Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

Wojtek

Aplikowałem do NG dość dawno, na stanowisko juniora. Cały proces był jasny i prowadzony w bardzo miłej atmosferze. Najpierw była krótka rozmowa 'zapoznawcza' z osobą z działu HR, potem pairprogramming z developerem i decyzja. Całość przebiegła sprawnie (3 - 4 tygodnie z tego co pamiętam). W Netguru jestem od tamtego czasu i uważam to za dobrą decyzję ;).

Czo
@Wojtek

"Całość przebiegła sprawnie (3 - 4 tygodnie z tego co pamiętam)" Żartujesz z tą sprawnością? :D

Pracuję w Netguru ponad 3 lata i bardzo mi się podoba. FIrma jest bardzo przyjazna, zawsze stawia na dobro pracownika. Bogaty zestaw perków. Świetne miejsce do rozwoju, każdy może znaleźć zadania dopasowane do własnych preferencji. Świetna atmosfera i świetni ludzie, którzy się wspierają. Mimo szybkiego wzrostu i dużej skali firma nie utraciła swoich wartości. Ogólnie bardzo polecam :)

Winter

Witam. Chciałabym sie podzielić swoim doświadczeniem z procesu rekrutacji w Netguru. Proces jest rzeczywiście dosyć rozbudowany, wieloetapowy i wymagający. Już na etapie składania aplikacji musiałam odpowiedzieć na kilka konkretnych pytań - związanych z moim dotychczasowym doświadczeniem. Następnie otrzymałam maila ze szczegółową rozpiską poszczególnych etapów - super sprawa, bo kandydat też człowiek i też chciałby wiedzieć czego może się spodziewać. Cała korespondencja odbywa się po angielsku. Następnie dostałam zadanie do wykonania z określonym deadlinem (3 dni). Zadanie było w mojej ocenie dosyć wymagające, ale wykonalne, wszak robimy je w domu, jest czas do namysłu, zastanowienia się, wprowadzenia ewentualnych poprawek, itp. (dodam, że nie jestem programistą, nie było to techniczne zadanie). Zadanie dotyczyło rozpisania i zaplanowania konkretnego procesu związanego z pracą w danym obszarze (adekwatnie do działu i stanowiska, na które się aplikuje). Należało je wykonać dosyć dokładnie - wskazywały na to dodatkowe pytania i wytyczne zawarte w poleceniu. Po przesłaniu zadania, dostałam bardzo szybko maila z informacją o umówieniu rozmowy telefonicznej z lektorem w celu sprawdzenia znajomości języka angielskiego. Rozmowa odbyła się jeszcze tego samego dnia, bo akurat byłam dyspozycyjna, trwała 15 minut i składała się z ogólnych pytań dotyczących mojej pracy, zainteresowań, itp. Taka standardowa rozmowa, niewymagająca żadnej konkretnej wiedzy ani przygotowania - jeśli znasz angielski to jest to formalność. Potem nastapiła dłuższa cisza - 1,5 tygodnia (do tej pory na reakcję nie trzeba było czekać dłużej niż 3 dni). Sądziłam więc, że już po wszystkim, kiedy przyszedł mail z prośbą o umówienie godzinnej videorozmowy (Google Hangout) z osobami z teamu. Tutaj zorientowałam się, że te 1,5 tygodnia po rozmowie z lektorem to był czas, kiedy było sprawdzane moje zadanie. Rozmowa trwała rzeczywiście godzinę, na samym początku zostałam poinformowana z jakich części będzie się składać i że pierwsza część odbędzie sie po angielsku. Osoby prowadzące bardzo pilnowały czasu, widać było, że pytania są bardzo przemyślane, konkretne, a prowadzące bardzo dobrze przygotowane. Całość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, bez sztywnych konwenansów, z użyciem formy "ty" zamiast "pani", co jest dla mnie osobiście bardzo komfortowe. Po odbyciu rozmowy, jeszcze tego samego dnia dostałam odpowiedź, że niestety nie zostałam wybrana na to stanowisko, ale jest możliwość uzyskania szczegółowego feedbacku, na przygotowanie którego firma potrzebuje do 10 dni roboczych. Krótko przed upływem tego czasu upomniałam się więc o feedback i przyszedł jeszcze tego samego dnia z przeprosinami, że kazano mi tyle czekać. I tutaj następuje wielkie WOW, bo taki feedback powinien być standardem w każdej firmie, w której kandydat poświęca tyle swojego czasu w procesie rekrutacji, ale niestety jest to nadal rzadkość. Dostałam więc bardzo spójna informację zwrotną z wyszczególnieniem każdego etapu - ocenę i komentarz lektora, ocenę zadania oraz videorozmowy - co było na plus i czego zabrakło. Informacja była na tyle konkretna, że trudno tutaj oskarżać firmę o jakieś widzimisię. Ich oczekiwania versus moje odpowiedzi i to jak zaprezentowałam się w poszczególnych obszarach. Ponadto, feedback pokrywał się z moimi osobistymi odczuciami po rozmowie, bo nie byłam z siebie zadowolona i obszary do poprawy, które zostały wskazane mi się zgadzały. Jest to bardzo wartościowa informacja , która może być jakąś wskazówką odnośnie przyszłych rozmów, niekoniecznie w tej firmie. Chciałam to podkreślić, ponieważ w mojej ocenie pokazuje to duży profesjonalizm firmy i podejście pro kandydat. Jest to także spójne z wartościami jakie firma reprezentuje, o których możemy przeczytać na stronie - jak np. transparentność - wszystko jest jawne, nie ma tajemnic, nie ma domysłów i podejrzeń ;-). Podsumowując, sam proces rekrutacyjny może rzeczywiście zmęczyć, ale nie ma tu też żadnych niespodzianek, wszystko jest z góry zaplanowane i jeśli ktoś nie chce poświęcać tyle swojego czasu, to może się w każdej chwili wycofać. Ja, pomimo negatywnej odpowiedzi, zostałam z pozytywnym wrażeniem i poczuciem, że potraktowano mnie z szacunkiem do mnie jako człowieka i do mojego czasu.

employee

pracuję w Netguru już prawie 2 lata i na pewno planuję zostać na dłużej. atmosfera jest naprawdę super, biura są w świetnych lokalizacjach w 6 miastach w Polsce, do tego możliwość pracy zdalnej - dla mnie to świetny deal. Ludzie są tutaj ambitni, chętnie też dzielą się wiedzą, organizują z własnej inicjatywy szkolenia i eventy - mega do doceniam. Jeśli chodzi o pieniądze na stanowiskach niezwiązanych ściśle z technologią czy programowaniem - jest to dla mnie bardzo satysfakcjonująca stawka. Właśnie, stawka - jest to jawna sprawa, na netguru.co możesz sprawdzić, ile możesz zarabiać na różnych stanowiskach. A wisienką na torcie jest możliwość przyprowadzania psów do biura w Poznaniu :D

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Aaa

Brałem udział w rekrutacji. Zrobiłem case. Zakwalifikowano mnie do drugiego etapu, gdzie rozmawiałem przez telefon z jakimś człowiekiem o tym co robię na codzień. Uznał, że mój angielski jest biegły. ...3h później dostaję info, że nie zostałem zakwalifikowany do kolejnego etapu. Wow.

Bbb
@Aaa

W końcu rekrutacja w stylu netguru :) fake rekrutacja :) więc niczego innego nie mogłeś się spodziewać

Developer

Niewyobrażalna megalomania. Z odpowiedzi (jak wnioskuje netgurowiczów) płynie prosty wniosek: dla nas wszystko, dla Ciebie nic. Słabo jak na firmę z takim PR ;) Nie mówiąc już o tym, że miałem okazje widzieć parę netgurowców w akcji i są to tacy sami deweloperzy jak wszędzie indziej.

Oliver

Nie polecam udziału w rekrutacjach prowadzonych przez netguru. Chyba że ktoś lubi korpo bulwy.

Igor

Kto płaci ten ma prawo wymagać i nie rozumiem tej dyskusji? Nie spełnia się oczekiwań to nie wezmą i koniec tematu!

Wigor
@Igor

Można też mieć klasę, tzn. płacić, wymagać i szanować drugą stronę.

Magdalena
@Igor

to płacą za UDZIAŁ W REKRUTACJI? dobrze wiedzieć

@Magdalena

Nie płacą.. Ani za zrobienie zadania rekrutacyjnego które trwa 2/3 dni w przypadku programisty. Ani za poświęcony i zmarnowany czas

@Piotr

jeśli jako programista robisz te zadania 2/3 dni, to nie dziwię się że się nie dostałeś.

Xyz
@Marek

Hey nie wiem co masz na myśli. Bo zadanie akurat dają dosyć obszerne, więc może rusz mózg człowieku z netguru

Maciej

Cześć, Pracuję w Netguru od ~3 lat. Firma zalicza ogromny wzrost co niesie ze sobą mnóstwo wyzwań, ale też ogrom możliwości i okazji do osobistego rozwoju. Komentarze na tym portalu wydają mi się krzywdzące. Chciałbym Was zachęcić, żebyście zawsze najpierw zakładali dobre intencje. Nikt nie chce Was z premedytacją wykorzystać lub oszukać. Wszystkie pozytywne rzeczy, które słyszeliście o Netguru to prawda. Nie jest to tylko PR-owa wydmuszka. Jestem świadomy, że są też rzeczy, które musimy, chcemy i nieustannie poprawiamy. Nie dajcie się jednak zmanipulować. Każda organizacja ma swoje problemy (Właściwie słowo problemy wydaje mi się nieodpowiednie. Myślę, że lepszym słowem jest wyzwania.). Zachęcam do aplikacji lub ponownej aplikacji jeżeli nie udało Wam się za pierwszym razem. Warto! "Be the change you wish to see in the world." ~Mahatma Gandhi Pozdrawiam, Maciej

Niet guru
@Maciej

Well done, corpo propaganda rulezzz

incognito

Na prawdę ciężko mnie przekonać do wydania opini w Internecie. Ale ta firma jest wyjątkowa! Pretenduje do świetnej międzynarodowej firmy, a niestety jest tylko polską firemką. Jestem przekonany, że nie zatrudniają najlepszych. Proces rekrutacji jest naprawdę doggy ^^ chyba tylko referrale kolegów. Zdecydowanie wiele do zmiany. Żeby zmienić opinie o IT trzeba zatrudniać osoby które nie tylko są do-erami ale również są komunikatywne. Testy rekrutacyjne nie sprawdzają ani wiedzy ani soft skils'ów. Nie spodziewaj się feedbacku, bo niezakwalifikowany kandydat to nie człowiek...waste of time!

Olek

Aplikowalem na stanowisko machine learning i szczerze tak beznadziejnych zadań rekrutacyjnych w życiu nie spotkałem. NIE POLECAM

Ricki

Nie wiem jak wygląda praca w tej firmie, ale tak jak pisali poprzednicy mam bardzo źle odczucia odnośnie prowadzenia rekrutacji. Po przesłaniu CV dostałem automatycznie wygenerowane przez system zadanie do zrobienia. Zrobienie tego zadania zajęło ok 3 dni czasu, za który dostaje normalnie ok.2200 zł. Po zrobieniu zadania oczywiście zero feedbacku, nie mówiąc o tym, że nie mam gwarancji co się pozniej stało z moim kodem i czy nie został wykorzystany przez firme do własnych celów. Mówiąc jednym slowem: NIE POLECAM

Re; Ricki
@Ricki

Standardowa zagrywka

python dev
@Ricki

Nie rozumiem, górna granica jawnych widełek płacowych na stanowiska senior developer i tech leader w ogłoszeniach na stronie firmy to około 18tyś + VAT, czyli nawet gdybyś się dostał to i tak miałbyś pewnie mniejszą płacę niż teraz normalnie dostajesz...Co więc skłoniło Cię do aplikowania? Mógłbyś opowiedzieć trochę o zadaniu? Do netguru jeszcze nie aplikowałem - w innych firmach to zwykle dostawłem jakieś moduły do ankiety, jakieś proste gry itp zwykle tylko poziom wyższej niż oficjalny tutorial na stronie projektu/frameworka. Rozumiem, że ktoś mógłby spędzić nad tym nawet cały tydzień dopieszczając to bez końca, ale nawet najbardziej praktyczne z zadań jakie dostałem (moduł ankiety) było wciąż zbyt primitywne by w ogóle rozważyć jego użycie w poważnym projeckie przez firmę... Co za zadanie dostałeś, że firma mogłaby to wykorzystać poza rekrutacją?

Dawid

Nie tak dawno przechodziłem proces rekrutacyjny w NG na developera i powiem szczerze, że NIE doświadczyłem niczego na co mógłbym narzekać. Po pozytywnie rozpatrzonym zadaniu, zostałem zaproszony na rozmowę, w której odbyła się rozmowa, w której zostałem spytany o motywację do pracy, historie w poprzednich pracach, rozmowa o moim doświadczeniu - oczywiście w języku angielskim. Po części "lekkiej" przyszedł czas na bardziej techniczne rzeczy, czyli pair-programming, gdzie programista, który przeprowadzał tą część dokładnie wypytywał o kod, oraz pytał o rzeczy związane z technicznym aspektami danego stanowiska. Na sam koniec dostajemy feedback, który jest jak najbardziej transparentny, dzięki któremu możemy poprawić rzeczy, które jeszcze u nas szwankują. Profesjonalizm i transparentność to największe zalety Netguru, polecam

Myśl i sprawdzaj
@Dawid

Niech każdy przeczyta te wszystkie opinie, które są ponizej. W listopadzie zeszłego roku jedna osoba opisała swoje doświadczenia i otworzyła puszkę Pandory, okazało się, że wszyscy mają podobnie, ale jak to w rekrutacji każdemu się wydaje, że problem dotyczył tylko jego i siedzi cicho. Od tego czasu są tutaj takie wstawki, które być może są i prawdziwe, ale mają zakłócić obraz.

Eryk
@Dawid

Bo może pomyliłeś drzewi jak i nie uczesniczyles wcale rekruterzy NG:)

FreeWilly

Mało profesjonalna rekrutacja. Na ostatnim (!) etapie wyszło że poszukują człowieka o innym profilu.

Pi

Rekrutacja to jakiś żart.

zainteresowny
@Pi

Dlaczego? Nie warto aplikować?

@zainteresowny

Zadania testowe + bez sensowny korpo slang działu HR

jak_to_w_koncu_jest

Czy ktoś może podzielić się opinią na temat pracy w Netguru na stanowisku Junior Ruby Developer? Co chwilę na facebooku pojawiają się od nich oferty na to stanowisko, w sumie z niewielkimi wymaganiami. Jak to wygląda w praktyce? Czytam tu opinie i te o rekrutacji brzmią naprawdę dziwnie.

jak_to_w_koncu_jest

Nie wiem czy ogloszenia tej firmy to tylko budowanie bazy i zbieranie pomyslow, ale trzeba byc na prawde zdesperowanym zeby poswiecac tyle czasu i energii na proces rekrutacyjny - ja mowie pass :) to nie google czy facebook:)

Stella

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy. Może ktoś słyszał czy potrzebują pracowników?

@Stella

To byal firma z dobrą. Opinia ale HR ja rozwalił. A jeśli pytasz czy szukają to tak ale na fake rekrutacji :)

Firma na 5+!

Ja ostatnio brałam udział w rekrutacji i wszystko przebiegło mega sprawnie. Ja byłam na dany moment za granicą i nie było z tym żadnego problemu. Cały proces był przemyślany, w każdych kolejnych etapach rekrutacji dostawałam konkretnego maila z wiadomością, kiedy będzie następna odpowiedź. Wszystko zajęło mniej więcej 2 tygodnie. Praca zdalna, fajne perki, super atmosfera, elastyczne godziny pracy, to wszystko na prawdę sprawia, że pracuje mi się super. Dlatego okej, może wcześniej była inna sytuacja, teraz wszystko działa jak należy!

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.