Opinie o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

Nasza fabryka jest na etapie kolejnego dużego rozwoju. Rozbudowa Wydziału Produkcji Kostek Toaletowych oraz nowe inwestycje na Wydziale Produkcji Kosmetyków wiążą się z dynamicznym wzrostem zamówień – i nie jest to wzrost sezonowy! Na stałe zwiększamy naszą załogę o 50 nowych pracowników. Dołącz do naszego zespołu! Więcej informacji o fabryce w Bydgoszczy zamieszczamy na naszym fabrycznym FB: https://www.facebook.com/UnileverPolskaFabryki.

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

relaksik

Co oni robia z naszymi urlopami letnimi? to jest smieszne ze nie pozwalaja nam wziać dwoch cykli systemowych tylko 10 dni urlopu. no jaja jakies

@relaksik

Nie przejdzie to, ustawa mówi o 14 dniach w ciągłości. Przy 10 niemożliwe. Zresztą zaraz Zygmunt się\dowie i zobaczymy co z tym zrobią. Tłumaczenie ze brak ludzi jest śmieszne. Był Covid dużo ludzi na chorobowych, opieńkach i szło. A teraz bujda bo ludzi nie ma. No sory nie przejdzie.

Ciągłość
@Nowy

Przecież masz 14 dni ciągłości jak weźmiesz 10 dni. Dziesięć za urlop, cztery z weekendu i masz 14.

@Ciągłość

ale ty liczysz dni wszystkie wolne a nie dni urlopu, przykładowo kończysz cykl w piątek masz 3 dni weekendu od poniedziałku urlop, więc na jakiej zasadzie mi liczą weekend do urlopu? Takie zakładowe omijanie prawa czy co? Ustawa mówi jasno 14 dni w ciągu od daty na kwicie.. A w środku cyklu jak weźmiesz no policz proszę.

Kp
@ktoś

Według kp dni wolne od pracy poprzedzające urlop/po urlopie, czy przypadające w trakcie trwania urlopu wliczają się do dni urlopowych.

@Kp

podaj nr artykułu z kp

abcde
@ktoś

Zgodnie z art. 162 Kodeksu pracy na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Przytoczony przepis posługuje się pojęciem dni kalendarzowych, co nie jest tożsame z dniami urlopu. Zgodnie bowiem z art. 1542 § 1 Kodeksu pracy urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu. W konsekwencji do okresu 14-dniowego odpoczynku, o którym mowa w art. 162 Kodeksu pracy wlicza się - poza dniami pracy, na które został udzielony urlop - także dni wolne od pracy (niedziele, święta, dni wolne z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy lub wynikające ze stosowania równoważnego czasu pracy), przypadające między dniami urlopu oraz bezpośrednio przed rozpoczęciem lub po zakończeniu urlopu.

@abcde

jak piszesz o artykule nr 154 nic o tym mowy nie ma, więc zapraszam do lektury KP po nowelizacji z 2020r.

abcde
@ktoś

Bo 154 a 154(2) to jest różnica. Art. 154. [Wymiar urlopu wypoczynkowego] Art. 154(2). - [Godzinowy wymiar urlopu] Art. 162. [Podział urlopu na części] Artykuł 162 mówi, że masz mieć odpoczynek minimum 14 dni KALENDARZOWYCH. Dni KALENDARZOWE to nie to samo co Dni PRACUJĄCE. Nie możesz brać 14 dni Urlopu z rzędu skoro należy się Tobie wolne bo tydzien pracy w Polsce to 5 dni. Czyli masz prawidłowo: 2 dni wolne (poprzedzające urlop) 5 dni urlop 2 dni wolne w (srodku urlopu) 5 dni urlop 2 dni wolne (po zakonczeniu urlopu) łącznie 16 dni kalendarzowych.

pola

ktoś się może orientuje czy na czerwcowy piknik to będą tylko wpuszczane osoby zaszczepione czy wszyscy? :):) haha

Covid
@pola

Sądząc po polityce tej firmy na to pytanie znasz już odpowiedź.

Qwid
@pola

Przed wejściem stanie mobilne labo i będą testować każdego. Nie będzie wstępu dla rodzin a dzieci bedą mogły być tylko na smyczy - nie dłuższej niż 1.5m, te w wózkach tylko z zabezpieczeniem np. Folia. Wsrunkiem koniecznym kod qr paszportu wytauowany w widocznym/ łatwo dostępnym miejscu na cieke ; )

Hihi
@Qwid

Zapomniałeś dodać ze Ukraińcy wchodzą bez niczego ????

95 % musi być zaszczepionych

Iza
@pakowacz

Poważnie? A ile osób przewiduje się, że mniej więcej będzie?

Hejo

Cześć dobre ludzie :) ile macie na rękę w cztero brygadowce przez pośrednika? Jest 3500?

Nika
@Hejo

Brutto to może i jest...

SodomaIGomora

Co tu się zaczyna wyrabiać??? Jakieś prześladowanie niezaszczepionych? Wzywanie na dywanik i podpisywanie "szkolenia" ze szczepień? Cwanie sobie wymyślili z tym wolnym dniem. Przynajmniej mają bazę niezaszczwpionych. Jeszcze starają się złudnie lawirowac w granicach prawa. Pobieranie danych o przetestowanych osobach? No ludzie! Czy my jeszcze funkcjonujemy w państwie prawa?? Nie dość, że rząd nas r..cha to jeszcze w robocie nas osaczają. Fa$%ystowkie standardy?

Kowal
@SodomaIGomora

To idź do psychologa 100 % płatne. Jak się czujesz osaczony. To schizofrenia )

Głąbie
@Kowal

Te specjalista doczytaj sobie jakie zwolnienia są 100% Kaganiec na mo+de i się nie wypowiadaj na tematy o ktorych nie masz pojęcia.

Gwara
@Głąbie

Kaganiec to se mozesz starej zołozyc lub dziecku

Aplikowałeś do Unilever Polska SA na stanowisko Elektryk-Elektromechanik? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Praca

Cześć dobre mordki! Ile teraz obecnie zarobi pakowacz przez Randstad?Pracuje aktualnie w firmie gdzie nie przestrzega sie BHP w systemie 4 brygady i zarabiam tylko 3050zl na rękę.Myslę o zmianie,warto? Pozdrawiam

Wiecej
@Praca

Jak pracujesz w 4brygadówce to masz najniższą + dodatek systemowy ok. 900zł. Czasami jak pracujesz już długo i się wykazują to dają jakieś podwyżki do podstawy. Tu BHP jest przestrzegane aż za bardzo. Mają (usunięte przez administratora) na tym punckie prawdziwego.

Directori
@Praca

Mordeczko to mało, ja przez Randstad zarabiam marne 3750zl na rękę. Myślę nad zmiana roboty bo za leżenie i nic nie robienie powinienem lekko z 4200zl. miec na łape

Atos

Normalni ludzie pracują od pon do piątku weekendy mają wolne, a jak jest u was? Pozdrawiam

Unilever
@Atos

Mój ojciec jest strażakiem i uratował już w weekend, kiedy normalni ludzie mają wolne, niejedno życie. Także chyba jest okej. I obyś nie musiał nigdy liczyć na tych ludzi nie pracujących w weekend. Pozdrawiam.

Atos
@Unilever

To wspaniałe, mój tata pracuje na produkcji kostek toaletowych i również ratuje ludziom Tyłki pozdrawiam

Hm
@Atos

A zorientował się już, że ma dzieciaka idi.te?

Tyrka
@Atos

A u nas charówa cały tydzień a święta istnieją tylko w kalendarzu. Ogólnie nie warto.

Błażej
@Tyrka

Nawet 1 , 3 maja pracujecie ? ale to chyba jedna zmiana jak już tylko?

@Unilever

Nie porównuj pracy strażaka, który ratuje ludzi i jest to zawód szanowany przez społeczeństwo do klasy robotniczej produkująca kosmetyki czy kostki do kibla!!!

olo
@Unilever

Wielki szacunek dla taty bo to bardzo odpowiedzialna praca.Nie ma to żadnej zależności do produkcji unilevera.Kostek wc,pasty do zębów,żelów itp

Ej

Zdajecie sobie sprawę, że 5/6 stowek podwyżki to nie jest żadna łaska z ich strony? Wiecie ile to jest realnie? 2/3 % ? Więc nie dajmy sobie wcisnąć kitu przez klike Zygiego, że są tacy wspaniali bo tyle wywalczyli ; )

pakowacz

Nie wiem po co nadal ta maszyna , która przez trzy lata nie wykryła gorączki, na wejściu.

Ile
@pakowacz

Trzy lata? Rok gdzieś mi chyba (usunięte przez administratora)

Kowidianin
@pakowacz

Oj tam od razu nie wykryła. Wykrywa bardzo często. Po prostu za którymś razem zapomina i można wejść :D

Ty
@pakowacz

bo to nie jest dla was maszyna a co Ty myslales? to jest maszyna dla sanepidu zeby sie nie czepiał ze firma nie stosuje sie do zasad antycovidowych, no i pewnie od góry są pewne polecenia.

Lotos
@Ty

A wiadomo co z maseczkami? Likwidacja czy nadal zostają?

Lotos
@Lotos

Tak zostaną to samej emerytury

Lotos22
@Lotos

były i się zmyły

Obiektywny

Czy Unilever wspiera jakoś Ukrainę czy tylko nastawiony jest na zysk i pomagają rosji którzy dopuszczają się ludobójstwa. Głośno jest o współpracy z ruskimi że dostarczane są środki do pielęgnacji dove itp. NIESTETY CI KTÓRZY PRODUKUJĄ w Bydgoszczy WSPIERAJĄ RUSKICH i te kosmetyki są splamione krwią biednych obywateli Ukrainy. To że żadnych wartości jak szacunek dla ludzi nie mają to wiadomo jest od dawna ale żeby wspierać w wojnie ruskich to już jest za dużo.

MYCHA
@Obiektywny

Wszelkie wysyłki do Rosji, Białorusi są wstrzymane ty (usunięte przez administratora) wiesz a szczekasz najgłośniej. Dla twojej wiadomości Unilever przekazał produkty spożywkę i chemię o wartości 5 mln euro do Ukrainy i na granicę. Może twoja pusta bania jest w stanie sobie wyobrazić ile to jest towaru. Mają też działalność wolontariacką. Na prawdę nie trzeva się głośno chwalić o tym co się robi. Ciekawe ile ty od siebie dałeś.

Puszkin
@MYCHA

No tak Ukraincom dac a swoim pracownikom premie ucinać i ochłapy rzucać. Tam gdzie można się podlizać to Lever pierwszy.

DoveRexona

Ktoś mi wyjaśni czemu banowanie dezodorantów miałoby pomóc? Produkują w Holandii prawda? Ruskie mają jakieś udziały finansowe?

tak
@DoveRexona

rozwiniesz temat? co sie dzieje w zakladzie?

@DoveRexona

U ruskich jest fabryka w Saint Petersburg i tam robią dezodoranty

Jo

Teraz my będziemy to robić ale pod innym kodem

NL
@Jo

Sprawdź sobie kod kreskowy. Dezodoranty są produkowane w Holandii

@NL

Sami znawcy ehhh.... co ma kod kreskowy do miejsca produkcji? pracujecie i nie wiecie ze w nadruku daty macie miejsce produkcji

Kod kreskowy
@ktoś

No z ciebie taki znawca co nie wie że prefiks w kodzie kreskowym posiada kod kraju.

pol
@NL

na kodzie kreskowym jest miejsce zarejestrowania produktu czyli (NL)

@DoveRexona

u nas opakowania na rosje poszły do utylizacji. 33 palety.

Maxjija

Poszukuję dziewczyny z wydziału P5 niska szczupla zgrabna czarne włosy zawsze uśmiechnięta i pali papierosy z koleżankami pod drzewem lub nieraz sama i jeździ jak sie.niemyle passatem w sedanie wiem to Ti volkswagen

Xxx
@Maxjija

Ktoś tu na randkę się umawia

Maxjija

To trzeba być (usunięte przez administratora) by iść do przełożonego i że swojej brygady (usunięte przez administratora) człowieka jak miało się problem to trzeba było z nim załatwić a nie podbieralac go

Korpoludek z Atosa
@Maxjija

Co tam, jakiś bezzębny patus chciał gnębić normalnego człowieka, który chwilowo jest w kiepskiej pracy i poniesie za to konsekwencje? Ale nie, trzeba sztywniutko i charakternie. xD Auu! xD

co
@Korpoludek z Atosa

jeszcze raz napisz, ale po Polsku tym razem

Zozo

Mam pytanie poszukuje dziewczyny z wydziału P5 niska czarne włosy zgrabna dzis była ubrana w czarne lateksowe spodnie i jeździ w sebadnie Passatem

Oksy

Przepraszam? Długo jeszcze będziemy musieli łazić w tych brylach??

marta
@Oksy

TAK DŁUGO JAK TO BĘDZIE WSKAZANE.

Geniusz
@marta

Ta? A jakie są wskazania do noszenia okularów. Oświeć nas.

Oki
@Oksy

Się nie podobają okularki i maseczki to się zwolnij na twoje miejsce 200 osób że Wschodu czeka

nikt ważny
@Oksy

Lepiej uważaj, bo firma może Ciebie zwolnić np. może to być zwolnienie dyscyplinarne za nieprzestrzeganie regulaminu albo za porozumieniem stron i natychmiast opuścisz salę po usłyszeniu informacji o zwolnieniu.

Sebek
@nikt ważny

Ten zakład i tak lepiej już opuścić. Cyrk i paranoja razem z górą na czele.

Hau
@Oki

Nie strasz, nie strasz bo się ze.rasz (usunięte przez administratora) : ) Już widzę jak stoją w tej kolejce przed wejściem. Myslisz, że oni teraz o niczym innym nie myślą jak przyjść tu do roboty?

Hejo

Cześć co dzieje się w firmie? Jest praca?

tak
@Hejo

od groma roboty przyjmuja caly czas

XD
@tak

Jest tyle pracy, że co tydzień w weekend szukają chętnych na wolne. NO PRACY CAŁA MASA :D

Praca
@XD

Oni popadają ze skrajności w skrajność. Na początku miesiąca cisnąć ludzi na nadgodziny, żeby na koniec miesiąca wciskać urlopy. Planiwanie w tej firmie godne samej firmy.

Żenada

Dobrze wiedzieć jak firma traktuje swoich wieloletnicg pracowników. WSTYD! Żeby nie wysłać chociaż maila o śmierci naszego kolegi?? To był nasz kolega, przyjaciel chcielibyśmy go pożegnać! Ludzie sobie żyły wyprowaja dla tej firmy a oni nawet po śmierci mają ich w czterech literach. Coraz bardziej zenujący jesteście. Tadziu! Pamiętamy i będziemy o tobie pamiętać!

Kokos

Chyba czytają.

Olo

Jakiego kolegi?

Dr.Haus
@Olo

Czy urlop z siły wyższej jak ma być w nowym kodeksie pracy będzie w tym (usunięte przez administratora) jakim jest Unilever przysługiwał pracownikowi?

@Żenada

żenujące jest że chciałeś, chciałaś błysnąć taką informacją i to tu ehh... szkoda komentarza a mail jest

Tak
@ktoś

Mail jest bo tu siedzą i czytają. Nie ważne. Udowodnili ile dla nich znaczy człowiek z produkcji.

Jj
@Tak

Już tak nie przeżywaj...

Korpoludek z Atosa
@Żenada

Czy jak umiera robol z produkcji, to jest normalny pogrzeb? Czy po prostu przyjeżdża śmieciarka?

@Korpoludek z Atosa

W Atosie od razu was zapewne palą w tym kominie na parkingu, niedługo tam zawitasz.

@Żenada

A teraz nie krzyczysz o meilu? Bo co nie znałeś go czy jak? Mało wiesz co się dzieje w zakładzie.

XxX

Tylko czekać na komunikaty o przeniesieniu produkcji z RU. W sieci już zaczyna być gorąco. Im szybciej tym lepiej wizerunkowo.

Jak

Jak tam wyszczepienia? Ilu się rzuciło na cztery stówki?

Żona

Pracowałam w tej firmie raptem pół roku (na trzy zmiany ale od poniedziałku do piątku, nie czterobrygadowce! To będzie opinia z tej perspektywy) , ale wspominam ją pozytywnie - ogromna uwaga przywiązywana do zasad BHP. Operatorzy i liderzy większość spoko, z tymi bardziej kumatymi można było całkiem sensownie pogadać. Kierownik zmiany (chyba tak się tytułowali) pojawiał się na hali, porządek musiał być i koniec. Duży plus. Kolejny to taki, że jak byłeś zatrudniany przez agencję, to jeśli trzeba było wziąć wolne, to nikt raczej nie robił problemu. Doceniam to, ponieważ w zakładzie, w ktorym przyszlo mi orzez oewien czas pracować bardzo kiepsko było z urlopem branym z mojej woli. Raczej to pracosawca narzucał nam dni wolne (długi urlop) i mocno zachęcał do brania wolnego, kiedy nie bylo pracy, natomiast Twoja proaba o urlop była batalią. Proszę, szanujcie swoją pracę!

Potrzebuje pracy

Jak można dostać się do pracy w Unilever? Wyslalam juz cv niejednokrotnie. Średnie wyksztalcenie 38 lat, doswiadczebie zawodowe w handlu glownie. Dlaczego nikt do mnie nie oddzwania. Jakie są wymagania na produkcje, że ja ich nie spełniam?

Hm
@Potrzebuje pracy

Dopisz, że masz szczepienie to zaraz się odezwą Tak poważnie. Na jakie stanowisko? Na operatora? Jesli tak to dziwne, że nie oddzwaniają bo biorą wszystko co się rusza.

Zostaw merytoryczną opinię o Unilever Polska SA - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Unilever Polska SA?

Zobacz opinie na temat firmy Unilever Polska SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 379.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unilever Polska SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 319, z czego 39 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 195 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Unilever Polska SA