Opinie o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

Nasza fabryka jest na etapie kolejnego dużego rozwoju. Rozbudowa Wydziału Produkcji Kostek Toaletowych oraz nowe inwestycje na Wydziale Produkcji Kosmetyków wiążą się z dynamicznym wzrostem zamówień – i nie jest to wzrost sezonowy! Na stałe zwiększamy naszą załogę o 50 nowych pracowników. Dołącz do naszego zespołu! Więcej informacji o fabryce w Bydgoszczy zamieszczamy na naszym fabrycznym FB: https://www.facebook.com/UnileverPolskaFabryki.

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

Dorywcza spedycja

Ooo widzę gadka o Panu Robercie. Przez niego nikt nie chce przychodzić do pracy i wybieraja inne zmiany. Gość toskyczny jak mało kto. (usunięte przez administratora)

Nie znany
@Dorywcza spedycja

Najgorszy zakład nie dość z umowa Agencja 1.5 roku potem dowiedzenia chore to jest ze trzymają nie robów a ludzie dorzucić muszą odejść bo umowa się kończy to jeszcze zapomnieli jak byli kiedyś Randstad a teraz wielki Unilever szok ja mówię nigdy bym nie poszła tam wolała bym iść rozkładać towar teraz przynajmniej mam umowę a miałam agencje ale zakład przejął. Odradzam ten zakład bo zapomial wól jak cielęciem był porażka Unilever pracownicy szkoda ze Agencja ani nikt z kierowników tam nie robi bo połowa tam to ludzie na zwolnię nie dość że teraz robią na 3 zmiany tylko garstka w systemie co ładnie donosi bez komentarza i gadają ze Randstad zarabia 2 500 dla waszej wiadomości nie bo w systemie miałam ponad 3.800ale nie warto tego wolę na 2 zmiany robić bez tego 1000 a wy lepiej spójrzcie na siebie Unilever raczej Randstad bo byliście nim kiedyś a nas teraz poniżacie szok

Mrs L

Nie rozumiem tego waszego narzekania na Unilever. W porównaniu do innych produkcji w Bydgoszczy tam wcale nie jest tak zle. Przede wszystkim wszystkie stanowiska pracy sa siedzące, chyba ze ktoś pracuje na palecie. W innych firmach zazwyczaj pracuje się 8h na stojąco, praca jest bardzo lekka, ale jeśli ktoś nie potrafi nałożyć kapsla na butelkę albo spakować do kartonu 6 tubek czy butelek to już chyba z nim coś jest nie tak a nie z firmą. Jeśli dobrze pracujesz i angażujesz się w swoje obowiązki które są naprawdę banalne to będzie dobrze. Jedynym minusem jest system pracy po 7 dni ale dzięki temu można zarobić więcej niż w innych firmach. Obgadywanie i dramy sa wszędzie także od tego raczej się nie ucieknie. Czasami nie dziwie się ze przełożeni nie maja cierpliwości do pracowników którzy nie potrafią nawet miotły trzymać a co tu mówić zamiatać. Dlatego najpierw proponuje spojrzeć na siebie a później oceniać firmę. Pozdrawiam

Kama
@Mrs L

No wcale nie jest tak źle , przyjmują przez randstad obiecują złote góry a jak nie ma pracy to wysyłają na wolne

Zygi

Jak tam propozycje systemu się podobają? Będzie coś z tego czy nie? Chyba że macie inne propozycje to piszcie tutaj

XXX
@Odklejony biurowiec

Tak, Pani dyrektor nie ma co robić tylko chodzić i każdego pytać o opinie na każdy temat. Od takiej komunikacji są liderzy, związkowcy, UniVoice, HR oraz kaskada na którą możesz przyjść i się odezwać.

I dobrze Nowy wpis

Widzieliście? Do końca 2025r maja się wziąć za biurowiec. I dobrze, tyle osób tam nie potrzebnych. :)

Nowy Nowy wpis
@I dobrze

Za niektórych liderów operatorów też powinni się wziąść

Ale czego narzekacie. Pani Dyrektor kupiła nam fotel za 25 tys. XD

dubidubi

Gdzie? Przy której linii będzie stał :) ?

Nowy Nowy wpis
@dubidubi

Na nowej hali w wodopoju. Ale myślę że po tym śmiesznym pikniku zabiorą go do biurowca XD.

Lenka

Jak oceniacie obecnie zaplecze sanitarne i ogólne warunki pracy? Narzeczony znalazł wakat dla operatora maszyn produkcyjnych. Można się spodziewać środków ochrony, stroju itp.?

Minu
@Lenka

Lever na hopla na punkcie BHP drugiej tak bezpiecznej firmy nie znajdziesz.... No prócz zadbania o odpowiednią temperaturę na produkcji w upały. Tego przepisy nie regulują to mają to w (usunięte przez administratora) i temperatura na stanowisku pracy kręci się w upały koło 30 stopni :)))

Unilever Nowy wpis
@Minu

BHP to tak ale kultury to brak zwłaszcza kierownikowi z P5 ,nie umie powiedzieć Dzień dobry ani odpowiedzieć na nie .Może jakieś szkolenie z tego zakresu by się przydało

...

Randstad nie przeprowadza żadnej rekrutacji,jedyny wymóg to posiadanie rąk i nóg,przyjmą doslownie każdego,ale nie zapominaj biedaku ze niektórzy operatorzy którzy dzisiaj są zatrudnieni przez unilever zaczynali właśnie jako pakowacze przez randstad ;+)

Disasters
@...

Randstad to jedno ale dzisiaj ponoć z jednej bryg. Na paletyzacji z operatorow 3 osoby poszly l4. Ciekawe co z tym zrobią. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to że lider nagle też w połowie zmiany uciekł bo prawdopodobnie nie wytrzymał presji..

Jolo
@Disasters

Ludzie mają (usunięte przez administratora) w nich tak jak oni mają w nas. I bardzo dobrze. Plan słaby i ludzie brakuje... niepojęte co się w tej firmie dzieje. Kiedy ktoś zauważy, że problem leży w kierownictwie i ich zarządzaniu?

Nowy operator
@Jolo

Niestety ale kierownictwo nadal myśli że do Unilevera ludzie walą drzwiami i oknami żeby tylko pracować na tej wspaniałej produkcji.. Zamiast docenić ludzi którzy zostali na tym tonący statku to mają pracowników w głębokim poważaniu. Przykre, przykre

Hans

A cos wiecie o zniesieniu systemu? Nasza gwiazda operatorka maszyny szorującej papla na lewo i prawo że od września/października schodzi system. Plany produkcyjne sa takie małe że w weekend nie będzie co robić. Może ktoś wie ile ludzi ma zejść, może coś nasz związkowiec papla również? Dajcie znać

dubidubi

Kolega kolegi pyta o link :)

Aplikowałeś do Unilever Polska SA na stanowisko Elektryk-Elektromechanik? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
SUM Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Produkcji,
Środa Śląska
VIBRACOUSTIC POLSKA Sp. z o.o.
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
Ostatni będą pierwszymi a ....

Mt 20,16

Ostatni będą pierwszymi a ....

QQ

Masakra na tym magazynie , zarabiają ledwo 4 tys Świątek piątek w pracy , a spinają się jak nie wiem żal mi was

Sypacz

Do czego doprowadziliście z tym zakładem, że za każdym razem człowiekowi odechciewa się wszystkiego. Pracownicy zdjęci z systemu - "spokojnie pracy w weekendy będzie mniej" jedziecie cały czas tak samo, a obsada jest ucieta. Zabieranie ludzi na inne działy, każdy pracuje za dwóch. Musimy zasypywac coraz więcej zasobnikow sami. Paletyzacja na każdej brygadzie nie pamięta kiedy zjadła normalnie śniadanie. Jedzą jak takie biedaki przy komputerze. Najlepszy "lider" jednej z brygad ( nie będę pisał jakiej) dobierze się w parę z kolegą z budynku A i chodzą jakby byli dyrektorami. Obudzicie się kiedyś jak nie będzie komu robić, bo traktujecie nas jak (usunięte przez administratora) Inwestujcie dalej w biura. A maszynami sami będziecie jechać. U góry na liniach macie to samo? Bez pozdrowień...

Ooo
@Sypacz

Człowieku u góry nie lepiej.. Ludzi ciągle brakuje. Zdjęli ludzi z systemu, a ludzi z ranstadu zatrudniają do systemu, weź człowieku zrozum kierownika zagrywki... A może tak pracownikom z biura obciąć pensje o 1000 zł? Nikt nas nie pytał czy chcemy zejść z systemu.

Sypacz
@Ooo

Na produkcji jest tak samo,od ludzie są okropni pała od nich nie nawiść do drugiego człowieka.Non stop narzekania aż się słuchać tego nie chce ,jak się nie podoba to się nich połowa zwolni.A najlepsze zwalniają się i wracają z powrotem z podkulonym ogonem A bzdury gadać i obgadywać to jesteście na pierwszym miejscu a w szczególności jeszcze coś dodać od siebie to jesteście znakomici.????????????

Robert
@Sypacz

Ludzie wracają do Unilevera z podkulonym ogonem bo lepszej pracy w firmy w Bydgoszczy nie znajdą i taka jest prawda.

Ta
@Robert

Pierdu pierdu jak ktoś nie ma żadnego wykształcenia i dwie lewe to wróci jak ktoś ogarnięty to nie

Haha

Kto niby wrocil? Przecież nie przyjmują . Chyba, że randstad

ktos
@Robert

Agencja Randstad nie przyjmuje każdego do pracy w Unilever.

Marlenka

Swego czasu prowadzili sporo rekrutacji. M.in. na lidera produkcji i mąż chce przesłać CV na spontanie. Czy coś się zmieniło na plus jeśli chodzi o atmosferę? Zależy mu na dobrych relacjach z kolegami i szefostwem.

@Marlenka

Nic oprócz....kadra coraz bardziej ograniczona umysłowo, jak wykazujesz, że potrafisz samodzielnie myśleć to jesteś be....nie polecam. Atmosfera donosów, plotek i dużo by wymieniać.... pozdrawiam.

Spokojny

Sytuacja w firmie z śmiesznej przekształciła się w tragiczną będąc zarówno na p4 jak i nieszczęsnych magazynach zauważalne jest jak dojście do pseudo władzy nie odpowiednich osób niszczy tą firmę od środka. Jak pracownicy bez umiejętności (tacy co do niedawna nie mieli by prawa bytu) ale koledzy liderów panoszą się traktują się jak lepsi i korona z głowy im spada gdy mają zrobić coś więcej niż wstanie z za biurka. Lidera obowiązki są na poziomie ciecia (nie ujmując nikomu) wpisanie w system raportów zebranie urlopów itp i dalej nic!!! Gość łazi przez większość zmiany spijając kawki z kim popadnie niezależnie ile pracy jest ilu kolega aktualnie dali wolne. Przoduje zasada wezmę zabierania ludzi z obszarów na mój by kolesiostwo się nie przepracowało. Wspólne wolne na dodatkowe prace. Wszystko kosztem innych takich o to kształtuje Unilever liderów. Osoby szkoleń bez cech do zarządzania ludźmi dostają pseudo władzę i robią prywatny (usunięte przez administratora) Idealnie wchodząc przy tym „szefowi” w ….. tuszując błędy swoich kolegów i tylko przerzucając się wina która zmiana mniej zrobiła. Kabaret który powoli się kończy bo ludzie zaczynają widzieć że kierują nimi (usunięte przez administratora). Którzy tylko próbują sklecić zmiany na siebie.

Język Polski

Drogi osobniku tam koledzy mają l4 bo zapewne choruje myślę że gdybyś się zbadał też mógłbyś dostać l4 zapewne nie na problemy ortograficzne ale sądząc o stylu wypowiedzi zaburzeń masz dużo więcej. Na każdej brygadzie ludzie chorują. Problemem jest to że obsady zostały okrojone tak że każda absencja pokrywająca się z innym wolnym jest problemem ale to już pretensje kadry zarządzającej która do tego stanu doprowadziła robiąc więcej pseudo liderów magazynierów którzy wiecznie muszą być wspomagani

...

Pamiętam jak robiłem na paletyzacji w 2018-2019,kiedy jechały 2 linie,kazali mi układać samemu,no to postawiłem ultimatum,albo dwie osoby albo idę w chatę,wozkowy się zgiął i układał ze mną xD przeszedłem każdy dział w tej firmie i mam wyrobiona obiektywną opinię.Ogolnie ta firma to (usunięte przez administratora),ludzie cie nie szanują,zwłaszcza ci co mają dłuższy staz,z doświadczenia wiedzą o dużej rotacji wśród pracowników,zwłaszcza randstadowcow,dlatego przypuszczają ze jest duże prawdopodobieństwo że ta osoba zaraz ucieknie z tej firmy,z jakichś powodów,czy to zarobki,czy to coś innego.

Kierowaca23

Totalny (usunięte przez administratora).Awizacji nikt nie przestrzega.Co za (usunięte przez administratora) tym zarządza stoję już 8godzin od awizacji na parkingu i niewiadomo co dalej.Niema nawet z kim rozmawiać.

rapek

Dział Techniczny DT. Arystokracja interesuje się tylko sobą i firmami zewnętrznymi :). A te są bardzo ulubione. Dowiesz się, że jesteś nie.po.trzebny, ze jesteś tylko ko.sz.tem dla firmy. Brak rozwoju, albo trzeba mieć dobre relacje z arystokracją, a ogłoszenia piękne. Pozdrawiam rapek zul.

rapek
@rapek

Pamiętam. Jak automatycy byli karani np: brakiem premii za nie branie udziału w pracach firm z.....

Wkurzony

Jak chcecie utrzymywać taka produkcję to zatrudnijcie więcej ludzi !!!! A nie, że ludzie na przerwy chodzić na mogą bo ciągle pracują !

Pracowity

Nie długo zaczynają się urlopy... Jestem ciekawy kto będzie pracować skoro ciągle brakuje ludzi. Nadal Pan kierownik uważa że ludzie walą drzwiami i oknami żeby pracować w tej fantastycznej firmie? Jakoś nie widzimy tych chętnych ludzi do pracy.

Lolo
@Pracowity

Ludzi z systemu wywalili a teraz się pali przy tyłkach to zatrudniają nowych z randstadu żeby to dźwignąć zabawne to

Jogi
@Pracowity

Nie ma dnia, żeby nie musiała być jakaś linia zatrzymana aby inna jechała... Absurd goni absurd. Szykujcie $$ na nadgodziny w wakacje ;)

Ooo
@Jogi

Kierownik nie zapłaci, co najwyżej da wolne... Kasa jest na remonty biur a nie dla pracowników P4 i P5.

Jula

Jaki teren ma pod soba przedstawiciel handlowy? W ofercie którą czytałam podkreślili, że trzeba dobrze go znać, mam nadzieję że to jest możliwe i dlatego chciałam poznać szczegóły, co obejmuje etc.

Szok
@Jula

Daj sobie spokój, nie nadajesz się do tej roboty skoro zadajesz pytanie na forum dla pracowników. Poważny człowiek chcący się dowiedzieć o warunkach pracy powinien udać się bezpośrednio do pracodawcy

...

Orientuje się ktoś z was cebulaki czy ruszy praca w tym (usunięte przez administratora),czy jednak mamy się nastawiać na prace w systemie pon-pt przez caly rok.

Q wa
@...

Dobre pytanie, tylko odpowiedzi brak. Ludzie na 3 zmianowej się męczą tymi 5 nockami. W systemie nie mieli nigdy tyle nocek, tylko po 2 i najwięcej 3. Biurowcowi to nie przeszkadza ale ludziom na 3 zmianowej tak. Robią więcej nocek niż w systemie. I gorzej zarabiają. Jak zwykle podejście do ludzi to równia pochyła.

Xzx
@Q wa

Ludzie którzy pracują na 3 zmiany pon-pt powinni zarabiać tyle samo co ludzie w systemie. Większość została zmuszona to zejścia z systemu. Nikt nie pytał czy chcą zejść z systemu tylko zostali postawieni przed faktem dokonanym i tyle.

Ok
@Xzx

Teraz się uśmiałem tyle samo chciałeś zarabiać? A Wy dalej swoje zamiast szukać innej pracy zeby sobie polepszyć to płaczecie ciągle mam nadzieje ze zakład zrobi krok w przód i nie będzie już więcej nawet randstadu potrzeba bo tylko same problemy z wami..pozdr

ktoś
@Q wa

Ciekawe a jak ci w miesiącu takie dwa tygodnie nocek wpadnie to ile masz za nie dodatku? Bite 10 nocek w systemie max 8 w miesiącu. Druga sprawa, ci co na systemie teraz niestety na weekendy biorą wolne bo za dużo zleceń nie ma i przeważnie wszystko stoi. Więc sobie wszystko dobrze przelicz bo my systemowi teraz rzadko mamy pełen dodatek za system. A takie weekendowe pstrykanie się z wypychów i urlopów też nam nie pasuje.

Q wy

Teraz każdy operator/lider z 4 zmianówki zrzeka się systemowego z dnia na dzień. Jesteście tacy mądrzy to dalej. Dla was to nic. Zrzekajcie się systemowego co daje około 1k więcej. Pochodźcie w 5 dniowym trybie po 5 nocek.

Xzx
@Q wy

Kasa to jedno ale da się też odczuć ze ludzie którzy zostali zdjęci z systemu są gorzej traktowani niby pracownicy Unilever ale...

Nnn
@Xzx

A Świeżaki z randstadu od razu na system 4 brygadowy xD zamiast starych przywrócić to biorą nowych i śmigają w weekendy normalnie,thats what I like dziękuję pani dyrektor czy kto tam decyduje o tym Sajgonie.

Ktoś

Ruszyły nabory na staże, mnie zainteresował ten w dziale utrzymaniu ruchu. Dyspozycyjność to 20h tygodniowo, wiecie coś o możliwosci odbycia stażu na pełen etat? Studiuję zaocznie, a płacą od godzinówki, więc byłoby mega spoko:)

Bony

Ktoś wie kiedy w końcu magazyn i pakownia dostaną zaległe bony sodexo?? Zdajecie sobie sprawę, że wytwarzanie dostało kilka miesięcy temu? A nas wyciulali?

Nowy pracownik

Jak to jest? Ludzie którzy zapier.dalaja dostają mała podwyżkę a liderzy, kable i lizusy którzy siedzą w telefonach dostają największą. Chore to jest.

Nowy operator

A po co podwyżka dla pracowników którzy siedzą ciągle w telefonach?

Thx

Serdecznie dziękujemy za tropiki jakie nam gwarantujecie na p4. Chociaż namiastkę egzotyki dzięki wam możemy zaznać. 30 stopni przy pracy fizycznej w długim rękawie, rękawiczkach - miodzio

Ada
@Thx

Nie rozumie tego jak koordynator ze zmiany D każe pracownikowi zabierać wszystkie wiatraki z hali i z schować jak temperatura wynosi na hali 30 stopni.To jest nie poważne ,najważniejsze że w biurze klima działa a my możemy się pocić.Brak słów

...

Czego się spodziewacie od tego (usunięte przez administratora) xD tutaj produkcyjni nie mają żadnego znaczenia,macie realizować cele firmy bez względu na warunki elo

Wizyta
@Thx

Dobrze, że ta wizyta się odbyła, bo byśmy w tych tropikach kolejne tygodnie siedzieli. Chociaż jakiś pozytyw z tego latania przed wizytami.

Zostaw merytoryczną opinię o Unilever Polska SA - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Unilever Polska SA?

Zobacz opinie na temat firmy Unilever Polska SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 385.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unilever Polska SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 325, z czego 41 to opinie pozytywne, 87 to opinie negatywne, a 197 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Unilever Polska SA