logo Księgarnia Matras

Księgarnia Matras

Opinie o Księgarnia Matras

Rolnik szuka ziemniakow 2017-05-22 17:08
"Ziemniak , to brzmi dumnie!
Coś taki zdziwiony?
Widziałeś ty kiedy ziemniacze zagony?
Te morza zielone, brodzące w nich stopy?
Jak od brzasku pierwszego i baby i chłopy,
Nim ucichnie ostatni, wdzięczny śpiew skowronka
Z wrogiem swoim walczą? – ziemniaczana stonka."
Pozdrawiam...
Grunt to bunt 2017-05-22 17:23
A może do Centrali powinni się wybrać wszyscy kierownicy, którzy mają taką możliwość? I nie ruszyć się stamtąd dopóki nie będzie konkretnych odpowiedzi? Może pora na bunt, włoski strajk, okupację biur? Bo bez księgarzy nic nie będzie, bo trzeba im uświadomić, że to strzał w kolano a nawet oba? Pora działać!!!
Rolnik szuka ziemniakow 2017-05-22 17:26
ODA DO ZIEMNIAKA to była...
ristretto 2017-05-22 17:28
Mistrzu !!! You made my day!!:)))))

Dzięki to powinno nosić nazwę " Oda do K." :)))
Dana 2017-05-22 19:28
Wielkieś uczynił pustki w portfelu moim
Mój drogi Matrasie upośledzeniem swoim.
Rolnik szuka ziemniakow 2017-05-22 19:41
Krzysiu gdzie miód - rzekł Puchatek zaniepokojony, gdyz nie mogl odnalezc swojej barylki z miodkiem, ktora tydzien temu opierd...ił mu Krzys. Tylko Krzysiowi zabrakło odwagi aby spojrzec przyjacielowi w oczy

Krzysiu gdzie miod bo sie Puchatkowi cierpliwosc konczy. Moze i stumilowy to jest las ale zasieg ma juz wszedzie, mozna by rzec globalny.
:) 2017-05-22 20:00
Z połączeń do centrali: Sprytny Matrasie, czy masz pieniądze na wypłaty? Mam - odpowiedział sprytny Matras. A tak naprawdę to nie ma.
Też kierownik 2017-05-22 20:11
Zaczyna się żenujące bicie piany, jak ktoś ma coś konstruktywnego do powiedzenia to fajnie ale te szczeniackie wypierdy są już nudne. Teksty na poziomie gimbazy
Matrix 2017-05-22 20:16
Gala Polskiego Biznesu jest dzisiaj. W kategorii SUKCES powinni nominowac prezesa Matrasa
fala 2017-05-22 21:46
To jest śmiech przez łzy szanowny " Też kierownik ". Ludzie w ten sposób odreagowują swój stres. Lekceważenie przez centralę, obiecywanie "gruszek na wierzbie" i nie czarujmy się -bankructwo firmy. Nie pomoże nam żadna restrukturyzacja i żadne cięcia. Nie mamy żadnego majątku, lokale są wynajmowane, towar w księgarniach pewnie w 70-80% to własność dostawców. Ile mogą ściąć etatów? Już od roku etaty w księgarniach są okrojone. Oszczędności w redukcji zatrudnienia to kropla w tym oceanie długów. Nie stać nawet na upadłość, bo wynagrodzenie syndyka będzie większe niż wartość firmy.
Apel do Centrali: "wygumkujcie" ze strony księgarnię w Szczecinie, którą dziś dyrekcja galerii komisyjnie zamknęła. Wiecie jak czuliśmy się my pracownicy, jak w asyście ochrony opuszczaliśmy lokal? Dobrze, że mogliśmy zabrać swoje rzeczy osobiste, bo reszta została zajęta na poczet długu wobec właściciela galerii.
Jeśli nawet pozwolą nam tam wrócić, to pewnie po to, aby spakować księgarnię.....Żenada.
Chciałoby się powiedzieć "kończ Waść, wstydu oszczędź".....
hłehłehłe 2017-05-23 07:28
Bo nasza góra, jest odważna, gdy czuje się ważna,
A jak przychodzi burza - to gorsza od tchórza :)
Nya 2017-05-23 15:50
Juz jest 129 ksiegarni, co polecialo oprocz szczecina? Ktos wie?
XYZ 2017-05-23 16:08
Jaki region???
Zelda 2017-05-23 18:18
Mail napisany odgórnie
Agata Bonda 2017-05-23 18:32
Ja nadal nic nie mam, czy do wszystkich księgarni ten mail doszedł ? Czy to jakaś ściema przez maluczkich?
lubię brokuły 2017-05-23 18:39
o to mail:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym (tj. o godz. 15.30) zostały zrealizowane przelewy z tytułu umów zlecenia.

Opóźnienie w realizacji przelewów wynikało z dodatkowych procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem akceptacji Zarządcy restrukturyzacyjnego Spółki Matras.

Bardzo Państwa przepraszamy za zaistniałą sytuację.

bla bla bla, poważanie i podpis, taki mail dostaliśmy (Warszawa)
Zelda 2017-05-23 18:55
Być może przelewy będą na kontach jutro rano. Tak było z umowami o pracę.
Też kierownik 2017-05-23 19:30
Szanowny fala - nie jest mi do śmiechu, jak kogoś bawi oda do ziemniaka to gratuluję.
Jesteśmy odcięci od jakiejkolwiek informacji i chcielibyśmy dowiedzieć się czegokolwiek.
Kasia 2017-05-23 20:09
Jak długo może trwać owa "restrukturyzacja"? Czy faktycznie zostanie tylko 9 punktów?
Matres 2017-05-23 20:14
Do maja, bo w maju się zaczęła, a restrukturyzacja to maksymalnie rok. Póki co to padają punkty, w których Matras nie płaci za czynsz, a najemca nie jest na takie zabiegi "tolerancyjny". :) Tutaj wchodzi raczej w grę losowość, niż jakikolwiek plan.
Szary.pracownik. 2017-05-23 21:37
Dziś z planogramem przyszło, że bedzie znow promocja filmów w księgarniach. To chyba dobrze wróży, co? ;)
Jasiek 2017-05-23 22:03
Nie byłbym taki pewien. To jeszcze o niczym nie świadczy...
s 2017-05-23 22:26
To może być na zasadzie jak robienie TOP-a, co z tego że robisz codziennie jak i tak nic nie przyjdzie ;) Albo robienie zwrotów. Paczka nie zostanie wysłana, bo są zadłużeni u kuriera i leżą kartony...
Matrasek 2017-05-24 11:22
Najlepsze jest odcinanie napisów "bestseller" z naklejek -20%. O czym to świadczy? O tym, że firma już nawet bestsellerów nie posiada. Haha, Matras powinien przerobić się na antykwariat!
Cesarzowa Cixi 2017-05-24 11:55
Tia,ale materiały dostaną chyba tylko te księgarnie gdzie jeździ wewnętrzny kurier...? A co z zamówieniami internetowymi? A ekspresy? Ma sens je robić skoro nikt ich nie przywiezie? (nie żeby na hurtowni było cokolwiek o co pytają klienci...ale się zdarza)
Też kierownik 2017-05-24 16:30
Marketing znowu nas rozczulił. Insrukcja z planogramem jest prześliczna, tylko Pani Joanno większości tych książek nie mamy i nigdy nie mieliśmy, a z tych które jeszcze mamy część czeka na odesłanie w zwrotach.
Jaja sobie z nas robicie
Nya 2017-05-24 17:22
"Tia,ale materiały dostaną chyba tylko te księgarnie gdzie jeździ wewnętrzny kurier...?"

Za wysyłkę materiałów chyba odpowiada firma, której materiały promujemy, także tutaj bym się nie martwiła jednak - w każdej księgarni, w której pracowałam, zawsze z takimi rzeczami pojawiał się kurier, nie nasz "wewnętrzny" kierowca. :)

"Najlepsze jest odcinanie napisów "bestseller" z naklejek -20%."
Tutaj chyba też bez przesady, dla mnie to nic nowego, już X czasu temu tak robiłyśmy, gdy trzeba było oznaczyć większą 20% albo 25% promocję.
JaRownieżKierownik 2017-05-24 18:44
Mnie najbardziej wzruszył mail o "foto relacji z ułożenia. ...". Ciekawe czy foto relacja z pustych stołów i półek też się liczy
Też kierownik 2017-05-24 19:45
I rewelacyjną ofertę ,,komunijną" :) mam nadzieję, że foto raport powali na kolana największych twardzieli marketingu
ristretto 2017-05-24 20:54
Padlam ze śmiechu...
A przepraszam z czego ta "foto relacja"??? Przecież planogram nie zmienia się od jakiś 6 miesięcy,tylko coraz mniej książek na nim jest. !!
Pani Agnieszka powinna pierwsza polecieć z centrali bo tak naprawdę nic nie robi, bo skoro nie ma nowości i nie będzie w najbliższym czasie, to po co komu płacić ciężkie pieniądze za nic nie robienie???? Pierwszy naczelny kronikarz matrasowy. "Skończ waść Pani i wstydu oszczędź "
Stefan 2017-05-25 11:55
I co zleceniowcy macie pensje?
JaTeżKierownik 2017-05-25 23:32
U mnie w księgarni wszyscy z umową zlecenia dostali kasę.
WTF ??? 2017-05-26 08:42
Kochana centralo!
Dlaczego zabrakło wam odwagi jeździć po księgarniach,gdy pracownicy nie dostali pensji tylko zaczęły się pielgrzymki dzien po wypłacie ?? Czemu wtedy nie przyjechaliscir, aby spojrzeć im w oczy i powiedzieć dlaczego nie dostali pieniedzy!! To jest szczyt chamstwa i bezczelności z waszej strony!!!! Szukacie pierdół, aby się przyczepić!! I to nie przez źle przyklejone naklejki nie mamy klientów tylko brak nowości. Klienci nas się pytają czy się zamykamy bo od kilku dni tylko pakujemy książki i nic poza tym.!!
Sanacja nic tu nie pomoże dopóki na wysokich stanowiskach będą osoby które mają takie podejście do pracowników!!!
Róbcie tak dalej, a będziecie musieli sami otwierać księgarnię i handlować tym szajsem który mamy w księgarni...
życzę powodzenia
Dana 2017-05-26 10:06
Po co przysyłać towar który dzień wcześniej był wywołany do zwrotu i zapewne za chwilę znów zostanie wywołany? Czy tam ktos jeszcze myśli?
KsKs 2017-05-26 13:03
Podejrzewam, że nagły zapał do pracy całej Centrali wynika ze strachu o własną dupę - chodzą plotki o redukcji zatrudnienia "na górze". Strach obleciał, bo w końcu, w której innej firmie będą im płacić taką kasę za nic nie robienie??? Nie wiem czy zauważyliście, ale przez ostatnie kilka dni dostaliśmy więcej maili z Centrali niż przez poprzednie 3 miesiące łącznie... Chcą pokazać, że wykonują jakiekolwiek obowiązki...Ale nikt głupi nie jest i się nie nabierze!!!!! Niech się Centrala wysila i pisze maile, odwiedza, wizytuje... Na mnie już wrażenia nie robią !!!
Hehehe 2017-05-26 13:08
Myśli i to konkretnie. Przecież za przywiezienie paczek do księgarni trzeba zapłacić i za ich zabranie też trzeba zapłacić... A magazyn funkcjonuje jako inna firma i ktoś na tych kursach kasę robi. A księgarnia musi zarobić na dostawy i zabranie zwrotów sprzedając te wszystkie starocie!
IJakTuŻyć 2017-05-26 13:26
Niech ziemniaczany król uważa, bo go stonka może zjeść i będzie po uprawach :)
Rolnik szuka ziemniakow 2017-05-26 14:17
Buhahhahahahahha ale jaja, wpis byl, wpisu ni ma. Strach na oczy szeroko zamkniete
Upiór księgarni 2017-05-26 16:45
Link zaginął, więc wrzucam:
www.pb.pl/nieczytelna-sanacja-matrasa-862636

Beza 2017-05-26 22:05
Niestety jest to potwierdzenie tego o czym my szaraczki w księgarniach wiemy już od jakiegoś czasu. Wystarczy cofnąć się na tym portalu o kilka stron. Jeśli nie usunięto wpisów to są tam zapowiedzi tych wydarzeń. Kolejne firmy tworzone przez pana JK po to aby wyprowadzić pozostałe jeszcze pieniądze i majątek. Ma jak widać w tym bardzo dużą wprawę. Już kilka miesięcy temu było podejrzane jak utargi zaczęliśmy przekazywać na nowe konto jakiejś "dziwnej" firmy. I te wszystkie inwentaryzacje środków trwałych w niektórych księgarniach. A później przenosiny do nowej spółki lub sprzedaż "zawartości" księgarni nowemu najemcy. A pieniądze gdzie....? A pewnie w jakimś raju podatkowym.
A już szczytem "operatywności" jest dług, który Matras ma zapłacić tym innym spółkom JK i jeszcze spłacić kredyty za które owe firmy powstały m.in. Bookslogistics. Faceta za ten szwindel powinni posadzić....
Dana 2017-05-27 12:20
anonimus 2016-10-05 19:24
"ludzie ale co wy robicie w tej sieci??? zarabiacie najnizszą krajową, premie 60 zł nie szkoda wam zycia na pracę w takim badziewiu?? matras jest bankrutem zapewne lada moment ucieknie w postępowanie sanacyjne źeby odwlec to co nieuniknione. proszę poczytać na kaczmarki inkasso giełda długów ile tego jest... "

Anonimus? Raczej Nostradamus :)
Madzia 2017-05-27 14:49
Czy to znaczy ze ksiegarnie zostaną zamknięte?
Ks 2017-05-27 16:19
Prędzej czy później pewnie tak będzie.
Czarna mamba 2017-05-27 23:12
Kochani moi odchodzę. Sklocona z kierownikiem. W mom salonie mamy dziury a to co zamówiliśmy zostało następniego dnia zwrócić za 5zeta. Bo szkodzilam firmie. Gówno mamy a szkodze bo klienta nie traktuje jak idiote.tak więc odchodzę z głową podniesiona. Nie będę pracować za te marnizne i
Z lekiem że ta firma upadnie. Kochani bojkot wszyscy jak jeden mąż odejdzmy
Czarna mamba 2017-05-28 08:49
Odchodzę sorry tam to pisałam w zburzeniu. Odchodzę, sklocona z kierownikiem bo stwierdziłem że działam na niekorzyść firmy. Wczoraj wzięłem urlop na rzadanie. Mam dosyć pustych półek i pierdolenia że może ten produkt będzie traktowania ludzi jak idiotow. Bo chciałam żeby ludzie wychodzili zadowoleni z ksiegarnii a nie wkurwienii. Nie ma podwyżek a pensja 1400 to gówno jak na pełen etat i wstyd że starociami handluje. I wysyłam ludzi z kwitkiem. trudno zamiast empikowi wolę żeby znajome zarobiły. Odchodzę z podniesionym czołem. Kochani nie bądźcie idiota. Więcej można zarobić walczcie o siebie. Zwalniajcie cie się grupowo. Nie wiedzą zlamasy że naród to nie kretyni i że dziadkowie pradziadkowie walczyli żebyśmy żyli i pracowali w godnych warunkach a nie wykorzystywania. I tyle
Zelda 2017-05-28 13:56
Myślę, że wszyscy tutaj liczą na wypłatę za maj, a wpadka w kwietniu była jednorazowa. Teraz już nawet doświadczeni wieloletni pracownicy mają kocioł w głowie, spadek lub brak motywacji i chęci. Dobre utargi robiło się kiedy towar był na stanie. A do tego mozna namowic do zakupu przy kasie. Cokolwiek by to bylo, winogrona czy kokon. Sprzedawca z wynikami to zadowolony sprzedawca. klient oczekuje nowości, a kiedy widzi książki sprzed 3 mscy, wychodzi.
Nick 2017-05-28 14:44
Nie wiem czy użyłaś przy tym tłumacza google ale strasznie ciężko się to czyta
Czarna mamba 2017-05-28 22:28
Nie pisze na telefonie. Za dużo myśli i nie umiem ich sklecic skladnie
Zostaw swoją opinię o Księgarnia Matras - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Księgarnia Matras