Opinie o Diehl Controls Polska w Namysłów

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Diehl Controls Polska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Diehl Controls Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diehl Controls Polska w Namysłów

Rytmik

Liderka z VS2 z brygady 2 to jakaś nawiedzona kobieta, że wszyscy na nią patrzą, aż taka przystojna nie jest. Ludzie mają po to oczy żeby patrzeć a myśli mają zupełnie inne bo każdy ma swoje problemy a nie patrzeniem i słuchaniem tego co Liderka gada. Nie jest pępkiem swiata

Lokalny obserwator
@Rytmik

Schudnij, to na Ciebie też zaczną patrzeć.

ONA
@Rytmik

Tobie żal (usunięte przez administratora) Ściska ...jesteś pajacem który bez powodu obraża tutaj wszystkich. Taki mądry jesteś tutaj bo anonimowy idź i powiedz co masz do kogo powiedzieć w twarz A nie tutaj i weź się do roboty To nie będziesz miał czasu na głupoty.

@ONA

Ona ale ty sama tutaj piszerz wiec tez nie umierz w twarz nic powiedziec

Monterka

Też to słyszałam. Z tego co wiem i mi mówiono to nawet Pań się czepia i odnosi się bez kultury i do wszystkiego ma problem. Chyba temu Panu sie w głowie poprzewracało. Dziwie sie że nikt nie reaguje tam na VS.3 na brygadzie 2. Najwidoczniej odpowiada im mobbbing przez kogoś kto nie ma za grosz szacunku do drugiego człowieka i wyżywa się w pracy.

A.X

To prawda. Ponoć wiele osób się przez Tego Pana zwolniło i Brygadzistę również z VS3 brygady 2. Z tego co wiem to ich odzywki do Pań i Spiderów są i były bardzo naganne. Więc nie dziwię że wiecznie u nich ludzi brakuje lub nie chce tam pracować na Montażu. Albo ten Inżynier lata za młodymi jak pies z wywalonym językiem razem z tą dwójka z VS2. Chyba tylko wtedy kiedy za dużo w nosek sypną kiedy wychodzą co chwile na przerwę bo każdy to widzi. Niestety takie osoby jak oni są trzymane w pracy. W Diehlu mobbbing jest akceptowalny bo wola trzymać takich aby ludzie się bali. Ale trafia na osobę która sobie nie pozwoli na takie traktowanie i doprowadzi ich do odpowiedzialności. Szczerze to Temu Panu Inżynierowi co przez niego monterki albo (usunięte przez administratora)się zwalniają lub zmieniają dział dopadła kara za takie traktowanie. Masz zły humor zostaw swoje sprawy w domu, masz jakiś problem z kimś zostaw to dla siebie. Ale większość woli sie w pracy wyżyć.

Była Pracownica

To jest Jedna Wielka Prawda z tym Panem z VS3. Pamietam jak pracowałam i był spider A. i ten Pan T. traktował go jak popychadło i odzywki do niego były naganne razem z brygadzista. Tam na VS3 na brygadzie 2 to Wielka samowolka i brak szacunku do pracowników na montażu. Cały czas były docinki, jak młode lub nowe pracownice to podryw leciał aż było czuć wazalinaa na cały stream. Temu Panu przydała by się terapia współpracy z ludźmi i Przede Wszystkim SZACUNKU. Bo tego mu za grosz brakuje. Współczuje teraz spiderowi i Paniom że milczą i pozwalają na takie traktowanie. Panie powinny przestać się ich bać i przeciwstawić, i to zgłosić do kontroli pracy bo takiego człowieka to tylko zwolnić lub zmienić mu teren pracy z dala od tych ludzi. Mniejszy stres i lepsza atmosfera by tam była.

A.X
@Monterka

I tak pewnie Lider z Kierownikiem zamiotą to pod dywan i nic takiego nigdy nie miało miejsca taka bedzie ich wersja. Ale współczuje im tam na streamie i życzę dużo wytrwałości spiderowi bo to on zawsze najbardziej obrywa a na jego miejscu wolałabym się przenieść lub szukać innej pracy bo z takimi ludźmi jak ten inżynier i brygadzista to szkoda nerwów i zdrowia bo potrafią zniszczyć człowieka i go zdołować. Najwidoczniej taki ich cel. Naprawdę współczuje.

@A.X

Masz racje. Zamiotą pod dywan lub mu tylko zwrócą uwagę i przez pewien czas będzie spokój a później od nowa będzie wszystko po staremu. Inżynier nie ma prawa zwraca uwagi monterkom a tym bardziej spiderowi. Chyba sodówka uderzyła temu Panu i w piórka obrósł. Niech zajmie się najlepiej swoją praca i swoimi obowiązkami i nauczyć się współpracy z innymi nie wtrącając się w ich prace. Chyba że ma takie parcie na szkoło i chce być brygadzista ale wtedy to by większa połowa musiała szukać nowej pracy lub zmienić stream bo by była totalna masakra i reżim niczym w Białorusi. Powinno to się zgłosić w inspekcje pracy że takie traktowanie ludzi tam się dzieje na VS3 brygady 2. I może testy Temu inżynierowi i dwóm Panom z VS2 zrobić aby nauczkę mieli i zajęli się swoimi Paniami w domu a nie na boku.

Xyxc

Nie liczmy na cud, że za Tego Pana się wezmą. Kilkukrotnie przechodząc koło VS3 Brygada 2 nie raz widziałam jak on samowolkę nie raz sobie robił nawet przy Liderze i Brygadziście. Jego krzyki niczym zew goryla to chyba jedyny jego atut. A od Pań wiele razy słyszałam jak się do nich odnosi i sie czepia. A o spiderze to nie wspomnę. Współczuje tam im pracować i to w takiej atmosferze. Nawet do ustawiacza tego co maja z Ukrainy doszły słuchy że nazywają Putin. Wstyd i zero szacunku do osoby z która pracują. Chyba zamiast szkolenia z produkcji powinni mieć szkolenie z Współpracy Międzyludzkiej. Niech Ci panowie przemyślą lepiej swoje zachowanie bo ktoś powinien to zgłosić co tam się wyprawia. Na dodatek jeden spider na cały stream to za dużo moim zdaniem. Niech ci ludzie maja troche litości bo nikt nie jest robotem i debilem aby za marne pieniądze pracować a brygadzisci i ustawiacze stali lub siedzieli i krzyczeli że ma ktoś szybciej robić. Panowie zastanówcie się nad swoją postawa w tej firmie.

Monolog

Co za monolog napisany w czasie pracy ???? to trzeba być nie poważnym by na zmianie w pracy pisać, druga strona medalu jest taka co lider ma do inżyniera jak nie jest jego przełożonym. Przełożonym inżyniera jest kierownik, ludzie wy nawet nie wiecie w jakiej strukturze pracujecie. A co nie którym nawet uwagi zwrócić nie można? Bo zaraz wypisuje takie bzdety że głowa mała, bo gość zwrócił komuś uwagę, bo kogoś nazywają Putin, ludzie różne mają przezwiska i jeśli osobiście je akceptują to komu co do czego, a ty autorze monologu jeśli w życiu nie potrafisz sobie poradzić to do psychologa, bo jednak coś w którymś momencie poszlo nie tak, a jak nie to zwolnij się i idź tam gdzie będziesz akceptowany tak jak tobie się to podoba i nikt nie zwracał będzie tobie uwagi bo to cię boli jak widać ????

Dorota
@Monterka

Może wystarczy poprostu porozmawiać z odpowiednią osobą o takiej sytuacji. Szkoda aby przez jednego człowieka psuła się atmosfera w pracy. Jestem ciekawa, czy ktoś ma wpływ na poprawę jakości pracy w tym miejscu. Powiedz proszę, jak wygląda ścieżka kariery i możliwości rozwoju w tej firmie?

Harakiri
@Dorota

Dziwne pytanie, jak wygląda. Nie potrafię zrozumieć jak można pracować i nie wiedzieć w jaki sposób można się rozwinąć, tak cieKo zapytać bezpośredniego przełożonego, lidera, kierownika czy kogoś z HR? Później zdziwienie jakie to my nie szczęśliwe, na wejściu jest z dwadzieścia ofert wystarczy aplikować iść na rozmowę i poprosi okazać się najlepszym... Jakiś problem w tym jest?

Obserwatorka
@Monolog

Czy Przerwa lub Pobyt w domu to czas pracy ? Nie masz wiedzy z kim piszesz i w jakim momencie No chyba że mamy do czynienia z jasnowidzem i obrońca lub też głównego bohatera czyli Inżyniera którego ego zostało nadszarpnięte. Lider ma prawo inżynierowi zwrócić uwagę. Wiesz mówić Putin do osoby z Ukrainy nie na miejscu. Po za tym każdy ma swoje jakieś przezwisko lecz do pewnych granic. A jeśli ktoś jest z obcego kraju nigdy ci szczerze nie powie czy mu to odpowiada bo będzie się bac że straci prace. Akceptować nie musisz ale szacunek wobec drugiego musisz mieć w pracy bo bez tego daleko nie zajdziesz. Mnie boli to że takie rzeczy maja codzienność i wiele osób o tym mówi na hali lub między sobą poza praca. Ja wykonuje swoją prace od ponad 15 lat wiec ty nie ucz kogoś co kogo boli bo ciebie może spotkać taka sama karma. Wtedy może i Ty szanowny kolego nauczysz się czegoś w życiu bo najwidoczniej za krótko jesteś na tym świecie

@Dorota

Szkoda nerwów. Można zgłaszać, przez pewien czas jest cisza a potem znowu cyrk i tak w kółko. W tym zakładzie tak zawsze było i będzie. Ścieżka kariery ? Musisz kablować i buntować ludzi chyba to najszybsza ścieżka kariery w tym zakładzie. Rozwój tylko psychiczny nic po za tym.

@Monolog

Chyba Panu się coś tu pomieszało i będzie bronić kogoś kto za grosz nie ma szacunku ? Chyba ten zakład i jego pracownicy schodzą na psy jeszcze bardziej. Nigdy nie wiesz kto gdzie pisze i nie ukrywajmy większość pracowników używa telefonów w czasie pracy. Nawet gdyby to ma do tego prawo bo nie wiesz czy nie ma przerwy lub nie jest w toalecie, lub na chorobowym. Sam może się zwolnij bo takich jak ty nikt nie chce na zakładzie jeśli masz takie podejście do osoby której nawet nie znasz.

Nina
@Monolog

Może Byś nabrał szacunku ? Bo widać że i tobie tego Brakuje szanowny obrońco. Jeśli tobie nie odpowiada prawdziwa opinia na temat tego Pana to z kultura wystarczy napisać bo może wy razem tego nie posiadacie i jesteście obydwoje tego warci. Lub może zbyt wielkie ego męskie zostało wam nadszarpnięte bo to napisała Kobieta. Wstyd że tacy ludzie jeszcze bronią i będą na kogoś pisać że ma się zwalniać. Masakra.

Monolog
@Nina

Prawda w oczy kole? Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tylko słaby szczęka i płacze, na nic więcej was nie stać tylko na wylewanie żali nltu na forum, a co zrobiłeś w zakładzie by cię zauważono? Płaczesz tu na forum bo nigdzie indziej brak odwagi, więc sorry nie dziw się że ktoś jest bezpośredni...

@Nina

Temu Monologowi chyba Ego męskie ktoś zadszarpnął bo puszy się jak paw. Może razem z Panami za dużo dymków puścił tak samo i mu faza życia się włączyła ???? nie ma co zwracać na uwagę na tzw „Samca Alfę” bo jeszcze watahę przywoła swoją z małymi czerwonymi źrenicami. Jeśli tak atakuje w komentarzach kobiety to nie zdziwię się że tak w życiu codziennym tak samo robi.

XRenX

Ja słyszałam nawet na swojej brygadzie że takie rzeczy się dzieją na VS3 na Brygadzie2. Nie rozumiem jak takiego człowieka można bronić w komentarzach który upatrzy sobie słabsza osobę od niego i będzie mu dokuczać i nękać. Chyba ten Pan myśli że na takie traktowanie nic mu nikt nie zrobi a jest w wielkim błędzie. Dziwi mnie to że kobiety milczą może aż tak się go boja ? To tylko Facet i to jeden a Was Kobiety jest dużo a nie znają go od dziś. Mam nadzieje że to Lider i Kierownik nie zamiotą pod dywan bo takie traktowanie człowieka jest naganne. Inżynier jest od maszyn a nie od tego kto co ma robić. Samowolka to tylko w domu a nie w pracy No chyba że Lider na to pozwala a to wielki błąd. Pozdrawiam Was Panie i trzymam kciuki abyście nie odpuszczały bo w Kobietach siła a takie milczenie nie doprowadzi do zmian.

MalutkaJa

Wreszcie ktoś napisał prawdę co tam się dzieje. Bo to dzieje się od kilku lat. Nie raz tam pracowałam gdy nie było na moim streamie pracy i pamietam jakie były komentarze i (usunięte przez administratora) A tego co roznosił materiały to było mi zawsze szkoda bo chłopak robił bardzo dużo i nawet za nich. Nie dziwie się że tam zmieniają się spiderzy jak rękawiczki. Bo siedzieć lub stanąć na schodkach przy maszynie i udawać Napoleona to Ci Panowie potrafili jak najlepsi Aktorzy. Może wreszcie nikt nie będzie milczał. Współczuje im teraz bo ludzie przez pandemie zrobili się bezduszni wobec swoich. Nie polecam tam pracować a tym bardziej teraz bo słychać na hali co tam się wyprawia, a nawet na innych brygadach ludzie mówią. (usunięte przez administratora)

Petla
@MalutkaJa

Pytanie czy w ogóle ktoś to poruszy wyżej... bo to forum nie jest rozwiązaniem. Nie ma co się przyglądać, tylko działać

PanVS2
@Monterka

(usunięte przez administratora) stare baby!! Zróbcie testy na VS2!

Kamil
@PanVS2

Możesz wyjaśnić o co ci chodzi z tymi testami?

Frank
@Kamil

O jakie testy pytasz

Vs1
@Kamil

Przestań wciagac i znikać po katach z co niektórymi to będziesz wiedział.

Rytmik

Cele lepiej wyrabia niż Ty Lokany obserwator wyrobiłby więc takie teksty to tylko śmiech i nic więcej. Samo to pokazuje że innych można obrażać a drudzy są nie tykalni. Ta pani mogłaby to zgłosić jako mobbing. Będziecie chcieli żeby pani na 12 godz. Została, to teraz sam będziesz (usunięte przez administratora)na stanowisku, proponuję opf 17 na VS2 i zobaczymy czy cel wytobisz lub ponad.

Rytmik

Może i przy tuszy ale wyrabia ponad cele a ty nawet tego byś nie umiał wyrobić. Żenujące......

Lokalny obserwator
@Rytmik

To skup się na celach, a nie obrabianiu tyłka innym. Jak masz jakiś problem do liderki, to zgłoś się z tym do niej. Tutaj poklasku nie szukaj.

Monter

Kocham Panią Dominike

Kocham Panią Dominike

Mordeczka

Żenujące jest to ile jes w Was podłości,goryczy,poniżania drugiej osoby,sprawiania przykrości.Pracujemy wszyscy razem,z pewnością mówimy sobie ,,część,, każdego dnia,a nie mamy do siebie najmniejszego szacunku i podstawowej kultury osobistej.Najlepiej jest kogoś oczernić,ocenić,upodlic,robiąc to potajemnie,wiecie co to jest? Tchórzostwo! Każdy jest mocny,ale anonimowo. Myślę,że każdy z nas popełnia błędy,nikt nie jest idealny,jesteśmy tylko ludźmi.Moze oceńmy najpierw siebie,bo z pewnością byłoby co,a raz na zawsze odczepcie się od dziewczyny,bo to do miłych spraw nie należy.Jakbyscie się czuli,gdyby jawnie pisał ktoś o Was? Zastanówcie się!

Dytmik

Lokalny obserwator woli ta osoba być przy tuszy niż sucha taka dwulicowa osoba!!!!

Lars

Śmiech na sali ludzie z biura przychodzą dorabiać na produkcji za 35 zł na godzinę, jak w tym zakładzie ma być dobrze! Dajcie godne wynagrodzenie pracownikom produkcji!

$$
@Lars

Przychodzą dorabiać, bo muszą to robić, wszystko w górę idzie, inflacja, to co mają zrobić.. Dajcie godne warunki to będą pracować na jednym stanowisku. Urlopy wykorzystają na wypoczynek, a nie dodatkowe możliwości zarobkowania. Przemęczony pracownik nigdy nie będzie efektywny. I to dotyczy Wszystkich.

Produkcja
@Lars

Przy takim brak pracowników, i brak porządnych pracowników przychodza inni i pracują. Jest możliwość zarobienia to zarabiają 35zl na godzinę 60godzin w miesiącu i 2k jest ... A monterka 1600 godzin i zarobi 2,8 przy dobrych wiatrach. Królowie biznesu. Ustawiaczy brak, brygadzistów brak? Diehlu w którą stronę zmierzasz? O podwyżkach będą gadać do września ... Hahaa znów z nadzieją że będzie jak zawsze.... Ehhh... Chciałbym by na 100komentarzy 5 było pozytywnych... Nie ma żadnego ... Dlaczego?

@Lars

Ci z biura nie przychodza dorabiac tylko sie pokazac ze cos robia a nie siedza na (usunięte przez administratora) przed kompem

@Lars

Z tego co wiem ta są wolne etaty w biurach tak więc zapraszamy. Ps. Też będziesz mógł wtedy chodzić do pracy na produkcję za 35 zł:)

A.

To zapraszamy do biur, aplikuj! Dlaczego wam nic nie pasuje, ludzie chcą pomóc, za darmo mają pracować? Widzisz, nie idą na piwo, idą do pracy. Ale to tez wam nie pasuje, wszystko jest złe i do niczego! Przez takich jak ty odechciewa się pomocy i lepiej wybrac piwo!

A.

Czuje się częścią firmy, wiec prZyjde pomóc. Ty byś przyszła/przyszedł pomagać za darmo? Wątpię, ale to też złe, ze ktoś chce pomoc. Czemu wy tam jesteście tak zawistni?

Gonzales
@A.

Nie wszyscy tacy są. Proszę nie oceniać wszystkich "tam" przez pryzmat wypowiedzi jednej osoby. Pozdrawiam

Tam
@A.

Ale które wypowidzie były zawistne? Poprostu stwierdzamy fakt że jest słabo z pracownikami, widzieliście ostatnie wynalazki z Ukrainy? Kiedyś to chociaż przychodzili sprytni teraz na sam widok to spryt ucieka, jest słabo bardzo słabo, by zatrudnić rokującego pracownika, i to już od poziomu montera a gdzie reszta. Nie dobrze to wygląda i tyle... A że pomagacie to bardzo dobrze bo ludzi brakuje, tylko szkoda że dozoru nie ma...

Urszula
@Lars

Czy 35zl to kwota brutto czy netto? Jeśli netto to nie tak zle. Umowa o prace czy zlecenie ?

@Urszula

35 zł brutto + 600 zł premii

Ja2022
@Tam

Jak ma nie być słabo, skoro na produkcji ludzie nie mają między sobą szacunku do siebie. Osobiście jestem w szoku, że dorośli ludzie zachowują się tak. Takie działania zniechęcają do pracy. Każdy pracownik napewno znajdzie swoje ulubione stanowisko na którym będzie czuł się jak ryba w wodzie, no ale niestety te układy... Mimo swojej elastyczności, zapal który wniosłam rozpoczynając tam pracę,szybko został zgaszony z niewiadomych powodów :) dziwni ludzie, praca Ok. Jest poprostu przykro.

obiektywna
@A.

Co masz na myśli mówiąc ,, CHCĘ POMÓC " ? . Z tego co zauważyłam to te POMAGAJĄCE osoby nawet stanowiska po sobie nie umieją posprzątać, nie mówiąc o zrobieniu celu, który od nas jest wymagany! Chcecie sobie dorobić to ok. , ale na takich zasadach jak reszta pracowników.

XXX
@Jon

To czemu nie ma możliwości żeby pracownik z produkcji mógł pomagać w biurach za 35 zł , przecież też tam brakuje pracowników.

@Eleni
@XXX

jest tyle otwartych pozycji, wyślij cv przejdz rozmowę, ponawijaj po angielsku z chińczykami to zobaczymy czy dasz rady

Inglisz
@XXX

Ciekawe ciekawe. Ja bym wysłała cv ale nie umiem po angielsku

Ciekawy

Festyn rodziny za którego trzeba zaplacic 20zł-kpina i wstyd. Tu sie Janek chwali na zebraniu ile oszczędzaja na różnych nowych pomysłach pracownikach a nagle nie stać ich dla pracownikow na koszulki na lato-dno. Podwyżki rozdzielają na dwie transze - masakra. Po tych podwyżkach to nie dorastacie i tak innym zakladom gdzie pracownicy co miesiąc mają premie za efektywność, obecność, jakość-a tu zero mobilizacji pracownika do lepszej pracy. Jakieś widełki na bony dla pracowników?? - każdy powinien dostać tyle samo- każdy ma jakieś wydatki, a wszystko drożeje. Dlaczego nie dostaliśmy wyższe dodatki za prace na weekend? Dlaczego dofinansowanie do dojazdów nie podnieśli? - paliwo kosztuje jeszcze raz wiecej niż wtedy co dali te stawki. Zakład wogole nie dba o pracowników- dali podwyżkę i chce zamknąć buzie pracowników. Nie szanują pracowników i nie robią nic by zostali Ci którzy jeszcze pozostali. Jeszcze troche i w zakładzie pozostaną starsze osoby i ludzie z Ukrainy- chociaż i Ci już zauważyli że zarobki to śmiech na sali.

OBCY
@Ciekawy

Szanowni Państwo! Czytam te wasze zarzuty, wyrzuty, pretensje i żale i .... czuje się jak w Polsce, gdzie każdy zagląda do cudzej kieszeni nie patrząc na jego pracę i jego wysiłek i ryzyko, by inny (ten zaglądający) miał pracę, choć nie interesuje go ani efektywność , ani bezpieczeństwo, tylko kasa. Kto Wam szanowni Państwo, niezadowolonym broni zbudować taki sam zakład i być pracodawcą i zarządzającym?! Nikt! To Wasze niechciejstwo i wygoda wam nie pozwala! Lepiej się zatrudnić i żądać nie dając w zamian nic! Jak się Wam nie podoba to zmieńcie zakład i nie męczcie się tu. Zróbcie coś dla poprawy swoich warunków - zmieńcie pracę , stwórzcie pracę i zarabiajcie miliony! Nikt Wam tego nie broni. Jest szansa , że wkrótce Was odwiedzę i mam nadzieję , że udowodnicie mi że jesteście naprawdę wartościowi i poszliście do innej pracy w innym zakładzie (bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!) , stworzyliście coś i wnieśliście do zakładu , na swoje stanowisko coś , co wszystkim ułatwi pracę i da większe zarobki itd, itd , itd. Odwiedzam tysiące zakładów i wszędzie są ludzie niezadowolenie , lecz nie wszędzie są ludzie którzy czekają aż inni za nich wszystko zrobią , lub załatwią. Biorą swoje życie we własne ręce, ryzykując swój dorobek, czasami rodzinę, swoje dotychczasowe wygody i ......... tworzą miejsca pracy dla siebie i innych i stają się pracodawcami ( w Waszym mniemaniu też wyzyskiwaczami). Gdzieś już to kilkadziesiąt lat temu było - prawda! Tęskno Wam do Lenina , Stalina i ich ideologii?! To czeka na Was Putin , kolejny popaprany , chory umysłowo gostek. Mógłbym pisać i pisać , apelować, tłumaczyć , ale my Polacy znający się na wszystkim i wiedzący wszystko najlepiej sami się deprawujemy i niszczymy wszystko sami - na szczęście nie Wszyscy i na tych ludziach powinno nam zależeć najbardziej, a pobłądzonym trzeba pomóc bo są bezradni jak ci co tu wcześniej pisali i narzekali. p.s. chcesz chodzić bez maski - to znaczy , że masz swoje zdrowie i swoich bliskich za nic, a kolegów i obcych w głębokim poszanowaniu. Mam nadzieję że tacy egoiści wkrótce będą na szkoleniu z bezpieczeństwa pracy i Pana Boga , może on ich przekona do zasad bezpieczeństwa na swojej salce szkoleniowej , tam wysoko, a tu na ziemi będzie wreszcie spokojnie i bezpiecznie.

@OBCY

Z całym szacunkiem! Nie chcę tutaj Pana urazić, ale nie wszyscy urodzili się,się w takich rodzinach gdzie stać było rodziców na dobre uczelnie dzięki, którym można by się rozwijać. Nie wszystkich stać na ,,lukę,, aby mieć czas szukać nowej pracy, niektórzy mają kredyty albo są samotni. Proszę zauważyć, że gdyby nie te narzekające panie z produkcji to ten wasz kręgosłup łatwo by runął, więc proszę o lepsze zrozumienie. Wszystko ładnie napisane ale, czy to może napisać Pan, który zarabia ( ok 20 tys )?Śpi spokojnie w nocy, w weekendy? wiem wiem, każdy ma prawo zmienić pracę i założyć firmę serio ? Nie wszystkich na to stać więc proszę o lepsze zrozumienie pań, które lubią swoją pracę i pracują już trochę w tym zakładzie. Nie wszyscy chcą się wspinać bo szczeblach drabiny, niektórzy po prostu chcą uczciwie pracować. Zaniast pouczać te wszystkie Panie, które tak tutaj narzekają bo ciężko jest im wyżyć do końca miesiąca to proszę usunąć to forum. W jednym ma Pan rację , Bóg jest sprawiedliwy. ,,Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony"

@OBCY

I jeszcze jedno odnośnie maseczek. Maseczki pomagają? To piszę człowiek myślę, że po studiach, więc proszę się troszeczkę poduczyć na temat maseczek. Mój wujek jest lekarzem i owszem twierdzi, że maseczki powinny być jedynie w służbie zdrowia i proszę sobie wyobrazić przez ile minut może być maseczka na nosie i co ile trzeba ją zmieniać. Pozdrawiam

Ten który odszedł
@Ciekawy

Dokładnie dlatego się zwolniłem z tego cyrku , cele zwiększają , pracuje się świateł piątek a i tak pieniądze za najniższą w (usunięte przez administratora) Mają też że wszystko drożeje w zastraszającym tempie

Alojzy
@Ten który odszedł

Przestań już pić

Ej właśnie przeczytałam poniżej taki komentarz, ze ludzie z biura przychodzą i dostają 35 złotych ns godzinę ? Ze tak powiem z jakiej paki, jak osoby na produkcji z tego co piszecie zarabiają mniej? Chyba ze to jakiś żart, czy jak?

@Karolina

Daj już spokój, było minęło.

Aleksandra
@Jon

W sensie?

Lala

Jakie podwyzki w tym roku?

Korniszonek
@Lala

Takie jak co roku, marne ;)

Stefan
@Lala

Podwyżki rewelacyjne jak zawsze .Ale bony świąteczne to już śmiech 20 zł więcej jak w grudniu nic dodać nic ująć ????

Ja2022
@Stefan

Jaka praca taka płaca ;)

iXo MeN
@Stefan

Festynik robią w tym roku, więc bony bez szaleństw. Choć i tak na względnym poziomie. Wracając do podwyżek, to słabo wygląda, do związków, do pracodawcy. W przyszłym roku jak już będziecie tam negocjować wielce, albo zacznijcie już żeby na nowy rok zdążyć i dać ludzia od stycznia, nie musicie wielce szaleć byle te podwyżki były, ale możecie dać 4-6% dla wszystkich i 2% dla tych co pracują do 10 lat, 3% dla tych co pracują od 10-15 lat i 4% co pracują powyżej 15lat ? Macie teraz widełki na każdym stanowisku i to na to pozwala, a w końcu pokażecie za zależy wam na starszych stażem pracownikach. Wszak jak się tam zatrudniłem to domena było powiedzenie że jesteśmy firmą stabilna i rodziną, związki kochane nie spie***** tego, a jeśli ktoś się nie nadają do negocjacji to niech wróci na produkcję. Pozdrawiam i wesołych świąt życzę.

Taka

Nie polecam 2 strimu. Panie gorsze niż dzieci w przedszkolu. NORMALNIE PRZEDSZKOLE !

Janina

Nie macie wrażenia że za nowego dyrektora jest lepiej?

Zmartwiony
@Janina

Chyba lepiej nie mówić

Wagi, Wagi

Wsytd widać że dalej są układy, układziki. Po co się starać skoro lider wytypuje sobie osobę do danej funkcji i mimo że druga osoba może ma większe predyspozycje do danej funkcji i zna się lepiej. Wielkie(usunięte przez administratora) jednym słowem. 2 stream to bardzo dobrze obrazuje. Ludzie nie są idiotami że każdą bujdę dozór wciśnie i ludzie będą cicho siedzieć..

Saszka

Zamiast ciasta na dzień kobiet powinni nam dać jakiś bon lub premie a nie myślą że oczy nam byle ciastem zamydlą .... wszędzie podwyżki tylko my zapierdzielam za grosze ...a oni jeszcze powiedzą ,że mamy się cieszyć bo płacą nam za soboty i niedziele więcej. Śmiech na sali

Pętla
@Saszka

Co roku jest jakiś poczęstunek na dzień kobiet. To jest akurat miłe, więc zostaw to w spokoju Ale szkoda, że nie ma już spotkań na stołówce, jak kiedyś z Paruzelem. I tak byś milczał/a w tym temacie. Po za tym są jeszcze tzw. "widełki"

Aleksandra
@Pętla

Przeraża mnie ta toksyczność i niewdzięczność, bo chociaż ciasto dają, ja nie wiem czy to w ogóle gdzieś jest w jakimś prawie pracowniczym wymagane, że się takie rzeczy dostaje? Ok bon na pewno byłby fajny, ale przecież na wszystko trzeba skądś te pieniądze wziąć. :/

Jaki prostakiem/prostaczka trzeba być żeby w biały dzień obiad (usunięte przez administratora) ze stołówki B magazyn

pracownik roku

VELUX znów w styczniu daje porządne podwyżki. A u nas znów będą się pałować pół roku i wywalczą 200 zł.

Sami

Podziękuj walecznym związkom.

Maja
@pracownik roku

W Veluxie zaczynają szanować pracownika, wiedzą co tam znaczy budować kadrę. Dużo osób z DCP już tam odeszło. Również spora grupa już jest na wypowiedzeniu, a zatrudni się w Veluxie. Podwyżki tam są efektem utrzymania pracownika. W DCP jedyne żeby zostać podwyżkę to przeniesienie na inny VS, co jest dla mnie totalna (usunięte przez administratora), firma w firmie. Robi się już całkiem słabo w tym zakładzie, myślę że przyszły rok będzie rokiem wielu pożegnań, wielu pracowników pracujących już długo odejdzie, ileż można patrzeć na to co się w dzieje, po zmianach zakład zrobił krok wstecz, podwyżki na marnym poziomie.... Słabo to wyglada. Mimo wszystko dobrego w nowym roku, i wielu mądrych decyzji - oby w tym zakładzie 2021 rok już nigdy się nie powtórzył, żeby było tylko lepiej.

Zażenowany sytuacją w dcp
@pracownik roku

Tak jak pisali poprzednicy, wielu dobrych odeszło z dcp i wielu odejdzie, szczególnie po tych wysmienitych podwyżkach w kwocie 200zł. Szkoda, bo praca fajna, a wypłata śmieszna. Sporo osób czeka na wysokość podwyżki w Veluxie i zmieni barwy zakładowe.

Dramat
@Zażenowany sytuacją w dcp

Na start w Veluxie jest 3800 brutto + premia 500 zł co daje 4300 na start a tu najniższa krajowa i większość pracuje po 1,5 roku przez agencje i później wielką łaskę robią i dają umowę przez Diehla oczywiście na czas określony ... porażka czas zmienić zakład

Xxx
@Dramat

A to jest święta prawda, jak w DCP nie dadzą po 500zl podwyżki w nowym roku. To do pracy będą przychodzić bezpośrednio z pośredniaka by poprawcowac miesiąc i uciekać na ciepłe kapcie do domu. Największy paradoks jest taki że zawsze była mowa że ciężkie czasy że to że tamto, a co teraz inflacja pod 10% podwyżki gazu, ludzie sami z siebie będą uciekać żeby zarobić parę groszy więcej, a praca jak praca ... Tu i tu trzeba co kolwoek robić. Co napędzi kółeczko każdy zacznie na każdego siadać i cisnąć, jednym wytrwają inni pójdą.

Xyz
@Maja

Dokładnie

Ananas

Wie ktoś jak nazywa się Ukrainka która robi na frezarce stream 1 brygada 1???

Pętla
@Ananas

To jest chłopak. Sasza

Sasza

Czy wiadomo coś o podwyżkach?

ONA

Zastanawiam się jaką władza ma kierownik vs3. składamy podania o 1 zmiane (matki które wracają z macierzyńskiego) ktorw z góry są odrzucane. Pan kierownik tłumaczy że za dużo pan i nie ma miejsca... czemu nie zrobi w końcu porządku z paniami z 1 zmiany które mają dzieci powyżej 4 lat... one są nietykalne? ( podpisały umowy za innego kierownika i co z tego ???) Kierownik nie ma żadnej władzy żeby coś zmienić??? Żeby zrobić miejsce dla pań które chcą wrócić do pracy mają dzieci 1 roczne i nie mają co z nimi zrobić. Jest się kierownikiem to chyba żenujące żeby nie moc jakoś im p o moc i mieć (usunięte przez administratora) tłumaczenia??? Pfff

Obiektywny
@ONA

Robić tam, a nie knudź pod nosem. Czeba było się uczyć to byś miała pierszą zmiane a nie bombelki szczelać i madkować tutaj. To jest hore.

Eeeh...
@Obiektywny

Po tym Twoim wpisie widać, że Ty się musisz dluuugo uczyć ???? weź to lepiej skasuj bo WSTYD ???????? żegnam

Ona
@Obiektywny

Z takimi błędami w pisowni to się zastanów kto tu rzeczywiście powinien sięgnąć do książek ???? żenująca z Ciebie osoba

@ONA

Pytanie pisemnie z potwierdzeniem i odpowiedź pisemna z wyjaśnieniem. Przynajmniej jest odpowiedź. Są pytania, na które brakuje jakiejkolwiek odpowiedzi, zwłaszcza o podwyżkę albo możliwość rozwoju

PAN NIKT

Pytanie jak pan kierownik chce przestrzegać przepisów wynikających z kodeksu pracy? Kobieta opiekująca się dzieckiem do 4 roku życia nie może pracować w godzinach nocnych, więc jak pan kierownik, nie godząc się na 1 zmiany chce postąpić zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy? Nie ma miejsca dla pań powracając do pracy, a wyraża się zgodę dla pań które mają dzieci starsze niż 4 lata? Z tego co wiem to te panie o tą zgodę musza prosić pisemnie co jakiś czas, nie maja umowy w której mają zagwarantowane tylko pierwsze zmiany. Niestety jak widzę układziki mimo odejścia "starego zarządu VS3" dalej pozostały ... "Co gwarantuje pracującym rodzicom dzieci do lat 4 Kodeks pracy? - nie może pracować w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych ani w systemie przerywanego czasu pracy (art. 178 § 2 kp); - nie można go delegować poza stałe miejsce pracy (art. 178 § 2 kp); - nie wolno go zatrudniać bez jego zgody w wymiarze przekraczającym 8 godzin na dobę w systemie równoważnym, w ruchu ciągłym, w systemie skróconego tygodnia pracy oraz pracy weekendowej przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikowi prawa do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany wskutek ograniczenia dobowej normy czasu pracy (art. 148 pkt 3 kp); - prawo do dwóch dni wolnych / 16 godzin na dziecko w wieku do lat 14 – niezależnie od liczby dzieci (art. 188 kp); - prawo do żądania obniżenia wymiaru etatu do wymiaru nie niższego niż połowa etatu w okresie, w którym przysługiwałby pracownikowi urlop wychowawczy (art. 1867 kp). Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-kobiety-w-ciazy-i-pracownicy-opiekujacy-sie-dzieckiem-do-lat-4-uprawnienia

Ciekawska
@PAN NIKT

Nie tylko na vs3, bo na każdym stream są panie które mają tylko 1 zmiany, ale nie wiadomo z jakiego powodu....

@Obiektywny

Co madko boisz się że stracisz 1 zmianę bo może ktoś w końcu otworzy oczy i zobaczy że matki które mają dzieci powyżej 4 roku życia już dawno powinny wrócić na zmiany i zrobić miejsce dla mam ktorw wracają i mają większe prawo do 1 zmianę niż one

Jasio

Co racja to racja, kiedyś został stworzony po to dział żeby te pierwsze zmianowe tam były, ale to było kiedyś i zakotwiczył. Szkoda że jest aż tak duże nie równouprawnienie... Czy jak to się tam pisze. W każdym bądź razie powinni to zweryfikować i mimo płaczów dać wszystkim równe szanse, w jakże trudnym czasie jeśli chodzi o personalia w tym zakładzie. W kończy i czymś trzeba zabłysnąć żeby zachęcić ludzi do tego zakładu. Bo to co teraz zatrudniają to maskara ... Kryteria proste 2 ręce 2 nogi i glowa tzn. na karku. Padaka straszna jest...

Kam
@ONA

Dlatego nie zamierzam wracać do zakładu gdzie stosuje się układziki tylko i wyłącznie.

obik
@Ciekawska

Może dobrze... z takiego powodu.

spec
@Obiektywny

Rozumiem ze jestes trolem niedowartosciowanym. Ale nie rozumiem co Tobie w ogole do tego kto ile dzieci sobie "szczela". Zazdrość nie zna granic

Obiektywny
@spec

Ty jesteś trollem niedowartoźciowanym jak dzieci robili to było dobże a teraz platrz bo szokły nie ma. Czeba było myśleć kiedyś bo tera to już po ptokah kto ma szkołe ten ma lrzej karzdy by tylko do bióra chcial.

BOM Change Management Speciali

Hej. Orientujecie się jakie są widełki w Diehlu we Wrocławiu na stanowisku Specjalista Zarządzania Zmianą (BOM Change Management Specialist)? Zastanawia mnie ta oferta.

Zostaw merytoryczną opinię o Diehl Controls Polska - Namysłów

• Jak się pracuje w Diehl Controls Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Diehl Controls Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diehl Controls Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 145, z czego 28 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 71 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Diehl Controls Polska?

Kandydaci do pracy w Diehl Controls Polska napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Diehl Controls Polska