Opinie o Aspire Systems Poland w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Aspire Systems Poland. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Aspire Systems Poland o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aspire Systems Poland w Gdańsk

Artur

na początku podziekowania dla Lili! Od samego początku proces rekrutacyjny bardzo profesjonalny;) prowadzenie procesu elastyczne i stawianie na wyjście naprzeciw oczekiwaniom i indywidualnym prośbom! Rozmowa techniczna konkretna i z mega profesjonalistami;) miałem okazje poznać biuro i takze robi wrażenie! polecam serdecznie;)

@Artur

Hej Artur, Dziękujemy za piękny i pozytywny komentarz - życzymy udanego dnia i samych sukcesów zawodowych :) Pozdrawiam, Lili

@Artur

O co chodzi z tym, że prowadzenie procesu jest elastyczne? Nie za bardzo rozumiem a zainteresował mnie temat rekrutacji w Aspire :) Jak przebiegała rozmowa techniczna? Ile trwa cały proces rekrutacyjny i z ilu etapów się składa?

@Monika

Hej Monika, Może ja skorzystam z okazji - i odpowiem na Twoje pytanie, chociaż nie było ono do mnie bezpośrednio skierowane :) Co do elastyczności - myślę, że prawdopodobnie, chodzi o to, że mamy dość duży team technicznych rekruterów, którzy profesjonalnie podchodzą do całego procesu rekrutacyjnego i chętnie też dostosują się do dostępności kandydata (osoby, która jest w procesie rekrutacyjnym). Zmiana terminu na prośbę kandydata zawsze wchodzi w grę, bo jesteśmy elastyczni i przede wszystkim, wychodzimy z założenia, że podjęcie pracy - jest to wybór dwustronny: organizacji do specjalisty i specjalisty do organizacji :) pozdrawiam/Lili

Marian

Proces rekrutacyjny bardzo fajny. Krótka rozmowa telefoniczna po czym spotkanie w siedzibie firmy z rozmowa techniczna + live codding (prosty program do napisania sprawdzjacy czy umie się sensownie podzielić dane zagadnienie na klasy/interfejsy/metody). Sama firma (benefity, biuro) oraz jej pracownicy i atmosfera również bez zastrzeżeń chociaż przydałaby się wieksza różnorodność projektów. W porównaniu z innymi firmami w których pracowałem muszę przyznać, ze stosunek do klienta oraz współpraca z developerami z ich strony jest utrzymana w luźnej i przyjemnej atmosferze co nie oznacza, że brakuje w tych relacjach profesjonalizmu.

@Marian

Hej Marian, Staramy się nie obciążać w trakcie procesu rekrutacyjnego, jednak bez rozmów byłoby bardzo ciężko nam zweryfikować wiedzę. Cieszę się jednak, że pozytywnie wspominasz, a my się cieszymy, że jesteś z nami - stając się Aspirianem :D ps. co do projektów...faktycznie różnorodność byłaby super - staramy się to jednak mieć, poprzez nowe projekty :) miłego dnia i samych sukcesów, Lili

Anonimowo

Pracuję tu od dłuższej chwili (>2 lata) i obiektywnie mogę napisać, że dobrze mi tu. Jeżeli ktoś chce uczyć się i rozwijać, to firma jak najbardziej to umożliwia. Są wewnętrze szkolenia, budżet na konferencje czy certyfikaty. Może i trochę korporacyjnie, ale ma to swoje plusy - wszystko jest usystematyzowane i zasady są jasne. Z projektami jak wszędzie - jedne ciekawsze, inne mniej ciekawe ;) Ludzie i atmosfera są na prawdę spoko.

młodszy Aspiriant
@Anonimowo

Dwa słowa od siebie dorzucę do tej "korporacyjności", bo wiem, że część potencjalnych pracowników mocno wzbrania się przed tym hasłem. Fakt, że nie mam porównania z innymi korpo, natomiast w Aspire korporacyjność wg mnie przejawia się głównie w tym, że jako pracownicy jesteśmy regularnie dopieszczani. Pozostałe inicjatywy są totalnie opcjonalne, nikt nie ma pretensji za niekorzystanie z benefitów w wolnym czasie czy brak udziału w grywalizacji. Największe ciśnienie jest o to, żeby się regularnie rozwijać zawodowo, zgodnie z przyjętymi założeniami. Na co dzień najbardziej cieszy mnie to, o czym już wyżej wspomniano - wysokie standardy komunikacyjne i autentyczną koleżeńską atmosferę zarówno w poziomie jak i w pionie. Jeśli to są wyznaczniki korpo, to ja wolę coś takiego, niż januszexy bez formalnej punktacji, za to z ciśnieniem na ugładzanie neurotycznych dyrektorów albo wojenkami o przerzucanie odpowiedzialności. Więc co kto lubi... ;)

firma pierwsze wrażenie robi fatalne rekruterka podnosi glos gdzies sie spieszy zerowe rozumienie co sie do niej mowi ogolnie firma odpadla z moich zainteresowan bezterminowo bo tak fatalnie prowadzona rekrutacji swiadczy o niskim poziomie ogolnie w firmie jaka macie wizytowke tak bedziecie traktowani zerowa kultura rekrutacji

Lili - Recruitment Specialist

Witam serdecznie, Bardzo nam przykro z powodu przykrego doświadczenia. Podpisał się Pan/Pani bezimiennie jako "anonim". Jeśli byłaby możliwość podania imienia oraz stanowisko, na które wstępnie aplikowano jesteśmy w stanie zweryfikować osobę, która się kontaktowała oraz pozostawiła tak negatywne odczucie, bezpośrednio przyczyniając się do powstania tego wpisu. Każda opinia, nawet ta negatywna może pomóc w ulepszeniu procesu, w tym rekrutacyjnego. Pozdrawiam, Lili

Maciej
@Lili - Recruitment Specialist

Pani Lili, ja dobrze wspominam proces rekrutacyjny. Wiele etapow, ale super szybki proces i miły team. Szkoda, ze nie dostałem ofert- ale będę jeszcze aplikował. Pozdrawiam i życzę więcej, miłych i zadowolonych kandydatów.

@Lili - Recruitment Specialist

to nie wiecie kto jest u was rekruterkami i nikt ich nie kontroluje dra sie na kandydatow wyzywaja sie na nich za wlasne frustracje zyciowe

Sebastian

Hej, a opowiesz coś o procesie rekrutacyjnym w Aspire Systems? Jakie padają pytania na rozmowie i czego wymaga się tu od kandydata? Jak można się przygotować?

Business Development Manager

Przebieg rekrutacji przebiegł bardzo profesjonalnie - szybki, sprawny i rzeczowy kontakt z panią Kamilą. Co ważne, pani Kamila jest osobą bardzo pragmatyczną, dlatego mnie osobiście bardzo dobrze się z panią Kamilą rozmawiało. Konkretne pytania i co najistotniejsze dla mnie - rozmowa na zasadach partnerskich. Nie każdy pracodawca ma na uwadze fakt, że rekrutacja to nie tylko proces wyboru kandydata, ale także decyzja kandydata o tym, czy chce u danego pracodawcy pracować. W tym konkretnym wypadku, nie powiem, że cała firma Goyello wypada dobrze, ale pani Kamila na pewno tak. Odnoszę też wrażenie, że szczerze, a z pewnością wyczerpująco przedstawia sytuację panującą w firmie. Odpowiedzi na zadane pytania są jasne, bez komunałów i istotne - nie pozostawiają miejsca na nadinterpretacje. Dla mnie, biorąc pod uwagę, że nie rozsyłam dziesiątek CV do rożnych firm, to bardzo istotny aspekt rekrutacji. Każdy kto szuka pracodawcy 'na lata', powinien docenić tę kwestię. Ponadto pani Kamila przykłada dużą wagę do wrażeń kandydata po poszczególnych etapach, chcąc zminimalizować ryzyko nietrafionej rekrutacji. Ktoś może powiedzieć, że to naturalne/standardowe zachowanie, jednak ja spotkałem się z takim zachowaniem osoby rekrutującej po raz pierwszy. Podsumowując, mimo negatywnego wyniku rekrutacji bardzo nie na miejscu byłoby negatywne ocenienie samego procesu. Ten należy ocenić jako w pełni profesjonalny. Informacja o wyniku procesu została przekazana relatywnie szybko, a przyczyny braku nawiązania współpracy omówione bardzo jasno, co uważam za świetną praktykę. W związku z powyższym sądzę, iż nie ma co wylewać gorzkich żali z powodu niepowodzenia rekrutacji i zaznaczyć, że Goyello wydaje się być fajnym pracodawcą ;)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Aspire Systems Poland?

Lili - Recruitment Specialist

Witam serdecznie! Wszystko zależy od stanowiska na które się aplikuje lub chce aplikować☺️ Jeśli interesuje Cię konkretne stanowisko, technologia- zapraszam do kontaktu: lili.margaryan@aspiresys.com Pozdrawiam!

Wojtek

Czyli macie teraz cały skład ?

@Wojtek

Przepraszamy za późną odpowiedź. Ale jak to mówią - lepiej późno niż wcale :) Aktualnie, w związku z bardzo dynamicznym rozwojem naszych zespołów oraz nowymi projektami intensywnie poszukujemy specjalistów .Net, Java, Angular, iOS oraz testerów manualnych. Jesteśmy także aktualnie w trakcie rekrutacji do naszego programu stażowego, gdzie planujemy zatrudnić około 8 stażystów. Zatem krótko odpowiadając na zadanie przez Ciebie pytanie: nie mamy całego składu i zdecydowanie zamierzamy urosnąć :)

@Paweł Bejger

To ja się podpytam od razu o ten staż w Aspire :) Czym stażysta (bez doświadczenia) w firmie się zajmuje? Czy wykonuje on również samodzielnie jakieś obowiązki po przeszkoleniu, czy może cały czas jest pod czyimś okiem? :D Czy po stażu będzie możliwe zatrudnienie w firmie?

@Monika

W kontekście staży przede wszystkim warto wiedzieć, że JEDYNYM celem dla którego zatrudniamy stażystów to potencjalnie długoterminowa z nami współpraca ( najlepiej na pełen etat). Staż to tak naprawdę taki "trial period" podczas którego jedna i druga strona sprawdza wzajemnie czy jest “chemia” :) W kontekście samego programu stażowego stawiamy bardzo mocno NA PRAKTYKĘ. Znaczna większość stażystów jest przydzielana po krótkim szkoleniu od razu do komercyjnych projektów, w których wspierają resztę zespołu. Pozostali pracują nad internalowymi projektami. Każdy stażysta dostaje swojego Technical Buddy, który się nim opiekuje pod kątem technicznym oraz Team Leadera, który jest za nią/ niego odpowiedzialny pod kątem ogólnego mentoringu. Z jednej strony zatem nasi stażyści od razu “wrzucani są na głęboką wodę”, z drugiej jednak strony cały czas są wspierani przez swojego Buddy oraz Team Leadera. Co więcej, mimo, że pracują praktycznie od początku w komercyjnych projektach to jednak naturalnie dostają prostsze zadania, tak, żeby spokojnie mogli wdrożyć się w projekt, domenę biznesową oraz niezbędne w projekcie koncepty programowania.

Moja opinia jest pozytywna jednak zawsze następuje czas odejścia.

Lili

Zawsze jest tez mozliwosc rozwoju wewnatrz firmy. Pozdrawiamy i zyczymy samych sukcesow! Lili

Aleksandra

Możesz powiedzieć, co najbardziej podobało Ci się w miejscu pracy? W tej branży wiele się dzieje, zatem zastanawiam się, czy pracodawca organizuje szkolenia, które pozwalają na rozwój zawodowy. Zastanawiam się też, czy Aspire pozwala na home office.

Jaki dress code obowiązuje w Aspire Systems Poland?

Gal

Nie ma dresscode'u na co dzień

Natalia

Hej, ubieramy się nieformalnie ???? każdy przychodzi ubrany, jak mu pasuje.

Lili

Brak oficjalnego dress codu - ewentualnie w przypadku spotkania sie bezposrednio z klientem, ale to bardzo rzadko.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Aspire Systems Poland?

Paweł Bejger

Atmosfera to jeden z kluczowych czynników w Aspire Systems Poland. Długo możnaby na ten temat pisać, natomiast w skrócie staramy się stworzyć wszelkie możliwe warunki, aby każde z naszych koleżanek/kolegów czuło się w naszej firmie jak najlepiej zintegrowane. Organizujemy regularne Team Hangouty, imprezy firmowe, treningi i zajęcia sportowe oraz przeróżne inne formalne i nieformalne wydarzenia. W dobie pandemii jest to nieco utrudnione, jednak to co mogliśmy zaczęliśmy organizować wirtualnie, a pozostałe wydarzenia zaczniemy organizować ponownie, gdy tylko powrócimy z modelu pracy zdalnej do pracy w modelu hybrydowym.

Czy ktoś wie ile mniej więcej trwa proces rekrutacyjny w Aspire Systems Poland? Bo składałem już parę CV i zastanawiam się ile może potrwać rozpatrzenie kandydatury :)

@Kandydat

Przepraszamy za późną odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest już raczej nieaktualne, jednak postaram się na nie tak czy siak odpowiedzieć w przypadku gdyby inni byli zainteresowani odpowiedzią. Szanując czas naszych kandydatów staramy się aby cały proces rekrutacyjny zamknął się maksymalnie w kilku dniach roboczych. Nasze procesy rekrutacyjne to zazwyczaj tylko DWA spotkania - jedno z naszym rekruterem HR oraz rekruterem technicznym ( + ewentualnie Live Coding) a drugie spotkanie z Managerem. W zależności od konkretnej roli może to ulec zmianie, jednak aktualnie większość naszych procesów rekrutacyjnych właśnie tak wygląda. Warto wspomnieć, że niezależnie od wyniku rekrutacji KAŻDY kandydat dostaje szczegóły feedback w postaci specjalnie przygotowanego formularza Feedbackowego z podziałem na poszczególne umiejętności , kategorie, konkretne oceny oraz komentarze do ocen. W ten sposób staramy się zidentyfikować potencjalne obszary do poprawy, co może się przydać kandydatowi w jej/jego przyszłemu rozwojowi.

Konstanty

A może firma nie ma aktualnie potrzeby zatrudniania nowych pracowników. Bardzo dobre opinie pod każdym względem więc i wymagania duże.

@Konstanty

Przepraszamy za późną odpowiedź. Zakładam, że pytanie już jest raczej nieaktualne, odpowiem jednak na nie dla innych osób potencjalnie zainteresowanych odpowiedzią na nie. Aktualnie, w związku z bardzo dynamicznym rozwojem naszych zespołów oraz nowymi projektami intensywnie poszukujemy specjalistów .Net, Java, Angular, iOS oraz testerów manualnych. Jesteśmy także aktualnie w trakcie rekrutacji do naszego programu stażowego, gdzie planujemy zatrudnić około 8 stażystów. Zapraszam na naszą stronę internetową lub na portale takie jak JustJoinIT, gdzie znajdziecie nasze oferty pracy.

Irek

@Gal czyli mogę przyjść w bluzie i nie będzie problemu ?

@Irek

Nie ma najmniejszego problemu :) U nas w firmie nie obowiązuje żaden dress code. Każdy pracownik może ubierać się tak, jak to uzna za stosowne. Wyjątkiem są tutaj niektóre koleżanki/koledzy pracujący w działach funkcjonalnych takich jak Facilities czy też nasz zespół sprzedażowy. Jeżeli jednak chodzi o działy techniczne nie ma tutaj żadnego ograniczenia w tym zakresie. Podobnie jest w kontekście samych rozmów kwalifikacyjnych - proponujemy ubrać się na spotkanie ( w biurze czy też online) tak, abyś czuł się naturalnie i komfortowo :)

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Aspire Systems Poland?

Paweł Bejger

Płaska struktura naszej organizacji sprawia, że atmosfera współpracy jest bardzo nieformalna i nastawiona bardzo mocno na współpracę całego zespołu. Kierownicy projektów/zespołów stanowią część zespołu i bardziej występują w roli liderów/coachów/mentorów aniżeli typowych Managerów. Takie podejście sprawia, że nie czuje się u nas w firmie hierarchii a relacje między poszczególnymi członkami zespołu ( w tym także Kierownika projektu/zespołu) są bardzo przyjacielskie. Jeżeli chodzi o sam Management firmy to tutaj mamy podobną sytuację: Management jest w firmie po to, żeby wspierać nasze zespoły i im na bieżąco pomagać, a nie blokować, utrudniać czy też wchodzić w niepotrzebny micromanagement. De facto tak powinno to w mojej skromnej opinii wyglądać w każdej nowoczesnej firmie IT :)

D.

Najlepsza rekrutacja na jakiej byłem. 1. Rozmowa techniczna, dali laptop zrób to i to ( czytanie danych z pliku i napisz jakieś przetwarzanie tych danych ) po czym rekruter wychodzi i pracujesz z dostępem do internetu, tak jak realnie się pracuje. I to przeszedłem. 2. Rozmowa z PM'em, jak byś zaprojektował bazę danych pod takie i takie rozwiązanie, pytania o wzorce projektowe, głównie tematy architekturalne. Miła pogawędka ale niestety feedback byl "Wiem, że zrobiłbyś każde zadanie jakie bym Ci dał, ale nie bylibyśmy w stanie porozmawiać" tu chodziło rekruterowi o to, że nie znałem nazw technicznych rozwiązań, ale wiedziałem jak je zrobić. Tak głęboki feedback pomógł mi ponieważ zacząłem się uczyć tych konkretnych określeń i nie mam takiego problemu na innych rozmowach, a sam nie byłem tego problemu świadomy. Polecam, chociaż się nie dostałem :)

Kierownik Projektu

Witam, brałem udział w rekrutacji na stanowisko Kierownika Projektu - wraz z przynajmniej 3 osobami które znam. Pomimo kilku godzin spędzonych na rozmowach i rozwiązaniu kilku juskejsów nikt nie dostał pracy. Za to firma uzyskała ciekawe informacje od kilku kierowników - za darmo. Słyszałem, że na stanowisko Analityka Biznesowego zadziałał ten sam proces. Czy Goyello szukało darmowych konsultacji?

Peter Horsten
@Kierownik Projektu

Dear Kierownik Projektu, Thanks for sharing your feedback and concerns. Unfortunately, because I do not know who you are, I can only reply in a general way. If needed, I am most willing to explain things in more detail to you in person. During the project manager recruitment process you mentioned, we had to conclude that none of the candidates was matching our expectations. After some reflection we concluded a project manager would not fit our Agile culture and project approach. We decided to focus on developing the Scrum Master role and to recruit additional Scrum Masters in case needed. I do not now who your source is, but we have recently hired two applicants as a Business Analyst. It is true that it was not easy to find them and that the process took a while, but we only hire when we feel there is a good (preferable a perfect) match. Another issue you bring up is the expertise applicants share with us during job interviews/assessments. I would like to assure you – and that is what we tell applicants before they start their tasks as well – that ideas applicants share with us are used for the recruitment process only. In general we ask them to solve challenges we have been facing with our clients in the past, which enables us to better judge their answers.

Agnieszka

Dla osób zainteresowanych pracą polecam przeczytać wywiad z firmą GOYELLO na serwisie gowork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,56414,wywiad-katarzyna-szemro-kamila-pyszka. Może wiele kwestii po przeczytaniu tego wywiadu zostanie rozwiązanych. Ktoś już czytał?

Łużyn

Na jakie stawki można liczyć w Goyello? Chodzi mi o poziom seniorski (5+ lat doświadczenia), B2B. Niestety firma, choć prezentuje się bardzo sympatycznie, wpisuje się pod tym względem w nasz niedobry krajowy standard, nie ujawniając w swych ofertach nawet szerokich widełek. Z reguły oznacza to, że stawki nie są wysokie - zwłaszcza w zestawieniu z faktem, że firma rekrutuje programistów wśród studentów, no i z opiniami tutaj.

Kamila Pyszka
@Łużyn

@Łużyn cieszy nas, że analizujesz nasze oferty pracy i poszukujesz informacji - zachęcam w związku z tym do pytania u źródła i bezpośredniego kontaktu :) Nawiązując do Twojego spostrzeżenia, że rekrutujemy programistów wśród studentów chciałabym sprostować, że na stanowiska programistyczne zatrudniamy wyłącznie osoby z doświadczeniem komercyjnym. Natomiast nasz program stażowy jest ofertą skierowaną do osób, które posiadają wiedzę i umiejętności programistyczne, ale nie mają jeszcze komercyjnego doświadczenia w tym obszarze. Pozdrawiam Cię i mam nadzieję do usłyszenia, Kamila Pyszka

Agnieszka

Czytaliście wywiad z GOYELLO? Znajduje się na portalu GoWork.pl w specjalnie wyróżnionej kolorem czerwonym zakładce - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,56414,wywiad-katarzyna-szemro-kamila-pyszka Można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji!

ŁukaszR

Super firma, spędziłem w Goyello ponad rok. Poznałem wspaniałych ludzi, od których można się bardzo dużo nauczyć. Firma inwestuje w pracowników, daje możliwość zrobienia certyfikatów, stawia na Agile, motywuje do uprawniania sportu. Szczególnie pozdrawiam kolegów i koleżanki z FCG i managerów Pawła i Rafała. Zachęcam również do wzięcia udziału w rekrutacji, to nic strasznego:-).Pierwszy etap jest z HR polega na poznaniu się (pozdrawiam Kamila :-)), drugi to rozmowa techniczna, trzeci z managerem PB lub RB, gdzie dogadacie szczegóły. Jeżeli przed wysłaniem CV macie jakieś obawy to mam nadzieje że je rozwiałem. Polecam i Pozdrawiam!! ŁukaszR

ŁukaszR

Zostaw merytoryczną opinię o Aspire Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Aspire Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Aspire Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aspire Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aspire Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Aspire Systems Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aspire Systems Poland

Aspire Systems Poland