Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

umo

oferta finansowa nie zrownala sie nawet z moim obecnym wynagrodzeniem.... zal..

zaciekawiony
@umo

Napisałbyś coś więcej ?

SS

Czy Netguru w ogóle ma jakąś określoną strategię personalną? Ogłoszenia z jednego miasta znikają i po chwili pojawiają się na terenie innego. To nie zarzut, ale przypuszczenie, że firma zbiera dane osobowe w celu screeningu, a nie prowadzenia faktycznego procesu rekrutacyjnego.

Niunia powraca
@SS

Oni nie mają planów odnośnie rekrutacji tylko jak już robią (usunięte przez administratora)rekrutację w celu screnningu I tyle

Żal

Arogancki HR, beznadziejna oferta finansowa.

Wojak

Po kilkuetapowej rekrutacji i wypełnieniu czasochłonnych zadań firma stwierdziła, że nie znam angielskiego, pomimo przepracowania z klientem anglojęzycznym kilku lat. Pojawia się więc pytanie, kogo firma szuka? Anglisty czy sprzedawcy? Rozmowa z samymi Polakami wyłącznie po angielsku to nieporozumienie. Kolejna firma pod tytułem "szukamy native speakera za cenę polskiego pracownika".

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Małgorzata

Netguru to firma zajmującą się oprogramowaniem i doradztwem. Po raz trzeci znalazła się w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się firm informatycznych w Europie Środkowej. Aktualnie do swoich struktur ma otwartych kilka rekrutacji. Jedną z nich jest oferta pracy na stanowisko Dyrektora ds. Technologii. Wymagane jest minimum dwa lata doświadczenia w bezpośrednim lub pośrednim zarządzaniu zespołem ponad 20 osób oraz dogłębne zrozumienie procesów dostarczania oprogramowania. A jak z praktycznego punktu widzenia wygląda to stanowisko?

maciej
@Małgorzata

dają ci zadanie rekrutacyjne które swoją pracą może zając ci tydzien pracy i mogą męczyć ciebie nawet 1 miesiąc nie polecam jak juz tam aplikować

Ziomuś z bloku

Jako ćwiczenie umysłowe dla osób które czytają tą stronę i piszą opinię na niej polecam wejść tutaj: https://www.gowork.pl/opinie i zobaczyć ile firm ma więcej niż 3 gwiazdki :) "Wynik może was zaskoczyć"

Maciej

Za długo okres rekrutacji i te zadania... Które są nieporozumieniem totalnym.. Wtf okres rekrutacyjny co trwa 3 tygodnie

Kacper

Nie polecam. Proces rekrutacyjny zawiły, czas oczekiwania na decyzje długi. Bez problemu czekając na kolejny etap w firmie przyjąłem inna ofertę. Pozdro HRy.

Kandydatka

Czy Netguru to jest kontraktornia jak SII? Dla jakich klientów można pracować? Jest ich wielu czy jeden główny?

Ola
@Kandydatka

Hej! W Netguru pracujemy dla wielu klientów. Jesteśmy firmą, która projektuje i tworzy produkty dla startupów i korporacji z całego świata, przede wszystkim USA (robot Temi: https://www.netguru.com/blog/temi-the-personal-robot-case-study), Niemcy (solarisBank, jeden z czołowych fintechów w Europie: https://www.netguru.com/clients/solarisbank) czy Shine (https://www.netguru.com/clients/shine). Działamy w różnych branżach, od turystyki, poprzez finanse, social media, ecommerce, po big data i projekty rządowe. Inne przykłady projektów, które mieliśmy okazję współtworzyć znajdziesz tu: https://www.netguru.co/clients.

frontend

Czytam sobie niektóre z komentarzy tutaj zamieszczonych i łapię się za głowę, bo mam wrażenie że dotyczą firmy innej, niż tej w której ja pracuję. Pracowałem wcześniej w małych agencjach interaktywnych i w wielkich agencjach należących do korporacji. Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z takim nastawieniem firmy do pracownika jak w Netguru. Tutaj jeśli o coś proszę, to nie jest to traktowane z góry jako problem, tylko zwykła rzecz do zrobienia. Czuję się doceniany, obdarzony zaufaniem i przede wszystkim – mam wpływ na moją pracę. Mogę mówić „nie” wtedy kiedy czuję, że się nie zgadzam, bez obaw że jakiś przełożony mnie zaraz zje żywcem. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że spośród wszystkich firm w których pracowałem, w Netguru jest po prostu najlepiej. Zarówno jeśli chodzi o poziom projektów, o ludzi, o management, o benefity pracownicze etc. Mój staż w firmie na dziś wynosi rok i dwa miesiące na stanowisku frontend developera.

Alfred

Fake Rekrutacje akurat w przypadku Netguru to niestety standart

Ann
@Alfred

Po pierwsze "standard" nie "standart" po drugie drogi Alfredzie wysnuwasz bardzo poważne oskarżenia, co do których nie masz żadnych dowodów. Skąd wiem, że ich nie masz: bo sama rekrutuję (po stronie technicznej) i wiem, że firma nie prowadzi fałszywych rekrutacji a jeśli nie poszukujemy jakichś osób to po prostu zdejmujemy ogłoszenie ze strony karierowej. Po co mielibyśmy poświęcać czas naszych pracowników na weryfikowanie zgłoszeń na nieistniejące wakaty? Tak, każde zgłoszenie jest weryfikowane i chociażby przejrzenie go kosztuje czas naszych rekruterów oraz osób technicznych. To, że się nie dostałeś po wysłaniu CV nie oznacza, że rekrutacja jest fake :)

moralista
@Ann

Pracowałem w agencji, gdzie rekrutacja fejkowa miała miejsca aby budować bazę kandydatów. Kandydaci myślą, że są w procesie rekrutacji i na tej bazie można budować przyszłe potencjalne projekty lub wyleasingować "pracowników" na zew. , przyjmując co miesiąc sowitą prowizję. Dodatkowo kupując dużą ilość ogłoszeń ma się spore upusty, cena jednego ogłoszenia spada bardzo i płaci się za cały pakiet (przynajmniej ja tak miałem jak negocjowałem ceny za ogłoszenia). To taki podkręcony talent maping (tuning polega na tym, że kandydat nie wie, że jego miejsce pracy jest tylko potencjalne i zazwyczaj zależy od wynegocjowywanych projektów). Praktyka ta jest uzasadniona biznesowo, ponieważ maksymalnie redukuje koszty wystartowania z projektem, ale już nie jest koniecznie etyczna. Etyka polega na tym, że jedna i druga strona zna zasady gry, a tak nie jest...Osobiście uważam, że jest na świecie karma, i dobre etyczne firmy będą miały dobrych etycznych kandydatów i będą się rozwijać. Firmy stosujące zaś praktyki "czysto biznesowe" będą mieć dużo docelowo większe koszty HR, większą rotację i w konsekwencji mniejsze zainteresowanie kandydatów etycznych (lojalnych, zaangażowanych, zmotywowanych) i będą nadrabiać sztucznie wykreowanym PR.

techniczny

disclaimer: Pracuję w Netguru już prawie 3 lata, biorę też udział w rekrutacjach jako osoba techniczna. Część komentarzy o procesie rekrutacji w ostatnich miesiącach (piszę to w listopadzie 2018) jest prawdziwa: brak odpowiedzi, długie i trudne zadanie rekrutacyjne, lakoniczne odrzucanie kandydata. HR jest przeciążony pracą, jest tego świadomy i jakoś próbują się poprawić, zatrudniając dodatkowych ludzi żeby to ogarniali. Natomiast ja nie o tym. Firma przyjmuje kilkanaście osób miesięcznie. 90%, jak nie wszystkie negatywne komentarze tutaj są od osób które się nie dostały i odpadły na jakimś etapie. Nasłuchałem się od kandydatów takich kocopołów, że czasami nie pozostaje nic innego tylko się złapać się za głowę. Ludzie gadają takie głupoty, że nawet mi jest wstyd tego słuchać, a jednocześnie ich megalomania i ego przebija sufit. Potem taki człowiek o nieskazitelnej pewności siebie dostaje odmowę, bo przysłał kod godny studenta pierwszego roku i wypisuje tutaj opinie o fake rekrutacjach i wykorzystywaniu kodu z rekrutacji w projektach :D No proszę was, naprawdę myślicie że firmie opłaca się prowadzić proces rekrutacji, angażując kilka osób (czas ich pracy kosztuje), żeby dostać kilkanaście wersji tego samego prostego zadania, przejrzeć je wszystkie i wrzucać klientowi do projektu? Każdy “ekspert”, który takie coś wypisuje jest z automatu niewiarygodny, bo takie rzeczy może powiedzieć student, ledwo junior bez żadnej wiedzy o tym jak działa biznes i software development. Pomijam już całkowicie kwestie prawne takich praktyk.

Oburzony
@techniczny

Tylko my nie gadamy że NG jest źle tylko HR w Netguru jest tak beznadziejnie że szkoda gadać

Prawda o rekrutacji
@techniczny

Kilkanaście osób na miesiąc? Wow. To albo macie tysiące pracowników, albo co miesiąc kilkanaście odchodzi ;). Podejrzewam, że NG to w środku SH jak każdy inny, ale rekrutacja, sory taka prawda, lipa. Widziałem paru deweloperów z NG w akcji i generalnie nie odczułem ich „turbo eksperckości” ;). Także IMHO spory czynnik losowości w zadaniach. P.S. Chciałbym zobaczyć na ile byście wycenili jakby z takim zadaniem jak rekrutacyjne przyszedł do was klient, bo śmiem wątpić, że będzie to 2 dni dla jednego deva. I odpowiedz sobie na pytanie jaka jakość kodu można dostarczyć jak piszesz coś takiego w dwa wieczory po pracy ;).

Damian
@techniczny

Z tego, co piszesz, proces rekrutacji jest trudny do przejścia. W jaki sposób i w ilu etapach przebiega rozmowa kwalifikacyjna? Czy po zakończonej rekrutacji dział HR odzywa się do wszystkich kandydatów, którzy brali udział, czy tylko do wybranych, którzy przeszli weryfikacje pozytywnie? To bardzo ważne kwestie. Takie informacje pomogą osobom wybierającym się na rozmowę do firmy Netguru.

Egon
@techniczny

Na etacie wszystkich jest ok. 60 osób to jak może być kilkanaście osób zatrudnianych miesięcznie? Czyli co pół roku idąc tą logiką wymieniacie cały zespół? Czy to fake komentarz Tak jak fake rekrutacja ?

Mitek
@techniczny

60 osób na umowę o pracę a zatrudnionych jest kilkanaście miesięcznie nowych...powiedz jak...paczkujecie czy co?

techniczny
@Egon

W firmie jest w tej chwili ponad 500 osób. Zanim wielcy matematycy zaczną liczyć, od razu mówię że te kilkanaście osób nie przychodzi do nas co miesiąc od 10 lat istnienia firmy, a *obecnie*.

wielki matematyk
@techniczny

Sprawdzałem KRS i na etacie jest inna liczba, jeśli jest 500 to znaczy, że informacje są z wikipedii, co według jest Ciebie wiarygodne bardziej KRS (gdzie są rygory prawne) czy wiki :), gdzie można wpisać wszystko... Jak zacznie działać KRS to wpiszę dokładnie ile, ok? jak nie będzie działać to mam licencję od stycznia płatną, gdzie sprawdzę i wpiszę tak aby dojść do tego co jest prawdą a co nie, może się mylę, może nie sprawdziłem dokładnie....wtedy wpiszę tu i przeproszę :) Przyjmując okrągłą liczbę 500 ( może jest 460 na b2b, ale wtedy nie można pisać o pracownikach, bo definicja pracownika zawiera formę umowy o pracę) jaką podałeś to wtedy wynik już nie wygląda tak super, oznacza to, że jeden pracownik generuje 833 PLN zysku netto średnio miesięcznie....Trzeba się zdecydować czy wynik finansowy jest super czy pracowników jest 500. a pro po wiki: Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 400 pracowników (lipiec 2018), czyli od lipca zatrudniliście 100 osób? Proszę wytłumacz mi jak? biorąc pod uwagę, że szukacie diamentów? Pracowałem w różnych polskich spółkach i wiem jak się pompuje PR aby zdobyć klientów, nie widzę w tym nic złego, jeśli się robi to aby zdobyć kontrakt, sam tak robiłem... W momencie kiedy narażacie innych na bezsensowną pracę o stanowiska, których nie ma albo szukacie przez rok tego "jedynego" lub "jedynej" to musicie zdać sobie sprawę, że się to odbije czkawką..."niebo gwieździste nade mną prawo moralne we mnie".

@Damian

Uogólniony opis procesu rekrutacji znajdziesz tutaj: https://www.netguru.co/career/faq . Wszyscy kandydaci (także ci, którzy nie zostaną wybrani) otrzymują informację o wyniku procesu rekrutacji na każdym etapie.

wielki matematyk
@wielki matematyk

W roku 2017 obrotowym na etacie było średnio 64 osoby (sprawdzone w KRS, w informacji uzupełniającej do bilansu, każdy może to uczynić), zaś według opisu z wiki w lipcu 2018 r. miała 400, teraz aktualnie pisze się, że 500...pytam jak to jest możliwe na rynku IT? Jeśli jest 500 współpracowników (wszystkie umowy b2b, działa, zlecenia, etaty) to średni wynik generowanego zysku na pracownika jest jak na branżę IT bardzo słaby. Jeśli jest 64 tak jak w KRS oznacza to, że wynik jest rewelacyjny, ale trudno to pogodzić, trzeba się zdecydować. Dla mnie wiarygodne są zapisy w KRS, weryfikuje je zresztą biegły rewident i są podpisywane przez zarząd. Oczywiście można zatrudniać na różne formy zatrudnienia, ale wtedy należy zmienić opis na wiki bo wprowadza w błąd, semantyka słowa pracownika zakłada według kp umowę o pracę (na etat). Jeśli przyjąć, że na etacie jest co 8 osoba to może zafałszowywać podstawowe informacje niezbędne do mierzenia jakości pracy w danej organizacji. Jak mierzyć np. fluktuację, satysfakcję, średnie wynagrodzenie, ocenę pracowników....pytań jest wiele. Proszę o odpowiedź osób z kadr, bo widzę że zaczynają również komentować :) Pracownik - definicja, poniżej: W myśl przepisów prawa pracy pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę (art. 2 k.p.). Pracownikiem w rozu­mieniu tego przepisu nie jest osoba, która wykonuje określone czynności na rzecz innej osoby na innych podstawach niż tutaj wymienione (np. umowa zle­cenia, umowa o dzieło, umowa agencyjna). O statusie pracownika decyduje nawiązanie sto­sunku pracy. Pracownikiem może być tylko osoba fizyczna. Pojęcia pracownika nie można w żaden sposób odnosić do osoby prawnej.

Student

Byłem na zajęciach pracownika Netguru (był to programista Ruby on Rails) organizowanych przez moją uczelnię i wspominam je dobrze, aczkolwiek RoR to zupełnie nie moja bajka - tak z ciekawości przyszedłem : D Z tego co opowiadał w firmie panuje luźny nastrój, ogólnie pozytywny człowiek i przeczuwam, że negatywne komentarze wynikają z braku przyjęcia do pracy.

los topas

Brałem udział w rekrutacji angażując się i tworząc zadanie w języku angielskim, tak jak zostałem poproszony. Raczej nie spodziewałem się pozytywnego efektu, ponieważ przeczytałem wcześniejsze opinie i widziałem identyczny schemat, skoro schemat jest to i pewnie skończę zgodnie ze schematem. Odpowiedź HR lakoniczna i niemerytoryczna, powiem szczerze przy tak skonstruowanym zadaniu (gdzie jest blisko 10 podpunktów) zawsze czegoś może być za mało. Gdyby rekrutacja była rzeczywista to rekruter winien napisać, proszę o rozwiniecie wątku, który za mało był akcentowany. Osobiście poległem, za mały akcept tworzenia relacji pomiędzy klientem i za mało Agile...przepraszam bardzo czy osoba rekrutowana ma wiedzieć jakie panują standardy, czy ma się do nich zaadaptować? Jedną z zasad Agile jest przecież otwartość, możliwość korygowania w trakcie zadania i ciągła zmiana. Po to miałem wysłać go dokumencie otwartym do edycji google aby była taka możliwość, tak mi się wydawało. Dodam, że wykładam ten przedmiot i zjadłem na tym zęby, może się nie nadaję do korpo guru, ale trzeba było napisać od razu a nie angażować mnie w zadanie, gdzie łatwo można zanegować ten czy inny punkt. Jako baczny obserwator biznesu w Polsce i podejścia do ludzi, mam hipotezę taką, że tych miejsc pracy nie ma....jest budżet do wykorzystania na ogłoszenia, a hr nie może się nudzić, bo przecież dostaje wynagrodzenie (ogłoszenia w pakietach są znacznie tańsze niż kupione według realnych potrzeb). Jest to reklama dla firmy i dodatkowo PR, nie wydaje mi się aby oferty były realne, bo przedsiębiorca nie daje dwukrotnie większych wynagrodzeń niż wskazuje rynek na danym stanowisku...tym bardziej w Polsce :). Firmy kupują pakiet na reklamy, więc co ma się marnować :) Jeżeli jest to prawda to tylko współczuję rekruterom, ja kiedyś też tak musiałem, ale się zwolniłem jak odkryłem o co chodzi...The Show Must Go On...

Alfred
@los topas

Standartowa zagrywka tej NG bredni :) wiec naprawde nie ma co żałować że nie wyszło

Kandydat nie do IT.

Firma Netguru powinna dawno zniknąć z rynku. Nawet nie chodzi o o rekrutacje IT, gdzie liczy się CZAS - jest kandydat, a za chwilę może go nie być. Chodzi o sam system, gdzie dokładana jest robota wszystkim a potem praca człowieka jest zwyczajnie wyrzucana w błoto. Nie wspominam już o dziale HR. W HR chodzi o kontakt z człowiekiem, a nie o wysyłanie śmiesznych zautomatyzowanych wiadomości. W takiej formule należałoby zlikwidować cały dział HR netguru. Firmę mogę skwitować krótko: przerost formy nad treścią.

johnny
@Kandydat nie do IT.

Jakie masz doswiadczenie z Netguru, skoro mowisz, ze dokladana jest wszystkim robota, ktora potem leci do kosza? Pracujesz tam? Powiesz cos wiecej?

Zasiadający w ławie oburzonych

Chyba tylko desperaci bez szacunku do siebie (którzy przez brak kompetencji łapią się byle jakich ogłoszeń) biorą udział w tym procesie rekrutacyjnym jaki oferuje Netguru. Nie potrafię sobie wyobrazić żeby jakikolwiek dobry i szanujący się programista chciał marnować swój czas na robienie dość sporego zadania rekrutacyjnego bez wcześniejszej rozmowy o oczekiwaniach firmy czy aplikanta. Każdy kto szukał pracy jako programista ma pewnie doświadczenie w tym zakresie i wie, że podczas rozmowy wychodzi na jaw dużo nieścisłości czy nowych informacji, których nie ma w ogłoszeniu o pracę. I okazuje się, że albo aplikant nie jest ostatecznie zainteresowany, bo coś mu się w projekcie nie spodoba, albo że firma szuka jednak kogoś z trochę innym stosem technologicznym, bądź większym doświadczeniem w jakiejś konkretnej technologii. A to totalnie normalne, bo taka pani od HR nie poświęci nawet 5 minut żeby dobrze zapoznać się z CV ale bardzo chętnie wyśle zautomatyzowanego maila z zadaniem rekrutacyjnym, które chętnemu da nadzieję i przy okazji zajmie 2 dni roboty. To jakaś kpina. Zero szacunku do potencjalnych pracowników. Nie jest to żadna prestiżowa firma żeby prowadzić tego typu proces rekrutacji, bo kogo niby oni mieliby oddzielać przez sito? Rozumiem wielkie, szanowane firmy jak google czy fb, ale jakieś tam Netguru? Do tego rozbawiło mnie to, że korespondencję prowadzą po angielsku. Po co? Polak pisze do polaka, więc po co takie durne zagrywki i aspirowanie do nie wiadomo jak wielkiej korpo? Dla mnie to żenujące. Nawet nie wziąłem udziału w tej rekrutacji gdy dostałem zadanie i bawią mnie osoby, które tak bardzo nie szanują swojego czasu i biorą udział w tej farsie tylko po to by ostatecznie dostać odpowiedź odmowną. Łącznie setki zmarnowanych godzin przez setki kandydatów po to by przyjąć z tego 1-2%. Macie Wy RiGCz? Jeśli kandydaci będą się godzić na takie bzdurne rekrutacje to tylko będzie psuć rynek i będzie więcej takich beznadziejnych procesów rekrutacyjnych w innych firmach. A Bóg jeden wie do czego oni wykorzystują później ten kod? Takie coś należy potępiać, a nie jeszcze pisać głupoty, że się było na rozmowie i byli mili ludzie i fajna atmosfera na rozmowie, a ostatecznie i tak nie przyjęli, no ale było miło przecież. Śmiech na sali. No ale w sumie nie dziwię się, bo kto inteligentny by brał udział w czymś takim.

Elmo on Fire
@Zasiadający w ławie oburzonych

Nie byłam szczególnie zdesperowana biorąc udział w rekrutacji Netguru. Zanim do niej przystapiłam miałam już dwie inne propozycje. Zaciekawili mnie jednak opcją pracy zdalnej, bardzo transparentnymi zasadami wynagrodzenia i tym, że pracują głównie z klientami spoza Polski. Każdy z nas decyduje o swoim czasie. Ja po dostaniu zadania rekrutacyjnego odpisałam, że niestety nie będę w stanie zrealizować go w całości, bo zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić na darmową pracę trawjącą dłużej niż godzinę. Zrozumieli i przeszłam do kolejnego etapu po wysłaniu tylko części zadań. Oczywiście, że komunikacja odbywa się po angielsku - 98% klientów firmy jest zza granico, w takim języku firma komunikuje się ze światem i byłbyś zaskoczony tym, w ilu zespołach pracuja cudzoziemcy, a co za tym idzie codzienne zwykłe gadki w kuchni też przechodzą na angielski. Wstępna komunikacja po angielsku ma na celu jak najszybsze określenie, czy kandydat sobie poradzi w zwyczajnej, codziennej pracy. To nie jest fanaberia. Rozumiem zarzut dotyczących długich zadń rekrutacyjnych. Podejrzewam, że chodzi o zweryfikowanie tego, czy komuś naprawdę zależy. Kandydatów nie brakuje i zgaduje że pierwszy etap rekrutacji, to to czy komuś chcę się do niego przystepować. Devi w polsce nie narzekają na brak opcji. Sam fakt, że realizują 2-godzinne zadanie pokazuje, że przemyśleli dlaczego chcą pracować akurat w NG. Setki zmarnowanych godzin HR-u owocują tym, że mamy jeden z największych i najlepszych zespołów w Europie, masę zróżnicowanych projektów i tak fantastycznych ludzi, że codziennie się zastanawiam jak HR-om udaje się znaleźć i zatrudnić taki dream team. I tu nawet nie chodzi o umiejętności, tylko o to co w głowie. Ludzie z Netguru są jakoś pozytywnie nastawieni do pomocy innym, dzielenia się wiedzą, Po jakimś czasie oswajasz się z tym, że firma nie robi Cię w bambuko, nie kombinuje jak Ci zrobić jakiś nieprzyjemny psikus. Generalnie chcą dla pracowników dobrze. Pracuję w nie-techowym dziale od półtora roku i zwyczajnie irytuje mnie, że widzę na Gowork dramatycznie negatywne komentarze na temat firmy, w ktorej komentujący nie postawili nigdy nogi. O ile są to krytyczne uwagi dotyczące samego procesu rekrutacji - jasne. Sama byłabym niezadowolona gdyby po 3 tygodniach rekrutacji spotkałą mnie ściana ciszy, albo jakieś lakoniczne 'Nie dziękujemy". Ale bełkoty o 'udawanych rekrutacjach" i tym, jak 'na pewno użyli moich odpowiedzi" są niepoważne. Za jaki fenomen trzeba się uważać, żeby założyć, że "moje odpowiedzi były tak fantastyczne, że aż mnie nie przyjęli". Jak ktoś coś takiego wypisuje, to od razu dziękuję działowi HR, że nie muszę pracować z takim genialnym dzieckiem.

Do Netguru aplikowałem niewiele ponad pół roku. Proces rekrutacji składał się z trzech etapów, pierwszym było wykonanie zadania testowego, którego wykonanie zajęło około 3 godzin (note: nie jestem devem), na które dostałem 7 dni. Po sprawdzeniu zadania, otrzymałem zaproszenie na pierwszą rozmowę, w której uczestniczył HR i dwie osoby z teamu, do którego aplikowałem. Rozmowa trwała około godziny czasu, prowadzona była w j. angielskim - pytania o ogólne doświadczenie, historie, styl pracy, problemy z jakimi się mierzyłem. Kolejny etap to ostatnia rozmowa liderem działu, już w j. polskim, pytania zbliżone do poprzednich + typowe 'co byś zrobił w danej sytuacji' + poznanie metodologii pracy. Rozmowa trwała 30-40 minut, godzinę później dostałem ofertę na maila. Na każdym etapie byłem informowany, kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi, sam proces był spoko opisany. Całość rekrutacji trwała około 3 tygodni (średnio co tydzień rozmowa). Może to dosyć długo, ale wszystko było od razu jasno przekazane, czego się spodziewać, wliczając w to ramy czasowe. Proces może wydawać się skomplikowany i długi, ale wydaje się sensowny i dobrze zaprojektowany.

Oburzony
@anonymous

Buahaha no to świetny proces skoro tak długo im zajmuje znalezienie kogoś... I tak prowadzą pseudo rekrutację.

@Oburzony

Najwidoczniej nie biorą pierwszych lepszych, tylko rekrutują kogoś, kto umie napisać coś więcje niż 'buahaha'

Stefan

Hej, czy ktoś z was mógłby się podzielić jak wygląda czwarty etap rekrutacji(chodzi mi o rozmowę z leadem). Czy jest to rozmowa techniczna? Czy bardziej taka formalność? Prowadzona po polsku czy angielsku? Pozdrawiam

Ola Niechcial
@Stefan

Cześć! Dzięki za pytanie. Rozmowa z team leaderem odbywa się częściowo po angielsku, a częściowo po polsku. Przede wszystkim to okazja do tego, aby wzajemnie lepiej się poznać, poznać Twoją motywację itp. Oczywiście mogą też pojawić się pytania merytoryczne. To też okazja na odpowiedzi z naszej strony na Twoje ew. pytania i wątpliwości.

Aplikant
@Ola Niechcial

"...poznać Twoją motywację..." Prawie na każdym etapie trzeba udowadniać, że nie zależy nam po prostu na pracy tylko trzeba ściemniać o motywacji. To jest troszkę niepoważne.

Masz, poczęstuj się
@Ola Niechcial

Ostatnio rozmawiałem z szefem (firma z USA) o tych całych pytaniach o motywację w momencie rekrutacji. Obu nas to śmieszy. Prawdziwą motywacją pracownika są pieniądze. Można lubić coś robić, można chcieć się w czymś rozwijać ale uwierzcie mi drogie NG, gdyby Wasi pracownicy mieli pieniądze na swoje utrzymanie z innych źródeł, nie pracowali by u was a najpewniej rozwijali swoje projekty (ci którzy faktycznie to lubią :)).

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.