Opinie o Centrum Kształcenia Optimum w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Centrum Kształcenia Optimum. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Centrum Kształcenia Optimum o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Kształcenia Optimum w Toruń

alkra

Cieszę się że są opisy pozytywne, bo negatów jest nie miło czytać. Zastanawim się przed szkoleniem w Optimum czy jechać. Jaka to praca, choć poglad sprzedaży mam. Jednak w Optimum to coś innego dla mnie. Proszę o wsparcie. :) pozdro

Kronos

enriqe - 2013-04-18 17:25:39 Widzę trzy negatywne wpisy, a z treści wynika, że dokonała ich jedna osoba. Albo to zasługa konkurencji, bo nigdy nie grała fair, albo ktoś wyraźnie zionie nienawiścią do właścicieli firmy, bo spodziewał się, że te kilka tysięcy to dają za samo podpisanie umowy z nimi. Część osób, które szkoliły się ze mną tak się zachowywała, jakby przyszły pracować w biurze za stałą pensję i liczyły na wypłatę przynajmniej za jeden miesiąc. Pracuję z Optimum od dawna i widzę jak się przewijali tu różni ludzie, ale co by nie mówić, nigdy nie słyszałem o tym, żeby ucierpiał ktoś, kto się tej pracy podjął i faktycznie wykazał się jako handlowiec. Widziałem natomiast, że wiecznie był problem z takimi, którzy przyjeżdżali na szkolenie „rozejrzeć się” trochę, a jak okazywało się, że do pracy w ogóle nie wyszli i ktoś im kazał koszty noclegów, obiadków zwracać, to się poczuli skrzywdzeni i jak to zwykle bywa, najlepiej ulżyć sobie w Internecie, na forach. Z mojego szkolenia też dwie takie osoby , które nawet jednej rozmowy nie poprowadziły dzwoniły do mnie, żeby coś wpisać. Jak powiedziałem, że ja pracuję i jestem zadowolony, to więcej się nie odezwały. Moja ocena tej pracy nie pasowała do ich oceny, tyle że ja wiedziałem jak to wygląda, a im się wydawało, że zwąchały aferę. Od nowych przedstawicieli wiem, że sporo się zmieniło na korzyść osób zaczynających tą pracę, tzn. że zarobki są dużo korzystniejsze w pierwszym okresie pracy niż wtedy kiedy ja zaczynałem, ale problem chyba faktycznie w tym, że wśród takich, co szukają dziś pracy wiele jest osób, które zobaczą tu tylko duże pieniądze, ale już nie zastanawia ich, że nikt za darmo nie zamierza im ich płacić. Uważam też, że lepiej by całe Optimum na tym wyszło, gdyby zaostrzyło kryteria naboru i nie przyjmowało osób, które nie mają żadnego albo prawie żadnego doświadczenia sprzedażowego, bo to one zazwyczaj zaczynają potem zgłaszać jakieś zastrzeżenia. Nie wystarczy być komunikatywnym i lubić pracę w nienormowanym czasie, żeby być odpowiednim kandydatem do tej pracy. Ktoś kto posmakował pracy w sprzedaży na pewno nie będzie narzekał za warunki pracy, chyba że szuka Bóg wie czego ..."Widzę trzy negatywne wpisy, a z treści wynika, że dokonała ich jedna osoba". Ale ja nie widzę tych negatywnych wypowiedzi GDZIE ONE? Zostały usunięte. Sądzę, że coś o tym wie właściciel. Gdyby firma była w porządku to nie trzeba byłoby usówać negatywnych opinii i gwiazdek byłoby więcej, lub wogóle nie byłoby wpisów "biała karta". "jak okazywało się, że do pracy w ogóle nie wyszli i ktoś im kazał koszty noclegów, obiadków zwracać, to się poczuli skrzywdzeni" Widzę, że młody jesteś, ponieważ w szanujących się firmach szkolenia pobyt i pozostałe pokrywa pracodawca. Szkolenia są "spędem" do "przesiewu", bo co nas to kosztuje. Wiesz, nie chce mi się dyskutować z tobą o tej MIELĄCEJ NAIWNYCH LUDZI firemce. I nie wygłaszaj swoich mądrości o pracy handlowca poniżając innych, ponieważ dyskutujemy tu o podejściu właściciela do tych co zgłaszają sie do tej pracy. Portal ten służy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami o danej firmie. Moje zdanie jest takie OMIJAJCIE JĄ Z DALEKA!!!!

zdecydowanie nie
@Kronos

opinie nie są wyświetlane gdyż co najmniej 2wie już pisałam oczywiście dające do myślenia

Aneta W.

Pracuję w Optimum od niedawna, bo zaledwie 2 miesiące. Nie wiem jak wyglądały umowy kiedyś, ale umowa, którą ja podpisałam zawiera tylko jedną karę – za podjęcie działań konkurencyjnych. To, że pracuję jest kwestią mojej woli, a nie obowiązków, czy kar. Wypłatę dostałam zgodnie z umową o czasie, wszystkie informacje uzyskane podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdziły się dość szybko, tj. nikt na rozmowach nie ukrywał przed nami, że trzeba przeprowadzić spotkania z uczniami w szkole, a później umawiać się z tymi rodzinami, które zgodzą się przyjąć nas w domu i że to trzeba jechać do ludzi, bo sami nigdzie nie przyjdą – nie będzie im się chciało. Umawiam się telefonicznie, więc tych którzy sobie nie życzą spotkania na szczęście nie muszę oglądać, co przyznam daje mi spory komfort. A praca jak każda inna w sprzedaży, wiedziałam na co się decyduję. Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi kosztami. Żaden pracodawca, u którego dotychczas pracowałam, nie dawał mi pierwszego dnia pieniędzy na to, żebym miała za co dojeżdżać. Owszem, musiałam dotrzeć na szkolenie i pokryć sobie koszty noclegu, ale dostałam potem zwrot z pierwszą wypłatą i to z nawiązką, bo tak naprawdę było to dwa razy tyle ile wydałam na całą operację. Podsumowując myślę, że to nie jest praca dla sfrustrowanych ludzi, którzy sądzą, że wszystko im pracodawca powinien pod nos podetkać, a oni się ewentualnie zastanowią czy kiwnąć palcem.

pracodawca
@Aneta W.

Pożądny pracodawca opłaca koszty związane ze szkoleniem i noclegiem..a nie żerują na naiwności i chęci do pracy wśród bezrobotych...prwdziwe firmy szanujące i doceniające pracowników nie stują takich praktyk...płcając szkolenia i zapewniając mu nocleg inwestują w swoich pracowników..i tak to powinno się kręcić..

enriqe

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Toruń
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
logo firmy Prawnik
ONDE S.A.
logo firmy Doradca Klienta Biznesowego
Polenergia Fotowoltaika S.A.
Marzanna

Witam, nie zgadzam się z przedmówcą, współpracuję z firmą OPTIMUM od listopada 2012r. i nadal chcę współpracować:). Firma owszem oczekuje wyników...ale bardzo ładnie za nie płaci:), nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach...czasach bezrobocia każdy szuka pracy, niekoniecznie związanej z własnym wykształceniem,"tonący brzytwy się chwyta"..moi drodzy to nie jest praca dla każdego....pracę trzeba czuć..lubić...tu się nie da pracować"na siłę"...tu się pracuje "sercem".."umysłem"...negatywne opinie...na ogół od osób które nie sprawdziły się w tej pracy...taka nasza polska mentalność...zawsze ktoś musi być winny..tylko nie my sami....polecam pracę...ale....dla ludzi którzy wiedzą co to jest..a przede wszystkim lubią kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem...pozdrawiam...przedstawiciel regionalny-(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Kształcenia Optimum - Toruń

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Kształcenia Optimum?

Kandydaci do pracy w Centrum Kształcenia Optimum napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum Kształcenia Optimum