Opinie o Germatel S.C w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Germatel S.C. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Germatel S.C o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Germatel S.C w Zabrze

Obecny pracownik germatela.

Poczytaj sobie komentarze, to bedziesz wiedział dlaczego

Germatel

Mówisz Play, przedstawiasz się jako pracownik Play, sprzedajesz ofertę Play, ale warunki umowy, stawki, prowizje itp itd masz germatelowe a nie playowe.Jeśli masz z czymś problem, pytania, niejasności wszystko załatwiasz z germatelem - bo to on jest Twoim pracodawcą.

xxx

trzeba umiec sprzedawac. pracy jest duzo tylko trzeba miec wyksztalcenie ,doswiadeczenie i jaja zeby ja zmienic :)

Odpowiedź na pytanie

Germatel, czyli firma która współpracuje z Play. Pośrednik między producentem, a kupującym. Dostajesz umowę z germatela i wszystkie warunki pracy też germatelowe. Niestety firma Play zaczęła współpracę z germatelem a pracownicy nie wychodzą na tym za dobrze...

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Germatel S.C. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy IT Administrator

nikt dla firmy

haha śmiech na sali...........audyt 100% przez pół roku, premię wyrabiane i ludzie którz zawsze wracali do salonu i co?? niespodzianka.wypowiedzenie...niestety za nic w takime razie.......a może te wyrabiane premie i zagrożenie to spowiodowało?? wiec chyba nie znasz do końca realiów formy

kierownik

pracuje w germatelu jakiś czas. Jeśli chce ci sie pracowac, umiesz sprzedawać jestes nastawiony na wynik oraz chce ci sie przyswoic wiedze dotyczaca ofert,regulaminow, standardow bez problemu mozna wyciagnac fajna kase. przelozeni sa w stanie cie docenic... wypisujecie ladne bzdury na temat teh firmy :) jesli nie jestescie w stnie zdac audyta na odpowiednim poziomie bo jestescie za tepi to wasz problem.pretensje sa wtedy nie na miejscu :) wiadomo jesli brakuje do celu wiadomo ze nikt za darmo nie wyplaci praca w tej branzy nie jest dla leserow piszacych glupie opinie. jak wam zle droga wolna :D

xxxx

NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na papierku masz rozliczoną tylko najniższą krajową, jeżeli jakimś cudem spełnisz wszystkie wymagania tych dwóch ciapków z pieczątki i dostaniesz jakąś kasę z prowizji to będzie Ci ona wręczona pod stołem. Wypłata na konto? Zapomnij! jak wzbierasz z telefonów i doładowań to dostaniesz. Nie ma? TRUDNO! weźmiesz jak uzbierasz! Dziwie się, że Play współpracuje z firmą, która okrada swoich pracowników i państwo!

an.

Tam zawsze szukaja, bo kazdy kto ma rozum to [usuniete przez moderatora] stamtad jak najpredzej - no chyba ze pasuje Ci praca na najnizsza krajowa i upokazanie przez "regionalna" [usuniete przez moderatora] głupszą od Ciebie, ktora robi bledy ortograficzne ;]

nikt dla firmy

w 100% Cie popieram, niestety taka jest gorzka prawda o tej firmie. Na dzień dzisiejszy żeby dokopać pracownikom bo już z planami było lepiej wymyslili "osiemniastki: kto przy zdrowych zmysłach podpiszę umowę bez telefonu na 18 mcy bez specjalnych bonusów czy gratisów, ale cóż, nasze szefostwo wymysli wszytsko żeby oni mieli a pracownikom jak najmniej. Tylko bez nas cóż oni tsgzrobią??

Obecny pracownik germatela.

Witam Pracuję w tej firmie już ponad rok, niestety ale muszę podzielić opinie pracowników. Firma germatel to jeden wielki mobbing !!! Obiecują rozwój, dodatkowe prowizje i miłą atmosferę w pracy co mija się z celem !!! Grafiki nie są sprawdzane, a jeśli są to na niekorzyść pracownika, najlepiej jeśli będziesz pracować po 12h dzień w dzień nawet jeśli już jesteś wykończony !! Nie uwzględniają godzin zmianowych, np od 9-17, tylko musisz siedzieć od 13-19 albo od 11-19 a druga osoba od 9-21 :/ i tak cały miesiąc ! - więc fizycznie nie masz szans na przykład na załatwienie swoich spraw. Tajemniczy Klient? Nawet jeśli zdasz na 100% to nie zobaczysz za ten wynik ani złamanego grosza! A kasa leci do kieszeni pracowników wyżej postawionych bądź też na pewno ukochanego szefostwa! :) Nie dostajemy ani bonów, ani dodatkowych premii za dobrą pracę jedyne marne 100zł na święta... Plany... najlepiej jakbyś wyrobił 130% planu, ale nie licz na kasę! Nawet jeśli wyrobisz plan, zawsze znajdą powód aby nie zapłacić Ci za to, albo za mało umów bez telefonu, albo za mało wysokich taryf itp. a kasa leci Ci obok nosa! Inne firmy wypłacają prowizje za wyrobienie narzuconego planu, a jeśli nie wyrobisz jakiegoś progu to po prostu dostajesz na przykład 15% mniej, a tu? albo wszystko, albo nic - czasem szlag Cie trafia jak zabraknie Ci JEDNEJ umowy a Ty nawet dziękuję nie usłyszysz :) Jeśli chodzi współpracę kierowników regionalnych to ciągle tylko straszą, marudzą itp nie zachęcą Cię do sprzedaży jakąś nagrodą, albo wsparciem tylko tym, że jak nie wyrobisz to wyciągną z tego konsekwencje !!! Plany ciągle rosną, są strasznie wysokie a Ty choćbyś się zesr*ł to z ledwością dociągniesz a i tak nic za to nie dostaniesz ;] bo zawsze znajdzie się ALE! ... Nie doceniają swoich pracowników i wysiłek jaki musimy włożyć w to, żeby wyrobić plan!! A jeśli nie zdasz tajemniczego Klienta, to nikt nie powie Ci "trudno" następnym razem będzie lepiej, tylko dziękuję za współpracę ;] ... Zamiast inwestować w pracowników ze stażem, którzy mają doświadczenie to zwalniają i znów przyjmują nowych - BEZSENS! Ogólnie beznadzieja, nigdy nie zostaniesz doceniony w tej firmie a jeszcze poczujesz się jak gów*o. Kochany GERMATELU - PAMIĘTAJ, GDYBY NIE MY - PRACOWNICY, TO DAWNO JUŻ BY CIĘ NIE BYŁO, BO TO MY ROBIMY NA CIEBIE !! WIĘC ZADBAJ O SWOICH PRACOWNIKÓW A NIE TYLKO O SIEBIE I SWOICH KOLEGÓW !!

obecny pracownik

Osoby szukające pracy omijajcie szerokim łukiem tą firmę. Wynagrodzenie wypłacane jest pod stołem. Jak będziesz miał pieniądze w kasetce z doładowań i ze sprzedaży telefonów to będziesz miał wypłatę. Śmiech na sali, że taka firma może funkcjonować. Nie rozumiem polityki tej firmy. Kierownikami są ludzie niekompetentni nie mający pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Między innymi niejaka [usuniete przez moderatora], która sama nie potrafi obsługiwać klientów, a wymaga bóg wie czego. Cały czas czepia się o kurze w salonie. Jeśli nawet salon jest posprzątany to i tak za wszelką cenę będą szukać brudu nawet za plakatami, aby tylko móc się do czegoś przypieprzyć. Najlepiej jest w ogóle nie sprzątać, bo i tak się przypieprzą. ŻAŁOSNA FIRMA nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. Rotacja pracowników jest tak wielka, że nigdzie takiej nie ma. Ludzie zwalniają się po niecały miesiącu i im się nie dziwie. Ja też uciekam z tą jak najszybciej.

Obecny Pracownik

To może podziel się kolego ile prowizji masz na pasku rozliczone i ile to tych pieniędzy za tą kategorię dostajesz. W Germatelu najlepiej jest taka filozofia że najlepiej pieniądze dostać z każdego innego źródła niż Germatel. Wszędzie opowiadają jakie to możliwości wygrania konkursów od producentów, jagody itp - a prowizja za sprzedaż tak tylko żeby nie za duża i gdzie by tylko obciąć bo ci tego zabrakło i tego i tego. Oczywiście że branża ciężka, tylko jakoś nagrody za ten wysiłek nie ma - grudzień miesiąc najlepszy sprzedażowo i twoja wypłata się nie różni od tej wypłaconej w sezonie ogórkowym - wakacyjnym - Marazm. Tak więc kolego/koleżanko z biura nie czaruj tutaj jak jest super i jakie perspektywy. GERMATEL to DNO

abcd

Prowizje dochodzą max do 300zł. I tak Ci jeszcze z tego zawsze za coś obetną :)

nn

Coś Ci się chyba firmy pomieszały. Nigdy ale to nigdy nie dostałem wypłaty po terminie. Zawsze na czas, nadgodziny rozliczone, za kategorie dodatkowa kasa wypłacona więc w czym widzisz problem. A plany w każdej sieci takie same, wszędzie jest plan do zrobienia, jak się chce to się zarobi.

Obecny Pracownik

Jako obecny pracownik zgadzam się z z poprzednikami. Jest kilka wyjątków, ale ogólnie wszystko co wypisane powyżej to prawda. Firma Bagno. Z wyjątków to u nas nigdy nie było problemu z terminowością wypłat, oczywiście jest to firmy psi obowiązek żeby Ci zapłacić, więc żaden szał. Kasa na lewo pod stołem płacona. Dziwie się że mogą to udokumentować przed Urzędem skarbowym Prowizje malutkie. niezależenie czy sprzedaż na 80%, 100% czy 120% nie odczujesz tego w portfelu. Na każdym kroku tylko szukanie jak Ci się do kasy dobrać. Wymagania w porównaniu do zarobków ogromne i cały czas coraz większe. Zero świadczeń socjalnych, jak idziesz na L4 bo jesteś chory to wielkie oburzenie. a urlop to tylko mniej niż 10 dni żeby ci gruszy nie płacili. Jakieś konszachty z Urzędem Skarbowym i Urzędem Pracy bo co kontrola to super i cacy... no i firma się kręci i działa NIE POLECAM.

Mingo

Pracowałem w tej firmie ponad 2 lata więc znam firmę od środka. Decyzja o odejściu była najlepszym pomysłem. Fatalnie traktowanie pracowników. Najniższa krajowa wypłacana do ręki, prowizje na "lewo" pod stołem jak zarobisz a prowizji 400zł to jest max. O pieniądze musisz czasami sam dzwonić i czekać, a zdarza się że w walczyć. Bardzo poniżające jak się prosisz o 300zł premii. Szefostwo jeździ sobie Audikami i Quadami, a Ty sie prosisz o kasę którą dostajesz na lewo. Plany ostatnimi czasy nie do spełnienia, wymagania coraz większe, obowiązków też jeszcze więcej, a wynagrodzenie coraz mniejsze. Regionalne średnio rozgarnięte Nie można nic wytłumaczyć i wszystko zawsze Twoja wina. [usuniete przez moderatora] - jedynie umie się głośno śmiać, [usuniete przez moderatora]. - traktująca ludzi jak śmieci i "nigdy nie jest dobrze" a sama zawali [usuniete przez moderatora]. Najnormalniejsza, zawsze wszystko załatwi ale tyłek na boku Ci obrobi Reasumując - Wstyd że taka firma jak Play pracuje z takimi firmami jak Germatel Dużo ludzi głupszych od Ciebie nad Tobą. Zero socjalu - ZERO (przecież to dodatkowa kasa) Wczasy pod gruszą , ubezpieczenie, głupi bon na 50zł za dobry miesiąc - zapomnij Powoli wszystko podchodziło pod mobbing i straszenie zwolnieniem jak odchodziłem Harujesz, a więcej niż 1600 nie wyjdziesz. Plusy? W zasadzie obecnie żaden Nic ponad to co Ci się należy, a nawet trochę mniej niż Ci się wydaje Bardzo odradzam każdemu kto jest zainteresowany

bez perspektyw

Do tego prowizje i wszystkie dodatkowe wynagrodzenia płacone "pod stołem". Dziw bierze, że taki bądź co bądź potentat na rynku jak P4 godzi sie na współpracę z takimi "partnerami" do tego jeszcze ich wynagradzając.

Zostaw merytoryczną opinię o Germatel S.C - Zabrze

• Jak się pracuje w Germatel S.C?

Zobacz opinie na temat firmy Germatel S.C tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Germatel S.C?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Germatel S.C