Opinie o Solid MCG w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Solid MCG. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Solid MCG o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solid MCG w Katowice

Hela

Czytajac wasze opinie musze sie zgodzić. Co prawda nie pracowalam w Katwicach tylko w innym miescie. Praca jest nawet do zaakceptowania, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. Jednak jak zwykle pojawia sie ALE. Moim pierwszym ale były zarobki - najnizsza krajowa plus jakies smieszne dodatki, na reke wychodzilo ledwo 2100 (przy okolo 2 tygodniach nocek). Drugim ale byl grafik czesto niesprawiedliwy, tworzony pod pupilkow, zdarzało sie tak ze w miesiacu trafialy sie tylko drugie i trzecie zmiany. Plus praca w weekendy i swieta - za to dostajesz dzien wolny w ciagu tygodnia, ale nie taki ktory tobie pasuje (mozna zapomniec o wolnym poniedzialku czy piatku), dostawalo sie dzien wolny ktory pasuje kierownictwu. Do tego dochodzi kiepska atmosfera w zespole - zmiany na siebie kabluja, plotkuja, sieja zamęt . Ciezko sie bylo doprosic konkrentej zmiany danego dnia, np ktorego chcialo sie miec na rano bo chcialo sie cos zalatwic, najczesciej pani ktora robila grafik w ogole nie brala takich prosb pod uwage. No i pod koniec roku cyrk z przedluzaniem umow, masowe zwalnianie. Do tego jak sie poszlo na zwolnienie lekarskie z powodu realnej choroby a nie lenistwa, to wszyscy patrzyli sie spod byka i plotkowali. Najlepiej by bylo zeby pracowac polprzytomnym z goraczka i katarem. Bywalo ze wspolpracownicy z biura nie wykazywali sie wyrozumialoscia gdy ktos popelnil blad, tylko od razu skarga do szefowej. Niby pracowalo sie z doroslymi ludzmi, a jednak odnosilo sie wrazenie, ze czas cofnal sie do lat szkolnych. Jedyny plus, podkreslam JEDYNY -wyplata zawsze byla na czas, a nawet jeden lub dwa dni wczesniej. Aha, no i kadry ktore kompletnie nic nie ogarniaja chyba maja taki bajzel, bo zdarzylo sie ze zle wyliczony byl urlop badz naliczyli wiecej wyplaty co potem odtracali z kolejnego wynagrodzenia. Slowem cyrk, nikomu nie polecam. Ciesze sie, ze juz tam nie pracuje. Przez 5 lat mojej pracy w tym miejscu zniszczylam sobie zdrowie psychiczne i fizyczne.

Jak jest atmosfera w pracy? czy coś z dodatków socjalnych istnieje w firmie?

@Adam

Nic nie istnieje.

@Adam

(usunięte przez administratora),,,ludzie zastraszeni z wynagrodzeniem nie adekwatnym do pracy ponad siły. Wszystkie święta za normalną stawkę, przy podniesieniu najniższej krajowej zniesiona premia, w rezultacie pracownicy pozostają bez podwyżki. Mobbing, szantaż i brak szacunku. Pracuj i się nie odzywaj, podrabiane karty pracy, nadgodziny czasem i po kilkanaście godzin na dobę za normalną stawkę. Na premię i socjalne nie licz, ciesz się, że masz umowę. (usunięte przez administratora)

KM

Brud, kiła a w nocy ziąb. Praca całą dobę, w świątki, piątki i niedziele. Nadgodziny w standardzie. Praca na odludziu, jak dojeżdżasz komunikacją możesz mieć problem. Często na czas, wiecznie jakieś problemy. Kierownik sortowni klnie i wyzywa. Płaca: minimalna plus jakiś śmieszny dodatek który odbierają przy pierwszej okazji. Socjalu brak. Jeśli ktoś lubi pracować w (usunięte przez administratora) z kłębami brudu i nadawać jeden na drugiego to jak najbardziej, innym polecam szukać gdzie indziej.

Zbigniew
@KM

Piszesz o najniżej krajowej. A co z dodatkiem za pracę w nocy, weekendy i nadgodziny? Przecież muszą coś dopłacać za to.

@Zbigniew

Dodatek nocny to całe 20% brutto minimalnej stawki godzinowej (2,5) za godzinę, jesteś zatrudniony w równoważnym systemie czasu pracy i za weekendy się nic nie należy a nadgodziny masz ze zlecenia, bo podpisujesz 2 umowy. Do tego jest premia miesięczna po jakimś czasie ze zlecenia, ale nie oczekuj nawet 300 zł za pracę w takich warunkach. Realnie mało kto miał w okolicach 2000 netto, chyba że siedział tylko nocą. Dodaj do tego czasami pracę po 14h dziennie bo stany muszą się zgadzać lub 16h jak ludzie w konwojach.

dk
@KM

kierownictwo ciągle wyzywa, spędza pół nocy na papierosie a potem trzeba siedzieć po 13 godzin żeby wielki kierownik mógł się wykazać przed Paniom drektor.

Jaka umowa obowiązuje w Solid MCG podczas okresu próbnego?

Zlecenie

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Solid MCG? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Fryderyk

Firma ma opinię dobrego pracodawcy może potrzeba dobrego pracownika i będą wszyscy zadowoleni?

nowyimpl

Ja nie mówię, że nie, ale pani dyrektor ma jeszcze sporo miejsc pracy do tworzenia i obsadzenia.

@nowyimpl

Pracujesz obecnie w firmie Solid MCG? Jeżeli tak to świetnie, ponieważ chciałabym, abyś podzielił się z nami informacjami na temat tego miejsca pracy. Ciekawi mnie, czy, aby móc z powodzeniem aplikować do pracy w tym miejscu należy mieć doświadczenie zawodowe? Będąc osobą bez doświadczenia zawodowego, mam szansę na okres próbny u tego pracodawcy? Odpowiedz, proszę, jak to wygląda.

maja
@Julita

Nie trzeba mieć jakiegoś doświadczenia zawodowego. Nie polecam. A jak już się zdecydujesz zastanów się trzy razy....

Connor

Zapowiadają się zmiany...

Julita

@Grzegorz dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie. Czy ktoś jeszcze z Was miał takie doświadczenia podczas pracy w firmie?

Grzegorz

Dostałem umowę zlecenie na okres 12 miesięcy. Na rozmowie kwalfikacyjnej obiecywali umowę o prace po 3 miesiącach. "Wielka pani dyrektor" rozwiązała umowę, bo stwierdziła, że za dużo ludzi pracuje na tym dziale. Także tak jak wyżej pisałem, praca i firma dno.

Julita

@Grzegorz rozumiem, że nie miałeś najlepszych doświadczeń jeśli chodzi o pracę w tej firmie. Jednak, czy nie zostałeś poinformowany o tym jak będą wyglądać warunki zatrudnienia przed podpisaniem umowy? Piszesz też, że po świętach podziękowano Ci za pracę. Czy wiedziałeś, że nie będzie to praca na długi okres czasu? Rozwiązano z Tobą umowę, czy też jej nie przedłużono?

Grzegorz

Pszeszedłem do tego (usunięte przez administratora) z konkurencji i mogę powiedzieć, że to był duży błąd. Przed świętami multum pracy i wszystko fajnie itd. Po świętach brak pracy, to dziękujemy Panu. Powyższe komentarze świadczą, tylko o tym jak tam wygląda. Stołki, stoły połamane. Praca za najniższą krajową, nadgodziny za stawkę normalną na drugą spółkę. Nie wiem, czy dyrektorka ta sama dalej jest, ale kolejna ambitna po znajomości pokazać chciała, kto rządzi. Atmosfera napięta, także, kto zdesperowany brakiem pracy, to niech idzie, a kto nie, niech szuka lepszej pracy

beza

Wiecie czy wciąż ejst poszukiwany pracownik administracyjno-biurowy? Dobrze, że oczekują jedynie średniego wykształcenia, a skoro jest możlwa umowa o pracę po okresie próbnym to nie jest tak źle. Zastanawiam się jednak czy wyplata jest na czas.

zyta

Godziny nadliczbowe, lub święta, noce wekendy nie są standardowo płacone jak w normalnych filmach czyli dodatkowo 50 -100% tylko takie dni i godziny zaliczane są na drugi etat w "innej firmie córce Solida". Generalnie lubią jak zasuwa się więcej niż 8 godzin np 12godzin bo zamiast 3 zmian zrobili by sobie 2 zmiany i nie musieli by tyle ludzi zatrudniać. Na salach syf, wszystko połamane, psujące się, brudne, nie dbają o rzeczy tym bardziej o ludzi. Marian to prawda kierownictwo swoje frustracje wyładowuje na pracownikach, nawet nie próbują zrobić miłej atmosfery i być okey na zasadzie zarabiasz minimalna krajową ale jesteś nam potrzebny i fajnie że jesteś. Raczej OPR i zasuwaj .

Marian

Brak szacunku dla pracownika, przyjmują kogo popadnie i później są kradzieże w szatni i jadalni. Nowa pani dyrektor nie ma pojęcia o niczym i tylko zwalniać potrafi. Szkoda czasu na taką firmę.

kamila

(usunięte przez moderatora) brak szacunku dla pracownika -oni nie przejmują sie pracownikami - na ich miejsce są dziesiątki. Poza tym faworyzowanie na lepszych i gorszych,

Zostaw merytoryczną opinię o Solid MCG - Katowice

• Jak się pracuje w Solid MCG?

Zobacz opinie na temat firmy Solid MCG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solid MCG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Solid MCG