Unilever Polska SA
3 497 2416 5 1
robol
Nazwa działu: Produkcja

Lever przeznacza 100mln euro na korone A fabryka dalej działa , hajs musi się zgadzać nie ważne że jest tyle ludzi na hali ważne żeby produkcja pędziła tyle gadania bezpieczeństwo jest najwazniejsze , gdzie ? bo raczej nie w tym zakladzie

Tak6Nie6
?
@robol

Serio? Żałujesz tym ludziom pomocy? Ktoś musi to produkować, żebyś miał czym d,pe umyć. Nie całuj się z nikim z roboty, zachowaj wszelkie środki ostrożności to nic się nie stanie. UL nie jest jedyną firmą która cały czas pracuje. A przeżywacie jakby wszystkie fabryki w Polsce stały tylko zakład w Bydgoszczy jedzie. Pomyślcie trochę. A jak nie odpowiada to idź na l4. Co nie zrobią jest źle. Nie dawali maseczek- źle, dali maseczki - jeszcze gorzej. Pomagają potrzebującym- katastrofa, "bo to mi powinni dać". Cieszcie się na prawdę, że macie stabilne miejsce pracy. Bo jest wielu ludzi którzy niestety w obecnej sytaucji nie mają takiego szczęscia. Pozdrawiam brygade D.

Tak7Nie2
KKO
@?

Również pozdrawiam brygadę D, może z okazji koronawirusa chociaż trochę zaczną dbać o stan swoich linii, tak żeby zmiany przejmujące po nich nie musiały sprzątać za nich. Higiena przede wszystkim.

Tak6Nie
Łukasz
@KKO

Ze co górne polecenia wiec sprzątać !!!

Nikt
@KKO

Tak samo mozna powiedzieć o kazdej brygadzie. Poza tym jak w mistrzowce masz gosci którzy tak dysponuja ludzmi ze wiecznue masz o 7 osob za malo na zmianie i do tego jeden mądry jedna osoba przez 2 godziny robi sniadanie w ruchu to pozniej tak wyglada. Ale (usunięte przez administratora) jest po kazdej brygadzie i nie dotyczy tylko jednej czy dwoch.

Ona
@?

Zgadzam się, jeśli każdy będzie uczciwy to nic złego się nie stanie. Jestem ciekawa kto wylewa te pomyje ciągle w stronę szefostwa? Tylko wieczne pretensje, cały czas coś komuś nie pasuje. Wspierajmy się a nie oskarżajmy, wszyscy jedziemy na tym samym wózku ☺️

Wera
@?

Zgodzę sie z tym cieszmy się że fabryka pracuje bo za chwile nie będzie kolorowo jeśli zamkną i zostaniemy bez pracy i pieniędzy. Produkcja musi iść bo sklepy nie pozamykane a popyt na mydła rośnie.

KKO
@Nikt

Co ty za bzdury piszesz pracuje od poniedziałku do piątku i widzę jaki porządek jest na liniach.Najgorszy (usunięte przez administratora) na liniach zostawia za każdym razem brygada D najgorsza zmiana pod względem porządku.No tak na liniach są sami operatorzy rączka by uschła żeby po sobie posprzątać.Nawet korka lub pompki co na podłodze leży ciężko podnieść .Wstyd ,przysyłają na linie osoby z firmy obcej lub Levera i mają sprzątać linie. Z jakiej lini jesteś to sprzątnij po sobie ,a nie na telefonach i w kompie się siedzi i ma się wszystko w dł.....ie A biedni ludzie im sprzątają porażka

Hm Nowy wpis
@KKO

W sumie coś w tym jest. Nie wiem jak na innych brygadach, ale na D chyba nie wielu wie gdzie na ich liniach znajduje się punkt porządkowy, a do belownicy to chyba musieliby z GPS iść.

Wks Nowy wpis
@KKO

Zgadzam się z tobą na każdej linii podleganie te stoję taki (usunięte przez administratora) że ręce opadają w końcu ktoś powinien zrobić z tym porządek A co do koronawirusa to się rozwija nie widać końca ludzie którzy pracują w zakładach w tym czasie mogą drogo za to zapłacić

Lolek Nowy wpis
@Wks

Jakbyście mieli za koordynatora Siatka, to też mielibyście (usunięte przez administratora) żaden koordynator nie obcina tak obsad jak on. Kto ma ogarnąć linię, skoro ostatnimi czasy operatorzy muszą siedzieć i pakować albo kręcić?

Onz Nowy wpis

Właśnie oglądam TVP Info i Expert się wypowiada odnośnie noszenia maseczek jednorazowych dłuższe noszenie jednej maseczki powoduje duże zagrożenie mikrobiologiczne dla jej posiadacza a jeżeli już to powinny być często zmieniane to są słowa eksperta wirusologia moje pytanie brzmi co za ludzie nakazali Unilever nosić 8 godzin jedną maseczkę narażają nas na utratę zdrowia podkreślam jeszcze raz to są słowa eksperta wirusologia

On

Jak Unilever się stara zadbać o zdrowie pracowników to niech to robi poprawnie a nie Naraża ich na oddychanie bakterii wszelkiego rodzaju nie można w jednej masce przebywać 8 godzin razem dają nam i Ludzie wykształceni i dobrze o tym wiedzą że tak się nie powinno robić to wszystko co robią to jest na pokaz każą nam pracować w jednej maseczce przez 8 godzin i narażają nasze zdrowie powinny być co jakiś czas zmiany maseczek

Tak2Nie2
Bruno
@On

Zgadzam się w 100%. Jeżeli to się nie zmieni powinien zająć się tym Sanepid. Dlaczego nie kupią przyłbic ochronnych? Zdrówka życzę

Tak1Nie5
Serio?
@Bruno

I co jeszcze? Może maski tlenowe? Brakuje sprzętu dla szpitali wy sobie przyłbice zyczycie? Chyba czas się wybrać do specjalisty..

Gość
Nazwa działu: Produkcja

Zapraszam Pana Dyrektora ,kierownika na halę produkcyjną na 8 godzin pracy w jednej maseczce...przypomnę, ze na hali jest duszno,nie wietrzone,jedna zmiana po drugiej wchodzi....niech Pan sprobuje popracować tak jak my i wtedy nam zaleci prace w tych jednorazowych maseczkach.Serdecznie zapraszamy.....

Tak5Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ola

Od jutra mamy pracować maseczka wszystko jest okej tylko czy dadzą nam jedną maseczkę na 8 godzin bo jeżeli tak to narażasz się na większe niebezpieczeństwo niż bez maseczki ponieważ będą się zbierać wszystkie bakterie na maseczce maseczkę powinno się zmieniać co jakiś czas tak mówią lekarze

Tak11Nie
wirus
@Ola

a gacie zmieniasz co godzinę? i tak jedną na 8h

Tak1Nie6
@wirus

a ryj zmieniasz co godzine ??? bo masz strasznie zniekształcony a jesteśmy zmuszeni na niego patrzec, wytrzymac sie nie da :(

maseczka
@wirus

to sobie włóż te gacie po godzinie noszenia na ryj za miast maseczki bo widac ci to bedzie pasować i.d.i.o.t.o

Tak3Nie2
ktoś
@wirus

jak cieszysz sie z jednej maseczki w gratisie od zakładu to musisz niezle lizac (usunięte przez administratora) kierownictwu...

Tak2Nie2
Świadomy
@maseczka

Znajomość interpunkcji ma duże znaczenie,więc radzę zapoznać się wraz z ortografią.

TakNie2
Nienormalni

Naprawdę jak będą nam kazali pracować 8 godzin w jednej maseczce to są nienormalni to spowoduje większe zagrożenie praca bez maseczki będą się zbierać bakterie maseczki jednorazowe zmienia się minimum co dwie godziny mam nadzieję że nie zwariowali do końca

głupota

maseczki jednorazowe jak sama nazwa wskazuje nie nadają się do 8 godzinnej pracy, mam nadzieję, że jutro otrzymam przynajmniej 10 sztuk żebym mógł je często zmieniać

Co za zakład
Nazwa działu: Produkcja

Dodam że noszenie zawilgoconej maseczki całą zmianę sprzyja rozwojowi bakterii. cud jeśli my nie zachorujemy na gardło.

Tak3Nie
Co za zakład
Nazwa działu: Produkcja

Dadzą 1 maseczkę na 8 godzin gdzie maseczkę chory powinien nosić a nie zdrowy.

Radisol

Noszenie zawilgoconej maseczki to niebezpieczeństwo trzeba ja zmieniać 8 godzin w jednej masce to katastrofa chyba że wszyscy mamy szybciej zachorować

Tak6Nie
Janki
Nazwa działu: Produkcja

Pracowałem kilka lat w Unilever na p4 brygada c. Odnoszę wrażenie że nic się tam nie zmienia bo nawet wirus nie ruszy księcia zza jego biurka (po prawej) i nadal liczą się słupki wskaźniki itp. Dzięki Bogu ja mogę juz czytać to na luzie ufff. Ps pozdrowienia dla Lini 17oraz 41. Pozdrawiam również lidera l5 bo dzięki niemu a raczej jego zachowania poznałem wielu wspaniałych ludzi.

Eryk
@Janki

Ten pseudo Lider linia nr 5 brygadzie C traktuje ludzi jak śmieci a szczególnie z agencji moim zdaniem jest to wieśniak do potęgi brak kultury osobistej tyle w temacie

Komar
@Eryk

A ta jego Pani z linii, nie dość, że niemiła a uważa się za nie wiadomo kogo. Ze nikt tego nie widzi. Czasami mamy takie wrażenie, że Ona jest tam liderem.

janki
@Eryk

masz racje eryk to gbur jest ten piotr ale dzieki temu ze piewrwszego dnia zaczal mnie wyzywac o zle ulozone kartony a ja mu sie nie dalem i zrobil sie dym to przeniesli mnie na linie 17 a tam poznalem wspanialych ludz slawka michala wojtka adriana ariela to minelo mi tam kilka wspanialych lat a piotra l z czasem nawet polubilem bo to tez fajny facet jest tylko trzeba go poznac

Janki
@Eryk

Ten lider z lini numer 5 jest w porządku gorszy jest z lini 4 miałem okazje na tej lini pracować i widziałem jego zachowanie ,dosłownie żenada .I to ma być lider

Wuj
@janki

Moim zdaniem od poznawania człowieka relacje towarzyskie a w pracy ten pan Piotr powinien być miły i sympatyczny Jeżeli już nie potrafi to nie powinien się wyżywać na pracownika brygadzie C bo ludzie przychodzą do pracy a nie żeby przez takiego mało inteligentnego człowieka przeżywać stres w pracy

nowy

Witam wszystkich mam pytanie, niedługo zaczynam prace.Czy ten zakład zagwarantuje mi jakieś odszkodowanie, kiedy zławie w nim COVID-19.Co z ochroną dla pracowników.Badanie temperatury dezynfekcja rąk myślicie że to wystarczy??

Tak1Nie2
Stasiu
@nowy

to co ty przychodzisz tu szukać choroby czy co ? weź zrezygnuj zawczasu...

Takisseeee
@nowy

Odszkodowanie... (śmiech,śmiech, śmiech)

Przyjemniaczek
Nazwa działu: Produkcja

Witam serdecznie. Chciałbym się państwa zapytać czy przy wypracowaniu w tym miesiącu 23 dni,56 godzin nocnych,oraz 3-ech weekendach,z pitem 0 ( do 26 roku życia) pracując jako młodszy pakowacz mogę wyjść 3 tysiące podczas wypłaty?

Operator
Nazwa działu: Produkcja

A co z podwyżkami wypracowanymi za poprzedni rok. Czy ktoś tu o czym zapomniał. Zmniejszono obsady produkcja wzrosła. Kwiecień już za tydzień. Halo halo...

Lol
@Operator

Podwyżki ale też dodatek za pracę w czasie epidemii! W marketach mają dodatki, w zakładach pracy dopłaty do paliwa jeśli zabiera się znajomego żeby nie jechał komunikacją, a tu co? Pleksy i kartony oddzielające ludzi. Naprawdę chyba musi dojść do tragedii. A co do podwyżek, to Zygmunta jakoś ostatnio nie widać, ciekawe dlaczego...

Tak7Nie
D
@Lol

Jak myślicie czemu nie widać Pana związkowca , a po co ma się narażać wśród normalnych pracowników jeszcze się czegoś zarazi . Jak zwykle jest mocny w gębie przy okazji wyborów a potem chowa się do swojej dziury. Co tu dużo szukać bierze przykład cze swoich ulubieńców ( solidarność przewodniczacy i karakan z Żoliborza ) oboje tak wychwalani przez naszego super związkowca

Opek
@Lol

Zgadzam się powinni dac coś od siebie tym którzy pracują i nie poszli na chorobowe! To jest dobry czas aby pokazać jak się "szanuje " pracownika. Jeśli nic nam nie dadzą dodatkowej kasy za pracę w okresie pandemi to pracownicy powinni się postawić i iść na L4 aż na żadnej lini nie został by ani jeden operator, na magazynie żadnego wozkowego i wtedy by dopiero było :) pozdro

Tak12Nie
Qłe
@Opek

Zapominacie o jednej ważnej sprawie. Jak ludzie dostaną premię, to zacznie się nacisk na to, żeby pojawiać się w pracy. I wtedy CHORZY LUDZIE, ZASMARKANI, ZAKATARZENI, będą przyłazić do pracy, żeby dostać dodatek za pracę w trakcie epidemii. I sami sobie strzelicie w stopę. A termometr na wejściu ich nie wyłapie, zapewniam.

Tak3Nie
On
@Opek

Ile powinni Ci dać za to narażanie? 500zl wpadnie w kieszeń i od razu banan na twarzy? Przede wszystkim rozsadek. Chodzisz do pracy,nie narzekaj. Wchodząc na zakład godzisz się na warunki pracy. Idziesz na chorobowe?Twój wybór.

adwokat Zygi ;d
@Operator

Operatorki. Warto zerknąć na kartkę, która trafiła na tablicę na stołówce.

Wader

Dzisiaj między innymi zmarł młody człowiek 41 lat Z tego co zrozumiałem bez żadnych chorób dodatkowych mój wniosek jest jeden naprawdę coraz bardziej zaczynam się bać o swoje życie i moich bliskich Pracując w tym zakładzie w tym momencie

Żal
Nazwa działu: Produkcja

Pewnie jak w końcu zamkną zakład ze względu na koronawirusa to o postojowym będziemy mogli sobie pomarzyć. Zabiorą nam urlopy i radź sobie a jak ktoś nie ma urlopów to ciul z nim. Będziesz żarł za miesiąc resztki ze śmietnika lub będziesz łazić po rodzinie pożyczać. Zaznaczam że to jest niezgodne z kodeksem pracy i jeżeli taki postój nastąpi to posypią się pozwy do sądu pracy bo to będzie narażanie życia ludzkiego. Oprócz tego dość że jeździsz do pracy, narażasz swoje życie to liderzy robią problemy żeby cię szybciej puścić lub pozwolić później przyjechać bo nie masz dojazdu i to nie ze swojej winy. Mzk i Pks jeżdżą jak jeżdżą i nic na to się nie poradzi.

Pazery

Rząd prosi o nie wychodzenie z domu ograniczenie kontaktu obecnie nie może więcej przebywać ludzi w grupie niskie osoby a w Unilever jest masa osób blisko siebie na liniach jacy pazerni ludzie muszę być właścicielami tego zakładu że narażają ludzkie życie dla pieniędzy zobaczycie że będziecie bardzo żałować że w tym okresie chodziliście do pracy nie życzę tego nikomu ale tak będzie to jest kwestia czasu idźcie na L4 dobrze wam radzę

Matii

Drodzy koordynatorzy proszę o trochę kultury i szacunku do drugiego człowieka,nerwy i brzydkie teksty zostawiamy w domu.

Tak8Nie
Taki tam jeden
@Matii

Dokładnie to jest jakiś dramat.. Zachowanie wręcz okropne.. I ten pan zachowuje się tak do wszystkich ,a w szczegolnosci do kobiet

Lol
@Matii

Jak by mi taki kordynatorek smieszny jeden z drugim takie cos zrobili to odrazu by mieli pocisk dostali ciut wieksze stanowisko i mysla ze sie ich ktos boi chyba tylko ci smieszni liderki

Byku
@Lol

Co nie którzy liderzy to pupusie koordynatorów,im wszystko wolno ,nie muszą nic robić ,8 godzin przed kompem i jest ok.A taki zwykły człowiek z firmy obcej lub pakowacz jak stanie na chwilę to wielkie hallo.Kto może to może

Elo
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Wczoraj podczas pracy na dziale P4 została mi przed przerwą ( około 17:20) zmierzona temperatura. Termometr wskazywał 38.7 stopni, zaraz zaczęła się lekka panika. Kazano mi chwilę zaczekać i odsapnąć, po ponownej próbie miałem 37.7 stopni. W tym momencie dostałem dwie koperty, w jednej miałem maseczkę, a w drugiej rękawiczki. Musiałem pójść do mistrzówki. Okazało się, że temperatura wciąż utrzymywała się, czyli było to 37.7. Po krótkim czasie dostałem komendę, że nie mogę przebywać w zakładzie pracy i zostałem wysłany do domu. Dzisiaj rano sobie mierzyłem temperaturę i mam cały czas 35.9, więc odpowiednią. Moje zdanie w tej sprawie jest takie, że jak kogoś prędzej czy później złapią z podwyższoną temperaturą, to ta osoba mogła zarazić inne osoby, a te inne osoby kolejne. Więc tak czy siak większość ludzi byłaby zakażona. Trochę niechlujnie zostałem potraktowany i bardziej jestem rozczarowany.

Tak10Nie
fnk

dostałam ofertę pracy jako młodszy pakowacz, czy ktoś tu może mi powiedzieć jak wygląda praca, atmosfera tutaj i czy generalnie warto się zgłosić?

TakNie1
Ping
@fnk

Prosta robota,prostszej już nie ma Zakładasz czepek na łepek i pakujesz Jak ktoś potrzebuje kasy to bierze pracę i nie pyta .

Eng
Nazwa działu: Produkcja

Nie narzekajcie.W firmie gdzie pracuje juz nastąpił spadek zamówień i lada dzień stracę pracę.Tak samo w firmie na A. gdzie pakują ryby z Chin, zwalniają już ludzi To się dopiero zaczyna, łańcuch dostaw został zerwany.

Pat

Witam mam pytanie od czego sa ci liderzy ze spedycji i jakie sa ich obowiazki ? XD

Tak1Nie

Jestem ciekaw dlaczego dyrektor nie pokażę się w zakładzie i da przykład ludziom żeby chodzić do pracy zapewne go nie ma bo się boi o swoje życie i swojej rodziny a nasz pracowników Pan dyrektor ma głęboko w nosie ważne że on jest bezpieczne

Pik
@anonim

Chodzi do pracy i nieraz widzialem na wydziale P4. Nie pisz skoro nie wiesz

@anonim

zaskoczę Cię, Pan dyrektor chodzi nawet po wydziale :) jak nie masz wiedzy na ten temat to się nie wypowiadaj

Olo
@777

Ja osobiście również nie widziałem pana dyrektora w pracy. Ale jeżeli rzeczywiście przychodzi do pracy to nie siedzi na linii pakowaczy 30 cm od drugiej osoby tego jestem pewien.

Izabela
@Olo

"Pan Dyrektor" - widać, kto pisze te komentarze!!! Propaganda i wybielanie się w internecie, niczym dziennikarstwo w TVP

Śmieszny jesteś
@Olo

Ha ha... Serio jesteś pewien że dyrektor nie siedzi i nie pakuje??? To chyba logiczne że tego nie robi bo jest dyrektorem :) co za pajace tu komentują :)

Olo
@Śmieszny jesteś

O tym że dyrektor nie siedzi i nie pakuje 30 cm drugiej osoby to mało inteligentny człowieku było napisane w przenośni a pajacem to jesteś ty bo nawet nie umiesz zrozumieć jak ktoś coś napisze

Czaspokaze
Nazwa działu: Produkcja

Spokojnie zakład zamkną prędzej czy później to tylko kwestia czasu aż ktoś zachoruje u nas albo zamkną produkcje w innych krajach pozbawiając Unilever koszy czy butelek. Bez dostaw będą przestoje.

Niestety
Nazwa działu: Produkcja

Niestety jedyne co Dyrektor stwierdził może zrobić to ograniczyć brygady. (usunięte przez administratora)

Cr

Zobaczymy jak ty będziesz stał pod siebie jak dotknie do ciebie lub twojej rodziny oczywiście ci tego nie życzę jesteś osobą która nie zdaje sobie sprawy co się dzieje wokół niej

Qqq

Bydgoszczy na 21 marca jest zakażonych 18 osób hospitalizowanych jest 40 pod nadzorem epidemiologicznym 2018 osób a w kwarantannie 2576 osób bardzo dużo z tych osób może mieć tego wirusa także w Bydgoszczy sytuacja robi się również tragiczna coraz bardziej mam lęk przed pójściem do pracy

°
Nazwa działu: Produkcja

Ktoś mi powie jaki jest sens mierzenia temperatury? gość ma obok mnie 38° a gość po zmierzeniu mówi "ok"

Kkk

W Hiszpanii jeszcze 10 dni temu patrzymy na tego wirusa przymrużeniem oka a teraz jestem tragedia robią się powoli drugie Włochy tak samo jest w zakładzie Unilever każdy myśli że go to nie dotknie jej bardzo może się pomylić bądźcie ludzie mądrzy Nie czekajcie aż to złapiecie wtedy może być za późno a teraz póki jesteście pomyśl o sobie i swoich bliskich póki macie na to czas to jest moje zdanie Zauważcie że w zakładzie zatrzymują linie żeby inne mogły jechać czyli do niektórych ludzi to dotarło że praca w zakładzie mogą przypłacić życiem ten wirus co jest w Europie jest o wiele groźniejszy niż ten co był w Chinach tak podają media

Tak3Nie3
Token

Bez przesady nie jest tak źle. Praca wykonana a Ci się naczytali i teraz przychodzą jeszcze coś przyniosą. Macie możliwość pracy z domu to pracujcie i nie róbcie sztucznego tłoku Bez stwarzania pozorów bo i tak kazdy wie swoje. Im mniej osób tym większa szansa Wszystko na temat

Tak1Nie3
Ula
@Token

Jak czytam komentarze że nie jest tak źle to mi ręce opadają jest tragicznie ludzie Zrozumcie to jest pandemia najgorsze co może być ogłoszone na świecie to co teraz jest to jest początek a tragedia dopiero nadejdzie jak wśród nas bydgoszczan będzie tego pełno A to jest kwestia czasu ci co twierdzą że nie jest źle Zobaczymy jak będą mówić gdy ich to dotknie lub ich bliskich Czego oczywiście im nie życzę nie zdajecie sobie sprawy jeszcze jakie zagrożenie stwarza my do siebie nawzajem i rodzin naszych Pracując w tym zakładzie w tej sytuacji

Tak4Nie2
Jeszcze zdrowy

Dzisiaj podali w wiadomościach informacje że coraz więcej umiera na tego wirusa młodych ludzi od 20 lat do 45 ludzie ci nie mają żadnych dodatkowych schorzeń twierdzą że wirus się zbuntował i atakuje również młode organizmy i doprowadza do ich zgonów coraz bardziej boję się chodzić do pracy w Unilever bo wszystko jest do czasu

Tak3Nie3
Prawda
@Jeszcze zdrowy

Po pierwsze od 20 do 54. Podali taka szeroką definicje żeby uspokoić starszych i zmobilizować młodych. 40-50 lat to nie osoba młoda. Po drugie nic nie zmutował, od dawna było wiadomo, że wirus u niewielkiej części społeczeństwa wywoła śmierć, przy czym im starszy i bardziej schorowany tym gorzej. Po co powtarzasz skoro nie potrafisz nawet zrozumieć bardzo prostego przekazu tv? Oddaj klucze do internetu i do książek.

Tak6Nie1
Jeszcze zdrowy
@Prawda

Masz kolego stare wiadomości we Włoszech bardzo dużo młodych ludzi już zmarło bez żadnych dolegliwości zdrowotnych mówili dzisiaj o tym w telewizji wirus się zmutować i zaczął atakować młodych również ten wirus co wybuch w Chinach był łagodny ten w Europie na większą moc jak nie wierzysz to sobie troszkę Poszukaj w internecie Posłuchaj dzisiejszych wiadomości Pozdrawiam

Tak3Nie4
Prawda

Sepsa jest znaną od samego początku możliwą konswkencja koronawirusa. I tak, przez każdego powinna być traktowana. Wirus nie zmutował. Zmutowac może ale tego nie zrobił. Przestańcie opowiadać bajki i straszyć ludzi. Jednak odkryte różnice między dwoma zidentyfikowanymi typami koronawirusa są niewielkie. - W rzeczywistości nie można ich uznać za odrębne typy - uważa dr Jones. Wiele różnic genetycznych nie wpływa na produkcję białek, a zatem nie zmienia sposobu działania wirusa ani objawów, które on wywołuje. Jeden typ wirusa wcale nie musi być bardziej zabójczy niż drugi. - Z praktycznego punktu widzenia wirus jest taki jak wtedy, gdy się pojawił. Nie ma dowodów na to, że jest coraz groźniejszy - dodaje dr Jones.

Zostaw opinię o Unilever Polska SA - Bydgoszcz

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Unilever Polska SA