NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Najniższa

Ja tylko przypomnę, że za 3 miesiące najniższe krajowe wynagrodzenie powinno wynosić 3010zł (nie 2700-2800)

Mastod9nt

Nie wiem jak u was ale mój RKS mnie rozwala. Nowa myśl przewodnia super mnożniki za uf do sda, czysty zysk. Nic tylko pisać z 15 zł za miesiąc sprzedawania tego badziewia teraz zarobisz całe 19 i od tego trzeba odliczyć piękny podatek. Sam zysk, normalnie lecę i sprzedaje. Firma oby więcej takich zachętek było.

Pycha kroczy przed upadkiem !

Tutaj naprawdę robi się już nieciekawie, firma na dzień dzisiejszy nie potrafi zagwarantować nam kompleksowej pomocy w przypadku każdego klienta, coś takiego jak marketing czy operator już praktycznie przestają istnieć w tej firmie ! braki w zabudowie, braki w GSM, wszędzie braki, braki, braki.... mówią przesuń z innego salonu - no to dzwonię WOW ! 5 szt na Polskę co słyszę w słuchawce, rezerwacja, uszkodzony, ZS, (usunięte przez administratora) TAK ! to też usłyszałem ! tracę klienta za 5 tyś w ratach i tak kilka lub kilkanaście razy w miesiącu ,mógłbym napisać do DR lub RKS ale po co ? jak oni nie potrafią merytorycznie odpowiedzieć dlaczego pracuję za pensję pracownika MOPSU i dlaczego po ciężkim (usunięte przez administratora) przez cały miesiąc mam ok 900 zł brutto wyrobionej premii minus -15% (usunięte przez administratora) ale co tam, mamy piękne czajniki, powerbanki czy maszynki do włosów z firmowym logo które uratują nam życie, acha no i zapomniałbym (usunięte przez administratora)butelce magicznego płynu za 14,99 bez którego firma nie ma na wypłaty. Jestem przerażony,grunt że w tabelce jesteśmy na zielono :(

Maciek

Raty możesz wypisać sobie sam przez internet, więc w czym problem. Są ludzie którzy 0 dostają. Można na MM dużo złego powiedzieć, i dużo racji jest w wpisach . Ale ty przeginasz trochę wypowiedzi bez dowodów nie masz a piszesz oskarżenia. Faktem jest warunki i traktowanie sprzedawcy ale do zakupu nikt cie nie przymusza . Bądź świadomym klientem nie roszczeniowym

Maciek

Ja nie mam w ogóle wiary w ludzi . Po prostu nie wierzę . Takie mam doświadczenie min z tej firmy, ale i nie tylko Pytanie po co człowiek pracuje ? Dla pieniędzy to jeżeli czyimś zadaniem jest sprzedać to co żąda firma i na takich warunkach jakich firma chce to raczej próżno szukać uczciwości bo i ten człowiek co doradza chce zarobić i firma. Jego priorytetem jest by on i firma miała dobrze a nie można zrobić dobrze klientowi sobie i firmie równocześnie bo ktoś z tej trójki traci Życie to walka tak niestety jest to skonstruowane - ale to nie forum filozoficzne tylko sklepowe . Postawa typu nie dam się oszukać , ale nie będę robił innemu nie przyjemności jest dobra czy zła bo mi wydaje się dobra. A co do pretensji klientów to sami są sobie winni . Jeżeli ktoś cię raz oszuka to jego wina i to łajdak zbir i ogólnie niedobry , ale jeżeli oszuka cię ponownie to twoja wina boś (usunięte przez administratora) i tu bez miłosierdzia .

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Inaczej ... Jak firma nie chce dać rat 0 dzwonimy na infolinię Neonet informujemy o zajściu , że jest reklama , informacja a na miejscu lipa, po chwili dzwoni centrala , nakazują klientowi dać zerówki i co prawda dostaje się DK ale końcowo klient uciera nosa rksom.

nikt ważny

Zauważyliście pewną rzecz ... Kiedyś były gatki i motywacja premiami i zarobkami były obiecanki że ile to można zarobić kto jakie premie tu wyciąga . Obecnie tego typu teksty się skończyły a za to funkcjonują wyjaśnienia za brak wyników . Typu czemu nie sprzedałeś , czemu nie procent czemu bez GN tłumaczyć się prędko do 11 najlepiej Nie powiesz jednego słowa przez tel - wyjaśnienie . Coś nie tak wyjaśnienie ... byle (usunięte przez administratora)wyjaśnienie do 11 koniecznie Pomijam fakt że tego typu praktyki to poniżanie pracownika i jego wartości .. Pomijam też fakt , że firma was ceni waszą pracę jak pracowników (usunięte przez administratora) a podejrzewam, że gdyby nie fakt że jesteśmy w Europie było by jeszcze gorzej I teraz tak albo są świadomi tego ile wam płaca i że lepiej nie będzie ale jest parcie na wynik jak najniższym kosztem Albo ktoś tu zatrudnia niekompetentnych pracowników w roli kierownika regionu itd na różnych działach Obawiam się że jedno i drugie. Miejcie jakieś resztki godności i nie pozwólcie się źle traktować . Pozdrawiam Ciepło cześć

Pewny

Drogi neonecie... Właśnie napisałem pismo do KNF za nielegalne praktyki sprzedaży ratalnej w waszej firmie... Jesteś hybryda Amber Goldu...sprzedaliscie dziadkowi laptop w ratach laptop kosztował 2999 a wy w 12x359 Dziade 5 razy pytał o raty zero zapewniał iście że jak najbardziej... Umowę podpisał w domu jak przeczytałem umowę to prawie zemdlałem... Mój Dzidek ma 8 75 lat i jak mówił nigdy nikt tak go nie (usunięte przez administratora) jak wy... Na jego zgubę minęło 14 dni na odstąpienie... A ja wam tego nie daruje... Byłem już u radcy i on zdebial że są jeszcze takie praktyki... Ruszamy z tematem...

Ty czytaj że zrozumieniem lepiej Przecież Pan napisał że minęło 14 i trudno... Nie mniej sprawy nie zostawi ku przestrodze dla innych starszych osób...

Hehe
@Pewny

Niestety ale my Doradcy musimy pisać takie raty :) Napiszesz w 0% na 30 miesięcy? Dostaniesz opierdziel :) Nie będziesz robił wyników? Wylatujesz z roboty, dlatego szukam czegoś nowego, strach pisać raty na drogie sprzęty bo jak pójdzie bez GN to już zaraz meilik z wyjaśnieniem.

raty 0%
@Pewny

Sprzedawca z tego miał uwaga : 327 punktów co nam daje niecałe 26 brutto minus 15 % za PS co przy połowie miesiąca wchodzi w dopełnienie do minimum przy przedpłacie klienta pow 1000 Sprzedawco warto ? ... paczka fajek i 2 piwa przy dobrych wiatrach jeszcze a ile trzeba się namęczyć ... a i tak pretensje albo od klienta jak w komentarzu powyżej albo od firmy że nie napisałeś ... Naprawę zastanówcie się czy warto Lepiej napisać to zero i mieć spokój bo za takie pieniądze nawet nie opłaca się czegokolwiek proponować . Jedynie siedzieć i wypisać wniosek ... ale nic powyżej

kolejny

Wynagrodzenie w moim wypadku sięgało od 3.5 do 4 netto w każdym miesiącu było inne najmniej zarobiłem 2.8 * tutaj musze nadmienić ze to górna granica jaka można zarobić w tym salonie*** Jako firma nie polecam ucinanie premii, plany zależne od salonu czasem nie do wykonania co przekładało się na twoja wypłatę Praca w bardzo małym składzie przy tak dużym salonie było następstwem brakiem możliwości dowolnych dni urlopu Ciągła gonitwa ze (usunięte przez administratora) sprzątanie mycie kibla wycieranie kurzy odkurzanie salonu segregacja śmieci na magazynie przyjmowanie dostaw roznoszenie dostaw zapełnianie dziur na ekspozycji i to wszystko w 8 osobowym składzie ???? Doradca klienta oprócz sprzedaży spisywania rat i oklejaniem całego sklepu promocjami i wprowadzaniem ciągłych zmian w ekspozycji które były zrzucane głownie na zastępcę kierownika i jakiegoś frajera który zamiast zajmować się sprzedażą pracując na swoja premie pomagał mu. Jeśli chodzi o socjal to mulit sport za 60 zl i karta sodexo 200 zl na święta nic więcej sensownego A najfajniejsze było roznoszenie i zmiana od 60 do 300 cen dziennie najgorszymi dniami byly czwartki 600 cen plus skanowanie całego salonu kolektorem do tego zawsze dwie osoby musiały zamknąć lub otworzyć salon co wiązało się z 30 min nadprogramowym czasem pracy które w żaden sposób nie były zwracane w skali miesiąca czy roku to potrafiło się nazbierać Jeśli chodzi o plusy to po 3 latach pracy nie potrafię ich znaleźć lecz dla osoby uczącej się lub pracy na start może być świetna okazja aby pokazać jak wygląda świat sprzedawcy i pracy na własna premie

Leszno
@kolejny

Nas było przez moment 4 pracowników, gdzie nam do 8,a musieliśmy to robić...

tak jest w całej polsce

jest plan na marżę z rat .Raty 0% generują marżę ujemną szczególnie jak są na okres powyżej 10 rat . Tak więc albo sklep zrobi plan albo się tłumaczysz czemu nie sprzedałeś oprocentowanych . Popularnie to pisanie rat w dwóch bankach jak w w jednym odrzut to w drugim przejdzie ale już na procent . A to wierzchołek dopiero Problem taki , że najpierw każą tak robić , potem że tak nie robić i ponowna zmiana decyzji by tak robić , po czym by znowu informować że są 0 % ale pisać procent albo z GN i pod żadnym pozorem nie wyłączać PUB , momentami sam już nie wiesz co masz pisać klientowi by góra była zadowolona , ale w razie problemów to udają świętych i spychają na sprzedawcę , tak że z problemem zostaje sam . , funkcjonują nie wiem czy jeszcze żółte karki" bank pytań "by udowodnić klientowi, że 0 mu się nie należy bo ma zobowiązania za duże , ale nic nie przeszkadza brać na oprocentowane wtedy ok ...

TOP STORE

Cześć, czy ktoś ze starszych pracowników wyjaśni, skąd wzięło się określenie "top store"? Rozumiem, że to placówki robiące lepsze wyniki, ale czy taka terminologia występowała oficjalnie w sieci, ile było takich sklepów, czy wiązało się to z dodatkowymi benefitami? Z góry dzięki za wyjaśnienie tematu ;)

Jurek Ogorek
@TOP STORE

Tak to oficjalna nazwa. Bylo ich chyba 10. Polegalo to na tym iz ks dostawal ten super sklep we wlasne stery. Sam sie towarowal itp. i nie mial rks tylko odrazu z DR mial stycznosc. Ogolnie hype byl, a pozniej nie wiem...co sie stalo...

MONKE

Powiem wam tyle byłem dziś na rozmowie do pracy w innej branży ale jako sprzedawca na start 3600 plus premia, dla mnie to szybk kalkulacja 2700 a 3600, na tyle muszę pół miesiąca tu zapie rdzielac i nie żebym się tu przechwalał czy coś takiego ale u mnie klasa przeważnie 2 lub 1 więc już mnie przekonał przyszły nowy pracodawca jutro papier leci żegnamy się po latach neonet, powodzenia

Rozczarowany

Pracowałem w tej firmie jakiś czas i zdecydowanie każdemu odradzam. W Neonecie nie da się zarobić godnych pieniędzy jak na dzisiejsze standardy a presja i nagabywanie będzie z każdej strony, z resztą co można mówić o firmie która nie jest nawet w stanie dać najniższej krajowej ? Przecież dorabiamy premią to podstawę można zaniżyć. Jeden wielki wstyd !!! System premiowy to również jakaś kpina. Na sprzedaży sprzętu nie idzie już praktycznie zarobić nic. Trzeba wciskać mnóstwo ubezpieczeń i kredytów żeby cokolwiek nam wpadło, jeśli oczywiście nie będziemy tego robić trzeba się będzie gęsto tłumaczyć.

Sprawiedliwy

Poziom zarobków niedoświadczonych doradców klienta jest żenujący 2000 na rękę, a poziom przychodów firmy był w 2018r. na poziomie 2 miliardów 15 milionów.Szefostwo zarabia krocie a inni ludzie dostają ochłapy.

@Sprawiedliwy

Nie widzę powodu, by ktoś kto robi za kasjera był dodatkowo nagradzany premią. Przez świeżaków i nierobów tracą najlepsi doradcy. Nie dość, że trzeba im pomagać we wszystkim, za co nic nie mamy, to jeszcze nie wyrabiamy planów i dostajemy - 15% za PS'y. Trzeba być niedorozwiniętym, żeby nie wyrobić ponad najniższą krajową. Uważam, że system premiowy uderza najbardziej w dobrych doradców.

@Wilk

Pełnosprawny kolego , po pierwsze nie opłaca się dobijać do czegoś co i tak muszą zapewnić . Swoją drogą to ty jest coś tam na umyśle skoro dalej wierzysz w sprzedaż w tym sklepie i robienie planów

@Wilk

Ile ty tracisz 1,7 z iphona 12 czy 9 brutto z gn Widziałeś stawki za ptk , widzisz prowizję z rat , polis ? Jesteś pewny że przez młodych tracisz bo planu nie robisz ? Dalej wierzysz w te opowieści z krypy że jak plan wyrobicie to będziecie zarabiać ? Naprawdę szkoda mi ciebie ... W poważnych firmach masz podstawę i premię liczą od przynajmniej min krajowej a nie wchodzącą w jej cześć . Jaka to motywacja jak musisz premią dobijać do czegokolwiek to jawne wykorzystywanie a nie nagradzanie wiec nie ośmieszaj się koleś

@Wilk

Wolałbym tyrać na produkcji niż "dobijać i się męczyć żeby ktoś mi łaskawie podciągnął pensje do najniższej krajowej XDD bahahaha ludzie omaiptajcie się. Gdyby w takim neonecie dało radę zarobić z 4-5 tysięcy to wtedy byś sobie mógł dobijać. Narzekasz na nowych bo to i tamto a jedziesz na tej samej lajbie co oni tylko oni dostaną 1700 ty 2000

Mylisz się
@Sprawiedliwy

Z 2013 roku

@Kasia

Mówię, o zarobkach rzędu 4k ;)

na stanowisku KS Chyba Albo 4 k brutto i z dodatkami

@Maciej

Wiem, wiem, nie da się. ;) Fejkowe przelewy dostaję co miesiąc :)

Ivan

Ja pracuju ju w sklep 2 miesiące... Ja pochodzę z Ukrainy i doceniam pracu... Nie rozumuj ciego wy narzekacie... Na głowa nie kropi... Dziengi na czas dajo woda w kranie czysto... Ja ne mam szkoła... A wy mieta... Skonczuje narzekaju i wiedna se do pracy Daswedanja Ivan

Sasin

Wiadomo coś o ewentualnych zmianach w systemie płac?

sceptyk
@Sasin

Idą podwyżki. Planów.

Prawda
@sceptyk

Będą po pierwszym stycznia 2022 ale tylko do 2800zł. Reszta po staremu, a i plany jak zwykle większe bo czemu nie. Obejrzyjcie na (usunięte przez administratora) PRACA CIĘ WYKOŃCZY jeśli zignorujesz tych 5 sygnałów. Przed grudniem robię wyjazd. Mam dosyć i będę na (usunięte przez administratora) pokazywał patologie w sklepach. Wina leży zawsze na górze.

Plan Naprawczy

Cały czas nie mogą pojąć jednego . Cały czas krzywo patrzeć na doradcę bo za dużo zarabia albo by przypadkiem za dużo nie zarobił ... dowalić mu roboty najlepiej ... Wielokrotnie sprzedawca realizował zajęcia zbędne kosztem obsługi klienta jak np Wentylatory z tasiemkami i zgodnie z dyrektywą działu ekspozycji ... Prosta zależność w interesie firmy jest by sprzedawca dobrze zarabiał , nie mailowy "specjalista " czy inny udający niezbędność za tęgi hajs . Jeżeli sprzedawca dobrze zarabia znaczy, że dobrze sprzedaje a jeżeli dobrze sprzedaje to firma ma spory zysk a jak firma ma spory zysk to dobrze zarabia zarząd oraz właściciel . Zauważyliście że w tej zależności brakuje pośredników . Pion zarządzania powinien być prosty jak konstrukcja cepa zarząd dyrektor rks kierownik a nie polecania od dziesiątek specjalizacji mejlowych menagerów , fanek hiszpańskich klubów sześciopaków i muzyki której wy nie rozumiecie prości sprzedawcy ....

Gawryś
@Plan Naprawczy

Przecież oni tego nie zrozumieją, nie ten poziom umysłowy.

@Plan Naprawczy

Im więcej sprzedawca ma obowiązków i delegowania przez kierownika, tym mniej czasu na handel. Nie można wymagać wyników od DK jak Niektórzy KSi swoje obowiązki zwalają na DK. Pamiętajcie że to nie wykorzystywanie, tylko delegowanie do obowiązków. Ale(usunięte przez administratora)z tym że nie należących do DK. Ja nie wiem gdzie to trzeba było się uczyć aby nie mieć o tym pojęcia. W średniej szkole już jest coś takiego jak Ekonomia. Tu nikt żadnych nowości nie wymyślił. Brak elementarnej wiedzy KS i RKS powoduje to że ludzie odchodzą. Nie ma się do kogo zwrócić o pomoc. Panuje Spychologia aby tylko od siebie, ale wypłaty to już inna sprawa. Zabezpieczenia sklepu to już od 1,5 roku się doprosić nie można. Muszą ewidentnie opendzlować sklep to może wtedy przejrzą na oczy. KS nie powinien pisać jakiś głupot wyżej tylko pomagać na sali sprzedaży. Pomoc to nie handel za nas i oddawanie komu uzna za stosowne, tylko wsparcie w trudnych tematach. Zarządzanie to max 10% nakładu kierownika jeśli jest to więcej to brak mu kompetencji. Każdy DK który ma trochę oleju w głowie wie jak sprzedać, aby zarobić. Te elerningi przez neta to tylko strata czasu. Tu trzeba trenera który potrafi po prowadzić pracownika i pokazać co i jak należy mówić aby było ok. Tego KS nie załatwi. Są pewne rzeczy które wymagają interwencji natychmiastowej. Dlaczego nie robicie GNC pod stronę? Odpowiedź prosta, bo się nie opłaca. Robisz GNC i towar za 4500 a punktów 0!!!! To się idzie powiesić. Mam takie wrażenie że osoba która wymyśliła GNC miała jakieś (usunięte przez administratora). To normalna osoba by nie wymyśliła, a co lepiej ktoś z góry musiał przecież to klepnąć. To tyle w temacie inteligentnego zarządzania NEONET.

Można

Na start Lidl _ 2800 na rękę Kaufland - 2500-2800 na rękę Pepco - 2400 na rękę Biedronka 2600-3000 na rękę Mrówka 2600-3200 na rękę MEX- 3000 na rękę Neonet..... Buahahahahah 1900 na rękę max no chyba że jesteś młody to może 2300.... Buahahaha

@Można

Z pensji 1980 zł miesięcznie i zamkniętych sklepów wszedłem na przedział 3000 - 6000 na rękę za grubo mniej obowiązków . Nie piszę tego by się chwalić tylko by pokazać że firma nie docenia pracowników , możesz się starać a i tak grosze dostaniesz i ciągle mało ... tłumaczenia z wyników klaska i chyba to służy upokarzaniu pracownika i budowaniu jego negatywnej wartości i poddaństwa ... Pisze dlatego bo mój przykład świadczy że się da i że warto rzucić kwitem .... Wszyscy moi koledzy co kwiatem rzucili mają znacznie wyższe zarobki i lepszą pracę ... Tak że nie bójcie się .

@Można

Pakowacz tabletek mulsujących. 3500zł na rękę widziałem na średnim wynagrodzeniu z zaświadczenia jakie klienta mi do kredytu dostarczyła. praca od 6- 14 i do domku. W neonet specjalista z ze stażem 8 lat całe 2600 brutto wooooow. Tfuuu Neonet

@Tomek

chyba jako sdk DK 2480 brutto

ewans

wszystko ok , tylko zarobki cienkie pozdrawiam

Jarómir

Mojim zdaniem praca w neonetcie jest wyszczauowa , bardzo jom sobie ceniem.

Liczy się zysk

Pracuje w tej firmie ponad 6 lat, za chwilę odchodzę i myślę, że 2 lata za późno się zdecydowałem. Neonet nie jest frimą jak kiedyś. Kiedyś przychodziło się do pracy, wszyscy byli mili, każdy chciał Ci pomóc w razie kłopotów a i samemu chciało się pomagać innym. Atmosfera była prawie jak w małej rodzinnej firmie, każdy prawie każdego znał. Gdzieś 3 lata temu albo może nawet 4 choć w moim dziale to bardziej 3 wszystko powoli się zmieniało. Najpierw zaczęły być ciśnienia na realizacje projektów na czas. Później czuło się zmianę atmosfery na bardziej poważną, każdy swoje bo nie zdąży na czas. Pomoc, jaka pomoc sam potrzebuje - tak to mniej więcej wyglądało. Kto się uginał pod presją, że może da się szybciej i na to się godził, wkrótce miał kłopoty ze zdążeniem. Zaczęły się braki w premiowaniu pracy, brak podwyżek. Tymczasem co rusz zatrudniano nowych dyrektorów i kierowników. Zaczęły się więc odejścia. Początkowo powolne i obowiązki spadały na innych, bo oczywiście na pracownika nie było pieniędzy. Dyrektorów przybywało i osób pier.... ących w fotel, czyli takich pośredników. Podwyżek nadal nie było widać zaczęły się koleje zwolnienia. Wtedy w moim dziale jedną osobę uratowali dając jej dużą podwyżkę, ale już to że taka osoba zarabiała dużo wzbudziło zazdrość innych wyżej postawionych to oni też dostali po podwyżce. No i reszta działu nie dostała. Znów zaczęły pojawiać się pośrednicy. Osoby zbędne. Na ich pensje często wyższe niż pracowników były pieniądze. A te osoby równie dobrze mogłyby mieć stanowisko sekretarki, bo jedyne co robią to przekazują innym informacje. Kiedy wcześniej było tak Dział X < --- > Dział Y, to teraz robi się : Dział X -> Kierownik Dział X Kierownik dział Y -> Dział Y. Dodatkowo Ci kierownicy to zupełnie niekompetentni ludzie i w ostatnim roku 5 projektów to jakiś absurd, na który dział Y gdyby rozmawiał bezpośrednio z działem X nigdy by się nie zdecydowano realizować. Do mojego działu wpadały projekty, których po prostu w żaden sposób nie dało się zrealizować. Gdyby ktoś ze mną lub kolegami porozmawiał to byśmy od razu ucieli, nie da się i koniec. Ale nie, oni przez 3 miesiące to projektowali a ja po 10 minutach od przeczytania projektu spytałem czy mają magiczne zdolności przewidywania przyszłości to wtedy się uda zrealizować. Jeszcze wielkie oburzenie było, że ja tak śmiem mówić. A zapomniałbym zaczęli zatrudniać nowych. Płacąc im więcej niż starym pracownikom. Jak się ludzie zorientowali to niektóre działy wymiotło w 100%, wszyscy starsi rzucili papierami. To co dzieje się w Neonet w centrali to jest przejście z zarządzania godnościowego ( rodzinnego ) znanego w małych firmach do korporacji, rozgryzłem to już po rzuceniu papierami. Będzie to dla firmy Neonet bolesne, ale cóż nie moje zabawki na szcżęście. Większość działów w centrali ma więcej zarządzających niż pracowników ale osoby śledzące wiedzą o tym bo już się to przewija wielokrotnie tutaj. Na ten moment wszyscy są przeciążeni, ale będzie tak pewnie z rok czasu, później zacznie im przeszkadzać korpo i odejdą. Myślę, że w ciągu najbliższego roku jak firma się nie wywali z rowerka to 90% ludzi to będą osoby mające staż w firmie nie większy niż 2-3 lata. Ci co teraz są pracownikami w centrali i byli jakkolwiek decyzyjni i zarzadzali sobą a dodatkowo dobrze im szło bedą zniesmaczeni zmianą i pozbawieniem ich tego co mieli. Każdy będzie miał pośrednika, nadzorcę, który nic nie robi poza tym co większości działów zajmowało może godzinę dziennie. Idzie się w koroporacje i tam trybiki są do wymiany non stop i ciągła rywalizacja. Co tu jeszcze mogę powiedzieć. A o tych kontaktach między działami. Ktoś wpadł na genialny pomysł by takich pośredników zatrudnić, ludzi co mieli zerowe pojęcie o współpracy działów. I jak to się skończyło. Że ja na przykład z jednym kolegą z innemego działu po cichu na czacie omawiamy projekt i oboje wiemy, że to jest nie do zrobienia. Ale czekamy aż cała maszyna ruszy. Rusza i po miesiącu czasem dłużej trafia to do mnie, ja to uwalam, oni jeszcze się tym zajmują pół miesiąca płacząc mi nad uchem a może tak, a może inaczej. Po czym to co ja z kolegą zrobiliśmy w 10 minut tutaj pochłonęło 3 wakaty lepiej płatne niż 10k miesięcznie by nic nie zrobiono. Tylko osoba co nie zdaje sobie z tego sprawy jak wiele osób udaje, że jest potrzebna i udaje, że pracuje może w tej firmie przeżyć bez frustracji. Ja sobie tego nie wyobrażałem i na szczęście bez problemów znalazłem pracę gdzieś indziej. Osoby które tutaj krzyczą, po prostu frustrują się, że nie mają innej opcji. Bo gdyby mieli to by rzucili papierami. Firma jest od teraz przestawiona na czysty zysk. A że przy tym nieroby bedą zarabiać po kilka lub kilkanaście tysięcy zł za niepotrzebne komplikacje to firmę najwidoczniej na to stać. Gdybym był dyrektorem to (usunięte przez administratora) 2/3 z mojego działu, bo są zbędni, a jedyne co umieją to lizać (usunięte przez administratora) swojemu szefowi i obwiniać innych o porażki. Bo odpowiedzialność za błędy w Neonet nie istnieje.

Ekc
@Liczy się zysk

Na tym to wszystko polega. Żeby gonić króliczka i go nie złapać. Przychodzi do firmy na stanowisko X osoba której płacą za wprowadzenie zmian. No to wymyśla ona absurdalne pomysły i realizacja ich trwa i trwa w nieskończoność. Osoba ta dostaje przez wiele miesięcy wynagrodzenie za wymyślanie bzdurnych rzeczy które w ostateczności w żaden sposób nie wpływają na zysk firmy. Tak samo w DSD stanowiska typu "kopi(u)j - wklej". Po co komu DyrECtor który przekleja tabelki i wysyła je do sklepu. Nikt przecież tego nie czyta i nie analizuje. Dodatkowo na prośby tlumaczenia się z wyników nikt nie odpowiada bo po co? DyrECtor udaje że pracuje, reszta udaje że obchodzi ich co ona pisze.

@Liczy się zysk

Projekty które są nie realne lub wręcz szkodliwe DK lub SDK uwalał w 5 minut jak tylko o tym słyszał wprost mówiliśmy że bez sensu . Natomiast kierownictwo jak w jakieś sekcie by bezwarunko wykonywać i że dobry projekt wiec WTF ? Korpo to jeszcze jest na zysk nastawione i pracownik dużo robi ale i zarabia odpowiednio .. tu bardziej przypomina sektę . Mowa tu o postawie osób decyzyjnych . Na teamsach nikt nie miał odwagi powiedzieć prawdy tylko wzajemne oblizywanie rowa . Również pracuję w innej firmie bo to co oferuje sklep za wykonywanie pracy to kpiny . Jednakże martwię się o ludzi i kolegów którzy tam zostali .

Jeszcze jak
@Liczy się zysk

Odnośnie pośredników to sama prawda. Jest cały łańcuszek różnych kierowników, specjalistów i dyrektorów, którzy rzygają swoimi poleceniami na prawo i lewo, by sprawiać wrażenie bycia niezbędnymi dla funkcjonowania firmy. Tylko, jak mówi stare przysłowie, robić nie ma komu. Meanwhile, DK zarabiają najmniej, obowiązków mają najwięcej, a mobberzy w centrali i dyrekcji szczęśliwie udają, że realizują kreślone palcem po mapie i wdrażane cudzymi rękoma projekciki.

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.