Opinie o Mecalux w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mecalux. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecalux o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalux w Gliwice

Chronos

Chronos widzi jak dzial elektryków... wraz ze swoim zielonym ogórkiem :) wychodza grubo przed 22 by sie przebrać do wyjścia i nikomu to nie przeszkadza bo lepiej jechac na montaż. Super serdecznie pozdrawiam.

Elektryk
@Chronos

I co z tego . Będziemy przychodzić o której chcemy i wychodzić o której chcemy - Bo możemy.

Pracujący

Nie wiem jak teraz ale od roku 2001 do końca 2004 Firma Mecalux to była porażka. Zakład zaczął funkcjonować w 2001 roku i przez pierwsze cztery lata zwolnił tylu ludzi ile miał pracowników na wszystkich zmianach. Dział Kadr na wniosek kierowników czy brygadzistów potrafił wypisywać po kilkanaście zwolnień dziennie. Wszędzie były kamery, głupie zarządzenia i fałszywi brygadziści. Po wypowiedzeniu za porozumieniem stron zimą 2004 roku po 1,5 miesiącu szukania znalazłem poza Gliwicami pracę o 550 zł więcej płatną na miesiąc niż miałem w tym Mecaluxie. Ciekawe jak jest teraz w tym zakładzie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak od razu masz umowę o pracę ale przez agencję pracy jesteś zatrudniony.Jak się starasz to przejmują po jakimś czasie bezpośrednio.

Dzony

Wszystko jest ok,tylko wizerunek psuje odnoszące się t......two z ukrainy,gdzie mają większe przywileje jak Polacy.

Krystyna
@Dzony

Co masz na myśli pisząc, że obcokrajowcy mają większe przywileje? Czy objawia się to tylko subiektywnie w postaci innej atmosfery pracy czy mają też jakieś dodatkowe benefity?

elektromonter

1-rozmowa telefoniczna z panią z HR 2-wizyta w firmie i rozmowa z kierownikiem UR Gdy przyszedłem do firmy, nikt nie wiedział po co jestem i na co. 3 osoby mnie pytały na jakie stanowisko i jak się nazywam zanim przyszedł Kierownik UR. To było dziwne.

Luźna i sympatyczna rozmowa na temat dotychczasowego zatrudnienia i tego jak wygląda praca w UR. Wyniki rekrutacji miały być w 2 tygodnie, mija 3 tydzień.

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
szukam osób do pracy

Witam,szukam osób do obsługi procesu formowania metalu, jeśli jesteś zainteresowany - zostaw wiadomość, w kolejnych krokach przekaże szczgóły, dziękuję

Grzegorz
@szukam osób do pracy

Twój wpis ma jakiś związek z pracą w firmie Mecalux? Chciałbym dobrze zrozumieć to, co dodałeś, dlatego sprecyzuj, proszę dodaną przez Ciebie wiadomość.

a ja szukam pracy
@szukam osób do pracy

daj e-mail

Anatolij

Czy MEGALUZ zatrudnia Ukrajincow, bo jestem zaintresovanyj?

Dział Handlowy

Cześć, Jak wygląda praca w dziale handlowym doradcy handlowego? Co jakiś czas pojawiają się nowe rekrutacje, z czego to wynika? Ludzie rezygnują czy np. jak masz 2-3 miesiące bez zrobionego wyniku to "out". Ktoś pisał, że cele sprzedażowe są nierealne , że handlowcy wchodzą na "swoje regiony" sprzedaży czy faktycznie tak to funkcjonuje? Da się z prowizji zrobić min, drugą pensję miesięcznie przy wykonie 100%

VT
@Dział Handlowy

Cześć, Pracowałem w Mecaluxie na tym stanowisku już ładny czas temu, więc coś już mogło zmienić ale odpowiem na twoje pytania. "cały czas nowe rekrutacje" - kiedy tam pracowałem podstawa nie była wysoka, wiec w słabszych miesiącach dało się to odczuć. Dodatkowo na początku nie będziesz dostawał większej prowizji, więc każdy po jakimś czasie zastanawia się nad zmianą pracodawcy. Jak sobie teraz wynegocjujesz coś lepszego na początek nie widze problemu, żeby zdobywać klientów na większe prowizje. Nie słyszałem żeby kiedyś wyrzucili kogoś za to że na początku nie zrobił wyników. Aczkolwiek zdążały się sytuacje gdzie to też było powodem, ale zawsze w połączeniu z większymi uchybieniami - jak się starasz to widać i nawet jak nie masz wyników to one przyjdą. twój kierownik będzie to wstanie ocenić jak mu się nie będzie ściemniać. Nierealne cele - cele były wysokie ale nie powiedziałbym, że nierealne. Nie zawsze udało mi się dobić do kreski na koniec roku (nie było z tego powodu konsekwencji), ale też zdarzyło się ją przebić kilka miesięcy przed końcem (nie było też tu oklasków). Tutaj każdy może mieć subiektywne odczucia, bo każdy dostaje inny plan do wykonania. Wchodzenie na rejony - zdarza się. Czasami sporadycznie, czasami mniej sporadycznie. Nie to tu jest problemem, ale "stali klienci" osób z wyższym stażem, którzy mają oddziały na twoim terenie. Więc sytuacja, gdzie ktoś mówi: "tam nie jedź bo ten jest mój od lat", nie jest tu wyjątkowa. To mnie zdecydowanie najbardziej irytowało. Ile z prowizji - nie wiem, czy się tabele prowizji nie pozmieniały, ale musi ci ktoś ją ładnie wytłumaczyć (bo jest skomplikowana) i wtedy będziesz wstanie policzyć ile musisz sprzedać by dostać druga pensję. Ale dam ci 2 przykłady - sprzedałem temat za kilkaset tysięcy, za który dostałem do ręki niecałe 1000PLN prowizji - sprzedałem temat za niecałe 20 000, za który dostałem prawie 2000PLN do ręki Tabele prowizji naprawdę jest tu przedziwna, albo była, bo może ktoś już to ogarnął. Pracę wspominam dobrze. Koledzy z oddziałów byli w porządku, kierownictwo było w porządku, dyrektorostwo nie robiło nikomu pod górę (a jak robiło to przeważnie mieli też swoje powody). Samochód do użytku prywatnego, negocjacje do których nikt ci się nie wtrąca, oferty do których nikt ci się nie wtrąca, rabaty do których nikt ci się nie wtrąca (oczywiście w granicach rozsądku). Masz dużą swobodę w działaniu. Ja odszedłem ze względu na kasę parę lat temu bo zaproponowano mi praktycznie potrojenie podstawy + prowizje (nie była to konkurencja), a pomimo to dalej miło wspominam czas tutaj (dział handlowy regałów tradycyjnych).

żałosne jest życie konfidenta

Pozdrowienia dla konfidentów co teraz chleją, a w tygodniu (usunięte przez administratora)innych bo sami norm nie wyrabiają i premii nie mają.

Grzegorz
@żałosne jest życie konfidenta

Z tego co piszesz za dobre wyniki są premie. Czy firma oferuje także inne dodatki, takie jak pakiet socjalny lub ekstra płatne nadgodziny?

Obserwator

Szkoda gadać. Typ z pod ciemnej gwiazdy.

@Obserwator

Widzę że wiesz co się dzieje w firmie od środka. Może doradzisz mi czy to dobre miejsce do pracy? Ciekawi mnie kwestia pensji na start oraz atmosfery w pracy, daj znać jeśli wiesz coś na ten temat.

Rysiek

A co sądzicie o duszku

ergo

Witam współpracowników, co sądzicie o Damianie P.?

@ergo

Na publicznym forum Gowork.pl nie można podawać danych osobowych innych osób, także zaliczają się do tego imiona i inicjały, po których można rozpoznać te osoby. Pracujesz w firmie i możesz przybliżyć jak przebiega zatrudnienie? Interesuje mnie wysokość wynagrodzenia i atmosfera w pracy. Możesz to opisać?

Młody papa

Jakie sa szanse zeby w szybkim czasie zostać mistrzem produkcji mechanicznej ? Czy trzeba mieć do tego jakieś predyspozycje , szkole ? Słyszałem że obecny mistrz jest po zawodowce.

@Młody papa

Zainteresowała Cię praca w firmie Mecalux? Może zechcesz podzielić się z nami tym, czy główną motywacją, dla której chciałbyś pracować w tym miejscu, jest to, że są szanse na zostanie w krótkim czasie mistrzem produkcji mechanicznej? W ogóle skąd takie podejrzenie, że mogłoby to nastąpić w niedługim czasie po zatrudnieniu?

Młody papa
@Leszek

Leszku mój tato to papa, stąd takie podejrzenie.

synek

...masz rację Michał. Ekipa spoko. Brygadzisci i koordynator - to profesjonaliści. Kierownik to małolat pajający się mu daną władzą. Fałszywy obraz człowieka,który ma innego pracownika gdzieś...choć sam w tej firmie był zerem - fizolem. Dyrektor robotyki...hmm postać barwna. Najpierw pracownika posądza o picie w pracy bo z szatni niesie reklamówkę ( z lekami na cukrzycę).. a kilka tygodni póżniej temuż pracownikowi zleca przez swoich podwladnych wyśrutowanie czegoś co jest prawie niemożliwe śrutem i to w godzinę żeliwne częśc grila... I niby ten pijak dał radę...dał. ..:) Dokładnie rok wcześniej przywieziono na śrutownię bujaną huśtawkę tzw. kolebkę.rozpadówa,prawie złom..zgadnijcie od kogo?....podpowiem - pierwsze miejsce na parkingu Mecaluxu. Co usłyszałem przed śrutowaniem? - twoja przyszłość w tej firmie by tego nie zepsuć.. Też dałem radę. ....a zwolniono mnie dyscyplinarnie za samowolne opuszczenie miejsca pracy 1.30 min wcześniej..tak dzięki grubemu zielonemu od spawaczy i kierownikowi S.....że też drożdżówki,które żarłeś nigdy nie były zatrute..:):)

@synek

Mistrz malarni musi byc dla Was spoko skoro od pół roku wiedział ze pracujecie po 6 godzin i nic Wam nie powiedział tylko dawał przyzwolenie. Na nockach pracowaliscie po 2 godz potem drzemka do rana. A noe pamierasz jak srutowales felgi od kolegi czy rame od moplika i brałeś za to pieniądze ? Bądź uczciwy a nie opowiadaj glupot. Moje zdanie jest takie ze glowna wina jest Tomasza mistrza malarni bo nie nadaje sie na to stanowisko. Jemu sie pieniadze zgadzaja wiec ma to wszystko w nosie, bo to nie jego firma

M
@Znawca

Jak byś się nie wpierdzielił to byś tego nie pisał sam brałeś

Fuchmistrz
@M

Na robotyce fucha fuche fucha pogania. A przykład idzie z góry.

Ogier
@synek

Sa przyjęcia na malarnie ?

Chodze jak chce
@synek

Ciebie zwolnili bo jesteś naiwny. Ja tu robie kupe lat i przychodzw do pracy jak się wyspie wychodzę kiedy mi pasuje a karte odbija mi kto chce i dalej robie bo przecież moj kierownik nie jest sprinterem i nie dogoni mnie na jednej .... Nikt nic nie wie - zmowa milczenia trwa

Maja
@Ogier

Rozumiem, że pytasz, bo jesteś zainteresowany podjęciem pracy w Mecalux. Co sprawia, że bierzesz pod uwagę właśnie tego pracodawcę, szukając pracy? Ciekawi mnie, czy składałeś już swoje CV czy na razie tak po prostu się rozglądasz i chcesz zebrać jakieś opinie o pracodawcy.

Pracowałem jako malarz na 183. Ekipa BYŁA dobra, praca szła elegancko, brygadzisci i mistrz zmiany są naprawdę wporzadku dla pracownika, wszystko da się załatwić . Wszystko jak najlepiej. Jedynie trzeba uważać na konfidenta ze spawalni w zielonym kubraczku i kierownika bo to ch*j. Nie wspominając o 'dyrektorze' który nie wie nawet jak w jego firmie się pracuje. I odradze robienie ewentualnych uprawnień np na suwnice na własny koszt.

@Michał

Jak wychodzisz wczesniej to jest afera a jak "matador" juz pół godziny przed zakonczeniem dniowki siedzi okapany w łaźni i pali papierosy to nikomu nie przeszkadza. Taka sprawiedliwość. A jak pojdziesz po cos do klatki to kaze ci przyjsc za 30 minut bo je lub pije kawe.

strajk

Podwyżek nie było niema i nie będzie. Ludzie obudźcie w innych normalnych zakładach był by STRAJK, a co wami. Mądrzejsi się zwalniają, a wy co dalej będziecie siedzieć zesrani w gacie zamiast coś z tym zrobić.

@strajk

Jak nie było jak były. Starzy pracownicy tacy jak "Lenin" dostali po 600 zl ale trzeba miec cos w głowie matolki zeby dobrze zarabiać. Za palenie w W C i sciemnianie w regalach chcecie więcej kasy ? Nogdzie nie płacą takiej kasy za nic nie robienie.

strajk
@strajk

Waw

Chce być fachowcem

Koledzy i Kolezanki .Mam pytanie. Chciałbym zostać elektrykiem w Mecaluxie. Musze znać sie na schematach ? Zapytam inaczej musze cos umieć z elektryki żeby przejść rozmowe kwalifikacyjna ? Cale życie pracowalem w Mc luub KFc . Jezyem z zawodu po gastronomii .Czy przydam sie na elektrycznym

Kebs
@Chce być fachowcem

Przydasz się ,nie będą musieli zamawiać jedzenia przez telefon

Elektryk
@Chce być fachowcem

Śmiało składaj papiery. Twoje doświadczenie bardzo się przyda! Czekamy na Ciebie !

Jozin
@Chce być fachowcem

Na rozmowie powiedz ze chcesz byc spawaczem albo wozkowym, ale masz sepa to wtedy od razu na warsztat pojdziesz.

@Chce być fachowcem

Śmiało możesz składać papiery. W tej firmie liczy się ilosc i to żeby pracownik miał niską stawkę a nie jakość i doświadczenie pracownika.

Mecaluxowiec
@Chce być fachowcem

Telefon w szafe elektryczną i dniówka zleci, jeśli cie nie będą chcieli to dadzą na montaż a tam już jest haj lajf zwłaszcza przed 8:00 i po 16:00

Glodny
@Chce być fachowcem

Kolego schematami to sie nie przejmuj. Praca elektryka jest super bo lubimy pojesc,zapalic a potem polezec wiec bedziesz sie mogl sprawdzic w zawodzie ale garnki musisz miec swoje.

Zielony Smerf
@Glodny

Dokładnie. Chłopaki wyżej maja racje; jak palisz, lubisz pożreć, pospać i ogólnie leniuchować to praca dla Ciebie.

frIIk
@Chce być fachowcem

wszystkiego cię nauczą składaj papiery tylko przed rozmową nie pij alkoholu bo na bramie sprawdzą stan trzeźwości

@frIIk

Kolego bzdury opowiadasz z tym piciem - powiesz ze zjadłeś jabłko jak to robią na montażu.

@Ślimak

Jesteś debilem....

@San

Jestem Slimakiem

albin
@frIIk

A tam ja po 2 setce i dwóch browarach wchodziłem i mnie nie sprawdzali.robotę dostałem bo biorą każdego .

wystarczy
@Chce być fachowcem

Nie da rady , bo już jednego takiego kucharza mamy u siebie

@San

No

@Mecaluxowiec

no

Jarek

Hej. Ja tam bardzo miło wspominam pracę w M. Niestety odszedłem - wypadek losowy. Ale jedynie na hali robotyki. Pozdrowienia dla kierownika Solarka.

Szczery

Witam miałem się tam przyjąć ale kwota 3300zł brutto śmiech na sali niech sobie zatrudnią Ukraine

Ciekawy

Witam jak wygląda praca na srutowni ręcznej? Jak zarobki? Widzę, że oferta kolejny raz się pojawiła na pewnym portalu z ofertami pracy.

@Ciekawy

Same pasożyty i Ukraińcy tam robią.

ANNA

MORDOWNIA ZA PARĘ GROSZY, BRAK PODSTAWOWYCH WARUNKÓW PRACY, WSZYSCY POWINNI BYĆ KING-KONGAMI ABY WYTRZYMAĆ TE WARUNKI ! I ZA IDEĘ....BO PŁACA ŻAŁOSNA !

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalux - Gliwice

• Jak się pracuje w Mecalux?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecalux?

Kandydaci do pracy w Mecalux napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecalux
1.8/5 Na podstawie 817 ocen.
  • Wyczółkowskiego 125
    44-109 Gliwice