Abra Meble (Abra S.A.)

Opinie o Abra S.A.

Kamila

@zniesmaczony a gdzie tak usłyszałeś?

zainteresowana

Czy praktyki studenckie w Abrze są płatne?

@zainteresowana

Nie sa

X
@zainteresowana

Nie + Niewarto brak rozwoju robisz to czego innym się nie chce lub nie maja na to czasu nic więcej się nie nauczysz

Abrababra

Kiedyś w biurze była fajna praca. Pensja jak wszyscy wiemy to śmiech na sali, wiec może darujmy sobie ten wątek. To co się dzieje od ostatnich 3-4 lat to prawdziwa masakra. Pewna pani kierowniczka po całości nie umie utrzymać swojego działu. Ciagle roszady i zmiany, brak stabilizacji dla swoich pracowników i ciagle węszenie spisków i sprawdzanie. Ze wszystkiego się tłumaczysz. Atmosfera jest grobowa. Szkoda nerwów, bo nawet wypłata nie da się pocieszyć

Rozczarowanie

Praca w tej firmie no cóż... Z pojawieniem się towarów MR jest coraz gorzej. Wiarygodność nas sprzedawców jest zerowa. Pracownikiem Abry trzeba się chyba urodzić ???? mieć duży dystans, stalowe nerwy i ogromną wytrzymałość. Pomysły góry przelewać przez sitko i daje się jeszcze radę ???? Po pandemii czas mych zmagań wtej firmie chyba dobiegnie końca...

Sprzedawca

Ja byłam przesłuchiwana przez panią z Krakowa z bazy(kilka lat temu) być może się zmieniło.

Na rekrutacji miałam scenkę sprzedaży pufy....po chwili zorientowałam się że nalezy zadawać klientowi pytania otwarte na które nie może odpowiedzieć tak lub nie. I przykład.Czy chce pan kupić pufe brązową? - oczywiście źle...Należy zapytać o kolor pufy...klienta...wypytać się o kolory innych mebli w pokoju ,ścian....i znaleść fajny kolor...etc

Magazynier Abry

Praca jeśli chodzi o czynności dość łatwa ( nie prosta! ), wymaga spostrzegawczości. Jeśli chodzi o trudy pracy to wymaga dobrej kondycji fizycznej. Z boku wygląda może czasem, że nie jest tak ciężko. Jednak kilkaset razy schylać się po paczki i podnosić je czasem z dziwnych pozycji nie wpływa zbyt dobrze na zdrowie. Także wyciąganie mebli czasem załadowanych pod sam dach jest również zadaniem karkołomnym. Przydałaby się lepsza selekcja ubiegających sie o pracę, dłuższa rozmowa więcej pytań na rozmowie kwalifkacyjnej a nie przyjmowanie pochopnie każdego! Dlaczego? nowi ludzie pojawiaja się i znikają (pensje mają tą samą co stary pracownik i zero odpowiedzialności na okresie próbnym!) lub po prostu nie przykładają sie do pracy może to by pomogło choć trochę zredukować ten problem. Pensje za niskie (chociaż co rok podwyżka motywacyjna 200 zł brutto lub wprowadzić system premiowania, ciężki miesiąc duża sprzedaż premia dla pracowników!, tak działają duże firmy a taką jest Abra).Ktoś napisze, że premia jest, ale nie o taką chodzi. Ta premia plus podstawa daje nam kwote brutto która powinna być kwotą zapewnioną, jeśli sie rozchorujesz np 3 dni masz już znacznie mniejszą wypłatę ! Nowych sprawdzać i mieć na oku bo czasem przychodzą nieroby a za takich nikt nie chcę pracować, nie piszę tego złośliwie ale chętnie jego pieniądze podzielbym na całą zmianę :)

Hej Pracowałam w Firmie Abra kilka lat, podam plusy i minusy : plusy: fajna atmosfera, super koledzy i koleżanki, luz w pracy, przerwy kiedy się chce,wychodzenie na zakupy w trakcie pracy,siedzenie na (usunięte przez administratora) jak nie ma ludzi. minusy: słaba płaca ( minimalna), małe premie , wkurzający klienci,ciągłe braki w dostawach z magazynu potem tłumacz klientowi dlaczego nie ma jego towaru,kierownik który nie nadaje się na to stanowisko. Ogólnie pracę oceniam ok . ale z tego co wiem po kontaktach z innymi pracownikami z ABRY to wszyscy narzekają i odchodzą do innych prac. To jest moja opinia mam do niej prawo bo po to jest ta strona żeby dzielić się opiniami.

zainteresowana

Czy praktyki w dziale HR w Abrze są płatne?

zainteresowana

Czy praktyki w dziale HR są płante?

magazynier

Witam, kilka słów: plusy: atmosfera. minusy: płaca, trochę wyższa od minimalnej krajowej i to z premią :) szkoda zdrowia. Zachorujesz to już po większości premii :D Szkoda, że wszyscy się nie zbiorą i nie postawią jakiś większych wymagań finansowych , bez tego podwyżek nie będzie.

Też magazynier
@magazynier

A ja pracuję już 3 rok. Kwestia zorganizowania sobie pracy i ogarnięcia swojego kwadratu czyli magazynu. Raz w tygodniu ciężka praca przy dostawie a potem już spokojne kręcenie mebli na sklep czy u ludzi za dodatkową kaskę. Potwierdzam że atmosfera jest ok. Kiero mam spoko, regio też. Może innym jest ciężko bo chcą miliony za darmo, ale takowych nie ma nigdzie.

również magazynier
@Też magazynier

Ja mam zawsze wszystko ogarnięte, poukładane i posprzątane i co z tego ? Nic. Pochwalą mnie jak jest inwentaryzacja i tyle.Zarabiam tyle samo co inni, którzy to olewają i mają taki nieład że często towar nie mieści się do magazynu albo nie można swobodnie przejść.Firma pokazuje, że nie warto się starać ale gdybym przestał to jedynym ukaranym będę ja bo musiałbym pracować w gorszych warunkach.

Ups
@również magazynier

Ci co olewaja magazyn i im sie towar nie miesci to wina kierownika sklepu ze nie goni do porzadku. Ki odpowiada za sklep i magazyn wiec powinno wszedzie byc czysto. Pozdrawiam

@Ups

Trzeba jeszcze mieć magazyn, który jest w stanie pomieścić przysyłany przez główny magazyn towar. I to nie jest kwestia "olewania" tylko m.in. braku powierzchni magazynowej. Spróbujcie przyjąć kilka dużych dostaw w tygodniu i zapewnić porządek na magazynie jak nie ma gdzie go zmieścić. A za zapewnienie bezpiecznych warunków pracy odpowiada pracodawca. Tylko niestety pracodawca chce osiągnąć maksymalny zysk minimalnym kosztem.

@Też magazynier

A może inni nie przyjmują raz w tygodniu dostawy? Tylko kilka razy w tygodniu.

Też magazynier
@123

U mnie raz a cały TIR, nie dwie po grosze

Widziału gały co brały... Ale szkoda było na droższe meble z Agaty...

Chcę złożyć skargę jak mogę skontaktować się z kimś bardzo ważnym w tej firmie oprócz tych e-maili które są w Internecie

Ty

Pewnie zamówiłeś sobie jakiś mebel atrapę z Merkurego za grosze. Było napisane x dni a ty czekasz kilka razy tyle i masz bulwersa teraz ? Temat rzeka

Jak wygląda praca w centrali w Krakowie? Warto iść na rozmowę? Jak się pracuje? Co oferują?

Wiem
@Zainteresowany

Napisze swojej zdanie, bo znam ta firmę z czasów kiedy było inaczej. W biurze pracuje sie od dawna nijak. Przychodzisz, robisz swoje i wychodzisz. Zresztą taka postawę promuje sie w firmie. Praca najczęściej za stawki magazyniera albo sprzedawcy w Krakowie, uop i nic więcej. Żadnych premii, rozwoju, awansu, szkolenia, benefitow, ubezpieczenia, karty sportowej, bez żadnych integracji, bonu, bez żadnego gestu ze strony firmy, nawet życzen na święta nikt nie wysyla- a to nic nie kosztuje. Zupełne nic. Biuro zostało już całkowicie okrojone, nie ma kilku działow, obcięto wiele etatów, nawet sama powierzchnia została zmniejszona.Kiedyś było inaczej. Wszystko po taniości, brak systemów nowoczesnych, nowych pomysłów, rozwiązań, archaiczne pomysły i managerowie. Wszędzie bałagan, sklepy kombinują po swojemu i rekrutuje sie juz kogokolwiek. Dlatego jeśli chcesz nie czuć żadnej satysfakcji z pracy - Abra jest dla Ciebie. Taka obecna polityka firmy. Pracownik nie ma wartości. Kiedyś Prezes pytał jak się ludziom pracuje, coś było dla pracowników, dlaczego taka niegdyś fajna firma tak sie zmieniła? Jeśli sie nie ma sie kasy o czym ciagle mowa, to wystarczyloby ludzi doceniać, pochwalić, dbać, szanować.

Pytający

Jak wygląda staż w dziale HR?

@Pytający

Drogi PYTAJĄCY, w ramach naszego Działu HR zachęcamy wszystkich młodych adeptów, którzy swoją zawodową przyszłość widzą się w pracy z ludźmi, na rzecz ludzi ;) Nasz Zespół chce pokazać najważniejsze procesy, w ramach trzech istotnych modułów: rekrutacji, employer-brandingu oraz szkoleń pracowników. Każdy moduł kończymy „wielkim” projektem, tak aby podsumować ogólną wiedzę z „HR-u”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o praktykach w Abrze, tym także w Dziale HR - zachęcamy Cię serdecznie do kontaktu z naszym Zespołem za pośrednictwem: rekrutacja@abra-meble.pl Chcesz być jednym z nas? Czekamy na Ciebie! Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

Wiem
@Abra S.A.

Nie ma już działu HR, wszyscy odeszli

Smutny

Witam. Ostatnimi czasy praca przebiega bardzo ciężko ze względu na opóźnienia w dostawach. Myślę, że każdy wie o których producentów mowa. Na stronie internetowej czas oczekiwania od 5 do 10 dni. W rzeczywistości kilka ładnych tygodni. A klienci nie bywają zbyt wyrozumiali. Ciągłe telefonu, krzyki, prośby, groźby, skargi. A co biedny sprzedawca może? Jedynie przeprosić. Oczywiście nie można zrobić aktualizacji na stronie internetowej, bo po co? Tak samo kiedy pojawia się długo wyczekiwana dostawa od producenta. Zamówionych mebli np 8, a przyjeżdżają 3... Na resztę znów czekamy. Jeden numer PO na całe zamówienie, więc naprawdę tak ciężko jest wysłać wszystko za jednym razem? My sprzedawcy naprawdę mamy już dość. Jak długo to jeszcze potrwa? Tak jak pisałem wcześniej, klienci nie zawsze są wyrozumiali jeśli widzą na stronie kilka dni, a czekać muszą jednak 5 tygodni. A nam Bogu ducha winnym się obrywa za to wszystko. Smutne.

Sklep
@Smutny

Każdy sklep ma dosyc. Z kimkolwiek sie nie rozmawia. Nikt nie da rady w takich warunkach pracowac. Jest coraz gorzej. 6 lat temu narzeklali tylko na wypłaty.. teraz narzekają NA WSZYSTKO. Tak sie nie da pracowac.

Julia

Dzień dobry, czy obecnie rekrutują Państwo?

@Julia

Droga @Julia, wszystkie rekrutacje dostępne są na naszej stronie internetowej dostępnej pod linkiem: www.kariera.abra-meble.pl Jeśli w tym momencie nie odnalazłaś odpowiedniego dla siebie stanowiska w swojej lokalizacji - zachęcamy Cię do złożenia swojego CV w ramach naszej „Aplikacji Spontanicznej”. Życzymy powodzenia! Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

?
@Abra S.A.

Czego?

AA

Pracuje tu prawie dwa lata i nie powinnam narzekac. Wiadomo trzeba pracować , trzeba walczyć o klienta by miec premie , ale gdzie tego nie ma. U mojego męża byly większe ciecia przez koronawirusa, ale dobrze że obydwoje pracujemy.

nie różowo

Ludzie o czym my mówimy, pracuję w tej firmię i spotkałem kilka osób które dość szybko rezygnowały mówiąć wprost, że za takie pieniądze nie będą tak ciężko pracować. (usunięte przez administratora) Oczywiście są różne okresy i można pracować też czasem lżej, ale ogólnie nie polecam. Pieniądze są, ale nie dla pracownika jak widać po pensji. Ewenetualnie zawsze ktoś przyjdzie na Twoje miejsce, ale czy Cię zastapi godnie tego nie wiadomo. Bez uczciwej pensji nie zbuduje sie zgranego, zadowolonego zespołu a ludziom zaczną czasem puszczać nerwy. Nie wspominam o pracownikach starszych stażem, nie docenia się ich lojalności.

Aktualność
Porozmawiajmy o rekrutacji w naszej firmie!

Jeśli byłeś/aś Kandydatem w naszych procesach rekrutacyjnych - czekamy na Twoją opinią!

Bacznie obserwujemy nasze działania, jednak w dalszym ciągu nasz Zespół pracuje, aby każda z osób, która chciałaby dołączyć do Nas - zawsze otrzymywała jak najbardziej pełną i otwartą informację o warunkach pracy i współpracy.

Aplikowałeś/aś na Sprzedawcę/Kierownika/Technicznego lub nie tylko?
Poświęć nam chwilę i oceń nas w ramach anonimowej ankiety!

Kliknij tutaj:  https://cutt.ly/REKRUTACJA_W_ABRA

Pozdrawiamy,
Zespół Abra S.A.

Jak wygląda ścieżka awansu w Abra S.A.?

Drogi @PYTANIE, dziękujemy za Twój komentarz!

W Abra S.A. szczególnie doceniamy te osoby, które wykazują się niezwykłym zaangażowaniem czy efektywnością swojej pracy. Wielu obecnych, naszych wspaniałych Kierowników Sklepów to nasi byli Sprzedawcy, którzy w ocenie wielu cieszyli się wielkimi umiejętnościami oraz inicjatywą na rzecz firmy.

Przypominamy również, że portal GoWork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w naszej firmie. Serdecznie Cię zachęcamy, aby to samo pytanie zadać Twojemu Kierownikowi Regionalnemu lub Menadżerom Operacyjnym. Z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A

Mcik

Czy znajdę sklep w Trójmieście? Albo Reda Rumia, Wejherowo? Kiedyś był w Rumii czy go gdzieś przenieśli ? W internecie nie mogę nic się dowiedzieć. kupiłem kiedyś meble i jestem zadowolony a potrzebuje wiecej.pozdrawiam

@Mcik

Dzień dobry! :)
 Dziękujemy @MCIK za zaufanie i wybór mebli sprzedawanych w sieci Abra. Zachęcamy do odwiedzin naszych sklepów stacjonarnych dostępnych w okolicy m.in. w Malborku, Lęborku czy Starogardzie Gdańskim. Zapraszamy również do zakupów on-line poprzez naszą stronę internetową: www.abra-meble.pl lub przez naszą infolinię dostępną pod numerem: 660 627 627. Nasi Sprzedawcy z pewnością pomogą dokonać wyboru odpowiedniego produktu! :) Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Abra S.A. P.S. Przypominamy iż, Gowork to miejsce wymiany opinii o pracy, warunkach zatrudnienia, rekrutacji i wielu innych aspektów związanych z pracą w Abra S.A.

Zostaw merytoryczną opinię o Abra S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Abra S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Abra S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abra S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Abra S.A.?

Kandydaci do pracy w Abra S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Abra S.A.