"Herbapol - Lublin" S. A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o "Herbapol - Lublin" S. A.

Dzień dobry, Czy w Herbapolu w Lublinie też jest wprowadzony 4 dniowy tydzien pracy? Jeśli nie to czy docelowo taki system ma być wprowadzony. Dziękuję osobie której zechce się poświęcić czas i odpowiedzieć :) Pozdrawiam

Stefan
@Zainteresowany

Raczej nie licz na 4-ro dniowy czas pracy. Nastaw się na pracę nawet w nadgodzinach - oczywiście charytatywnie ;) na chwałę Zarządu - no i oczywiście charytatywnie :) to też zależy na jakie stanowisko aplikujesz. ODRADZAM.

Twój stary Nowy wpis
@Zainteresowany

Produkcja. System trzy brygady, (5 dni) czasami 4 brygady w okresie większych zamówień.4 dni dzień przerwy, po nockach dwa dni przerwy. To o czym piszesz (4 dniowy system pracy) to Herbapol Poznań wprowadza, a to zupełnie inna firma. Praca jak każda na produkcji, nie jest ciężko, ale lekko też nie będzie. Przydaje się doświadczenie i choćby podstawy z mechaniki, ale jak umiesz trzymać śrubokręt w ręce to bardziej się nadasz niż połowa nowych pracowników.

Prażony

Praca jako PH. Około 5 tysięcy brutto, ale możliwe jest wynegocjowanie kilku złotych więcej. Premia 120%, ale pracujemy na nią dwa miesiące, więc pensja miesiąc golas (około 3 400 netto), a drugi miesiąc, plus to co dodatkowo wypracujesz, a dziś jest to realnie maksymalnie 30-40%. Czyli razem podstawa + premia około 4 500 tysiąca netto. Targety – z roku na rok wzrosty, ale nie kilkuprocentowe, a około 30-40%, więc praktycznie niewykonalne. Czasem z jednego dwumiesiąca na drugi plan wzrasta o 25%. Do tego, od początku roku zmienił się system rozliczania realizacji planu. Z wyliczeń cen 100 do cen fakturowych. Więc kolejne kilkanaście procent ukrytego wzrostu planu. Zadania – w zależności od dwumiesiąca do wstawienia razem 60-100 ekspozycji, dystrybucja 90% sklepów, więc ktoś, kto jest w temacie, wie, że niewykonalna ze względu na listingi. Od kiedy do Herbapolu dołączył drugi pan z Bakallandu, jest dramat. Pan N., uważa, ze każdy PH, jest słabym, mało inteligentnym nierobem, któremu nic się nie chce i jawnie to okazuje. Ma własną teorię na temat braku wykonania zawyżonych planów i zadań i na każdy argument odpowiada tym samym. Są słabymi leniami i nie chce im się sprzedawać. Jak ktoś nie popiera jego teorii to trafia do odstrzału. Dokręcanie śruby jest na porządku dziennym. Widzi tylko cyferki w Excelu. Jak się nie świecą na zielono to wina PH. Dziesiątki zdjęć do zrobienia w ramach tego samego czasu pracy co kiedyś, nie wspomnę, że system działa tak, żeby nowy PH nie wiedział, o co chodzi i jak co jest zliczane. Kierownicy niestety boją się tylko i wyłącznie o własny stołek i nie staną w obronie PH, tak samo jak dyrektorzy, jedno wielkie milczenie na problemy.

Kiedyśtobyło
@Prażony

Czyli bez zmian…. Jak pracowałam był Pan Z, też wariat niesamowity, przez którego ludzie się zwalniali. Coś poprawili - czytaj pensje - ale premia to teraz nie do zdobycia. Szkoda mi tam ludzi pracujących na stanowisku PH bo na prawdę niektórzy są bardzo dobrymi handlowcami a tylko psychicznie firmą ich męczy. Zapewne znów będą zwolnienia jak to miało miejsce jakiś czas temu-ale czy to pomoże. Ktoś powinien się w końcu zająć Zarządzającymi w dziale Handlowym bo rozwala firmę totalnie.

Sennik
@Prażony

No to tak będzie jak się kumoterstwo i kolesiostwo bierze za zarządzenie. Uwierzcie uciekłem z tej firmy po na prawdę długich latach pracy i nie żałuję. Są firmy gdzie lepiej płacą i szanują pracownika.A problem leży na górze. Górze rodzynek na której króluje niejaki Pan głowa, który ściąga swoich i niszczą kolejną firmę. Kierownicy regionu i załoga ludzie jest ok, produkt jest ok, ale praca jak tam w biurze siedzą osoby co nigdy nie byli na poziomie sklepu i nie sprzedawali tych produktów co wymyślają to nigdy dobrze nie będzie. Detal to nie są markety to małe sklepy a zadania jakie dostawaliśmy były wyciągnięte z kosmosu. Kończę ale nie polecam na obecną chwilę tego.

Dlaczego
@Prażony

Mam pytanie, bo interesuje mnie praca jako PH w Herbapolu…. Dlaczego zostały usunięte poprzednie odpowiedzi pod tym postem? Czy rzeczywiście Herbapol wstydzi sie opinii ?

Były pracownik Nowy wpis
@Dlaczego

Pewnie tak. Bo od czasów Pana z Bakalandu dzieje się tylko źle.Szkoda tylko tylu dobrych i wspaniałych pracowników, którzy jeszcze się ostali na różnych stanowiskach i w różnych działach, oraz tych, których zwolniono lub którzy nie mieli wyjścia i musieli przyjąć wypowiedzenie...

Były pracownik Nowy wpis

To jeden wielki moloch, (usunięte przez administratora) z nadzorcami, i taki też panuje tam klimat. Szkoda czasu i pieniędzy.

Idzie nowe

Witam, jest ogłoszenie do księgowości w Lublinie, Czy warto kandydować, jak się pracuje w tym dziale, jaka atmosfera?

Dolly Nowy wpis
@Idzie nowe

Nie warto. Byłam na rozmowie. Pieniądze marne, roboty bardzo dużo. Jak i na wydziałach. Zawalą Cię obowiązkami, zapłacą grosze, a laury i kasę biorą dla siebie. Szkoda ludzi, którzy na nich robią. Ale chyba oczy się po mału otwierają pracownikom, bo słyszałam, że odchodzą pracownicy i to nie tylko z produkcji.

Przedstawiciel Handlowy

Zatrudniają rodziny i znajomych.

Nadajesz się jak należysz do ww grona.

geodis

A czy może potrzebują w herbapolu kierowców? Mają jakiś transport.?

Znalazłem ofertę dla operatora maszyn. Praca na 3 zmiany - można wiedzieć, w jakich godzinach? I czy jest możliwość uniknięcia pracy w nocy? Wcześniej miałem możliwość jej popróbować i wolałbym jednak tego unikać na dłuższą metę.

Wyraźnie jest napisane że praca na 3 zmiany ( standardowe) więc jaki jest sens pytania czy można uniknąć 3 zmiany?

Herbaciarz

Aktualnie praca jest prowadzona w systemie 4brygadowym

Maryla

Hmmm no niby racja. A co do samej pracy operatora maszyn. Czy taka osoba dostaje jakiś uniform, czy pracuje się w swoich ubraniach prywatnych? Wiem, że czasami firma ma wymóg co do stroju i akcesoriów typu gogle, rękawice. Jak jest tutaj?

Nikt ważny
@Maryla

To jest zakład produkcji spożywczej więc praca jest obligatoryjnie obłożona przepisami BHP HCCP i innymi takimi Ubranie dostaniesz takie jak wszyscy mają zgodnie z przepisami ???? Jak w wojsku(usunięte przez administratora) ale jednakowo

Level1

Brak szacunku dla pracownika. W firmie jest preferowana zasada przez dyrektora, jak się nie podoba to proszę się zwolnić. Firma systematycznie traci notowania a rotacja załogi rośnie. Przy załodze z małym doświadczeniem wyniki na produkcji rzadko są osiągalne ( ilość i jakość wyrobów niższa, przestoje maszyn). To pogarsza nastroje i dalej szkoda pisać.

Gertrudka

Opinie o pracy na produkcji w Lubawie ?

Osoba

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko kadrowe. Czy może ktoś wie coś więcej na temat tej oferty i czemu jest wolny wakat?

Znowu, to znaczy? Rozumiem, że to nie pierwszy wakat w ostatnim czasie. Z tego, co widzę, zachęcają sporym pakietem benefitów, w tym premią miesięczną czy dofinansowaniem wypoczynku. Aż dziwne, że nikt nie zostaje na dłużej.

Kkk

O jakich kwotach targetów mówimy sto dwieście trzysta tysięcy miesięcznie .Jakie są widełki

Omijajaj szerokim łukiem
@Kkk

Targety tak 120-130tys. wzrostu w porownaniu do porzedniego roku..teraz to 300tys. dostaniesz to sie ciesz...a ze tego nie zrobisz to g... zarobisz ot taka polityka firmy dorabiac sie kosztem pracownikow !!!

@Omijajaj szerokim łukiem

A premie to jak są liczone od tych targetów? Jest ona wypłacana proporcjonalnie do % realizacji targetu, czy biel i czerń, albo wyrobisz i otrzymujesz jakąś kwotę albo zostajesz z pensją zasadniczą? Swoją drogą, ile ona teraz może wynosić na stanowisku przedstawiciela handlowego?

Pracownik ph

Prmia jest niemożliwa do zrealizowania, plan teraz musi być na 100, wszystko jest brane po uwagę 0-1. Źandarm wszystko inwigiluje. Firma dorobia się kosztem pracowników. To już nie ta sama firma co była kiedyś i atmosfera też. Teraz to już psychika siada. Niektóre produkty super same się bronią.

Były

Dajcie sobie spokój z pracą jako pH. Pełna inwigilacja, zero kontaktu z szefostwem, żadnych rozmów z pracownikami, narzucanie chorych zasad, plany kosmos, zadania nie możliwe do zrobienia. Wszystko po to żeby ludziom nie zapłacić. Nowy Pan powinien iść do wojska tam może by się odnalazł z takim podejściem do ludzi. Omijać szerokim łukiem.

Ph
@Były

O jakim regionie mowa?

Zoja

Hejka. Ja zajrzałam tutaj, żeby poczytać o pracy jako przedstawiciel handlowy, bo jest ogłoszenie teraz. W innej pracy na takim stanowisku miałam prowizję, tutaj napisali że jest umowa o pracę, czyli płacą podstawę normalnie?

Janek z Rzeszowa
@Zoja

Masz podstawę średnio 4200 brutto plus premia co dwa miesiące do 120%. W jednym miesiącu podstawa a w drugim możesz mieć dwa razy tyle - czytaj możesz ;)

@Zoja

Nie trać czasu na tę firmę i odpuść sobie aplikacje. Nawet jak przyjdziesz to po chwili będziesz szukał innej pracy. A odpowiadając na Twoje pytanie, masz podstawę w granicach 4200 brutto, i 120% premi na dwa miesiące, oczywiście jeśli ja wyrobisz.

@Marek

A ciężko wyrobić tą premię? Czy każdy jakoś daje radę? I czemu mówisz, że lepiej odpuścić? Coś nie tak z atmosferą albo z innymi warunkami zatrudnienia?

Jurek z Kurek

Daj spokój, na koniec lipca mima podwyżek i tak dużo osób odeszło. Premie jeżeli chodzi o sprzedaż to z tak wysokimi targetami nie da się zrealizować. Łaskawy Pan dał auta teraz za darmo bez płacenia za kilometry i podwyżkę która ma się nijak

@Jurek z Kurek

Nikomu nie udaje się zrealizować targetów, serio? Aż tak ciężko? Jeśli chodzi o auto służbowe, to czy można wykorzystywać je do celów prywatnych? Jak wysoka była ta podwyżka? Co jaki czas się zdarzają? Robię rozeznanie :p

Tati
@Jurek z Kurek

Wiesz ile konkretnie osób odeszło i z jakich przeważnie stanowisk? Jakie marki są autami służbowymi, wszyscy mają te same samochody?

OB

Postawa 4700 brutto + 120% premii

A co.
@OB

Zapomniałeś/aś dodać że 120% premii wlicza się czystość BHP wyniki z całej prod. Średnio wychodzi 85% jak zejdziemy kilka procent w dół to premii nie ma. A szykują się właśnie takie miesiące.

Irmina
@A co.

A jak ta czystość jest weryfikowana? Często się zdarza, że nie dostajecie tej premii czy raczej to rzadkość? Czemu teraz Twoim zdaniem szykują się takie miesiące z wartością poniżej 85%?

krystianek
@Irmina

praca na produkcji to ciężki kawałek chleba, wszystkie opinie są usuwane nie polecam tam pracować, odejdę z maszyny i będziecie pracować po (usunięte przez administratora) po 4 latach mam 4400brutto ...... bez możliwości na rozwój.

Ziółko

Jak to jest ze tym co mają najniższa krajowa zarobki podskoczyły o 1500zl w ciągu roku. Nam co mieli więcej niż najniższa dali rok temu 300, i w tym roku 300. Brak szacunku do pracownika. Na zebraniach słuchamy jakie miliony przewijają się przez firmę, a firma co? Groszów sto

Pan.mar

Witam, Jaką flotą aktualnie dysponuje Herbapol ? Czy dla PH dalej dają awaryjne renault ?

OB
@Pan.mar

Część nowe Fabię, część jeszcze Clio

A znajdzie się ktoś z działu zapewnienia jakości? Szukają teraz specjalisty i myślę nad aplikowaniem. Z oferty wiem, że stanowisko zapewnia system premiowy, ale jak to dokładnie wygląda? Bo czytam niżej, że handlowcy np. nie mają łatwo pod tym względem i ciężko spełnić warunki premii. I co dokładnie oznacza wymóg gotowości do częstych wyjazdów służbowych? Jaka część to praca w delegacji?

Ile jest zmian w "Herbapol - Lublin" S. A.?

Daga

Cześć, trafiłam na ofertę asystentki do działu eksportu. No właśnie przeczytałam, że piszecie o tych premiach, że ciężko je wyrobić. A komuś w ogóle ostatnio się udało? Na stronie oferują standardowy pakiet benefitów - prywatna opieka medyczna, multisport, ale też wczasy pod gruszą i rabat na firmowe produkty, można liczyć jeszcze na firmowego laptopa i telefon?

@Daga

A otworzyli Ci chociaż CV, bo w aplikacji mam ciągle status "dostarczona" nawet porównania kandydatów nie da się da sprawdzić.

nutella

Jakie benefity oferowane są pracownikom?

kandydat

Byłem na rozmowie na stanowisko niezwiązane z produkcją. Rozmowa przebiegała w sposób zwięzły i dosyć merytoryczny. Niestety Pani prowadząca zarzekała się czy informacja bezie na tak czy na nie jeszcze tego samego dnia da znać ..nie dała ...druga sprawa, że w firmie znanej i sprzedającej na cały kraj swoje produkty oferując 2800 na rękę w dobie szybko galopujących cen to jest po prpstu wstyd coś takiego proponować

Tosia
@kandydat

A od momentu wysłania cv długo czekałeś na odzew? Oprócz tej podstawy 2800 to dają jeszcze premie przykładowo od sprzedaży?

Polololo XD

Ma ktoś doświadczenie w pracy w tym przedsiębiorstwie jako kontroler operacyjny/ finansowy? Jaka atmosfera panuje w tym obszarze?

Zostaw merytoryczną opinię o "Herbapol - Lublin" S. A. - Lublin

• Jak się pracuje w "Herbapol - Lublin" S. A.?

Zobacz opinie na temat firmy "Herbapol - Lublin" S. A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 139.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "Herbapol - Lublin" S. A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 10 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy "Herbapol - Lublin" S. A.?

Kandydaci do pracy w "Herbapol - Lublin" S. A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

"Herbapol - Lublin" S. A.