Opinie o Germatel S.C w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Germatel S.C. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Germatel S.C o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Germatel S.C w Zabrze

Patrycja

@TakMiałamNaImie miło słyszeć, że ktoś jest zadowolony z pracy. Czyli w takim razie polecasz firmę Germatel S.C jako pracodawca? A dasz może jakieś rady odnośnie rekrutacji dla aplikujących? To może pomóc zniwelować stres.

TakMiałamNaImie

Świetne zarobki. Super atmosfera na salonie, każdy salon jest inny i buduje swój klimat. Regionalny każdy inny - starają się i pomagają. Praca uważam nie dla każdego, trzeba być pracowitym człowiekiem. Wiele aktualnych pracowników pracuje już kilka lat uważam że to dobrze świadczy o firmie. Jestem bardzo zadowolona polecam.

Patrycja

@Mateusz a próbowałeś się dowiedzieć, co mogło być przyczyną zwolnienia? Ktoś stworzył na Twój temat plotkę? To może wina pracowników, a nie samej firmy? Warto takie sprawy rozwiązywać, by była potem przejrzystość opinii na forum.

Mateusz

Praca sama sobie w porządku,lecz z dnia na dzień dostałem wypowiedzenie bez podania przyczyny, premie pod stołem jak powiedzieli poprzednicy, nie polecam firmy germatel ze względu na traktowanie pracowników oraz wymyślanie plotek przez które tworzą się problemy.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Germatel S.C. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
danse

No to skoro tak wyglądają zarobki to nie wygląda to tak źle, bo na pewno jest szansa na stabilne zatrudnienie, a pewnie wypłata i tak jest terminowa. Wiecie jednak czy są dodatkowo jakies benefity socjalne do tego? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

XYZ

Pracę w firmie Germatel polecam z czystym sumieniem :) Pracuję już tam ponad rok, z czego rok na umowę o pracę (zaraz po okresie próbnym). Kierowniczka regionalna bardzo fajna, doradzi, pomoże i zmotywuje. Jeśli chodzi o zarobki - rewelacja! Przy realizacji planów wychodzi 1450 podstawy netto + 1500 premia z Germatela + 700 premia z Playa = 3650 zł na rękę za miesiąc! mało?? a wystarczy tylko przykładać się do pracy a nie pić kawę na zapleczu.

Magdalena Dolina

Witam. Pracowałam w firmie Germatel kilka dobrych lat. Podpisuj się z imienia i nazwiska ponieważ nie mam niczego do ukrycia. Ja w firmie Germatel zaczynałam od stanowiska konsultanta skończyłam na kierowniku (trenerze).Nie pracuje tam tylko dlatego, iż znalazłam pracę w wyuczonym zawodzie (gdyby nie to pracowałabym tam nadal) Praca: Przykładasz się, realizujesz plany, wskaźniki- masz profity Nic nie ma za darmo w życiu Umowa- umowa o pracę wszystkie składki odprowadzane Kierownictwo- 2 szefów bardzo w porządku 3 kierowniczki regionalne 1 kierownik regionu Jedni chwalą inni nie opinie trzeba wyrobić sobie samemu. Ja byłam zadowolona pracowałam z każdą przez te kilka lat. Kasa - idzie zarobić Jeżeli będziesz pracował sumiennie a nie na odpierdziel można daleko zajść. Pozdrawiam Magdalena Dolina

diox

Obecnie firma Germatel któa powstała w Zabrzu dobre 15 lat temu, posiada Autoryzowaną Sieć Sprzedaży PLAY liczącą ponad 30 salonów, a także ponad 20 wyspecjalizowanych doradców biznesowych. Oczywiście z tego co mi wiadomo w dalszym ciągu nie są zamknięci na współpracę z nowym osobami. Może ktoś jest zainteresowany?

Pracuje juz dłuższy czas, pieniądze dobre, bo z premia play i germatela + podstawa spokojnie jest ponad 2000zl na rękę. Często nawet więcej :) kierownicy regionalni, księgowe i panie "na stołkach" bardzo miłe. Właściciele uśmiechnięci i kontaktowii. Praca na dobrym poziomie, bez zbędnego stresu, poniżania pracownika czy złego traktowania, dla osoby młodej, której zdobywa doświadczenie zawodowe a przy okazji sie uczy WSPANISLA PRACA. Narzeka ten, kto sie nie nadaje lub chce pieniądze za nic, nie słuchajcie o premiach Max 300zl bo to ściema. Moja ostatnia wypłata: 1240podstawa (umowa o prace!) 700zl premia (z germatela) 300zl premia (z play), 100zl w prezencie na święta! : 2340zl mało? Siedź w domu i narzekaj, na pewno dostaniesz więcej.

umowa stała, wypłata na czas, a że trzeba pracować na tę wypłatę to chyba normalne.Prawda, pozdrawiam pracownik, w sumie zadowolony!

Jak uważasz, że jesteś mądrzejszy od szefów to załóż własną firmę....proste nie! Mam dwie koleżanki, które tam pracują od lat i nie narzekają.

hami

Widze, że temat o Germatel dziwnie ucichł. Co sie dzieje obecnie z firmą, nadal funkcjonują, czy tez maja jakieś wewnętrzne problemy, bowiem trochę obawiam się, że to może być przysłowiowa cisza przed burzą. Czy tez jednak śmiało można interesować się możliwością podjęcia pracy w tej firmie? Pozdrawiam.

aa

Kiedy raz poprosiłem o przelew na konto, to poinformowano mnie, że będzie to możliwe, ale bez przysługującej mi premii. Nie wnikałem już głębiej...

aa

Witam, Przepracowałem w tej firmie półtora roku. Na początku przez dwa miesiące umowa zlecenie, potem już dostałem umowę o pracę. Praca sama w sobie nie jest lekka i jak ktoś wyżej pisał jest odpowiedzialna. Nie przychodzisz zrobić sobie kawy i pogadać z przyjaciółmi, ale po to by po prostu zarabiać. Jeżeli wyrabiasz plany to masz ludzką wypłatę, bo składa się na to podstawa (krajowa) + premia z Germatel'a (z 1 miesięcznym opóźnieniem) + premia z PLAY'a (z 3 miesięcznym opóźnieniem). Jeżeli w danym miesiącu złoży się tak, że dostaniesz to wszystko (co jest wykonalne, choć bywają trudne momenty) to wypłata naprawdę może sięgnąć nawet do 2500zł, jeżeli wyrobisz choć jedną premie to sądzę, że w okolicach 1800-1900zł (wszystko też zależy od salonu). Jedynym warunkiem jest właśnie wypracowywanie planu salonowego - nie tylko swojego indywidualnego. Minusem jest to, co napisał poprzednik, a dotyczy to niedawnej zmiany z wyrobienia 80% na 100%. Kolejną sprawą jest wynagrodzenie do ręki, nic nie dostajesz na konto i nawet o to nie proś :) Jeżeli miałbym oceniać jakoś pracy to na pewno nie obędzie się bez stresu, bo jest go pełno prawie zawsze i prawie wszędzie. Germatel dodatkowo dla lepszych pracowników wprowadził niedawno karty sportu "OKsystems" - nie mylić z Multisportem i bierze za to "promocyjną cenę" 100zł, jeżeli oczywiście się zgodzicie. Zatem cały mój pobyt w tym miejscu oceniam jako bardzo dobry. Prawie nigdy nie brakowało mi premi i nie pamiętam już kiedy ostatnio dostałem gołą wypłatę. Z Regionalnymi można się dogadać, ale trzeba z nimi żyć w dobrych warunkach, bo inaczej wasza przyszłość będzie tak zagrożona. Skąd rotacja? Ludzie sami się zwalniają, bądź zostają zwolnieni z powodu zaniedbań w pracy np źle obsłużonego tajemniczego klienta, bądź schrzanieniem testów wiedzy, które odbywają się co miesiąc. Dla ludzi ambitnych polecam. Na chwilę obecną sam bym tam wrócił gdyby mógł.

xyz

Osobiście uważam, że PANI (usunięte przez administratora)powinni płacić za to, żeby robiła jeszcze MNIEJ niż robi do tej pory ;);)

asik

a tak na serio da się wyciągnąć 2500 na rękę. Chciałem się zatrudnić ale nie wiem czy warto

zdemotywowany obecny pracownik

Dziś miało miejsce coś niemożliwego, dla zakładu pracy który znaczną cześć wynagrodzenia wypłaca w formie premii. Otóż teraz aby uzyskać wymienioną premie trzeba osiągnąć minimum 100% planu sprzedażowego. Rzecz w handlu zupełnie abstrakcyjną. Przypominam że w firmie nie handluje się ziemniakami, nie jest to także hipermarket samoobsługowy. W którym jedynym obowiązkiem sprzedawcy jest przepuszczenie towaru przez skaner. W naszej pracy konsultant bierze udział w zawarciu umowy handlowej od początku do końca. Nie wyobrażam sobie żeby przedstawiciel handlowy (tak bo tym właśnie jesteśmy) nie miał zysku z towaru który sprzedał. Nigdzie tak nie ma. I nikt nie będzie się starał ze wszystkich sił za najniższą krajową. Nawet najlepsze salony mają gorszę miesiące, proste prawa rynku. Więc niech nikt nie używa argumentu że to kwestia zaangażowania pracownika. BO jestem bardzo zaangażowany w swoją prace od kiedy się zatrudniłem (pracuje prawie rok) nie było miesiąca żeby plan nie był zrobiony. Ale zdaje sobie sprawę że idzie okres wakacyjny. I zrobienie planu na 100% może być co najmniej trudne żeby nie powiedzieć niemożliwe. Więc czemu mam być pozbawiony części pieniędzy które wypracuje dla firmy. Jasne nie ponoszę kosztów i ryzyka założenia takiego salonu jak właściciel, ale też dostaje proporcjonalnie mniejsze wynagrodzenie. Nie żałuje żadnej z złotówki którą dzięki mnie zarobi firma. Wręcz przeciwnie niech zarabia 10x tyle dzięki naszej współpracy. Dzięki czemu ja też będę mógł zarobić. Ale nie może być tak że pracownik nie dostaje nic mimo że wypracuje jakiś zysk a firma i tak zarobi za te 80% Nic bo nie oszukujmy się pracownik kasy w centrum handlowym zarabia 1200zł. Nie ma tak odpowiedzialnej pracy, wymagającej zaangażowania, determinacji, elokwencji. Czy czasem nawet wyrzeczeń mam tu na myśli przychodzenie do pracy w dni wolne. SAMA FIRMA POWINNA DOSTRZEC PROSTĄ logikę. Jeżeli w danym miesiącu w połowie okaże się że nie ma szans na zrealizowanie celów. To pracownicy nie będą już nawet mieć motywacji do namawiania klientów na umowę. Będzie "chcesz to bierz nie to nie" bo i tak dostane 1200zł. A kiedy wiem że muszę osiągnąć chodź 80% to walczę do końca. Więc apeluje do Włodarzy odejdźcie od tych planów. Gwarantuje że jeżeli nowe zmiany się utrzymają nikt na tym nie skorzysta. I nie zarobimy a po to tu jesteśmy.

kk

Zenada. Dla Germatela powinni (usunięte przez administratora) uruchomic! Plan na 120% wg wytycznych- premi az 190 pln. Smiech na sali, najnizsza krajowa zaokraglona w dol- a co tam, pracownik to (usunięte przez administratora) wg germatela. Omijac szerokim lukiem.

pracownik nr 54678

porażka tyle na ten temat

nikt dla firmy
@pracownik nr 54678

plan masz zrobić na 100% ( salon wolnostojący ok 30 umów a market ok 50 na głowę) 40% bez telefonu i ok4 umowy na 18 miesięcy bez telefonu a do tego jesczze jakis procent umów w wysokich taryfach. W salonie Play za wyrobioną premię wychodzi ok 600-700 zł, ja za wyrobiony plan nie przekroczyłam 300 zł

Do "xxx"

wykształcenie? od kiedy? :) a ty w szczególności masz jaja skoro jest panem/panią X :D

Zostaw merytoryczną opinię o Germatel S.C - Zabrze

• Jak się pracuje w Germatel S.C?

Zobacz opinie na temat firmy Germatel S.C tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Germatel S.C?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Germatel S.C