Abra Meble (Abra S.A.)

Opinie o Abra S.A.

średnio

Bywa różnie, jednak ze względu na pieniądzę niedługo będę szukał czegoś innego.

Joker

Kiedy się wreszcie opamiętacie i zrozumiecie że w takie dni jak Wielka Sobota , Wigilia oraz Sylwester ludzie nie chodzą za meblami ? To są święta i wszyscy są zajęci czym innym. Inne normalne firmy jakoś potrafią zamknąć swoje sklepy tylko jedna Abra otwarta do 14. Jeszcze jakby to było płacone dodatkowo ale nie! Takie atrakcje za minimalne wynagrodzenie. Znajomi i rodzina śmieją sie ze mnie, że nic nie zarabiam a muszę być dyspozycyjny jakbym chirurgiem był i w te dni musiał ratować komuś życie.

@Joker

Zapewne w dni które wymieniłeś w sklepach meblowych niewiele się będzie działo, ale oprócz Abry czynne będą także Agata, BRW, Ikea i wiele innych małych sklepów. O ile mi wiadomo żaden z tych dni nie jest świętem zaznaczonym w kalendarzu na czerwono, co oznacza że jest normalnym dniem pracującym. Więc w czym problem?

@Gość

Dziękujemy za komentarz. Zgodnie z obowiązującym prawem, dni te to dni pracujące. Podobnie jak nasza konkurencja, inne sieci handlowe i banki - jesteśmy w tych dniach dla naszych Klientów. Często też dostosowujemy godziny pracy sklepu do ustaleń z najemcą lokalu. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Kaśka
@Joker

Sylwester czy Wogilia to normalne dni pracy. Dlaczego mieliby więcej za nie płacić?

Czy 1 czerwca pracownicy wracają z trybu zdalnej pracy do pracy stacjonarnie w biurze?

@pracownik

Drogi @Pracownik, przypominamy, że portal GoWork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w naszej firmie. Serdecznie Cię zachęcamy, aby to samo pytanie zadać Twojemu bezpośredniemu Przełożonemu. Z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A

ciekawa

Jak to jest z powrotem do biura w Krakowie przez pracownikow?

@ciekawa

Dzień dobry, dziękujemy za Twój komentarz. Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Staramy się przestrzegać obowiązujących wytycznych, tak aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie. Przypominamy, iż funkcjonuje także nasza skrzynka e-mailowa: gowork@abra-meble.pl. Za jej pośrednictwem nasz Zespół spróbuje rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi! Zespół Abra S.A.

Sprzedawca

Ja byłam przesłuchiwana przez panią z Krakowa z bazy(kilka lat temu) być może się zmieniło.

Na rekrutacji miałam scenkę sprzedaży pufy....po chwili zorientowałam się że nalezy zadawać klientowi pytania otwarte na które nie może odpowiedzieć tak lub nie. I przykład.Czy chce pan kupić pufe brązową? - oczywiście źle...Należy zapytać o kolor pufy...klienta...wypytać się o kolory innych mebli w pokoju ,ścian....i znaleść fajny kolor...etc

Hmm

Czy pracownicy pracują nadaj w trybie Home Office czy wracają do biura w najbliższym czasie?

@Hmm

Dzień dobry, dziękujemy @HMM za Twój komentarz. Każdy z naszych pracowników biura ma obecnie możliwość pracy zdalnej. Obecnie sprawdzamy wszystkie możliwości i badamy sytuację zarówno wewnątrz firmy, jak i śledzimy rządowe komunikaty. Bezpieczeństwo naszych wszystkich pracowników jest dla nas priorytetem. W przypadku kolejnych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: gowork@abra-meble.pl Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi! Zespół Abra S.A.

Ciekawa

Witam. Jeśli od 20.04 rząd chce aby wszystko zaczęło wracać do normy, zaczęły się otwierać sklepy w galeriach to i my będziemy musieli otworzyć sklepy pracujące po 12h. Jak dobrze rozumiem będziemy znów pracować cały dzień zamiast 6h jak dotychczas z obciętymi pensjami? Praca znów na cały etat z pensją dużo mniejszą...

@Ciekawa

Droga @Ciekawa
 dziękujemy za Twój komentarz. Tak jak każdy - czekamy na decyzję Rządu. Jeśli będą podejmowane zmiany - z pewnością każdy z naszych Pracowników otrzyma odpowiednią informację od swoich bezpośrednich przełożonych. Tymczasem gorąco zachęcamy do zadawania wszelkich pytań swoim Kierownikom, w tym także Menedżerom Regionalnym i Operacyjnym. Przypominamy, iż funkcjonuje także nasza skrzynka e-mailowa: gowork@abra-meble.pl. Za jej pośrednictwem nasz Zespół spróbuje rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy i #BądźmyZdrowi!

Związkowiec

Pracownicy ABRY zarabiający płace minimalną nie bójcie się obniżenia pensji. Wszystko w linku poniżej. A jeżeli komuś nie chce się czytać to pokrótce wyjaśniam : Otóż firma aby skorzystać z pomocy państwa obniżyła czas pracy Wam pracownikom (ciekawe czy tym w biurach też) o 20% równocześnie obniżając wynagrodzenie również o 20% ale... obniżka taka jest jak najbardziej zgodna z prawem tyle tylko że po obniżce pracownik nie może zarabiać mniej jak płaca minimalna czyli 2600 brutto. Mało tego od 1.04.2020 nikt nie może być zwoniony przez 6 miesięcy (3+3). Pozdrawiam ;) (usunięte przez administratora)

Do związku
@Związkowiec

Czy w firmie są związki zawodowe???

serio?
@Związkowiec

Drogi Związkowcu czy nie wprowadzasz ludzi w błąd? Czyli każdy pracownik abry może spodziewać się 10 maja minimum 2600 brutto na koncie, mimo skróconego czasu pracy i potrącenia wypłaty o 20 procent? Coś tu jest nie logiczne. Krótszy czas pracy, wypłaty potrącone o 20 procent i osoba która załóżmy pracuje za najniższa krajową ( nie znam zarobków abry) dostanie taką samą wypłatę mimo tego ? :) A w ogołe w artykule też trzeba spełniać pewne warunki, które są napisane na samym początku artykułu.

@Do związku

Oczywiście że nie ma . Próba założenia związku zawodowego grozi zwolnieniem z pracy ! Jest przedstawiciel załogi ( figurant) wybrany 1.04 a już 2.04 doszedł do porozumienia z zarządem.Jest tylko po to żeby ABRA mogła spełnić warunki dotacji państwowej. Ale tutaj ciekawostka , reprezentacja załogi powinna liczyć 2 osoby ! ( patrz link poniżej (usunięte przez administratora) I tradycyjnie dla tych którym nie chce się czytać cytat : Jeżeli u pracodawcy nie działają związki zawodowe, reprezentacja pracowników powinna składać się z co najmniej dwóch osób, wybranych z grona pracowników. Pracodawca nie może wyznaczyć tych osób. Jeżeli przeprowadzenie wyborów jest w tej sytuacji niemożliwe, porozumienie może być zawarte z przedstawicielami pracowników wybranymi przez pracowników uprzednio dla innych celów przewidzianych w przepisach prawa pracy - mówi Katarzyna Siemienkiewicz. P.S Być może ABRA ma dwie takie osoby. Trudo powiedzieć bo wyniki głosowania nie są dostępne.

@serio?

ABRA korzysta z pomocy państwa i żeby ją dostać musi spełnić wszystkie warunki ustawy a jednym z nich jest wypłata płacy minimalnej (usunięte przez administratora) pomimo obniżenia czasu pracy o 20%. Szkoda tylko że pracodawca nie udziela rzetelnej informacji pracownikom . Gdyby jednak ktoś z firmy zechciał odpowiedzieć to mam jeszcze jedno pytanie : czy wszyscy pracownicy ABRY są objęci cięciami czy tylko pracownicy sklepów i magazynów?

@serio?

Drodzy, dziękujemy za Wasze opinie. Przed nami duży test naszej społecznej odpowiedzialności, gdzie wszyscy razem mierzymy się z tym co jest nieprzewidywalne. W razie Waszych pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Waszymi MO/MRE lub skontaktujcie się z nami bezpośrednio pod adresem: gowork@abra-meble.pl #BądźcieZdrowi Pozdrawiamy, Zespół Abra S.A.

@Związkowiec

Tak tyle tylko że i etat mamy obniżony na 4/5 i co wtedy z płacą ?czy też przysługuje 2600 brutto ?

Aktualność
Drodzy,
w tym wyjątkowym dla nas czasie - mimo wszystko, bądźmy pełni nadziei! :)

Użytkownikom portalu GoWork.pl składamy najserdeczniejsze życzenia spokoju i pomyślności.
#Bądźcie Zdrowi!

Zespół Abra S.A.
Dobrze poinformowany

Czy sklep w Częstochowianie zamykają

Esek
@Dobrze poinformowany

Zamkną wszystkie sklepy, bo sytuacja jest już tragiczna. Ci, którzy myślą, zmieniają już prace na stabilną

@Esek

nie siej dodatkowego strachu proszę,bo już w tv, radiu, internecie jest go wystarczająco za dużo. Wszystko okaże się za miesiąc lub dwa. Kwiecień może być najgorszy i miejmy nadzieję, że sytuacja się powoli poprawi, bo wszystkie dzałalności są ze sobą mniej lub bardizej powiązane. Najgorsze co teraz może się można zrobić to podejmowanie zbyt pochopnych decyzji w yniku epidemi strachu i samej epidemi.

edycja :) Najgorsze co teraz można zrobić to podejmowanie zbyt pochopnych decyzji w wyniku epidemi strachu i samej epidemi.

Adiamos, Dąbrowa Górnicza

Witam. Pracowałem na magazynie Abry od 2016 roku (koncówka) do stycznia 2019 i super mi się pracowało.Poznałem tam super, fajnych ludzi i chciałbym tam do nich wrócić. Fajna praca, w fajnym zespole ludzi - trzeba się nadźwigać to fakt, ale jak ktoś jest przyzwyczajony i lubi taką pracę, no i oczywiście ma dużo siły to polecam (kwestia przyzwyczajenia). Pozdrawiam ekipę z magazynu z Sosnowca :-).

Renia

W słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów którymi można określić postępowanie firmy ABRA w odniesieniu do KORONAWIRUSA . Otóż sklepy które zgodnie z decyzją rządu mają być zamknięte owszem są , tyle tylko że pracownicy i tak muszą przychodzić do pracy ! Tak więc ja 4,5 razy w tygodniu autobusem będę jechała do i z pracy ryzykując zetknięcie z osobą zarażoną . W pracy nie wiem co będę robiła bo sklep zamknięty ,klientów nie ma. Nic nie sprzedam a więc i nie zarobię a za bilet trzeba zapłacić . Czy naprawdę nie można było wprowadzić dyżurów ? Chociaż nie ! Biuro musi przecież pracować więc jakże na sklepach mogło by być inaczej ! Kpina !

@Renia

Przecież dla Firmy nie liczy się bezpieczeństwo pracownika tylko kasa.

Mack
@Renia

A to ciekawe co piszesz. Jak widać abra nie ma chyba prawników. Poniżej opinia z której jasno wynika że skoro sklep jest zamknięty to nie można nawet prowadzić w nim sprzedaży internetowej a więc i pracownicy nie mają prawa przebywać na terenie sklepu. Ewidentnie sprawa dla PiPu. "Czy w lokalu można nadal prowadzić punkt odbioru zamówień internetowych, o ile klienci nie będą wchodzić do sklepu? Nie. Ograniczenie wprowadzono po to, by ludzie nie gromadzili się w takich miejscach jak centra handlowe. Stąd kategoryczne brzmienie przepisów rozporządzenia, mówiące o całkowitym zakazie prowadzenia wymienionych w nim działalności (§6 ustęp 2 Rozporządzenia). (usunięte przez administratora)

Korona
@Mack

Jest to ciezka sytuacja dla wszystkich. Troche wyrozumialosci dla naszego pracodawcy. Miejmy nadzieje ze firma da sobie rade i bedziemy mieli gdzie wracac...

@Korona

Wyrozumiałość dla pracodawcy?? A gdzie wyrozumiałość dla pracownika? Brak płynów do dezynfekcji gdzie w innych firmach są na każdym kroku, brak jakichkolwiek rozwiązań tylko kartka na drzwiach wejściowych gdzie dzwonić w sprawie zachorowania. Decyzja Waszmości - Magazyny czynne 10.00-18.00 a jak się nie podoba to piszcie wypowiedzenia, wypychanie na stare urlopy a nowych nie umiejących na płatne postojowe, Ci co potrafią pracować to mają pracować lub mogą się zwolnić. Takie podejście jest w porządku?

bardzo

Bardzo w porządku. Nie pasuje Ci ,że masz chodzić do pracy a wynagrodzenie aby dostać to pewnie pierwszy w kolejce jesteś? W sklepie jest po 1 osobie co zwieksza bezpieczenstwo nasze. Sklep wyczyszczony. Płyny do nas dojechały więc jest ok. Brak jedynie reczników.. ale nie bede pisać gorzkich żali,że brak mi ręczniczków że zaraz najgorszy pracodawca! To są tylko ręczniki...

abra

Ciężki czas, jest możiwość wyboru tak jak pisałeś nie podoba zwolnij się nikt tam Cię nie trzyma na siłę. Jak się boisz koronawiirusa nie chodź do pracy przeczekaj kryzys i znajdź inną pracę a nie wylewasz żale. Rozumiem, że wypłaty może są za małe itp. ale pracodawca próbuje jakoś przetrwać ten okres. Kto nie prowadził firmy chyba nie zdaję sobie sprawy jakie koszta ponosi pracodawca za jednego pracownika. Koszt pracownika za najniższą krajową to 3 132,48 zł miesiecznie. Jeśli sytuacje w ciągu kilku tygodni się nie ustatkuje to pewnie zaczną się pierwsze zwolnienia a znalezc pracę w tym okresie nie będzie tak łatwo, ale Ty będziesz może zadowolony bo ułątwi Ci to decyzję jak Ci tam tak źle.

Witam. W tym sklepie kupiłam szafe meblościankę stołki kawowy każdy mebel był od innego producenta.. Wykonanie dramat i po jednej części z każdego mebla do reklamacji bo uszkodzone. Nie polecam absolutnie.

Nie polecam pracy w Abra. Nie wiesz w co rece włożyć ale odbierac telefony od tajemniczego 3 razy dziennie musisz. Przesada i zenada. Bo jest akcja promocyjna i trzeba sie upewnic czy ludzie malo rozumni co sa na sklepach wiedza o co chodzi. Albo zamowienie telefoniczne spisywać podajac numer abrowski albo ciagle ten sam od tygodnia. (usunięte przez administratora)

@Ania

ANIA, dziękujemy za komentarz. Jak w wielu firmach ankiety telefoniczne, tajemniczy klient etc. jest formą weryfikacji wiedzy Pracowników o bieżących akcjach i ofercie, są one również podstawą do podejmowania decyzji biznesowych. Jest wiele sklepów które w ankietach wychodzą wzorcowo- jest to dla nich jedynie formalność, a i pozytywny wynik świadczy o tym jak dobrymi Sprzedawcami i Kierowników są na co dzień. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

@Abra S.A.

Każdy z nas rozumie, czemu służą ankiety. Jednak w każdym sklepie obłożenie praca nie jest jednakowe, a tym samym w sklepach bardziej obciążonych pracą nie zawsze można zdążyć z odebraniem telefonu. I w ten sposób sklepy, które mają mniejsze obciążenie pracą /ilość zamówień, klientów, reklamacji itp/ są uznawane za wzorcowe.

@123

123, dziękujemy za opinię. Przykro nam, że masz takie odczucia, jednak wzorowe w ankietach sklepy to także sklepy o największej sprzedaży i dużej ilości Klientów. Jeśli jednak uważasz, że coś w tym zakresie należy zmienić/usprawnić - przekaż uwagi KI lub MRE. Zapraszamy również do kontaktu poprzez skrzynkę gowork@abra-meble.pl. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Żenada

Na sklepach mydła nie ma a korona już szaleje. Gratulacje dla właściciela za dbanie o tych co na niego robią

@Żenada

Dziękujemy za komentarz. W chwili pojawienia się pierwszych zachorowań, do sklepów trafiła informacja o konieczności zamówienia mydła antybakteryjnego. Firma wdrożyła zalecane i wymagane do chwili obecnej rozwiązania, w przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji, podejmowane będą przez Zarząd kolejne działania i decyzje. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Rozczarowanie

Praca w firmie no cóż... ma swoje plusy i minusy, jak każda. Zmiany może nastąpią kiedy na spotkaniach z Prezesem będą prowadzone sensowne rozmowy, a nie mydlenie oczu i udawanie że jest super. Skoro nikt nic nie chce zmienić to znaczy że jest OK. Mamy naszych regionalnych którzy reprezentują nas szaraków robotników. Sprzedawca zgłasza swoje problemy kierownikowi, regionalnemu iii... Sami widzicie? (usunięte przez administratora) Cóż hit to limit na ręczniki papierowe (służą w znacznej ilości do mycia ekspozycji) papier toaletowy no i 3 op zszywek którymi zszywane są wszystkie dokumenty! Toner 1 najlepiej na 2mce! Liczba metek do druku w tygodniu bywa że ok 1200 wystarcza 3 akcje! Co tam stać firmę na papier pół ryzy ładuje w koszu po 3 dniach. Ekologia a jaka oszczędność! Różnica w zarobkach między nowym (zielonym) a wieloletnim pracownikiem żadna! Może to należałoby zmienić. Niech nikt nie oczekuje od tych ludzi że będą pracować na pełnych obrotach. Jaka płaca taka praca. 3 mce brak wyników sprzedażowych to kwalifikacja do zwolnienia... motywacja?! Za najniższą krajową można wszędzie pracować. Firma oczekuje że masz ją traktować jak swoją własną, no ok... będziesz. Znów źle tysiąc tłumaczeń dlaczego postąpiłeś w taki sposób?! Choć starałeś się żeby było jak najlepiej. Dwubiegunowość?? Wsparcie w problemach nooo... brak! Czekamy na zmiany!! Ileż można mydlić oczy ze będzie lepiej. Oczywiście czekamy na zmiany w systemie wynagradzania pracowników i traktowania po partnersku. Jeżeli są wymagania to i także profity powinny być. Pozdrawiam.

maciek83
@Rozczarowanie

Nie ma już spotkań KI z prezesem... chyba już u nas nie pracujesz? (usunięte przez administratora)

Mietek

Skracanie godzin otwarcia sklepów i redukcja etatów do 3/4 oto najnowszy pomysł prezesa na poprawę sytuacji (usunięte przez administratora)

Sklep

Może biuro w końcu zaczęłoby odbierać telefony..... od kogo mamy dostać pomoc???! Od klientów którzy maja do nas pretensje, bo jak zwykle coś nie przyjechało??? Ciekawe jakby się role odwróciły to czy góra byłaby taka cwana

@Sklep

Witaj Sklep, Zwróć się proszę do Kierownika danego działu lub skontaktuj się z nami bezpośrednio pod adresem gowork@abra-meble.pl. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Śmiech_na_sali
@Abra S.A.

Promocje wymyślają, a towaru nigdy nie ma. Dzwonisz a już o ile się dodzwonisz to usłyszysz że to wina wszystkich ale nie ich. Dobrze mówisz kolego klient potem na nas wiesza psy. a co my możemy? I po co coś zgłaszać skoro nawet z kierownikami z „góry” jest problem żeby chociaż oddzwonili... a ty człowieku się mencz i bądź cicho

Zamówienia569

to chyba niemożliwe....

CIEKAWI, Przypominamy, że portal Gowork nie jest oficjalnym kanałem komunikacji w firmie. Jeśli jest coś co wymaga poprawy albo zmiany - skontaktuj się z nami pod adresem gowork@abra-meble.pl lub możesz poprosić o pomoc/wsparcie/wyjaśnienia z zachowaniem drogi służbowej. Pomimo tego, że na różnych etapach pracy zdarzają się błędy i niedopatrzenia, większość Kierowników (zarówno w biurze jak i sklepach) dokłada wszelkich starań żeby wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Abra-Abra
@Abra S.A.

Wlasnie kierownik tego działu tylko pracy nam dokłada a wkurzyć się jej udaje nas za każdym razem. Po rozmowie i tak wymyśli Że to wina nasza bo nie pilnowaliśmy zamówień i nic nie przyjeżdża przez 6 tygodni (czas oczekiwania 3 tygodnie) a ty sie tłumacz przed wkurzonym klientem :/

Mietek

To co firma zaczyna pozbywać się pracownika technicznego ? Źle było że robił sam nez pomocy tak wiele za takie wynagrodzenie ???

(usunięte przez administratora)ciagle rotacje, kasa slaba

Bella

Witam Co się stało ze sklepem Abra w Przemyślu? Od kilku dni jest zamknięty i zero informacji kiedy otwarcie a może już go zlikwidowali???

@Bella

Dzień dobry, Nasz sklep na ul.Lwowskiej 17 został zamknięty.Najbliższy sklep to Rzeszów, ul. Rejtana 67- tam też Klienci sklepu w Przemyślu mogą kierować zapytania. Pozdrawiamy Zespół Abra S.A

Zostaw merytoryczną opinię o Abra S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Abra S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Abra S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Abra S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Abra S.A.?

Kandydaci do pracy w Abra S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Abra S.A.