Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

WW

Matras upada i nic już tego nie zmieni. Przyczyna : Nikomu w całym Matrasie już nie zależy aby było inaczej.

Natalia

Matras działa w sektorze bardzo trudnym w dzisiejszym czasie. Ponieważ jest to potentat w tej branży pozostaje mieć nadzieję, że poradzą sobie z problemami.

fan Mazgaja

Matras pada.., w spółce jest tymczasowy nadzorca sądowy , mazwisko dostepne w sieci,.. radzę sprawdzić czy spolka odprowaxzala składki

Bebe

matras w Lublinie na deptaku mic nie ma , prawie nikt nie wchodzi.. o co w tym wszystkim chodzi??? matras w plazie więcej ludzi ale nikt nic nie kupuje bo nie ma mowości...

ona-zg

Witam jakiś czas temu składałam cv do księgarni Matras na stanowisko Sprzedawcy wydawało mi się że się udało bo ktoś do mnie mnie wysyłał e-maile z różnymi pytaniami chodzilam również prawie co tydzień i się pytałam na miejscu jednak nic się nie udało a ogłoszenie ze szukają pracownika wisiało jeszcze kilka miesięcy jednak zrezygnowałam po tym wydarzeniu zaczęłam szukać pracy i udało mi się dzieki projektowi z UE . Wiem że aktualnie jest taki projekt ,, Nowy start twoją Szansą '' i organizowanych w Zielonej Górze na terenie całego woj. Lubuskiego Pozdrawiam

Iwona

@olga a jak wspominasz pracę w firmie?

@Iwona

Wspaniale się pracowało, oczywiście jak były dostawy a nie jak teraz koleżanki robią tylko ZWROTY.

matras

Pracodawca ma bardzo duże problemy finansowe, przestaje płacić pensje w terminie. Nie polecam pracy, nie oszukujmy się Matras upada ;)

Julia1988
@matras

Ale oby niekorzystnie dla pracowników. U nas w mieście poszły na ,,bruk'' bez słowa DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ. Z dnia na dzień spakowali i już!!!!

@Julia1988

Rozumiem, bywa i tak jako pracownik Matrasu mogę to potwierdzić... Jutro kolejne księgarnie zamykają i koleni pracownicy dowiedzą się że nie mają pracy. Do końca roku podejrzewam ogłoszenie upadłości ale w firmie nikt głośno nic na ten temat nie mówi.

Elwirka 1988
@matras

No niestety ,nic nie można się dowiedzieć od swoich MR. Telefonów nie odbierają. A do tego coraz to nowsze e-maile ,że tam w centrali też ludzi zwalniają lub sami nie chcą współpracować z tak wspaniałą niegdyś -tak NIEGDYŚ firmą. Jak długo wytrzymamy sprzedając starocie bo o nowości to musimy aż żebrać. Może nadejdzie taka chwila, gdzie klient wyjdzie zadowolony z książką!!!!!!

szmatras
@Elwirka 1988

U nas nie lepiej, robimy zamówienia, ale odsyłają zwrotkę, że "obecnie nie posiadają na magazynie". Nic już nie ma, "sprzedajemy" same stare pozycje, a stół z nowościami to jakaś kpina. Na dodatek hucznie nazwana promocja, która jest kolejny miesiąc przedłużana. Smutne, ale najlepiej sprzedaje się u nas tania książka. Słyszeliście o zamknięciu M1 w Poznaniu? Kpina i żenada. Najlepsza placówka w regionie, a oni ją zamknęli i to praktycznie z dnia na dzień (dosłownie). Nikt z pracowników nic nie wiedział o tym, dowiedzieli się przypadkiem od informatyka. A pan dyrektor przyjechał, posiedział i popatrzył jak pakują, i pojechał z powrotem. Ani przeprosin ani nic. Cholerne świństwo.

Iwona

@olga a Ty pracujesz w firmie Matras? Chętnie poznamy również Twoją opinię na temat tego jak wygląda praca w firmie.

Już nie.

Iwona

@Bartek 1241 > Słyszałem ,że Firma odda zabrane dodatki funkcyjne za m-c styczeń( bezprawnie zabrane). to byłaby bardzo dobra informacja dla pracowników. Skąd masz taką informacje?

Podsłyszałem......

ola
@Bartek 1241

Bartku niestety wypłata taka jak w styczniu. Drugi miesiąc sa do przodu

@ola

To smutne.....Taka super księgarnia a pracownicy w niej tylko jako oszukane ludziki. Półki pustoszeją.....Byłem w ,rondzie'' w nowo-otwartym , Bookszpanie''- panie te same, zadowolone a przede wszystkim mają towar!!!!!

Iwona

@Faladziękujemy za Twoją opinię.

Iwona

@Bartek 1241większość osób wypowiada się sposób merytoryczny, za co bardzo dziękujemy.

Iwona

Bardzo proszę o merytoryczne komentarze i nie używanie wulgaryzmów. Wypowiedzi w takiej formie będą dużo cenniejsze dla osób szukających opinii na temat pracy w firmie.

Fala
@Iwona

Pracuję w firmie od kilku lat. Jestem kierownikiem księgarni. Pensja kierownika w zależności od księgarni: czy to jest małe miasto, tam najniższa krajowa - do +300 zł więcej w dużych miastach. Ale sami z siebie nie dadzą. Trzeba je wyszarpać. Rada dla koleżanek i kolegów z-ców i kierowników: atakujcie swoich regionalnych. Z wiarygodnego źródła wiem, że w tym roku ma zostać zamkniętych sporo księgarń. Niektóre sami zamykają, z niektórych "wyrzucają" nas właściciele. Matras ma kosmiczne długi. Zalega z czynszami za lokale, sprawy w sądach o niezapłacone faktury za towar i wykonanie usług m.in Impel (będziemy sami sobie naprawiać w księgarniach -)))). A o właścicielu pojawiło się w ciągu roku sporo negatywnych artykułów, m.in o dziwnych powiązaniach z upadłym SKOK Wołomin i udzielonych tuż przed upadkiem kredytach oraz wielu podejrzanych interesach które prowadzi. Rada dla tych co szukają pracy - omijajcie tę firmę z daleka. A dla nas którzy pracują - szukajmy nowej pracy. Pewnego dnia obudzimy się w firmie która ogłosiła upadłość i bez wypłaty wynagrodzenia.

@Iwona

No właśnie wszyscy opisują merytorycznie. Wulgaryzmów też nie zauważyłem, choć korci mnie trochę ostro opisać wizerunek tej firmy. Jako odwiedzający księgarnie ,Matras' mogę dać wysokie noty tylko pracownikom za to, że tak kamuflują ogromne braki w książkach. CHWAŁA IM ZA TO........

Olka
@Fala

swego czasu miałam dodatek funkcyjny 600 zł, ale przyszła Mońska i stwierdziła, że to za dużo i kazała mi podpisać aneks że będę zarabiać 2100 brutto. Mając księgarnię ponad 500 m2. Wyśmiałam ją i poszłam na L4. Uniknęłam zwolnienia i znalazłam lepszą pracę gdzie doceniają doświadczenie i pracownika i normalnie płacą. Do wszystkich którzy jeszcze tam pracują: złóżcie wypowiedzenia albo idźcie na L4 i w międzyczasie szukajcie czegoś nowego, bo lada dzień obudzicie się z ręką w nocniku, bez pracy bez wynagrodzenia, bez wynagrodzenia za zaległy urlop nadgodziny i wszystko inne. Firma UPADA!

Były

No też słyszałem, że jak był Mario, to było ruchanie :)

wendy
@Były

Czyli kierownicy dostaja teraz taką pensję jak pracownicy???ojej...

@wendy

Ale bez zmiany w umowie i bez aneksów. Kierownicy oddają Matras do sądu pracy.

Iwona

@Bartek 1241 zgodnie z informacjami, które można przeczytać w artykule https://retailnet.pl/2017/02/23/114269-matras-optymalizuje-inwestuje/ : "Jak poinformowali przedstawiciele spółki, od początku roku część księgarń, która nie przynosiła oczekiwanych wyników finansowych, została zamknięta lub sprzedana, a otwierane są kolejne, które zgodnie z oczekiwaniami, będą prezentować zadowalające firmę wyniki." Możliwe, że księgarnie o których wspomniałeś zaliczały się do tych nieopłacalnych.

@Iwona

Możliwe, ale jakoś trudno uwierzyć???? Gdzie są te księgarnie co przynoszą dochody??? Od początku roku nie dostają nowości!!!!Jestem częstym gościem....tak gościem-bo klientem to trudno mnie nazwać gdy nie mogę nic kupić a nawet zamówić!!!!!A poza tym informacje o kłopotach pracownicy nie wymyślają, skoro oszukali kierowników na pensjach.....

Fala
@Iwona

A jeśli chodzi o "optymalizację inwestycji" to śmiech na sali. Powód większości zamkniętych księgarń to nieopłacone czynsze. Natychmiastowe wypowiedzenia wynajmujących, a kilka dni lub tygodni później w tym samym miejscu nowo otwarta księgarnia innej sieci (Świat Książki, Bookszpan lub BookBook). Oczywiście z korzyścią dla klienta: szeroka oferta+nowości. . W niektórych księgarniach nawet meble zostały te same -)))) W Matrasie pełnej oferty nowości nie ma od kilku miesięcy. Zapomnij o takich topowych autorach jak Mróz, Coben, Bonda, ks.Kaczkowski, nowy Grzędowicz czy hit kinowy i książkowy "Był sobie pies" i "Chata", i wiele, wiele innych. Dostajemy jakieś popłuczyny po tym co nie sprzeda księgarnia internetowa. Tam można trafić nowości, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się można zauważyć, że realizacja zamówienia na niektóre pozycje, to 3-5 dni. Świadczy to o tym, że te książki Matras może kupić tylko za gotówkę. Klient internetowej najpierw płaci a dopiero potem firma z pieniędzmi w przysłowiowych zębach idzie na zakupy. W księgarniach stacjonarnych zieją puste półki i ścianki art-pap. Wspinamy się na wyżyny kreatywności układając książki i zasłaniając puste miejsce na działach art-papu. Marzeniem wielu z nas w tej chwili jest to, aby ktoś (patrz inne sieci) nabrał apetytu na nasze lokale. Może byłoby wreszcie normalnie.

@Fala

Słyszałem ,że Firma odda zabrane dodatki funkcyjne za m-c styczeń( bezprawnie zabrane). Super dla tych wspaniałych pracowników, tak tylko mogę ich nazwać. Wspaniałych bo spełniających moje życzenie jako klienta nie mogą być. Cała ,,góra'' Firmy to jakieś nieporozumienie!!!!!!

@Bartek 1241

Jako ,,gość'' a nie klient naszych księgarni - jesteś THE BEST!!!

szmatras
@Iwona

Niestwty, zamykają księgarnie opłacalne. Wspomniałam wyżej o M1 w Poznaniu. Największy zysk, a zamknęli ją i sprzedali do Świata Książki. Najlepsze jest to, że "góra" udaje, że jest wszystko super, firma się rozwija, nie ma żadnych problemów itd. Tutaj nic się nikomu nie mówi o problemach firmy, my jako pracownicy, czy nawet kierownicy, dowiadujemy się wszystkiego w przypadkowych rozmowach z informatykami (którzy nota bene nie dostają ostatnio wypłat z tego, co wiem).

Bartek1241
@szmatras

W niektórych księgarniach , Świat książki'' przejmuje pracowników. W ,, rondzie'' w Bydgoszczy przejął Bookszpan załogę. Są zadowoleni. Byłem na otwarciu, jestem częstym klientem - co kiedyś mówiłem o ,Matrasie' .Teraz chodzę tylko po to aby zobaczyć moje ulubione panie, bo książek niestety nie mogę kupić - bo PO PROSTU ICH NIE MA!!!!

Ewlina 90
@Bartek1241

A ja dodam , że ,,BOOKSZPAN'' to księgarnia pierwszego prezesa ,,MATRAS'' pana Janka Sierackiego!!!!! Brawo , oby więcej takich księgarń zamiast ,MATRASA''

Krysieńka
@Ewlina 90

Z tego co mi wiadomo, to pracownicy odchodzą właśnie do sieci ,BOOKSZPAN'' Bardzo dużo z centrali, magazynu, działu zamówień itd....... Może Oni wiedzieli co się święci, może trzeba iść w ich ślady. Zmienić firmę, która już nie próbuje się podnieść............

@Krysieńka

Oczywiście, przecież my pracownicy nic dla nich nie znaczymy.. tzn. nie dostrzegają lub próbują ukryć kłopoty. Potwierdzam, zero kontaktu MR, centrala,magazyn itp z księgarniami. Księgarniom odcina się dopływ prądu lub ogrzewania i do nikogo nie można się dodzwonić. Odpowiedzi na e-maile też już nie odpisują. Ale może się poprawi?????

@olga

Niestety sie nie poprawi. Z tymi ksiegarniami M1 to zamykamy wszystkie nie tylko w Poznaniu. Zostaje tylko ksiegarnia M1 w Markach. Niestety w piątek doszła do mnie smutna wiadomość na temat zamkniecia dwóch księgarń na dworcu Centralnym gdzie w ciągu dnia przechodzi tam kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety to smutne ale prawdziwe;/ Ciekawe jakie księgarnie sa kolejne.

Iwona

@Karo długo pracowałaś w firmie? Może teraz coś się zmieniło.

Doris
@Iwona

Ja pracowałam 10 lat! I przez 10 lat ruchali mnie na pensji urlopach, nadgodzinach i dniach wolnych! Premię dostałam raz w wysokości 8,23zł!! Jak z firmy odszedł Mario- to już nawet nie było ruchanie tylko wyzysk! Dzięki Bogu już tam nie pracuje!

Iwona

@Karo nie jestem zatrudniona przez firmę Matras. Jak możesz zobaczyć po najechaniu na mikrofon przy moim imieniu jestem redaktorem firmy gowork.pl i moim zadaniem jest poznanie firmy, jak i również informowanie o między innymi prowadzonej w firmie rekrutacji. Istotne jest dla mnie poznanie Waszych opinii na temat pracy w firmie. Jakie były Twoje doświadczenia podczas pracy w Księgarni Matras?

Karo
@Iwona

Poczytaj sobie komentarze to się dowiesz jaką mam opinię o tej firmie. I to nie tylko moja opinia. Omijać tę firmę szerokim łukiem. Obcinają wypłaty, brak premii. Mobbing na każdym kroku, doświadczonych zwalniają, przyjmują osoby nie znające się na literaturze. Firma ma długi, traci płynność finansową, właściciel kryminalista. Jak o czymś zapomniałam, to wyżej w opinii kogoś innego jest to wymienione.

Iwona

Widzieliście aktualne oferty pracy w Księgarni Matras? Obecnie szukają do pracy w Warszawie osób na stanowisko Project Manager (e-commerce) oraz Starszy Analityk sprzedaży i zapasu. Zamierzacie aplikować?

Karo
@Iwona

Choćbym o suchym pysku miała żyć, w życiu do matrasa nie wrócę. Co to za różnica czy praca w księgarni czy w e-comerce, skoro płaca głodowa o ile wypłacą:) Czy Ty droga Iwonko masz płacone od reklamowania tej upadającej firmy?

znaj

Dzisiaj w Szamotułach księgarnia zamknięta. Jacyś panowie spisywali towar. Wiecie czy już ją zamykają???

Iwona

Matras realizuje zapowiadany plan ekspansji. W zeszłym tygodniu w Lubaniu została otwarta kolejna księgarnia sieci Matras. Planowane jest również otwarcie księgarni w kolejnych miejscowościach. Wiele osób przeglądających oferty pracy będzie szukać informacji na temat pracy w tej firmie. Jakie macie dla nich rady?

Jarek

Znaleźć inną pracę :)

@Iwona

Szukać pracy w firmie lepiej ugruntowanej na rynku z lepszymi zarobkami i zdolnej finansowo :) najlepsza porada.

ona
@Iwona

Niech się w to nie ładują. Szukać innej pracy, nie ustawać w szukania

@Iwona

A nie powiedzą ile??? zamykają!!! Około 15 księgarń w ciągu dwóch m-cy. Żadnych nowości, sprzedają starocie!!!!!

księgarka
@Iwona

Otwierają a za chwilę zamykają taka maja strategie... W starych księgarniach pustki, nowości prawie zero, artykuły papiernicze były wprowadzane, by podnieść obroty, w tej chwili na ścianach papierniczych ZERO !! Ot i cała filozofia Matrasa... Pozostaje tylko żal..

Danka

Obecnie pracuję w Matrasie z jakiś rok i umowa zlecenie jest przez pierwsze dwa miesiące. To czas aby sprawdzić czy się nadajesz i czas dla Ciebie aby zrobić badania u lekarza medycyny pracy. W wielu firmach jest najniższa krajowa więc nie rozumiem o co ten ból (usunięte przez administratora) Nie chcesz nie pracuj. Szczerze to na wasze miejsce znajdą się inni pracownicy. Ja tam jestem dobrej myśli i wierzę w to, że firma nie upadnie. Źle nie jest. Może to zależy od kierownika i podejścia do pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.