NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Iker Casillas

No i proszę, dać DK godziwą podstawę, a przynajmniej taką, żeby wstydu nie było jak ktoś zapyta i nagle cicho na Goworku :) DK powinni być obecnie co najmniej zadowoleni. Jeśli ktoś tu będzie marudził obecnie, że mało zarabia, to najwidoczniej się nie stara, albo nie umie w sprzedaż. A jeśli będzie narzekał na jakieś "stresy", czy "presje wyników", to niech zostanie raptem ZKS'em, wówczas chociaż dowie się co to znaczy presja wyników i stres ;) DK to mają luz o którym nie mają pojęcia, mogą przesiedzieć pół zmiany na magazynie, wybierać sobie do którego klienta podejść a do którego nie i snuć się kilka godzin dziennie pozorując wykonywanie swoich obowiązków a gdy raz czy dwa usłyszą, że muszą zrobić wszystko aby sprzedać produkt X, czy poprawić składkę to myślą, że (usunięte przez administratora)stres ich wykończy.. Pozdrawiam Serdecznie!

Messi

Syn pracował w Neonet , place najnizsze(usunięte przez administratora)

Honorata
@Messi

A czy są jakieś bonusy za wysoką sprzedaż ? Czy nie warto się starać ?

Rekin
@Honorata

Za staranie nie dostaje się pieniędzy. Przyzwoitą wypłatę da się dostać tylko i wyłącznie jeśli robisz bardzo dobre wyniki - tj. średnio 20k punktów co miesiąc.

Wybitny koleś
@Messi

(usunięte przez administratora) premia do zdzierżenia, jeśli jesteś przyzwoitym sprzedawcą.

twojakobieta

Mam pytanie: dlaczego jest taka rotacja w biurze / marketing?

Starszy doradca klienta.

Presja na sprzedaż potężna, ale jak ogarniasz temat, to razem w wykonanymi usługami zarobisz od 3500-5500 zł. na rękę. A w grudniu temat zakręci się nawet pod 7 tysięcy na rękę.

Jaco
@Starszy doradca klienta.

Ja jak się zepnę to zarobię i 9000 z tym że na 4 miesiące.

Godny i sprawiedliwy
@Jaco

(usunięte przez administratora)nie ma teraz tam zarobków 7 tysięcy, Takie wyniki to były kilka lat temu(usunięte przez administratora)

Leon
@Starszy doradca klienta.

W 3500 jestem w stanie uwierzyć. Z 5500 - (usunięte przez administratora)Chyba, że jesteś kierownikiem dobrego sklepu, to OK.

JEDENzWIELU
@Starszy doradca klienta.

ZKS w grudniu zarobił 2800. Plany wyżyłowane, traffic dużo mniejszy, klient mniej zdecydowany. To co się teraz wyprawia to horror. Starszy doradca robiący w grudniu 22k miał 4200. O czymś to świadczy, o tym, że system premiowy spadł na (usunięte przez administratora) Nie wiem jak inni pracownicy ale u mnie 3/4 szuka od dłuższego czasu innej pracy. Tutaj dobre lata już się skończyły. Poza tym natłok obowiązków do pensji się wgl nie pokrywa.

Bodzio
@Jaco

Teraz sie zarabia 2300- 3000 netto i praca po 10 godzin

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

kandydat

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku juniora, a ile na stanowisku specjalisty od marketingu?

Całle dwa miesiace praca po 13 godzin dziennie,od 8.00-21.00.wypłata 2.600 brutto ,a gdzie nadgodziny? Po zwolnieniu sie walka o kazdy grosz z wypłaty,maja cie za nic,sprawa nadaje sie do PIP-U Obiecanki a rzeczywistos inna.Kierownictwo nastawione na najwiekszy zysk ,kosztem pracownika O DALSZYM KSZTAŁCENIU ZAPOMNIJ,odzywki w formie: albo praca ,albo nauka,zadnych udogodnien w tej kwesti.Jednym słowem pracodawca bazujacy na zysku ,zycie pracownika ich nie interesuje,masz robic ,a najlepiej nie pytac o zarobek Nie polecam pracy w NEONET ,bo mozna sie bardzo zrazic na samym poczatku karirery zawodowej

Obcy
@były pracownik

Po pierwsze to nie możesz pracować więcej niż 12 godzin. Masz normę miesięczna w której musisz się zmieścić z godzinami, a jak kierownik się nie wyrabia to są jeszcze osoby nad nim. Po 2 nauka zależy od kierownika choć nie weźmiesz całej załogi studiującej ale jednak czy dwie osoby nie ma problemu. A powiedz który pracodawcą w handlu nie jest nastawiony na zysk?

Mo

Bo takie są fakty

@Obcy

Chyba nie wiesz co piszesz. Musisz być przed 9 w klepie, żeby otworzyć, o 21 zamykasz, wysyłasz raporty itp. więc też nie wyjdziesz o czasie, czasem da radę wyjść o 2115, czasem 2130. Jak robisz 5 dwunastek pod rząd, to robi to różnicę.

Kiero
@były pracownik

Przecież teraz podnieśli podstawy na 3200 to jak możesz zarobić 2600???

Szczerze
@Kiero

Niewprowadzaj w błąd! Nie 3200zl tylko 3010zl! I wcale nie podnieśli podstaw tylko dali minimum ustawowe to nie jest zadna podwyżka! Poza tym kolega wyzej pisze o kwocie 2600netto faktycznej jaka zarobił, a Ty o kwocie brutto!!!

Niepolecam
@Szczerze

Ale nikt nie wziął pod uwagę że zabrali premie dopełniające , więc nie wiem z czego się cieszyć że dali nam ustawawą podstawę i zabrali dopełnienie czy z czego....????

PREMIA
@Niepolecam

Premia dopełniała ci do najniższej więc wychodzi na jedno i to samo teraz przynajmniej każdy ma najnizszą

Podwyżki od stycznia

Co myślicie o planowanych styczniowych podwyżkach? Wg. mnie różnica na poziomie 90zł brutto między DK, a SDK to śmiech na sali. W takiej sytuacji nie widzę sensu, aby DK starał się o awans, bo dostaje praktycznie identyczne pieniądze podane na tacy. Centralo, wydaję mi się, że jest to cios dla wszystkich Starszych Doradców.

F....
@Podwyżki od stycznia

Nowy ład... Już się nie wywiną ale inflacja teraz 11,3% więc i tak mniej zarobisz. Składka zdrowotna wzrośnie, zarobisz mniej...

Czy obiło Wam się i uszy, że firma dzieli pracowników na tzw 'pracownik robotniczy' czy też 'pracownik umysłowy'. Takie wieści z centrali wychodzą.

podwarszawski sklep

Chciałem Was zapytyć jak w Waszych sklepach podchodzi się do ZSów, Expressów i OZG. Jak się tym dzielicie? Macie jakiś wypracowany system? Z góry dziękuję za odpowiedź.

wyścig

Kto pierwszy ten lepszy

wielkopolski sklep
@podwarszawski sklep

Zasada kto pierwszy ten lepszy, potwierdzaniem zamówień zajmuje się każdy a w momencie kiedy klient zjawi się w sklepie kasuje go ta osoba która zaczęła go obsługiwać, jeśli chodzi ewentualnie o ozg towarów z expo które trzeba spakować etc, to osoba która zajmie się całością(spakowaniem,kontaktem z klientem etc) bierze tą transakcję :)

Ona
@wyścig

Kto ma największą składkę polis w poprzednim tyg te dwie osoby mają ZS

Czy znane są Wam pojęcia 'pracownik robotniczy czy też' pracownik umysłowy '. Czyżby góra dzieliła nas na lepszych i gorszych?

zasmucony321

Firma mocno trzyma się zasady - "na Twoje miejsce zawsze znajdzie się inny człowiek - po co dopłacać", widać to po pracownikach, że są zwyczajnie zmęczeni i zdemotywowani i tak jest na każdym szczeblu. Neonet idealnie wpisuję się w stereotyp "polskiej firmy" doskonale - pracuj ciężko, dostawaj pensję poniżej oczekiwań - nie narzekaj bo w końcu masz pracę. Brak transparentności, podejścia do ludzi a przede wszystkim szacunku.

AO_OA
@zasmucony321

U mnie kiedyś etatyzacja była na 12 DK, obecnie jest 7. Praca po 10 godzin dziennie, brak siły, zmęczenie, cały czas nacisk na nadgodziny, bo po co zatrudniać, by pracownicy przychodzili wypoczęci, skoro nowy pracownik = wzrost planów. Lepiej niech chodzą po sklepie jak zombie i robili po 30-40h nadgodzin. Dodatkowo od kilku dobrych lat, żadnego szkolenia, tyle co wyczytasz i dowiesz się od przedstawiciela.

Arrek

Mam propozycje pracy w jednym ze sklepów NEONET. Jak NEONET widzi kandydatów studentów? Jest to dla NEONET problem? Jest możliwość otrzymania dni wolnych na naukę? Chcę pracować i chcę studiować. Są wśród was studenci? Jak to u was wygląda? Proszę o rzetelne opinie :)

Leon

Wesołych Świąt. Trzymajcie się.

Cywilka

Nie rozumiem lamentu na tym forum Ja oceniam Neo bardzo pozytywnie Wypłata na czas. Praca z ludźmi dach nad głową Jeżeli chodzi o dostawy to chłopaki zasuwają jak motorki ja za to roznoszę czajniki i pendrivy czy inne... Przejrzysty podział ról... A że czasem nie zarobi się za wiele to przecież handel więc spoko Raz gorzej raz lepiej... To że RKS pokrzyczy to przecież twój przełożony więc nie rozumiem problemu... Ja Neonet bardzo cenie bardzo...(usunięte przez administratora)

Bardziej rozumny
@Cywilka

Może ty w ogóle nic nie rozumiesz!

Śmieszna sprawa ogólnie

32k to znaczy 32 tysiące pkt, czy jak?

Jack Harper

Jeśli zastanawiasz się nad praca tutaj lub w tej branży to postaram się uchylić rąbka tajemnicy po wielu latach pracy.Po pierwsze nie jest to typowa praca typu wystaw towar,zrób cenę,podoradzaj klientowi i nabij w systemie.Praca ta w większości kładzie nacisk na realizację planów więc sama tzw "goła"sprzedaż to szybka droga do tłumaczenia się kierownictwu oraz do zwolnienia,a musisz sprzedawać wybrany towar,gwarancję,ubezpieczenia,leasing,raty,Project McDonald,PS czy Hity.Po drugie poza samą sprzedażą jest mnóstwo rzeczy niezwiązanych z handlem które trzeba wykonywać, przyjmowanie towaru,układanie na magazynie,sprzątanie magazynu czy kibli, odśnieżanie,dodatkowo jeśli opiekujesz się jakimś działem to dbanie o czystość na nim,ceny,fiszki,aktualne promocje,wyspy,kosze,pryzmy itd. Po trzecie jeśli już uda się tobie ogarnąć to wszystko co w napisałem w punkcie 1 i 2 to zostaje tobie "walka" o klienta z innymi doradcami którzy też chcą zarobić co jest zrozumiałe. Po czwarte zarobki,na start masz zapewnione 3000 brutto,jeśli chodzi o system prowizyjny to uwarunkowany jest od wielu czynników np tego czy sklep wyrobi założony cel miesięczny lub sprzeda określoną ilość "starego" towaru,bo np. przy braku realizacji od premii odejmowane są odpowiednie kwoty np -15%. Podsumowując: Sporo pracy 10-12 godz dziennie,dużo chodzenia,ciągła presja sprzedażowa oraz walka o klienta,dużo nauki o towarze oraz systemach sprzedażowych a to wszystko za min krajową i tak naprawdę wielką niewiadomą jeśli chodzi o premię.ALE!! jeśli niestraszne tobie wymienione rzeczy oraz masz w sobie mnóstwo samozaparcia i energii (nie do siedzenia przy telefonie) to uwierz wypłata miesięczna na poziomie 4 tyś i więcej nie stanowi problemu.

Byly
@Jack Harper

Wszystko się zgadza tylko z kasą trochę przedsdzileś!

SDK

Jeśli jesteś zatrudniony w ramach umowy o pracę u tego samego pracodawcy, to składki muszą być odprowadzane

Vortez

Cześć, aktualnie pracuję w pewnej innej firmie w sektorze handlu i zarabiam 3800 brutto. Na rozmowie kwalifikacyjnej w Neonecie wspominano mi coś o 2600 zł brutto i premii. Czy jestem w stanie tak „bez napinki” osiągać tam tyle ile zarabiam aktualnie, czy jednak o takich kwotach mogę jedynie pomarzyć? I najważniejsze - jakim cudem oni w ogóle przy umowie o pracę na pełen etat mogą oferować 2600 brutto? Przecież to poniżej najniższej krajowej. Chciałem przejść do Neonetu, ale teraz mam poważne wątpliwości i chętnie poznam wasze opinie jak to faktycznie wygląda z tymi zarobkami, ale tak bardzo szczegółowo. Pozdrawiam.

Kiero Maniero
@Vortez

zależy w dużej mierze jaką masz załogę, jeżeli nie jest was za dużo i pomagacie sobie przy transakcjach to zrobienie 3800 brutto nie powinno być dużym problemem kwestia postarania się głównie w sektorze sprzedaży ubezpieczeń sprzętu zależnie od miesiąca idzie spokojnie wyciągać koło 4500 brutto +dodatkowo ewentualna kasa za nadgodziny/usługi instalacyjne. Co do kwoty na umowie jest jak jest póki masz gwarantowane dopalenie do najniższej przez pierwsze 3 miechy zawsze minimum tą najniższą wyciągniesz po tym czasie dopiero można fajnie zarobić :) Pozdrawiam

Nie
@Kiero Maniero

Obietnice gór ze złota były . Nie wiem czemu nie są publikowane inne komentarze . Ale uczciwie ostrzegam . Odpowiedzialność materialną, czyli zabiorą za byle co nawet jak nie twoja wina. Jeżeli dobrze nagadujesz ludzi na procentowe raty , leasing i ubezpieczenia to coś wpadnie , ale jest to niewielki procent w stosunku do wkładu pracy. Ponadto praca pod presią i mus tłumaczeń o wszystko . Co do dopełnienia jest i dwie kwestie 1 bardziej opłaca się nierobić nic bo premią dobijasz do minimum czyli pół miesiąca robisz za darmo . 2 poczekaj jak coś się zepsuję np sklep tymczasowo zamkną to zobaczysz jak cię podlicza . Mam nadzieję że tego nie ocenzurują

@Vortez

Nie polecam. Za brak sprzedaży ODKAMIENIACZA do wszystkiego nawet do telefonu- gadka dlaczego tego nie zrobiłeś. Za brak sprzedaży gn lub pg (które pracownikom daje 3,30zł za każdy gn o wartości 100 zł)- gadka dlaczego tego nie zrobiłeś. Premie się wyrabia dzięki sprzedaży cpa, ps-ów i w mniejszym stopniu tych śmiesznych gwarancji. Musisz wygłaszać litanie na temat tego, jak ważna jest dodatkowa ochrona do młynka do przypraw, bo przecież klienci są biedni i głupi, więc gdy im się zepsuje na pewno nie kupią nowego. Hipokryzja na poziomie mistrzowskim z ratami 0%, firma reklamuje je gdzie tylko można, a pracownik nawet nie może wziąć nic na raty 0, bo pogadanka dlaczego 0 dla pracownika sklepu. Wymieniać można dalej

GWARANCJA XD
@Śmieszna sprawa ogólnie

Jak sprzedajesz same gwarancje za 29 ziko to się niema co dziwić że nie zarabiasz na gnach

@GWARANCJA XD

Nie ma* to po pierwsze. Po drugie za każdy gn o wartości 100 zł doradca dostaje 3,30 brutto, to nie są gwarancje za 29 zł ;). Chyba trafiliśmy na osobę wielbiącą kulejący system premiowy oraz brak jakiegokolwiek wsparcia i doceniania pracowników. (usunięte przez administratora)A może myśli Pan, że gwarancje i ODKAMIENIACZE są kluczem do dobrej wypłaty. Nie polecam nikomu tego miejsca. Przykładów beznadziejnego traktowania sprzedawców przez tę sieć można wymieniać w nieskończoność. Pamiętajcie, ODKAMIENIACZE kluczem do lepszego życia.

Kamil
@Vortez

Jak robisz w Meksie i cię cisną żebyś (usunięte przez administratora)ludzi robił to rzeczywiście zarobisz te 3800 brutto. A w Neonet można spokojnie nawet 4000 i więcej brutto zarobić a atmosfera jest o wiele lepsza niż w Media Expert

Nie
@Kamil

Nie ściemniaj . Ludzie z Neo odchodzą bo nie zarabiają i wywierana jest presja , tłumaczenia o wszystko. Ja też odszedłem bo nie mogłem pozwolić sobie na zadłużanie się z miesiąca na miesiąc . Taki mądry to powiedz głośno ile sprzedawca ma podstawy I jak jest liczona premia, o odpowiedzialności materialne i cięciom za PŚ I inne rzeczy nie wspomnę. Proszę pisać prawdę na tym forum .

Witam. Byłem na rozmowie w sprawie pracy w neonet Rumia . Może jest ktoś kto tam pracował i się wypowie ? Bardzo zaciekawiło mnie to ze proponują 2600 zł brutto i dopiero jak nie wyrobisz premi to firma Ci podciągnie do 2800 ? No bylem w szoku. No i na rozmowie nikt mi nie mówił o odpowiedzialności pieniężnej na towar . To jak jest ?

Rahmel
@Zainteresowany

O , wielu rzeczach Ci nie powiedzieli ... albo powiedzieli tak ,że to wina tych co odeszli , mogłeś usłyszeć coś w stylu bo siedzieli na ratalnym i planów nie robili ....

WINCYJ

Wincyj Odkamieniaczy, Wincyyyyyj, do czajników marki V szklay, (usunięte przez administratora)dajcie chociaż normalne punkty za te szaszetki jak tam nam każecie je sprzedawać. Powiedzmy 10 za sztukę i zobaczycie, jak sprzedaż idzie do nieba.

@WINCYJ

nam to każą 3 razy dziennie raporty pisać do rksa a propos odkamieniaczy, nawet do telewiora odkamieniacz sprzedałem, to się nazywa komplementarka.

Na blachach ZSy
@podwarszawski sklep

U nas RKS każe uzupełniać tabelki sprzedanych w ciągu dnia odkamieniaczy, kabli HDMI, procentów CPA i innych pierdów. Marnujemy przez to SWÓJ CZAS I PIENIĄDZE, które uciekają nam przez wypełnianie tabelek, za które nie mamy płacone, a na sklepie są klienci. Czy w waszych mikroregionach RKSi tez każą wam wypełniać tabelki?

też podwarszawski sklep
@podwarszawski sklep

My oczywiście też mamy ciśnienie na odkamimeniacze za 5,99, więc mieliśmy przy kasie żeby nie zapomnieć. Wpda rks i mówi tu będzie słowo, które administrator by usunął, odkamieniacze mają być pod kasą. Przecież to jest chore. Ostatno przyszedł k,lient z reklamacją, nieco nerwowy, bo przyniósł sprzęt bez pudełka. Konien końców reklamację przyjąłem, klient się udobruchał i jeszcze wział pięć odkamieniaczy. Lucky me :-)

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.