Pekabex S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Pekabex S.A.

Pracodawca

 Aktualność
Pracownik
Pracownik

Firma oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia. Pracuje od 2 lat na produkcji. Mam możliwość nauczenia się zawodu od podstaw, a przyszedłem jako osoba bez doświadczenia. Pekabex stawia na rozwój pracownika, odbyłem już wiele szkoleń technicznych.

2

Pracodawca

@Pracownik

Cieszy nas to wyrażenie swojej opinii dotyczącej pracy w Pekabeksie! Życzymy dalszej satysfakcji w zawodzie, Zespół Pekabex

Valerij
Pracownik

Ostatnie dni pokazali że ta firma jest prawdziwym przyjacielem. Jestem Ukraińcem i nigdy nie myślałem że mój kraj spotka taki straszny los. Dzięki wszystkim co nam pomagają i dzięki Prezidentowi. Ot imienia swojego moich kolegów i naszych rodzin.

3
Stały
Pracownik

Pekabex to dobra firma, to trzeba im przyznać. Na start dla młodego inżyniera idealna, starsi dobrze przyuczają, realizacje są duże więc trudne, ale ciekawe i jest możliwość dalszego rozwoju swojej kariery czyli na budowach kierownik robot potem budowy itd. a w dziale projektowym najpierw tylko proste zadania, potem coraz bardziej się wdrażasz. Może widzieliście dzisiaj ogłosili że mimo pandemii mają super wyniki więc warto się trzymać dużej firmy w niepewnych czasach.

15
Stud
Kandydat
 Pytanie

Na stronie jest informacja, że ruszyła rekrutacja na staże wakacyjne ale nie mogę się doszukać daty. To jest aktualna informacji?

Anka
Kandydat
@Stud

Wydaje mi się, że aktualna, bo nabór jest na staże wakacyjne 2023 :)

Anka
Kandydat
 Pytanie
@Stud

No chyba, że chodzi ci o coś innego? W sensie jakiej daty się nie możesz doszukać?

Ba
Pracownik
@Stud

Aktualne, można wysyłać CV, a staże będą w wakacje

ego Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@Ba

Mam pytanie, trudno dostać się na taki staż? CV są oceniane czy ma znaczenie też kolejność zgłoszeń?

pekaa Nowy wpis
Pracownik
@ego

a co do drugiej części pytania to nie wiem, bo się tym nie zajmuje, ale według mnie obie kwestie mogą mieć znaczenie, więc jak masz chęć odbyć tu staż, to składaj aplikacje może nie na ostatnią chwilę, tylko jakoś za niedługo, żeby było miejsce pewne ;)

pex
Kandydat
 Pytanie

Ile etapów ma rekrutacja do firmy?

Puch Nowy wpis
Pracownik
@pex

ja miałem 2

Frank
Kandydat
 Pytanie

Na oficjalnej stronie nie ma żadnych ofert. Gdzie indziej publikujecie oferty czy ich po prostu nie ma?

ego Nowy wpis
Kandydat
@Frank

Sporo ofert jest na pracuj, chyba najlepiej tam patrzeć.

Nick
Pracownik

Firma nie szanuje swoich pracowników. Nakłada im ilość pracy ponad normę, zaś daje wynagrodzenie poniżej normy. Osoby na stanowiskach kierowniczych w żaden sposób nie doceniają lojalnych osób, robiących dobrą i rzetelną pracę. Tutaj każdy jest tylko cyferką - ważne tylko, że hajs się Wam zgadza :).

Były pracownik
Pracownik
@Nick

Bo tam pracowałem

Mario
Były pracownik
@Nick

W tej firmie liczy się tylko ilość metrów wylanego betonu i wynik finansowy na koniec kwartału czy roku...

Danuta
@Mario

Smutne to. A te płace poniżej normy, to jakie. Bliżej najniższej krajowej?

ex
Były pracownik
@Danuta

tak, zdecydowanie bliżej najniższej krajowej! :( w tej firmie nic się nie zmienia od lat. Argumentują to, że i tak jest niby lepiej niż kiedyś.. szczerze tego nie widać.. dbałość o rozwój, wellbeing, talenty, możliwości, zarządzani; wszystko, dosłownie wszystko jest na zerowym poziomie, aż strach... Nawet kwestie wizualne pozostają wiele do życzenia: przykład - stołówka w centrali, która wygląda jak miejsce z prl-u... i tak jest w firmie, która należy do branży budowlanej.. nie, dziękuję!

Ja
Były pracownik
@Nick

Bo to jest szczera prawda.Brak szacunku do pracowników,liczą się metry betonu i kasa dla zarządu kierowników a ludzie to cyfry.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Pekabex S.A. na stanowisko Kierownik Robót ? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
goofy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czym konkretnie zajmuje się firma?

Ciekawy
Kandydat
 Pytanie

Jak jest obecnie w dziale projektowym (architektura)? Kilka lat temu widziałem tu kiepskie opinie, jak to wygląda teraz?

także
Kandydat
@Ciekawy

Ja bym tam nie wierzył w 100% w opinie na forum gdzie każdy może być anonimowy i pisać co mu się podoba, ale może akurat się znajdzie ktoś prawdomówny.

pracownik
Pracownik
@Ciekawy

przyjdź i sprawdź, najlepsza metoda

Architekt
Kandydat
 Pytanie
@pracownik

Co to za odpowiedź? To po co według rzekomego „pracownika” jest strona z opiniami? I jeżeli faktycznie jest Pan/Pani pracownikiem i nie chce dzielić się opinią - to już daje sporo do myślenia.

Koala
Kandydat
@Architekt

Może sobie pogadać chciał, chociaż to osobliwa forma zagadania.

Koala
Kandydat
@Architekt

Bo pomóc na pewno nie, patrząc na jego wypowiedź.

Rex
Pracownik
@Ciekawy

Zależy jakie te opinie były kilka lat temu, nie pracuje na tyle długo, żeby porównać, podobno jakieś zamiany zaszły z tego co mówili. Moim zdaniem aktualnie jest w porządku na pewno lepiej niż w mojej poprzedniej firmie jeśli chodzi np. chociażby o atmosferę w zespole czy zarobki.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Ile zarabia asystent architekta w Pekabex? Nie podoba mi się, że bardzo cieżko się tego dowiedzieć.

Owl
Kandydat
@Kandydat

Na forum pewnie i ciężko, ale gdybys spróbował się kontaktować bezpośrednio, to prawdopodobnie już nie będzie to takie problematyczne

kaso
Kandydat
 Pytanie
@Kandydat

a jakie masz doświadczenie, umiejętości? no nie uważasz, że to zależy od różnych aspektów? pytaj wprost na rozmowie i będziesz wiedział od razu :)

pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Kandydat

no bo przecież każdy ma obowiązek spowiadać ci się z zarobków i to na forum.. zresztą i tak co to by zmieniło, skoro nie z nami negojcujesz stawkę, tylko z osobami decyzyjnymi?

Radosław
Kandydat
@Kandydat

Szkoda, że w ogłoszeniu nie podają nawet widełek płacowych. Kandydat wiedziałby czy w ogóle chce aplikować na takie stanowisko i oszczędziłoby to obu stronom wiele czasu podczas procesu rekrutacyjnego.

Garo
Kandydat
@Radosław

No tak to z reguły wygląda w przypadku 90% ofert pracy na polskim rynku

Garo
Kandydat
@Radosław

Może kiedyś się to zmieni, cieżko gdybać

Architekt
Kandydat
@Radosław

Powiem więcej - podczas rekrutacji spytałem o to wprost to dowiedziałem się, że na tym etapie nie dzielą się taką informacją. Co więcej jak doszło do rozmowy o wynagrodzeniu musiałem ich przekonać dlaczego mając wiele lat doświadczenia zasługuje na więcej niż osoba z rocznym doświadczeniem - to nie jest żart.

aston
Kandydat
 Pytanie
@Architekt

a z ciekawości ile etapów miała rekrutacja?

aston
Kandydat
 Pytanie
@Architekt

pytali o coś konkretnie? czy bardziej ogólnie?

Koala
Kandydat
 Pytanie
@Architekt

A dlaczego miałby to być żart? Taką mają politykę, jak tego nie chcesz zaakceptować, to mówisz, że dziękujesz i nie marnujecie sobie nawzajem czasu. A rekrutacja tak z reguły wygląda że to ty przekonujesz, dlaczego mają ciebie zatrudnić za stawkę, którą chcesz negocjować, a nie firma namawia cię do podjęcia łaskawie pracy w niej. Takie realia i tyle. Nie wiem o co tyle krzyku.

Koala
Kandydat
@aston

No rekrutacje maja to do siebie, że zadaje się na nich pytania. Więc na pewno pytali "konkretnie". O pogodzie się tam nie rozmawia.

Fhjhhhhhhggghuhg
Kandydat

Witam ile można zarobić w delegacji w Polsce jaka stawka

xas
Kandydat
@Fhjhhhhhhggghuhg

napisz o jakie konkretnie stanowisko ci chodzi może

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

tajfun
Były pracownik

Ja też pracowałem i nie do końca się zgodzę. Wiadomo, że idealnie to nie jest, ale nie ma co demonizować też

Antek
Kandydat
 Pytanie

Hej, w jaki sposób weryfikują tu znajomość języka niemieckiego w procesie rekrutacji? Poprzez rozmowę czy jakiś test? Dajcie znać..

pracownik
Pracownik
@Antek

u mnie normalnie rozmowa była i tyle, ale teraz jak to wygląda to nie wiem, choć wątpie że to się jakoś bardzo zmieniło

Antek
Kandydat
@pracownik

Okej. W formie rozmowy chyba mniej stresujące mi się to wydaje. Dzięki.

Antek
Kandydat
 Pytanie
@pracownik

A z ciekawości, ile czasu minęło od twojej rozmowy?

pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Antek

pytasz po jakim czasie od rozmowy odezwali się z odpowiedzią?

juszes
Kandydat
 Pytanie
@pracownik

chyba raczej o to kiedy ta rozmowa była? w sensie parę miesięcy temu czy nw 2-3 lata? tak przynajmniej zrozumiałam

juszes
Kandydat
@Antek

to już kwestia indywidualna, wg mnie jak znasz język, to z każdą formą sobie poradzisz

Adam
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie pracy w oddziale w Gdańsku oraz panującej tam atmosfery? Na jakie wynagrodzenie (chociaż orientacyjnie) może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku asystenta w dziale produkcji?

Adam
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie pracy w oddziale w Gdańsku oraz panujacej tam atmosfery? Na jakie wynagrodzenie (chociaż orientacyjnie) może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku asystenta w dziale produkcji?

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda ścieżka kariery w Pekabex S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Inzynier
Pracownik
@Pytanie

Ogólnie zależy o jaki awans Ci chodzi. Na najniższych szczeblach jest to stosunkowo szybko bo dorzucaja obowiazków i trzeba to zrekompensowac. Pozniej juz ciezko bo raczej maja dosyc „zabetonowana” strukture brygadzistow/kierownikow/dyrektorow.

Sylwia
@Inzynier

czyli z powodu braku stanowisk nie da rady awansować? a co z tymi dodawanymi obowiązkami wobec tego, jest jakiś szklany sufit gdzie po prostu nie dorzucą niczego więcej i jest się na ostatecznej stawce?

Pracodawca

 Aktualność
"Bardzo się cieszę i traktuję tę nagrodę jako docenienie całego naszego zespołu, ludzi, którzy ciężko na ten sukces pracują każdego dnia. I ta ciężka praca została dostrzeżona" - tak o nagrodzie Gwiazda Rankingu Builder Polska mówi Robert Jędrzejowski, Prezes Zarządu Pekabex S.A.
Więcej o nagrodzie przeczytacie na naszej stronie:

LINK DO STRONY
Operator
Kandydat
 Pytanie

Witam. Czytam komentarze i nie wiem co o tym myśleć, wierzyć czy nie... Próbuje się dostać do Niemiec w Marktzeuln na produkcję. Ktoś tam pracuje bądź pracował? Opowie ktoś co tam się dzieje i czy warto ubiegać się o te stanowisko?? Na stronie Pekabexu wisi oferta pracy.. pozdrawiam!

3

Pracodawca

@Operator

Witamy! Cieszymy się, że jest Pan ciekawy, jak wygląda praca u nas. Nasza fabryka na terenie Niemiec w Marktzeuln to duży zakład pracy, gdzie obecnie zespół liczy kilkudziesięciu naszych pracowników, którzy współpracują w polskiej ekipie, więc nie ma potrzeby mówienia w języku niemieckim. Na zakładzie są jeszcze inne niemieckie brygady, które pracują niezależnie i odpowiadają za inne elementy. Po naszych pracowników przyjeżdża zorganizowany bus, więc nie trzeba mieć własnego auta, aby przyjechać na teren Niemiec. Fabryka znajduje się bardzo blisko od polskiej granicy, a dodatkowo organizujemy co 2 tygodnie zjazd do Polski busem zakładowym na weekend do domu. Większość naszych mieszkań jest blisko terenu zakładu, bo dbamy o komfort pracowników. Nasi pracownicy mają możliwość starania się o świadczenie Kindergeld. Dodatkowo dbamy o rozwój zawodowy w naszej firmie poprzez zdobywanie dodatkowych uprawnień. Mamy nadzieję, że udało nam się zobrazować specyfikę pracy. Jeżeli jest ona dla Pana atrakcyjna to zapraszamy do aplikowania! Pozdrawiamy, Zespół Pekabex

Michał.
Kandydat
 Pytanie
@Pekabex S.A.

Witam. Jak rzeczywiście wyglądaja zjazdy do Polski?? Ktoś się wypowie?? Pozdrawiam

Natalia
Klient
@Michał.

Mój narzeczony zjeżdża co 3 tygodnie na tydzień. Chwali sobie prace zarobki też nie najgorsze

Pracodawca

 Aktualność
Chcesz bliżej poznać Zespół naszego niemieckiego zakładu FTO w Marktzeuln? Dzisiaj pierwszy odcinek - wywiad z Ralfem z Działu Produkcji!


Pracodawca

 Aktualność
Warsztaty wewnętrzne dla projektantów z oprogramowania do analizy statyczno- wytrzymałościowej przeprowadził Łukasz z Centrum Badań i Rozwoju Pekabex.
Po spotkaniu w Poznaniu kolejne odbędą się w naszych pozostałych lokalizacjach - biurach projektowych w: Gdańsku, Mszczonowie, Łodzi i powtórnie w Poznaniu.

Pracodawca

 Aktualność
Pekabex nie tylko łączy ludzi przez pracę, ale również przez ich pasje!
W międzydziałowych rozgrywkach w Gdańsku wygrała wspólna siatkarska pasja, mile spędzony czas i dobra zabawa.
Hej, siatkarzePkx z pozostałych lokalizacji: "zacznijcie też treningi bo będę chciał zorganizowac pierwszy międzyzakładowy turniej o puchar Pekabexu" - mówi Sylwester z oddziału Gdańsk-Budowlanych.

Pracodawca

 Aktualność
Kacper, Regionalny Kierownik Działu Montaży Pekabex sprawdza osobiście szelki bezpieczeństwa w ramach dorocznego szkolenia BHP dla wszystkich pracowników Działu.

Bezpieczeństwo jest priorytetem na budowach, a w przypadku montażu konstrukcji prefabrykowanych jest traktowane szczególnie profesjonalnie.

Pracodawca

 Aktualność
Wczorajsza operacja serduszka Filipa Wejmana - synka dwojga naszych współpracowników z Działu Projektowego Pekabex odbyła się pozytywnie!!!

Bardzo wszyscy czekaliśmy na tę wiadomość, a teraz możemy odetchnąć. Operacja odbyła się w Genewie, co oznacza, że wielka akcja charytatywna Pekabex - naszych pracownikow, partnerow biznesowych i przyjaciół, przyniosła wspaniałe efekty. Zebraliśmy ponad milion złotych, aby wesprzeć rodzinę Emilii i Adriana Wejmanów.
Filip jest jeszcze na OIOM, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej będzie dochodził do siebie.
Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 12 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

    Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.
Przejdź do nowych opinii