Opinie o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. w Częstochowa

Maja

Dawno już nie było żadnych opinii od pracowników Kobnext. Jak obecnie wam się pracuje w firmie? Czy były jakieś zmiany od czasu wprowadzenia ostatnich komentarzy? Co nowego słychać w firmie? Nadchodzi letni sezon i w firmach budowlanych pewnie wiele osób będzie szukać zatrudnienia, dlatego wasze komentarze będą bardzo użyteczne.

KIZ

Zwracam się do wszystkich, którzy tak bardzo zostali poszkodowani przez Kobnext, do tych co opisują tu swoje niezadowolenie i do tych którzy "wiedzą" że firma jest nieuczciwa. Zadajcie sobie szanowni Panowie pytanie, czy nie ma winy ( tak całkiem prze przypadek ) po waszej stronie. Jestem kierownikiem inwestycji zagranicznych w Kobnext, od 6 lat i opiszę wam teraz potencjalnego niezadowolonego z pracy w Kobnext, opisze kilka przykładów: Przykład 1. Przyjmujesz się do firmy w charakterze ( dajmy na to ) zbrojarza. Otrzymujesz informację, że na budowie takiej a takiej pracować będziesz, z kierownikiem takim a takim ( oszustem takim jak ja), że zarobek jest uzależniony od przerobu ( najczęstsza opcja) i mniej więcej wychodzi dajmy na to od 1 do 5 jednostek płacowych ( będę używał skrótu "jp")za godzinę. Zadowolony już liczysz, że po przepracowaniu przynajmniej tych 170 godzin otrzymasz 170 x 5 jp = 850 jp, czyli jest zajebiście. Po czym przyjeżdżasz do mnie , czy do innego "wyzyskiwacza" i już po pierwszej wypłacie masz dylemat, bo nie masz 170 x 5 jp, tylko 170 x 1 jp. Jak to możliwe? Ty zbrojarz! i najniższa z dopuszczalnej stawek! Czemu??? Więc uważasz, że zostałeś oszukany, bo przecież pracujesz zajebiście, starasz się a tu "złodziej" kierownik tak cie oszukał, dał najniższą stawkę. Więc zwalniasz się, wcześniej, lub później i wypisujesz głupoty na Go Work'u. A prawda jest taka, że nie jesteś zbrojarz, powiedziałeś, że jesteś , ale nie jesteś. To , że gdzieś pracowałeś przy zbrojarce, nie czyni z ciebie zbrojarza, to że nie narzekali na cienie, też nie. Skoro jesteś zbrojarz, to czemu do cholery jasnej nie czytasz rysunków?, czemu czekasz, aż ktoś ci pokaże gdzie masz co wiązać? czemu się dziwisz, że masz 1jp? Więc nie wypisuj bezsensów na tej stronie, tylko idź się dokształcić, by w przyszłości otrzymać 5 jp, bo będziesz czytał rysunki, lub potrafił przewodzić grupie osób, lub potrafić porozumieć się w języku angielskim, czy niemieckim i będzie można na tobie polegać. To takie właśnie osoby otrzymują 5jp/h, a nie wiązacze zbrojenia, jak ty. Przykład 2. Początek jak wyżej, z tym, że zapomniałeś poinformować w biurze, że lubisz sobie walnąć w rurę i że tego nie kontrolujesz. Wywalam cię więc z budowy, wnioskuję o zwolnienie dyscyplinarne i mam w (usunięte przez administratora) co z tobą będzie w Polsce. Byłeś zagrożeniem życia i zdrowia współpracowników na budowie, a to jest dla mnie najważniejsze, wiec ciao bambo. Oczywiście w domu i tu na stronie informujesz wszystkich, że Kobnext to oszuści, że co innego obiecywali, co innego dają. NIe potrafisz być szczery sam przed swoją rodziną??? Chyba czas się leczyć z uzależnienia. Przykład 3. Przyjeżdżasz ze świadomością, że otrzymasz 1jp/h bo wiesz, że nie jesteś fachowcem, zdajesz sobie sprawę, że bedziesz pracownikiem. Więc co, więc obijasz się jak możesz, w erze ogólnie dostępnego netu, siedzisz na nim a twoi koledzy zapieprzają i dziwisz się, że cie zwalniamy z Kobnext'? Jako kierownik muszę wiedzieć i widzieć wszystko, robisz wolniej od reszty, nie przykładasz się, sorry koleś wypadasz. I już po powrocie do Polski, a czasami jeszcze przed płaczesz tu na stronie jak to źle cię traktowali. Panowie! Zastanówcie się ile winy jest po waszej stronie. Jako kierownik chcę mieć jak najlepszych pracowników, wiem , że muszę ima dobrą stawkę dać by byli zadowoleni, na prawdę łatwo do takiej grupy dołączyć, wystarczy popracować nad samym sobą. Nie zwalnia się dobrych pracowników, wręcz przeciwnie, dba się o takich. Firma oszukująca swoich ludzi utrzyma się na rynku w dzisiejszych czasach tylko chwilę, bo zabraknie im fachowców, A my w Kobnex mamyprawie 300 wartościowych pracowników, którzy pracują już lata z nami i nie myślą o zmianie pracy. Zapewne zdarzają się kierownicy, którzy nie są obiektywni, zapewne zdarza się kolesiostwo, jednak w przypadku otrzymania takich informacji, moi zwierzchnicy szybko to usuwają. Życzę wam wszystkim, poszkodowanym i nie poszkodowanym, znalezienia jak najlepszej pracy, spełnienia się w życiu, a żeby to osiągnąć wystarczy nad sobą popracować. Z wyrazami szacunku: jeden z kierowników inwestycji zagranicznych P.S. Padałem "jednostki płacy" zamiast kwot, bo każda budowa ma inne stawki, niższe w Polsce, o wiele wyższe za granicą. Podejrzewam, że to wyjaśnienie i tak nie powstrzyma hejterów.

Szwecja
@KIZ

Respondek
@KIZ

Nie wszyscy muszą się znać na rysunku panie kierownikiem iwiązacze są potrzebni bo muszą stal przenieść ułożyć powiązać wystarczy prowadzący jak wszyscy by patrzyli wrysunek to każdy by robił to co mu pasuje a myślę panie kierowniku że pan by chciał samych prowadzących bo sam trochę chyba się nie zna na rysunkach na100%

pytający

Czy to prawda, ze przy podpisywaniu umowy podpisuje sie u nich od razu urlopy bezplatne in blanco? Czy to prawda, ze przy podpisywaniu umowy daja tez do podpisania wypowiedzenie o prace in blanco bez daty, ze sobie moga wpisac pozniej sami? Czy to prawda, ze pracuje sie na kontraktach w szwecji i w niemczech duzo ponad 200godz na miesiac a podatki od tego placa tylko z nominalu a ponad nominal nie placa podatkow? Czy to prawda, ze placa czesc kasy na czarno w kopertach??? Czy jesli to wszystko prawda? to czy pracownicy sie na takie cos godza i dlaczego? Ktos odpowie na te pytania???

żona jednego z pracownikow
@pytający

a to jakis konfident chyba pyta firma jest jedyna wyplacalna w Czestochowiea jak komus nie pasuje niech siedzi w domu .proste

Odpowiadający
@pytający

Oto odpowiedź czemu zgadzam się pracować w tej firmie?? bo po 5 latach w Kobnext, kupiłem nowy dom n raty, bo stać mnie na nowy samochód, bo jeżdżę z rodziną co roku na egzotyczne wakacje, bo nie muszę patrzeć w oczy dziecka i tłumaczyć , czemu nie mogę kupić mu zabawki. A co najważniejsze nie muszę szukać lepszej pracy i nie mam podstaw by pisać na jakichś dziwnych forach, że firma nie płaci, że źle płaci itd Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Pana, Panie Pytający ? I takich jak ja jest tu wielu, bardzo wielu.

Stary

Dokładnie tak.

Confirm

Do kiedy robia przelewy

XXX
@Confirm

około 6 dnia miesiąca czasami szybciej, raczej nie później

Pracownik Fizyczny

Przepytywany przez 3 kierowników budowy. Każdy pytał i co innego. Jeden studiował dostarczone dokumenty. Ustne ustalenia dotyczące kwoty za godzinę zaakceptowane zostały przez kierowników. W rzeczywistości nijak się to miało. W późniejszej rozmowie z dyrektorem żenada płaszczenie się przez niego o zmniejszenie ustalonej kwoty.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Precz z Kobnext

Banda (usunięte przez administratora). Jak masz ponad 260 h to licz się ze kasy nie dostaniesz całej. Poza tym podpisuje na początku całą masę kwitow inblanco. A potem trzymają cie w szachu. Jak się dopominasz o swoje prawa to ci wtedy puste papiery wypełniają według Malasiewicza woli. Jak ci nie mogą roboty znaleźć to trzymają na wolnym a potem z zarobków potrącona to co ci wypłacili. A kierownicy to zwykle KULSONY. Grupa idiotów. Podsumowując : dopóki robisz co Malasiewicza i spółka chcą to jest dobrze ale jak tylko upomina się o swoje prawa to cie wykończą. I płacą ciulowo tyle ze terminowo. To ich tylko ratuje ze ludzie nie odeszli. Ja (usunięte przez administratora) znać nie chcę.

Kierownik z importu.

@Precz z Kobnext

Przeciez cie czlowieku nikt tam nie trzymal pieprzenie w szwecji 12 tys to zle ? to znajdz lepsza firme

@Kierownik z importu.

kierownik z importu zgadzam sie z Panem w 100%

Kierownik z importu 2
@Precz z Kobnext

@Precz z Kobnext 13.11.2017 16:07 Jak to jest, że każda jadowita opinia o Kobnext pojawia się w kilka dni po wyrzuceniu kogoś z pracy. I to wyrzuceniu nie za brak umiejętności, nie za pyskowanie, nie za ciągłe narzekanie lecz za alkohol. A skoro narzeka tu ktoś na Małasiewicza, to znaczy , że bardzo krótko pracował w firmie. Ciekawi mnie też, ze gdy pytam nie pracujących już u nas pracowników, czemu nie pracują, słyszę w 90 % odpowiedź, że ten Małsiewicz to, ten Małsiewicz tamto, i że to nie ich wina i że się sami zwolnili. Natomiast gdy pytam kierowników , okazuje się,że to kierownicy podjęli decyzje o zwolnieniu tychże ludzi, i to za alkohol, więc to nie Małasiewicz. No bo jak ktoś kto siedzi 100% czasu w Polsce może być odpowiedzialny za zwolnienie pracownika w Szwecji , czy w Niemczech. Ale i tak zawsze wszystko przez Małasiewicza. Kobnext jest firmą, która ma bardzo dużo inwestycji zagranicznych, a ponieważ są poważne problemy z zatrudnieniem pracowników ( każda firma ma problemy bo nie ma dostępnych ludzi na rynku pracy) jak już mamy ich zatrudnionych, to nie pozbywamy się ich ot tak, bo sami sobie strzelilibyśmy w kolano. Nie traktujemy też ich tak jak opisałeś, bo gdyby tak było nie mielibyśmy ponad 300 pracowników na inwestycjach zagranicznych. Na serio trzeba bardzo chcieć by Kobnext kogoś zwolnił, mało tego bardzo rzadkie są przypadki, by ludzie sami się zwalniali. Ale jak zwykle odpisze mi tu ktoś " nie p...l" czy jakieś inne smętne wywody. Podsumowując: Kiedyś wszystko było przez Tuska, a teraz przez Małasiewicza ? Cóż za zmiana !

dzwigowy

Witam Chciałbym się dowiedzieć jakie są stawki dla operatorów żurawi wiezowych

@dzwigowy

prosze przejsc do firmy i spytac

Pedro

Nic odkrywczego, jak się dobrze pracuje to zwierzchnicy zauważą a lenie sądzą, że jak ich nie widać to nikt nie wie!!!

WJW.

Firma jak firma płacą terminowo Kwestia z kim pojedziesz na kontrakt dotyczy to i kierownika budowy! ale też pracowników jak jest zgrana załoga idzie robota jest kasa jest ok tyle tylko że sam jesteś dobry w swoim zawodzie jak i pozostali.A i jeszcze jedno byłem zkobnextu w Niemczech iw Szwecji 2 w Niemczech ok wszwecji5 jedna ok,ale to żadna wina Małaszewicze. Przecież jak ci nie pasuje to odmawiają. Chyba że jesteś cieniasem byłeś już i faktycznie będziesz statystą.osobiście muszę wiedzieć teraz z kim jadę.

Dub

Dziubek sundsvall to jest bajka w porównaniu z tym co dzieje się np. w galivare na kruszarni ty tutaj na lajcie wyciągasz 110kr a na kruszarni 95 i praca do bólu 250+h. Az tak zależy ci na podatku Szweckim ? co ci po nim jak i tak go nie dostaniesz bo firma go zabierze, lepiej robić w Niemczech na podatku do tego masz ulak, ta sama kasa i jesteś częściej w domu. KIZ co do ciebie to popieram to z tym alkoholem, ale podejrzewam ze tylko ty ten alkomat używasz ponieważ reszta robi fikcyjne próby nawet nie przebada pracowników bo sam z nimi pil albo się boi, polowa bodów w Niemczech w sam poniedziałek musiałaby na hotelu przesiedzieć ponieważ byli lub są pod wpływem alkoholu. Co do tego zbrojarza to G.... prawda możesz znać się na robocie i na rysunkach i wcale więcej nie zarobisz od pomocnika który nie wie gdzie wiązać i co wiązać. Pracuje ponad 7 lat i jeszcze jakoś większej różnicy nie zauważyłem na wypalcie. Ten tak zwany wiązacz który nie wie co wiąże a ma dobra bajerkę z kierownictwem i tak zarobi tyle co prawdziwy fachowiec. Polowa tym ludzi co przyjmują nie zna się prawie na niczym i co z tego ze pracuje jeden z drugim 2,4,5,7,10+ lat jak on nadal się pyta gdzie wiązać lub gdzie wbić gwoździa i w która deskę. Fachowców jest mało i będzie ich coraz mniej w tej firmie.

KIZ
@Dub

Problem z kolesiostwem kierownika, to pośrednio wina pracowników. Jeżeli nie docierają do biura żadne informacje, o tym, że jakiś kierownik pije z ludźmi i nie sprawdza ich na budowie, że faworyzuje tylko swoich kolesi, lub w jakiś inny sposób nie wywiązuje się że swoich obowiązków, to zarząd przyjmuje, że na danej budowie jest wszystko OK. Biuro to nie ekipa jasnowidzów. Musicie po prostu powiadomić kogoś w biurze, by sytuacja taka przestała mieć miejsce. I nie jest to donosicielstwo tylko dbanie o własne pieniądze, jak i bezpieczeństwo. Pominę tu fakt, że kierownik pijący z pracownikami, to po prostu osoba nie nadająca się na powierzone mu stanowisko, a kierownik nie potrafiący zostawić kolegostwa "przed bramą" i faworyzujący ich, to po prostu złodziej. Na 100 % ja nie jestem najlepszym kierownikiem, ale po pierwsze jestem uczciwy w stosunku do podwładnych, a po drugie staram się by wszystkie strony były zadowolone. Może i o moim postępowaniu w pracy ktoś poinformuje biuro kiedyś , jeżeli słusznie nie mam sprzeciwu.

Dziubek

Szwecja (sundsvall ) kilka słów :pozytywy -kasa na czas,warunki mieszkaniowe dobre ,transport firmowy,ubranie zapewnione, narzędzia są, zaliczki są, godziny pracy się zgadzają. Negatywy-3 miesiące to za długo bez zjazdów dlatego nie będą mieli pracowników, kierownik nie kontroluje pracowników pod względem alko a jest problem i robi się niebezpiecznie na wysokości w sumie popracował bym Jeszcze ale na szwedzkim podatku szkoda ze nie można się z nimi dogadać

nick

Apeluje do wszystkich - trzymajcie się daleko od tych oszustów! Co innego obiecują, a co innego wypłacają. A w Danii kradli na bezczelnego podsuwając pracownikom do podpisania papiery, że brali oni zaliczki (nikt tych zaliczek na oczy nie widział), a potem wypłata niższa o tą niby zaliczkę. Złodzieje i oszuści!!!

j-23

witam dostałem ofertę jako operator żurawia w szwecji jakie są zarobki operatorów co ile są zjazdy jakie warunki na kwaterze dzięki z góry za szczere odpowiedzi

Wiedźmin
@j-23

Zarobki od 95-110 kr/H Zjazdy sa co 3 miesiące na 2 tygodnie i znowu 3 miesiące szału nie ma jak jesteś kawalerem to robota dla Ciebie. Kwatery 1-2-4 osobowe warunki dobre przeważnie domy jednorodzinne.

j-23
@Wiedźmin

no tak ale gdzie jest ten szał? ryzykuję i ruszam na Szwecję a długo tam pracujesz?

Wiedźmin
@j-23

Kto nie ryzykuje ten nie ma. Dług o pracuje , puki sa wyplacalni kasa co miesiąc

niezadowolony

Odradzam pracę w tej firmie stawki zapowiedziane w czasie umowy różnią się z wynagrodzeniem który otrzymywałem za miesiąc pracy. Atmosfera w firmie słaba.

Żona

Mąż dostał ofertę pracy jako operator żurawia w Szwecji i po przeczytaniu opinii zastanawiam się czy warto... Generalnie stawka jest bardzo niska...

Radny
@Żona

GoWork prawdę ci powie. Zła opinia z GoWork zawsze się potwierdza. To tak jak z ludźmi. Zła opinia rozchodzi się 10 razy szybciej niż dobra.

pracowałem
@Żona

Lepiej żeby nie jechał. To jest banda oszustów i wyzyskiwaczy. Proszę trzymać się daleko od tej pseudo "firmy".

Damdom

Jakie są zarobki w Szwecji i jak zjazdy

człowiek

mam pytanie jakie warunki mieszkaniowe w Szwecji ilu osobowe pokoje itp bardzo bym prosił o szczerą odpowiedzi z góry dziękuje

MN
@człowiek

Jest nas 14, mieszkamy w 3 domkach jednorodzinnych w pełni wyposażonych, są 1 i 2 osobowe pokoje..

szkoda czasu

Jak ktoś nie ma rodziny i małe oczekiwania co do kasy . Zjazdy do kraju na swieta i ewentualnie na urlop tak to trza po 3 miesiące siedzieć a jak sie zwalniasz to stawka z automatu obniżana taka to firma oczywiście żadnych nadgodzin nie wypłaca typu 50% , 100% ani akordów jak to jest w Szwecji .

none
@szkoda czasu

Czyli wyzysk pracownika jak to w większości polskich firemek

Adek

Dostałem propozycje pracy do Szwecji jako Zbrojarz ,proszę o jakieś info odnośnie pracy ,płacy itp.

Kostek

Witam interesuje mnie praca w tej firmie i jak tam jest zarobki czy wypłaty są na czas?

ja osobiście
@Kostek

To co przede wszystkim trzyma pracowników w tej firmie to tzw. "Konstans", czyli regularne wypłaty co miesiąc, w zasadzie do każdego 5 następnego miesiąca a najpóźniej do 10 , ale ta sytuacja zdażyła mi się tylko raz a pracuję tu 5 lat.

Uj

Napisze wam tak lepsza praca w Kobnext niz siedzenie w domu pisza tu chyba tylko lesery Kobnext co miesiac placi i to dobre pieniadze , fakt oprocz Niemiec Jezeli chodzi o kase z Dani jest wyplacona dostalismy papiery z Dani ktore trzeba bylo wypelnic przy pomocy pan z biura r 4 i wyslac bo samo nie przyjdzie Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.