logo Księgarnia Matras

Opinie o Księgarnia Matras

skk 2017-09-09 21:27
??? o co Ci chodzi?
Mimi 2017-09-09 22:40
A czy ktoś też ma problemy z prądem? Znowu dostaliśmy pismo, pewnie znowu nie zapłacą na czas i znowu będziemy nieczynni przez prawie 2 tygodnie.
Nie wiem ile jeszcze wytrzymamy. W sumie jeszcze nikt u nas się nie zwalnia, ale myślę, że lada moment to nastąpi.
Kalina 2017-09-11 09:21
Do osób, które zostały eksmitowane z lokalu. Po jakim czasie udało wam się z kimś skontaktować z góry? Co robiliście w czasie kiedy nie mieliście gdzie pracować a nikt nie odpowiadał na próby kontaktu?
Bebe 2017-09-11 10:31
Nic trzeba czekać, na pewno się odezwą.
Wyeksmitowana 2017-09-11 11:55
Nic, menager kazal czekac na tel.
Kalina 2017-09-11 12:13
Ale jak długo ? Tydzień ? Dwa? Miesiąc? U mnie zero reakcji od kilku dni. Niedługo minie tydzień a nie mam nawet potwierdzenia, że doszły do nich moje maile.
Wyeksmitowana 2017-09-11 14:27
A do kogo pisalas? Nasza zamknieta juz od miesiaca.
jan 2017-09-11 15:26
Skontaktuj się z kancelarią Zimmerman i Wspólnicy, która została wyznaczona przez Zarządcę do kontaktu. Może tam się czegoś dowiesz.
ellla 2017-09-11 17:47

Księgarnia Matras 46 Galeria Plaza zamknięta??
nie jestem robotem 2017-09-11 18:52
232 Plaza jest zamknięta
mr 2017-09-12 13:35
Przybyło księgarń na śląsku ale w sumie ubyło? Oni nie wiedzą gdzie są księgarnie zamknięta, gdzie otwarte? Co z Żywcem? Zamknięty? Ustroń dalej istnieje [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />
Coś nowego? nie mamy internetu od kilku dni. Jedynie z telefonów możemy coś sprawdzać. Poinformowaliśmy o braku internetu i cisza.
aplifil 2017-09-12 14:49
Szukajcie innej pracy i przygotujcie się na wszystko. Bez żadnych info ze strony firmy zostałam eksmitowana z lokalu. Praktycznie eskortowali mnie ochroniarze do wyjścia tak jakbym to ja nie płaciła czynszu. Miałam 20 minut na zabranie swoich rzeczy i własności moich współpracowników. Jeśli coś zostało to już przepadło bo nie mamy tam wstępu.
Remigiusz Mróz 2017-09-12 16:15
Jakie miasto aplifil?
mr 2017-09-12 19:03
Wiemy na czym stoimy ;) nas ochrona nie wyprowadzi bo nie jesteśmy w galerii a dodatkowo znamy właściciela lokalu, był stałym klientem, teraz do nas zagląda tak po prostu ;)
Maximum 2017-09-12 22:29
Może Was nie wyprowadzi, ale to nie znaczy, że u Was czynsz jest płacony. Może u Was rozegra się to po prostu jakoś bardziej po ludzku :) Sytuacja, o której pisze aplifil, nie jest wyjątkowa - już wcześniej ktoś na forum pisał o takich akcjach. Dlatego dziwię się osobom, które szczerze wierzą w to, że coś się zmieni - nic się nie zmieni. Szukajcie pracy i uciekajcie, bo zostaniecie na lodzie. Taka jest prawda. A patrząc na tempo, w którym znikają z mapy księgarnie, jest to kwestia dwóch (?) miesięcy. Powodzenia, ludzie :)
Lola 2017-09-13 10:35
Ja czekam na zwolnienie, bo nie po to poświęciłam się tej pracy, żeby nie dostać odprawy. Zobaczymy co będzie z nami. Jestem ciekawa kiedy nas zamkną...
Już nie zakurzona;) 2017-09-13 20:03
Smutne to co piszecie :(
Szkoda, że musicie brać na klatę brak prądu, internetu i kompletny brak informacji.
Nas na szczęście nie wyprowadzała ochrona i sami zgasiliśmy światło.
Na szczęście jest Świat Książki :)
Fala 2017-09-13 21:57
Nie jesteś pierwsza. My w tej sytuacji jesteśmy od kilku miesięcy a wiem również o innych przypadkach. Jeśli liczysz na to, że w tej firmie ktoś natychmiast zacznie się zajmować sprawą tej konkretnej księgarni, to się zawiedziesz. Scenariusz będzie wyglądał tak:
Najpierw będziesz wydzwaniała do MR - on nic nie będzie wiedział. Jeśli "Brokuł" odbierze od Ciebie telefon, to będzie Cię zapewniał, że decyzje jeszcze nie zapadły, trwają rozmowy z wynajmującym (śmiech na sali) i jak tylko coś się wyjaśni to natychmiast Cię powiadomi. Masz czekać na telefon. Pierwsze tygodnie z nadzieją będziesz spoglądać na telefon: może ktoś dzwonił a ty nie słyszałaś. Później dasz sobie spokój. W końcu jesteś na tzw. przestojowym. Należy Ci się wynagrodzenie nie niższe, niż najniższa krajowa czyli tyle ile większość z nas dostaje w tej firmie ;-))) Zaczniesz przeglądać ogłoszenia "zatrudnię pracownika". Pójdziesz na parę rozmów, ale tak naprawdę to nie wiadomo co robić. Gdyby firma dała wypowiedzenie to wiedzielibyśmy na czym stoimy. Odprawa i do widzenia. Ale nie kwapią się rozwiązać spraw pracowników księgarń zamkniętych właśnie w ten sposób. Nie wiem na co liczą - bo przecież wynajmujący już nas tam nie wpuszczą.
Jeśli trafi Ci się oferta pracy "nie do odrzucenia" to ustal z MR rozwiązanie za porozumieniem stron. Będą się cieszyć, że nie muszą płacić odpraw.
Jeśli chcesz mojej rady to znajdź sobie jakąś pracę dorywczą: na zlecenie lub inną formę zatrudnienia. Ja tak zrobiłam. Pracuję na zlecenie, zarabiam drugą pensję (większą) oprócz "matrasowskiej". Jak rozwiąże się sprawa Matrasa, to jest duża szansa na to, że ta umowa zostanie zamieniona na umowę o pracę. Na razie i ja i mój pracodawca jesteśmy zadowoleni z tej formy zatrudnienia.
Życzę Ci powodzenia i wytrwałości, i głowa do góry :-)))). Matras nie będzie miał ochoty się z Tobą szybko rozstać (no chyba, że lada dzień ogłosi upadłość).
. 2017-09-14 13:52
Silesia Katowice zamknięta. Na jej miejscu ma powstać księgarnia Mole Mole.
Ja 2017-09-14 19:22
Czy ktoś czeka może na wypłatę ze zlecenia? Czy wcześniejsze były terminowo? Powinna być jutro.
hehe 2017-09-15 11:56
Powinna, ale jej ni ma! ;/
Eh 2017-09-15 12:58
No ale nie róbcie paniki, gdy jeszcze nie ma z czego, mogą zapłacić 15 dnia miesiaca o dowolnej godzinie, jeśli po ostatnich przelewah przychodzących w waszym banku nie będzie wypłaty to wtedy jest powód do zmartwienia. Rozumiem nieufność, ale bez przesady.
Powtórka z rozrywki 2017-09-15 19:12
No i zleceniowcy nie dostali wypłat. Centrala się tłumaczy że Pan Krzysztof Gołąb nie podpisał listy płac... i jak tu wierzyć takiej firmie. Na każdym kroku robią wałki. ..
Ja 2017-09-15 22:00
Owszem, nie wypada panikować, jednak przy aktualnej opinii o firmie no to inaczej się nie da, naprawdę. W moim banku księgowania wszystkie już przeszły, więc tak jak na początku się bałam tak też się stało - wypłaty nie ma. Zobaczymy, może dojdzie w poniedziałek. Ale w moim rozumowaniu "wypłata do 15 dnia miesiąca" oznacza, że 14 wieczorem ona powinna już pójść na konto, by 15 z rana mogło być zaksięgowane. Wolałabym spędzić weekend spokojnie, a nie w stresie czy w ogóle wypłata dojdzie, tym bardziej, że jeśli w poniedziałek okaże się, że jej nie ma, to po co mam iść do pracy jutro? ;) Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - po co zatrudniają ludzi, jeśli nie są w stanie nic zagwarantować? Niech zamkną wszystkie księgarnie, które nawet na siebie nie zarabiają, a nie pozwalają mydlić ludziom oczy.
mr 2017-09-16 21:00
Czynsz u nas nie jest płacony. Chodzimy do pracy bo fajna atmosfera a każdy szuka sobie czegoś fajnego na spokojnie
Nickt ważny 2017-09-17 20:22
Matras nigdy nie był medialny. Jeśli my nie pójdziemy z tym do mediów nikt nie zrobi tego za nas. Kto może więcej powiedzieć o firmie niż ktoś kto ją zna od środka? Może czas zjednoczyć siły i być razem? Może? Ale każdy jest silny w sieci kiedy jest anonimowy.. ciekawy jestem ilu z Was odwazyloby się przed kamerą? I nie jestem nikim z zarządu. Jestem jednym z Was ale.. no właśnie zawsze jest ale prawda??? Jeśli chcecie mediów musicie (musimy ) sami zainteresować ich tematem.. znajdziemy w sobie tyle odwagi?
EXkierownikEXpracownik 2017-09-18 12:19
Nie zamierzam bronić tej firmy, Ale z tego co pamiętam z czasów pracy tam, to umowy zlecenia były wypłacane do 20 kazdego miesiąca.
Jane 2017-09-18 12:45
Nie wiem jak w starych umowach, bo rzeczywiście mogło być to inaczej unormowane, lecz w umowach sprzed 3 lat, pensja powinna być do 15.
Czy_tylko_ja_to _widzę? 2017-09-18 21:09
Wy tu gadugadu a Wasza firma już właśnie zbankrutowała. Postępowanie sanacyjne czyli próba naprawy sytuacji spaliła na panewce (co było do przewidzenia), sąd umorzył je i po uprawomocnieniu tegoż wierzyciele będą walić drzwiami i oknami po swoje, choć nie będą mieli za bardzo co zabrać.
Firma nie ma NIC (poczytajcie sobie na necie), zatem od teraz pracujecie ZA DARMO. Dlaczego? Bo ją nie stać na upadłość. Nie będzie syndyka upadłościowego, bo to kosztuje. Czyli NIC nie dostaniecie.
Normalnie kochani jak firma ogłasza upadłość, sąd wyznacza syndyka, który zarządza masą upadłościową i dzieli wg priorytetów: wypłaty dla pracowników, ZUS, podatki a potem dla innych. Ale tutaj Matrasa nie stać na upadłość czyli nie będzie z czego dzielić. Zostaniecie z...
Uciekajcie, bo naprawdę będziecie pracować ZA DARMO i NIGDY NIE ODZYSKACIE SWOICH NALEŻNOŚCI, po prostu takie jest prawo i tyle.
Fleszarowa-Muskat, Przerwa na życie. 2017-09-19 12:16
Część ta jest częścią relaksacyjną, kiedy to matrasiaki ustawiają się w kółeczko, śpiewają utwory z dedykacjami, pozwoliłam sobie je przytoczyć. Wraz z dedykacją.
………………………………………………………………………………………………………………….
Poszedł do domu człowiek z książką na głowie
Nikt go nie poratuje, nikt mu nic nie powie
Tylko sie każdy gapi, tylko sie każdy gapi i nic
Siedzi w domu człowiek z książką na głowie
O stronach w swych rzadkich włosach nieprędko sie dowie
Tylko sie w okno gapi, tylko się w okno gapi i nic

Uważaj to nie chmury, to Pałac Ponury
Strony lecą z drzew, strony lecą z drzew

I tak siedzi w domu człowiek z książką na głowie
Nikt go nie poratuje, nikt mu nic nie powie
Tylko się każdy gapi, tylko się każdy gapi i nic!
(Dla księgarek którym zamknięto, miejsce pracy i pozostawiono bez informacji)
…………………………………………………………………………………………………………………
Byłam jedną, okrągłą, miałem wszystko co u księgarki
Byłam chętna i czuła, miałam o czym pomarzyć
Byłam pełna równości, byłam górą powagi
Wytrąciłeś mnie z równowagi

REF.:Ra-ta-tam, ta-ta-tam, ta,ta-ta-ta-ta-tam
wytrąciłeś mnie z równowagi
(Dla dyrektora)

…………………………………………………………………………………………………………………
W tym mieście nie jestem zbyt mocny niewiele tak mogę
w księgarni przy dawnej Arkadyjskiej mam tylko podłogę
są miejsca do których normalnie nie można się dostać
lecz marzyć każdemu jest wolno marzenie rzecz prosta

jest jedna rzecz której tak bardzo pragnęłam od dawna
a jednak czasami co nieco w tym życiu się sprawdza
na rogu przy dawnej Marszałkowej KIPME wspaniały
ten lokal tak cudny że wszystkim wychodzą tu gały

i oto wreszcie stało się pewnego dnia
minęłam wszystkie bramki sama już nie wiem jak
wierzyłam że mnie kiedyś szczęście spotka
no powiedz jak dostałeś się do środka

na krzywy ryj na krzywy ryj na krzywy ryj
(Dla wydawców i konkurencji – Utwór opisuje strategie marketingowe)
…………………………………………………………………………………………………………………

Przewróciło się niech leży cały luksus polega na tym
że nie muszę go podnosić będę się potykał czasem
będę się czasem potykał ale nie muszę sprzątać

zapuściłem się to zdrowo coraz wyżej piętrzą się graty
kiedyś wszystko poukładam teraz się położę na tym
to mi się wreszcie należy więc się położę na tym

coś wylało się nie szkodzi zanim stęchnie to długo jeszcze
ja w tym czasie trochę pośpię tym bezruchem się napieszczę
napieszczę się tym bezruchem potem….

(Dla zarządu – o rządzeniu)
…………………………………………………………………………………………………………………
To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic
………………………………………………………………………………………………………………….
2be 2017-09-19 20:22
Czy do Was też przyszedł duży zwrot?
Zenek 2017-09-19 20:54
Nie wiemy bo nie mamy internetu????
2be 2017-09-19 21:44
A to bardzo przepraszam:)
szok 2017-09-19 21:45
Ile pozycji trzeba zwrócić?
Odcięci od internetu 2017-09-19 21:55
Z czego te zwroty?
Koniec 2017-09-19 22:46
Zwroty z wszystkich ksiazek z Matrasa,wydrukowalam okolo 50 stron, niestety trzeba sie pogodzic z zamknieciem...
Bator 2017-09-20 08:42
My mamy prawie 200 dokumentów wydrukowanych :(
Olga-G 2017-09-20 08:52
Zastanawiam się, co będziemy sprzedawać jak to wszystko spakujemy. Zostaną nam puste półki (nie żeby teraz było jakoś specjalnie pełno i ciekawie, ale zawsze coś było), a póki co księgarnia nadal jest otwarta (choć pewnie nie na długo ;)). Chyba będziemy musieli handlować powietrzem...
Riordan 2017-09-20 11:10
Co z konwojami? Była jakas informacja? Bo my bez internetu.
Mała Mi 2017-09-20 13:59
Konwoje są wstrzymane do odwołania...
Mama Muminka 2017-09-20 22:52
Co tu się odpierdala? Hjuson mamy problem; (
Dona 2017-09-21 08:20
Pytanie do pracowników, którzy zostali przejęci przez Mole Mole - w jaki sposób firma Mole Mole skontaktowała się w wami? Czy to wy sami szukaliście z nimi kontaktu? Przyszedł do was jakiś przedstawiciel gdy zamykaliście lokal? Matras przekazał im namiary do was? Bardzo proszę o poważna odpowiedź.
bezinternetu 2017-09-21 08:26
Jak tam Wasze zwroty?Zostało coś w ks? Czy będziemy handlować powietrzem?
Jaaaa 2017-09-21 11:00
U nas poszło 17 pudełek że zwrotami. To chyba jakiś żart. Skąd informacja o wstrzymaniu konwoju? U nas takowej nie było, a dziś normalnie spakowalam wszystko i czekam na konwojentow. Chyba, że się nie doczekam? ;-).

Kurier odbierając paczki "o, aż tyle? To kiedy Was zamykają?"....
Zelda 2017-09-21 12:19
Wyślij do nich swoje CV.
Zelda 2017-09-21 12:36
Nasza ksiegarnia została zamknięta w pierwszej połowie sierpnia. Pracownicy dostali bez opóźnienia we wrześniu pełną, normalną pensję. Pytanie co wydarzy się dalej. 3 msce wypowiedzenia oficjalnie i teoretycznie. Ani do Kadr ani na adres domowy takie wypowiedzenie nie dotarło.
Zzielonegoania 2017-09-21 14:18
Wypowiedzenia na pewno nie dadza bo nie maja kasy na wyplacenie odprawy i ekwiwalentu za urlop. Dopoki kasa jakas marna bedzie to wyplaty beda,ale jak juz kasy im zabraknie to po prostu zostaniecie bez niczego tj. Bez wyplaty,bez wypowiedzen i bez niczego. Skoro nie maja pieniedzy na upadlosc to nawet syndyk tego nie przejmie,zeby to hakos rozwiazac,bo gdyby jeszcze syndyk wszedl to kasa by byla z funduszu swiadczen gwarantowanych i wypowiedzenia tez by byly jak sie nalezu. Ale ze matras nie ma pieniazkow na upadlosc,to najlepsze rozwiazanie dlaw pracownikow moim zdaniem jest pojscie nana zwolnienie lekarskie.
Lola 2017-09-21 16:26
A jakie wydawnictwa zabieraja swoje książki? Czy wygrali jak leci?
Gilbert 2017-09-21 17:26
https://poradnikpracownika.pl/-umowa-na-czas-nieokreslony-a-likwidacja-zakladu-pracy może najpierw poczytaj a potem zabieraj głos bo nie potrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd
Zelda 2017-09-21 17:57
Byłoby chociaż miło gdybym mogła dostałac jakiś dokument, bo nawet nie wiem do kiedy oficjalnie byłam zatrudniona.
Zostaw swoją opinię o Księgarnia Matras - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Księgarnia Matras