Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

Czy pracodawca Netguru S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

guest

tak! mamy dużo szkoleń i możliwości rozwoju :)

Guest

Do firmy rekrutowałem się już jakiś czas temu. Sam proces strasznie rozciągnięty w czasie - całość ok. 3 tygodnie. Finalnie już po zadeklarowanym przez HR terminie odpowiedzi, a zarazem TYDZIEŃ po rozmowie otrzymałem gotową formułkę, że angielski zbyt słaby - zabawne, że potrzebowali aż tygodnia, żeby to stwierdzić (deklarowali że w 2 dni dadzą odpowiedź). Generalnie strata czasu, jeśli nie jesteś native'm (nawet jeśli w ogłoszeniu jest niższy level).

Potencjalny kandydat

Cześć, czy ktoś z Was orientuje się, czy przy wyborze umowy o pracę Nerguru zatrudnia na czas określony czy nieokreślony?

Natalia

Mam złe doświadczenia z rekrutacją w tej firmie. Dostałam do wykonania czasochłonne zadania ,a feedback jaki otrzymałam wprawił mnie w osłupienie. Mam wrażenie, że osoba która to napisała nie zapoznała się dobrze z tym co wysłałam i wysłała mi jakąś szablonową odpowiedź. Otrzymałam również odpowiedź, że mój angielski na zbyt dobrym poziomie, a co najzabawniejsze cały dokument przejrzał mi American Native Speaker poprawiając błędy więc po prostu ręcę opadają..

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer

Opinie na tym portalu dotyczące firmy Netguru są bardzo różne. Zamierzam wziąć udział w rekrutacji na stanowisko Senior Python Developera. Wiem, że Python jest raczej "świeżynką" w tej firmie, stąd postanowiłem napisać ten post i zaadresować kilka pytań, mam nadzieję, że do osób, które są Py Devami w N albo mają doświadczenie w rekrutacji. Jak oceniacie rekrutację? Jak wygląda negocjacja stawek (czy oferują raczej min. widełek czy da się wynegocjować "konkurencyjną" stawkę)? Jak wygląda specyfika projektów - czy są to raczej małe projekty, nad którymi pracują pojedyncze osoby, czy jest zgoła inaczej? Jak oceniacie szanse rozwoju? Czy zarekrutowalibyście się ponownie?

Warlock
@Marek

chłopie przeczytaj te opinie jeszcze raz i się zastanów czy chcesz pracować w takim toksycznym miejscu.

Formularz aplikacyjny

Żenujące ile rzeczy trzeba podać, żeby wysłac do was cv przez stronę - powiem szczerze, że miałem w planach to zrobić, ale sobie daruję jak zobaczyłem ile pracy to będzie ode mnie wymagać + zmiksowane z tym co o was słyszałem, czyli zero odpowiedzi na aplikacje albo odpowiedź po pół roku - nie opłaca mi się poświęcać czasu na ten formularz, bo godzina mojej pracy jest warta 150zł netto, wolę wysłac samo cv do innej firmy na email, po ludzku, bo to na developerów jest zapotrzebowanie i to wy powinniście sie wysliać, a nie spławiać nas długimi formularzami gdzi emiałbym wpisać DOKŁADNIE TO SAMO CO MAM W CV CZY NA LINKEDIN. Żenada.

Ludz
@Formularz aplikacyjny

Jakiś ich pseudo designer to wymyślił

Uvo
@Ludz

Nie dział HR xd I tak samo słynne zadania rekrutacyjne by netguru

Nie sądzę żeby to była normalna firma. Prezes co chwilę chwali się na linkedin czego to on nie osiągnął na dribbble. Nienormalny proces rekrutacji gdzie telefon lub spotkanie z człowiekiem zastępuje się durnymi zadaniami online. HR poniżej jakiejkolwiek krytyki, działa (mam wrażenie) według ściśle określonych schematów. Nie polecam netguru, szkoda waszych nerwów.

@Kandydat

Nie widzę nic złego w tym, że firma cieszy się ze swoich sukcesów i mówi (pisze) o tym publicznie, do tego na portalu który jest zorientowany na business i tematy okołorekrutacyjne. Co do rekrutacji, z tego co wiem, kandydaci, którzy przechodzą pozytywnie zadania online podczas rekrutacji, są zapraszani na spotkania F2F, więc to nie prawda, że narzędzia online zastępują realny kontakt i rozmowę z kandydatem.

Onis
@Karolina

Chyba jaja sobie robisz zadania rekrutację od czapy mocno naciągane i totalnie bez sensu normalny zapychacz czasu. I nikle pojęcie o tematyce i zwykła chęć poszerzenia możliwości rozwiązań jakie mogą mieć

@Onis

co znaczy od czapy? możesz uzasadnić? podać przykład? startowałeś na programistę, a kazali Ci wiersze pisać albo karmnik zbudować? Bo dla mnie to znaczy od czapy. I te posądzenia o wykorzystywanie prac kandydatów do projektów z klientami to są dopiero od czapy... Przecież to jest niezgodne z prawem. Serio uważasz że taka firma ryzykowałaby reputację i proces w sądzie dla kawałku kodu? Na tym forum wielu kandydatów podnosiło już takie argumenty. Każdy z nich nie dostał się do Netguru... Hmmm przypadek? Skoro już jesteście tak odważni (oczywiście tylko w necie na anonimowym forum) w oskarżeniach, to może udowodnijcie gdzie te wasze zadanie rekrutacyjne zostały wykorzystane?

Gutek
@Karolina

Karolinko ja ci moge podac przykład - zadanie rekrutacyjne na designera: zrobienia mvp nowej appki w tym research, ui, prototyp i animacje - to ma być zadanie rekrutacyjne czy jakiś żart? ja mam tydzień za friko pracować dla was jak nawet nie wiem czy mnie przyjmiecie? wystarczająco się dowiedziałaś Karolinko?

mały hutniczek
@Gutek

Gutek właśnie tak działają ^^ i raczej nic się nie zmieniło bo w sumie nie rozumieją podstawowych reguł HR

Maria
@mały hutniczek

@mały hutniczek Każda firma ma swoją specyfikę. Ciekawi mnie natomiast jakie warunki zatrudnienia proponuje Netguru S.A.? Jak wygląda wynagrodzenie? Są benefity pozapłacowe w tej firmie? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Duduś
@Maria

Stawki są poniżej widełek rynkowy, ale leciutko. Z benefitów masz np pyszną kawe w biurze i owocowe dni, żyć nie umierać.

riakt
@Duduś

yhy, react developer 5-6k brutto... ogólnie podają stawki w ogłoszeniach, żadna tajemnica, ale też nie ma co się w to wczuwać tutaj

SqrwielJunior
@Duduś

Kawa w biurze i owocowe czwartki? Przekonałeś mnie, rzucam pracę w startupie i kandyduję do korpo netguru! PS. Mi kazali pisać infinite scrolla. Poziom z tego co słyszałem mają tam niski przez niskie stawki (lepsi ignorują tę firmę). Jak mają jakiś problem to każą go rozwiązywać ludziom jako zadanie rekrutacyjne. Dno dna.

lol

Nie rozumiem 'fenomenu' tej firmy. Aplikowałem na Mid React Deva. Widełki wręcz śmieszne. Na rozmowie sztywna atmosfera, skomplikowany proces rekrutacyjny. Poza pytaniami technicznymi były również pytania marketingowe - a przecież nie kandydowałem na business managera tylko na developera. Na siłę robią z siebie taką super przyjazną modną nowoczesną firmę. Wchodząc w to korpo robią z ciebie trybik w wielkiej machinie, wszyscy pracownicy netguru na linkedinie wyglądają dosłownie identycznie. Nie, nie polecam nikomu.

Krzysiek

Nie. Nie. Nie i jeszcze raz nie. Rekrutacja trwa wieki a potem brak informacji zwrotnej.

Nie jestem pracownikiem Netguru, natomiast zdecydowanie mogę się nazwać fanem ich kultury organizacyjnej. Z zewnątrz widać, że to miejsce gdzie można się rozwinąć i nawiązać super kontakty. Znajomi, którzy obecnie tam pracują bardzo chwalą swoją pracę. Skrótowo ujmując - jest to po prostu praca marzeń. Początkowo nie rozumiałam opinii tutaj zamieszczonych, myślałam podobnie jak inni - zapewne kandydaci dali upust emocjom po zakończeniu rekrutacji (jak to w opiniach na goworku). Bardzo się zdziwiłam, gdy zderzyłam się z działem rekrutacji. Nie mam pojęcia, co tam się dzieje i jakie emocje temu towarzyszą, ale rekrutacja w Netguru to totalne nieporozumienie. Brałam udział w wielu rekrutacjach - w małych firmach, korporacjach, startupach... a dopiero stąd wyniosłam tak negatywne doświadczenia. Dwa razy przechodzilam rekrutację, za pierwszym razem chyba mniej oficjalną, iż ogłoszenie znalazło się na prywatnym facebooku pracownika. Tamta rekrutacja nie była sprecyzowana, szukali po prostu kreatywnych ludzi do teamu Growth. Akurat planowałam zmienić pracę, więc postanowiłam wysłać maila. Rozmowa przebiegła w niezbyt ciekawej atmosferze, pytania dotyczyły dziedziny marketingu, były bardzo konkretne, mimo iż stanowisko nie było sprecyzowane. Czułam, że nic z tego nie będzie, natomiast odpowiedź otrzymałam dopiero po miesiącu! Nie zniechęciło mnie to - stwierdziłam, że widocznie to stanowisko nie było dla mnie. Jakiś czas temu pojawiło się nowe ogłoszenie - "Recruitment Marketing Specialist". Tym razem aplikowałam przez oficjalną stronę. Otrzymałam wiadomość zwrotną z zadaniem i deadlinem na jego wykonanie. Po wysłaniu zadania miałam rozmowę telefoniczną po angielsku, która miała sprawdzić poziom moich językowych umiejętności. Było bardzo pozytywnie, chłopak który ją prowadził rozładował atmosferę - nie mam tutaj zastrzeżeń. Brakowało mi tylko krótkiego podsumowania oraz informacji czy powinnam coś poprawić :) Po tej rozmowie otrzymałam wiadomość, że teraz team rozpatrzy moją aplikację ponownie i wtedy się odezwą. Minął tydzień i cisza. Po tygodniu napisałam maila z pytaniem, czy może już coś wiadomo i czy mogę prosić o update. Nadal cisza. Wiadomość otrzymałam dokładnie po 20 dniach. Zdążyłam niemal podpisać umowę z inną firmą, gdy rekruterka z Netguru napisała do mnie i zaprosiła do kolejnego etapu. Byłam zmieszana, bo bardzo zależało mi na pracy w Netguru a jednocześnie miałam już zacząć pracę w innej firmie. Poprosiłam drugiego pracodawcę o dodatkowy czas do namysłu, a sobie postanowiłam dać szansę i możliwość wyboru. Następnego dnia z samego rana otrzymałam kolejną wiadomość, że jednak odwołują tę rozmowę bo postanowili na tę chwilę nikogo nie zatrudniać i odezwą się w przyszłości. To wysoce nieprofesjonalne zachowanie. Potrafię zrozumieć wiele rzeczy, ale czas trwania tych rekrutacji i zmiana zdania z dnia na dzień to nieporozumienie. Wiem, że rekrutację przechodzi się tylko raz, ale w czasie jej trwania zdolni i zmotywowani pracownicy uciekają Wam przed nosem do innych firm. Drogie Netguru, apel do Was - zatrudnijcie wykwalifikowane osoby ds. rekrutacji lub skorzystajcie z usług zewnętrznych firm. Przeorganizujcie to tak, aby szło sprawnie i bez nieporozumień. Nie traćcie czasu swojego i naszego. Jako podróżnik mam dużą słabość do Waszej kultury organizacyjnej, więc na pewno dam sobie jeszcze jedną szansę, jeżeli pojawi się wolne miejsce w waszych szeregach. Mam nadzieję, że następnym razem pójdzie sprawniej :) Trzymam za Was mocno kciuki!

Lolz
@Kandydat

Pozdrawiam, jeśli taka postawa NetGuru nie dała Ci nic do myślenia...

Realista
@Lolz

To tylko pokazuje jakie sa realia a cala kultura to ksiazeczka i marketing. Co jest potwierdzane przez ludzi ktorzy pracowali w Netguru.

Maria
@Realista

@Realista a mógłbyś szerzej opisać realia pracy w Netguru S.A.?

Fejk
@Kandydat

Jak mozna byc fanem kultury nie bedac pracownikiem danej firmy? Wtedy jest sie fanem marketingu danej firmy i jego konsumentem.

martin

netguru to największe wypalenie zawodowe mojej kariery. po tej firmie przez pół roku próbowałem się pozbierać. a) jeśli jesteś juniorem – wal śmiało, szlifuj skillsy i wylatuj jak najszybciej b) jeśli jesteś specjalistą – przychodź na własną odpowiedzialność c) jeśli jesteś (prawdziwnym, nie – 2 lata w branży nie upoważnia Cię do nazywania się seniorem!!!!) seniorem – szkoda tu Twojego czasu Kasa średnia (ale wyżyjesz w Polsce pewnie jakoś), perki perkami, ale pamiętaj – życie masz tylko jedno i warto mieć pracę która nie przytłacza (czy nawet pozbawia) Ci Twojego życia osobistego, Twich pasji, Twojej rodziny.

Była
@martin

Nic dodać, nic ująć.

Małgorzata
@Była

Szanuję to, że podzielasz zdanie użytkownika @martin, ale w większym stopniu pomogłabyś nam, jakbyś nieco rozwinęła swoją myśl. Wypadałoby po prostu podać odpowiednie argumenty, które przemawiałyby za Twoim zdaniem - tak jak zrobił to wcześniej @martin. Po Twoim nicku wnioskuję, iż jesteś już byłą pracownicą firmy Netguru. Wobec tego może zechcesz powiedzieć nam, dlaczego postanowiłaś odejść z niej?

Jimmy
@Małgorzata

@Małgorzata a mi wydaje mi się że jesteś botem lub jakąś podstawioną przez Netguru osobą :)

@Jimmy

Małgorzata jest pewnie adminem goworka. @Małgorzato, wyjaśnię Ci co znaczy "nic dodać, nic ując". Wiec znaczy to dokładnie tyle co..no.. nic dodać nic ująć. Czyli, że mogłaby skopiować komentarz Martina i go sama zapostować nic nie dodając ani odejmując. Napisanie tego komentarza ma, podejrzewam, wzmocnić wiarygodność poprzedniego, pewnie też wyrazić poparcie. No i tyle. Nie ma za co.

nika
@martin

hmm, a ja znam mnóstwo osób w Netguru, które mają i pracę i pasję i rodzinę i życie osobiste, więc może to kwestia indywidualnej odporności psychicznej (lub jej braku) na szybkie tempo rozwoju i wiele wyzwań? a może kwestia organizacji czasu? a może odwagi pogadania z liderem, że coś jest nie tak i może warto coś zmienić, a nie wylewać po latach żale na forum....

Były i wkurzony
@nika

@nika A nie no to skoro Ty znasz ludzi którzy mają pracę, pasję i rodzinę i życie osobiste to sprawa zamknięta, problemu nie ma. A tak serio, to co to za dowody anegdotyczne "bo Ty znasz takich i takich ludzi"? I co to za insynuacje, że skoro inni sobie radzą, to ta reszta, której jest ciężko to jakieś dzbany i to ich wina? Coś się zmieniło i teraz wszyscy mają tego samego superlidera? Tych samych superwspółpracujących klientów i kolegów w projekcie? Mi z marszu powiedzieli zaraz po onboardingu, że "u nas w projekcie tak się pracuje" ("tak", czyli po godzinach). Na kanale rozmowy trwały do 22 a niektórzy pracowali na urlopach. Czy ktoś kazał? Nie. Czy było to dobrze widziane i chwalone, bo CHWAŁA NETGURU? Tak. No i jeśli do zwykłej, szeregowej pracy (zwyczajnie, szeregowo opłacanej) potrzebujesz dużej odporności psychicznej to wydaje mi się, że coś tu nie gra. I na wypadek gdyby pojawił się argument, że wszędzie się ludzie wypalają, oczywiście zgadzam się, ale Netguru jakiś czas temu gdy odchodziłem, kompletnie sobie z tym nie radziło, a nawet bagatelizowało. Może coś się zmieniło teraz, chociaż jak widzę takiego typu komentarze jak Twój to jest cień szansy, że bagatelizuje się to też teraz dokładnie tak samo. Można uwielbiać swojego pracodawcę i nie ma w tym nic dziwnego, ale taki komentarz wysmarowany do kogoś kto zmagał się z tak poważnym problemem jak wypalenie zawodowe jest po prostu kwa obrzydliwy. Oby Ciebie to nigdy nie spotkało.

inna
@nika

Nie wiem czy wiesz, że wypalenie zawodowe zostało zakwalifikowane jako choroba, tak – CHOROBA (usunięte przez administratora)

Nika
@Były i wkurzony

Nie twierdzę, żę to temat do bagatelizowania, wprost przeciwnie i uważam że osoby, które mają tego typu problemy w miejscu pracy powinny to zgłaszać i prosić i pomoc np. lidera lub PM'a . Chodziło mi bardziej o to, że nigdy coś nie jest ani czarne ani białe. Nie każdy pracuje po godzinach, nie każdy się wypala, nie każdy ma złego lidera, albo w ogóle nie ma czasu dla rodziny czy pasji. Pisanie: Netguru to zło bo pracowałem po godzinach, wypaliłem się, miałem problemy ze zdrowiem, jest ogromnym uproszczeniem...

Mieczysław
@Nika

Przepraszam, że przerwę Waszą dyskusję, ale na portalu pracuj.pl, pojawiły się dwa nowe ogłoszenia o pracę. Firma Netguru poszukuje obecnie pracowników na stanowisko Support Engineer oraz Executive Assistant. Możecie napisać, jak wygląda zakres obowiązków na stanowiskach, których dotyczy proces rekrutacyjny? Liczę na Waszą aktywność.

Czesław
@Mieczysław

to nie przerywaj dyskusji tylko napisz osobny wątek z pytaniem

Agata
@Czesław

Chyba nie powinieneś atakować w ten sposób użytkownika @Mieczysław, który chciał przecież dobrze. Wy, jako pracownicy firmy Netguru, na pewno macie wiedzę na temat tego stanowiska, a więc nic dziwnego, iż to pytanie padło akurat tu, a nie w osobnym wątku. Może chociaż podpowiesz osobom nim zainteresowanym, czy od kandydatów wymagane jest wcześniejsze doświadczenie w tożsamej branży?

olaboga
@Agata

Te fejkowe dyskusje pracowników Goworka podszywających się pod kandydatów naprawdę stają się męczące...

Żuczek
@olaboga

Dokładnie, widzicie że na goworku Netguru się dzieje to po co ze bezsensowne komentarze pracowników gowork? może zostawcie sobie do "podkręcanie" dyskusji na profile firm, na których się nic nie dzieje?

Bożek
@Agata

dobrze ci napisał Czesław, nie przerywaj w dyskusji, już zrobiłaś mega offtop to tylko później sprawi, że ludziom będzie ciężej dotrzec do informacji o tej firmie. Jest coś takiego jak netykieta, polecam się zapoznać.

Krystyna
@Bożek

Miejcie proszę na uwadze, że nikt się tu pod nikogo nie podszywa. Niektórzy chcą jedynie uzyskać jak najwięcej rzetelnych informacji na temat zarówno specyfiki, jak i warunków pracy w firmie Netguru. Stąd właśnie wynika ta dociekliwość. Zechcesz mi w związku z tym powiedzieć, czy pracodawca ten daje szansę na zatrudnienie osobom bez doświadczenia zawodowego, na przykład dla tych zaraz po studiach?

Kejzer
@Krystyna

Załóż nowy wątek z tym pytaniem.

Krystyna
@Kejzer

Nie widzę potrzeby zakładania nowego wątku. Kwestia, o którą wcześniej zapytałam jak najbardziej wpisuje się w to, o czym powinno się dyskutować na forum GoWork.pl. Może w związku z tym będziesz tak uprzejmy i zechcesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie. Czy w Netguru chętnie zatrudnia się osoby bez doświadczenia zawodowego?

Kazik
@Krystyna

Nikt Ci nie odpowie, bo na maksa widać, że twoje pytanie to fejk i tylko denerwujesz ludzi.

Maja
@Kazik

Nie uważam, żeby pytanie zadane powyżej było - jako to ująłeś - fejkiem. Jestem przekonana, że wiele osób (łącznie ze mną) ciekawi to, czy firma Netguru daje szansę na zatrudnienie osobom bez większego doświadczenia w tożsamej branży. Czy będziesz zatem tak uprzejmy i zechcesz powiedzieć nam coś na ten temat?

Fejk
@Maja

Czy te ogloszenie to fejk? Mysle o aplikowaniu i zastanawiam sie czy warte zachodu?

Ola

W Netguru pracuję od niedawna, ale cały proces rekrutacji oraz wdrażania do firmy wspominam bardzo miło. Wszystko jasne, zrozumiałe, zawsze można dopytać i dostać pomoc. Również teraz - po pewnym czasie - wrażenia mam bardzo pozytywne. Super kultura, zorientowanie na pracownika, wzajemna motywacja i na każdym etapie transparentność. Cieszę się, że tu trafiłam i dostałam się do Netguru :)

bolo
@Ola

ludzie, zgłaszamy takie fejki i tyle, to wiele mówi o tej firmie skoro muszą sobie pisać fejkowe komentarze z zachwalaniem jak to tam dobrze w tym biurze. Ja już zgłosiłem ten komentarz.

Ka
@bolo

Nie kumam co jest fejkowego w tym komentarzu. Choć przyszłam do Netguru już jakiś czas temu, mam bardzo podobne odczucia jak Ola powyżej. Serio myślicie że jak na goworku kilkadziesiąt osób napisało zle o Netguru to pozostałe 600 jest rownież niezadowolone i zaciska zęby żeby jakoś przetrwać?

Nara
@Ka

Zejdź mi z oczu, nie rozmawiam z kłamcami

mmm

Czy ktoś może powiedziec jak wyglada kwestia pracy zdalnej dla PM’ów? Bo rozumiem że w przypadku tego stanowiska nie ma opcji 100% remote. Jest to bardziej 25/75, 50/50, 75/25 office/remote? Trzeba się pokazywać w biurze co tydzień? Czy można być np. 2 tygodnie remote, m później tydzień w biurze?

NG PM
@mmm

Jest opcja full remote: część PMów w ogóle nie pojawia się w biurze :) jedyne sytuacje wymagające przyjścia do biura to wizyty Klientów, które zdarzają się raz na kilka miesięcy.

Lead
@NG PM

W takim razie po kolejnych 2 latach mozna byc juz platinium senior lead

Ugh
@Lead

@Lead Ależ z Ciebie dzban człowieku. Idź potrollować na o2.pl albo Interii, tam lubią takich, jak ty.

Maniek

MOI DRODZY, SŁUCHAJCIE! Ja wybaczam wszystko Netguru, bo dodali na fejsie swoje logo w wersji LGBT! Co za odwaga! Co za empatia do ludzi! Brawo! Love is Love, spagetti code is spagetti code, dribbble "designers" are dribbble "designers". Teraz każdy homoseksualista wie, ze moze pojsc do netguru i z juniora stać się seniorem po okresie próbnym! pozdrawiam cieplutko!

jurek
@Maniek

it is so internaszynal, tylko big plejas zmieniaja sobie logo na tęczowe dokładając przy tym cegiełkę do konkretnej zmiany świata na lepsze, od dawna wiadomo, że profilowe na fejsie to najskuteczniejsze źródło pozytywnych zmian na świecie.

Mariusz

Tak jak ktoś wcześniej pisał: dobra firma na początek drogi, ale w porównaniu z zagranicą i wieloma innymi miejscami w największych miastach w Polsce, nie ma się co podniecać. Niżej piszę o pracy w sprzedaży. Pozytywne oceny Netguru - wszystko się zgadza - jest luz, praca z domu, dużo ciekawych ludzi, Slack, emotki, Maci, psy i inne, ale na dłuższą metę trąci to gimnazjum i sztucznym kreowaniem wizerunku (SoMe, itd.) Jeśli nie wpisujesz się w pewien model fajności, to poźniej jest problem z funkcjonowaniem. Widać też niestety duże zależności międzyludzkie w pracy i łatwo wpaść w pułapkę niewynikającą z zadań zw. z pracą - trzeba być lubianym i swoje zdanie często zachować dla siebie. Ogółem polecam osobom młodym bez większego doświadczenia w pracy/nie posiadającym świadomości nt. pracy zagranicą, ale nie na długo, bo organizacja pracy jest na wysokim poziomie, ale z jej kulturą już nieco mniej.

Kulturalna
@Mariusz

Czemu tak uwazasz? Czy piszac "ale z jej kulturą już nieco mniej" sadzisz ze kultura netguru to fake?

ktoś

Niestety ale Netguru nie ma konkurencyjnych stawek, a wręcz dosyć mocno odbiegają one od tego co faktycznie można dostać w miastach typu Warszawa, Poznań czy Kraków. Trzeba powiedzieć sobie szczerze - najniższa krajowa to to nie jest, ale kokosy również to nie są. Sama atmosfera w firmie jest raczej spoko, chociaż to zależy głównie od działu i od ludzi z którymi musi się współpracować. Są osoby na "wyższych" stanowiskach które wprost łamią zasady NG ale nikt im nic nie zrobi bo zbyt długo tutaj pracują, dlatego trzeba wiedzieć kogo unikać. Jest to też firma nastawiona głównie na rozgłos, a więc kładą duży nacisk na wszelkie posty na social media czy prezentowanie na meetingach/konferencjach. Zgadza się to co można przeczytać o rekrutacji/awansach - firma idealna dla juniora ponieważ szybko można awansować. Natomiast jeżeli przychodzisz tutaj jako mid/regular to szykuj się na to, że nie prędko awansujesz na Seniora - łatwiej jest się tutaj dostać na seniora niż awansować z mida. Aby awansować na seniora trzeba robić bardzo dużo na rzecz Netguru, ale nie przy projektach, a przy tym co daje rozgłos - jeżeli nie piszesz żadnych postów na blogach i nie robisz prezentacji na zewnątrz, to zapomnij o awansie. Rotacja pracowników jest też tutaj bardzo duża. Oczywiście to może być normalne w korporacjach tej wielkości, natomiast firma zaczyna mieć ostatnio problemy z odchodzącymi ludźmi i ich brakiem. To może dawać nieco do myślenia.

Mieczysław
@ktoś

Stwierdziłeś, że praca w firmie Netguru będzie dobra dla osoby młodej, która w krótkim czasie chciałaby poczuć smak awansu, ponieważ firma daje taką możliwość. Ciekawi mnie, czy poziom wiedzy zatrudnionej osoby również tak szybko rośnie? Można nauczyć się rzeczy, które mogą okazać się pomocne w przyszłości? Proszę, abyś poddał ocenie ten aspekt.

ktoś
@Mieczysław

Pomimo tego co napisałem, w Netguru są ludzie którzy znają się na swoim fachu. Osoba która dołącza jako junior czy regular awansuje nie tylko dlatego, że jest jakiś czas w firmie, ale dlatego że na prawdę zmieniła się odkąd dołączyła do NG. Widziałem już kilku juniorów którzy diametralnie zmieniali się od momentu dołączenia do NG. Poziom ich wiedzy znacznie rósł. Dla młodej osoby która dopiero stawia swoje pierwsze kroki jest to na pewno świetne miejsce żeby nauczyć się nowych rzeczy, podszkolić swój angielski i mieć wpis w CV - bądź co bądź, NG to dość dobry punkty w CV.

Software hous maniac
@ktoś

ehh :) mówisz nietechnicznemu klientowi, że to jest jurek, nasz senior front/back/designer itd, nieważne że jurek na 2 lata doświadczenia i proste rzeczy zajmują mu 8h roboczych :) jurek to senior w świecie software housów :) klient ma seniora i jest happy, jurek jest senior w cv, więc tez happy, firma na seniora za 3,5k/msc = happy :) I LOVE SOFTWAREHOUSES

Jola

Powiedzcie mi proszę jak wyglądają zarobki w firmie? bo to co widzę w ogłoszeniu o pracę to jakieś stawki niższe niż najniższa krajowa wręcz nielegalne: Salary: PLN 5,750 - 8,750 + VAT (B2B) or PLN 4,600 - 7,000 gross (UoP)

@Jola

Jeśli chodzi o branże no to nie płacą konkurencyjnie, ale bez przesady. Najniższa krajowa na UoP w tym roku to 2345,59 zł. Co tu jest nielegalnego?

Titi
@Jola

Najniższa krajowa to 2250 brutto, a nie 4600, więc nie przesadzaj, ale jak na IT to stawki średnie mają

nika
@Jola

Hmm, jeżeli to jest najniższa krajowa, to ja nie wiem, z jakiego kraju piszesz xd

jed

Miałem przyjemność pracować jako Front End developer w Netguru. Z czystym sumieniem i z całego serca mogę polecić tę firmę. + Świetna kultura pracy, + Wysoki poziom pracowników(zarówno pod kątem umiejętności technicznych jak i miękkich), + Szerokie możliwości rozwoju(poza projektami możesz angażować się w różne działalności t.j. pomoc przy rekrutacji), + Możliwość pełnej pracy zdalnej, + Ciekawe, złożone projekty.

Małgorzata
@jed

To co napisałeś na temat pracy w Netguru z Poznania brzmi bardzo zachęcająco. Najbardziej interesuje mnie fakt mówiący o tym, iż w tej firmie są szerokie możliwości rozwoju. Wspomniałeś, że pracownicy mogą angażować się tu w na przykład pomoc przy rekrutacji, coś jeszcze? Będę wdzięczna jeśli rozwiniesz temat możliwości rozwojowych w tej firmie.

qqqqqqqq
@Małgorzata

Na przykład można: - być mentorem nowych pracowników - prezentować zagadnienia na tematycznych spotkaniach / prowadzić warsztaty itp. - prowadzić rozmowe konsultingowe odnośnie kwestii technicznych z przyszłym klientem - zostać liderem - zmienić ścieżkę kariery na inną, w zasadzie prawie dowolną - pisanie artykułów na blog netguru - robienie fotek z plecakami netguru / z majówki, żeby pokazać, że są fajni I jeszcze jest jeszcze 1000 innych rzeczy, którymi można się zająć i nie jestem w stanie na szybko wymyśleć. Ale niestety prawie wszystkie dotyczą raczej employer brandingu Netguru i "miękkich" zagadnień (w praktyce wygląda to tak, że można na siebie nałożyć dużo "rozwojowych" rzeczy, które głównie ograniczają się do rozmawiania z ludzmi pół dnia). Osoby techniczne nie mają określonej ścieżki rozwoju i jeśli tego szukasz to nie polecam. Jeśli chcesz dużo rozmawiać z ludzmi i klientami to polecam.

Cześć, Jestem w procesie rekrutacji na deva i mam przed sobą decyzję co do wyboru formy współpracy: uop czy b2b? Jako że pewnie są tu także pracownicy Netguru, doradźcie proszę: co lepsze z Waszej perspektywy i gdzie są główne różnice (poza $$$$) - jak na przykład wygląda kwestia urlopu na b2b? Jest? Nie ma? Swojego czasu słyszałem o tym, że prawo do urlopu nabywa się po jakimś czasie. Jeśli tak, to na jakich zasadach? Ile dni przysługuje na b2b? Tak jak na uop 26?

john wick
@Tomek

Oprócz kasy jedyna różnica to dni urlopowe. Za każde przepracowane 16 godzin dostaje się jedną godzinę płatnego urlopu. Daje to około 16 dni płatnego urlopu rocznie.

tez tomek
@Tomek

Na b2b za kazde przepracowane 16 godzin jest jedna godzina platnego urlopu. Wychodzi cos kolo 16-18 dni w roku. Nie ma oczywiscie L4 na b2b, dofinansowania do okularow i innych tego typu dodatkow zagwarantowanych przez prawo. Wlasciwie plusem jest chyba tylko dodatkowy hajs i ze mozesz wrzucac niektore zakupy w koszta.

Mack

Witam, Rekrutacja to jakaś żenada....wysyłają maila, że się skontaktują a potem cisza(nie automatyczny ale z imieniem pracownika HR). To po co zawracają gitarę? Spam też przejrzany i nic....Fatalną praktyką i dowodem świadczącym na nijakość firmy jest to, że nawet nie zadzwonią do osoby którą się zainteresowali. Wysyłają mail taśmowo widocznie do wszystkich bo widocznie cel jest kogokolwiek wziąć z ulicy i pewnie byle jak najtaniej. Dużo piszą jacy są cool i przysyłają jakieś maile o swoich wartościach, ale zwykłej uprzejmości nie znają-a pewnie i jakość rekrutacji wskazuje na jakość usług firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.