Opinie o HOCHTIEF Polska S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie HOCHTIEF Polska S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie HOCHTIEF Polska S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HOCHTIEF Polska S.A. w Warszawa

Na początku obiecany dłuższy czas pracy, późnej „owijając w bawełnę” doprowadzają do tego, że trzeba szybko pożegnać się z firmą. Brak jakiejkolwiek komunikacji miedzy pracownikem a przełożonym, mimo próśb i starań pracownika. Kierownictwo sugerując trudności firmy i całej branży oraz brak zasobów finansowych na pracowników, mimo obiecanego przedłużenia umowy, z dnia na dzień skraca jej czas oraz zatrudnia nowego pracownika w żaden sposób nie informując tego, który już pracuje. Zero wyjaśnień, żadnej informacji zwrotnej.

Kogo i po co mieliby podsłuchiwać? :D z drugiej strony zastanawiam się jak tutaj ludziom robota w zasadzie idzie? Chodzi mi o to, że mają jednak czas żeby takimi rzeczami się interesować? tu wyżej widzę, że ktoś próbuje warunki pracy jakoś wydobyć lecz bez odzewu. Napiszecie wprost czego można się spodziewać teraz po nowym roku?

Katarzyna

"Pracownicy poza miesięcznym wynagrodzeniem otrzymują premię uzależnioną od wyników indywidualnych i wyników ekonomicznych spółki" - cytat ze strony. Wolno mi zapytać jak z tym ostatnim teraz? Branża hamuje, to nie nowina. Mimo to mieliście może pod koniec roku jakieś premie "ze względu na wynik ekonomiczny"?

Orzeł
@Lila

Posiłki od listopada do marca jeśli w nadzorze budowy!

witam, jakich zarobków można się spodziewać na stanowisku Specjalisty ds. Zakupów Projektowych? Jest teraz dostępna oferta a nie widzę by tu o niej pisano. Zresztą same komentarze są z dawnymi datami. W ofercie wspomniano o tym, że 2 lata doświadczenia byłoby mile widziane. a co jeśli się je przebija?

Katarzyna

Emyl Nowy wpis
@Katarzyna

Z premiami w HTPL jak z yeti.

Lila Nowy wpis
@Emyl

A te dodatkowe świadczenia socjalne? co z nimi? Co konkretnie się na nie składa? Faktycznie o premii nie było wzmianki w ofercie dla projektanta stąd pytanie. cos jeszcze składa się na benefity lub są jakieś planowane?

Orzeł Nowy wpis
@Lila

Posiłki od listopada do marca jeśli w nadzorze budowy!

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie HOCHTIEF Polska S.A. na stanowisko Elektryk?

Justyna

I Ty tak właśnie miałeś? :( Bo jeśli tak to idzie współczuć.... Ale czułeś, że coś praca Ci nie idzie czy właśnie sam nie do końca wiesz z jakiego powodu to rozstanie? Bo że powodu nie podali to rozumiem ale zastanawiam się czy faktycznie w ogóle jakiś był

@Justyna

W tej firmie tak jest. Z jednej strony poklepują po plecach i mówią że dobrze wykonujesz pracę żeby potem z zaskoczenia zakończyć umowę

Marzena

Ale nie zapytałeś dlaczego rozwiązali z Tobą umowę skoro byli z Ciebie zadowoleni? Chyba nie dali Ci jej w kompletnej ciszy?

korpoludek

Pracuję prawie rok w tej firmie i widzę, że na obecnej budowie jest podobnie. Dyrektor decyduje o wszystkim w zakresie pracownika, ale unika kontaktu z nimi, tylko odwiedza kierownictwo średniego szczebla inwestycji i "zamyka się" u nich w kontenerze na 90% czasu :)

@korpoludek

90% czasu, a pozostali co wtedy robią? I czy podczas tego wskazanego odstępu czasowego istnieje możliwość na konsultacje skoro jest pod ręką? Pozostali pracownicy mają do tego jakiś dostęp, nawet jeśli dochodzi do jakiegoś unikania? I co jest tego powodem?

ktoś z budowy

Pozostali wtedy najczęściej pracują jak każdego dnia.

Tak w sumie myślicie, że to robi spora różnice? Pracodawca w każdym przypadku jest ten sam, niezależnie od oddziału czy budowy? Chodzi mi teraz o standard zasad, wszędzie jest podobnie? Z BHP dla przykładu jak każda budowa stoi? Jest teraz oferta dla speca od niego i ciekawią mnie warunki. ta oferta jest do Warszawy akurat, a do innych miast tez kogoś potrzeba? Dla przykładu do Katowic?

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Izabela

Proszę, widać, że na tym forum kobiet nie lubicie. A tymczasem ja chcę aplikować na stanowisko Koordynator Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych i firma jasno określa, że płci nie narzuca :) Prosiłabym o podanie widełek zarobkowych i informację, jak się odnoszą panowie do koleżanek w pracy. Czy tak, jak tutaj na forum?

bob

ile zarabia kierownik budowy w hochtief?

@bob

Tyle ile sobie wynegocjuje

Wladek
@bob

6500 netto

Zofia
@Wladek

Na start tyle zarabia kierownik budowy? Czy to jest kwota, którą można sobie wyrobić wraz ze stażem pracy? Bo to różnie może być. Orientujecie się, czy często organizowane są rekrutacje na to stanowisko? Pytam w męża imieniu

Czesław
@Zofia

Małe szanse widzę na karierę Pani męża w tej funkcji skoro szuka mu Pani pracy

Od kuchni

Od ponad 10 lat brak logiki w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Htpl nadal w latach 90 Kolesiostwo i układy. Ochyda

@Od kuchni

Trzeba uważać bo jak jakiś pociotek będzie szukał pracy to nagle może się okazać że dla ciebie pracy już nie ma

@Od kuchni

To nie można dostać normalnie pracy tylko po znajomości? Czy chodzi ci, że potem awans tylko przez szerokie plecy? Nie macie młodych kierowników, którzy nie mają przeszłości z lat 90-tych?

byłypracownik
@Od kuchni

Zgadam się, istny bajzel w zarządzaniu kadrą, a efekt widać jak na dłoni ... szkoda

XD
@Bogdan

Zwalniają człowieka bez powodu ze stanowiska i dwa dni później bez żadnej rekrutacji przychodzi na jego miejsce kuzynek kierownika. Bez żadnej rozmowy stawiają cię przed faktem dokonanym.

@XD

Nie piszą nic w wypowiedzeniu? To na jakiej ty jesteś umowie? Zleceniu, że tak łatwo kogoś wywalić? Jak dla mnie to działanie na niekorzyść dla wszystkich.

@byłypracownik

Nie można tego zgłosić gdzieś wyżej? Bo jak kierownik sobie nie radzi to może trzeba pomyśleć o zmianach w kadrze zarządzającej. Chyba prezes to widzi, nie?

iks
@Bogdan

Umowy są różne ale zlecenie tez dają.

iks
@Bogdan

Do kogo zgłosisz? Kazdy boi sie własny stołek.

@iks

Ale częściej zlecenie, czy po okresie próbnym można od razu dostać na czas określony? Bo to jednak korzystniejsza umowa.

@Od kuchni

Jakaś logika byś musi skoro firma nadal funkcjonuje i ma się dobrze. Wiadomo, że ludzie zatrudniani po znajomości nie zawsze sprawdzają się na danym stanowisku. Wtedy co? Nadal są trzymani w firmie?

Kierownik
@byłypracownik

Niestety dokładnie tak :-( Bałagan, brak logiki i czas zatrzymał się … Weźcie na tapetę zakupy, które od kilkunastu lat działają tak samo i żadnych zmian a świat i okoliczności dookoła się zmieniają. Czy naprawdę nie można świeżości i doświadczenia rynkowego tu wprowadzić ??? A my właśnie na budowach tego potrzebujemy.

Mario
@Kierownik

Nie tylko w zakupach, innych działach też. I zastanawia mnie jedno, ciagle jakieś spotkania a współpracy między działami nie ma. A dziś kiedy mamy bardzo trudny rynek i cenowy i dostępność, to budowy potrzebują mądrych ludzi z otwartymi głowami. Którzy nas na budowie wesprą

Inżynier
@Kierownik

Dopóki do zarządu to nie dotrze to na zmiany nie liczyłbym. Zgadzam się z tymi latami 90 wypadałoby XXI wiek wprowadzić.

Menadżer
@Mario

Ludzie z otwartymi głowami gdy widzą jak wygląda sytuacja to od razu się ewakuują do firmy gdzie szanują pracownika i godnie wynagradzają. I gdzie nie trzeba gadać "tu nie pracuje się dla pieniędzy"

@Menadżer

Naczelne hasło każdego pracownika. 'tu nie pracuje się dla pieniędzy, tu pracuje się dla atmosfery' Trzeba uciekać jak tylko nadarzy się okazja

Były pracownik 2017
@Od kuchni

Czas wymienić dyrektorkę aktorkę, która nie potrafi zarządzać kapitałem ludzkim

ktoś z budowy

a gdzie ta atmosfera?

Firma właśnie szuka kogoś jako Główny Specjalista ds. Ofertowania. Wymagają znajomości programu Auto Cad. A czy podczas pracy firma daje jakieś dodatkowe doszkalanie z tego programu? Albo może wysyłają kursy z innych programów?

Czy nowo zatrudnione osoby w HOCHTIEF Polska S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pipi

Tak, najpóźniej pierwszym dniu pracy

Doświadczyłam pracy w firmie Hochtief jakiś czas temu. Podsumowując: *Średnio 12 h pracy dziennie również w biurze technicznym, naturalnie nieodpłatnie, *Brak czasu ze strony zespołu na wdrożenie w obowiązki, *Pozycja w firmie, traktowanie, wynagrodzenie zależne od stopnia zażyłości prywatnej z osobami na wyższych stanowiskach, *Szemranie za plecami zamiast feedbacku, *Obłuda, *jeśli masz pogodę ducha tzn dla przełożonych, że nie jesteś zaangażowany w pracę, trzba Cię zgnieść, *Wypowiedzenia z dnia na dzień bez podawania powodu (nawet osoba wręczająca go nie zna) - najczęściej personalny lub brak aktualnie wolnego stanowiska pracy dla krewnego. ODRADZAM.

Tomek Atomek

Nadgodziny sa platne zgodnie z prawem pracy.

Agnieszka
@Tomek Atomek

Czy nadgodziny w Hochtief są narzucane odgórnie gdy jest więcej pracy? Kiedy dowiadujemy się o tym, że musimy dłużej zostać? Jak często się one zdarzają i ile ich wychodzi mniej więcej miesięcznie? Czy to problem jak ktoś danego dnia jednak nie może zostać dłużej w pracy?

Ładna bzdura. Podpisz się z imienia i nazwiska oraz w którym biurze są takie praktyki? Gdy pracowałem przez 3 lata jako IB nigdy coś takiego się nie wydarzyło.

Justyna
@Tomek

Możliwe, że się "minęliście" i stąd ta różnica w zdaniach?

Tak

Sebastian

Nie polecam, zarządzanie kadrą na niskim poziomie

@Sebastian

Zgadza się! Należałaby mocno odświeżyć. Panie prezesie może najwyższy czas spojrzeć na swoją organizację i zacząć działać …. Wiele tu wątków na temat działania różnych działów a właściwie żadnego działania.

Babahwj
@Marek

Wiesz może cis odnośnie budowy na Czyzynach w Krakowie ? dość potężna budowa 6-7 dźwigow i chyba szukają nowych pracowników.

Jaka umowa obowiązuje w HOCHTIEF Polska S.A. podczas okresu próbnego?

Ms

Obowiązuje umowa na okres próbny

Agnieszka
@Ms

To ja od razu się podłączę :) Na jaki czas jest zawierana kolejna umowa w Hochtiefie? Określony/nieokreślony? Czy po okresie próbnym zmieniają się jakoś warunki zatrudnienia? Może dochodzą jakieś obowiązki, wzrasta stawka lub przysługuje więcej benefitów?

Taką umowę, że po12 latach pracy, dostajesz dwa pomięte świstki, że już nie pracujesz

Bogdan

Chodzi ci o wypowiedzenie? Wiadomo, że każdy je dostaje jak odchodzi z pracy. Nie miałeś okresu wypowiedzenia? To na jakiej umowie pracowałeś przez 12 lat?

Czy często w firmie HOCHTIEF Polska S.A. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

A

Słyszałam, że często szukają wewnątrz.

@A

Ostatnimi czasy tak.

@Kszyniu Szyniu

Dzięki za wpis. Rozumiem, że w Hochtiefie pracownik może liczyć na rozwój. A powiedz proszę, jak często zdarzają się rekrutacje wewnętrzne? Organizowane są też kursy doszkalające, gdzie rzeczywiście można się czegoś nauczyć?

XD

Rekrutacja najczęściej odbywa się wewnątrz rodzin pracowników

anka

Zgadzam się to juz nie jest firma przyjazna pracownikom, a taką była kilka lat temu. Uważajcie bo praktyką tu jest zatrudniani nie dłużej niz na rok, a mianowicie dlatego ze wszelkie przywileje typu opieka medyczna itp. która sie chwalą na stronie int. sa dopiero po roku pracy, pensja oczywiście tez niższa. Atmosfera w pracy - wyścig szczurów, nie daj za topić i aby do góry. Profesjonalizm kadry kierowniczej pozostawia wiele do życzenia, specjaliści odchodzą do lepszych firm a młode wilczki przychodzą sie tu uczyć. Odbija sie to na pracownikach i jakosci świadczonych usług. Też niedługo się juz odchodze do większej i lepiej płacącej firmy bo czy 2000,zł to godne wynagrodzenie na Warszawę. Tyle się zarabia w tej chwili juz na tzw prowincji. Pozdrowienia dla nowo rekrutowanych, dużo zdrówka, za pierwsza pensje zakupcie sobie duże opakowanie nerwosolu.

@anka

Potwierdzam twoje słowa kończy mi się umowa i też odchodzę

Zuzanna

Szkoda, że jednak chcesz odejść z firmy HOCHTIEF Polska. Może jednak nie powinieneś działać aż tak pochopnie - pozostawiam to do Twojej oceny. A może posiadasz wiedzę na temat ewentualnej rekrutacji? Przed Świętami zatrudnią jeszcze nowych pracowników, czy niekoniecznie?

lok
@Zuzanna

Mam pytanie ta firma Budokor SA jeszcze istnieje czy nie potrzebnie mi są papiery o zarobkach pracowałem w latach 1999 r.

Jakub
@lok

Tego typu pytanie najlepiej, gdybyś skierował bezpośrednio do firmy. Wątpię, że ktoś w wątku będzie mógł odpowiedzieć na Twoje pytanie, tym bardziej że pracowałeś tam 20 lat temu. Wcześniej firma nosiła inną nazwę? Jeżeli tak, to ciekawi mnie, dlaczego zmieniono nazwę firmy, ponieważ obecnie jest to HOCHTIEF Polska.

Kinia
@lok

Firma Budokor już nie istnieje ale jeśli chodzi o dokumenty to proszę się zgłosić do Pani Moniki Grzybowskiej.

Tomek Atomek
@Jakub

Hochtief to jak nazwa wskazuje niemiecki koncern, który w dzikich latach 90 kupił kilka polskich spółek :)

Czy zdarzają się nadgodziny w HOCHTIEF Polska S.A.?

Tak i są płatne.

Maciek

Czy firma ma dobra organizacje pracy?

@Maciek

Moim zdaniem tak, jednak pewnie jak wszystko zależy od oddziału.

Jakie wynagrodzenie firma oferuje na stanowisko asystentki/asystenta?

A

Myślę, że każda firma ma swoje plusy i minusy, natomiast zauważcie, że w Hochtief ludzie pracują bardzo długo, więc tak szybko nie uciekają - a to duży plus. Firma generalnie ma dobry dorobek projektów, zobaczymy co będzie dalej.

Krystyna

HICHTIEF rekrutuje - można aplikować do biura i do pracy na budowie. Ktoś już aplikował? Jak wygląda rekrutacja w tej firmie. Dajcie znać!

Zostaw merytoryczną opinię o HOCHTIEF Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w HOCHTIEF Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy HOCHTIEF Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HOCHTIEF Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w HOCHTIEF Polska S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HOCHTIEF Polska S.A.