2 229 278 5 1
#HejtToNieOpinia

Pracuję tu już prawie trzy lata i nie tylko się dziwię wypisywanym tu rzeczom (np. poniższe absurdalne "Słyszałam, że ostatnio pracownicy masowo odchodzili ze wszystkich działów. Czy to prawda?"), ale i zastanawiam się dlaczego ludzie to piszą. Kiedy chciałam się tu zatrudnić trzy lata temu przeglądałam internet w poszukiwaniu opinii i trafiłam na GoWork. Hejt lejący się tutaj na prawie wszystkie firmy zasadniczo nie ma uzasadnienia, no chyba, że wypisują to konkurenci, sam gowork albo ludzie którzy nie pracowali w innych miejscach. Dobrze, że zobaczyłam, że na innych piszą to samo. Oczywiście, tak jak moja bardzo pozytywna dotycząca mojego szefa i atmosfery między kolegami, są opinie przeciwne - tyle ile jest w życiu różnych sytuacji i ludzi.

TakNie2
Janka
@#HejtToNieOpinia

Taką opinię może napisać tylko ktoś z działu marketingu...

Pracownik Nowy wpis
@#HejtToNieOpinia

Być może niektóre komentarze są jakimś hejtem wymierzonym w tę firmę, ale tak duża ilość negatywnych opinii nie może być przypadkowa. Pracowałam w tej firmie, znam przypadki osób, które wiele nacierpiały przez tę firmę, były bezwględnie wykorzystywane np. przez kilkunastTakie postępowanie pracodawców powinno być o godzinną pracę przez wiele dni pod rząd, takim osobom po prostu zależy na tym, zeby wywiązać się jak najlepiej ze swoich obowiązków i robili to własnym kosztem dla spełnienia zadań powierzonych przez przełożonych. A Ci przełożeni nic z tym nie robili, przymykali na to oko, bo sami mają uwiązane ręce, nie mogą niz z tym zrobić bo dla osób zarządzających firmą liczą się tylko i wyłącznie cyfry i słupki. Takie zachowanie pracowników prowadzi do ich wyniszczenia, a zakichanym obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie godnych warunków do pracy, to nie są więźniowie ani niewolnicy tylko wykształceni, mądrzy i inteligentni ludzie, każdemu pracownikowi należy się taki sam szacunek a pozbawianie ich godności jest czymś niedopuszczlanym i haniebnym.

Piotr Nowy wpis
@#HejtToNieOpinia

Ludzie są z natury dobrzy, wystarczy traktować każdego z należytym szacunkiem i godnością, nie pozbawiać ich innych sfer życia kosztem pracy, to jest naprawdę tak proste, w wielu książkach można to wyczytać.

Pracownik Nowy wpis
@#HejtToNieOpinia

firma powinna być przede wszystkim zgraną drużyną ludzi a nie walczącymi ze sobą plemionami, na które spoglądają stwórcy spragnieni chleba i igrzysk ...

Kandydatka

Janka Nowy wpis
@Kandydatka

Największa rotacja jest na produkcji. W pozostałych działach (projektowy, finansowy, realizacji) też są. Każdy kto szanuje siebie szuka czegoś innego, mniej sterującego i lepiej płatnego.

TakNie

Po dwóch latach spędzonych w tej firmie i obserwacji tego co tam się dzieje jestem szczęśliwa że już mnie tam nie ma. Przewodnim mottem w Pekabexie powinno być "inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem"... przydałoby się, zwłaszcza tym z wyższego i najwyższego szczebla troszeczkę pokorny i szacunku dla drugiego człowieka. A najbardziej przydałaby się to zarządowi...

juzniepkx
@Pracownik

też spędziłam tam dwa lata i to były lata jakby wyrwane z życia, permanentny stres, każdy na każdego nakłada presję, ludzie się tam wykańczają psychicznie i fizycznie, pekabex to po prostu diabeł wcielony, takie firmy nie powinny istnieć w dzisiejszych czasach, no ale cóż... życzę wszystkim obecnym pracownikom żeby przejrzeli na oczy i opuścili to piekło raz i na zawsze, uwierzcie mi świat jest lepszy gdy nie ma w nim pekabexu

poznaniak
@Pracownik

ja nie raz słyszałem ze strony osób na stanowiskach kierowniczych, ze ta firma to straszny (usunięte przez administratora) dziwie sie im ze w tym tkwią, muszą chyba mieć zalozony niezly kaganiec, zal mi ich, musza sluzyc zlym ludziom, a ich zdanie jest totalnie marginalizowane, paranoja jakas.

beton
@Pracownik

Ja kiedy się zdecydowałem na pracę w tej firmie, nie wiedziałem, że właśnie podejmuję jedną z najgorszych decyzji w swoim życiu, która będzie mnie tak dużo kosztować, zarówno pieniędzy jak i nerwów, zdrowia i czasu. Niech Was ręka boska broni przed podjęciem pracy w tej firmie.

Na szczęście były :D
@beton

Życie jest pełne zasadzek i pułapek, a pekabex to jedna z nich :D

Na szczęście były :D
@Na szczęście były :D

że też pracownikom pkx nie jest wstyd pokazywać się publicznie na różnych konferencjach i wydarzeniach :D podziwiam odwagę :)

@poznaniak

Kierownicy w Pkt- połowa to powiązania towarzysko-rodzinne z właścicielem lub zarządem

@Na szczęście były :D

Relacje z najbliższymi współpracownikami nie były najgorsze, czasem było śmiesznie, czasem wesoło ale sam system pracy, ilość dokumentów i stres to jakaś masakra. Przed urlopem zapieprz, tydzień a nawet dwa po urlopie masakra. Zamiast wypoczynku myślisz tylko ile zaległości trzeba będzie nadrobić. Wszystko zależy jeszcze pod jakiego prezesika podlegasz... najgorsza jest chyba damska wersja. Czytajac te wszystkie komentarze utwierdzam sie po raz kolejny że to była bardzo dobra decyzja. Teraz mam pracę finansowo zbliżoną (szału nie ma) ale luz i psychiczny spokój

@Pracownik

ach no tak, jakie to typowo polskie... przykro, to dlatego niektorzy czuja sie tam tak pewnie i podoba im sie ten zapieprz... mam nadzieje, ze Polacy sie nie przekonaja do powrotu prefabrykatow. Jesli to czyta klient firmy chcacy kupic od nich mieszkanie lub wybudowac cos z ich produktow, to pamietajcie, dokladacie swoja cegielke do ciemiezenia wielu niewinnych ludzi przez te firme, czy na pewno chcecie miec tych biednych ludzi na sumierniu? zastanowcie sie nad tym.

@Pracownik

chyba trzeba byc zlym czlowiekiem zeby tam pracowac, bez ani grosza pokory i empatii wobec drugiego czlowieka... ehh...

Tak1Nie1
Nazwa działu: Projektowy

Cześć, ja też się włącze do dyskusji. Jestem byłym pracownikiem działu projektowego, przepracowałem tam ok. 2 lat. Wiele poniższych komentarzy brzmi bardzo źle, być może niektóre są przekoloryzowane, ale co do ich istoty jest w nich niestety 100% racji. Firmę cechuje bardzo duża bezwładność organizacyjna, firmy nie stać na zatrudnianie dobrych specjalistów, a jeśli już taki się tam zatrudni, to bardzo szybko myśli o tym, żeby jak najszybciej z tej firmy uciec. Moim zdaniem firma celuje w zatrudnianie inżynierów zaraz po studiach, bo to są osoby bardzo chętne do pracy, skłonne do poświęceń, ambitne i bardzo tanie. Takie osoby nie poznały jak może wyglądać praca w dobrej firmie, stąd nie mają świadomości, że pracują w miejscu, które wykorzystuje ich naiwność. Co więcej, kierownictwo doskonale sobie zdaje sprawę z tego jak wygląda praca u nich, sam nawet słyszałem słowa jednej z osób na stanowisku kierowniczym, że "popracujesz tu max 2 lata i pójdziesz gdzie indziej". Ludzie przepracowują tam czasem kilkanaście godzin w ciągu dnia, sam siedziałem nie raz od 7 rano do 20 czy 21 wieczorem i niestety kierownictwo nie robi nic, żeby to zmienić, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że w tej firmie liczy się tylko i wyłącznie to, żeby wykonać kontrakt w terminie i w budżecie, to jest najważniejsze, a jakim to się ludzkim kosztem wykonuje nie ma najmniejszego znaczenia. Stąd taka duża rotacja, bo albo wytrzymujesz i może Ci się to podoba, albo szybko uciekasz gdzie indziej. Dodatkowo jeśli ktoś myśli o podjęciu pracy w dziale projektowym to radzę się bardzo dobrze zastanowić, bo to czego tam się będziesz uczył najprawdopodobniej Ci się w żadnej innej firmie nie przyda. Firma po prostu celuje w ilość a nie w jakość. Pekabex istnieje od bodajże 40 lat, więc powstał w PRL i to się tam czuje na co dzień, to nie jest miejsce nowoczesne, chociaż być może to się powoli tam zmienia. Pekabex wyjątkowo dba o to byś był lojalny wobec tej firmy, to znaczy, że jeśli podskakujesz to stajesz się obiektem podejrzanym i mogą Cię spotkać nieprzyjemności, więc zatrudniane są tam głównie osoby o słabym charakterze, które potulnie będą trzaskać projekty, stąd te wszystkie wymagania o cierpliwości, odporności na presje czasu itd. To tyle z mojej strony.

Tak24Nie1
@b

ktoś poniżej napisał, że to jak podpisanie paktu z diabłem i myślę, że to idealnie odzwierciedla podjęcie pracy w tej firmie, jeśli tam pracujesz coraz dłużej to skazujesz się na wegetację zawodową i powolną utratę sił, i zawężają Ci się coraz bardziej horyzonty na pójście do innej firmy. Moim zdaniem firma powinna dawać ostrzeżenia, że podejmujesz się tam pracy na własną odpowiedzialność, bo grozić Ci mogą bardzo duże konswekwencje. Każdą osobę, którą znam i która pracowała wcześniej w Pekabexie jest uradowana faktem, że już tam nie pracuję, to powinno dawać do myślenia.

nick
@b

ja tez odszedlem z projektowego... w nowej pracy bylem zaskoczony ze ludzie sa tacy spokojni praca przebiega swobodnie i bez nerwow a w pkx to przypomina raczej prace w call center czy wiezy kontroli lotow... zal mi osob ktore tam pracuja... bo firma ich wykorzystuje ze wszystkich stron

jan
@nick

w pekabeksie panuje zasada - spieszmy sie wykorzystywac ludzi bo tak szybko odchodzą :)

@nick

bo projektowy jest na koncu lancucha pokarmowego w tej firmie choc jakby tak obiektywnie spojrzec to pewnie tam pracuja najmadrzejsi czyli pierwsi sa ostatnimi, a firma (usunięte przez administratora) ludzi z projektowego we wszystkie strony

Tak13Nie
@b

też tyle pracowałam i to dosc czesto, najgorsze jest to, ze osoby zarzadzajace dzialem projektowym nie maja elementarnej wiedzy o tym ze takie wysilki pracownikow moga skonczyc sie tragicznie dla ich zdrowia, gdyby byli tego swiadomi to nie dopuszczaliby do tak dlugiej pracy siedzacej !!! swiadczy to niestety o duzym amatorstwie i braku elementarnych umiejetnosci zadzadzaniem zasobami ludzkimi, to po prostu bezwzgledny wyzysk ludzi !!!

Ide
@ona

to sa ludzie slepo sluchajacy rozkazow zarzadu ktory ma za nic swoich pracownikow, wszyscy pod zarzadem sa po prostu ich slugusami, ktorzy nie moga wyrazic swojego wlasnego zdania, oni tez sa w czarnej (usunięte przez administratora) i robia to co im karza bo sami maja pelno w gaciach

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Nazwa działu: Projektowy

Firma mało profesjonalna jeśli chodzi o proces rekrutacji, po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej obiecują że odezwa się po tygodniu. Miesiąc minął i brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Nie mam żalu że nie chcieli mnie przyjąć ale jednak w dzisiejszych czasach wypadało by dać odpowiedź zwrotną.

@Edi

podziwiam ze miales odwage podjac probe pojscia do tej firmy ...

@Edi

Jasne - w w dzisiejszych czasach już każda firma powinna informować o wynikach rekrutacji. Jednak sam może jeszcze nie otrzymałeś odpowiedzi, ponieważ rekrutacja znacznie się przedłużyła. Może zadzwonisz do Pekabex i dopytasz o to?

TakNie4
@Iza

Pewnie mogę zadzwonić i zapytać, problem polega na tym że skoro pracodawca w trakcie rozmowy rekrutacyjnej jasno zaznaczył do kiedy da odpowiedź zwrotną to powinien słowa dotrzymać. To właśnie świadczy o podejściu pracodawcy do pracownika. Druga sprawa jeśli ja dzwonię i dopytuje pracodawca wie że Ci mega zależy i z jego strony oferta finansowa jest odpowiednio " dopasowana" ( okrojona ). Wiem to z autopsji bo sam w życiu prowadziłem parę rekrutacji na stanowiska inżynieryjne niższego i wyższego szczebla.

Ide
@Edi

Edi, byłeś po prostu za dobry, oni tylko przyjmuja ludzi ktorych da sie omamic i zmusic do harówki

była pracownica
Nazwa działu: Projektowy

Hej! Pracowałam jakiś czas temu w tej firmie w dziale projektowym. Szczerze, to nie dziwią mnie te wszystkie komentarze, pekabex wyciska z ludzi maksimum co się da, wywierają ogromną presję na ludziach, a pieniądze są po prostu śmiesznie niskie, co w połączeniu z tym chorym tempem pracy powoduje, że rzeczywiście zarabia się tam jeszcze mniej. Mam porównanie do kilku innych firm i w pekabexie jest około 2 razy większe tempo pracy. Odradzam każdemu zatrudnienie w tym dziale. Dodatkowo to "projektowanie" jakie tam funcjonuje jest strasznie archaiczne, taki akronim jak BIM, czy określenie generative design, tam w ogóle nie funkcjonuje, kadra nie ma zielonego pojęcia o nowoczesnym podejściu do projektowania, wg mnie są o jakieś 10 lat do tyłu z technologią w porównaniu do innych firm. Jeśli jesteś absolwentem budownictwa i myślisz o podjęciu pracy w dziale projektowym firmy pekabex, to absolutnie odradzam, będzie to kompletnie stracony czas i zniechęci Cię to do tego typu pracy, jest masa innych firm, które będą dużo lepszym wyborem.

@była pracownica

Zgadzam się w 100%, gorszego miejsca pracy dla inżyiera nie mogę sobie wyobrazić.

Łukasz
@była pracownica

z ta presja to sie zgodze, każdy wybryk pracownika będący po prostu zdrową asertywnościa i niezgoda na bezwzględne wykorzystywanie jest traktowane przez firme w ten sposób ze probuje sie takiej osobie wbic do glowy ze po prostu tak trzeba, bo najwazniejsze jest to by zdarzyc zrobic projekt w terminie bo tu produkcja przeciez czeka a ona jest najswietsza, nie licza sie ludzie tylko wynik firmy, bo ludzie to przeciez teraz sa tacy a zaraz beda przeciez inni i tez beda musieli sie nas sluchac, w ten sposob firma traktuje ludzi, z tego powodu mozna by tam zamonotwac drzwi obrotowe, bo tak wielka jest tam rotacja

pekabexowiec
@była pracownica

w pkx zostaja tylko zli ludzie oddajacy czesc tej firmie a kazdy kto ma troche rozumu zabiera sie stamtad

As
@pekabexowiec

I ci którzy mają lojalki..m

Pracownik PKX
Nazwa działu: Produkcja

Opinia na temat pracy biurowej. Benefity są dla każdego (produkcyjni jak i biurowi) : -multisport -opieka medyczna ( można też partnera/kę za niską kwotę) -piknik budowlańca (był we wrześniu- pełno jedzenia, zabaw, nagród) -Bilety na koncerty ( w zeszłym tyg bilety na Budkę Suflera) -za tydzień-> grzybobranie, ze śniadaniem i obiadem. (1,5 h drogi od Poznania) -Gry planszowe -gdzie można wieczór spędzić przy grach w Pkx -ubezpieczenie na życie -Owoce -spływ kajakowy -nauka języków -praca zdalna (biurowi) Nie wydaje mi się to mało. Możliwe, że osoby z produkcji nie mają przepływu informacji. Zdarza się tak, że kadry wysyłają maila kierownikom i to od nich zależy kiedy i czy w ogóle przekażą tą informację dalej. MINUSY: -nie płacą za nadgodziny (niestety zdarzają się jak jest natłok pracy) -niskie wypłaty w porównaniu do VW, Bridgestone czy innych kolosów. osobiście polecam to miejsce pracy, nie czuć tego "korpo" slangu ani zachowań. Firma ma przed sobą dużo ciekawych wyzwań i zmian na lepsze.

TakNie18
@Pracownik PKX

Ten wpis to autoreklama... benefiTy są ok. Ale z całą resztą nie mogę się zgodzić i

Tak9Nie
Były
@Pracownik PKX

"NIE CZUĆ TEGO KORPO" NAPRAWDĘ? PRACOWAŁEM 3 LATA W TEJ FIRMIE ZWYKLE 7 DNI W TYGODNIU . WIĘKSZOŚĆ WSPÓŁPRACOWNIKÓW TO WIĘŻNIOWIE I KOLEDZY Z ZA WSCHODNIEJ ŚCIANY. CHCĄC UTRZYMAĆ RODZINĘ MUSISZ PRACOWAĆ NIEMAL NON STOP. OSOBIŚCIE NIE WIERZĘ W JAKĄKOLWIEK ZMIANĘ NA LEPSZE .PORÓWNYWANIE SIĘ DO VW CZY BRIDGESTONE JEŻELI CHODZI O WARUNKI PRACY TO ŻECZYWIŚCIE ZDECYDOWANIE ZA DUŻO

Nazwa działu: Finanse

Czy ktoś pracował w tej firmie w dziale controllingu? Jeśli tak, to czy ktoś się podzieli opinią na temat pracy w tym dziale?

TakNie6
kontroler
@anonim

Pracuję w tym dziale od wielu lat i mogę powiedzieć uczciwie, że w dziale Controllingu pracuje się dobrze. Od kilku lat mamy bardzo fajną szefową, która zna się na tym co robi i ma normalne, bardzo ludzkie podejście do pracowników i jest w tym bardzo profesjonalna. Atmosfera pracy panująca w tym dziale jest zdrowa.

TakNie7
ktosiek

Nieprofesjonalne podejście przy rekrutacji. Człowiek otrzymuje zaproszenie na rozmowę o pracę. Dwa dni później odbiera telefon odwołujący spotkanie. Powód: podano za wysokie widełki wynagrodzenia. Próba tłumaczenia, że wynagrodzenie można negocjować spełza na niczym. Jednym słowem skilarują Cię tylko dlatego, że zupa była za słona. Po czasie okazuje się, że CV zostało odrzucone po znajomości - w wyniku interwencji "kogoś życzliwego", mającego osobiste "ale". Szkoda, ze prywata bierze górę nad profesjonalizmem.

Paweł
@ktosiek

a mogę spytać na jakie stanowisko aplikowałeś?

@ktosiek

pekabex ma po prostu bardzo niskie stawki, dużo poniżej średniej na rynku, przynajmniej jeśli chodzi o stanowiska dla pracowników umysłowych, inżynierów itp., zatem nie dziwne, że z tego powodu zostałeś odrzucony. Pekabex zbiera tylko studentów z uczelni, po to by dać najniższą krajową, omamić ich tym, że będąc zaangażowanym, jak to zawsze ładnie jest napisane w różnych propagandowych artykułach, można wiele osiągnąć, a tak naprawdę to po max 2-3 latach taka osoba odchodzi z firmy z niewiele większą stawką, góra kilka stów, a jest wykończony i zmarnowany jakby przepracował co najmniej kilkanaście lat, ta firma po prostu wykorzystuje ludzi i tyle, co zresztą już wielokrotnie tu było napisane

@obecny

pekabex ma tez taką taktykę zatrudniania bo chce sobie "wychodować" odpowiednich ludzi, którzy będą bardzo lojalni i zaangażowani w pracę, będą jej poświęcać max swoich sił itd, to wielokrotnie widać, np. gdy ktoś zostaje zatrudniony na jakąś niskiego lotu pracę (z całym szacunkiem), np. do pracy przy produkcji, a potem taki odpowiednio sprawdzony delikwent zostaje np. project managerem. To co pisze wiele osób poniżej o różnych obozach itd tp., to niestety jest prawdą, tylko wewnątrz firmy nie wolno na ten temat głośno rozmawiać, bo wiadomo co się stanie z taką osobą, a zabronione jest po to by po prostu nie wszyscy byli tego świadomi, jeśli sami tego nie zauważą, a zdarzają się takie osoby, to są głównie Ci dla których to jest pierwsze poważne miejsce pracy.

Lewy
@ktosiek

Pekabex jeszcze nie rozumie w jakich czasach funkcjonuje, myśli że to jeszcze lata dziewięćdziesiąte i ludzi jest jak mrówków do pracy, tu się niestety myli, jak wszyscy im uciekną to zostaną sami z ręką w nocniku i z opinią nieakceptowalnego pracodawcy dla wszystkich profesjonalistów na rynku, a akceptowalnym tylko dla więźniów i przybyszów z dalekiego wschodu, a ci pierwsi to już zresztą zaszczycają swą obecnością te firme, wniosek z tego wiadomo jaki.

Adrian
@ktosiek

Kolego ktosiek, powinieneś się cieszyć, że nie będziesz miał okazji pracować w tej firmie :), straciłbyś tylko nerwy i czas, także gratuluję, że nie wpadłeś w sidła pekabeksu :)

Nikt
@Adrian

coś w tym jest, odmowa ze strony tej firmy to raczej dowód uznania i komplement

Tak3Nie

Czy pracownicy Pekabex S.A. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

TakNie23
Janka
@Pytanie

Prawdziwa integracja przeznaczona jest wyłącznie dla kadry kierowniczej...reszta musi zadowolić się tym co dają...najgorzej traktowani są pracownicy fizyczni z fabryki...

Pekabex
@Janka

Szanowni Państwo, w rzeczywistości różne odczucia co do pracy w różnych firmach są możliwe i cenimy wolność wypowiedzi, choć zazwyczaj osoby zadowolone nie są skłonne do rozpisywania. Natomiast powyższa opinia nie jest zgodna z prawdą. Zaangażowanie Pekabex w świadczenia benefitowe (w tym karty Multisport czy owoce dla pracowników w każdym tygodniu), udział Pracowników w eventach sportowych czy wydarzeniach integracyjnych jest ponadprzeciętny. Każdego roku dla wszystkich ogłaszane są zapisy m.in. na: grzybobrania, spływy kajakowe, zawody narciarskie k. Bielska-Białej (w tym noclegi) czy minione właśnie letnie pikniki w czterech lokalizacjach, w których biorą udział pracownicy fabryk i budów. W Święta wszyscy są obdarowywani równo paczkami świątecznymi - dla Pracowników i dzieci. Mamy nadzieję, że osoby chcące wiedzieć coś więcej skorzystają z zaproszenia do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie umieszczamy codzienne informacje z firmy: (usunięte przez administratora) Z poważaniem, Zespół Pekabex

TakNie15
@Pekabex

Zadowolone są zwykle te osoby, które są chronione przez swoich przełożonych przed złem, które może ich spotkać ze strony osób przełożonych naszych przełożonych. Gdyby nie to poświęcenie, to zadowolonych pracowników byście nie posiadali :). Proszę mi uwierzyć, a wiem co piszę, bo tam pracowałam.

Mateusz
@Ania

najlepsze sytuacje są jak osoby odpowiedzialne za prowadzenie jakiegoś projektu chcą odejść z firmy w środku jego realizacji. Tak wielkiego przerażenia i strachu w oczach osób wyżej postawionych nie da się opisać, przykre to niestety, zwykle w takich sytuacjach przekonywanie polega na wywołaniu współczucia u takiej odchodzącej osoby, bo projektem obarczona zostanie inna przepracowana osoba. Średniowiecze po prostu.

Tak12Nie
xyz
@Pekabex

Przeprazam ale pracowalem tam prawie 4 lata i nigdy w zyciu nie dostalem zadnego owoca od was... po 2 raz byla impreza owszem raz! gdzie dla biurowych tzw lepszy sort byly rozne imprezy, np gdansk czy Bielsko... o Poznaniu juz nie wspomne.. fakt w swieta dajecie paczki i wysylacie jakies srodki to trzeba wam przyznac, ze w styczniu n awyplacie i tak to zabieracie takze na 1 wychodzi. Firma ogolnie to tzw Kolchoz, 0 szacunku dla ludzi.. robic robic i nie zadawac pytan,jezeli jestes za dobry i nie strzelasz z ucha szybbko sie Ciebie pozbeda na rozne sposoby. Konfitury maja zdecydowanie lepiej w tej firmie. duzo konfidentow

Tak13Nie
emi
Nazwa działu: Finanse
@Pekabex

opinie jaką sobie wyrobiliście przez lata u swoich pracowników obecnych i byłych będzie się za wami ciągnąć jak smród jeszcze przez bardzo wiele lat, żaden employer branding wam nie pomoże ludzie mają swój rozum i wiedzą że pójście do was to prawie jak skazanie się na wyrok nawet jeśli coś się zmienia w tej kwestii, raz zepsutej opinii nie nadrobicie szybko. Benefity to dziś absolutny standard we wszystkich firmach i chwalenie się tym jest dość nie na miejscu w dzisiejszych czasach.

Tak12Nie
lid
@Pekabex

prosze zrobic anonimowa ankiete w firmie o zodowoleniu pracownikow i podac tutaj wyniki, bede bardzo zaskoczona jesli tych zadowolonych bedzie wiecej niz kilka %, tylko pamietajcie ze anonimowa to anonimowa i nie wykorzystujcie tego do zniszenia jakiejs osoby z tego powodu, bo znajac wasze podejscie do ludzi to niezdziwilabym sie gdybyscie tak zrobili.

@lid

o tak... niszczeenie ludzi to maja opanowane do perfekcji...

abc
@Pekabex

ja podczas jednej z tzw. rozmów rocznych powiedziałem, że jestem zadowolony z pracy, jako odpowiedź usłyszałem, że "to dobrze, bo bardzo nam brakuje zadowolonych pracowników", więc proszę powiedzieć, czy faktycznie ludzie nie narzekają i są zadowoleni? wiadomo, że będziecie tylko pozytywnie pisać o sobie, zamieszczać jakieś zdjęcia na facebooku czy instagramie, ale to kompletnie zamazuje obraz pracy jaki naprawdę występuje w tej firmie, ludzie odchodzą nie dlatego, ze dostali lepszą ofertę, odchodzą bo nie wytrzymują pracy w tej firmie, to jest prawdziwa przyczyna ogromnej rotacji jaka u was wystepuje.

adrian
@abc

te oceny to nie jest weryfikacja umiejętności, tylko ocena czy aby dobrze się podporządkowałeś firmie, czy słuchasz ich rozkazów, czy wywiązujesz się ze swoich obowiązków, które są w wiekszosci ponad ludzkie siły, czy dobrze sobie radzisz z presją, która jest na ciebie wywierana, a to czy jesteś człowiekiem o wysokich kompetencjach, czy tylko szarym zamiataczem powierzchni płaskich, to nie ma kompletnie zadnego znaczenia, firma zatrudnia juz ludzi z Ukrainy ktorzy sie wyrozniali w pracy przy produkcji prefabrykatów do dzialu projektwoego!!!, tak, takie to jest tam chore i tak im brakuje niewolnikow, znam też przypadki, ze ludzie musieli przerwać pracę i jechać do szpitala z wycienczenia (tak i to nie jest żart), ta firma to jest kompletne zaprzeczenie wspolczesnego miejsca pracy, kompletna deprecjacja ludzi, chodzi tylko i wylacznie o to, zeby ich upodlic i zabezpieczyc w kajdany i zmusic do roboty, to cala filozofia pekabexu.

lukasz

ludzie uciekajcie z tej firmy !!! jesli to jest wasza 1sza praca to gdziekolwiek indziej bedzie napewno duzo lepiej (usunięte przez administratora)

Women
@lukasz

Zakończenie pracy w tej firmie to najlepsza rzecz jaka mogła mi sie przytragic...jak najdalej od nich... nie znam nikogo kto miałby inne zadanie

Tak17Nie
pekabexowiec
@Women

ta firma to k.o.ł.c.h.oz. jakich już nie ma na szczęście na tym świecie, ta firma pozwala na to by zwalniały się z niej osoby przynoszące jej złote jajka i wypracujące ogromne zyski(usunięte przez administratora) Jak najdalej od pekabexu.

@Women

ja też tam pracowałem przez jakiś czas i niestety ale bardzo tego żałuję, praca tam to pozbawienie się godności, absolutny brak rozwoju, co na dzisiejszym rynku pracy tak naprawdę oznacza cofnięcie się w rozwoju, firma egzystuje w rzeczywistości która już dawno minęła, to tak jakbyśmy cofnęli się w czasie conajmniej kilkanaście lat, zaściankowość, zacofanie, naprawdę trzeba być odważnym i zdesperowanym żeby podjąć tam pracę. Zdecydowanie nie polecam.

@Piotr

dodam jeszcze, że wynagrodzenia są uwłaczające ludzkiej godności. Firma chwali się byciem liderem w tej częsci Europy na rynku wśród producentów prefabrykatów, a wynagrodzenia jak w prowincjonalnej, amatorskiej fabryczce ledwo wiążącej koniec z końcem. Życzę powodzenia w zdobyciu nowych pracowników, to będzie dla Was ogromny wyczyn :).

@Piotr

i jeszcze jedna rzecz, jeśli chcecie spróbować podjąć się rekrutacji do tej firmy, to ryzykujecie "skażenie" swojego CV firmą Pekabex, bo niestety posiadanie tej firmy w CV to raczej powód do wstydu niż do dumy.

Mateusz
@Women

ja też nie znam takiej osoby, odczas pracy w pekabexie często dało się wyczuć nerwowość, strach, przerażenie u wielu osób, to świadczy niestety o tym jak ta firma traktuje swoich pracowników, mi na szczęście udało się znaleźć lepszą pracę, życzę tego wszystkim pracownikom, którzy tam jeszcze zostali. Trzymam za Was kciuki!

@lukasz

kolega lukasz dobrze radzi, jesli nie chcecie byc n.iewolnikami do konca zycia, ktore ta firma zreszta potrafi skrocic, to zabierajcie sie stamtad czym predzej, a kazdy kto mysli o pracy w tym badziewiu, to radze 10 razy sie zastanowic czy na pewno chcecie sie skazywac na meki, ktore tam doswiadczycie

Mszczonów

Jestem w szoku, to co czytam o Dziale Personalnym firmy Pekabex. Jestem byłym pracownikiem Działu Personalnego i kompletnie nie zgadzam się z tym, co zostało napisane poniżej. Dział Personalny wykonuje kawał dobrej roboty. Donosicielstwo? O czym Wy w ogóle mówicie? Kierowniczka Działu jest bardzo kompetentna, swoich pracowników traktuje wyjątkowo dobrze i bardzo się stara, aby atmosfera w dziale Personalnym była bardzo dobra. Osoba, o której mówicie niby "donosicielka" - nie znam drugiej osoby, która posiadałaby tak ogromną wiedzą z zakresu kadr i płac, która potrafiła cierpliwie przekazać ją osobom, które tej wiedzy nie mają, która potrafi jednocześnie pochwalić za dobrze wykonaną pracę, a jednocześnie zwrócić uwagę, jeśli popełnimy gdzieś błąd. Każdy mądry jest, aby wypowiedzieć anonimowo o kimś, a załatwić sprawę i niejasne sytuacje twarzą w twarz - już takich odważnych nie ma. Ja osobiście, bardzo miło wspominam współpracę między mną a Działem Personalnym w Poznaniu, zawsze mogłam liczyć na ich pomoc i wsparcie. Ciężko mi się czyta, to co tutaj jest napisane i uwierzcie, że nie jest to prawda. Pozdrawiam Was Dziewczyny, nie dajcie się! Koleżanka z Mszczonowa :)

Tak3Nie7
Natalua
@Mszczonów

Tutaj problem jest w atmosferze między pracownikami. Idź coś załatw, na dzień dobry zostajesz zabity wzrokiem... rozumiem że dużo roboty, wieczna rotacja, wszystko robione na ostatnią chwilę, nie kontrolują wykorzystania starych urlopów.

wiesio
@Natalua

w pekabexie panuje niepisana zasada, ze kazdy z pracownikow to podejrzany (usunięte przez administratora) zlodziej i przestepca, stad te wszystkie "złe" sytuacje, rozumiem, zaszłości z komunizmu itp itd, ale w dzisiejszych czasach to jak podcinanie gałęzi na której się siedz. Życzę powodzenia tej firmie na rynku z takim podejsciem do pracownikow, beda do was walic drzwiami i oknami.

Pekabex S.A.

Szanowni Państwo, Bardzo dziękujemy za zamieszczane przez Państwa opinie - i te pozytywne i konstruktywną krytykę. Staramy się na bieżąco z nimi zapoznawać i zmieniać na lepsze. Zawsze zachęcamy do kontaktu pod adresem rzecznik@pekabex.pl, pod którym jesteśmy dostępni - będziemy wtedy mogli zareagować i pomóc w trudnych sytuacjach. Z poważaniem, Grupa Pekabex

TakNie20
Prezes
@Pekabex S.A.

Jeśli macie jako firma Pekabex duże ambicje na zawojowanie rynku swoimi produktami, to musicie zrozumieć, że nawjważniejszą rzeczą jest zadbanie o swoich pracowników, w wtedy oni zadbają o Waszych klientów, tylko z takim podejściem możecie urosnąć. Bez dobrych ludzi, którzy od Was uciekają, nie będziecie w stanie niczego osiągnąć.

Prezes
@Prezes

dodając jeszcze kilka słów, polecam osobom zarządzającym firmą przeczytanie kilku książek o psychologii biznesu, wtedy może coś zrozumiecie.

@Prezes

Firma z giełdy, niby prestiż a faktyczne to kupa mułu... pracownik fizyczny traktowany jest najgirzej, im wyższe stanowisko tym lepiej. Kadra kierowniczkierownicza to towarzysto wzajemnej adoracji, może z dwoma wyjątkami. Prezesów od groma a cojjeden to lepszy...jednen przeklina na swoich pracowników , jedna nie szanuje nikogo oprócz siebie i swojej warszawskiej elity bo reszta to gorszy sort. Więcej pokory dla prezesów

@Piotr

kolego,bo pekabex to taki najzwyklejszy janusz biznesu, tylko w wydaniu korporacyjnym, czyli do potęgi, ciecie kosztów na wszystkim, najpierw oczywiscie na ludziach, zeby tylko im nie za dobrze zrobic, bo sie rozleniwią, a tu przeciez trzeba zapieprzac w rytm dyktatu, ludzie jak tylko posmakuja co znaczy prawdziwy pekabex, nie ten z ladnych obrazkow w internecie, tylko ten prawdziwy, zly i okrutny, to uciekaja gdzie pieprz rosnie i nigdy w zyciu tego dziadostwa ponownie posmakowac nie zechcą.

Nazwa działu: Produkcja

a ja myślę, że te wszystkie negatywne opinie wynikaja po prostu z niedopasowania profilu pracownika do profilu firmy, pekabex to typowy (usunięte przez administratora), taki jak kiedyś byly w ZSRR, zresztą czasy komunistyczne też da się tam odczuć :). Pekabex nie potrzebuje ambitnych ponadprzeciętnych ludzi o szerokich horyzontach, osob ktore się wyróżniają umiejetnosciami, tam wystarczy co najwyzej zwykla przecietnosc, a jesli sie wyrozniasz to i tak zaraz zostaniesz zrownany do poziomu reszty. Pekabex opiera sie tylko na ciezkiej pracy ludzi, czy to pracownikow fizycznych czy pracownikow umyslowych, madrych glow tam nie potrzeba, wiec jesli byles co najwyzej przecietnym studentem na przecietnej uczelni i nie wiesz co zrobic ze swoim zyciem to pekabex moze byc miejscem idealnym dla Ciebie, a każdy szanujacy sie inzynier czy pracownik fizyczny nie powinien nawet patrzeć w kierunku tej firmy i tyle.

Asia
@obecny

Jestem byłym pracownikiem działu personalnego. Atmosfera w tym dziale jest dołująca. Co chwilę następuje tam zmiana personelu. w jednym miesiącu, jednego dnia odeszło nas trzech z tego działu. To chyba o czymś świadczy. (usunięte przez administratora) Przez to donoszenie, jest szykowana na zastępce. Czyli opinie, że jak się ustawisz to masz dobrze są prawdziwe. Nie polecam pracy w tym dziale. Do tego są beznadziejne wynagrodzenia. Oczywiście krety, donosiciele mają najwięcej

Tak8Nie1
Józef
@Asia

Dołączam się do opinii, o personalnym. Jestem również byłym pracownikiem tego działu. Moja kariera w tym dziale była krótka. (usunięte przez administratora)Kierowniczka nikogo oprócz nich nie słucha. No i oczywiście tylko one pracuja reszta jest beznadziejna. (usunięte przez administratora) Wy wszyscy co tam jesteście uciekajcie stamtąd.

Tak9Nie
Łukasz
Nazwa działu: Handlowy
@obecny

ja znam przypadki osób, które przepracowały co najwyżej kilkanaście tygodni w tej firmie i unikają wpisywania tej firmy w CV :). A to osoby nie byle jakie, bo z bardzo dużym doświadczeniem i o wysokich kwalifikacjach i były zatrudnione na wysokie stanowiska. Pekabex to polska patologia w najczystszym wydaniu, amatorstwo i wyzysk. A to jest podobno własność Pana Macieja Grabskiego, znanego biznesmena z Gdańska, ja na jego miejscu wstydziłbym się posiadać taką firmę w swoim portfelu.

ewa
@Łukasz

ja na jego miejscu wyrzuciłabym ten ich cały zarząd na zbity pysk, bo robią więcej krzywdy ludziom niż dobrego, może robią dobry biznes, ale kosztem ludzi a to w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia !!!

juzniedlugobyły
@obecny

oo taaak ... pkx potrafi zapewnic sens zycai kazdemu, bedziesz sluzyl im az ci zabraknie sil ...

Jasinek
@Asia

To może trzeba było mieć odwagę to powiedzieć prosto w oczy a nie teraz (niby anonimowo) oczerniać innych !! Brak Ci odwagi na wyrażenie opinii twarzą w twarz ? Żałosne To właśnie przez takie osoby jak Ty fałszywe ( bo pewnie byłaś słodka a w duszy myślałaś właśnie to co napisałaś ) w różnych firmach jest taka atmosfera. Masz coś do powiedzenia powiedz to wprost. Także gratuluję poziomu dyskusji i kultury.

TakNie6
Obecny

Jestem jednym z pracowników Pekabexu (jednego z działów inżynierskich, nie mam nic wspólnego z kadrami) i przeglądając dzisiaj ten profil zauważyłem,że ogromna ilość negatywnych opinii pochodzi z kilku ostatnich dni i jest zastanawiająco sztuczna. Przypadek? Każdy ma prawo do swojej opinii, ale większość z nich zupełnie nie odpowiada prawdzie. Firma prowadzi bardzo wiele wymagających, unikalnych i prestiżowych projektów i praca tutaj to na pewno konieczność rozwoju - bez dużego zaangażowania, zwłaszcza dla osoby po studiach, nie jest łatwo, ale tutaj naprawdę można się wiele nauczyć. Sam zaczynałem już ładnych kilka lat temu i wiem, że warto, a pracowałem wcześniej w innych firmach. W moim dziale zmiany personalne nie są duże-niewiele osób odeszło samych, a rotacja jest niewielka .Oczywiście jest nas o wiele więcej - firma się rozrasta. Jest coraz więcej benefitów pozapłacowych, ci, którzy się wyróżniają są naprawdę zadowoleni. Taka moja opinia, pozdrowienia!

Tak2Nie16
@Obecny

Skoro jeszcze tam pracujesz to albo dobrze Ci tam albo masz lojalke albo jesteś znajomym któregoś z kierowników czy dyrektorów..

@Piotr

Pracuję tam cały czas bo fakt - mi dobrze - jak się przyjmowałem lata temu, to bez żadnych znajomości, z ogłoszenia o pracę. Na początku było ciężko i trzeba było nadganiać wiedzę, ale im dalej w las, tym lepiej. Zastanawiam się, dlaczego cały czas komentują te same osoby - może to celowe działanie? Ja w każdym razie pracę w Pekabex polecam i moja opinia jest pozytywna, a takich jak ja jest naprawdę wielu. Wiadomo, że im większa firma (a skok jest naprawdę duży od 2008 roku), tym więcej malkontentów :) pozdrawiam serdecznie

Tak1Nie16
@Obecny

osoby, które się wyróżniają są skłonne do nadludzkich poświęceń, firma ceni po prostu posłuszeństwo, pracę powyżej swoich sił, oddanie wobec firmy, to nie jest normalne, bo powinno doceniać się kompetencje, a nie postawę służalczą. Radzę porozmawiać z osobami z działu projektowego, myślę, że podzielą moją opinię.

Tak17Nie
@b

Nie zgadzam się z Tobą. Pamiętam czasy, kiedy pracowało się wiele godzin, ale już od dawna tak nie ma. Widziałem sporo awansów różnych osób i nie ma żadnej korelacji pomiędzy nadludzkim wysiłkiem i koniecznością wypruwania sobie flaków a rozwojem-najczęściej są to po prostu zdolni pracownicy. Dział projektowy jest najliczniejszym działem inżynierskim i faktycznie daje szanse rozwoju wielu ludziom bez doświadczenia, którzy często są zdziwieni zaraz po studiach, ze pracy jest sporo. Wiele z nich stwierdza, że to nie dla nich i odchodzi, natomiast cała masa ludzi pracuje tu od lat i nie widać, aby byli uciśnieni. Na jedną niezadowoloną osobę pisząca opinie przypada najczęściej 10 zadowolonych, którzy nie piszą nic i obraz jest zafałszowany. W Poznaniu bezrobocie jest znikome, nikt nikogo nie trzyma na siłę, a mimo wszystko ludzie zostają. Pozdrawiam!

TakNie17

Czy Pekabex S.A. zapewnia kartę multisportu?

TakNie7

Tak

TakNie5
Majster

zastanawiam się czy można jakoś pomóc osobom, które tam pracują? Firma wykorzystuje ich jak może i moim zdaniem to powinno być karane prawnie, bo to co tam się wyprawia naprawdę jest przerażające. Niestety nie znam się na tym, ale to powinno być zgłoszone do jakiejś instytucji państwowej

@Majster

Każdy ma swój rozum i sam decyduje czy tkwić w tej firmie czy nie...

Tak8Nie

Czy macie wiedzę na temat rozmowy rekrutacyjnej w Pekabex S.A. i możecie wspomóc osoby poszukujące pracy? Tym bardziej, ze na Nuzle.pl pojawiło się 29 maja kilka ogłoszeń.

TakNie10
ja wiem
@Pytanie

zwykle rozmowa kończy się bardzo szybko, przy pytaniu o oczekiwania finansowe, trzeba tak mniej więcej 2 krotnie zejść poniżej swoich oczekiwań, żeby firma się zainteresowała taką osobą.

Ania

zwróćcie uwagę na to co wymaga ta firma w swoich ogłoszeniach pracy - "odporność na stres", "odporność na presję czasu", "cierpliwość" - to wszystko świadczy o tym, że firma doskonale o tym zdaje sobie sprawę, że praca tam to ograniczenie wolności i gotowość do podporządkowania się jej całkowicie. To powinno Wam dać do myślenia czy naprawdę warto odpowiadać na ich ogłoszenia.

@Ania

co więcej, to świadczy też o tym, że firma zdaje sobie sprawę ze swojego braku efektywności i opóźnienia w rozwoju, bo gdyby tak nie było, to praca nie wymagałaby tego typu cech. To naprawdę woła o pomstę do nieba.

Były
Nazwa działu: Produkcja

Praca w firmie Pekabex to rodzaj wspòłczesnego (usunięte przez administratora)praca w soboty i niedziele na umowę zlecenie bo pan PREZES kiedyś miał przekonać załogę że to dla nich"korzystniejsze.".Na spotkaniach wigilijnych zarząd chwali się rosnącymi "słupkami"zapominając przy tym zupełnie o pracowniku .Na dziale zbrojarni obiecany system wynagrodzeń w zależności od przerobionych kg to też czysta farsa.

Tak31Nie1
Jari
@Były

Praca w tej firmie to porażka. Każdy kto mądrzejszy ucieka z tamtąd. Kadra kierownicza i towarzystwo wzajemnej adoracji ma się dobrze. Szkoda że szeregowy pracownik nic nie znaczy i nie jest doceniany. Duża rotacja w działach montażu, GW, projektowym oraz realizacji.

Tak21Nie
adi
@Jari

To prawda, potwierdzam. Proszę wybijcie sobie z głowy próbę aplikowania do tej firmy, szkoda Waszego czasu i zdrowia.

Tak20Nie
piotr
@Jari

Niewola to bardzo dobrze pasujące słowo do charakteru pracy w firmie Pekabex. Gdyby nie to, że dla osób z niektórych działów (np. projektowy) nie ma za bardzo alternatywy wśród lokalnych pracodawców, podejrzewam, że firma szybko straciłaby większość pracowników.

Tak21Nie1
Krzysztof
@piotr

Opinie pod tym wpisem mnie niepokoją, czy faktycznie jest tak źle? Zastanawiam się czy warto aplikować do tej firmy, może jednak znajdą się też jakieś pozytywne aspekty? Czy po jakimś czasie jest możliwość przejścia na umowę o pracę? Liczę na odpowiedź, będę wdzięczny za wszelkie informacje.

piotr
@Krzysztof

Dobrze na pewno nie jest. Z pozytywnych aspektów to jest to pewna praca jeśli wywiązujesz się z obowiązków, ale żeby to zrobić musisz pracować w bardzo szybkim tempie, być bardzo dobrze zorganizowanym i dodatkowo zostawać po godzinach, często kilkadziesiąt w miesiącu, żeby wyrobić się w terminie, podwyżki są śmiesznie niskie, dodatkowo praca nie jest rozwijająca, po kilku miesiącach będziesz w kółko robił to samo i już będziesz miał dość, pojawi się stres, a jeśli będziesz się buntował to firma z Tobą się pożegna, cóż takie podejście. Umowa o pracę jest możliwa od początku z tego co wiem.

Tak21Nie
lukasz
@piotr

standardowy schemat pracy w projektowym ,zaczynasz coś sobie rysować w ich smiesznym sposobem ,po chwili dostajesz do prowadzenia projekt ,zakontraktowany do zrobienia w bardzo krotkim terminie ,harujesz nad tym od rana do wieczora ,po pracy nie masz juz na nic czasu ani checi ,po kilku miesiacach takiej katorgi pojawia sie stres ,zaczynasz sie buntowac ,firma probuje ci wyprac mozg ,ze dasz rade ,zostan z nami ,"warto sie angazowac" , dokananczasz projeket, az w koncu nie wytrzymujesz i sie zwalniasz ,standardowy schemat. firma zadowolona projekt zrobiony ,kolejny naiwny wykorzystany ,czlowiek to przeciez material odnawialny znajdziemy nastepnego naiwnego studenciaka ,biznes sie kreci.

Tak14Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jaki jest wkład kierownictwa Pekabex S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

TakNie10
Nazwa działu: Produkcja

Ta firma ma za nic pracownika, liczy się tylko i wyłącznie ilość przerobionych m3 betonu. Kto mysli o pracy w tej firmie, skazuje siebie na niewolniczą pracę, obojętnie w jakim dziale, każdy narzeka, a jeśli to się robi w głośny sposób, to wiadomo jak to się konczy. Wystarczy spojrzec na prezesa tej firmy i się zastanowić czy to jest osoba wzbudzajaca zaufanie, odpowiedz wydaje się oczywista. Omijajcie pekabex szerokim łukiem.

marcin .

Witam .Mam zacząć pracę od poniedziałku w tej firmie,jako monter konstrukcji w delegcji .Obiecali 20zl na reke przy 10 godz.pracy ,obiad i zjazdy na wekend do domu .Komentarze mnie przeraziły .Proszę o szczególy pracy na stanowisku MKS.Dodam że otrzymałem 2 filmiki .Na pierwszym jest pokazana praca a na drugim wypowiadają sie pracownicy którzy pracują w szwecji .Oczywiście same pozytywne opinie .

tom
@marcin .

filmiki to typowe działania marketingowe, mające na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy, prawda niestety odbiega od tego.

Tak20Nie2
Monter
@marcin .

Hej! Jestem jednym z wystepujacych na filmiku pracownikow i mimo ze juz nie pracuje w pekabexie (delegacja przestala odpowiadac zonie) to warunki Tobie zaproponowane sa prawdziwe i mialem nawet wieksza stawke. Wiadomo jak w kazdej pracy trzeba myslec i tez warunki pracy na budowie nie sa latwe, ale cos za cos. Daj znac czy podjales sie finalnie pracy i jakie masz odczucia. Powodzenia

Tak2Nie12
Arek
@marcin .

Hej ja też zaczynam od poniedziałku, możesz powiedzieć jak ta pr faktycznie wygląda?

Ab

Nie polecam pracy w dziale projektowym. Mnóstwo nadgodzin, wyzysk, po prostu (usunięte przez administratora).

Tak57Nie
Bob
@Ab

Niestety to prawda. Firma traktuje dział projektowy jako zło konieczne, przez co poziom wynagrodzenia jest bardzo niski. Przez słabą organizację w firmie osoby pracujące w tym dziale zmuszone są przesiadywać w pracy liczne nadgodziny (bardzo słabo płatne), żeby wykonać swoje obowiązki na czas. Plusem jest pewna praca, jeśli dajesz radę i atmosfera, mimo niesprzyjających warunków pracy.

A
@Ab

Proszę nie idźcie do Pekabexu, bo sobie możecie zniszczyć przez to zdrowie!

Rafcia
@Bob

Prawda, bardzo duża rotacja. Przychodzą młodzi, nauczą się czegoś i idą... Starzy wyjadacze mają się całkiem dobrze

Tak42Nie
konduktor
@Ab

Również nie polecam. Szef otacza się kilkoma frajerami i nikogo nie dopuszcza do stricte projektowych obowiązków. Wynagrodzenie słabe.

Tak48Nie1
poznaniak
@Ab

Dokładnie. Nie dość, że mizerne wynagrodzenie, to na dodatek trzeba sobie flaki wypruwać, żeby nadążyć za tempem. To jest jakieś nieporozumienie, podejście bliższe do przedsiębiorstwa rolniczego charakterystycznego dla byłego ZSRR, czy innym obozom, niż do współczesnego miejsca pracy.

Tak43Nie1
Kondutkor2
@konduktor

Prawda

Tak44Nie
były
@Ab

Jeśli komuś przychodzi do głowy praca w tej firmie, to radzę nawet nie próbować, bo po paru miesiącach będzie się chciało uciekać.

Tak45Nie
Mini
@konduktor

Potwierdzam na 100 %

Tak38Nie
PGMB
@Ab

Też potwierdzam, niestety. Ludzie się przepracowują, praca jest bardzo stresująca, kto zaczyna od razu chce uciekać gdzie indziej. Brak jakiejkolwiek sensownej organizacji, osoby na stanowiskach kierowniczych nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu ludźmi, ogromne zacofanie technologiczne, świat i reszta Polski jest dużo dalej niż to niestety, ale prymitywne podejście do projektowania. Szkoda czasu na zastanawianie się czy aplikować. Przykro to pisać, bo firma obecnie dobrze się rozwija, szkoda tylko, że go kosztem ciężko i uczciwie pracujących młodych i ambitnych inżynierów.

Tak45Nie
A
@PGMB

Brak też możliwości rozwoju. Każdy klapie swoją działkę.

jak
@Ab

Idea tej firmy jest taka - zatrudnić naiwnego, wycisnąć jak cytrynę ze wszystkich sił i wypuścić. Przykre, ale prawdziwe.

Tak36Nie
pablo
@Ab

Zgadzam się w 100%. Nie bez powodu w ogłoszeniach o pracę firmy Pekabex jest napisane wymaganie "odporności na stres", praca tam to męczarnia bez perspektyw.

Tak22Nie
Asia
@Rafcia

duzo osób ostatnio odeszło z pekabexu ??

była
@Ab

pracowałam tam, porównanie do obozów są dość trafione, to miejsce dla osob które żyją praca i chcą charować za miske ryżu, współczuje obecnym pracownikom, bo chyba nie wiedzą w jak strasznym miejscu pracują.

Wojtek

ta firma wykorzystuje ludzi, standardy w tej korporacji są mocno upośledzone, przypominają raczej czasy komunistyczne niż współczesną, nowoczesną firmę. Odradzam tam pracę.

Wiktor
Nazwa działu: Produkcja

Hej. Czy ktoś wie jak wygląda praca dla tej firmy obecnie w Niemczech? Jakie są płace i warunki mieszkaniowe na wyjazdach do De. Dzięki

@Wiktor

Sama chętnie dowiem się, na jakie mniej więcej wynagrodzenie można liczyć w Pekabex. Na stronie firmy widnieje bardzo wiele ofert pracy, dlatego chciałam Cię dopytać, jakim konkretnie stanowiskiem sam jesteś zainteresowany? Pytam, bo od tego zależy także płaca.

@Wiktor

Hej Iza! Stanowisko o które dopytuje, to zbrojarz, ale na terenie Niemiec.

Majster
 Rekomendacja

Witam wszystkich szukam namiaru na firme bałdyga ktora pracowala kiedys w poznaniu jak podwykonawca?

Ola:)

Ciekawi mnie jak wygląda kwestia podwyżek w firmie. Ktoś coś może powiedzieć?

adam
@Ola:)

jeśli są, to bardzo małe, jeśli chcesz zarabiać więcej, to lepiej zmienić firmę.

Tak29Nie
Alexi

Czy ktoś ma wiedzę jak wyglada praca w dziale personalnym?

Ja
@Alexi

Wszystko robione na ostatnią chwilę, dużo, bardzo dużo pracy a mało personelu. Nie pilnują wykorzystania urlopów przez pracowników.

Tak28Nie
żona Kierownika Budowy

Praca w dziale Generalnego Wykonawstwa (GW) to dramat. Kierownictwo i Dyrektor prezentują mizerny poziom. Sposób zarządzania tez z głębokiej komuny. Warunki biurowe i socjalne tez z poprzedniej epoki. Generalnie zła atmosfera, nic nie dzieje się racjonalnie, wszystko zależny od szefa który słucha opinii innych a sam nie ma swojego zdania. Wszyscy którzy przychodzą z innych GW szybko uciekają. Podwykonawcy nie chcą współpracować. Na budowie brakuje kadr. Nie polecam i radze unikać.

Tak29Nie
@żona Kierownika Budowy

Masz absolutną rację. Stara gwardia to towarzystwo wzajemnej adoracji. Nowi przychodzą i zaraz odchodzą

Tak23Nie

Zostaw opinię o Pekabex S.A. - Poznań

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie