Opinie o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

Nasza fabryka jest na etapie kolejnego dużego rozwoju. Rozbudowa Wydziału Produkcji Kostek Toaletowych oraz nowe inwestycje na Wydziale Produkcji Kosmetyków wiążą się z dynamicznym wzrostem zamówień – i nie jest to wzrost sezonowy! Na stałe zwiększamy naszą załogę o 50 nowych pracowników. Dołącz do naszego zespołu! Więcej informacji o fabryce w Bydgoszczy zamieszczamy na naszym fabrycznym FB: https://www.facebook.com/UnileverPolskaFabryki.

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unilever Polska SA w Bydgoszcz

Dorywcza spedycja

Ooo widzę gadka o Panu Robercie. Przez niego nikt nie chce przychodzić do pracy i wybieraja inne zmiany. Gość toskyczny jak mało kto. (usunięte przez administratora)

Nie znany
@Dorywcza spedycja

Najgorszy zakład nie dość z umowa Agencja 1.5 roku potem dowiedzenia chore to jest ze trzymają nie robów a ludzie dorzucić muszą odejść bo umowa się kończy to jeszcze zapomnieli jak byli kiedyś Randstad a teraz wielki Unilever szok ja mówię nigdy bym nie poszła tam wolała bym iść rozkładać towar teraz przynajmniej mam umowę a miałam agencje ale zakład przejął. Odradzam ten zakład bo zapomial wól jak cielęciem był porażka Unilever pracownicy szkoda ze Agencja ani nikt z kierowników tam nie robi bo połowa tam to ludzie na zwolnię nie dość że teraz robią na 3 zmiany tylko garstka w systemie co ładnie donosi bez komentarza i gadają ze Randstad zarabia 2 500 dla waszej wiadomości nie bo w systemie miałam ponad 3.800ale nie warto tego wolę na 2 zmiany robić bez tego 1000 a wy lepiej spójrzcie na siebie Unilever raczej Randstad bo byliście nim kiedyś a nas teraz poniżacie szok

Mrs L

Nie rozumiem tego waszego narzekania na Unilever. W porównaniu do innych produkcji w Bydgoszczy tam wcale nie jest tak zle. Przede wszystkim wszystkie stanowiska pracy sa siedzące, chyba ze ktoś pracuje na palecie. W innych firmach zazwyczaj pracuje się 8h na stojąco, praca jest bardzo lekka, ale jeśli ktoś nie potrafi nałożyć kapsla na butelkę albo spakować do kartonu 6 tubek czy butelek to już chyba z nim coś jest nie tak a nie z firmą. Jeśli dobrze pracujesz i angażujesz się w swoje obowiązki które są naprawdę banalne to będzie dobrze. Jedynym minusem jest system pracy po 7 dni ale dzięki temu można zarobić więcej niż w innych firmach. Obgadywanie i dramy sa wszędzie także od tego raczej się nie ucieknie. Czasami nie dziwie się ze przełożeni nie maja cierpliwości do pracowników którzy nie potrafią nawet miotły trzymać a co tu mówić zamiatać. Dlatego najpierw proponuje spojrzeć na siebie a później oceniać firmę. Pozdrawiam

Kama
@Mrs L

No wcale nie jest tak źle , przyjmują przez randstad obiecują złote góry a jak nie ma pracy to wysyłają na wolne

Zygi

Jak tam propozycje systemu się podobają? Będzie coś z tego czy nie? Chyba że macie inne propozycje to piszcie tutaj

XXX
@Odklejony biurowiec

Tak, Pani dyrektor nie ma co robić tylko chodzić i każdego pytać o opinie na każdy temat. Od takiej komunikacji są liderzy, związkowcy, UniVoice, HR oraz kaskada na którą możesz przyjść i się odezwać.

...

Orientuje się ktoś z was cebulaki czy ruszy praca w tym (usunięte przez administratora),czy jednak mamy się nastawiać na prace w systemie pon-pt przez caly rok.

Q wa Nowy wpis
@...

Dobre pytanie, tylko odpowiedzi brak. Ludzie na 3 zmianowej się męczą tymi 5 nockami. W systemie nie mieli nigdy tyle nocek, tylko po 2 i najwięcej 3. Biurowcowi to nie przeszkadza ale ludziom na 3 zmianowej tak. Robią więcej nocek niż w systemie. I gorzej zarabiają. Jak zwykle podejście do ludzi to równia pochyła.

Xzx Nowy wpis
@Q wa

Ludzie którzy pracują na 3 zmiany pon-pt powinni zarabiać tyle samo co ludzie w systemie. Większość została zmuszona to zejścia z systemu. Nikt nie pytał czy chcą zejść z systemu tylko zostali postawieni przed faktem dokonanym i tyle.

Ok Nowy wpis
@Xzx

Teraz się uśmiałem tyle samo chciałeś zarabiać? A Wy dalej swoje zamiast szukać innej pracy zeby sobie polepszyć to płaczecie ciągle mam nadzieje ze zakład zrobi krok w przód i nie będzie już więcej nawet randstadu potrzeba bo tylko same problemy z wami..pozdr

ktoś Nowy wpis
@Q wa

Ciekawe a jak ci w miesiącu takie dwa tygodnie nocek wpadnie to ile masz za nie dodatku? Bite 10 nocek w systemie max 8 w miesiącu. Druga sprawa, ci co na systemie teraz niestety na weekendy biorą wolne bo za dużo zleceń nie ma i przeważnie wszystko stoi. Więc sobie wszystko dobrze przelicz bo my systemowi teraz rzadko mamy pełen dodatek za system. A takie weekendowe pstrykanie się z wypychów i urlopów też nam nie pasuje.

Ktoś

Ruszyły nabory na staże, mnie zainteresował ten w dziale utrzymaniu ruchu. Dyspozycyjność to 20h tygodniowo, wiecie coś o możliwosci odbycia stażu na pełen etat? Studiuję zaocznie, a płacą od godzinówki, więc byłoby mega spoko:)

Stary operator

Nie dostałes wypłaty?

Bony
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Ktoś wie kiedy w końcu magazyn i pakownia dostaną zaległe bony sodexo?? Zdajecie sobie sprawę, że wytwarzanie dostało kilka miesięcy temu? A nas wyciulali?

Aplikowałeś do Unilever Polska SA na stanowisko Elektryk-Elektromechanik? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Nowy pracownik

Jak to jest? Ludzie którzy zapier.dalaja dostają mała podwyżkę a liderzy, kable i lizusy którzy siedzą w telefonach dostają największą. Chore to jest.

Nowy operator

A po co podwyżka dla pracowników którzy siedzą ciągle w telefonach?

Podwyżka

Jak to można nazwać podwyżka ?

Thx

Serdecznie dziękujemy za tropiki jakie nam gwarantujecie na p4. Chociaż namiastkę egzotyki dzięki wam możemy zaznać. 30 stopni przy pracy fizycznej w długim rękawie, rękawiczkach - miodzio

Ada
@Thx

Nie rozumie tego jak koordynator ze zmiany D każe pracownikowi zabierać wszystkie wiatraki z hali i z schować jak temperatura wynosi na hali 30 stopni.To jest nie poważne ,najważniejsze że w biurze klima działa a my możemy się pocić.Brak słów

...

Czego się spodziewacie od tego (usunięte przez administratora) xD tutaj produkcyjni nie mają żadnego znaczenia,macie realizować cele firmy bez względu na warunki elo

Wizyta
@Thx

Dobrze, że ta wizyta się odbyła, bo byśmy w tych tropikach kolejne tygodnie siedzieli. Chociaż jakiś pozytyw z tego latania przed wizytami.

Czy liderka obszaru produkcji, na która ogłaszają, ma duzo ludzi pod sobą? Pytam, żeby nie pójsć do pracy, w której będę obciążona ilością osób, tak jak to było w poprzednim zakładzie niestety. W ogłoszeniu nie ma podanej tej informacji. Pozdrawiam.

Majk

Proszę do kadr zadzwonić, tam znają odpowiedź.

Parking
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Ogarną w końcu ten parking? Wszystko robią byle utrudnić nam życie. Na prawdę nie trzeba tęgich głów, żeby trochę przeorganizować miejsca i sposób parkowania...

Zygi

Kolo

Będzie testowany nowy system zapewnie 6 dni pracy krótszy urlop wolny weekend raz na 2 miesiące pewnie jeszcze krótki , ale pewnie liderstwo te no lify żeby się podlizać się na to zgodzi

OJOJ

System 6 dniowy, to powinno raczej wydłużać wolne pomiędzy zmianami. Dołożyć po wolnym dniu między systemowym wolnym. Inaczej stracicie ludzi którzy będą chcieli pracować w tej firmie. Pani dyrektor ma ciężki czas, jak wywala ludzi na 3 zmianowa, to teraz dziwne zmiany w systemie, których nawet sama nie przyjdzie porozmawiać z ludzi w cztery oczy. Tylko siedzi w biurowcu i się chowa. A czekolada na 3000 dni to wyrób czekoladopodobny. Nie było stać na lepszą czekoladę, lub premie dla pracowników?

@Kolo

I co, ten system pracy wszedł w życie? Jeśli pracuje się w weekend, to jest szansa na jakieś ekstra wynagrodzenie? Proszę o informację.

Prawie

Niee my w Bydgoszczy pracujemy 7 dni w tygodniu na pełnych obrotach na 3 zmiany za 800 zł dodatku do najniższej krajowej

Odklejony biurowiec
@Prawie

Powinni wyrównać wszystkim kase na 3 zmianowych jeśli potną system, do poziomu jaki był w systemie. Biurowiec jaśnie ruszcie tyłki do ludzi ze schowana w czeluściach przyrody pomalowanych trawnikow fabryki Unilever Bydgoszcz i ścian biurowca Panią Dyrektor która wszystko podpisuję na ostatnią chwilę by utrudnić ludziom życie. Pani dyrektor nie ma "jaj" wyjść do ludzi. Tylko utrudnia życie, taka jest prawda. Ludzie obudźcie się.

@Odklejony biurowiec

Pani '' dyrektor'' pisze tylko e-maila. Ma pracowników w głębokim poważaniu. Przykre. Miało być lepiej, jest gorzej. Oczywiście że powinni wyrównać kasę pracownikom zmianowym.

Odklejony biurowiec

Biurowiec jest zawsze odklejony, bo nie słucha ludzi. Wierzą w swoje odklejone pomysły, które w życiu nic nie dają. Pani dyrektor tu jest największym przykładem. Jakim można być i pokazuje jak się jest zepsutym człowiekiem, nie słuchając ludzi.

XXX
@Odklejony biurowiec

No cześć wszystkim, widziałem ze firma ma bardzo dużo ofert pracy do swoich oddziałów w Polsce, ale tu do fabryki w Bydgoszczy bardzo biednie jest pod tym względem. O co chodzi, nie wiecie, czy nie szykują się jakieś rekrutacje? Interesuje mnie stanowisko Koordynatora ds. efektywności organizacyjnej fabryki. Trochę słabo że oczekują 5 lat doświadczenia, mi trochę brakuje. Myslicie że mimo to warto mieć na oku firmę, czy raczej nie mam po co startować w naborze, jesli się pojawi?

Nie poszukują do pracy poniewaz jest mało zamówień,dużo ludzi było zmuszonych zejsc z systemu 4 brygadowego na system pon-pt a niektórzy nawet na system dorywczy (pakowacze z agencji).

@..

Owszem pakowaczy zatrudnionych przez Levera zdjęli z systemu ale pakowaczy z Ranstadu zostawili w systemie gdzie jest to absurdalne zagranie. Ciekawe co będzie od maja

....
@Dobry człowiek

Paradoksalnie,niektórzy randstadowcy są w systemie 4 brygadowym podczas gdy leverowcy pakowacze są od pon do pt,taka polityka firmy.

Lol
@....

Mało tego, że zostali to Randstad dodaje ogłoszenia, że przyjmują do 4brygadowki, to jak to jest Panie kierowniku? Ludzie zeszli z systemu, bo nie ma pracy, czy jednak praca jest skoro zatrudniacie do systemu przez pośrednictwo pracy? O co tu chodzi? Chyba trzeba wybrać się do odpowiednich instytucji zapytać :)

Aga

Mam umowę do końca kwietnia i też cisza nic nie wiadomo. Z tego co widać trzeba będzie chyba iść do randstadu bo tam bardziej się opłaca pracować, a nie od poniedziałku do piątku jak pracujemy teraz

Robert
@Aga

Przeniosą fabrykę Unilever na Ukrainę bo już się o tym mówi, koszty pracy tam są kolosalnie mniejsze i chętnych do pracy dużo .Skończy się narzekanie i zostanie płacz i kredyty.

resor
@Aga

Tak na prawde to pracownicy randstad są wywalani na weekeny i tez ich niema

Nowy pracownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Będzie ta zmiana systemu?? Zastanawiam się co zrobią z tymi pakowaczami co mają umowę do końca kwietnia. Jak im nie przedłuża to w ogóle nie będzie rąk do pracy.. :/

Jo

Tak jest,pracodawca dba o mój rozwój i bezpieczeństwo na terenie firmy,zarobki starczą na moją kawę I herbatę która przynosi mi ukojenie w czasie mojego 2 dniowego (czasami 1,5) weekendu.Oprocz tego mamy stołówkę gdzie możemy wypić barszczyk za 70gr który posili nas na kolejne 4h pracy.W takich warunkach to można pracować codziennie,dlatego też tu przychodze 7 dni z rzędu a gdyby to było możliwe to bym w ogóle wolnego nie brał.

Seba

@ EGO Już dawno zrobiłem wypad z firmy bo nie szło tego systemu wytrzymać. I masz rację bo w większości zakładów jest lepiej. Polecam bo zmarnowanegoo czasu nikt wam nie odda.

Witom

Ludzie od zawsze są bardziej skłonni wyrażać negatywne opinie niż pozytywne bo nigdy im nie dogodzisz,zawsze będzie ludziom za mało.Znajda sie tacy co zarabiaja 8k a i tak beda narzekac,nikt nie wyrazi pozytywnej opinii.Obszedlem wiele firm przemysłowych w tym mieście i unilever w porównaniu do innych firm ma mocną pozytywna stronę,mianowicie taka że jest tutaj porządek jeśli chodzi o pracę i 5s na wysokim poziomie,np nie ma zbytecznych narzędzi na stanowiskach pracy które wprawiają w zaklopotanie,wszystko ma swoje miejsce.Przerwy 30 minut i dodatek za pracę w systemie czego nie ma w innych firmach.Duzym minusem natomiast jest polityka firmy,podejście do pracownika jakoby miało go zaraz nie być w tej firmie,brak szacunku.

itp

Kolesiostwo będzesz miał wszędzie. Skąd takie przekonanie, że były by tak nie zrobił? Polecenie z góry - oszczędzaj - to by musiał zrobić, to korporacja, nie maly rodzinny zakład.

@Jo

Wydaje mi się, że rozumiem Twoją ironię... ;p Możesz mi napisać, ile w takim razie jest się w stanie tutaj zarobić? Jeśli chodzi o pracę w weekendy, to jest ona jakoś lepiej wynagradzana? Napisz proszę.

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko mechanika utrzymania ruchu. Firma oferuje pracę na jedną zmianę, bądź w systemie 4-brygadowym. Można samemu zadecydować, jak chce się pracować? Czytam, że można dostać jakieś dodatki za pracę zmianową. W jakiej wysokości one oscylują? ;) Dopytuję, bo jestem zainteresowany tym ogłoszeniem...

Dorywcza spedycja

cermex
@Dorywcza spedycja

Każdemu przeszkadzają osoby które wymagają a taki jest właśnie Robert! Zajmijcie się pracą a nie plotkami jak do tej pory. Nie rozumiem dlaczego nie poszukacie sobie innej lepszej pracy skoro tutaj Wam tak źle? No tak, bo w innej pracy trzeba (usunięte przez administratora) a tu można w ciula walić na co Robert wam nie pozwala i stąd ten wasz jad.

Kacha
@cermex

Najwyższy czas żeby kierownictwo przetarło oczy i przeniosło Roberta jak najdalej. Koniec z faworyzowaniem jednyc kosztem innych. Koniec z umawianiem się na (usunięte przez administratora) z najbardziej lubianą pracownicą. Poprośmy o spotkanie z kierownictwem.

….
@cermex

Drogi Panie nikomu osoby wymagające nie przeszkadzają. Proponowała bym by ten Pan zaczął wymagać od siebie kultury bo mu jej brak i nie ma nic wspólnego z wymaganiem w pracy. Chyba że mówisz o bezczelnych komentarzach odnośnie czyjegoś wyglądu, wieku, czy wagi itp których nie warto przytaczać bo są obleśne, niecenzuralne myślę ze gdybys w ten sposób odezwał się do którejś z kobiet w twoim otoczeniu (mama, siostra, żona czy kogo tam masz) bardzo szybko został byś sprowadzony na ziemie. Pracując tam wykonując swoje obowiązki słuchając obelg (oczywiście niewypowiedzianych wprost tylko gdzieś pod nosem) bardzo szybko zmienił byś zdanie. Już nawet nie nawiazując do tego co robi i jak traktuje kosztem innych pracowników swoją wybrankę. Wytrzymałam tylko kilka razy na tej zmianie pracuje na każdej innej brygadzie i nikt się nie skarży na wykonywaną prace oraz na sposób traktowania ludzi. A wymagane jest wszędzie tak samo.

Nowa

I tu się z Tobą zgadzam

Pat

Często wchodzę na stronę i czytam. Nigdy nie było takiego brudu, jaki ten człowiek tu wylewa! I jest jedna osoba, która powoduje wszystkie problemy. Po co trzymać takich pracowników w pracy? Po co wchodzić wszystkim w głowy? Skoro w męskiej drużynie nie ma kontaktu, to weźcie mopa i w ciszy umyjcie podłogi, to dlaczego tu siedzicie oburzeni, że jesteście obrażani?

Kacha
@Pat

Dlatego ze jego drużyna mężczyzn woli go kryć i mieć w (usunięte przez administratora) resztę, bo lepiej mieć spokój niż walczyć z kimś.

Pat
@Kacha

Poprawnie napisane, każdy woli spokój. Moja rada dla ciebie, najpierw naucz się normalnie zachowywać w zespole. Jego zespół nie obejmuje, ale szanuje i ufa! Ale ty nie masz szacunku i normalnego stosunku do kogokolwiek, jak ja to widzę!

Nie znany

Kra_us

Hola hola. Co to ma być? Ściągnęli z systemu parę linii na pakowni, a dalej produkują w weekendy? Dlaczego w takim razie ściągnęli ludzi z systemu? Kto ma robić?

Tiger
@Kra_us

Ci co zeszli z systemu to najwięksi wygrani teraz , jeszcze trochę i się zaczną nadgodziny jak na p5 było

@Tiger

Przecież ciągle ludzi brakuje na zmianach xD strzelili sobie w kolano (dyrektorka)

Joj

Pani Dyrektor niech nie ośmiesza się tym listem o oszczędnościach. Jakie oszczędności skoro malujecie 5 razy te same miejsca, biuro na magazynie. Przywracajcie na brygady

Tede

Kiedy wyplaca zaległe pieniążki? Czy to nie jest tak, że powinni zapłacić z odsetkami za swój błąd? Pozdrawiam

ODSETKI XDDD
@Tede

Widzę, że polska cebula ma się dobrze. Nie dość, że ci premię przyspieszyli o miesiąc i jeszcze do niej dołożyli, a ponadto zawsze wypłatę masz na czas, to szukasz afery i co najzabawniejsze, domagasz się... odsetek XDDD Możesz złożyć ponaglenie do pracodawcy, śmiało. I jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy możesz się pożalić do PIPu. Tylko nie zapomnij się podpisać, odważniaku :) I radzę ci przemyśleć dyrdymały, które tu wypisujesz, bo aż się przykro czyta takie wypociny :)

@ODSETKI XDDD

no to w końcu było opóźnienie z wypłatą czy nie? to jakaś jednorazowa akcja, z tego co się orientuje to akurat odsetki ustawowe to jakieś grosze, więc moim zdaniem ubieganie się o nie jest stratą czasu. A co do premii to powiesz od czego ona zależy i ile wynosi?

Lilka

Nie było żadnego opóźnienia z wypłatą. Pomyłka przy obliczaniu premii o kilka procent.

Glinek

Witam, warto zgłaszać się na magazyn? Jak robota? Jak ludzie?

Kiedy?

To kiedy wracamy do systemu? Produkcja idzie pełną parą, randstad zamawiany zamiast nas, może czas już skończyć z tym cyrkiem?

Nigdy
@Kiedy?

Nigdy,firma będzie wykorzystywać wszelkie okazje aby zaoszczędzić,nie licząc się przy tym z wami.

Yhy

Coś tam dali po 100zl brutto na odczepnego Ci co mieli mniej

Jolo

Jak ktoś robi w systemie. To dodatek sie wlicza do stawki i tym sposobem osiąga najniższą krajową. Nie musieli podnosić

Czy są jakieś ważne jeszcze przyjęcia na lidera linii produkcyjnej? A jeśli tak to jakie są widełki teraz po tych podwyżkach, co wprowadzili? No bo tylko stare ogłoszenia widzę jakieś tutaj, rok temu pisali "Wynagrodzenie brutto 5000 zł - 6500 zł" proszę o aktualne info.

Zostaw merytoryczną opinię o Unilever Polska SA - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Unilever Polska SA?

Zobacz opinie na temat firmy Unilever Polska SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 376.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unilever Polska SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 316, z czego 39 to opinie pozytywne, 83 to opinie negatywne, a 194 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Unilever Polska SA