Opinie o Stalko Sp. z o.o. w Mogilno

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Stalko Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Stalko Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stalko Sp. z o.o. w Mogilno

Edyta

@Spawacz, a jaka atmosfera wśrod pracowników? Jest ok? Czy ktoś jeszcze wypowie się o Stalko? Czy rownież polecacie? Będę wdzięczna za każdą informację od Was. Pomożemy w ten sposób na pewno innym uzytkownikom forum.

Spawacz

Ogólnie na spawalni robota spoko nie ma tragedii kasa zależna od podstawy można nawet z nadgodzinami ładnie zarobić jak się tylko chce Ci co narzekają to po prostu nygusy którzy tylko by chcieli kasę brać a nie robić nic. Nadgodziny robisz jeśli masz ochotę fajnie że są i oby były jak najdłużej bo można sobie dorobić. Wszystko na kwitku Social i urlop bierzesz kiedy chcesz nikt nie robi problemu pozdrawiam

TX
@Spawacz

Hale wybudują, nadgodzinki się skończą.

@TX

Pytanie kto na tych halach będzie pracował. Bo jakoś tego nie widzę a i "góra" nic w tej sprawie nie robi.

Spawacz

Witam. Ja tam nie mam zastrzezen... Praca ciezka ale oplacalna. Nadgodziny sa, ale nie chcesz to nie zostajesz... Praca w śród spoko ludzi ( prócz benia i wózkowego Pana J...) Ogólnie nie pracuje tu długo, ale pozytywna opinia.

@Spawacz

A kto to jest Beniu i Pan J? Co oni robią i czym się zajmują? Jakie działy najlepiej unikać?

Pgn
@Spawacz

To chyba (usunięte przez administratora) lizesz majstrowi

@Pgn

Wcale nie. Jak by mi sie praca nie podobala to bym znalazl inna..... Proste. Piszecie jakby ktos was zmuszal do pracy. Nie rozumiem takich ludzi. Praca tutaj to wybór, a nie przymus...

@Zainteresowany

Nie powiem kto to. Zaczniesz tu pracę to szybko się przekonasz.

Kuba

Podpowiedzcie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

TX
@Kuba

Na pewno są, teraz więcej ludzi się zwalnia jak przyjmuje.

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
unia

Kilka dni temu Stalko odwiedziła grupa obywateli z zaprzyjażnionego z miastem Mogilno Engensskirchen. Szkoda jak im przedstawiono rozwój tej firmy i jak się traktuje pracowników , jakie warunki pracy i czy są godnie wynagradzani. Czy w ićh miejscowości tez tak jest ?

OycheDoniz

Może zacznę od plusów ( ponieważ jest ich niewiele xD ) - Amosfera wśród pracowników jest serio zaje*ista ( dopoki nie rozpie**oli jej "wejście miszcza". -Wypłaty wynagrodzeń w terminie - składki emerytalne nie są odliczane od "najniższej", tylko tak jak być powinno, jednakże co z tego, skoro predzej walniesz na ryj, niż dociągniesz emerytury, a jak już Ci się uda to zobaczysz, skuki nadgodzin, coraz wiekszych norm, mobbingu itp., lecz o tym to później. Teraz minusy ( wiem, wielu na to czeka, uuuuhuhuhuuu :D ) -"miszcze", oraz ich poganianie do szybszej, dłuższej pracy (zwlaszcza jak się obs*ają na widok szefa :D. W skrócie : rób więcej, niż norma i tak po 12 godzin dziennie....jeśli Ci życie nie miłe. -Mówiłem już, że ludzie w porządku z reguły? Właśnie, Z REGUŁY. Zdarzają się czarne owce, jednak na szczęście idzie takich odróżnić dosyć szybko. - Potrzebny urlop? Nie ma sprawy, oczywiście, że nie dostaniesz. Za to wyślemy Cię w przyszłym roku na zaległy urlop w okresie zimowym. -W większości przypadków skrót BHP oznacza tylko i wyłącznie "bądź ch*ju posłuszny" i nic więcej. Zresztą przeczytajcie sobie inne opinie oceńcie sami.. osobiście nie mam zamiaru wracać, bo bedzie tylko gorzej. Schnella, schnella, schnella!!!

Zawsze tak jest, że osoby nie lubiące pracować najwięcej narzekają!!!

Karol

A na obrobce kiedy podwyżki? Czy tylko mydlenie oczu standardowo przez majstrow.

przecinak
@Karol

a nigdy

Mig mag
@przecinak

To niech lepiej majstrowie z obrobki wezma sie za robote, bo widac brak ludzi

O.K.S.

Najlepsze jest to, że za dwa miesiące zostanie uruchomiona druga malarnia proszkowa. "Góra" nie przejmuje się, kto będzie ją obsługiwał i obrabiał na nią towar. A jest co obrabiać. Hałdy surowego towaru zalegają na hali i pod wiatą. Kooperacja robi drugie tyle. Pracowników nie ma i nie będzie a nowe stanowiska będzie trzeba kimś obstawić. Ale jakoś to będzie. "Obróbka zawsze da radę."

@O.K.S.

Kurcze. Ścięło mi wpis. "Obróbka zawsze da radę" to stare powiedzenie szefostwa. Nadal myślą, że dadzą ogłoszenie i tabun ludzi chętnych do pracy się zgłosi. A że minimalna? Nie szkodzi. Te czasy minęły

spawacz
@O.K.S.

A Ukraińców nie bierzesz pod uwage

@spawacz

Otóż "góra" nie ma zamiaru przyjmować naszych, jakże pracowitych, sąsiadów. Przynajmniej z tym wiedzą co czynią. Chociaż może przyjść czas, że będzie za późno na wybrzydzanie.

y
@spawacz

ukrainiec za te grosze nie przyjdzie robić, popytaj mogilenskich pracodawców, ukraińcy to nie są super wydajni pracownicy, do tego musi zarobic tyle by wysłać coś rodzinie, trzeba zapewnić mu nocleg.

On
@O.K.S.

Majtrowie beda robic hahaha nie ma podwyzek to ludzie nie zostaja na nadgodzinach. Majstrowie pamietajcie teraz to firmy walcza o pracownikow!

Edyta

@xxx, a można liczyć na umowę o pracę już w pierwszym dniu pracy? Jaka jest atmosfera wśród pracowników? Piszesz o licznych nadgodzinach i braku urlopu - przecież te kwestie są regulowane prawnie. Pracownik powinien dostać wyznaczone przez pracodawcę dni w których może odebrać nadgodziny, w przeciwnym wypadku powinny być wypłacone z dodatkową premią. Czy tak nie jest w Stalko? Kto jeszcze zna Stalko? Są dodatkowe benefity od pracodawcy? Czekamy na opinie.

XXX
@Edyta

Edyta tutaj to tak nie dziala, zapomnij o kodeksie pracy. Są prowadzone dwie listy godzinowe, podczas kontroli i tak nie wykażą że jest wiecej nadgodzin. Tzn. próba, przyjdziesz na godzinke, dwie żeby Cie sprawdzić np. na spawalni. Potem badania i umowa. Jedynym benefitem sa nadgodziny. Bez nich masz 1650 zł wypaty netto. Stalko zatrzymało się w latach gdzie było duże bezrobocie i było pełno rąk do pracy. Niestety dzisiaj pracownik może przebierać w ofertach pracy co się dzieje. Ze stalko odchodzi coraz więcej pracowników. Gdyby wpadli tam z alkomatem i testerem na obecność narkotyków to by musieli zamknąć Stalko. Bo by zabrakło rąk do pracy. Ale takie są uroki, nisko płatna praca, przyciąga patologiczne zachowania. Afmosfera przeważnie bardzo dobra, czarne owce są wszędzie. Z urlopem problemu osobiście nie mam. Minus tego zakładu to : nadgodziny i mobbing z nimi związany, brak limitow i przestrzegania KP ;odrobki po sobotach za dni wolne, wg kodeksu pracodawca gdy sam wyznacza termin powinien oddac 1,5 dnia; bardzo niska podstawa, najgorsza sytuacja płacowa wsród większych zakładów w CMG; brak możliwości mediacji kierownictwo - zwykly pracownik, traktowanie pracownika niczym czesci zamiennej co teraz daje wynik w postaci zwolniej ludzi. Na plus : Wypłata w terminie, sympatyczna atmosfera wsród pracowników; bonus bożo narodzeniowy, niestety promujący przestepcze lamanie kodeksu pracy (im wiecej nadgodzin tym wieksza premia swiateczna) , wczesy pod grusza. Mysle że napisalem w miare obiektywnie. Tutaj przyszlości nie ma, w ciągu pół roku, ludzie ktorzy maja jakies umiejetnosci i nie sa zawladnieci nalogami zmienia pracodawcę. Pozdrawiam

enda
@Edyta

Dobrze w tej firmie maja niektórzy biurowi. Nie muszą korzystac z nadgodzin a pensja i tak dużo wyższa niż tych co muszą się zgadzać na wykorzystywanie na produkcji.

Xxx

Zapraszamy na spawalnie zatrudnimy każdego za szalone 2000zł (oczywiście jeśli przejdziesz "próbę") Nie no nie ma co się oszukiwać tam przyszłości nie ma ale za to są nadgodziny. Jeśli będziesz robić nadgodziny zasłużysz na podwyżkę normy oczywiście bo na podwyżkę podstawy nie masz co liczyć ciągle ta sama gadka a to że szefowa nie chce dać a to że za mało nadgodzin a jak masz dużo nadgodzin to też nie dostaniesz bo za dużo zarabiasz według naszej królowej. Taka jest brudna i szara rzeczywistość prostego pracownika STALKO. W tej firmie wyzysk i mobbing jest traktowany jak coś normalnego, życia własnego nie masz bo po 12 gdzinach w STALKO masz tylko ochotę przespać się chwilę i to dosłownie chwilę Bo za 12 godzin "wolnego" czasu znowu się zaczyna szalona jazda bez trzymanki w STALKO. Jedyny plus tej firmy taki że masz bardzoo dużo urlopu bo przez kilka lat naprawdę ci się nazbiera ale spokojna głowa jak będziesz potrzebował naprawdę urlopu to nie dostaniesz bo nie ma ludzi do pracy. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych pracą w STALKO i naprawdę niech cię ręką boska broni przekraczać progu portierni bo jeśli wejdziesz wciągnie cię ta firma przetrwi a na koniec wysra (dosłownie wysra) Szef szefowa kierownik majster dosłownie wszyscy mają cię za element wymienny za takiego robaka co robi za grosze i nie ma prawa się nawet odezwać. Jeśli chcesz być takim robakiem ubrany na zielono Zapraszamy!

prawda

Opinie które można przeczytać wskazują że sprawa nadgodzin w tym zakładzie budzi wiele kontrowersji. Przepisy jasno określają ile pracownik może przepracować nadgodzin w miesiącu a łącznie w roku. O co tu chodzi, czy ktoś stara się pomawiać pracodawcę o łamanie prawa, czy to prawda.

Xxx
@prawda

Prawda, łamane prawa pracownika, nadgodziny od 3 lat, prowadzone dwie listy godzinowe, co to dla takiego stalko zaplacic kare? Poza tym ludzie frajerzy robią i sami proszą o nadgodziny to o czym tu rozmawiac. Polska to Meksyk Europy.

dobra zmiana
@Xxx

Tak wykorzystuje się pracowników . Zarządajmy godnego wynagrodzenia za pracę a nie zwiekszanie zarobków kosztem nadgodzin. Zdrowie nasze tez jest ważne. Ciekawe czy w Niemczech tak sie wykorzystuje pracowników?.

ODI
@dobra zmiana

Mi się udało, normalnie zarabiam bez nadgodzin. Po prostu zmieniłem pracodawcę.

Gtw

Jak majstry po szefa gadce pelne gacie maja?

Tak jest

(usunięte przez administratora) wszyscy

Co on zrobi

Jak to koleś że stalko powiedział Co my zrobimy jak nie będzie nadgodzin idioci

Brak słów

Dobrze mnie rodzice wychowali musiałem sam odejść bo (usunięte przez administratora) nie z tej ziemi ludzie to świnie od wydajni nie wiem za co oni pieniądze biorą po cały ten śmieszny montaż cały zakład to jak napisał przedmówca to patologia społeczna ludzie sami zgotowali sobie ten los szkoda mi tego kraju który jest już całkowicie sprzedany róbcie sobie w tym całym stalko kapujcie swoich kolegów więcej normy więcej bo zawsze będzie mało i za co 100 złotych podwyżki jesteście ludźmi bez honoru a z was ludzie bez żadnej inteligencji Niemiec się śmieje i wcale się nie dziwię

Patologia społeczna

Masz (usunięte przez administratora) w głowie pisząc takie pierdoły kumpel robił 5lat na gilotynowe i ani grosza podwyżki ani grosza a jak (usunięte przez administratora) sobie w palec i obciął sobie kawałek palca koleś stwierdził że jak nie zrobił się czarny to może robić dalej tam nikt normalny nie pracuje i taka jest prawda nie ma się co oszukiwać psychiatra dla wszystkich bez wyjątku

Typ
@Patologia społeczna

Tamten komentarz o wiertarkach to czysta ironia, az sie uśmiechnąłem :)

Alonso

Najlepszy dzial to gilotyny i wiartarki u majstra Wenskiego. Czlowiek spokojny, opanowany, król w swoim fachu. Za każdym razem służy pomocą i dokładnie wszystko wytłumaczy. Żadnego mobbingu, zmuszania do nadgodzin, 100% szacunku do pracownika oraz w miarę regularne podwyżki. Na minus to że nie toleruje alkoholu w pracy, ale reszta jak najbardziej ok :)

Edyta

A czy firma aktualnie rekrutuje? Jak przebiega sam proces rekrutacji? Kto z Was może podzielić się opinią? Jak wygląda poziom wynagrodzenia w tej firmie? @Irek, jesteś zadowolony z pracy jak rozumiem. Możesz napisać dlaczego? Jeśli dopiszesz więcej konkretów na forum to Twoje komentarze będą znacznie bardziej przydatne dla osób szukających tutaj opinii o Stalko. @Noob, aplikowałeś już do firmy? Jakie masz opinie odnośnie rekrutacji i wdrożenia do pracy?

@Edyta

Obróbka i spawalnia (może jeszcze montaż główny) to najlepiej mieć kogoś znajomego. Ten da znać odpowiedniemu "majstrowi", krótkie sprawdzenie Twoich umiejętności i jesteś zatrudniony/a. Z innymi działami jest trudniej. Wiadomo, lżejsza robota, "normalne" normy, każdy chciałby tam pracować. Bez porządnych pleców nie ma się starać. Wynagrodzenie to temat rzeka. Na start minimalna i tak do czasu aż nie przyjdą grupowe podwyżki. No chyba, że majster nabierze odwagi i pójdzie na żebry do szefowej.

xXx
@Edyta

Rekrutacja wygląda w następujący sposób. Składasz cv i czekasz. Maszyna ruszyła. Idziesz sobie spokojnie po bułki, podjeżdza van, wciągaja Cie do srodka i wywożą do Stalko, szalonego zakładu z szalonymi zarobkami. 3000 zł/mc przy 70-80 nadgodzinach, a co tam że norma roczna wynosi 150/rok. W stalko wyrobisz ją w 1,5 miesiąca.Zam kilerów co robią po 1200 nadgodzin w roku. Tak to nie żart 1200. Pracodawca prowadzi dwie listy godzinowe, ale to juz sprawa dla prokuratora nie dla pracownika, więc ten szczegół pominiemy. Jeśli masz trochę oleju w głowie i godności i się opamiętasz z nadgodzinami staniesz sie wrogiem majstra. Dleczego? bo maja premie za wyrobione normy nadgodzin pracownikow i za machanie batem ma dyplomy z Jagiełło.A co tam mobbing. Niestety bez nadgodzin nie dasz rady przeżyć bo goła wypłata przyprawia o myśli samobójcze. Po zatrudnieniu nie noś kwitków od wypłaty przy sobie. W razie wypadku, gdy funkcjonariusz śledczy gdy znajdzie je w Twojej kieszeni stwierdzi że popełniono samobójstwo. To tak troche z czarnym humorem. Ale szczerze. W skrócie: wyzysk popularny w Polsce, brak perspektyw, na pocieszenie, nowy zarabia więcej jak stary pracownik, bo by nikt tu nie przyszedł. Dlatego opisuje z perspektywy wieloletniego pracownika ktory ma mniejsza podstawe od świeżaka, bo inaczej pająk nie złapał by muchy w pajęczyne. Zakład dla alkoholików, narkomanów, przygłupów, ludzi bez pomysłu na siebie, pesymistów i osób z małym potrzebami. Taka prawda. Nie oszukujmy się.

Karol

A jak tam majstrowie z działów spawalnia obróbka?

Zostaw merytoryczną opinię o Stalko Sp. z o.o. - Mogilno

• Jak się pracuje w Stalko Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Stalko Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stalko Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 5 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Stalko Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Stalko Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Stalko Sp. z o.o.
  • Przemysłowa 6