NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Teddy

(usunięte przez administratora) Najgorsze co może być to te cenówki. Codziennie trzeba zmieniać po 200-300 cen papierowych. Przynajmniej raz w tygodniu zdarzy się ich 600-700. Marnuje się strasznie dużo papieru na to. Druga sprawa. Dzięki temu że jestem facetem, miałem ten zaszczyt targać lodówki i pralki ważące 70-80kg przynajmniej, bo różne gabaryty dają różną wagę. Mało razy zdarzyło mi się że ktoś mi pomógł i robiłem to dosłownie sam. W sumie po jakimś czasie wydawało mi się że jestem odsuwany od sprzedaży i klientów na rzecz porządków na magazynie, przyjmowania dostaw, bindowania towaru i robieniu jeszcze wielu innych rzeczy, które nie przyniosą mi zysków. No bo prowizja przecież tylko od sprzedaży. Nikt ci nie da nawet złamanej złotówki w ramach premii za to ze ogarnales sam magazyn i w sumie dbałeś o porządek na nim. Brakowało tu po prostu magazyniera, firma niestety nie przewiduje takiego etatu. Od noszenia tych pralek i lodówek jedynie to miałem to ból pleców, brudne ubrania i spocone ciało co skutkowało tym że Wychodząc do jakiegokolwiek klienta, jeśli już się dopchałem śmierdzielem i wyglądałem jakbym wygrzebał się ze śmietnika. Trzecia sprawa to godziny pracy które w sumie są słabe bo pracuje się od 9-19 czyli po 10h dziennie. Często jest tak ze trzeba czekać jeszcze jakieś dodatkowe 15-20 minut po zamknięciu sklepu. Soboty odkąd tu pracuje to chyba nigdy nie miałem wolnej chociaż wiele razy o nią prosiłem. Nie wspomnę już o niedzielach handlowych w które pracuje się 7h. Raczej oceniłbym to jako prace przelotna, jeśli ktoś naprawdę nie ma wyjścia. (usunięte przez administratora)

Marian
@Teddy

Praca w sklepie to nie tylko sprzedaż ale wszystkie prace dodatkowe- dostawy, cenówki , ekspozycja , sprzątanie itd Niestety.... Trzeba też sklep przygotować do otwarcia i zamknąć , a to trwa. Szkoda że masz takie podejście

Klientka

Poziom obsługi w sieci Neonet przez ostatni rok to jakaś kpina Nie odbierają telefonów a jak już odbiorą po 10 próbach to z jakimiś pretensjami że mogę do sklepu podejść itp Kolejną kwestią jest to że wiedza jaką posiadają sprzedawcy jest żadna...żeby sprzedawca nie wiedział gdzie jest zamrażarka w lodówce typu side... Szkoda że taki zjazd w tej firmie a naprawdę miałam super skojarzenia z tą siecią ale teraz to strach coś się spytać bo oczy robią jak bym miała 3 głowy... Porażka

@Klientka

To forum dla pracowników a nie dla klientów.

Kierownik
@Klientka

(usunięte przez administratora)a tak na marginesie to dobrze że klienci pisza swoje opinie niech góra wie jaki ma bajzel i co robi z klientami

@Kierownik

(usunięte przez administratora) tak samo jak nas, pracowników.

Agnieszka

Ano jeśli tak jest to możesz to tutaj skrupulatnie opisać, może ktoś z nich zwróci na to szczególną uwagę? Myślicie, że to forum przeglądają?

Izabela

Neonet Kutno. Brak rzetelnej informacji. Prosiłam o konfigurację drukarki, to mnie wyśmiano. Musiałam skorzystać z usługi innej firmy, co naraziło mnie na dodatkowe koszty. Nie polecam. Obsługa nie miła, nie kompetentna, a do tego nie uczciwa

Izabela przestań
@Izabela

"Co naraziło mnie na dodatkowe koszty"... No tak, bo pracownik zrobi to pani za darmo. Bo przecież Pani się należy, bo kupuje drukarkę za 299zł lub 449zł. Tak czy siak musiałaby Pani za to zapłacić, ponieważ pracownik wykonuję usługę, która jest płatna... Pozdrawiam Pani Izabelo

Olek
@Izabela

No pewnie bo najlepiej żeby ludzie wszystko za darmo robili bo tak chcesz,(usunięte przez administratora)

Justyna
@Olek

Nie rozumiem, to nie ma u was takich opcji? Przecież to fajna sprawa jeszcze pomóc komuś, to przecież nie naprawa a konfiguracja tylko.

Janek
@Justyna

Tylko konfiguracja drukarki wymaga komputera laptopa klienta miejsca i czasu. Po za tym usługa kosztuje niemała sprawa. Do pracy przychodź się zarabiać, biznes prowadzi się by zarabiać.

NeoCovid
@Izabela

A jak kupi pani opony do auta,to na warsztacie wymieniają i wyważają je za darmo ?? Zawsze tak odpowiadam krnąbrnym klientom

Norbert
@Justyna

To ja wytłumaczę. Każda usługa czy to konfiguracja telefonu , nawigacji czy też drukarki musi być poprzedzona dokumentem wykonania usługi. Załóżmy że z grzeczności konfigurujemy komuś drukarkę i całkiem przez przypadek uszkadzamy ją to naturalnie klient zażąda nowej a ja będę musiał zapłacić z własnej kieszeni z tego powodu że nie wykonano usługi na dokumencie która ubezpiecza pracownika od takich sytuacji. Poza tym takich ludzi proszących aby zrobić to i tamto czy w telefonie czy w laptopie jest wiele. Każdy by chciał za darmo a my nie jesteśmy ludzmi pracującymi za darmo. Pozdrawiam

Noah
@Justyna

W dzisiejszych czasach wszystkie dodatkowe usługi - konfiguracja, recovery czy naklejenie folii na ekran telefonu - są płatne!

MDK w neonet

Ponoć można zarobić na wykonywaniu usług konfiguracji czy instalacji w sklepie. Macie jakieś doświadczenia? Jest ktoś kto przeskoli z ich wykonywania, no przyjedzie na sklep i pokaże?

sdk :)
@MDK w neonet

Można, napisz do swojego RKU i po podpisaniu odpowiednich dokumentów możesz rozpocząć ich wykonywanie, jak potrzebujesz szkolenia to także twoj RKU przyjedzie i je przeprowadzi, kwestia dogadania tego wpierw z kierownikiem. fajnie pieniązki idzie z tego wyciągąć także jak masz możliwość i chcesz to robić to polecam

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Mediator

Pani Jolu, wielka szkoda, że ekspres uległ awarii, jednak tak się czasem dzieje. Nie jest to wina pracownika sklepu, tylko prawdopodobnie wadliwego egzemplarza, albo i niewłaściwego użytkowania, za mało szczegółów o samym problemie, aby się rozpisywać. (usunięte przez administratora)Przypomnę pani ścieżkę postępowania: w chwili awarii sprzętu reklamację można złożyć albo w najbliższym sklepie (często tam gdzie się sprzęt kupiło), albo jeśli się ma możliwość spakowania sprzętu, bezpośrednio na infolinii producenta Delonghi/Philips/Krups etc. Gdzie producent zamawia kuriera po odbiór sprzętu od klienta a ten wysyłany i odsyłany do i z serwisu jest za darmo. Jedyny przypadek, który może przysporzył Pani problemów to sytuacja, gdzie klient dokonał zakupu online kurierem do domu a próbuje reklamować go w sklepie stacjonarnym. Sklep stacjonarny nie przyjmuje reklamacji sklepu online. Ludzie nie rozumieją często, że krzyki, wrzaski i obrzucanie pracowników wyzwiskami podczas zgłaszania reklamacji jest sporym błędem, później się dziwią, że reklamacja zamiast tygodnia, trwa ponad miesiąc.

@Mediator

j(usunięte przez administratora)y

witam. Najpierw troche pozytywow i opinii neutralnych. Pozytywy: pod dachem, praca raczej spokojna, pensja choc mala to stala i na czas Neutralne: duzo towaru malo miejsca, social raczej kiepski ale jest, godziny pracy. Negatywy: chore wymagania ciagle kontrole i stres nimi spowodowany (rowniez kary finansowe za tajemniczego klienta) wiecej 5cio 10cio minutowych szkolen z masa informacji niz jestes w stanie przerobic(usunięte przez administratora)

Jolanta

Zamówiłam lodówkę w Bieber,towar zgodnie z umową miał być dostarczony 20.07.22, wzięłam urlop i czekam,godz 16.30 nie otrzymałam lodówki, więc zadzwoniłam,okazało się że firma Schenker przesunęła samowolnie termin o 2dni,nawet nikt z Neonet nie raczył zadzwonić że lodówkę otrzymam dwa dni później,na dworzu temperatura ponad 30 stopni,a ja bez lodówki,(usunięte przez administratora)

Używaj rozumu
@Jolanta

Pomyliła Pani wątki.... jak sama Pani stwierdziła to firma Schenker samowolnie przesunęła termin dostarczenia przesyłki, wiec co ma firma NEONET do firmy kurierskiej Schenker. Neonet zlecił firmie kurierskiej (firmie zewnętrznej) dostarczenia przesyłki i to firma kurierska nie wywiązała się z terminu.Podejrzewam nawet, że firma NEONET nie miała wiedzy na ten temat o przesunięciu przesyłki i dodatkowo takich przesyłek podejrzewam mają setki jeżeli nie tysiące każdego dnia..... Zatem proszę swoje żale i pretensje wylewać na firme Schenker a nie pisać głupoty w internecie.

Natasza

Obsługa bardzo życzliwa. Pan sprzedawca w Lesznie obsłużył mnie szybko, profesjonalnie i sympatycznie. Jestem bardzo zadowolona z obsługi w Lesznie, jak zawsze.

Aneta
@Natasza

No to super. Dzięki wielkie za polecenie. A jaki produkty polecasz?

Małgorzata

Ostre słowo. A możesz je przełożyć na konkretną kwotę? Ile taki sprzedawca zarabia?

Jacek
@Małgorzata

Plan jest nierealny na sklep. Aby zarobić 4 tyś. to musisz zrobić co najmniej 50% planu całego sklepu. Mnożniki 1-2. (usunięte przez administratora) Teraz wypłata to nieporozumienie.

Sprzedawca
@Jacek

Przecież teraz poobniżali plany + podwyżki podstaw wiec 4 tys jest to realna kwota zarobku

M_M

Firma w tym roku wyrównała zaniżane pensje do poziomu ustawowej minimalnej, przy czym jak ktoś miał 2250 czy 2450 to nagle dostał ponad 700 czy 500 złotych więcej do podstawy. Czy umie sprzedawać, czy nie, czy pracuje tu rok czy miesiąc ma 3010zł podstawy. Będąc na stanowisku ZKS/SDK otrzymało się podwyżkę podstawy +300zł. Czy to ma sens? Podnosi się kasę każdemu, ale tym najbardziej zasłużonym, bo przecież tak trzeba napisać o stanowisku ZKS czy SDK podnosi się najmniej. Potem słyszymy, że firma podnosi podstawy, bo chce zatrzymać najlepszych DK xd Tak naprawdę robi dobrze jedynie największym opierdzielaczom, którzy dostają 3k za to, że przychodzą na 168h co miesiąc nic więcej. Co gorsza podwyżki podstaw odbiły się na systemie premiowym, który jest po prostu słabszy. Zatem spłaszcza się wynagrodzenie, dobry sprzedawca zarabia niewiele więcej od "plażowców", którzy snują się po sklepie i unikają klientów, którzy chcą kupić coś więcej niż 1 rzecz. Oprócz DK, którzy narzekają na ilość cen i ciśnienie na odkamieniacze, są jeszcze tacy, którym zależy, ale przez taki system karcący za sprzedaż a nagradzający po prostu za samą obecność.. w sumie co raz mniej. Zarobić 4000 netto jest jak zarabianie 15k gdzie indziej, czyli 1-5% DK jest w stanie to 4k zarobić.

Obiektywnie

Obiektywnie patrząc na pracę w Neo Ja pracowałem w tej sieci przez 8 lat Pierwsza ekipa dyrektor RKS super wyczuwalne było ich zaangażowanie w doradcę Nie będę pisał jaki to byłem super z ratami pkt itd. bo każdy się stara i w jakimś sensie wykręca dobre wyniki ale naprawdę wyrabiałem plany za 2 i dlaczego odszedłem??? Ano dlatego że sprzedając więcej zarabiałem mniej a że nie lubię siedzieć na (usunięte przez administratora) Po drugie firma jak tylko widział że ktoś zarabia to zaraz znalazła narzędzia do tego żeby ukrócić eldorado Po trzecie przestałem być doradcą z powodu obowiązków jakie miałem. Nie mam nic przeciw zatrudnianiu młodych ale warto by było najpierw porządnie ich przeszkolić i sprawdzać co mają w CV bo naprawdę potrafią uprzykrzyć życie swoim gówniarstwem Jednym zdaniem brak empatii od RKS napływ nowych obowiązków plus mizerna kasa naprawdę mizerna 3000 na rękę w handlu w XXI w to paranoja moim zdaniem Ostanio robiłem zakupy albo inaczej chciałem zrobić zakupy w moim mieście po wejściu do sklepu myślałem że jest zamknięty podszedł do mnie chłopiec ze śpiochami w oczach i widocznym zniechęceniem chciałem kupić parę rzeczy pralkę zmywarkę lodówkę piekarnik płytę okap Po dojściu do tematu zmywarki nie chciałem chłopcu zawracać gitary i wyszedłem ze sklepu z pewną rodzaju satysfakcją wiecie oco chodzi żal patrzeć ale sama firma z kocurami handlu na czele do tego doprowadziła...

Patrycja

Jako już była pracownica jako DK po 3 latach przepracowanych w neonecie mogę się wypowiedzieć że firma bardzo oszczędza I nie docenia swoich pracowników. Pracujesz od rana do wieczora kilka dni pod rząd łącznie z weekendami. Kiedyś spokojnie można było dobrze zarobić przy takiej samej sprzedaży jak teraz ale od jakiegoś czasu zarobki nie są adekwatne do włożonej pracy. Tłumaczenie z każdej sprzedaży do której nie wcisnęło się klientowi wszystkiego czego firma chce bo ,,przecież musi wziąć wszystko". Plany nierealne do zrobienia tym bardziej jak 3/4 załogi jest nowa ale nikt z góry nie zrozumie że jak nowa załoga jest (którą rzecz jasna trzeba nauczyć wszystkiego od podstaw) to plan wypadałoby zmniejszyć adekwatnie do możliwości. Zarobić można głównie tylko na ratach (usunięte przez administratora)Neonet nie docenia pracowników, którzy pracują już dłuższy czas i przynoszą duże zyski dla spółki, woli zatrudnić nowego pracownika, który nie będzie "pyskował " A będzie robił to co karzą. Nie polecam pracy w Neonet. Miło wspominam jedynie cała ekipę na czele z super kierowniczka.

B.

Praca dla studentów, młodocianych mieszkających z rodzicami, można zarobić najniższa krajową a można i 4tyś na rękę. Wspominam miło z uwagi na współpracowników, kierowniczka spoko, jak masz smykałkę do sprzedaży to fajna praca tylko jak klientów brak na sklepie to goła podstawa będzie, nieprzewidywalne zarobki.

NEONET S.A. poszukuje osoby na stanowisko Doradca Klienta. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Jeśli chodzi o premię, to można zrobić premi więcej niż jest podstawy

PREMIA XD
@Gość

"SZŁO" zrobić, ale to zamierzchłe czasy które skończyły się z 2 lata temu, obecnie zrobienie ponad 3'ki premii nawet w dobrze prosperującym salonie jest praktycznie niemożliwe, chyba żeby na sklepie pracował tylko 1 DK

Łukasz
@PREMIA XD

To ile teraz tej premii da się wyciągnąć? Swoją drogą trójka to fajna kwota, do tego podstawa koło dwójki to razem dało się piątkę na miesiąc mieć?

PREMIA XD
@Łukasz

Dało się, obecnie 5ka co najwyżej przy doliczeniu co najmniej 20 nadgodzin i po rozliczeniu usług instalacyjnych, bez tego obecnie więcej niż 3-3,5k się nie zarobi takie są realia

@PREMIA XD

4 lata temu premia 3 tysiące do wypłaty nikogo nie dziwiła. Teraz to jest nierealne. Teraz robi się głównie za podstawę. Podwyżkę dali nam z naszej premii czyli zapłacili nam naszymi pieniędzmi. Bardzo nieuczciwe zachowanie. Klient zyskuje na bonach a ty masz za sprzedaż 2 zł max. wstyd i hańba.

Ktoś
@PREMIA XD

Nigdy nie widziałam takiej wypłaty ,nowi pracownicy którzy przychodzą dostają 500zl więcej od starych (usunięte przez administratora)to jest gorzej jak poniżenie wszystko musi robić stary pracownik a podwyżki jak nie widział tak nie zobaczy tylko wyciągane są konsekwencje za nie odsprzedaż

Obcy

Jak się nie chce pracować to i firma nie płaci.

Obcy

No jak się handluje to się zarabia, a jak się siedzi w telefonie to się pracuje za najniższą

Czarny
@Obcy

Firma płaci, jeśli się chce zarobić to możliwości są. Jednak jeśli ktoś myśli że praca w takim sklepie to tylko przyjmowanie towaru i układanie ekspozycji to się bardzo myli, zarobki po podwyżkach nie są złe

Agnieszka
@Czarny

Myli mówisz? (usunięte przez administratora)

Ktoś
@Obcy

Jak się pracuje (usunięte przez administratora)

@Obcy

Firma płaci jakieś drobne. Plan na sklep 300tys. a na 1 klasę masz zrobić 150tys. obrotu. To jest śmiech i jakieś nieporozumienie. Tylko ten kto nie sprzedawał może takie coś wymyślić. Zero empatii.

Jaka jest średnia wypłata DK w Warszawie? Jest możliwość zarobienia 4000 na rękę? Czy to raczej dla najlepszych?

@Warszawa

Jako DK w sklepie przedział 4000 zł to max jaki można zarobić. Średnio DK może liczyć na zarobki ok 3000 zł

Ja się pytam

(usunięte przez administratora) Ogólnie pracowałem w niej niecały rok i z pełna odpowiedzialności nie polecam pracy w centrum logistycznym.

Mikołaj

Fajna firma, praca jeszcze lepsza a wypłata najlepsza. Godziny pracy cudowne. Nic, tylko brać ale nogi za pas.

Wero

Rotacja jest bo zarobki są jakie są a wymagania ponad ????

Xxz

Czy ktoś wie jakie są zazwyczaj godziny pracy w sklepie który jest czynny 9-21? Jakie zmiany?

Monia
@Xxz

Nie ma zmian, robi się po 10 albo 12 godzin 4 dni po sobie w zamian za to dzień wolny.

@Monia

oczywiście zmiany są, niektórzy tak jak ja wolą dwunastki, bo średniu w tygodniu dwa wolne dni, ale jak ktoś ma dzieci, to może krócej, a częściej. kwestia dogadania się przy ustalaniu grafiku.

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.