Opinie o Z.D.Z.Katowice w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Z.D.Z.Katowice. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Z.D.Z.Katowice o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Z.D.Z.Katowice w Katowice

Zarząd ZDZ Katowice (usunięte przez administratora)pracowników,(usunięte przez administratora) dyskredytuje przed innymi pracownikami. Pani Prezes podejmuje pochopnie decyzję pod wpływem emocji, robiąc z ludzi (usunięte przez administratora) Jako organ prowadzący skazuje szkoły na pożarcie rodziców bojąc się podjęcia radykalnych kroków by chronić pracowników. Pan Prezes nie jest informowany o sytuacjach w jednostkach, ukrywa się przed nim każdą trudną sytuację, chroniąc się przed krzykiem i straszeniem pracowników. Wszystkie certyfikaty, którymi szczyci się ZDZ to jawna nie prawda. (usunięte przez administratora) na każdym kroku, pracownicy się boją, uciekają z pracy albo idą na l4. Wszystko trzeba opisywać, wyjaśniać na piśmie, dokumenty giną, a winą obarcza się pracowników jednostek. Jakikolwiek błąd zarządu obracany jest w taki sposób, że wina zawsze jest w pracownikach, którzy ciężko pracują na wynagrodzenie zarządu i biura. Opryskliwość, inwigilacja i (usunięte przez administratora) Będąc szeregowym pracownikiem, trzeba mieć fakultat z informatyki, księgowości i psychologii. Dyrektorzy ZDZ są strszaeni brakiem premii za to że uczniowie nie płacą choć nie mają wpływu, albo że jeden z drugim nie zdał matury. Na naradach nie wspiera sie Dyrektora, za to krytyka płynie wartkim nurtem razem ze łzami, tych biednych zazywyczaj kobiet, które na forum są poniżane.

@Izabela

Jak zatem przedstawiano Pani tę pracę na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, zarówno co do samej ilości pracy, jak i stopnia jej skomplikowania? Przecież to wtedy ustala się też pensję zasadniczą i premie. No i o czymkolwiek by nie mówiono w trakcie rekrutacji, czy znalazło to wierne odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy też rozjechało się to? A co za tym idzie, jak Pani ocenia pieniądze, które ta firma płaci, swoją drogą, jakie to są kwoty, jeśli można wiedzieć oczywiście?

Anetka Nowy wpis

Trochę nie lapie takiego stwierdzenia ze stawka może w ogóle zacząć sie od kwoty poniżej minimalnej no chyba ze ktoś zakłada te państwowe podwyżki. fakt faktem ten brak regularnych podwyżek zmartwił. To znaczy ze stawiają na te indywidualne i trzeba długo chodzić i sie prosić?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Z.D.Z.Katowice? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Sobie Sam Nowy wpis

Wypunktuję - pracownicy w większości rezygnują sami: 1. warunki wynagradzania - śmiesznie niskie, stawki zaczynają się od kwot poniżej płacy minimalnej, brak regularnych podwyżek wynagrodzenia, nakładanie nowych obowiązków i zwiększania odpowiedzialności bez zwiększania wynagrodzenia pracownika 2. warunki pracy - łamany kodeks pracy przez pracodawcę i kierownictwo, nakładanie ciągle nowych obowiązków wykraczających poza warunki umowy i poza czas pracy, brak płatnych nadgodzin, wielkie trudności w wybraniu nadgodzin jako czas wolny od pracy 3. wykorzystywanie pracownika - zlecanie pracy w dni wolne od pracy dla pracownika 4. pracodawca nie gwarantuje żadnych dodatków, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest bardzo słaby (kwoty są żenująco niskie)

Dorota chciała mnie uderzyć -innego pracownika, bo rekompensuje sobie pracą to, że nie ma po co wracać do domu. Pracownicy wyzywają się od materiału do podłogi. CKZ nie jest miejscem, gdzie zostawia się herbatę na stole, występuje przemoc z terrorem. Więzienne słownictwo przynosi wstyd przy osobach z zewnątrz. Dorota jako osoba na lekach ucieka się do różnych sposobów, bo musi wyjść z pięściami. Dziękuję Dorocie za to, że schudłam przez nią 10 kg. Doprowadzanie innych do utraty wagi to są próby odebrania komuś zdrowia i życia. Władza rodzicielska Doroty stoi pod znakiem zapytania, ale tylko wtedy skończą się socjopatyczne metody i krzywdy.

Piszesz o naradach. Czy można podczas nich przedstawić problemowe sytuacje, czy rzucić pomysł, który może poprawić organizację pracy? Jak często te narady mają miejsce i czy odbywają się one po, czy w trakcie godzin pracy? No i co z zarobkami, jak się one mają do ilości pracy?

Pracowałam w samym biurze zakładu przez długi czas i chciałabym zapomnieć co widziałam i słyszałam. Bardzo trudno ruszyć ten mur w posadach bo Pan Prezes ma liczne kontakty. Jedno mogę napisać Pan Prezes uważa, że świetnie zarządza swoimi pracownikami, nie myli się i nie popełnia błędów- czyli coś (usunięte przez administratora), Pan Prezes jest nie omylny, żadna linia obrony nie przejdzie. Pracownik nic nie mówi źle, pracownik mówi źle. Metoda nakrzyczeć i koniec rozmowy, niczym rodzic, który nie słucha dziecka, daje karę i kończy temat bojąc się przyznać do porażki jaką popelnil nie pomagając. Zarząd ma sprawy w sądzie z pracownikami w tym ze mną, na rozprawach się nie pokazuje, co świadczy mniemaniu wyższości. W zakładzie łamane są wszelkie możliwe zasady, prowadzi się politykę ostrą. Rodzina i znajomi obsadzeni na posadach, firmy zewnętrzne, które wystawiają zawyżone faktury, ludzie zatrudni na niby, długo by wymieniać a nie wygodnych pracowników, zrzuca sie na inne stanowiska a później zwalnia podkładając nogę.

Izabela

@NK Narady to ustawiony teatr w którym grasz rolę słuchacza - słuchasz jak Cię poniżają i nie zadajesz pytań. Narady są po to aby wytknąć błędy, tym którzy co nie zrobią będą winni. Prezesostwo karmi sie błędami i czeka tylko na aferę. Przykład: Wyniki egzaminów, braki w opłatach czesnego, kiepski nabór w którym nikt nie kiwnął palcem żeby wspomóc bo nie było odpowiedniego pisma w odpowiednim czasie, poprzedzonego odpowiednim pismem z odpowiedniego zarządzenia. Każdy ważny kierownik przez duże K powie coś zawalając na brak kontaktów, zła organizację i nie taką pogodę, później będą zalecenia, których nie da się wypełnić bo nie są one do zrobią, na końcu przyjdzie wiadomość że premi za takie niedopatrzenia nie będzie, szkoła ma minus finansowy jak każda a finalnie Zdz wychodzi na plus. A przypomnę że nie mają żadnych pieniędzy. Była wicedyrektor placówki X

@Izabela

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Z.D.Z.Katowice? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Z.D.Z.Katowice odbywa się również w języku angielskim?

Czy pracodawca Z.D.Z.Katowice motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Dorota

Na stronie firmy jest ogłoszenie na stanowisko Specjalisty ds. Unijnych. Wymagane jest prawo jazdy B. Zastanawiam się do czego i jak często będzie ono potrzebne na tym stanowisku? Nie mam prawa jazdy i zastanawiam się czy jest sens aplikowania na to stanowisko. Czy firma zapewnia auto służbowe?

@pracownik
@Dorota

Po to, żebyś mogła jeździć swoim prywatnym autem za ich sprawami. Oni za to wypiszą Ci delegacje na busa i oddadzą jak za bilet.

Tinka

ZDZ to sporo szkół. Ja akurat trafiłam do technikum, w którym dyrektorka jest konkretną, fajną osobą. Nie tworzy sztuki dla sztuki, nie blokuje inicjatyw. Przez to atmosfera jest sprzyjająca pracy.

Iza

Wynagrodzenie w tej szkole to nieśmieszny żart. Nikomu nie polecam. W czasie ferii czy dni wolnych trzeba brać urlop albo siedzieć w pustej klasie i patrzeć w sufit.

Wanda
@Iza

Wynagrodzenie jest porównywalne do szkół publicznych czy jest większe albo mniejsze? Ile jest urlopu, tyle ile wynika z kodeksu pracy? Ile godzin dziennie się tu pracuje?

@Wanda

Wynagrodzenie jest znacznie niższe niż w szkołach publicznych za tą samą liczbę godzin. Byłam w szoku kiedy zobaczyłam wypłatę, że można jeszcze mniej zarabiać niż w szkole publicznej. Nie ma kompletnie żadnych dodatków. Jeśli chodzi o urlop to za każdym razem kiedy jest dzień wolny czy święta trzeba go brać. Jak skończy się urlop a są np. ferie to siedzisz sama w pustej klasie w swoich godzinach pracy. Totalne nieporozumienie.

Dorota
@Iza

W kontekście kasy, ferii itd. mam pytanie. A jak wygląda pensja za dni wyjazdowe, jak się jedzie na kilkudniową wycieczkę szkolną. To są za to premie, diety jakieś? Czy to jest traktowane jak delegacja, czy jak?

Anonimowa
@Dorota

Nie jest liczona. Albo usłyszysz "jest do odebrania" albo "nie przysługuje za to wolne". Możesz zapomnieć o nadgodzinach za to. Wszystko zależy od tego jakiego przedmiotu uczysz. Jeżeli uczysz przedmiotu, do którego ciężko znaleźć nauczyciela, to możesz pozwolić sobie na wiele. Jeżeli uczysz polskiego, angielskiego lub innych przedmiotów, do których nauczycieli jest masa na rynku to każde "niewygodne pytanie" sprawia, że jesteś o krok bliżej wypowiedzenia.

Sylwia

Praca o umowę o pracę (40h tygodniowo, pensum 26h - pomimo braku zajęć dydaktycznych trzeba w szkole "siedzieć" od 7:30 do 15:30), niskie zarobki. Żadnych dodatków do wypłaty, brak ubezpieczenia grupowego. Szkolenia, które są organizowane po godzinach pracy, nie wliczają się do nadgodzin. Zastępstwa również nie są ekstra płatne - pracodawca wychodzi z założenia, że nauczyciel może mieć nawet 40h zajęć dydaktycznych, bo w końcu na umowie o pracę ma 40h tygodniowo. Niestety w ZDZ nie szanuje pracownika - na początku lockdown'u musieliśmy jeździć do zakładu pracy, prowadzić zajęcia ze szkoły, w której nie było ani sprzętu, ani internetu (wszyscy nauczyciele korzystali z prywatnego sprzętu i internetu). Dyrektorzy nie przejmują się rotacją pracowników - nie robią nic, aby zachęcić nauczycieli do zostania na "dłużej". W placówce w Bytomiu razem ze mną zwolniło się jeszcze dwóch innych nauczycieli.

Stanisław
@Sylwia

Bo jest to prawda.

Wieszcz….
@Sylwia

Szkoda ze tak nie jest w szkole w zdz w żywcu, pracowalam tam to wiem osoby maja cały etat na papierze tylko są 2 lub 3 dni w pracy

@Wieszcz….

no ale tam to jak ostatecznie zostało rozwiązane? liczą jak za cały tydzień kasę, skoro taka umowa jest? ile ostatecznie można było zarobić i czy wpływy tam ma ten sam odgórny podmiot co tutaj czy to całkowicie odrębne jednostki są?

malwina

DAJcie SOBIE SPOKÓJ!! AZ TAK NISKO SIE CENISZ, ZEBY PRACOWAC ZA MISKE RYZU 40 GODZIN TYGODNIOWO? TAM JEST UMOWA O PRACE, NIEWOLNICZA!!! MOZNA DORABIAC ALE MUISZ BYC ZDESPEROWANA CHYBA!!!

@malwina

Nie zesraj się xd każdy normalny człowiek pracuje 8h dziennie niektórzy więcej w przypadku nauczyciela 40h tygodniowo 8h po 5 dni na tydzień (usunięte przez administratora) jesteście nieroby tylko beczeć jacy biedni jesteście

@Andrzej

No to trochę dziwne, żeby aż tak się skarżyć i wypominać (usunięte przez administratora) Widzę, że na złe traktowanie i podejście się tu skarżą, ale może jednak pracownicy tutaj również coś za uszami mają?

nalix
@Andrzej

ograniczony człowieku, nie wiesz, że nauczyciel musi przygotować się do lekcji, a nieraz i wykonać niezbędne pomoce, musi też sprawdzać i oceniać prace uczniów - chyba skończyłeś edukację w klasach początkowych, skoro tego nie wiesz

@nalix

Tak właściwie to masz chyba rację. Czyli ten czas to nie jest w żaden sposób doceniany? Może warto jakoś zwrócić na to ich uwagę?

Wszechobecne panujący mobbing, zero ludzkiego podejścia, ta firma nie powinna istnieć

Tommar

Jaka jest stawka godzinowa dla nauczyciela

Sth

Coś strasznego! Odradzam prace w tej „firmie” zgadzam się ze wszystkimi z poprzednimi komentarzami!!! Praca masakra, prezes marakra! (usunięte przez administratora) To mało powiedziane?!!!! Zgadzam się z poprzednim komentarzem - cud, ze nie było tam PIPu

Przerażona

Prezes ZDZ mobbinguje podwładnych. Ma ulubieńców i ludzi, których gnębi. Tych drugich wykańcza zarzucając pracą ponad siły, upokarza publicznie, wyśmiewa, podważa ich autorytet, utrudnia codziennie czynności zawodowe. To jest przemoc i to powinno skończyć się w sądzie.

Jobs

Czy szkolenia są aktualnie przeprowadzane w formie online?

sergi

jak oceniacie poziom nauczania w ZDZ Częstochowa?

Dariusz

Czy osoby z niepełnosprawnością są zatrudniane ?

wojt79

Najgorszy pracodawca z jakim można współpracować. Zarobki żenująco niskie, premie często nie do zdobycia, warunki sanitarne w niektórych ośrodkach błagają o pomstę do nieba!, zero szacunku z góry. Dużo kadry się ostatnio zwolniło, a Ci co jeszcze pracują nie mają porównania jak tam jest źle... Prezes niestety po mimo eleganckiego wyglądu nie reprezentuje ani trochę kultury osobistej. Jestem w szoku, że takie firmy jeszcze jakoś istnieją, że ktoś chce tam pracować. PIP na prawdę miał by tam co robić. Odradzam i nikomu nie życzę takiego pracodawcy, na takich warunkach...

dagar
@wojt79

Potwierdzam! Szok, że jeszcze ludzie pracują za te pieniądze w takich fatalnych warunkach, Jak tylko się zorientowałem jak to wygląda uciekłem. Wymagania ogromne za parę groszy. Ryba psuje się od głowy...

Iza

Czytając Twoją opinię, stwierdzam, że nie znasz szkoły .... przebimbać jak widać Ty chcesz, ale nie da się i dlatego tak piszesz ... niestety wiedzy nam nikt nie włoży do naszych głów....jeśli liczyłeś na to, że z łatwizną przejdziesz przez szkołę to na pewno się rozczarowałeś...nauczyciele, który mnie uczą są z różnych z prestiżowych szkół w Częstochowie ! ja na szczęście mam inne podejście ....nauczyciele, którzy mnie uczą są pomocni i chętni do wyjaśnień jeśli czegoś nie rozumiem....

Zostaw merytoryczną opinię o Z.D.Z.Katowice - Katowice

• Jak się pracuje w Z.D.Z.Katowice?

Zobacz opinie na temat firmy Z.D.Z.Katowice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.D.Z.Katowice?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.D.Z.Katowice
2.5/5 Na podstawie 47 ocen.
  • Krasińskiego 2
    40-952 Katowice