Pekabex S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Pekabex S.A.

Małgorzata

Czy jest tu może ktoś kto aplikował na Asystenta ds. Zakupów? Widziałam na stronie firmy taką ofertę, ale ciekawi mnie kwestia procesu rekrutacyjnego. Szukam pracy dosłownie na już i chciałabym wiedzieć jak długo ciągnie się tutaj rekrutacja i ile jest etapów? Może ktoś juz był na rozmowie i wie jak to wygląda?

pekabb
@Małgorzata

cały proces rekrutacyjny masz opisany na ich profilu na pracuj i to całkiem dokładnie ;)

pekabb
@Małgorzata

ogólnie to są podobno 4 etapy, ale ten 4 to już w zasadzie rozpoczęcie pracy, z tego co piszą..

G.
@Małgorzata

Ta oferta jest już nieaktualna czy nie ma ofert? W zakładce kariera jest tylko wyślij cv lub formularz

Stud

Na stronie jest informacja, że ruszyła rekrutacja na staże wakacyjne ale nie mogę się doszukać daty. To jest aktualna informacji?

Anka
@Stud

Wydaje mi się, że aktualna, bo nabór jest na staże wakacyjne 2023 :)

Anka
@Stud

No chyba, że chodzi ci o coś innego? W sensie jakiej daty się nie możesz doszukać?

Ba
@Stud

Aktualne, można wysyłać CV, a staże będą w wakacje

ego
@Ba

Mam pytanie, trudno dostać się na taki staż? CV są oceniane czy ma znaczenie też kolejność zgłoszeń?

pekaa
@ego

a co do drugiej części pytania to nie wiem, bo się tym nie zajmuje, ale według mnie obie kwestie mogą mieć znaczenie, więc jak masz chęć odbyć tu staż, to składaj aplikacje może nie na ostatnią chwilę, tylko jakoś za niedługo, żeby było miejsce pewne ;)

@pekaa

te staże to płatne są?

@pekaa

to wtedy się podpisuje umowę? jak to działa jak chodzi o formę zatrudnienia? ile taki staż może maksymalnie trwać??

asterix

tak płatne

asterix

masz umowę zlecenie, nie wiem ile może trwać max, ale na ich stronie jest pełno ofert i tam zazwyczaj masz określony czas trwania stażu, w większości to jest 2-3 miesiące, z tego co doczytałem

kandy
@asterix

gdzie są te oferty o których piszesz??

rafaa
@kandy

no przecież napisane jest że na ich stronie, a dokładniej masz zakładkę kariera i tam znajdziesz sporo ofert ;D

Ciekawy

Jak jest obecnie w dziale projektowym (architektura)? Kilka lat temu widziałem tu kiepskie opinie, jak to wygląda teraz?

także
@Ciekawy

Ja bym tam nie wierzył w 100% w opinie na forum gdzie każdy może być anonimowy i pisać co mu się podoba, ale może akurat się znajdzie ktoś prawdomówny.

@Ciekawy

przyjdź i sprawdź, najlepsza metoda

Architekt
@pracownik

Co to za odpowiedź? To po co według rzekomego „pracownika” jest strona z opiniami? I jeżeli faktycznie jest Pan/Pani pracownikiem i nie chce dzielić się opinią - to już daje sporo do myślenia.

@Architekt

Może sobie pogadać chciał, chociaż to osobliwa forma zagadania.

@Architekt

Bo pomóc na pewno nie, patrząc na jego wypowiedź.

Rex
@Ciekawy

Zależy jakie te opinie były kilka lat temu, nie pracuje na tyle długo, żeby porównać, podobno jakieś zamiany zaszły z tego co mówili. Moim zdaniem aktualnie jest w porządku na pewno lepiej niż w mojej poprzedniej firmie jeśli chodzi np. chociażby o atmosferę w zespole czy zarobki.

Ile zarabia asystent architekta w Pekabex? Nie podoba mi się, że bardzo cieżko się tego dowiedzieć.

Owl
@Kandydat

Na forum pewnie i ciężko, ale gdybys spróbował się kontaktować bezpośrednio, to prawdopodobnie już nie będzie to takie problematyczne

kaso
@Kandydat

a jakie masz doświadczenie, umiejętości? no nie uważasz, że to zależy od różnych aspektów? pytaj wprost na rozmowie i będziesz wiedział od razu :)

@Kandydat

no bo przecież każdy ma obowiązek spowiadać ci się z zarobków i to na forum.. zresztą i tak co to by zmieniło, skoro nie z nami negojcujesz stawkę, tylko z osobami decyzyjnymi?

Radosław
@Kandydat

Szkoda, że w ogłoszeniu nie podają nawet widełek płacowych. Kandydat wiedziałby czy w ogóle chce aplikować na takie stanowisko i oszczędziłoby to obu stronom wiele czasu podczas procesu rekrutacyjnego.

Garo

No tak to z reguły wygląda w przypadku 90% ofert pracy na polskim rynku

Garo
@Radosław

Może kiedyś się to zmieni, cieżko gdybać

Architekt
@Radosław

Powiem więcej - podczas rekrutacji spytałem o to wprost to dowiedziałem się, że na tym etapie nie dzielą się taką informacją. Co więcej jak doszło do rozmowy o wynagrodzeniu musiałem ich przekonać dlaczego mając wiele lat doświadczenia zasługuje na więcej niż osoba z rocznym doświadczeniem - to nie jest żart.

aston
@Architekt

a z ciekawości ile etapów miała rekrutacja?

aston
@Architekt

pytali o coś konkretnie? czy bardziej ogólnie?

@Architekt

A dlaczego miałby to być żart? Taką mają politykę, jak tego nie chcesz zaakceptować, to mówisz, że dziękujesz i nie marnujecie sobie nawzajem czasu. A rekrutacja tak z reguły wygląda że to ty przekonujesz, dlaczego mają ciebie zatrudnić za stawkę, którą chcesz negocjować, a nie firma namawia cię do podjęcia łaskawie pracy w niej. Takie realia i tyle. Nie wiem o co tyle krzyku.

@aston

No rekrutacje maja to do siebie, że zadaje się na nich pytania. Więc na pewno pytali "konkretnie". O pogodzie się tam nie rozmawia.

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Fhjhhhhhhggghuhg

Witam ile można zarobić w delegacji w Polsce jaka stawka

xas
@Fhjhhhhhhggghuhg

napisz o jakie konkretnie stanowisko ci chodzi może

tajfun

Ja też pracowałem i nie do końca się zgodzę. Wiadomo, że idealnie to nie jest, ale nie ma co demonizować też

Antek

Hej, w jaki sposób weryfikują tu znajomość języka niemieckiego w procesie rekrutacji? Poprzez rozmowę czy jakiś test? Dajcie znać..

@Antek

u mnie normalnie rozmowa była i tyle, ale teraz jak to wygląda to nie wiem, choć wątpie że to się jakoś bardzo zmieniło

@pracownik

Okej. W formie rozmowy chyba mniej stresujące mi się to wydaje. Dzięki.

@pracownik

A z ciekawości, ile czasu minęło od twojej rozmowy?

@Antek

pytasz po jakim czasie od rozmowy odezwali się z odpowiedzią?

juszes
@pracownik

chyba raczej o to kiedy ta rozmowa była? w sensie parę miesięcy temu czy nw 2-3 lata? tak przynajmniej zrozumiałam

juszes
@Antek

to już kwestia indywidualna, wg mnie jak znasz język, to z każdą formą sobie poradzisz

Czy mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie pracy w oddziale w Gdańsku oraz panującej tam atmosfery? Na jakie wynagrodzenie (chociaż orientacyjnie) może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku asystenta w dziale produkcji?

Czy mógłby ktoś podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie pracy w oddziale w Gdańsku oraz panujacej tam atmosfery? Na jakie wynagrodzenie (chociaż orientacyjnie) może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku asystenta w dziale produkcji?

Jak wygląda ścieżka kariery w Pekabex S.A.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Inzynier

Ogólnie zależy o jaki awans Ci chodzi. Na najniższych szczeblach jest to stosunkowo szybko bo dorzucaja obowiazków i trzeba to zrekompensowac. Pozniej juz ciezko bo raczej maja dosyc „zabetonowana” strukture brygadzistow/kierownikow/dyrektorow.

Sylwia
@Inzynier

czyli z powodu braku stanowisk nie da rady awansować? a co z tymi dodawanymi obowiązkami wobec tego, jest jakiś szklany sufit gdzie po prostu nie dorzucą niczego więcej i jest się na ostatecznej stawce?

Aktualność
"Bardzo się cieszę i traktuję tę nagrodę jako docenienie całego naszego zespołu, ludzi, którzy ciężko na ten sukces pracują każdego dnia. I ta ciężka praca została dostrzeżona" - tak o nagrodzie Gwiazda Rankingu Builder Polska mówi Robert Jędrzejowski, Prezes Zarządu Pekabex S.A.
Więcej o nagrodzie przeczytacie na naszej stronie:

LINK DO STRONY

Aktualność
Chcesz bliżej poznać Zespół naszego niemieckiego zakładu FTO w Marktzeuln? Dzisiaj pierwszy odcinek - wywiad z Ralfem z Działu Produkcji!

Aktualność
Warsztaty wewnętrzne dla projektantów z oprogramowania do analizy statyczno- wytrzymałościowej przeprowadził Łukasz z Centrum Badań i Rozwoju Pekabex.
Po spotkaniu w Poznaniu kolejne odbędą się w naszych pozostałych lokalizacjach - biurach projektowych w: Gdańsku, Mszczonowie, Łodzi i powtórnie w Poznaniu.
Bart

Nie mam nic kompletnie do firmy, na początku wydawało się profesjonalnie, umówiona rozmowa o pracę, rozmowa i zapewnienie że za 2 tygodnie "oddzwonimy czy tak czy nie" Po miesiącu oddzwaniam sam i oczywiście kilkukrotnie blokowanie połączenia, to już jest brak szacunku, czy to naprawde problem oddzwonić/napisać maila czy jest decyzja pozytywna lub negatywna... Szanujmy się wzajemnie

@Bart

Dziękujemy za informację. Naszym standardem jest udzielanie informacji zwrotnej kandydatom. Bardzo zależy nam na wyjaśnieniu sytuacji, więc prosimy o kontakt na e-maila: rekrutacja@pekabex.pl lub telefoniczny: 887 189 845. Pozdrawiamy, Zespół Pekabex

Aneta
@Pekabex S.A.

Ja również nie dostałam informacji zwrotnej. A na rozmowie było kilkukrotnie zapewnine ze nie ważne jaka będzie decyzja i tak będzie informacja. Tej informacji ze strony firmy Pekabex jednak nie otrzymałam

@Aneta

W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 887 189 845.

Aneta
@Pekabex S.A.

Pytanie tylko co mi to da, że teraz do was zadzwonię. Tutaj nie ma co wyjaśniac. Moje CV zostało odrzucone. A z waszej strony po prostu nie było informacji zwrotnej tak jak to zapewniacie

Dzień dobry, Widzę, że Pekabex poszukuje Kierowników lub Kierowniczek Projektu. Jak wygląda praca? Nadgodziny to norma czy raczej przestrzegany jest czas pracy lub praca zmianowa? Samochód własny czy udostępniony przez pracodawcę? Czy traktowanie jest w firmie równe dla wszystkich pracowników bez względu na płeć? Chciałabym zaaplikować, jednakże wolałabym zasięgnąć wcześniej opinii o firmie :)

@Kandydat

Dzień dobry, Odpowiadając na pytania, praca jest na budowie i w biurze, w zależności od projektu. Kierownik/Kierowniczka Projektu odpowiedzialny/a jest za wybraną inwestycję. Nadgodziny się zdarzają, ale nie są codziennością. Auto służbowe również w pakiecie. Na oferowanych przez nas stanowiskach bardzo dobrze radzą sobie Panie, Panowie również. Zachęcamy do aplikowania na nasze ogłoszenia, więcej szczegółów przedstawimy podczas rozmowy.

Jacek

Witam, nie wiem sam co myśleć o tych opiniach. Ale ja chciałbym spróbować pracy w Pekabex posiadam uprawnienia udt na podnośniki zwyżki i platformy. Wysokości się nie boję. Jak myślicie ile moge dostać za godzinę pracy?

@Jacek

Dzień dobry Panie Jacku! Cieszymy się, że chciałby Pan do nas dołączyć. Staramy się tworzyć stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz mamy motywacyjny system premiowania, który ma duży wpływ na nasze comiesięczne wynagrodzenie. Kwota wynagrodzenia jest zależna od umiejętności, doświadczenia i zaangażowania. Zapraszamy do znalezienia interesującej oferty pracy w Pana okolicy na www.pekabex.pl/kariera/oferty-pracy/ – oraz do spotkania z nami w procesie rekrutacji. Mamy nadzieję – do zobaczenia! Pozdrawiamy, Zespół Pekabex

Ziggy Stardust
@Jacek

Moim skromnym zdaniem szukasz informacji w nieco nieodpowiednim miejscu. Opinie na Gowork zawieraja strony bez moderacji oraz strony z moderacja. Strona moderowana to taka, gdzie za określona opłata przedstawiciel pracodawcy może decydować, które z wypowiedzi użytkowników forum moga się ukazać, a które wypowiedzi posiadaja treść niewskazana badź niewygodna dla firmy. Przykładem może być Polargos w Miastkowie K. Mnóstwo polskich firm nie dba o dane osobowe kandydatów i nie wysyła informacji zwrotnej po spotkaniu (H+H, Mlekomat, Action i wiele innych). Ze względu na fakt, iż w wielu firmach rekrutację przeprowadza średnia kadra menadźerska lub właściciel firmy, to nie czuja oni obowiazku poinformować kandydata o przebiegu procesu rekrutacji. Niegdyś była dostępna usługa "CV-raport"(usunięte przez administratora) polegajaca na wklejaniu do dokumentu MS Word aktywnego linku do obrazka znajdujacego się na serwerze. Otwarcie CV powodowało zapis informacji na serwerze, o której godzinie i z jakiego adresu IP nastapiło otwarcie dokumentu. Badania statystyk serwera wykazały, że dla Recruitment Solution otwartych było 97% nadesłanych CV, ale dla polskich firm (znane marki takie jak Kamis, Solid Security, Stokrotka i inne) odczytywanych było od 26% do 37%.

Nowy pracownik

Widzę ze firma się zmienia, ma pomysły i przejmuje się opiniami i stara się. Na każda zmianę potrzeba czasu ja to widzę i chce pomoc. Jest wielu nowych menedżerów którzy reagują, zmieniają i wprowadzają usprawnienia i nowy styl pracy. Mi się nadal podoba choć nie jest łatwo i chce razem z innymi otwartymi i zaangażowanymi pracownikami dokonywać zmian i budować dobre miejsce dla wszystkich . Narzekać jest najłatwiej, zrobić zdecydowanie trudniej

Czym w Pekabex S.A. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Dzień dobry, na naszych przyszłych pracowników czeka cały szereg benefitów, między innymi prywatna opieka medyczna, stabilne warunki zatrudnienia w firmie z 50-letnią tradycją. Zatrudniamy pracowników na podstawie umowy o pracę lub kontraktu B2B. W Pekabeksie stawiamy na rozwój pracownika. Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach oraz podnoszą kompetencje poprzez uzyskiwanie uprawnień budowlanych, projektowych i wykonawczych. Uczymy języków obcych, dofinansowujemy naukę. Podejmujemy inicjatywy dobroczynne oraz wspieramy cudzoziemców. Organizujemy eventy dla pracowników i ich rodzin. Dodatkowo na pracownika czeka Karta Multisport, możliwość dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie oraz owocowe środy. Zapraszamy i pozdrawiamy, Zespół Pekabex

JJ

Fajnie tu pracować. Szczególnie cenię atmosferę.

@JJ

Dziękujemy za podzielenie się swoimi odczuciami dotyczącymi pracy w Pekabeksie! Cieszymy się i pozdrawiamy, Pekabex

Jolanta

A co Twoim zdaniem w tym zarządzaniu jest nie tak? Pracownicy nie wiedza, co mają robić, bo nie ma dobrych procedur czy jak?

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.