Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Czy to prawda że mamy wybierać urlopy żeby Ukraińcy mieli pracę. Jeśli to prawda to wydaje mi się że hutchinson sięgnął dna.

Tak prawda

VDG

Gdzie są zwiazki zawodowe? Od czego są zwiazki zawodowe? Robia z nami co chcą a zwiazki nic. To po co one są?

Operator
@VDG

Jakie związki?Mamy przykład jeżeli chodzi o podwyżki,flagi,pikieta i wielka lipa.

Lipa
@Operator

Racja nasze zwiazki to wielka lipa

@Lipa

To sobie załóż swoje i działaj. Prawo tego nie zabrania. Central związkowych ile chcesz, ktoś przygarnie. Pokaż czy poza narzekaniem potrafisz coś więcej. Jak ludzie stali pod 3 to pewnie miałeś to (usunięte przez administratora) Po aneks to pierwszy łapę wyciągniesz.

Bbb
@VDG

A jesteś wogole w związkach żeby się wypowiadać??

@Bbb

I po co się głupio spinacze? I tak z podwyżki pewnie nici póki co bo największe koncerny samochodowe już zatrzymały produkcję i będzie znowu kryzys a co za tym idzie dobra wymówka co do podwyżki.haha.

Lipa
@Yyy

Przez wiele lat co miesiąc ściągacie mi skladke na zz, więc chyba mam prawo oczekiwać wsparcia od zwiazkow. Bezczelnością jest z twojej strony, ze sobie mam założyć swój i pokazywać co potrafie jak już tyle pieniędzy odemnie ściągnęliście i od wielu innych pracowników. Dlaczego w tym zakladzie pracownicy z Ukrainy, którzy nie należą do zwiazkow i nie placa składek na zz mają większe prawa niż ja i zarabiaja więcej niż ja? A jak się człowiek upomni o swoje prawa i skrytykuje, że coś tu jest nie tak to zaraz wyxpiqrdqalaj że zwazkow. Ale przez te wszystkie lata moje i innych ludzi pieniadze dobrze się brało. Jeste bezczelny. Już związku zawodowe nie będą mie okradana. Aneksy powinniśmy mieć od stycznia.

@Lipa

o co ci loto kolego? Jak ci źle i ZZ się nie podobają to KTO cię tam trzyma? Kto cie zapisał? Jesteś wolny rób co chcesz. Najlepiej jak się wypiszesz to skieruj się do kierownika i poproś o aneks z wyrównaniem od stycznia, a potem powiedz jak było i ile dostałeś. Może pójdziemy w twoje ślady.

Wala
@Yyy

Ale to chyba wy powinniście dbać o nasze interesy skoro już jesteście a nie obrażać się jak dziecko. Wy nie widzicie ze od stycznia poszły w górę najniższe stawki a oni nam wciskają ciemnotę że wychodzi tyle z dodatkami. Przy czym mowa o stawce a nie dodatkach. Bo podwyżka jest stawki godzinowej. A oni nam mówią że z dodatkami tyle mamy. To do kogo ludzie mają się zwrócić. Przecież to najgorszy zakład i jedno wielkie (usunięte przez administratora) Trzeba to poprostu zgłosić a wy pomóżcie bądźcie wsparciem dla ludzi i interweniujcie w tych sprawach bo chyba po to jesteście a nie tylko się obrażajcie. Bo wywalczycie podwyżkę która nam się poprostu z urzędu należy i to dopiero będzie żenada.

@Wala

jacy wy? Jak należysz to my. Masz takie same prawa i obowiązki jak ci którzy chodzą na rozmowy czy pikietują pod zakładem. Jak nie należysz to możesz mówić wy, ale wy mają w bronić interesów swoich. Niestety prawo u nas takie że wszyscy dostają chociaż tylko nieliczni nadstawiają swoje cztery litery. Z urzędu to się należy 3010 brutto i ani grosza więcej.

MyWy
@Yyy

Umiesz liczyc licz na siebie. Przy ostatniej pikiecie pokazaliście swoją siłę, garstka ludzi i to jeszcze najwięcej osób z Lesnianki. Bardzo przykro to jest ze zamiast jednoczyć ludzi to ich do siebie zrazacie. To że ludzie was nie popierają to pretensje miejcie tylko do siebie. Powodzenia

@MyWy

kto nie może się doczekać podwyżek niech idzie po aneks do kierownika. Garstka jeszcze próbuje coś dołożyć od siebie, reszta tylko czeka aż im skapnie, a potem wylejecie (usunięte przez administratora) że mało ile by nie było no i że wina związków. Pikieta była w interesie każdego czy jest czy nie jest w związkach, bo idzie o pieniądze, ale widać większości pasuje stawka.

Huk

Nie wiem co tu jeszcze robią faceci zamiast bronić swojego kraju siedzą w hutinsonie

Dudu
@Huk

Nie każdy poczuwa się do obowiązku obrony swojego kraju i w pełni to rozumiem, jeśli to u nas miałaby być wojna w życiu nie walczyłbym za ten PISland

Huk
@Dudu

Ale na fejsie siedzą i wrzeszcza zamknijcie nam niebo dajcie to dajcie tamto A sami co tchórz ich oblecial

Ukraina
@Huk

Każdy taki madry jest już widzę jak Polacy by szli walczyć za swój kraj ale Ukrainę łatwo oceniać spójrzcie najpierw na siebie bo na każdym kroku pokazujecie jak nas nie nawidzicie my rozumiemy i słyszymy to na przerwach obyś ty nie musiał iść walczyć za swój kraj

Rambo
@Ukraina

Myślący Polak nie pójdzie walczyć za swój kraj,bo juz dawno nie ma kraju Polska.Jest Polin jak niedawno powiedział prezydent duda na spotkaniu z rabinami żydowskimi. Pozatym sprzedali nas podpisując dziwne traktaty unijne. Jakby do czegoś doszło u nas, to ja będe bronił własnego domu i pola.Najwyżej pójde do lasu żyć jak zburzą mi dom,i tam będe(usunięte przez administratora)się z ruskim ścierwem.A reszta niech idzie umierać za Pisowców. Polaków najbardziej wkurza to że dla nas nie ma nic,poza podwyżkami cen w sklepach i na stacjach paliw,a dla uchodzców z Ukrainy których już jest prawie u nas 5 milionów jest wszystko. Za darmo mieszkanie,jedzenie,500+,praca,leczenie,szkoła dla dzieci.To wszystko jest opłacane z naszych podatków,bo rząd nie ma własnych pieniędzy.

Areelu
@Ukraina

Naprawdę się nam dziwisz, naprawdę nie rozumiesz dlaczego tak jest? Kolega powyżej napisał Ci część prawdy, jak to w Polsce wygląda. Nie jest wesoło, u nas także są oligarchowie, choć otwarcie się o tym nie mówi, a to, że was przyjmujemy, to niestety kosztuje nas wielce. Nie zauważyłeś, że ceny skoczyły praktycznie dwukrotnie, że paliwo kosztuje już prawie 8 zł, że wszystkie rachunki poszły o minimum 40% w górę i to wszystko dlatego aby pomóc wam. Zastanów się nad tym zanim zaczniesz pokazywać na nas palcem, czy wylewać na nas żale, gdyż my w tym momencie was utrzymujemy z naszych podatków, my nie jakiś tam abstrakcyjny rząd, więc nie wiem o co masz pretensje i roszczenia.... Nie zapominaj też o tym, że Polska funduje wam gaz (już od lat), broń, amunicję, mundury, bez zwrotne pożyczki i wiele, wiele innych grantów.... Ludzie to widzą, ceny rosną i łatwo jest połączyć kropki, na co kasa płynie z nadmiernych opłat i podatków, a raczej na kogo. I Ty jeszcze zarzucasz nam... co, chamstwo, nieżyczliwość, no weźże się mocno nad sobą zastanów, bo roszczeniowość, aż bije od Ciebie na kilometr.

DZIADEK
@VDG

JAKIE ZWIĄZKI ZAWODOWE ?? KILKA LAT POGOTOWIA STRAJKOWEGO ?? PRZY TAK (usunięte przez administratora) ZWIĄZKACH NIE BYŁOBY KWK WUJEK

Stamtąd

To nie prawda. Ja mam stary urlop i nie mogę wybrać bo nie ma kto robić.

UJ

Nadgodziny sobota 50 procent Nadgodziny niedziela 100 procent A 13 pensji nie będzie (usunięte przez administratora) na kółkach ten zakład

Hacz
@UJ

Bo robota ruszyla na nowy rok na C tez nowy projekt jest i haratają

@UJ

Masz rację niema roboty niestety

Uj
@Xd

Jak nie ma roboty Xd zaklad pracuje 24h/7 dni w tygodniu a ty mi mowisz ze nie ma roboty + przychodza nadgodziny na b i c . Roboty to moze nie bylo w pazdzierniku gdzie delegowali na inne hale

Prawownik

Administracja na Z1 dalej nie wie na czym stoi. Czy mi się tylko wydaje czy niewygodne wpisy o podwyżkach znikają ?

Go

W zależności ile cie nie ma. Jeśli przykładowo dwa tygodnie to zabierają ci połowę stażowego.

Sese

Pytanie do związków .Jak wypadły negocjacje i czy zostaniemy poinformowani.

Zsz
@Sese

Cięcia totala, benefitu, podwyżek, premii

Bhp

Dlaczego nikt nie zainteresował się zdarzeniem z zeszłego tygodnia gdzie facet jeżdżący tym zewnętrznym wynalazkiem zwijał się z bólu na budynku A?Po co nosicie na kaskach i koszulkach te oznaczenia pierwsza pomoc?A druga sprawa że kierownictwo magazynu wywiozło chłopa z zakładu zamiast wezwać karetkę.(usunięte przez administratora)Ktoś za to odpowie

@Bhp

Pewnie mu zaproponowali pracę na wyższym stanowisku żeby tylko wypadku nie zgłaszać to ich częsta praktyka

Kar

Dlaczego od stycznia nam minimalnej nie podnieśli ? Tj zgodne z prawem? Skoro jest odgórne

Xd

Będzie 13 wypłata w styczniu ?

Oj
@Xd

Cięcia załogi, trzynastki, benefitu i totala.

Kochamhutchinson

Kocham hutchinson kocham ten zakład i wspaniałą amosfere jaka jest między kierownikami a pracownikami jedynie jakie mam marzenie to żeby przejeli mnie z adecco do haczka

Hutchinson

Podwyżek w końcu nie będzie? Czy już zaklepana bez wiedxy innych najchukowsza opcja? 13 niema podwyżki niema totala niema wam to ludzie pasuje?

Byłyzią

Czy są jakieś miejsca pracy w okolicy (Żywiec/Bielsko/Czechowice, coś takiego), w których można pracować wyłącznie weekendowo? Albo chociaż mieć jakieś niestandardowe godziny pracy jak w maku czy na ochronie? Bardzo mi odpowiadała praca tutaj (Z1), bo komfortowo mogłem łączyć ją z nauką, a sama praca dała się nawet lubić. Ciut lepsze podejście do ludzi i pewnie dalej bym pracował, no ale jest jak jest. Może ktoś trafił coś fajnego po "ucieczce" stąd i podzieli się opinią, z góry śliczne dzięki. PS. Przez chwilę zastanawiałem się czy dodać to pytanie, bo piszę o potencjalnej konkurencji i jest to trochę nieeleganckie, żeby byłemu pracodawcy z którym rozstałem się w zgodzie, takie rzeczy pod nos podrzucać. No ale z drugiej strony GoWork to przede wszystkim platforma dla kandydatów, pracowników byłych i obecnych, żeby wymieniać się opiniami i doświadczeniami z prac, a nie prywatne marketingowe podwórko firmy, więc sądzę, że takie pytanie ujdzie.

Xd

Bony na kwitkach są ale na koncie nie (usunięte przez administratora)

Bon

Niezwłocznie wysłaliśmy przelew.

Pp

To wejdź na ich stronę internetową to zrozumiesz jak można pomagać pracownikom. Enersys tam działają,kto tam pracuje w samych superlatywach o ZZ mówi. Pozdrawiam

Micoo

Co tam jutro kolejne pranie mózgów na spotkaniach z Panią szefową kadr? Będzie nam znów wygarniać ile to pracowników na l4 i abyście w grudniu nie chorowali.. Na poprzednim spotkaniu które było, robiła to w tak bezszczelny sposób jakby wszyscy, którzy na l4 idą byli symulantami, jakby człowiek nie miał prawa zachorować pracując w hutchinsonie. Gdzie są związki zawodowe? Czy tak jej wolno wrzucać wszystkich do jednego wora i mówić bezpośrednio ze chorujecie bo się wam robic nie chce i będziemy na was kontrolę nasyłac? Jak bedzie gadanie o kryzysie finansowym (bo wiadomo podwyżki trzeba dac) to trzeba poprosic tą Panią niech przedstawi faktury ile firma płaci za to sprawdzanie pracowników czy są w domach bo na takie głupoty pieniążki są.

Matka

Jednak nie było wypłaty. Przykre

Lajjder

W tej firmie byli normalni liderzy i nadgorliwi liderzy. Ale najgorszy to był ten typ cwaniak :) Z normalnym liderem się dogadasz, nadgorliwca wyczujesz i kupisz sumiennością. Ale na tych cwaniaczków liderów, to szybko odechciało mi się patrzeć. W teorii niby lider, a w praktyce duże dziecko. Zawsze zero pojęcia o tym co się na sekcji dzieje, zawsze chłopa trzeba szukać po innych sekcjach gdzie (usunięte przez administratora)opowieściami mchu i paproci, nigdy sam z siebie nic nie pomoże/ułatwi (ignorancją wręcz utrudni), zawsze po linii najmniejszego oporu, pióra nastroszone. No i oczywiście wszystko sobie bierze do siebie. Raz gościowi zwrócisz uwagę, nadepniesz na odcisk i robotę poświęci, żeby tobie utrzeć nosa. Z perspektywy lat tylko żal, że człowiek(usunięte przez administratora) za (usunięte przez administratora) do kierowniczki nie przytargał, zamiast znosić to wszystko :) No ale młody(usunięte przez administratora)byłem, takim łatwo na głowę wejść. Chociaż jak patrzyłem na serdeczne uściski liderów i kierowników, to to chyba jedna klika. Do dzisiaj pamiętam jak miałem nowego na stanowisku, a lider wrzucił mi takie referencje, że starzy braki robią, a gość w pierwszym dniu ich nawet nie powinien oglądać :) Jazda praktycznie na dwie formy (wiecie jak to z nowymi), same cięższe referencje, a lider przychodzi co 2/3 cykle i funduje skakanie po referencjach, żeby nie było za łatwo. Jeszcze o godzinie prawie 13 biegasz po magazynie i bazgrasz po kartce, a to wszystko słuchając pretensji dlaczego takie tempo a nie inne i zbierając (usunięte przez administratora) za dosłownie wszystko, co nowy pracownik zrobił źle, swojego pierwszego dnia. To była dniówka w jednej kałuży potu, miałem skróconą przerwę, nie zapaliłem jednego papierosa, pracowałem za dwóch i dostałem (usunięte przez administratora) na fajrant. To był mój ostatni dzień pracy. Prace fizyczną przebolałem, niskie zarobki przebolałem, ale gdybym chciał(usunięte przez administratora) znosić, to bym sobie poszedł na budowę za trzykrotność zarobków. I wiecie, że poszedłem? I okazało się, że przy łopacie ani jednego takiego (usunięte przez administratora) nie znalazłem jak mój były lider :) W ogóle zastanawiam się teraz ilu młodych chłopaków do was przychodzi, chce im się robić, są w stanie zaakceptować niższą wypłatę, ale zależy im po prostu na tym, żeby robić w fajnych warunkach, w fajnej atmosferze. Każdy młody chłop może iść na budowę i zarabiać X więcej niż tu, to nie jest filozofia, ale nie każdy chce, bo naprawdę wielu chłopakom nie odpowiada jak to stereotypowo na budowie wygląda. Wymagają od was takiego minimum, w końcu macie tych swoich ukochanych "pracowników którym nie zależy tylko na pieniądzach", a wy im nawet ciut lepszej atmosfery od pijanej budowy nie potraficie zapewnić. Ta firma nie broni się niczym i jest skazana na (usunięte przez administratora) historii.

Ur

A co w tym roku nie ma 13stki? A to nie tak że zakłady pod totalem mają to co roku ? Panowie związkowcy z lesnianki może się do tego odniesiecie?

Ciekawski

Będzie total wypłacany w tym roku w z1 ?

Jasiek AJP5

M. Obrocki myśli że jest dyrektorem (usunięte przez administratora) jest dze się po ludziach ana zmianie C ma podobna liderkę sekcji nie icie tam to są dwa (usunięte przez administratora)

JEDNAK NIE TU XDDD

No i super, już widzę, że oferty autoklawu, które były pod Hutchinson przerzucone pod jakąś śmieszną agencyjkę. Wiem mniej więcej czego się można po autoklawie spodziewać, chwilę się biłem z myślami, ale jakoś się przekonałem, a wy mi tu (słowo niecenzuralne:)) z agencją pracy wyskakujecie? Poważnie? Wiecie dobrze w jakich warunkach to jest praca i jeszcze dziadujecie? LUDZIE NIE CHCĄ AGENCJI PRACY, LUDZIE CHCĄ NORMALNYCH WARUNKÓW PRACY. JEŻELI PRACOWNIK CHCE U WAS PRACOWAĆ, TO NIE POTRZEBUJE SŁUPA OGŁOSZENIOWEGO, KTÓRY BĘDZIE Z NIEGO WYSYSAŁ KREW. Może do ściągania taniej siły roboczej z drugiego końca świata, tacy sutenerzy się przydają, ale polskojęzyczni pracownicy to chyba wszyscy są z okolicy. DZIECI W ŻYWIECKIM PRZEDSZKOLU WIEDZĄ, ŻE JAK SKOŃCZĄ 18 LAT TO SOBIE MOGĄ PRZYJŚĆ DO HUTCHA XD, JAKI JEST REALNY POŻYTEK Z TAKIEJ AGENCJI PRACY? ANI TO NIE PROMUJE TEGO ZAKŁADU, ANI NIE JEST ATRAKCYJNE Z PUNKTU WIDZENIA KANDYDATA. Przecież macie swoje kadry, wielki Hutchinson zbankrutowałby zajmując się rekrutacją? Lepiej to zlecić 20 agencjom pracy? W jakim świecie jest to dla was atrakcyjne i opłacalne? Czy przychód takiej agencji to wyłącznie to, co złupią z pracownika, bez żadnego wkładu z waszej strony? Tutaj jest cały haczyk w umowach tymczasowych. Wolicie żebyśmy my stracili, żebyście wy dołożyli, żeby jakiś podmiot dostał pieniążki za frajer, tylko dlatego żeby jak najmniej się z nami związać. Bo dla was jesteśmy, narzędziem do pracy, a zarazem potencjalnym balastem. Teraz właśnie fajnie wychodzi wasza selekcja. Wasze postrzeganie ludzi, którzy muszą zajmować się tym, czym się zajmują. Dla was nie ma różnicy między pracownikiem niewykwalifikowanym, który uczciwie pracuje i jest kumaty, a pracownikiem niewykwalifikowanym, któremu brakuje klepki. Wy macie jeden worek, worek roboli z najgorszymi stereotypami w pakiecie. W worku roboli są ludzie normalni i ludzie, którzy ocierają się o średnią (usunięte przez administratora) Ciepło pozdrawiam przy okazji agencję pracy na R, która (słowo niecenzuralne:)) nie rozumie, że lokalizacja ogłoszenia odpowiada lokalizacji miejsca pracy, koniec kropka. Oferujecie pracę w Żywcu, to dajecie ogłoszenie w żywcu. Dajcie sobie nawet 10 ogłoszeń, ale W ŻYWCU. A nie ogłoszenia powystawiane na każdą miejscowość powiatu, a miejsce pracy jedno. To że OLX wam na to przyzwala, nie znaczy że ta praktyka nie jest pospolitym zaśmiecaniem ogłoszeń.

Rąk brakuje do roboty.
@JEDNAK NIE TU XDDD

Ryba psuje się od głowy. Problem polega na tym, że w dziale kadr też się nie chce i też lecą po najniższej linii oporu. Łatwiej dyrektorowi pokazać cyferki, że "tyle a tyle udało się nam zrekrutować" (nie ważne, że to odpad z innych zakładów), niż pokazać, że udało im się pozyskać jednego, dobrego pracownika. Nawet gdyby się im udało, to i tak wrzucają go do roboty i dalej się nie przejmują jego losem. Poza tym człowiek, który się wyróżnia ma najczęściej (usunięte przez administratora), bo a) albo stanowi zagrożenie i należy się go pozbyć, albo b) dokłada się mu roboty "bo przecież umie" xD. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 737.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 674, z czego 161 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.