Opinie o RUN-CHŁODNIA w Włocławek

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy RUN-CHŁODNIA. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w RUN-CHŁODNIA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RUN-CHŁODNIA w Włocławek

Praca

Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2024 r. od 4700 zł do 5050 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej trzech lat — od 4850 zł do 5300.Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 6700 zł brutto.Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 5050 — 5350 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5800 — 6100 zł brutto.

Nie

Zakład Run chłodnia jest najgorszym miejscem do pracy . Podwyżek nie ma i nie będzie zawszę tłumaczę że lecą na kredytach i działy są nie rontowne ciągle jedna i ta sama śpiewka od 15 lat .Kierownictwo nie uczciwe (usunięte przez administratora)ludzi jak mogą . Zdziwią się po nowym roku jak ludzie już chcą odejść zobaczą jakie podwyżki o 800 pensja wzrosta po nowym roku zobaczymy czy podstawę pesji chociasz podniosą do najniższej krajowej

@Nie

Dadzą ale podwyżkę pracy tam nie masz co liczyć na podwyżkę pesji.To nie jest uciwa firma jeśli chodzi o płacę dla porównania Anwilu co roku masz podwyżki stażowe tak samo jest w druneci czy geberycie , dgs większości zakładów że ludzią wynagradza się to że długo pracują firmie a tu na odwrót nowy pracownik dostaję więcej niż stary z dziwienie jest jak przechodzą na umowę o pracę czemu taka mało zarabiają i poprostu odchodzą

Paula
@Nie

Tak to prawda nagorszy zakład do pracy .Jak pracować na niska krajowa przy takich cenach w sklepach ,czynszu za mieszkanie .Może czas by zamknięcie zakład jak nie mają podwyżek dla ludzi co pracują.

Joanna
@Paula

Najniższa krajowa przy specialnych warunkach pracy to żart . Dwie przerwy przez 10 godzin pracy też nie zgodnie z prawem przy tak cieszkiej pracy fizycznej.Dwie przerwy przy ujemnych temperaturach też jest to łamanie przepisów pracy.Dziwne jest to że ludzie znają swoję prawa i pozwalają się tak traktować i sami łamią prawo pracy i robią siebie (usunięte przez administratora) zamiast pracowników .

Paula
@Joanna

Wiem bo sama to przeżywałam. Pracowałam tam w mrozie .Później za chorowałam na zapalenie płuc i do tej pory mnie to czyma a nie pracuje od miesiąca.

Grześ
@Paula

Dlaczego koleżanka pisała o dwóch przerwach przy 10 godzinach pracy? Nie pracuje się tu po 8 godzin, ile łącznie tej przerwy wychodzi? Mam też pytanie, w jaki sposób pracujące w firmie osoby chronione są przed działaniem zimna, są jakieś ubiory od firmy, co zapewniają większe ciepło, jakieś gorące napoje?

@Grześ

Zależy na jakim dziale pracujesz na owocòwce robi się po 10 godzin przeważnie wiadomo owoce i warzywa sezonowe.Ciuchy dostajesz waciaki ogrodniczki i kurtkę ktòra i tak nic nie daję rękawiczki masz zwykłe ogrodowe nic ocieplanego sprane i podart bo rękawiczki na wagę złota ta są tam .A na innych działach masz cienkie białe ubranie bluzą i spodnie to wszystko co firma oferuję na mruz i teperatury góra do 4 stopni Celsjusza.Posilek regenacyjny radzę nie jeść ale jak to woli i też zależy kto jest na zmianę w kuchni.A jeszcze czasem jak po 10 godzin robisz to dostajesz pól czekolady a na szczypiorze mleko.

@Grześ

Robi się po 8godzin jedna 20minut obiad posiłek druga 10minut .Tylko kurtki i spodnie ogrodniczki .Swoim zakresie odzież termiczna czapki .

@Kasia

Pracuje się po 8godzin owoce i warzywach sezonowe.Tak ciuchy dostaniesz waciki.Rekawiczki tak samo żadne ciepłe. Tam parę osób nie jadło Ale później nie ma mleka ani czekolady .

Jan

PRACA W CHODNI JEST STRASZNA BRYGADZISCI SĄ STRASZNI KIEROWNICTWO SZKODA GADAĆ NIKT NIE WIEM CO I JAK ZA ZAROBKI GORSZE NIŻ PRZYZAMIATANIU ULICY.ŻADNYCH PREMI DODATKOWEJ . LUDZIE WYZWAJĄ LUDZI BO BRYGADZISCI TAK NASTAWIAJĄ KIEROWNICTWO NIE REAGUJE NA WIZWISKA TYLKO JESZCZE OBRADUJE LUDZI DO BRYGADZISTÓW.PRZYCHICZNIE CZŁOWIEK NORMALNY NIE DA TAM RADY SZKODA ZDROWIA I NERWÓW.

Jan

Bo niestety kierownictwo na to pozwala tony tylko się liczą i żeby zrobić więcej niż poprzednia zmiana nie ważne że jakość się pogarsza nie ważne że reklamacja za reklamacją ważne że więcej.Ludzie bez szkoleń na maszynach co chwilę się psują nieważne masz robić a że przy okazji się (usunięte przez administratora) trudno tony przerobić trzeba.Na popsutych sprzęcie pracować czy to normalne gdzie brygadzista takiego sprzętu do pracy nie powinien dopuścić a tybardziej kierownik

Była pracownica

Witam co się dzieje w pracy chłodni to jest okropne traktowanie do nowych pracowników. Jest okropna decyzja moim życiu że podjęłam tam pracować. Gdzie są warunki pracy są okropne .Czemu tylko przerwy są 10minut przy temperaturze -12stopni nawet się nie zdożysz rozgrzać bo koniec przerwy trzeba wracać. Można przy takich warunkach dostać zapalenie oskrzeli. Więc ludzie nie chcą tam pracować i mają rację. Przekonałam się na sobie jak zaczęłam tam pracować.

Inspekcji pracy
@Była pracownica

Bo jeszcze nikt nie zgłosił do inspekcji pracy i sanepidu.Ze ludzią nie dają odpowiedniej odzieży roboczej że nie ma rękawic czapek . Że posiłki nie są zgodne z przepisami jakaś breja rozpackana że ci co przygotowują posiłek nawet makaronu nie umieją gotować że jak trzeba pracować w sobotę to laske kiebasy dostajesz to samo niedziela co nie jest zgodne z wyznacznikiem przy pracy w chłodni.Ze panie pracujące w kuchni czepków nie noszą tylko włosy do potraw dodają albo jak pani zmywa naczynia to nawet do zalewu nie podejdzie i rąk nie umyję tylko tymi brudnymi rękoma nakłada posiłek i go wydaję ludzią a myślisz czemu tak wielu ludzi posiłków tam unika.

kubuś
@Była pracownica

jestes smieszna - a co maja powiedziec ludzie pracujacy w Orlenie Anwilu gdzie musza biegac po instalacji w deszczu czy mrozie .Ja w Chlodni pracuje i jest OK praca jak praca szanowac trzeba . Nikt nie mowil ze bedzie slodko jak ktos nie chce pracowac zawsze znajdzie jakas wymowke ze jest CIEŻKO

@kubuś

A wiesz ile tacy ludzie zarabiają za swoją ciężką pracę wiesz ile jest BHP na zakładzie i jak każdy kierownik musi tego przestrzegać różnica jest taka że tam zarabiają duże piniądze nie mogą włazić na wysokości jaj poda deszczu czy śnieg.Tam nie za przestrzeganie BHP każdy kierownik płaci kary a firma która złamię jakiekolwiek zasady przepisu pracy nie ma zakaz wjazdu na Orlen dożywotnio.A pijany pracownik płaci karę i jest to 10 tysięcy złotych i przelorzony tego pracownika też płaci karę.Wiec porównanie chodni do Anwilu nie ma sensu

@kubuś

A może zamiast Anwilu porównaj Iglotx i Chodni to ta sama branża .Tylko tam pracownicy mają ubrania termiczne są dobrze opłacani bo Motto szefa to dobry pracownik to zadowolony pracownik.Nikt z batem nad tobą nie stoji .I przeszczegane są przepisy pracy. Idź zobacz i odrazu za opserwujesz różnice

To

Skoro warunki pracy był nie odpowiednie proponuje zgłosić do inspekcji pracy i tak cię zwolnili a posiłki do sanpidy najlepiej do bydgoszcz wtedy na pewno nie zostaną uprzedzeni .A Bydgoszczy znajduje się główna siedziba która jest nadwszystkimi kontakt napewno znajdziesz w internecie.

Nie wolno

Witam chce się po dzielić praca w chłodni .Na rozmowie wszystko spoko tylko czemu na rozmowie nie podają stawki ile będzie się zarabiać. Podpisanie umowy trwało tydzień jak podpisałam umowę zlecenie. Organizacja pracy by mogło się tym coś zmienić bo zła jest organizacją pracy .Dwie przerwy jedna dłuższą ok bo organizm człowieka 20minut się rozgrzeje ale druga przerwa za krótka na rozgrzanie przy minusowej temperaturze .Nie wolno wyjść do ubikacji bo kaza robić normalnie (usunięte przez administratora) przerwania. Dobrze są traktowane Ukrainki niż Polacy .A co do dzień wolnego co są na umowie zlecenie i np.dzieckiem do lekarza albo coś innego robią duzy problem .Bo za mało ludzi jest do robienia .Bo ci którzy mają umowę o pracę dobrze są traktowani przez brygadzistów niż ci którzy mają umowę zlecenie .Jest bardzo ślisko na hali gdzie był wtedy brygadzista nie było na hali .Bólu nogi tak mnie bolało że do pracy chodziłam na przeciw bólowych i płaczu. To jest (usunięte przez administratora) może (usunięte przez administratora) w nerwach i stresie .Dojazd do pracy np.na Papiezka na dwa autobusy .A ludzie nie chcą nawet jeść posiłków bo zimne nie dobre .I dużo ludzi ryzygnuje pracy bo mają rację. I dają ogłoszenia że będą mieć 20osob chętnych do pracy jak po jednym dniu ryzygnuja pracy .

Tak bywa

Czytam wasze wpisy i nie wieże co to porobiło w tej chłodni.Ja pamiętam te czasy kiedy dobrze się zarabiało faktycznie trzeba było ciężko pracować ale prezes zawszę to ceniał i wynagradza dodatkową płacą .Prezes też często pojawiał się na halach więc wiedział wszystko z pierwszej ręki.Było stażowe wypłacene ,nie było mowy żeby pracownik z długim stażem pracy zarobił mniej niż nowy.Widać że młodzi sobię z firmą nie radzą .Ale nic nie trwa wiecznie to co ojciec zbudował młodzi zniszczyli.

@Tak bywa

Tak to prawda połowę osób w pracy nie jadło na stołówce. Makaron zimny nie dobry .W sobotę tylko kiełbasę jedno zimną z chlebem.

Zwolniona

Witam chciałam się po dzielić praca w chłodni .Jeżeli ktoś chce pracowac w chłodni mrozie .To nie polecam tam pracować. Złe warunki dla pracowników ,źle warunki bhp można stracić tam życie lub złamać renke lub nogę. I początku super fajnie a jak się kończy umowa zlecenie nie przedłużają umow (usunięte przez administratora)

@Zwolniona

Ale wiesz że przyczyny nie przedłuzania umowy są różne najwidocznie źle pracowałaś nie przychodzenie do pracy L4 tak że musisz sama sobię odpowiedzieć czemu ci jej nie przedłużyli skoro ciągle szukają pracowników.A jeśli chodzi o złe warunki pracy możesz zgłosić do państwowej inspekcji pracy Piekarska 16 . Możesz też iść do lekarza i wykazać że przez nie pszczeganieni przepisu pracy ucierpiało twoje zdrowie możesz możesz starać się o odszkodowanie od firmy .We Włocławku jest dużo darmowych porad prawnych . Życzę powodzenia

Zwolniona

(usunięte przez administratora)Ja się bardzo cieszę że nie pracuje bo wiem jak było na zakładzie nawet do ubikacji ci nie wolno było wychodzić. A co już dłużej pracują robią sobie wolne i mało ludzi było. I wielka prentesje że jeden dzień wolnego że pracy cie nie ma .A co mają umowę o pracę wszystko im wolno .

@Zwolniona

No nie każdy kto ma umowę o pracę może robić co chcę i przychodzić do pracy kiedy chcę . Jeżeli czujesz się pokrzywdzona i jak mówisz że tylko jeden dzień Ciebie nie było w pracy zawszę możesz udać się do derektora na rozmowę na ulicy Wysokiej 14 Chodzi mi o Pana Konstatego on się teraz takimi sprawami zajmuje.Brygodzista ma wszystko zanotowane i zawszę możesz powiedzieć kto cię obmawia i że brydadziści prawa pracy i bezpieczestwa nie przestrzegają

@Zwolniona

Jeśli czujesz się pokrzywdzona przez brygadzistę czy innych pracowników możesz iść na rozmowę do derektora i wyjaśnić sprawę .Brygadzista ma zapisane wszystkie twoje obecności i postępy w pracy . Ogólnie jest wiadome że naj chętni trzymają alkoholików i nierobów którzy mówią że dużo pracują. I tych co wyzwają ze starych pracowników nie uzyczysz tam nikogo przyjemnego ani spatycznego to jest żadkość w tej firmie ale to zasługa kierowników to oni nastawia ludzi przeciwko sobię dając przywileje podlizusą i po znajomości niestety tak że nowych pracowników na palcach ręki możesz policzyć z drugiej strony dobrze bo przyjdzie czas że to ci kierownicy brygadziści i (usunięte przez administratora) będą musieli pracować za brakujących pracowników.Nie przejmuj się znajdziesz dużo lepszą pracę i jeszcze podziękujesz że ci umowy nie przedłużyli .

Bo oni nie potrzebują pracowników tylko (usunięte przez administratora).Żebyś robił najlepiej za pięciu poniżej najniższe krajowej i niczego nie zadał i siedział cicho . Pamiętam jak urlop od ludzi za 50zl kupowali gdzie dzień urlopu 100 pare złotych karę powinień dostać pracodawca i pracownik za takie rzeczy.I dobrze że dałaś sobię spokuj z (usunięte przez administratora) .Podzikuj Bogu że cię uchronił od tego siedliska (usunięte przez administratora)

Zwolniona

Tak to prawda potrzebują. Co są umowę o pracę ludzie co pracują też wszystko im wolno .Nawet nie można było wyjść do łazienki bo już wielki problem .Każdy chciał tam żądzić ludźmi co pracują na umowę o pracę tymj co buli na umowę o pracę. Raz przewróciłam się bo było ślisko na podłodze nikt nie zaragował nawet brygadzista bo nie było na hali .Bolo mnie nogą cztery dni obolała chodziłam do pracy z bólem i na lekach przeciwbólowych. Tak się traktuje ludzi .Czy ktoś by chciał jakiś klient jeść z podłogi .Nawet nie można być chorym bo już jest tragedia .Nie polecam tam pracować .Za niska krajowa i zapierniczasz za czterech .

Była pracownica

Miałam silny ból głowy migrenę myślałam że ja tam umrę z bólu ze zaraz przyjedzie po mnie pogotowie .To wielka prentesja brygadzistki że głową mnie za bolała. Niech kierownicy robią więcej kontroli na działach i niech będą na trzech zmianach .

Była pracownica

Witam chciałam się po dzielić opinia praca w chłodni .Przyjęli mnie do pracy do chłodni na produkcji owocowo-warzywnym w mrozie .Super fajnie wszystko spoko ale czemu tak ludzie boją przyjść do pracy chłodni. Wiem bo są bardzo ciężkie warunki pracy w mrozie .Można dostać zapalenie płuc lub okszeli .Bardzo dużo ludzi brakuje ludzi do pracy .Ale dużo pomocy jest ze strony ludzi którzy tam pracują na zajem sobie pomagają. Tylko dwie przerwy 20minut na gorący posiłek na starówce. I druga przerwa 10minut na gorący napój kawę czy herbatę.

Teresa

Pracownik produkcji po ile godzin ma zmiany? Znalazłam ogłoszenia, a nie napisali. Niżej jeszcze ktoś tu pisze, że praca w stresie itd. Ja to nawet lubię jak jest tak dynamicznie ha, bo się szybciej wyjdzie, ale to też nie tak, żeby po kilkanaście godzin siedzieć w takim tempie robić.a więc?

@Teresa

Witam jeżeli chcesz pracować chłodni .Ja już pracuje dwa miesiące w chłodni pracuje owocowo -warzywa mrozie pracuje się po 8godzin na trzy zmiany .W pracy mamy dwie przerwy 20minut i 10minut .

@Ilona

A ile macie stopni na minus czy są jakieś ubrania specialnie jak wygląda posiłeg regeneracyjny czy firma zapewnia kawę i herbatę czy swoją trzeba przynosić i ile płacą

@Kandydat

Witam minus 15stopni hali mamy ubrania spodnie I kurtkę. Obiad zapewnią firmą. Kawę herbatę swoim zakresie .

@Kandydat

Witam w hali mamy Ok 12minus .Dostaniesz ubrania ciepłe czyli ogroniczki i kurtkę. Przerwy są dwie na obiad są ciepłe. Herbatę i kawę swoim zakresie.

@kandydat
@Ilona

A czemu macie tylko dwie przerwy skoro na hali jest 15 stopni na minusie powinny być co dwie godziny i gorące napoje zapewnione przez firmę czy ktoś z was może opisać jak wyglądają posiłki regeneracyjne lub stawić jakieś zdjęcia że są zgodnie z przepisami.I ubranie czy spełnią wszystkie wymogi

Ilona

Witam są przerwy są obiady ciepłe. To po co zgłaszać. Obiady są codziennie nawet jeżeli pracuje się na noc .

@Ilona

Pisała Pani wcześniej że przerwy przy minus 15 stopniach są dwie 10 i 20 minut że firma nie zapewnia ciepłych napoju . Przy temperaturach ujemnych należą się przerwy co dwie godziny na odpoczynek i regenerację organizmu.Chciał bym jeszcze wiedzieć jak wyglądają posiłki i czy są odpowiednio zbilansowana do pracy przy minisowych temperaturach i odzież ochronna też jest odpowiednia czy pracownicy mają odpowiedni rękawice i czapki czy firma to wszystko dostarcza .

Tak

Witam pracuje w chłodni od dawna .Nie podoba mi się pracy parę rzeczy .Na produkcji robi się na dużego wariata szybko trzeba robić bo drom (usunięte przez administratora) na nowych pracowników co są tylko zatrudnieni na umowę zlecenie. A ci są zatrudnienie umowę o pracę nie chcą wogle pomagać przy sprzątaniu i innych rzeczach .Czemu tak się traktuje ludzi na umowę zlecenie my dopiero wszystkiego się uczymy i nie umiemy jeszcze ten rytmu szybkiego robić. A nie podoba mi się praca w chłodni .Niech szybko to się kończy umowa .Bo nie wyobrażam tam pracować takich nerwach i stresie .A gdzie brygadzista powinien bardziej wszystkiego pilnować i być przendzie dziale bo też mało na dziale .Mnie jedno dziwi tym wszystkim brygadziści też dostają kasę za swoją pracę. Czy tylko siedzą ciepłym pomieszczeniach mistrzówce .Grafiku nie ma na czas też grafik powinien być czwartek A nie piątek. Czy naprawdę pracuje się chłodni w sobotę czemu to tak jest. A co jak nie ma się komu dzieci zostawić w sobotę. W pracy powinno się być od poniedziałku do piątku. A nie jeszcze w sobotę i niedzielę a kiedy czas na odpoczynek .A sobotę autobusy jeżdżą jak niedzielę. A czy święta też dają jakieś dodatki na dzieci na mikołaja z zakładu .Czy tylko dają kasę na mikołaja dla dzieci .

3/4 brygadzistów powinno wylecieć w trybie natychmiastowym za to jak traktują ludzi wedle swojego mniemania,kto bardziej wchodzi w(usunięte przez administratora) to ma lepiej.

Brygadzista :)
@Tak

Firma postojowe ma w maju. Wiadomo dlaczego pracujemy w weekendy ponieważ owoc/warzywo nie poczeka . Nikt nie jest trzymany na siłę.Brygadzista nie odpowiada za grafik pracy. Ciepłe pomieszczenie ....w tym ciepłym pomieszczeniu ma prace biurowa ponieważ ktoś kto nie zalozyl butów drugiej strony nie ma pojęcia o czym pisze i ile jest papierologii. Wnioskuję, że nie o tempo pracy chodzi tylko ogólne niezadowolenie . Jest tyle wspaniały zakładów, ludzi ... Proszę nie marnować własnego czasu ,zdrowia/chlodnia=zimno/ i energii brygadzistow. Wszystkiego dobrego!

@Brygadzista :)

,, Energii brygadzistów '' wy macie jakąkolwiek energię. Każdy z was ma swoje za uszami i nie zawsze myślicie tylko o pracy i nie udajcie profesjonalistów bo wam dużo brakuje.

@Brygadzista :)

A wiesz że brygadzista powinien pracować tak samo jak zwykły pracownik powinien wykazać się jeszcze większymi umiejętnościami niż zwykły pracownik a jakie wy macie umienietnosci .Czemu nie zgłaszacie problemu do przełorzonych czy do derektora nie jesteście tylko od papierkòw . Powinniście stać za pracownikami tak samo jak kierownik i rozwiązywać problem.Nie będzie firmie do póki będzie zatrudniać nie kompetentnych brygadzistów i kierowników.Przykład idzie z góry.I masz rację nikt nie powinien przyjść do pracy do puki nie wymienią brygadzistów i kierowników tędy zobaczymy jak byście się tłumaczyl przed derektorem.

@Brygadzista :)

Brygadzista odpowiada bez poszrednio za warunki pracy i przewy i grafik nie gadają bzdur tak samo jak za pracownika jeśli wydarzy się wypadek z winy zaniedbania przez pracodawcę to w pierwszej kolejności odpowiada brygadzist karnie i finasow .Jedynie co zostaję przerwać pracę i wezwać inspekcję pracy zobaczymy kto odpowie derktor kierownik czy brygadzista Życzę powodzenia bo teraz ta inspekcja pracy będzie wezwana na miejsce .Nawet za nie własciy posiłek w pracy bo przepisy mówią co innego o obowiązku posiłku pracy w chłodni a nie laska kiełbasy przy takim mrozie.

@@Pracownik

Przeważnie jak siedzą w telefonie albo jak ganiają w konkury .Nie mówiąc o podpisaniu dokumentów za pracowników co się nazwa farszerstwe a ukrywanie takiego przestępstwa też jest karalne.Fałszowanie dokumentów produkcyjnych trochę tego jest wpisywanie innych temperatur skracanie czasu produkcyjnego co jest nie zgodnie z recepturami .Nie sprawdzanie sprzętu przed produkcją kazaniem pracować na popsutych sprzęcie to wszystko są wasze osiągnięcia

Joanna
@Brygadzista :)

Brygadzista - osoba, która kieruje pracownikami w firmie, inaczej kierownik brygady roboczej[1], koordynator robót[2]. Zadania, przeznaczone dla swoich podwładnych powierza mu pracodawca. Najczęściej obsadza się to stanowisko starszym pracownikiem (bardzo ważne jest tu doświadczenie i staż w pracy). Termin ten w praktycznym znaczeniu oznacza każdego pracownika, który kieruje przynajmniej jednym innym pracownikiem (najczęściej jest to zespół kilku/kilkunastu robotników). Nie ma znaczenia nazwa stanowiska, na jakim został zatrudniony, np. kierownik, mistrz, brygadzista, sztygar. Brygadzista odpowiedzialny jest za monitorowanie wykonywanej pracy przez przypisaną grupę pracowników. Jednak bycie brygadzistą nie polega tylko na wyznaczaniu obowiązków i nadzorowaniu pracy robotników, ale także na kontrolowaniu ciągłego toku pracy z przestrzeganiem zasad BHP. Warto dodać, że jest on odpowiedzialny za dwa obszary: indywidualne wykonywanie pracy fizycznej jak i kontrolę nad jej wykonywaniem przez podległą mu grupę pracowników. Kluczowe na tym stanowisku, jest fakt, że każdy brygadzista potrafił pracować na każdym stanowisku linii produkcyjnej (montażowej)[3]. Osoba na tym stanowisku najczęściej pracuje w systemie zmianowym. Inna ważna rola w zawodzie brygadzisty polega na dbaniu o narzędzia produkcji czyli zabezpieczanie oraz regulowanie ich zużycia - na wypadek awarii lub w sytuacji zakupu potrzebnego sprzętu. To on zgłasza ewentualne zastrzeżenia i obiekcje pracowników przełożonym.

Prawo
@Brygadzista :)

Odpowiedzialność odszkodowawcza Naruszenie obowiązku zachowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy  może również generować odpowiedzialność odszkodowawczą. Będzie to miało miejsce, gdy pracownik uległ wypadkowi przy pracy i doznał szkody w postaci uszczerbku na zdrowiu lub rozstroju zdrowia, co otwiera mu drogę do wysunięcia wobec pracodawcy roszczeń odszkodowawczych. Sprawdź w LEX: Czy pracodawca ma prawo karać pracowników, którzy nie stosują się do wewnętrznych regulacji w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19? > Jeżeli wobec pracodawcy toczyło się uprzednio postępowanie karne, to jego wynik może mieć wpływ na postępowanie w przedmiocie odszkodowania. Wyrok skazujący pracodawcę w sprawie karnej będzie ułatwiał pracownikowi dochodzenie roszczeń, dlatego tak ważne jest aktywne uczestnictwo i obrona pracodawcy w procesie karnym. Co więcej, w orzecznictwie wskazuje się, że wyrok karny uniewinniający albo umarzający postępowanie karne nie jest wprawdzie wiążący dla sądu cywilnego, ale nie pozostaje bez znaczenia dla postępowania dowodowego, gdyż podlega rozważeniu i swobodnej ocenie sądu orzekającego w sprawie. Zatem, nawet jeśli nie zapadnie wyrok skazujący w sprawie karnej, to pracodawca i tak może ponosić odpowiedzialność odszkodowawczą i związane z tym konsekwencje finansowe za niezapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. (usunięte przez administratora)

Zanim zostaniesz brygadzistą
@Brygadzista :)

Art. 283 § 1 k.p. wprowadza odpowiedzialność wykroczeniową za wszelkie naruszenia przepisów BHP, przewidując za nie grzywnę od 1 tys. zł do 30 tys. zł. Ustawodawca określił dwie grupy podmiotów, które można obciążyć za to wykroczenie. Pierwsza to osoba odpowiadająca za stan BHP, a druga to kierujący pracownikami lub innymi osobami fizycznymi. Pojęcia te nie zostały jednak precyzyjnie określone. Jeśli chodzi o kierujących pracownikami lub innymi osobami fizycznymi, istnieją niewielkie spory dotyczące tego pojęcia. Co do zasady przyjmuje się jednak, że obejmuje ono zarówno kierownictwo zakładu, jak i bezpośrednich przełożonych, którymi mogą być np. brygadziści, majstrowie czy osoby kierujące pracującymi na podstawie umów cywilnoprawnych. Ponadto ukaraniu mogą podlegać sprawujący nadzór nad stanem bezpieczeństwa i higieny pracy. Jaki krąg Większy problem stwarza przesądzenie, jakie osoby zaliczyć do odpowiedzialnych za stan BHP. Podzieliło to nawet komentatorów art. 283 § 1 k.p. Część z nich opowiada się za tym, że podobnie jak przy odpowiedzialności cywilnej opartej na naruszeniu obowiązku określonego w art. 207 k.p. za wykroczenie obciążony może być tylko pracodawca będący osobą fizyczną lub osoba zarządzająca w jego imieniu zakładem pracy. Jeżeli pracodawcą jest jednostka organizacyjna (art. 3

Witam pracuje na produkcji warzywno -owocowo mrozie na ulicy Papieżka. Czy tylko jest na sezon ta praca i do kiedy by była ta praca .A czy dają jakieś premie na święta dla pracowników przy wypłacie grudniu .

Witam, chciałbym podzielić się opinią na temat Run Chłodnia ponieważ, to co ludzie tutaj wypisują to dramat i oszczerstwa. Jakiś czas temu złożyłem CV, dopiero później przeczytałem opinie, bardzo żałowałem złożonego CV, przez to co przeczytałem na GoWork. W każdym razie podjąłem pracę w Run Chłodnia i jest to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć, praca jest wymagająca, kadra bardzo miła, szefostwo służy pomocą, jeśli jest jakiś problem to służa pomocą, w każdym trudnym momencie można na nich liczyć. Jeśli na danym stanowisku praca nam się nie podoba, nie czujemy bluesa, można zmienić stanowisko, na takie, gdzie będziemy się dobrze czuć. Dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w Run Chłodni nie się nawet nie zastanawia ponieważ, praca jest super. Trzeba iść i się samemu przekonać, przekonałem się na własnej skórze, że niema co patrzeć na komentarze, bo nie są zgodne z tym co zastałem w firmie. Pozdrawiam

Niezajoma

Witam czy już przyjmują czy będę przyjmować pracownik produkcji i od kiedy. I jaka teraz stawka .

Bartosz

Myślisz, że nie znalazłaby się tu osoba zadowolona z warunków? Co to za norma, o której piszesz i czy jest ona potrzebna, by premię otrzymać? A z tym sprzętem, to mają inny na wymianę, albo wiadomo, by mieli niedługo zakupić?

@Bartosz

Norma to jest towar który musisz przerobić od tego jest uzależniona premiera

Michaśka

I da się te normy zrobić w miarę łatwo? Duża jest kasa za ich wykonanie? Jakieś inne premie jeszcze wchodzą w gre czy tylko taka jest?

Na chwilę

A gdzie ty tam masz miła kadrę? Wymagająca chciałeś chyba napisać robić jak woły nawet do łazienki za często chodzić nie mozesz bo są pretesie i prosiłam o przeniesienie może po sezonie.Od poniedziałku do niedzieli po 10 godzin za 4600 tak ciężką praca i tylne nadgodzin to jest żart.Gdzie w Biedronce zarabiasz 4500 przy normalnych godzin pracy to jakaś pomyłka .Bez stresu wyzwisk.Kobiety dźwigając szykujące hale sprzątające na cieszę prać w tym zakładzie wykonują kobiety . A poproś któregoś pan o pomoc to otrzymasz taką wiązankę że uszy więdną nawet jak stój i się opiera o ścianę to on w tej chwili ciężko pracuję .Kobiety muszą mężczyzn zastąpić na ich stanowisku ale odwrotnie to nie działa.Nie wiem może tylko ja trafiłam na taką zmianę ale więc na pewno tam nie pójdę.Miałam dużo zarobić tak obiecywali ale wypłata to był żart.Nie wiem ile się zarabia na normalną umowę ale sezon nie jest opłacalny za tylne nad godzin strata czasu nerw i zdrowia i słuchania chamskich odzwek panów i dyskryminacji pierwszy raz spotkałam się z takim chamstwem w pracy

Ona
@Na chwilę

Ciesz się że tylne zarobiłaś stali pracownicy nawet 4000 tysiące pensja nie wyniosła . Ciężką pracą ale stali pracownicy mają bardzo niską podstawę pesji tylko premią wyrównują do najniższe krajowej co premia miała być nie ruszana a i tak za zwolnienie czy dzień na żądanie zabierają ci z premi tylne są wartę obietnice prezesa

X

Premia jest uzależniona indywidualnie od Twojej pracy. Oczywiście jeśli wykonujemy plan brygadzista/kierownik może dołożyć.

Marti

A jak pracuje się. A stanowisku utrzymania czystości po produkcji?

A jak to jest na stanowisku mycia po.produkcji

Monia

Witam czy kierownik z chłodni przyjmują do pracy na stałe po umowie zlecenie .Czy nie ma szans żeby nadal pracować chłodni na stałe .Bo tak naprawdę bym chciała zostać już tej pracy na stałe .

Była pracownica

Moja przygoda do biega końca w chłodni pracy .Szkoda że chłodnia tylko przyjmuje ludzi na sezon .Pracowałam na produkcji warzywno -owocowej chłodni na ulicy Papieżka w mrozie .Było na początku bardzo trudno nie wiedziałam jak to robić bałam się ze coś źle robię. Ale udało mi się to robić. Jeżeli by była jeszcze taka możliwość bym wróciła do pracy chłodni.

Tak
@Była pracownica

Jest możliwość chłodnia cały czas przyjmuję.

Promyczek

Witam pracuje w chłodni od parę miesięcy na produkcji mrozie .Praca jak praca ok .Czy jest trudno w takich warunkach pracować tak bo szybko można zachorować i złapać chorobę. Ale każdej są lekarze j leki .I można szybko wrócić do pracy .Czy jest lepiej na zlecenie umowę, czy umowę o pracę tego nie wiem .Kto ma dzieci szkolne i samotnie wychowuję mósi wszystko ogarniać samemu .Naprawdę ciężko jest w chłodni pracuje ale można spróbować i zobaczy jak to jest wogle na dziale .Tam naprawdę ludzi nie trzymają na siłę. Brygadziści są bardzo cudowni jeżeli ktoś ma jakiś problem zawsze służą pomocą .Nie zostawiają problem pod dywan.Jeżeli bym została na stałe to bym chciała bo bardzo fajnie się pracuje takimi ludźmi na dziale produkcji .Pozdrawiam załoge brygadzistów Jolę ,Monikę .cudowni są osobami .

Aneta
@Promyczek

To się ciesz że masz codownych przełożonych bo w chłodni to żadkość .Ja pamiętam jak latały ścinki po hali jak brygadzista grożił ludzią jak brygadzistka wyzwała dziewczynę od (usunięte przez administratora) przy całej hali a jak poszła do kierownika to kazał dziewczyny iść do domu a w obec brygadzistki nie zostały wyciągnięte żadne kosekwecije.Pan brygadzista za stosowanie (usunięte przez administratora) też nie zistał ukarany bo pan kierownik go bronił i krzyczał że dziewczyny kłamią zawszę brał jedną i tą samą panią na światka.Więc wydaję mi się raczej problem nie są ta rozwiązywane jest poprostu zastraszanie i przekupstwo większą premią dla podlizujacych się. Takie są moje doświaczenia z tym zakładen.

ILONA

Witam chce się podzielić praca w chłodni. Chociaż pracuje krótko bo od spełnia 12października .Jak na chłodnie pracuje się ciężko trzeba mieć trochę szybsze tempo do pracy .Czy to była dobra decyzja że spróbowałam pracę w chłodni że złożyłam CV do pracy chłodni .To tak pracuje się mi dobrze jeżeli jest coś potrzebne czy jest jakiś problem można zawsze pomocą prosić brygadzistów zawsze służą pomocą. Robi się mrozie ale też można się choroby nabawić .Więc na co byłam gotową na pracę chłodni. Szkoda że nie długo to wszystko się kończy moja przygoda z pracą w chłodni. Bo do końca listopada na umowie zlecenie dalej nie wiem co będzie ale czas pokaże. A fajni brygadziści Jola Monika Maciek cudowni brygadziści i pomocni .

Naprawdę
@ILONA

A załoga to nie fajna tylko brygadziści już bardziej podlizać się nie mogłaś a przy taśmie to pewni z brygadzistą stojisz i to pewnie brygadzista ci pokazał jak pracować jak oni sami nie wiedzą co robić i to starsi pracownicy ustalają jak pracować i co robić i to oni ustawiają pracowników kto co ma robić a nie brygadzisci

Gosia

A najciekawsze jest to że oni tylko jeden argument brali pod uwagę czy kierownik cię lubi czy nie.Bo nowi stosunkowo pracownicy dostali więcej podwyżki niż ci co pracują tam po 15 lat .Ciekawe jak pan Karpiński mógł ocenić czyjąś pracę jak go na halach nie ma i ciekawe czemu skoro przebywa na L4 i co na zwolnieniu do pracy przychodzi.

Stosukowo ich praktyka się nie sprawdza bo starzy pracownicy też odchodzą.Wstarczy spojrzeć na działy ilu brakuję ludzi do pracy inni przetrwają do emerytury i dowidzenia. Trzy lata i kierownictwo nie będzie potrzebne bo będą musieli pracować na produkcji wszyscy uciekają z tej firmy .Od nowego roku załoga zmieszy się o 30% .W mroźnie nie opłaca się pracować za najniższą krajową i po co tak harować jak tyle co płacą w chłodni zarobi wszędzie? A młodzi nie są pracowici niestety i nie chętnie przychodzą w soboty i nadgodzin też nie chcą pracować.

ILONA

Witam jeszcze pracuje w chłodni na Papieżka tylko dwie produkcję są uruchomione ale mało ludzi do pracy .Ogłoszenia dają do chłodni o pracę ale szybko ryzygnuja z pracy po jednym dniu .A dają tylko na dwa miesiące umowę zlecenie Nikt nie chce przyjść do pracy chłodni. A może czas by zmienić umowę.

Pan Dyrektor

Ja to mam ubaw z tych wszystkich układów, układzików pracownik-kierownik, z tego kolesiostwa, rodzinnych powiazań, na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich w działach produkcyjnych, kontroli jakości, technologi, higieny. Jak tam wszyscy trzymają się rękoma i nogami w tej chłodni. Co nie którzy to nawet nie mają zawodówki skończonej a są zastępca kierownika.

Zostaw merytoryczną opinię o RUN-CHŁODNIA - Włocławek

• Jak się pracuje w RUN-CHŁODNIA?

Zobacz opinie na temat firmy RUN-CHŁODNIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RUN-CHŁODNIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 10 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RUN-CHŁODNIA?

Kandydaci do pracy w RUN-CHŁODNIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RUN-CHŁODNIA
3.1/5 Na podstawie 449 ocen.
  • Wysoka 14
    87-800 Włocławek