie bierze się każdego. Czytając opinie osób narzekających na rekrutacje mam wrażenie, że po prostu robią wszystko co mogą by nie wziąć odpowiedzialności za własną porażkę w rekrturacji. Nie udało się dostać bo zadanie było za długie? W takim razie komuś innemu się udało i to znaczy że sprawdził się lepiej. Odrzucona aplikacja bo zadanie było słabo opisane? To dlaczego ktoś nie dopytał? Rekrutacja w NG daje realny przedsmak realnej pracy w IT - z zespołami klientami, ludźmi - każdy ma prawo do popełnienia błędu ale każdy musi brać OWNERSHIP za swoje podwórko. Co do $$$ - faktycznie, Netguru nie płaci jakoś ekstra. Ale za to nadrabia wszystkim co spotkasz w środku - kulturą, (usunięte przez administratora) ludźmi którym zależy na Twoim rozwoju i pomogą Ci na każdym kroku, zaufaniem jakim obdarzą Cię Twoi liderzy, przyzwoleniem na popełnianie błędu, bardzo szczegółowym feedbackiem. Reasumując, jeżeli zależy Ci tylko na $$$ - okej, idź gdzie indziej. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym, wygodnym i bardzo rozwojowym miejscu pracy z średnimi (ale nie najgorszymi) zarobkami i chcesz się sprawdzić - aplikuj. Ja nie żałuję.

@Daniel

Hej Daniel! Bardzo dziękujemy za tę opinię - wiele dla nas znaczy. Cieszymy się, że nie poddałeś się i jesteś z nami! Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Absolutnie beznadziejna rekrutacja - brak życiowego podejścia do stanowisk sprzedażowych. Panie z HR wiedzą ZERO nt. pracy w sprzedaży i próbują wiedze kandydata weryfikować testami jak na maturze. Widać Panie z HR tylko takie metody znają i chyba nie wiedzą, że kogoś konkretnego się takim sposobem nie zrekrutuje. Zrezygnowałem i nie polecam - bo jest to dział HR oderwany od rzeczywistości. Powodzenia w szukaniu kogoś!

@Gość

Ziomek, reagując w ten sposób na niepowodzenie tylko potwierdziłeś, że na handlorza to się nie nadajesz :D

@Gość

Hej! Dzięki za opinię. W każdy proces rekrutacyjny, prowadzonym przez zespół Recruitment, zaangażowany jest Hiring Manager zespołu, do którego poszukiwany jest pracownik, a również bardzo często inni pracownicy zespołów, którzy wspierają rekrutację - sprawdzają zadania, wiedzę i poziom zaawansowania merytorycznego kandydata. Na podstawie opinii tych pracowników, po konsultacjach z Hiring Managerem, podejmowana jest ostateczna decyzja o współpracy - zespół Recruitment działa na zasadzie wsparcia i pośrednictwa w procesie. Jeżeli chcesz ponownie przeanalizować wspólnie z nami swój feedback, jaki otrzymałeś podczas procesu rekrutacyjnego napisz do nas na letusknow@netguru.com. Chcemy mieć pewność, że każda strona podjęła odpowiednią decyzję! :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

PiEm

Hej. Jakis czas temu odeszło z NG sporo bardzo doświadczonych PM-ów. Z czego to wynikało? Jak wygląda praca w zespole PM? Polecacie?

@PiEm

Hej! Powyżej odpowiedzieliśmy na bardzo podobne pytanie ;) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Netguru usuwa opinie kandydatów - dlaczego? Czyżby panie z HR nie mogły przełknąć swojej porażki?

PiEm
@Gość

chyba faktycznie usuwa... przed chwilą zadałem pytanie i zniknęło...

@Gość

Hej! Rozwiewamy wątpliwości - nie usuwamy żadnej opinii kandydatów. Czasami bywa tak, że dana opinia nie przechodzi autoryzacji wewnętrznej Goworka - na to nie mamy wpływu! Zachęcamy, jak zwykle, do dzielenia się opinią również bezpośrednio z nami na letusknow@netguru.com Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Chmiel

Podobno jakiś czas temu odeszło z Netguru sporo doświadczonych PM-ów? Wiadomo dlaczego? Jaka atmosfera panuje w tym zespole? Jakie są perspektywy rozwoju?

@Chmiel

Hej! Netguru to obecnie prawie 800 osób - są to osoby zarówno z krótkim, jak i dłuższym stażem. Dbamy o każdego indywidualnie, ale rozumiemy, że naturalną jest potrzeba zmiany otoczenia, poznania nowych wyzwań czy nawiązania nowych relacji. Dlatego Zespół PM liczy aktualnie prawie 90 osób, a możliwości rozwoju jest mnóstwo! W tym momencie rekrutujemy zarówno Juniorów, Regularów jak i Seniorów. Oprócz stanowisk Project Manager poszukujemy też osób na stanowiska Project Coordinator i Product Manager. Sprawdź nasze oferty lub napisz do nas na letusknow@netguru.com - wspólnie sprawdzimy, która ścieżka jest najbardziej optymalna dla Ciebie! Pozdrawiamy, Zespół Netguru

JackDaniels

Netguru chce być bardziej amerykańskie niż to możliwe :) Między innymi przez prowadzenie wewnętrznych korespondencji e-mailowych po angielsku oraz przeprowadzanie oddzielnej rozmowy rekrutacyjnej z lektorem angielskiego. Rekrutacja do nich to strata czasu przez dużą ilość spotkań online i kosmiczne wymagania. Kierują się schematami przy ocenianiu kandydata i stosują korporacyjny bełkot.

Karol
@JackDaniels

Mega żałosne jest z tym angielskim w Netguru. Mój angielski jest na bardzo wysokim poziomie (mieszkałem w Sidney przez 2 lata i posługiwałem sie nim codziennie), a na rozmowie w Netguru przyczepili sie o jakies pierdoly. Oni mysla, ze sa jacys mega fajni i wszyscy chca u nich pracowac, a prawda jest taka, ze w branzy wszyscy kreca beke z tej firmy.

Johnny walker
@Karol

Angielski wewnętrznym firmy jest tragiczny i niektórzy tak go kaleczą, ze aż wstyd stad nie rozumiem cyrków z lektorami itp niektórzy to potrzebowaliby tłumacza na żywo żeby się wysłowić bo co drugi nieczytaty i niepisaty a byki są walone na bieżąco

@JackDaniels

Angielski jako wiodący język, nawet w korespondencji mailowej wynika z bardzo prostej sprawy - mamy u nas wielu obcokrajowców. Zarówno developerów, jak ludzi od biznesu, jest również jeden z designerów nie mówi po polsku. To, czy angielski jest kaleczony, czy nie - z pewnością tak, ale też... nie. Zależy kto się nim posługuje. Obecnie w firmie jest około 600 osób, ciężko aby każdy władał nienaganną angielszczyzną.

Winston

to po co wymagacie nienagannego angielskiego? Na rozmowie ma być fluent, a w firmie na co dzień może być dukanie? wtf

N.
@Winston

Ludzie pomyślcie troche - w procesie rekrutacji jest dwóch deweloperów o bardzo zbliżonym poziomie skilli technicznych, jeden wymiata po angielsku, drugi duka. Odrzuca sie tego który duka. Ale z kolei jeśli ktoś na rekrutacji wymiata technicznie, zdecydowanie lepiej niż pozostali kandydaci, lecz jego angielski nie jest doskonały, to mimo wszystko jest wybierany. Masa tu kandydatów oburzonych ze zostali odrzuceni przez angielski, ale moze po prostu nie mieli innych kompetencji na takim poziomie by przejść rekru pozytywnie albo po prostu był ktoś lepszy...

@Winston

Ciezko mi powiedziec, czy rzeczywiscie wymagamy... Nie pracuje w rekrutacji. Rownie dobrze wpisy powyzej mogly byc po prostu zlosliwa opinia kogos, komu nie poszlo. Moglo byc tez tak, ze po prostu nie byl / byla dobrym kandydatem, zrobil zle pierwsze wrazenie, albo pomimo cudownej angielszczyzny krazyl wokol tematu nie odpowiadal na pytania (owszem, to jest wazne). I tyle. Ale czy tak jest - nie wiem, moge sie mylic. Zupelnie rozbrajajace jest jednak to, ze daje sie wiare na tym portalu wszelakim zlosliwosciom. Natomiast opinie pozytywne uznaje sie za lizusostwo albo lepiej - oplacanie przez firme. Na tle kilku poprzednich firm w ktorych pracowalem ( a mam juz swoje lata), jest dobrze i wiele tej firmie zawdzieczam. I uznaje za przejaw przyzwoitosci powiedzenie tego glosno. A to, czy ktos da wiare, czy nie, to juz jego sprawa.

Candidate
@N.

Potwierdzam, test językowy to porażka, czepiają się naprawdę nieistotnych rzeczy, albo takich, na których nie ma się wpływu - bo choćby nie wiem co, jak ktoś nie urodził się w danym języku, to nigdy nie będzie mówił jak native. Mówię tu o akcencie i ogólnie wymowie. Bo mi się przyczepili, że w dwóch słowach w całej kilkunastominutowej wypowiedzi z głowy dwie samogłoski były wypowiedziane blednie, a akcent w jednym padał nie na tą głoskę i to jest TAKI poziom czepialstwa. Szkoda czasu. Żałuje, że wcześniej nie poświęciłem czasu na przeczytanie tych opinii, bo tego zmarnowanego czasu na nich nic mi nie wróci...

@Candidate

Hej! Audyt językowy to standard w procesie rekrutacji, który wskazuje nam, którzy kandydaci poradzą sobie w wewnętrznej i wewnętrznej komunikacji. Jest on przeprowadzany przez zewnętrznego audytora, który ma za zadanie sprawdzić ogólną płynność językową. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią naszego audytora - daj nam znać proszę na letusknow@netguru.com. Dokładnie sprawdzimy cały Twój proces rekrutacyjny, aby mieć pewność, że został oceniony odpowiednio. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

polak mowiacy po angielsku
@Karol

Fakt, że piszesz Sidney zamiast Sydney wskazuje, że jednak dobrze Cię ocenili

L&D specialist

Ktoś pracuje jako L&D specialist i mógłby napisac kilka słów?:)

@L&D specialist

Hej! Dzięki za pytanie :) Poniżej umieszczamy odpowiedź Tomka Sobierajskiego, który w Netguru zajmuje stanowisko Senior Learning & Development Specialist: Praca na tym stanowisku Specjalisty L&D w Netguru odzwierciedla dynamikę wzrostu i ambicje firmy. Wiąże się to ze współtworzeniem i realizacją nowych, różnorodnych projektów rozwojowych w organizacji. Rola ta pozwala na dużą autonomię w działaniu, przejęcie pełnej odpowiedzialności za realizowane projekty (cele kwartalne) i obejmuje m.in. takie działania, jak: - planowanie długofalowych, strategicznych aktywności rozwojowych dla całej organizacji - diagnozowanie i adresowanie potrzeb rozwojowych - współtworzenie programów rozwojowych dla liderów - zarządzanie modułem “Learning” wewnętrznej platformy rozwojowej - tworzenie różnego rodzaju treści edukacyjnych - tworzenie doświadczeń edukacyjnych - przygotowywanie i prowadzenie szkoleń i warsztatów - bliska współpraca z managerami wszystkich działów w organizacji Mamy nadzieję, że informacja bezpośrednio od takiej osoby przybliży Ci specyfikę pracy na stanowisku L&D Specialist. I oczywiście zachęcamy do aplikowania! Dostępne oferty pracy są na bieżąco aktualizowane na: netguru.com/join-netguru Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Ola N.

Rola: Office Management / HR / Marketing & Comms Pracowałam w Netguru ponad 5 lat, i niczym Agnieszka Chylińska w swoim ponadczasowym numerze zapytacie mnie “Czy warto było (szaleć tak)?” - odpowiadam: słowami piosenki Krzysztofa Krawczyka “nie żałuję nic!”*. To był fantastyczny rozdział w moim życiu, za który jestem ogromnie wdzięczna. Zdobyłam w tej organizacji unikatową wiedzę o marketingu, biznesie i HRze. Nabyłam solidne umiejętności i kompetencje z obszaru komunikacji i zarządzania zmianą. Nauczyłam się definiować problemy, optymalizować procesy, automatyzować rzeczy. Kilkukrotnie otrzymałam szansę budowania zespołu, aby rozwijać się jako lider. W tym wszystkim nie zapominam o olbrzymim wsparciu z każdego frontu. Zespoły pracują nad celami wspólnie, chętnie dzieląc się wiedzą i tworząc repozytoria dobrych praktyk na przyszłość. Manager pomaga, nawiguje, ufa, rozwija. Firma zapewnia niezbędne narzędzia do wzrostu, organizuje warsztaty, dedykowane szkolenia. Było różnorodnie, ambitnie, wesoło (hyhy). Ponadto Netguru wyróżnia elastyczność, kultura oparta o dzielenie się wiedzą, transparentność kluczowych decyzji w firmie i głód ciągłęgo rozwoju. Żeby nie było słodko-pierdząco. Oczywiście, że nie jest idealnie. Firma wyznacza ambitne cele, zatrudnia ambitne osoby, mierzy wysoko. Wyzwaniem może być zachowanie tzw. “work-life balance” albo uniknięcie “burnoutu”. Wyzwaniem może być pogodzenia roli lidera z rolą specjalisty. Wyzwaniem może być płaska struktura lub brak skalowalności pewnych procesów. Najważniejsze jednak, że firma jest świadoma tych wyzwań i próbuje je adresować. Firma jest otwarta na informację zwrotną i chętnie wdraża sugestie od pracowników. *Gdybyście się zastanawiali - chodzi o piosenkę - “Chciałbym być marynarzem” oczywiście. P.S. Pozdro dla dziobsonów ????

Olu, Bardzo dziękujemy Ci za wszystko i tęsknimy! Pozdrawiamy, Netguru Team

Wiktor
@Ola N.

Ola - praca z Toba to był wielki zaszczyt i przyjemność. Dzięki za wszystko i powodzenia!

Right
@Ola N.

A jednak odeszlas.... :) czy w tej bajce byly smoki?

@Right

Hej, Dzięki za komentarz. Kończąc wątek chcemy tylko zaznaczyć, że każdy ma prawo do podejmowania decyzji o zmianach w swoim życiu zawodowym - i taki moment przyszedł też w Oli życiu, jest to całkiem naturalne i trzymamy za Olę kciuki na jej obecnym stanowisku! ;) Życzymy wszystkim trafionych decyzji i oczywiście zapraszamy do aplikowania do Netguru. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

candidate

Opowie ktoś na rekrutacji na stanowisko QA? Widzę, że na juniora wymagane jest pół roku doświadczenia, a na regulara rok ;) czy faktycznie po roku w Netguru wychodzi sie na regulara? :) czego można się spodziewać na rekrutacji? podzieli się ktoś informacjami, jak wygląda praca QA w Netguru, jaki stack technologiczny itp? czy to prawda że jeden z etapów rekrutacji to rozmowa z lektorem ang?

Tester
@candidate

Juniorem jest się między 3 a 6 miesięcy - jeśli ktoś po pół roku nie jest w stanie skoczyć na regulara to niestety umowa nie jest przedłużana Jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną to ja całą miałem po angielsku, nie wiem czy nadal tak jest. Projekty są międzynarodowe, czasem nikt oprócz ciebie nie mówi po polsku, więc angielski jest ważny Jeśli chodzi o samą pracę, technologie itp. to nie ma jednej odpowiedzi, chyba że "to zależy". Projekty są różne, więc wymagania też - na pewno trzeba umieć posługiwać się jakimś Postmanem, trzeba umieć testować projekty webowe i mobilne, znać podstawy accessibility, performance itp. Jeśli chodzi o automatyzację to coraz popularnieszy robi się Cypress

@candidate

Hej! Dzięki za komentarze i pytania! Aktualnie bardzo intensywnie rekrutujemy na wszystkie pozycje w zespole Quality Assurance. Nasze rozmowy rekrutacyjne i komunikacja mailowa są przeprowadzane po angielsku, potwierdzamy! Większość naszych klientów pochodzi z całego świata, a dodatkowo część naszych kolegów nie mówi po polsku - dlatego w ramach większej inkluzywności posługujemy się w komunikacji wewnętrznej Netguru językiem angielskim. Potwierdzamy również, że pracujemy w wielu stackach technologicznych, dlatego żeby dokładnie poznać wymagania zapraszamy na naszą stronę netguru.com/join-netguru bądź do bezpośredniego kontaktu z rekruterem do działu QA - Martyną Stafa (https://www.linkedin.com/in/martyna-stafa-b67b35137). Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Przestrzegam przed traceniem czasu na rekrutację do tej firmy- jestem zażenowana poziomem traktowania kandydata- piszą o atmosferze i kulturze feedbacku a informacja zwrotna jaką otrzymałam na temat zadań była sucha, zdawkowa i nastawiona jedynie na negatywy- miałam wrażenie, że ktoś pisał to na kolanie, nawet nie wysilono się żeby użyć angielskiego, mimo że jest jezykiem uzywanym w firmie. Widać hipokryzja 100%. Ponadto w treści zadań był błąd ale to ja zostałam posądzona o niezrozumienie...Porażka na całej linii. Jeśli tak wygląda tam stosunek do pracownika to cieszę się, że się nie dostałam :)

@Kandydat

Hej, Dziękujemy za Twój wpis. Staramy się, aby candidate experience było na najwyższym poziomie - jeśli chcesz szczegółowo przeanalizować Twój proces rekrutacyjny, napisz proszę do nas na letusknow@netguru.com - wówczas będziemy mieli szansę sprawdzenia Twojego feedbacku i - jeżeli popełniliśmy błąd - jego naprawy. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Aplikowałem do Netguru na pozycję Node.js Developera. Odpadłem na etapie zadania rekrutacyjnego, ale feedback, który otrzymałem przewyższył moje oczekiwania. Szczerze mówiąc, spodziewałem się raczej odpowiedzi w stylu "Niestety, twoje zadanie nie spełniło naszych oczekiwań". Zamiast tego, otrzymałem wypunktowane wszystkie zarówno dobre aspekty, jak i te z "polem do poprawy". Do każdego dołączony krótki komentarz jak mogłoby to zostać wykonane lepiej. Feedback dostałem tego samego dnia, którego wysłałem projekt. To się szanuje :) Myślę, że w przyszłości spróbuję aplikować do Netguru ponownie.

Kamil andruszxxx
@Anonim

Czy w tej bajce byly smoki? Na moje zadanie odpisali od czapy, jakby pomylili zadanie z innym kandydatem wtf

jakotako
@Kamil andruszxxx

O rety, dokladnie to samo pomyslalam, kiedy czytalam feedback na moje zadanie rekrutacyjne ;) Bardzo trduno bylo powiązać mi feedback z tym co mialam w zadaniu. Niektóre rzeczy się wręcz wykluczały.

@jakotako

Hej! Jeżeli masz wątpliwości dot. feedbacku do swojego procesu rekrutacyjnego odezwij się proszę do nas na letusknow@netguru.com - przeanalizujemy dokładnie Twoją sytuację i sprawdzimy co dokładnie się wydarzyło, aby feedback był jasny i zrozumiały dla obu stron! :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

1. Why would you hire external auditor to check candidate's language skills if you have to double check it afterwards during next interviews? After my language call which was rated for C2, there 3 more people that had to verify it. 2. You put salary range on your job add, so it should be obvious that the lower salary would be for junior position and the highest for senior one. Unfortunately this is not true, you've offered me 1000 zl gross lower salary to the one you advertised. 3. Your recruitment process is very long and there are multiple recruitment tasks. If you couldn't decide if you would like to hire a candidate after a language audit, 2 recruitment task and an hour-long interview, then maybe your process is not effective enough. 4. You claim to be transparent, but the truth is you act like you were a multinational corporation and you're not. It looks to me like a triumph of FORM over CONTENT. I'd suggest to be more humble. This long and complex recruitment for 3800 gross JUNIOR position is an overkill. 5. I've spent a month to complete your recruitment tasks, wait for next stages etc. It felt like I already did some work for you, and what I got was shallow feedback.

@Kandydat

Hi! Thank you for this feedback. We check our candidates’ language skills throughout the whole recruitment process. An external audit is, of course, crucial for us, but sometimes there’s a difference between talking with the auditor about some basic aspects and performing well during a complex case study. Please note that English is the main language in our internal & external communication, which is why we put so much focus on candidates' skills in this area. When it comes to our offers, the salaries they stipulate are always within the ranges published in the job posting. If a candidate’s knowledge and experience are more suitable for a junior or senior position, we always inform them about this in a transparent way. We’re sorry that you feel disappointed. We do our best to reduce time-to-hire and send personal and actionable feedback to our candidates. Best, Netguru Team

Bye
@Netguru S.A.

No you don’t :) plenty of EE’s don’t have c2 lvl or even c1 so wtf

@Bye

Hi, If you want to talk more about our recruitment process and how exactly we check language skills, feel free to reach out to us at: letusknow@netguru.com. Thanks a lot! Best, Netguru Team

Right
@Kandydat

You're right. Every comment here says that something is wrong with their recruitment process. But they will say 'oh, it's just you, nobody never say anything bad about that process'. The worst IT 'company' in Poland. It's a shame that they still acting like that.

Andrzej-Marian

jeśli dubluję mój wpis, to sorry, ale dodałem go, a totalnie nie widzę, aby pojawił się na stronie, także moje PYTANIE zadam ponownie: Hej! Mam pytanie o proces wdrażania się do pracy w Netguru, konkretnie chodzi mi o stanowisko Project Manager. Jak długo jest się jeszcze "nowicjuszem" i można się ogarniać w nowych zadaniach, uczyć, zadawać głupie pytania i czegoś nie wiedzieć, a kiedy już dostaje się na klatę odpowiedzialność za konkretny projekt i radz sobie chłopie? Wiem, że na stronie netguru są piekne słowa o tym jak to super się wdraża nowych pracowników, mam mentorów, onbiarding, a wszyscy są tacy super pomocni i aż się trzęsą aby ci doradzić i pomóc, ale nie ma za bardzo konkretów, a mi chodzi o realne informacj od osób które pracują i pamiętają jeszcze jak zaczynały. Jak długi jest okres tolerancji dla nowego pracownika, a na ile jest to rzucenie na głęboką wodę, bo przecież masz doświadczenie z innych firm (bo tego wymagała aplikacja) więc nie masz się co mazać i jedziesz?

otoman
@Andrzej-Marian

o, to ja też się tu chętnie dowiem, bo włąśnie rekrutują na stanowiska juniorskie. Ktoś coś?

@otoman

Hej! Zamieszczamy poniżej odpowiedź naszej koleżanki - Marianny, która pracuje w zespole Project Management. Uważamy, że ten testimonial najlepiej odpowiada na powyższe pytania! "Pracuję w Netguru od 4 miesięcy. Zaczynałam jako Junior PM i mój onboarding trwał ok. miesiąca. Do projektów trafiłam dość szybko (w drugim tygodniu pracy), ale na początku prowadziłam je w tandemie z doświadczonym Project Managerem. Po miesiącu zaczęłam prowadzić projekty samodzielnie. Moim zdaniem, dość szybko dostajesz “ownership” nad projektami, ale zarazem nigdy nie jesteś w sytuacji, że jesteś sam z problemem / wyzwaniem. Podczas onboardingu masz przypisanego mentora, który jest odpowiedzialny za Twoje wdrożenie. Masz również swojego lidera, z którym spotykasz się co tydzień i na bieżąco możesz konsultować wyzwania. Dodatkowo, przychodząc do Netguru trafiasz do konkretnego zespołu Project Managerów. To dodatkowa siatka osób, które mogą Tobie w czymś doradzić/ wskazać rozwiązanie/ podzielić się swoim doświadczeniem. Potwierdzam, że wszyscy są bardzo pomocni! :) Marianna, zespół Project Management" Mamy nadzieję, że powyższa odpowiedź pomoże w podjęciu decyzji o aplikowaniu do nas! Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Czy można liczyć w Netguru S.A. na prywatną opiekę medyczną?

otoman

wystarczy zajrzeć w ogłoszenia o pracę, aby dowiedzieć się, że tak, oferują prywatną opiekę medyczną

@otoman

Hej! Potwierdzamy, że każdy pracownik Netguru otrzymuje prywatną opiekę zdrowotną z możliwością dopasowania pakitu indywidualnie do swoich potrzeb. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Jurek

Słabo

@Jurek

Hej Jurek! Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź, abyśmy mogli się do niej szerzej ustosunkować? Wielkie dzięki ;) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

andrzej-marian

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.