Opinie o Clockwork Bemanning AS w Kraków

Profesjonalna agencja pośrednictwa pracy należąca do Clockwork Bemanng AS - Norweskiego lidera i eksperta w dziedzinie rekrutacji wyspecjalizowanych pracowników budowlanych.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Clockwork Bemanning AS w Kraków

opamietaj sie

Owszem nadgodziny placa ale dopiero po 9 godzinie pracy dziennie lub po 48 godzinach tygodniowo (norweskie prawo mowi o 7.5 dziennie i 37.5 tygodniowo).Czyli szansa na 50% jest nikla. Daja tu tez jakies dziwne umowy - zlecenia po ktorych zakonczeniu nic ci sie wedlug nich nie nalezy. Taka umowa przedluzana jest co tydzien na nastepny tydzien. Jesli kontrakt sie skonczy maja cie gdzies ( w Adecco i innych masz gwarantowana dniowke okolo 1200 koron gdy czekasz w domu na prace).Wiekszosc ludzi co tam jedzie wraca po 2 do 4 tygodnii.

bronek6

to jest najgorsza firma w ktorej pracowalem [usunięte przez moderatora]

huck

ja tez pracowalem w tej agencji, nie mam dobrego zdania o tej firmie, moze dlatego ze godziny pracy mi obcinali. Nie polecam tej firmy.

mcafe

tez pracowalem dla cwork, bardzo krótko ale jedyne negatywne wrażenie to to, ze nie licza sie zabardzo z opina pracwnika czy jego wersja wydzrzen lecz biora strone swojego klienta- to byla przyczyna mojego konca wspolpracy, robilem dla norwega zbrojenie i wszystkie betony a on po miesiacu mnie oczernil i nikt z firmy nie podjal sie mediacji w mojej sprawie, ale co kraj to obyczaj, musze przyznac nie broniac ich specjalnie to sama praca byla spoko- jak to na budowie trza[usunięte przez moderatora], wiec na poczatek agencja jest dobry wyjsciem szczegolnie dla osob bez jezyka.

Rozmowę kwalifikacyjną w Clockwork Bemanning AS masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Operator żurawia wieżowego G2 z norweskimi uprawnieniami?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
xcvbnm

Ja dodam jeszcze ze (usunięte przez administratora)na dojazdach do pracy, czyli kilometry zanizaja. Wszystko po to zeby wyplacic jak najmniej kasy.

nowy

to ile tam sie zarobi przy 38 godzinach pracy?moze jakis brukarz napisze co i jak tam jest

Krzysiek

Zawsze są trudne początki jeśli zaczniesz 1 marca to wypłatę dostaniesz za marzec 20 kwietnia trzeba zabrać pieniążki na jedzenie i ewentualne bilety chyba że weźniesz z firmy zaliczkę dla nowozatrudnionych dają po jakimś czasie. Firma na początek też inwestuje w Ciebie często tak jest gdy nie masz niepełny miesiąc przy dopiero następnej wypłacie potrącają za pokój. Logiczne jest to że niechętnie dają zaliczki "starym" pracownikom przecież są wypłaty każdy niech rządzi jak umie. Kwatera w normie patrzyłem na ogłoszenia w tej samej cenie można znaleść tańsze ale trzeba szukać, chyba że ktoś lubi jak polskie firmy robią 4 osoby w pokoju przykład: ERBUD S.A. z Torunia. Pracuję w firmie od 6 miesiecy na początku nie miałem dużych pieniedzy ale później do polski wysyłałem miesiecznie 10 tys zł, za styczeń wysłałem 3800 zł ale miałem tylko 115 godzin gdyż byłem na urlopie świątecznym a iość godzin zależy do projektu od firmy dla której pracujesz. Nie czuję się pokrzywdzony prawda że można w bezpośredniej firmie dostać 230 koron ale musisz znać norweski i "spodobać się" co nie jest tak łatwe jak się wydaje. Pracowałem Cypr, Irlandii, Francji, Norwegii (inna firma), Niemcy, Belgia ale z tej pracy jestem zadowlony nie muszę tak jak w Irlandii 60 godzin tygodniowo pracować, tak jak w Niemczech rekordów w przerobionym tonarzu gdzie wypłata i tak jest ta sama. Chociaż czasami też narzekam może taka natura ludzka ponarzekać:)

manius

ja pracuje w tej firmie od niedawna ale pracowalem w bergen wczesniej jak dla mnie to firma jest ok moze z ta kasa przesadzaja bo jak ktos jedzie do pracy i zaczyna od 1 ego prace to kase ma dopiero w nastepnym miesiacu jesli chodzi o mieszkanie to i tak jak na poczatek nie jest zle bo ja placilem 4500 nok juz 6 lat temu i trzeba bylo wszystko kupic sobie samemu np garki,patelnie itd. jesli ktos chce pracowac i zna sie na robocie to niema co sie o prace martwic i nie sluchajcie tych co pisza ze za taka prace placa w norwegii 240 nok bo ja znam wiele osob ktore pracuja dla norka bezposrednio i tyle nie maja max to 200/210 i to po 6 latach pracy samochody dostaja ale tylko wtedy gdy jezdzi 2 lub 3 osoby co chodzi o pomoc w biurze to ja tez nie narzekam wiadomo ze na policje musisz isc sam do banku tez w koncu przyjechales tu do pracy jesli nie dasz rady porozumiec sie w urzedach to jak dasz na budowie wszyscy chcieliby nic nie robic i miec worek szmalu na poczatek i najlepiej nic nie robic co chodzi o nadgodziny to przeciez nie zalezy od clocka tylko od firmy w ktorej pracujecie ludzie troche logiki gdyby to od nich zalezalo to byscie mogli pracowac nawet 15 godz na dobe oni maja z tego tez kase

Djay

ja - 2012-02-24 09:59:20 Po co sie pytacie ile sie tam zarabia i co robilem. W tej firmie trzeba sie pytac ile maja pracy, bo mozna przyjechac, posiedziec 2 tygodnie bez pracy i wywala Ciebie. Mozesz tez popracowac 3 dni i dalej posiedziec 2 tygodnie bez roboty. Czyli tez zjazd do domu. I jeszcze sie bedziesz martwil czy obciaza Ciebie za mieszkanie. Narzedzia to tez kosmiczny problem w tej fimie.Dziwne oszczednosci.Za mieszkanie z pierwszej wyplaty zabieraja kase za 2 miesiace + prad.Firma nie pomaga w zalatwieniu meldunku, policji i banku. Kasy nie wyplaca jak nie bedziesz(usunięte przez administratora) Nie mam nic do ukrycia wiec nie bede pisal na priv. maile. PozdrawiamCos kolego mieszasz, piszesz, ze mieszkasz 3 lata w Norwegii a firma ci nie pomogla zalatwic pozwolenia z policji i skattekort? To jak ty pracowales przez te trzy lata? Na czarno u jakiegos polaka za 30 Nok za godzine? Norweskie prawo nie przewiduje pomocy polakom przy zalatwianiu pozwolenia albo skattekort, jesli jestes operatywny to jak napisal Stefan szukasz informacji na internecie ( wiekszosc informacji na stronach Bergen kommune czy Politi jest rowniez dostepna w jezyku angielskim, strona urzedu pracy rowniez jest dostepna w jezyku angielskim tudziez polskim, i oczywiscie forum polakow w Norwegii). Sam kiedys pracowalem w podobnej firmie 6 lat temu i pamieta jak dzis, ze pierwsza wyplate otrzymalem dopiero w momencie otrzymania skattekort, czyli musialem poczekac ponad miesiac. Ra (usunięte przez administratora) nek byl prosty- w pierwszym miesiacu rowniez firma wynajmowala mi mieszkanie ale nie zaplacilem za ten pierwszy miesiac bo jeszcze nie mialem jak, w nastepnym miesiacu otrzymalem pierwsza wyplate i oczywiste bylo dla mnie, ze firma pobrala za dwa miesiace, przeciesz tam miesKalem, ale pozniej to pobierane pieniadze byly tylko za kazdy kolejny miesiac. Najlepiej to samemu wynajac mieszkanie i nie narzekac jak wiekszosc tutaj piszacych;) sam wynajmuje kawalerke i place 6300 nok na miesiac plus prad oczywiscie i internet. Pracowalem pozniej np. dla agencji Jobzone i musze przekazac wam drodzy forumowicze napisac, ze tam bez numeru personalnego to nie beda z toba wogole rozmawiac!! Oczywiscie informacje uzyskasz ale konkretnie to bierzesz swoje cztery litery i kierujesz je do najblizszej jednostki policji (np w Bergen kolo banku Nordea) i skladasz wniosek. To nie boli, nie bija tam! Pozniej idziesz sobie kolego do urzedu ktory sie znajduje kolo stacji pkp w bergen i skladasz wniosek o numer personalny, tam tez nie bija! I tyle, czekasz sobie spokojnie na dokumenty a w tym czasie pracujemy, pracujemy;) Zamiast narzekac to bierzcie sie koledzy do pracy, popracujcie pare miesiecyi szukajcie pracy w innych firmach jak sie wam nie podoba w obecnej. Ktos tam wczesniej napisal ze w norweskiej firmie placa 230 nok za godzine, kolego zastanow sie co piszesz. Ktos kto to czyta to pomysli, ze lepiej pracowac bezposrednio za te 230 nok, wiec ja zycze sukcesow w znalezieniu pracy za 230 nok za godz ;) smiech na sali ogolnie! Zeby miec wieksza stawke niz np 180 nok musisz miec tzw fagbrev, koniecznie zrobiony w Norwegii. Oczywiscie licza sie tez lata praktyki ale nie mozna sobie przyjechac do norwegii i zaczac prace od 230 nok na budowie !!! Tyle, pozdrawiam wszystkich.

do Stefana

A ja pracuje w tej firmie od 5 lat i nie chce zmieniac tej firmy, jest to super extra fima i maja extra stawki. Zapewniaja ciaglosc pracy.

Stefan

[usunięte przez moderatora] Jesli chodzi o ta firme, to dziala na takich samych zasadach jak np. Jobzone, Manpower, Adecco albo Bergenpersonell. Pracuje w Clok Wrok od 6 miesiecy i lubie zawsze dogadalem sie(usunięte przez administratora) W/w firmy to firmy, ktore posrednicza w pracy!!! I nie oczekujcie, ze beda za Was wsystko zalatwiac: konto bankowe itd!!!!! To nie jest przedszkole!!!! Jak ktos chce pracowac za granica to musi byc bardziej samodzielny. Czy w Polsce Wasz szef zalatwia Wam papier toaletowy czy konto w banku? I najwazniejsze - zacznijcie sie uczyc przynajmniej j.angielskiego - bardzo ulatwia to zycie w Norwegii!!!

Clockwork

ja - 2012-02-24 09:59:20 Po co sie pytacie ile sie tam zarabia i co robilem. W tej firmie trzeba sie pytac ile maja pracy, bo mozna przyjechac, posiedziec 2 tygodnie bez pracy i wywala Ciebie. Mozesz tez popracowac 3 dni i dalej posiedziec 2 tygodnie bez roboty. Czyli tez zjazd do domu. I jeszcze sie bedziesz martwil czy obciaza Ciebie za mieszkanie. Narzedzia to tez kosmiczny problem w tej fimie.Dziwne oszczednosci.Za mieszkanie z pierwszej wyplaty zabieraja kase za 2 miesiace + prad.Firma nie pomaga w zalatwieniu meldunku, policji i banku. Kasy nie wyplaca jak nie bedziesz mial kata Norweskiego. Nie mam nic do ukrycia wiec nie bede pisal na priv. maile. PozdrawiamTwoje pretensje sa nieuzasadnione. Jezeli jestes dobrym fachowcem to zaden klient nie odesle Cie po 3 dniach bez przyczyny. Jezeli tak sie stalo to widocznie ze wzgledu na twoj brak kompetencji zawodowych lub niekomunikatywnosc w jezyku angielskim lub norweskim. Jezeli chodzi o o oplaty za mieszkanie: JEZELI WYNAJMOWALES POKOJ PRZEZ DWA MIESIACE TO PLACISZ ZA TYLE ILE MIESZKALES.

Łukasz
@Clockwork

Tylko widzę, że nikt tu nie mówi o 3 miesięcznym wypowiedzeniu mieszkania, sma byłem świadkiem jak koledze odciągnęli z wypłaty za 3 miesiące z góry za mieszkanie plus miesiąc bieżący oczywiście. Pracował chłopak cały miesiąc, miał dużo nadgodzin, ale niestety musiał jechać do polski i nie wypowiedział mieszkania to z całej wypłaty zabrali mu tyle że zostało mu tylko na samolot do polski ( widziałem jego Loonslipa) więc wiem co mówie

dftw
@Łukasz

3 mies w norwegii to standard, placisz 3 mies depozytu plus jeden miesiac za wynajem czyli na dzien dobry 4 mies. Tutaj Clockwork nic a nic nie zawinił. Jak np wynajecie pokoju w mieszkaniu kosztuje 5500 kr to na dzien dobry placicie 22000 kr i wszysto jest zgodne z prawem.

nowy

czy moze ktos napisac cokolwiek ktom tam pracuje badz pracowal z gory dziekuje

nowy

czy Ty pracujesz w tej firmie czy tylko znasz opinie innych osób? po co tam mieszkać i pracować skoro przez pół roku zarobi się tylko 2900 zł?

pako

ryzyko jest duże bo prace załatwiają polaczki - weź 3000 nok i licz na troche szczęścia ... ono wszędzie jest potrzebne, nikt ci nic nie da za darmo

pako

nie chce sie wtrącać ale p.wojtek nie mówił o mieszkaniu za 4500 NOK tylko o POKOJU ... a to chyba różnica ... nie wiem jeszcze jak to wychodzi z dojazdami do pracy i kosztami za to ....

nowy

prosze o informacje o tej firmie poniewaz kontaktowali sie ze mna i zachecaja do przyjazdu

Clockwork Bemanning AS

fjord - 2011-11-20 11:36:25 firma to jedne wielkie(usunięte przez administratora).Po pół roku pracy zarobisz 2900 zł. Tyle mają ukrytych opłat mieszkanie 4250 nok,+4200 NOK za mieśiąc do przodu ,przejazdy do pracy od 600 nok-1600 nok.odpuście sobię tę firmę.Nie gwarantują ciągłości pracy.Dojazdy do pracy na własną ręke od 10 km-do 60 km.Clockwork Bemanning AS to solidny i poważny pracodawca. Firma nigdy nikogo nie oszukala. Zawsze wypłacamy pensję we właściwym czasie, zgodnie z umowami i obowiązującymi przepisami, wlacznie z placeniem nadgodzin oraz kosztow dojazdow, jesli odleglosc miedzy miejscem zamieszkania a praca przekracza 7,5 kilometra i projekt to przewiduje. Posiadamy Certyfikat Etyczny Przedsiębiorców przyznawany prze norweski urząd podatkowy ( Skateetatten) oraz Certyfikat Państwowej Inspekcji Pracy. Clockwork wypłaca pensje zgodnie z obowiązującymi norweskimi umowami zbiorowymi (tariffavtaler). Czas pracy w Norwegii reguluje Kodeks pracy (Arbeidsmiljøloven). Główna zasada mówi, że pracownik może pracować do 9 godzin w ciągu doby i do 40 godzin w ciągu tygodnia. Pracodawca i pracownik mogą jednak zawrzeć umowę o czasie pracy do 48 godzin w ciągu 7 dni. Gwarantujemy minimum 40 godzin tygodniowo pracy, ale może zdarzyć się, praca do 48 godzin tygodniowo, jeśli projekt to przewiduje. Wowczas tez wyplacane sa nadgodziny. Jezeli ktos chce, moze wynajac mieszkanie od Clockwork, ale nikt nie jest do tego zmuszany. Koszt zakwaterowania wynosi od 4250 NOK do 4500 NOK miesięcznie + elektrycznosc co drugi miesiac. Czynsz potrącany jest z wypłaty za miesiąc bieżący. Cena zależy od wielkości mieszkania, standardu i położenia. Clockwork nie ma z wynajmu żadnych zysków, pracownicy pokrywaja tylko koszty, które ponosimy za wynajmem mieszkania. Dla porownania proponujemy sprawdzic strone Finn.no i sprawdzenie jakie sa ceny wynajmu mieszkan w Bergen. Clockwork zatrudnia setki ludzi rocznie. Wiekszosc z nich uwaza nas za atrakcyjnego i powaznego pracodawce, z ktorym warto jest sie zwiazac na dluzej. Z powazaniem Emilia Sura Konsultant HR / Clockwork Bemanning AS

nikt

Szukają wolontariuszy?

Zostaw merytoryczną opinię o Clockwork Bemanning AS - Kraków

• Jak się pracuje w Clockwork Bemanning AS?

Zobacz opinie na temat firmy Clockwork Bemanning AS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Clockwork Bemanning AS?

Clockwork Bemanning AS