Opinie o Mecalux w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mecalux. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecalux o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalux w Gliwice

techniczny

sposób funkcjonowania i zarządzania firmą, który zatrzymał się gdzieś w latach 70 ubiegłego wieku. Kadra zarządzająca to albo zapatrzone w siebie lalusie, albo totalne nieporozumienia co do kompetencji na danym stanowisku. I właśnie to generuje dyskomfort pracy, gdzie jasno jest dane pracownikowi do wiadomosci, że jest tam tylko po to aby zrobić swoje i spadać. Szkoda, bo dużo wartościowych osób, które mogły wnieść wyższy poziom do firmy odeszło przez to. Wracając do lat 70tych - tam też zatrzymało się biuro, środowisko i narzędzia do pracy ;)

OKO

Ogłoszenie MŁODSZY DORADCA TECHNICZNO HANDLOWY -MAŁOPOLSKIE. Gdzie Doradca z podkarpackiego jeździ np do N.Sącza, a doradca z Krakowa na podkarpackie, nie oddadzą rynku, ten podział jest bez sensu. Doradca z Krakowa donosi do dyrektora,(usunięte przez administratora). bo boi się konkurencji w firmie. Umowę dostaje się na okres 3 miesięcy, później na rok z obiecaną podwyżką, następnie umowa nie zostaje przedłużona. Wyniku premiowego nie da się zrobić na wycinkach woj. małopolskiego, bo doradcy z podkarpackiego i Krakowa nie oddadzą klientów. Ewentualnie jakieś bardzo małe firemki na których nie da się zrobić obrotu.

Zaintersowany

Witam jestem zainteresowany pracą. Do tej pory pracowałem jako operator wózka widnego, mam uprawnienia udt i doświadczenie w pracy na wózkach czołowych. Interesuje mnie praca jako operator lub pracownik produkcji. Stąd moje pytania: Gdzie mogę popytać o pracę do tej firmy? Jak wygląda wynagrodzenie? Ile jest podstawy ile premii miesięcznej? Czy zatrudnienie jest bezpośrednio pod firmą czy przez pośrednika? Czy soboty są pracujące, a jeśli tak to jak płatne? Na jakie bonusy można liczyć poza wynagrodzeniem?

Doświadczony
@Zaintersowany

Pracowałem prawie 10 lat. Zarobki rzędu 2600-2800 brutto (śmiech). Oferty pracy mają na swojej stronie w zakładce "praca". Zarobki to jeden wielki śmiech na sali. Czasem bywają nadgodziny to jeszcze jako tako można wyjść. Premii jest 300 zł brutto. Praca: Spokojna, na pewno na bieżąco będziesz z sytuacją w kraju i na świecie, bo na telefonie co najmniej kilka godzin dziennie można posiedzieć. Aha, noś ładowarkę ze sobą. Przedłużacz już sami dadzą. Szkolenia: nie ma, nie było i nie będzie. Rozwój : tak jak szkolenia.

Rafał

Aplikowałem do działu handlowego na stanowisko związane z promowaniem i docelową sprzedażą i wdrożeniem systemów WMS. Mecalux, może komuś się przyda informacja jak ten proces wygląda. Pierwsze zdziwienie to forma zaproszenia na rozmowę, nie telefon, a zwykły e-mail z zaproszeniem na zdalną video-rozmowę, przez osobę rekrutująca która równocześnie jest kierownikiem działu handlowego. Sama rozmowa, dosyć ogólnikowa, miałem wrażenie, że rekruter za dużo nie odbył takich rozmów będąc po tej stronie biurka. Brak konkretów o wynagrodzeniu, za to dużo informacji o tym, iż pozycja firmy w tym segmencie nie wygląda za różowo na tle konkurencji i jest prawie niewykonalne wyrobienie targetów by załapać się na dodatkową premię do niewiadomego wynagrodzenia początkowego. Odnosiło się wrażenie, że rekruter wręcz zniechęca, informując o częstych podróżach służbowych, trudnej nauce i braku premii przez długi okres czasu. Oczywiście po rozmowie brak jakiejkolwiek informacji o zakończeniu procesu rekrutacji. Jeżeli z klientami końcowymi pan Paweł rozmawia w ten sam sposób jak z osobami które aplikują do Mecalux to rozumiem dlaczego mają taką pozycję na rynku w rozwiązaniach WMS.

IN NOMINE...
@Rafał

Czyli, szara rzeczywistość w tym zakładzie.

Ej ludzie
@Rafał

Pewnie byś wolał ł usłyszeć ściemę , a po zatrudnieniu pretensje, że co innego obiecywał a jest inaczej

szkoda czasu na mecaluxa
@Rafał

Ciesz się, że powiedzieli ci prawdę bo przy zatrudnieniu na produkcję dyrektor opowiada bajki, które nie są spełnione, a potem się dziwią, że ludzie się zaraz zwalniają.

Maja
@szkoda czasu na mecaluxa

Zdaje się, że trochę przesadzasz. Ale oczywiście masz prawo być niezadowolony z pracy w tym miejscu, jednak byłoby dobrze, jakbyś zechciał udzielić kilku informacji. Zauważyłam, że własnie w Mecalux poszukują między innymi pracowników do działu handlowego. Piszą, iż wymagają już doświadczenia. A może orientujesz się, jak duże trzeba je mieć, by z powodzeniem przejść przez wszystkie etapy rekrutacji?

elektromonter

1-rozmowa telefoniczna z panią z HR 2-wizyta w firmie i rozmowa z kierownikiem UR Gdy przyszedłem do firmy, nikt nie wiedział po co jestem i na co. 3 osoby mnie pytały na jakie stanowisko i jak się nazywam zanim przyszedł Kierownik UR. To było dziwne.

Luźna i sympatyczna rozmowa na temat dotychczasowego zatrudnienia i tego jak wygląda praca w UR. Wyniki rekrutacji miały być w 2 tygodnie, mija 3 tydzień.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
kirk

na robotyce jest raj

Obserwator
@kirk

Tak RAJ miodem i mlekiem płynący.

Elek
@kirk

Prawda , obijamy sie na maxa i jeszcze nam za to płacą .

kasa
@Elek

Swoją drogą dziwne że firma to toleruje

Bossu

Witam ,polecam wam pracę jako elektryk na warsztacie elektrycznym ,wysokie stawki ,miła atmosfera lecz trzeba dużo precyzji oraz cierpliwości no i jakieś podstawy schematów.Bardzo dużo wypowiada się poirytowanych oraz zadufanych ale powiem tak, dobrego elektryka poznasz jak pracuje przy dużych napięciach hehe.

amper

Elektryk to by wiedział , że się nie mówi "duże napięcie " tylko wysokie

2kW
@amper

ale to nie pisze elektryk a teoretyk któremu wydaje się że jest bruce wszechmogący i zachwala bo nie wie juz jak uzupelnic kurczaca sie ekipe do tyranka

@2kW

Drogi kolego moje uprawnienienia sep są do 50 Kw, gdzie na warsztaciku nikt nie ma a nawet nie ma pojęcia o takich uprawnieniach.Pozdrawiam wszystkich oraz zapraszam do pracy na warsztat elektryczny, fajne stawki, miła atmosfera, pomocni ludzie oraz dobre tempo pracy.

Ignacy
@Bossu

Nie ma takich uprawnień jak do 50 Kw. Chyba ze na lokomotywe. Widać właśnie jaki z Ciebie fachowiec.

@Ignacy

Jeśli pracujesz jako elektryk powienieś z miejsca zostać zwolniony, to wtedy zobaczysz jak się zaczerwienisz jak gardziel od lokomotywy parowej

portier
@Bossu

Nie strasz , nie strasz bo się z.... asz ! Nie śpij w robocie bo i ztym masz kłopoty .

Lokomotywa
@Bossu

Bossu opowiedz nam jeszcze coś o czymś. Masz uprawnienia na kopanie w ziemi, dwa dni po tym jak śnieg napadał? Wydają je na 43NL, czy jakoś tak. Wiem że są terminowe i co 61 lat należy je odnawiać.

@Bossu

Uprawnienia SEP na 50 kilowatòw??? Gdzie takie dają??? He he he...

nie_bossu
@Bossu

Za co byś chciał go zwolnić - za to że wykazał twoją ignorancję ?

joplin

super firma polecam .ogłoszenia dostępne na pracuj.pl wszystkie te brednie piszą osoby które już nie pracują i miały na Pieńsk z kierownictwem.wiadomo że nikt nie kocha swoich szefów.zawsze są zgrzyty. Panowie i Panie trochę dystansu do pracy a będzie to na korzyść zespołu. Jest mi przykro i wstyd za swoich kolegów i byłych kolegów.Przepraszam za nich.zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wesołych świąt.

Załamany
@joplin

Jesteś (usunięte przez administratora)pisząc takie rzeczy, zwłaszcza że wszyscy oprócz produkcji i magazynu dostali podwyżki jakieś 4 miesiące temu. Ludzie omijajcie tą firmę bo zaproponują wam tak jak mi 2600 zł + 300 zł premii uznaniowej i 800 zł premii za wydajność której się nie da wykonać !!!! Proszę teraz żyć za 1800 zł na rękę.

Szynszyla
@Załamany

Takich macie kierowników ze Wam podwyżki nie załatwili albo tak kiepsko pracujecie.

Kolo
@Szynszyla

To prymitywna i mylna opinia

wilk

Skulony w jakiejś ciemnej jamie na przeglądzie smaczniem sobie spał I spały małe wilczki dwa - zupełnie ślepe jeszcze Wtem stary wilk przewodnik co życie dobrze znał Łeb podniósł warknął groźnie aż mną szarpnęły dreszcze Poczułem nagle wokół siebie nienawistną woń Woń która tłumi wszelki spokój zrywa wszystkie sny Z daleka ktoś gdzieś krzyknął nagle krótki rozkaz: goń - I z czterech stron wypadły na nas cztery gończe psy! Obława! Obława! Na młode wilki obława! Te dzikie zapalczywe W gęstym lesie wychowane! Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa! Ciała wilcze kłami gończych Jedynki głupików szarpane!

amator poezji
@wilk

Dobre ! - napisz coś nowego

elektryk1978

czy jest sens aplikować na elektryka? Czy zarobki na poziomie 5 tyś netto są tu osiągalne ?

Ślimak
@elektryk1978

Nawet wiecej .Zalezy jak robisz i ile robisz i czy nie jesteś darmozjadem .Jezeli sciemniasz to nie zarobisz . Jak zapierniczasz to i 6 tys zarobisz

op145
@Ślimak

hahahhahahahaa ciekawe bo zarobki znam inne pracujac w tej firmie zapi.... tyle piotrus masz razy 2

były elektryk
@elektryk1978

chłopie kaj ty się pchosz . nie polecam.szef to ignorant. dział UR to ludzie o małym intelekcie.

Zbirek
@były elektryk

Odradzam prace na warsztacie elektrycznym u (usunięte przez administratora) bo tam trzeba czasami na rannej zmianie pracować . Jak chcesz mieć dobrze idz na montaz mechaniczny tylko pobierz z BHP power bank bo do sniadania bateria. Ci się skończy.

Uzależnieniony
@Zbirek

To prawda, koordynator cały czas na telefonie, brygadzisci też to i montazysci wiadomo mogą, przecież nic w tym złego

Szpieg
@Zbirek

W bhp power bankow juz nie ma bo wszystkie pobrali elektrycy , cos trzeba robić na dniowce i nadgodzinach .

@Ślimak

??????

Były el. UR

Ludzie z UR są w większości OK. To tyle. Niestety kierownictwo i reszta "akwarium" (oprócz brygadzistów) do bani. Człowiek, który tym rządzi (UR) nie ma o tym pojęcia. Jeśli macie Wam ręce z (usunięte przez administratora) nie wyrosły to dajcie sobie spokój. Nie polecam. Premie uwalane z byle powodu (UR), a na produkcji też nie specjalnie.

Załamany

(usunięte przez administratora)podwyżki obiecują od 3 miesięcy a i z wypłatą czekają do samego końca. Brak możliwości awansu. Podwyżki od 50 zł więc ludzi bez wymagań płacowych zapraszamy... Moje sugestie dla Mecalux: Płaca na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza dla "starych" pracowników. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Naprawić toalety

obserwator

Ulubiony dowcip dyrekcji Mecaluxu? W przyszłym miesiącu będą podwyżki :)

Pokos
@obserwator

ale dla nich i kierowników?

ppp

Powiem krótko (usunięte przez administratora) kiła i mogiła wyzysk pracownika straszny.

UR

chciałbym wszystkim przeprosić że ich obrażono na tym forum .działalność pod wpływem emocji .kolega elektryk który ucierpiał na tym forum swoją postawą skutecznie podsysał nas do tego. Przepraszamy .A potencjalnych pracowników zapraszamy do aplikowania. Przyjmiemy ich po koleżeński.

Jedynka

widzę was jak się obijacie i chowacie przede mną panem i władcą.moi chorążowie MAJĄ wszystko pod kontrolą.tak więc jeszcze 2 godziny i 6 minut .proszę o pracę na wysokich obrotach.

Smith

Banan przyjdż do nas właśnie się ubijamy za maszyną ,albo wyślij novaka.najlepiej to zadzwoń pojedynkę niech nas zaskoczy szkieletor. tylko Wasyl zapierdacza i jemu oddajmy hołd.Jest super fachowcem reszta to patałachy i nieroby.

banda idiotów z akwarium

Smith

banan Marcin to utknął ,leń idiotka który powinien dalej robić hot dogi a nie zarządzać ludżmi.jak lubi oglądać co ludzie robią przez kamery niech się zatrudnieni w ochronie.

miszcz

dyplomacyjnie mówię wam (usunięte przez administratora) swoją niechęcią do was a wy czujecie podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.

Lotny

Pracuje nie narzekam

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalux - Gliwice

• Jak się pracuje w Mecalux?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecalux?

Kandydaci do pracy w Mecalux napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecalux
1.8/5 Na podstawie 817 ocen.
  • Wyczółkowskiego 125
    44-109 Gliwice