Opinie o Konsorcjum PRGiBSz S.A. w Rybnik

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Konsorcjum PRGiBSz S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Konsorcjum PRGiBSz S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i mostów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konsorcjum PRGiBSz S.A. w Rybnik

heniu

kola ić najpierw do pip-u i zgłoś tam wszystko i pip wystąpi do zakładu pracy o twoje zarobki wyciąga średnią i z tego ci policzą i niema znaczenia nic ile masz na umowie ja tam miałem jak zwalniałem się z PRG Gliwice POWODZENIA

kola

Mam pytanie. Skąd znacie kwoty wynagrodzenia do sądu pracy? Jakieś tam listy płac były, ale maz mówił że jeszcze nie podpisane. Jak udowodnić swoją pensję? W pozwie trzeba wpisać konkretne kwoty. Jak to zalatwiliscie, Ci którzy pozwy złożyli?

Obserwator

Żałosne kwilenie,nadajecie się tylko do ścieku wraz z swoimi żałosnymi żonami niby górnicy-po podstawówce.Jesteście tylko tanią siłą roboczą takich się tylko dyma.A było się uczyć a nie dzieci robić,a teraz płakać na forum jak cioty,totalna kompromitacja. Poto są firmy około górnicze by nieliczni zarabiali a nie hołota.

@Obserwator

podaj swoja tozsamosc a zobaczymy kto bedzie kwiczecz prostaku ze wsi

obserwator
@gornik

Sorry kolego ,ale to nie jest mój wpis ktos sie pod moj nick podszyl , moje wpisy sa wczesniej mozesz je przeczytac, to ewidentnie stwierdzisz ze jakas szuja to napisala ktora nie ma odwagi nawet zalozyc swoj nick. Moja prosba nie reagujcie na prowokatora. tak samo jak sie to robi na cb radiu, Niby wyksztalcony jak jakis sztygar a, burak jakich mało

żona

Wracając do tematu Sądu Pracy - nie ma czegoś takiego jak pozew zbiorowy. Każdy sprawę zakłada indywidualnie. Można tylko dopisać się do wniosku zbiorowego ale nie w Sądzie tylko w prokuraturze w Mysłowicach. Sprawę poprowadzi prokuratura z Katowic.

do dzieła !!
@żona

potwierdzam!!i radze jak najszybciej wszystkim tam sie zgłosić na ul-mikołowską. ja tam byłem i się dopisałem-szkoda czasu ,panowie działajcie i to szybko -bo czas leci,a pózniej to szukaj wiatru w polu!!!złodzieji za pysk i do ciupy!!!-a to jest sprawa karna!!!

Górnik

zadnej rekrutacji. jeden tel zalatwia wszystko

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik remontowo budowlany
Krzysztof Liberadzki Axel
Ślusarz Arek

Po ogłoszeniu upadłości pracodawca (syndyk) musi sporządzić zbiorczy wykaz niezaspokojonych roszczeń, w którym wskaże uprawnionych oraz wysokość roszczeń wnioskowanych do zaspokojenia z funduszu. Ma na to miesiąc od wydania przez sąd postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Wykaz obejmuje niezaspokojone roszczenia z okresów poprzedzających ogłoszenie upadłości. Pracodawca (syndyk) ma też sporządzić wykazy uzupełniające, jeżeli trzeba zaspokoić roszczenia z okresu po ogłoszeniu upadłości. Wzory wykazów oraz zakres wymaganych informacji określa rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 28 lutego 2007 r. w sprawie wykazów, wniosków i wypłat świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (DzU nr 53, poz. 356 ze zm.). Gdy pracodawca nie złoży takiej listy, każdy pracownik może samodzielnie skierować do funduszu wniosek o wypłatę tych należności ze stosunku pracy, których nie zaspokoił pracodawca.

Ślusarz Arek

Aby zaspokoić roszczenia pracownicze, po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości pracodawca może wystąpić o pieniądze do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Ustawa z 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (DzU nr 158, poz. 1121 ze zm., dalej ustawa o ochronie roszczeń) za niewypłacalność pracodawcy uznaje upadłość likwidacyjną, ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu czy oddalenie wniosków w tej sprawie w związku z brakiem majątku, a nawet faktyczne zaprzestanie działalności trwające dłużej niż dwa miesiące. Stwierdzenie niewypłacalności pracodawcy pozwala na skorzystanie ze świadczeń gwarantowanych w ustawie o ochronie roszczeń. O przyznanie zaliczek na wypłatę należnych, a niezaspokojonych świadczeń pracowniczych pracodawca musi wystąpić do funduszu jeszcze przed wydaniem przez sąd postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości jego firmy. Powinien to zrobić po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości zgodnie z wymogami z art. 22 – 25 puin. FGŚP może przyznać i wypłacić zaliczki bezpośrednio uprawnionym pracownikom, ale nie wyższe niż wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę, jakie obowiązywałoby w dacie jego wypłaty.

gornik

tez mi sie tak wlasnie wydaje kolejne mydlenie oczu

klon

To ty chyba nie wiesz jak działa Fundusz...

Cham

Ty cieciu psie, nie mydl oczu pracownikom, nic nie dostaną bez wysądzenia się o swoje. Cieszę się że łamistrajki takie jak (usunięte przez administratora) nic nie dostaną. Dostali po 800-set srebrników judaszowych i łamistrajki chodzili do pracy. Wstyd gnoje.

@Cham

bo to sa wiesniaki a szczególnie wojtek największy wieśniak sprzedał by czlowieka za 2 zl no ale cóż ciekawe co teraz zrobia napewno beda plakac ze nie maja co jesc bo mysleli ze jak zostana to utra nosa tym co odeszli no ale nie udało im sie

gornik

z kad masz takie informacje kiedy to ma nastapic czy wszyscy byli pracownicy otrzymaja te swiadczenie ?

ytvf

Jak to jest z tyn funduszem ? Gdzie to sie zalatwia ?

@ytvf

wejdz sobie w google wpisz fundusz gwarancyjny swiadczen socjalnych i ci wyskoczy stronka tam znjadziesz wszystkie info po krotce powiem odbywa sie to tak musisz zglosic sprawe do sadu o wyplacenie naleznosci pozniej wyrok i do komornika pozniej komornik wystawia ci pismo ze nie ma z czego sciagnac i z tym udajesz sie do tzw. funduszu

byly

Jezeli ktos zna adres i nazwisko komornika ktory trzyma Wojtynka w ryzach prosze o namiary.Czekam na orzeczenie z Sadu i musze zlozyc pozniej do komornika pismo o swoje naleznosci

lordi

A po jakim czasie daje pieniądze ten Fundusz??

Jaki pan z tego Wojtynka,zwykła szuja i cham,bez honoru jeszcze ktoś temu pajacowi ufa....

??????

Już nik nie walczy o wynagrodzenie,uszło płazem tym (usunięte przez administratora)

??????

Następna Gnida się odezwała.....

uuu
@??????

Dlaczego " gnida" ??? Bo ośmielam się zwrócić uwagę na twoją pisownię analfabeto ?

RW
@??????

Pan chyba pracował w PRG Mysłowice SA a nie w Konsorcjum PRGIBSZ, to dwie różne firmy.

e

Jest jakakolwiek szansa ze prg dostanie upadlosc i te pieniadze otrzymamy z funduszu ???? Kolejny miesiac kolejne oplaty a dlugi od grudnia.

Propozycja

Nie przedstawię się ani nie napiszę skąd jesteśmy jednak jak znajdzie się ktoś chętny to na maila przodekkamienny@gmail.com można wysyłać swoje aplikacje poszukują 3 brygad po 4 osoby z własnym samochodem z doświadczeniem na przodkach kamiennych dopuszczalny jeden młodszy górnik w brygadzie. ( praca do 20 km od m-ce - wesoła!) Praca na Śląsku w firmie nie związanej z PRG-ami ani PERKIS-ami w sumie w ogóle z holdingiem nie związane.

gruby

przepraszam ze pytan ponownie gdzie mozna zlozyc wniosek do sadu o wyplacenie tych wszystkich naleznosci?podobno jest zlozony jakis pozew zbiorowy?prosze o informacje,firma oglosila upadlosc trzeba jak najszyciej zalatwiac papiery..podobno osoby ktore zlozyly pozew dostaly juz wszystkie zaleglosci ktorych firma nie wyplacila czy to prawda?pozdrawiam

tyljo

To na rozruch nowej firmy ma pieniądze (usunięte przez administratora) To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne

sleper

a gdzie macie zwiazki co robi pan piotr

Zostaw merytoryczną opinię o Konsorcjum PRGiBSz S.A. - Rybnik

• Jak się pracuje w Konsorcjum PRGiBSz S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Konsorcjum PRGiBSz S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Konsorcjum PRGiBSz S.A.?

Kandydaci do pracy w Konsorcjum PRGiBSz S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Konsorcjum PRGiBSz S.A.
2.5/5 Na podstawie 183 ocen.
  • Mikołowska 29
    41-400 Rybnik