NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

PorucznikZagłoba

Tak czytam wpisy i... Jeszcze trochę i dojdziemy do krzywej opłacalności sprzedaży , obniżki można robić do pewnego momentu poniżej pewnego poziomu jest zwyczajnie nie opłacalne robić plany sprzedażowe . To tak samo jak krzywa z podatkami można ciemiężyc do pewnego poziomu ponieważ powyżej już wpływy spadają i zaczyna się kombinatorstwo. Sami stworzyliście system gdzie głównym zarobkiem sprzedawcy jest nie podstawa a prowizja za to co sprzeda , do puki były stawki za punkt dość spore taki system wszystkim się opłacał . Starczyło odpowiednie prowizje przypisać produktom docelowym na których nam zależny by je sprzedać i odpowiednio niższe na tych umarżowionych nisko . I samo się kręci bo człowiek zawsze będzie chciał więcej zarabiać a tu mógł ... Z chwilą gdy tęgie umysły chyba z przemęczenia lub innych dobrodziejstw np muzyka której nie rozumiem , wymyśliły : a) standaryzację produktową b) walkę cenową c) te same promocje d) obniżki na wynagrodzeniu doradców e) inne zapomogi rządowe f) nie trafiony marketing g) wzrost wymagań procenty udziału h) obowiązkowe tabelki 3 razy dziennie i) tłumaczenia z źle odebrany telefon - brak jednego słowa j) tłumaczenia i presja na doradcach h) zamykanie salonów A na dodatek wszystko to okraszone niską podstawą która nic nie zrównuje i brakiem możliwości zarobku a klientów coraz mniej sprzedaż przestała być opłacalna . Teraz opłaca się siedzieć i wydawać towar jak ktoś coś chce więcej to ok jak nie to nie . Mieliście też ponad rok by wykombinować jak obejść zamykanie salonów , zamiast tego zabraliście doradcom wstyd ... niebawem 4 fala na pewno sklepy zamkną i co kolejny miesiąc doradca dostanie minimum albo i mniej , znowu karzecie przychodzić na dyżury za darmo - za dyżur nikt wam nie płaci . Trochę się zastanówcie czego żądacie od ludzi oraz co i ile im za to oferujecie

Partner Biznesowy

Szanowni uczestnicy tego sporu, uporządkujmy fakty. Firma MM Plus, bo to większość z Was w niej pracuje, znacznie obniżyła loty w kwestii szacunku do pracownika najniższego szczebla. Gdybyśmy cofnęli się kilka lat do tyłu, to nagle okazałoby się że, doradca klienta wie, za co ma płacone, że prowizja od rat wyliczana jest wzorem tak prostym jak twierdzenie Pitagorasa, że prowizja za sprzedaż polis ubezpieczeniowych okraszone jest prowizją wyrażoną w procentach. Tak można było pracować i jakoś egzystować. Obecnie niestety tęgie glowy w zarządzie mają inne priorytety, jak zatrudnianie gwiazd o wątpliwej jakości marketingowej do reklam, jeszcze gorzej klasy. Argumentowanie przez RKS faktu, że dorabianie do najniższej krajowej to obecnie popularna praktyka w każdej firmie i my rzekomo się na to zgodziliśmy, tak jak na lekkie przycięcie podstawy o 20% też zahacza o abstrakcje. Ci, którzy zostali w firmie, zrobili to dlatego,bo czeka kredyt do spłacenia za jakiegoś koreańskiego suva, albo po prostu mają blisko do domu. Takie są fakty. Irracjonalne jest modyfikowanie systemu premiowego w taki sposób, aby nikt nic nie wiedział. Klasyfikacja sprzedawców? Zabawne, możesz ryć w ziemi jak turkuć podjadek, żeby wyrwać może 200pln w następnym miesiącu. Miernik efektywności? Konwersja uchwytów do telewizorów? Do tego to mają głowę, ale do minimalnego zaangażowania w to żeby pracownicy z doświadczeniem tu zostali, to już nie Nie dziwmy się, że pracownicy jedzą na sali sprzedaży i doładowują swoje telefony 3 razy dziennie powerbankami Marki viccio na których jest 300% marży. Nikt z szacunkiem nie będzie podchodzil do tak opłacanej pracy. Nikt powazny nie czyta już maili z groźbami karalnymi, bo Ci dzierżawcy służbowych seatów i laptopów sami gubią się w zeznaniach. Za cierpieniem doradców idzie cierpienie klientów,bo uwierzcie mi, sprzedawca ma inne "flow" w rozmowie, jak wie że ma zapewniona minimalna krajową, a inaczej gada, jak jej nie ma. I tak to będzie trwać, stanowisko doradcy klienta zmienia się w stanowisko survivalowca. Byle przyjść, byle przetrwać. I pamiętajcie, każda paczka baterii kodak to wasza cegiełka do rozwoju biznesu. Biznesu, którego jesteśmy ofiarami l, a nie beneficjentami.

Zbigi z zachodu

(usunięte przez administratora) Jesteśmy z Tobą! Mam nadzieję że polecą głowy które trzeba, żeby w końcu oczyścić wierchuszkę. Nie daj się chłopie

Dlaczego informacja jawna, dostępna publicznie na stronie internetowej jest cenzurowana ???? (usunięte przez administratora)

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

A na (usunięte przez administratora) bomba (usunięte przez administratora) czy o co chodzi? Ten sklep już dawno pownien być zamknięty a lepią go to każda polska naprawa "na taśmę" >.< Nie potraficie znaleźć załogi to może nie jest problem w sklepie a wyżej???

Roman
@Gość

Nie no co Ty! To winna sprzedawców że nie chcą za mniej niż minimum pracować. Przecież mamy wspaniały system premiowy dzieki któremu nawet do klienta nie opłaca się podejść. Szkoda zdrowia aby na tym forum pisać. GoWork jest po stronie pracodawcy i usuwa nieprzychylne komentarze. Trzeba znaleźć inny portal który jest obiektywny w obie strony.

Coatch

Kiedyś słynny Raper znany jako Peja "śpiewał" takie zdanie "(...) Szkoda waszej marnej kasy , nie będziecie zarobasy , brak tu profesjonalizmu tym stwierdzeniem was pozbawiam resztek optymizmu" Fragment ten pasuje do obecnej polityki sieci , skupiającej się na maksymalnym cięciu kosztów , szkoda tylko że nie tam gdzie naprawdę są potrzebne. Pokazuje też sposób zarządzania ... Podpowiem : Pracownik niema się bać , czuć presji czy wyjaśniać każdą sprzedaż ... nie na tym polega i system prowizyjny i handel . Pracownik ma chcieć zrobić wynik wtedy zrobi nawet większy niż się oczekuje , a jakże ma chcieć jak obniża mu się cyklicznie możliwość zarobienia pieniędzy , jak musi się zajmować wszystkim do okoła , i wiecznie tłumaczyć się ze swoich decyzji . Ba nie wolno nawet mu nigdzie mówić , ani przyjmować dowodów wdzięczności od klientów za profesjonalna obsługę ... Praca w Handlu jest specyficzna i wymaga samodzielności , zabraliście pracownikom samodzielność , pieniążki a oczekujecie cudów , nie to tak nie działa to nie na systemie prowizyjnym ... Kwestia odpowiedzialności materialnej też jest nieopłacalna dla sprzedawcy ponieważ stosunek odpowiedzialności ciążącej na poszczególnym pracowniku znacząco przewyższa pensję

Brzęczek
@Coatch

Fragment o którym piszesz hmm znam kolejny tego artysty "Repezentuję Biędę" - co pasuje do wynagrodzenia doradców

x

Jeżeli jesteś osoba zdolną poszukującą pracy , masz doświadczenie w handlu , lubisz pracę pełna wyżywań , rozwojową . Zaznasz zagadnienia ze strony Bankowości , Ubezpieczeń , sprzętu IT AGD RTV. Interesuje Cię solidna podstawa oraz ciekawy system prowizyjny stworzony przez profesjonalistów . Cenisz sobie profesjonalizm , zarówno swój jak i przełożonych . Chciałbyś nieustannie się rozwijać i osiągać więcej , jeżeli chciałbyś mieć poczucie dobrze wykonanej pracy i być docenionym za zaangażowanie . To Praca w tej sieci to nie jest miejsce dla Ciebie . Tu jest dokładnie odwrotnie ... i albo ten stan rzeczy zaakceptujesz albo szukaj czego innego . Bo Tego betonu przebić się nie da. PS To mój ostatni wpis na tym forum

Legenda o czwartym regionie

"Nie pytaj co firma może zrobić dla ciebie tylko zapytaj co ty możesz zrobić dla firmy , taka postawa pomoże uniknąć Ci kwasów w przyszłości " - Jeden z Dyrektorów do świeżo przyjętego pracownika

Biedaku

@dasfjhids 1300 premii chyba razem z wszystkimi kumplami z pracy za 2 miesiące, te czasy się już skończyły gdzie było 1800 podstawy i 4K premi… kto troche pracuje lub w tamtych zlotych czasach pracowal ten pamieta , teraz wlasnie biedaki bez ambicji pracuja dalej w neo, a doswiadczeni rozwijaja sie u konkurencji za 4-6k miesiecznie. Dziekuje i nie pozdrawiam

Stary
@Biedaku

Pamiętam. Jak się zatrudniłem za 2 tygodnie pracy dostałem 2200zł. Kolega za CPA, Obrót i GN miał wtedy bez wysiłku 4200zł. Kolega od 2 lat już nie pracuje i chyba już czas i na mnie. Żałuję tylko firmy zmarnowanej nieumiejętnym zarządzaniem...

Cenzura

Cenzura

Dodaj treść Robię zdjęcia swoich wypowiedzi na forum. Nie mam tam żadnych przesłanek niezgodnych z regulaminem na waszej stronie. Jakim prawem pozbawiacie prawdy reszty potencjalnych kandydatów na to aby zapoznać się ze standardami pracy panującymi w sieci Neonet. Proszę się zapoznać ze swoim regulaminem kochany administratorze bo to co robisz to cenzura prewencyjna która jest łamaniem prawa do swobodnej wypowiedzi. Żaden regulamin ani wewnętrzne ustalenia nie mają większej mocy prawnej niż konstytucja. Jeśli brak wam argumentów albo po prostu jesteście tchórzami i nie potraficie odpowiedzieć to zostaje usunięcie komentarza. Dziecinada... Czy nie po to jest ten portal założony? Jaki ma sens prowadzenie go jeśli w zamyśle jest nieobiektywny?twojego wpisu

Maciej

Najbardziej (usunięte przez administratora)jest to że nikt nie walczy o jakieś miliony , super pensje tylko o (usunięte przez administratora)na umowie , oraz adekwatne pieniądze w stosunku do stanowiska i oczekiwań... ach i tak w komentarzach są tacy co mają czelność (usunięte przez administratora)... Od mojego odejścia nic się nie zmieniło i pewnie nie predko zmieni

Maciej

Cześć, jestem byłym pracownikiem tej firmy. Czytam to co się opisuje na tym forum i uważam że moja decyzja o odejściu była dobra. Co do tego forum Po pierwsze są tu kierownicy wypowiadający się w bardzo aroganckim tonie. (usunięte przez administratora)... Powiem tak żadni z was liderzy czy menadżerowie a (usunięte przez administratora), wrocie (usunięte przez administratora) a nie dowodzić zespołem . Tak , każdy salon to zespół ludzi i tylko praca zespołową coś osiągnięcie. Lider nie (usunięte przez administratora) nie robi wyjaśnień tylko wspiera zespół... Postawa reprezentowana przez niektórych to (usunięte przez administratora)czystej formie- dalej nie tłumaczę bo mym fakturę za szkolenie musiał wystawić a wiedzą kosztuje. Podowiem jeszcze ze ludzi się szanuje a nie (usunięte przez administratora) Co do mojego odejścia z firmy to powody głównie finansowe oraz niespołmierny do pensji wzrost wymagań... tak że sensu dalej pracować w tym miejscu nie było. Podobnie uczynili też koledzy. Proponuję zastanowić się bo z tego co się zorientowałem to wiele sklepów(usunięte przez administratora).. szukanie oszczędności tam gdzie ich być niepowinno świadczy tylko o czyjejś niekompetencji . Pozdrawiam serdecznie dziękuję.

Mals

(usunięte przez administratora) Rynek pracy jest wolny nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę ale jeśli są jeszcze kozaki które łamią zakazy konkurencji czy tajemnicy zawodowej... Udajac w pracy że są mega zadowoleni (usunięte przez administratora)

@Mals

Po pierwsze nie oszczerstwa tylko prawdę . Dwa zakaz konkurencji (usunięte przez administratora) ponieważ zgodnie z prawem nalezy się odszkodowanie z ograniczenie w możliwości poszukiwania pracy lub prowadzenia działaności gospodarczej tym czasem po zerwaniu stosunku dostajemy rozwiązanie umowy u uznanie za nieważną . (usunięte przez administratora). sory ale rencista więcej dostaje . To że ludzie chcą normalności chcą godnie zarabiać i pracować uczciwie to wedle ciebie (usunięte przez administratora) W takim razie szykuj się na (usunięte przez administratora)

AdiAdi
@Mals

Po 6 miesiącach neo może mi co najwyżej (usunięte przez administratora). Ty też :)

Youle
@Mals

Nie podpisywaliśmy zgody na (usunięte przez administratora)o tym już tak chętnie nie wspominasz. Za każde zostawanie po godzinach należy się zapłata.... Nie ,podpisywaliśmy żadnego papieru na obniżenie wyplat (usunięte przez administratora) I zamiast szanować ludzi to dajesz przykład(usunięte przez administratora)Czyli nie dziw się jak ci pracownicy numer wiwiną. Traktowanie innych z wyższością zawsze źle się kończy. A zawlniajac ludzi wyświadczyłeś IM przysługę teraz pewnie zaczyna zarabiać. Mam nadzieję że wypowiedzenie(usunięte przez administratora)

Pra

Mija dwa tyg od zgłoszenie ze klima na sklepie nie dziala…. Piszemy do nich kiedy ktoś się zjawi, (usunięte przez administratora). Pot po (usunięte przez administratora) płynie, a my jak te misie lubiące ciepełko… oczywiście jak standard nakazuje długie spodnie i kryte obuwie…. Nam w upały nie maja zamiaru(usunięte przez administratora) ale od nas to oczekują wszystkiego na 150%…. (usunięte przez administratora). Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu

X

Czyli firma może bezkarnie (usunięte przez administratora) pracowników i nie raz (usunięte przez administratora) ale ty nie masz prawa o tym mówić robi się ciekawie ... Zaczęło się(usunięte przez administratora) Może zamiast tego płaćcie lepiej dk i dajcie normalne warunki i realne plany ... To że firmie panuje (usunięte przez administratora)a kariere robisz jak masz plecy to nie jest żadna tajemna wiedza tylko fakty Może jak ma wjechać policja to może szybciej wiedzie (usunięte przez administratora) Tak ciężko przyznać się do błędu ... i zacząć coś robić na lepsze ... to skończą się wpisy negatywne niestety oni wolą robić dalej to samo i zamiast tego (usunięte przez administratora)

Rozumny

Firma zrobiła porządki po sklepach gdzie były nad użycia... teraz zrobią porządki z tymi którzy mają zakazy konkurencji i tajemnice zawodowa a na necie wypisują to o o czym nie mogą mówić .. Ciekawe czy osoby które wypisują tutaj tematy które mają wpisane jako tajemnice zawodowa będą tak mądre jak się ich namierzy Policja a firma zrobi sprawę , już to miało miejsce kilka lat temu teraz będzie identycznie, lepiej się zastanowić co się tutaj pisze badać pracownikiem firmy i vpn nie pomoże

@Rozumny

Ciekawe jak firma zareaguje na (usunięte przez administratora)

Ważniak

Popatrzmy na to z drugiej strony.... Przecież dobrze wiemy jak to wszystko funkcjonuje... Obecnie Rząd w Polsce likwidując podatek dla młodych zachęcił pracodawców do ich zatrudniania... Koszty ponosi Rząd czytaj wszyscy ci którzy płacą pełny podatek... Więc każdy z was który byłby na miejscu właściciela skorzystał by z tej szansy i wymienił załogę No bo czym innym jest sytuacja która w tej chwili ma miejsce... Zwalnia się ktoś po 8, 9,10 latach i co... Zwalnia się ktoś po 3 latach to jeszcze szydere dostanie na do widzenia... Ludzie którzy i tak byli na oparach ciągnąć ten Neonet rzucili kwitami bo po pierwsze mają swoją godność po drugie zostali subtelnie do tego zmuszeni... Neonet nie upadnie tak szybko bez obaw dla tych co tkwią w marazmie... Bo wiele na tym padole chodzi ludzi którym da się (usunięte przez administratora)wszystko to czego nie potrzebuja de facto... Zawsze mnie wkurzały sytuację kiedy kolega bądź koleżanka darli łacha że (usunięte przez administratora)kolesiowi w ratach (usunięte przez administratora)Ale wiadomo taka praca choć i w niej trzeba mieć umiar... Ile razy to miałem suszarkę że gołe zera itp... Szkoda tylko nie tych lat bo było fajnie i jakoś mnie rozwinęły szczególnie pierwsze 5 to była bajka klimat i w ogóle Teraz to... Szkoda ze z fajnej sieci zrobili(usunięte przez administratora)

MrDż

Nagonka na PG, z góry na dół wszyscy pracownicy na wszystkich szczeblach dostają po (usunięte przez administratora) za niespełnienie chorych planów sprzedażowych, a na końcu najbardziej poszkodowani są i tak doradcy.. w niektórych przypadkach nawet ci pracujący po naście lat, zarabiający tyle samo albo nawet mniej niż szczyl który przyjdzie do pracy po ogólniaku.. nie wspominając o nielogicznym, nie mającym absolutnie sensu systemie punktów premiowych, którego w mniejszych marketach nie da się wyrobić za nic, nie zwykłemu i młodszemu doradcy. Nie polecam, nie pozdrawiam

Plan Naprawczy

jedyny w tej firmie plan naprawczy to powinien dostać pan (administrator by usunął)(usunięte przez administratora) oraz (administrator by usunął) (usunięte przez administratora). Nie wy drodzy doradcy bo jak wam płacą a płacą coraz mniej takie mają wyniki ... (usunięte przez administratora) jeżeli nie ma konkretów i nie zmienia się stan konta . Najpierw godnie płaćcie a potem żądajcie a nie na odwrót. Chcecie wyników jak za nimi nic nie idzie realnego(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.