Opinie o Mikrotech S.A. w Krosno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mikrotech S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Mikrotech S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikrotech S.A. w Krosno

Witam chciałbym opisać pewną sytuację mianowicie skończyła mi się umowa w listopadzie w Mikrotech pracowałem tam 3 lata ale że weszły przepisy od 21 listopada 2018 to sytuacja się skomplikowała i wiedziałem że mi dalej umowy nie przedłużą ponieważ musieli by dać umowę na czas nieokreślony ale Mikrotech daje tylko na czas określony a potem żegnają ale postanowiłem wysłać ponownie CV do Mikrotech w lutym z nadzieją a może zatrudnią i co się okazało w marcu zadzwonili do mnie z Mikrotechu że od 1 kwietnia jest praca tylko muszę dosłać orzeczenie o niepełnosprawności po czym dopatrzyli się że u nich pracowałem i po 2 godzinach zadzwonili i po informowali że zatrudnienie nie jest możliwe ponieważ już u nich pracowałem a ich nie po informowałem a po za tym limit umów w mojej sytuacji się wyczerpał a na czas nieokreślony w chwili obecnej my niezatrudniamy po czym pani mówi może kiedyś pan prezes Mikrotech zmieni zdanie i będzie zatrudniał na czas nieokreślony więc chce tutaj pokazać o co tu wogóle chodzi a chodzi zapewne o to że przy każdym nowym zatrudnionym pracowniku są dodatkowe pieniądze oraz łatwiej zakończyć współpracę mówiąc że to z przyczyn od nas niezależnych niejest możliwe przedłużenie umowy niż musieli by wymyśleć powiód dlaczego chcą zwolnić poprostu żałosne człowiek chce pracować a oni jest miejsce ale nie mogą zatrudnić bo prezes woli kolejnych nowych zatrudniać i mieć tylko jeszcze więcej kasy.

byly pracownik Mikrotech S.A.
@były pracownik

Byly pracowniku dokladnie spotkalo mnie to samo co Ciebie i jest mi przykro z tego powodu,ze tak nas potraktowali, mi rowniez napisali,ze z przyczyn niezaleznych nie moga przedluzyc umowy i tyle

Czy firma Mikrotech S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

axon Nowy wpis

Niestety w dniu 29.03.2024r. firma złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy.

Pan Nowy wpis
@axon

A chciałem pytać o posadę Specjalisty ds.sprzedaży internetowej i zapis o możliwości rozwoju. Tymczasem takie wieści. Jakie więc macie informacje o tym, ile jeszcze będziecie mieć robotę w tej firmie kolego? I w jaki sposób przedsiębiorstwo stara się złagodzić skutki tej decyzji o zgłoszeniu upadłości?

Padły tu informacje, że firma nie chciała zatrudniać na czas nieokreślony i z tego powodu część osób nie miała przedłużanych umów. Czy teraz już mogłabym otrzymać umowę na stałe zatrudniając się tam? Pytam, bo np. w ofercie dla specjalisty ds. sprzedaży internetowej nie ma w ogóle info o rodzaju umowy. Widzę też, że wymagają doświadczenia. Stawka byłaby adekwatna do umiejętności i stażu pracy?

byly pracownik Mikrotech S.A. Nowy wpis

Donald

Zwalniają grupowo? Ile ostatnio osób i co piszą w wypowiedzeniu?

Firma Mikrotech S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY - PROJEKTANT HAFTU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jacek

Czy te wystawione na stronie firmy oferty pracy są aktualne? Sporo ich, choć mnie interesuje to, dotyczące posady grafika komputerowego - projektanta. Wymagana jest znajomość popularnych programów do obróbki grafiki, a także doświadczenie poparte portfolio. Na ile więc atrakcyjnym pod względem zarobków pracodawcą jest ta firma? Interesuje mnie jedynie UoP na czas nieokreślony, jest ona tu do uzyskania?

T
@Jacek

Oferty pracy wystawione na stronie firmy są aktualne. Ciągle kogoś szukają na różne stanowiska. W innych firmach płacą więcej, więc sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ta firma jest atrakcyjnym pracodawcą pod względem zarobków. Na początek dostaniesz umowę o pracę na okres próbny (3 miesiące), później na czas określony (rok) i będzie ona przedłużana do momentu kiedy będą musieli Ci dać umowę na czas nieokreślony co się rzadko zdarza, bo szukają wtedy nowej osoby na Twoje miejsce. Chyba że wcześniej złożysz wypowiedzenie, bo mało kto decyduje się na przedłużenie umowy o kolejny rok z powodu atmosfery i wynagrodzenia.

Marzena
@T

Co do tego wypowiedzenia, to jaki jest okres wypowiedzenia zawarty w tych umowach? Jak ktoś odchodzi, to faktycznie ten okres jest przestrzegany, czy można wcześniej odejść i jakoś sie ułożyć z działem hr?

T
@Marzena

Okres wypowiedzenia zawarty w tych umowach jest zależny od czasu zatrudnienia. Do 6 miesięcy – okres wypowiedzenia to 2 tygodnie, od 6 miesięcy do 3 lat – okres wypowiedzenia to 1 miesiąc, powyżej 3 lat – okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Jak ktoś odchodzi to wypisuje zaległy urlop, niektórzy decydują się na zwolnienie lekarskie. Nie ma czegoś takiego jak dział HR, są tylko kadry.

internauta

Jedyne co wiem, to że wyświetlacie w swojej wyszukiwarce firm OWG nieprawdziwe informacje na temat wiarygodności firm, celem (usunięte przez administratora) abonamentu za edycje danych!

giga

To nie jest frma od której masz jakiś socjal nic nie dostajesz, oprócz najniszego wynagodzenia zastawiam się kto dał takiej firmie status pracy chrononej.

Olga
@giga

A próbowaliście rozmawiać na ten temat z szefostwem, że może warto coś zmienić? Jaka była jego reakcja?

@Olga

Pracowałem od 2006 roku jako pracownik operator wprowadzania danych w tym roku przenieśli mnie nie wiem dlaczego?, bo dnia dzisiejszego pracownicy pracują jako operator wprowadzania danych przy rozmowie wstępnej p. kierownik na sam początku skreśliła mnie jako telemarketera ! I tak traktują cię jak maszynki do robienia pieniędzy.

@giga

Powiem wam jeszcze jedno jak wygląda wygląda szkolenie telemarketera 3 godziny uczysz się tekstu, później rzucają cię na głęboką wodę, dzwonisz do do firm, każda rozmowa jest na podsłuchu, i czepiają się każdego zdania. Przez kilka dni prowadziłem kilka firm na 14 dniowy test i kilkadziesiąt firm było zaiteresowane serwisem przetargowym BIZZONE w ciągu dalszym p. kierownik twierdzi że za mało zrobiłem. A na przetargach od 2006 znam się bardzo dobrze i mam bardzo dużą wiedzę. Moim zdaniem to jest ucieczka firmy przed zwolnieniami grupowymi z tego powodu że przetargi wprowadza "AUTOMAT", tacy jak my z pierszą grupom inwalidzwa jesteśmy takiej firmie nie potrzebni.

Ted

Bo taka jest prawda!

Znajoma

Pracowałam rok jako operator wprowadzania danych. To było jakieś 10 lat temu. Kontakt z innymi pracownikami niemożliwy, forum zablokowali, premie wypłacali od przypadku do przypadku. Skończyła się umowa i nie przedłużali. Chociaż do mnie dzwonili po 3 miesiącach bym wróciła. Miałam już lepsza pracę.

Asiek

ooo, widzę, że nie tylko ja zostałam "zwolniona" "z przyczyn niezależnych od nas" jak należała mi się umowa na stałe. Słabe to.

@Asiek

Też tak miałam. Po 3 miesiącach dzwonili, żebym wrocila, ale już miałam dużo lepsza pracę. Umowa się kończy i dalej cisza. Ciągle o coś pretensje. Premie na dziwnych zasadach.

Aleksandra

To tak cięzko im o pracowników że werbują starych? Nie wiecie czy są teraz jakieś rekrutacje do nich?

Jako operator wprowadzania danych pracowałem w Mikrotech S.A. w latach 2009-2017. Był to mój pierwszy etat, więc wtedy się człowiek cieszył. Dziś u innego Pracodawcy, dopiero teraz widzę, co znaczy szacunek i traktowanie Pracownika jako potrzebną część zespołu, a nie kolejnego "pionka", dzięki któremu można obniżyć wpłaty na PFRON i jeszcze dopłaty na pracownika dostać. Poza naprawdę fajnymi koordynatorami w dziale OWG, trudno mi po latach znaleźć inne pozytywy.

Mrówka

Do Mario, do DSAD...i innych niedowiarków. Jesli pracowaliscie w Mikrotech to wiecie co to jest, dla innych. którzy nie wiedza to jest tzw. pasek wynagrodzenia, który otrzymuje sie ostatniego kazdego miesiaca. Jesli jest Wam mało to wykonam jeszcze kilkadziesiat zrzutów z kilku lat,wiec przestańcie pieprzyc i wprowadzac ludzi w bład! Pracuje w firmie 13 lat i pod koniec ub. roku dostałem umowe na stałe! Zgadnijcie dlaczego!!! +------------------------------------+ | Fundusz pracy | W Y N A G R O D Z E N I A | | Fundusz FGŚP +------------------------------------+ | Na dobro ZUS z gwa | Płaca zasadnicz 1276.00 | | Podst EMERY | Nagroda uznaniowa 600.00 | | Podst.CHO | Suma Br. za rok 6370.31 | | * FUN +====================================+

Anka
@Mrówka

Stary jakiś ten pasek, pensja zasadnicza jaka tam widnieje to lata temu.

@Anka

Duzo jest tu takich, którym sie nie chce pracowac i o firmie pisza same negatywy, wiec jeszcze raz - firma płaciła premie od czerwca 2009 do lipca 2016. Od tego czasu juz nie płaci bo znacznie, rok w rok szła do góry najnizsza krajowa. Przelewy zawsze w terminie a dodatkowo od dwóch lat na oba swieta dostaje zastrzyk finansowy 1000zł. W tej firmie wystarczy uczciwie pracowac i nikt sie do byle czego nie przyczepi. Złego słowa nie powiem o Mikrotech, mam 41 lat pracy i wiem ze dorobie w firmie do emerytury! Mozecie sobie pisac co chcecie, ja mam co miesiac 1800zl pensji i jestem bardzo zadowolony.

dobre, Mrówka!
@Mrówka

Masz 41 lat i jesteś zadowolony z 1800 na miesiąc? To musi być prowokacja.

@dobre, Mrówka!

Mam 41 lat PRACY! Jesli dodasz do tego co zarabiam w Mikrotech wysoką rentę górniczą to też byłbys zadowolony. To Ty jestes prowokacja!

@Mrówka

ANO DOSTAŁEŚ I PREMIE I UMOWĘ GDYZ I TAK WYPLATE PLACI PFRON A NIE MIKROTECH 2,600 MAJA CO MIESIĄC NA CIEBIE I DLATEGO CI PRZEDŁOŻYLI NA STALE I TO ODPOWIEDZ A PREMIE CI DALI GDYZ PANI BEATYKA MIALA DOBRY DZIEŃ

anika
@Mrówka

Coś mi się wydaje, że tam nie pracujesz. Chyba, że w firmie stacjonarnie. Pasek płacy stary i to bardzo stary. Premie były ale nie ma od lat. Więc nie wiem po co go wrzucać, skoro to lata temu było. Firma nie zatrudnia na stałe. Pracowałam tam też lata i jestem bardzo zadowolona i chętnie bym wróciła. Ale nie lubię znów jak ktoś kłamie, więc Mrówka - pisz prawdę. Firma wypłacalna. Jeśli się robi to co dają to nie ma tez powodów do tego aby się czepiali.

@dobre, Mrówka!

dolicz do tego dobrą rente

Andzia
@były pracownik

No a pani Beatko rzadko ma dobry dzień ...

Zojka
@Mrówka

Witajcie Pracowałem w Mikrotech przez 30 mc. miałem 3 umowy oprócz umowy próbnej i zero premii Mrówka.

Olga
@Zojka

A z jakiego powodu się zwolniłaś? Chodziło o ten brak premii czy coś innego?

Witajcie Pracowałem w Mikrotech przez 30 mc. miałem 3 umowy oprócz umowy próbnej. Co do wynagrodzeń nigdy nie dostałem żadnej premii. Co do przełożonych i opiekunów było różnie. jak był spokój to był nawet przez kilka miesięcy z niewiadomych powodów potrafił ktoś zadzwonić i przyczepić się że źle pracuje. Osobiście mi szkoda słów na tom firmę a pracowałem tam tylko dlatego że potrzebne mi były pieniądze. Co do zakończenia umowy to nawet nikt do mnie nie zadzwonił że umowa nie będzie przedłużona. nawet nikt nie zadzwonił poprosić mnie o usunięcie ich oprogramowania. Jeżeli macie inną możliwość pracy w innym miejscu to z tego skorzystajcie. Wielokrotnie próbowałem rozmawiać na temat wprowadzenia usprawnień miałem nawet kilka pomysłów ale słyszałem tylko że tak musi być jak jest i bardzo pana proszę żeby pan się nie wychylał. to tak w skrócie.

Była pracownica

Zgadzam się z tobą w 100 procentach. Powiem więcej, ZPCH przestają mieć już rację bytu. Właściciele tych firm dużo krzyczą o wielkich kosztach, a ja pytam gdzie te wielkie koszty? Jaką rehabilitacją objęci są pracownicy? Niby dlaczego mają zostać zwiększone dopłaty do wynagrodzeń? Chcą mieć pracowników za darmo? Dopłaty owszem, ale bezpośrednie dla ON - bez pośredników. Czas najwyższy zreformować ten specyficzny rynek pracy. Po formie rozstawania się z pracownikami widać jak ta firma chroni pracowników, a przecież to ponoć ZPCH. Pozdrawiam.

Wrzos

Byłam pracownikiem i nic złego nie powiem na mikrotech byłam bardzo zadowolona a pracowałam ponad dziesięć lat

Jann
@Wrzos

Ty sobie jaja robisz albo jak część ludzi tam pracujących mialaś plecy. To jest takie gó... ze lepiej te budę spalić. Wychowali sobie ludzi na białych murzynów i nawet się nie odezwą

Julia
@Wrzos

Na jakim stanowisku pracowałaś w Mikrotechu? Skoro było to ponad 10 lat to może wypowiesz się na temat warunków zatrudnienia? Czy na przestrzeni lat się one jakoś zmieniały? Czy uzyskałaś np. podwyżkę w firmie? Jeśli tak, to w jaki sposób i o ile?

zbigi13
@Julia

To może ja coś powiem, moja żona z przerwami od 2009 roku pracowała tam na stanowisku operator wprowadzania danych. Wiem co piszę i znam tę pracę. Także pracowała tam ok 10 l od roku już nie pracuje jak skończyła jej się umowa. Ani ja ani ona nie możemy złego słowa powiedzieć o pracy. Byliśmy zadowoleni. Praca w domu przy kawce na 7 godzin, 6 wypracowane w programie godzina przerwy dla osoby niepełnosprawnej. Fakt nie są to kokosy finansowe, ale...praca w domu na 6 godzin za najniższą krajową. Dla mojej żony jak znalazł. Oczywiście "punkt widzenia od punktu siedzenia" oczywiście jak ktoś u nich pracuje fizycznie i chodzi do pracy to inna bajka ale tej nie znam. Praca w domu nie jest skomplikowana, prosta praca ale jak każda wymaga uwagi, nic wielkiego. Tyle wiem i takie jest moje zdanie na szybko.

Marylka

Ja pracowałam przez kilkanaście lat i byłam bardzo zadowolona i nigdy nie powiem nic złego na firmę .Ktoś tu napisał , że nigdy nie otrzymał żadnej premii widocznie na to nie zasłużył.

Ilona
@Marylka

A to tak ciężko premię tutaj się otrzymuje? To ile średnio osób dostaje a ile nie?

Jak wygląda ścieżka awansu w Mikrotech S.A.?

Jaro

W Mikrotechu na pracy zdalnej nie ma awansów. Są trzy umowy na czas określony ok 33 miesiące i firma dziękuje za współpracę nawet nie motywując dlaczego.

Julia
@Jaro

Faktycznie to jest maksymalny czas pracy w firmie i po tym okresie nikt nie ma przedłużanej umowy? Nie ma w firmie osób, które pracują dłużej? Tak ciężko mi to w trochę uwierzyć.. możesz przybliżyć bardziej całą sytuację? Co jest tego powodem?

mrówka
@Julia

Uczciwa i rzetelna praca!

Beta
@mrówka

Gdzieś ty się mrówka uchował?

Microman
@Jaro

Głupoty wypisujesz pracuje od 2007 r , tylko trzeba robic

Ilona
@Microman

Ale to szczegółowo wiesz jak to jest z tymi nowymi zatrudnianymi czy się nie interesujesz? I bardzo długi staż masz, na jakim stanowisku tu jesteś?

Art

Czy firma Mikrotech S.A. zatrudnia osoby na stanowisko Operator Wprowadzania Danych?

zdziswa

Jest to firma która posiada nie dość dobrą opinię która przekłada się na rzeczywistość. Pracodawca zatrudnia dużą ilość pracowników- pozostają najlepsi. Nie ma zwrotów za użytkowanie własnego sprzętu i jego eksploatację. Programy liczą czas pracy niepoprawnie- ucinają go na niekorzyść pracownika. Jeżeli chodzi o urlopy trzeba planować bardzo dużo wcześniej i oczywiście należy w odpowiednim terminie dostarczyć odpowiednie pismo w związku z chęcią odebrania urlopu (można spodziewać się odmowy zgody na urlop). Jeżeli ktoś ma chęć podjęcia pracy w tej firmie polecam zaopatrzyć się w drukarkę. Jeżeli chodzi o szkolenia- brak, samorozwój-brak.

Szymi

Tragedia z tą firmą kończy mi się 4 umowa o pracę i już zaczynają kręcić że źle robię albo mało robię 0 premii do pensji jak pisali w umowię że będziep urlopu nie mogę wziąć jak potrzebuję ja tylko mam brać urlop na ich zasadach i 0 awansów ostatni raz dałem się nabrać na taką (usunięte przez administratora)

Hela

Witam, na czym polega praca operatora wprowadzania danych i czy są tam zatrudniane tylko osoby z grupą?

Patrycja

Macie dobrą atmosferę ?

Ares

Witam, czy firma nadal przyjmuje do pracy jako Operator wprowadzania danych?

Zostaw merytoryczną opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w Mikrotech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mikrotech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikrotech S.A.?

Mikrotech S.A.
3.3/5 Na podstawie 57 ocen.

Mikrotech S.A.