NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Lol-rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa rekrutacyjna: konkretne biznesowe pytania lecz rozmowa jakoś dziwnie ekspresowa dająca świadomość kandydatowi, że niekoniecznie są nim zainteresowani. Taka sztuka dla sztuki. Brak info zwrotnej mimo podania konkretnego terminu....

Inez
@Lol-rozmowa rekrutacyjna

To ile czasu trwała ta rozmowa?? Jaki to czas? I jeszcze kto prowadził tę rozmowe rekrutacyjną, kto to był? Hrowiec czy nie?

LOL
@Inez

Rozmowa trwała ok. 35/40 min, zadane zostały 4 pytania. Prowadził przyszły przełożony i tylko on

Elizka
@LOL

A ona była stacjonarnie w biurze czy online? Była wgl opcja wyboru, w jaki sposób chce się tę rozmowę odbyć? Czy był tylko pytania do firmy, czy tez opowiadali nieco o pracy, stanowisku itd.?

Ciekawy
@Elizka

Na jakie stanowisko? Na doradce?

Zenon

Witam, ktoś opowie o pracy na magazynie Neonetu w Pabianicach? Jakie zarobki? Jaką atmosfera?

Lor.

Nie wiem jak inni ale ja jestem zadowolony. Obsługa miła, i bardzo cierpliwa dla niezdecydowanych klientów. Wiele sprzętu AGD juz z tego sklepu znajduje się u mnie w domu. Zawsze można popytać... sprzedawcy z chęcią rozmawiają i doradzają.

Iza

Zlecanie nadgodzin z godziny na godzinę, czyli że danego dnia pracownik dostaje info, że ma dłużej zostać? I czy jak są nadgodziny to można je odebrać innego dnia? Czy płaca normalnie?

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Czy ktoś mógłby mi opowiedzieć jak się pracuje w dziele marketingu we Wrocławiu?

Ooo
@Kandydat

O, no ja też jestem ciekawa. I moje pytanie, to czy w dziale marketingu firma zapewnia onboarding i wprowadzenie nowej osoby, czy zatrudnia i od razu ma pracować jak osoba doświadczona?

Macie jakies informacje co z pensjami od lipca?

Jarosław Młyński

Bardzo miła obsługa w rumi neonet szczególnie dziękuję wraz z żoną pani Agnieszce za miłe doradzenie nam za zakup nowej drukarki bardzo profesjonalne podejście do klienta. Życzymy pani Agnieszce dalszych sukcesów w pracy oraz wszystkiego dobrego ????????

Doświadczony

Pracuje w Neonecie już 6 lat. Widziałem na własne oczy wszystkie zmiany na gorsze w tej firmie. Kiedyś potrafiło się czuć wsparcie dla doradcy, a sam system premiowania był przejrzysty i można było zarobić naprawdę dobre pieniądze wiedząc "Jak zakręcić" żeby wszyscy byli zadowoleni. W podpunktach opiszę co się zadziało 1. Zmiana systemu premiowania na punkty których wartość jest co roku obniżana drastycznie. Same mnożniki punktowe są każdego dnia zmieniane bardzo często na niekorzyść dla pracownika (pralka jednego dnia potrafi mieć wysoki mnożnik, następnego dnia najniższy z niewiadomych przyczyn) 2. Potężny nacisk na sprzedaż usług finansowych pomimo ciągłych reklam "RATY ZERO" . Często doradcy potrafią nie sprzedać jakiegoś produktu, gdy musi zostać spisana umowa na raty zero. Z takich rat ciągle trzeba się tłumaczyć i jesteś między młotem a kowadłem pomiędzy klientem a przełożonymi. To samo tyczy się sprzedaży gwarancji do produktów, które masz mieć określony procentowy wskaźnik albo jesteś do wymiany. 3. Rotacje doradców. Kiedyś próbowano trzymać pracowników doświadczonych. Teraz częstym tekstem jest "na twoje miejsce są inni". Tylko że neonet nie jest już konkurencyjnym miejscem pracy i często zatrudnia sie ludzi którzy są leserami, albo osoby które za chwilę uciekają 4.Dziwne sytuacje z Inwentaryzacjami. Przez większy czas mojej pracy nie było problemu z wyjaśnianiem inwentaryzacji. Od 3 lat mamy notoryczne problemy z dziwnymi przesunięciami, przyjęciami poza naszym magazynem przez operatorów czy po prostu zaginięciami towarów za które są wystawiane noty dla doradców bo "odpowiedzialność materialna". Z centrali nikt nie jest skory do pomocy 5. Zmiana systemu rozliczeniowego Serwisantów konfigurujących. Wcześniej było to rozliczane jako umowa zlecenie, ale od tego roku zostały wprowadzone punkty przez które doradcy w 90% są stratni. Dodatkowo ceny usług tych konfiguracji podrosły, co już staje się kolejnym absurdem. Dla przykładu kofniguracja tv na sklepie która kosztowała 79,99 była dla serwisanta wypłacana jako 30 zł brutto, teraz ma za to w przeliczeniu z punktów 4 zł brutto. 6. Usunięcie zastępców kierownika i zrzucenie tych obowiązków na starszych doradców. Ten ruch zabiera możliwość sprzedaży doradcom przez co poświęcają swój czas na rzeczy którymi wcześniej nie zajmowali się. Oczywiście za te same stawki Mógłbym wymieniać jeszcze mniejsze zmiany jak zmiana korerty za PS na EOL -15% która stała się jeszcze bardziej nieczytelna żeby doradcą zabierać 15% z premii, czy zabranie 15 przed i 15 po w grafiku na otwarcie i zamknięcie salonu bo "są to niepotrzebne koszta dla firmy bo salon jest wtedy zamknięty" Jestem naprawdę zawiedziony podejściem firmy, bo tak szczerze to dzięki doradcom ludzie chcą kupować rzeczy w tym salonie. Jesteśmy jej wizytówką, a jeśli firma nie potrafi zainwestować w swoją najważniejszą wizytówkę czyli pracowników, to niech się nie dziwią że jest jak jest. Aktualnei są ciężkie czasy i tym bardziej mnie dziwi, że zamiast próbować nawiązać wspólny dialog by doradcy byli w pełni profesjonalni (nie oszukujmy się, każdy przychodzi zarabiać, a gdy dobrze zarabiam to motywuje to jeszcze bardziej) to firma nastawia się na maksymalny zysk dla siebie, nie patrząc na konsekwencje...

Przyszły

Witam . Na jaką realna premie można liczyć w sklepie przy miasteczku 30tys . Czy premia jest wypłacana co miesiąc czy kwartalna ? Na co jest największy nacisk jako doradca klienta?

kandydat

Jakieś opinie odnośnie stanowiska w dziale zakupów specjalista/asystent? Jakie wynagrodzenie? Jakie firma oferuje szkolenia/możliwości rozwoju? Jak wygląda atmosfera w firmie?

Szczesliwy

Wszyscy nieszczęśliwi, zawsze możecie iść do konkurencji???? która na Gowork, jest w identyczny sposób oceniana co neonet(usunięte przez administratora) Poczytajcie sobie opinie o innych pracodawcach.

Jarekkkk

Cześć Dostałem pracę w neonet. I mam kilka pytań. Jakie są zarobki ? Czy premia jest zależna tylko od obrotu jaki ja zrobię na sklepie czy też od grupy ? Jakie są realne premie na sklepie ? Umowa pierwsza na okres próbny jest 3 msc ? Czy ciężko się utrzymać w firmie Czy lubia zwalniać nowych ? Jak ocenilibyście komfort pracy i stabilność zatrudnienia ?

Rekin
@Jarekkkk

Zarobki mogą być słabe i mogą być również bardzo dobre. Premia jest zależna od zdobytych punktów za sprzedaż jak również od realizacji planu sprzedażowego przez sklep w danym miesiącu. Realizacja planów sklepu na maksa może podwoić Twoją wyrobioną premię. Realna premia w zależności od Twoich umiejętności, placówki w której pracujesz i okresu w roku może mieścić się w przedziale od 500 do 5000zł brutto. Pierwszą umowę dostajesz na 3msc. Nie jest ciężko się utrzymać, trzeba mocno się postarać, żeby zostać zwolnionym. Komfort pracy zależy od danej placówki i ludzi w niej zatrudnionych. Trzeba się liczyć z tym, że praca może być stresująca, to w końcu handel, gdzie wysokość Twojej wypłaty zależy głównie od Ciebie. Powodzenia ;)

Maja
@Rekin

Ale jak to? Dostałeś pracę i totalnie nie znasz jej warunków? Nie podali stawki ani zakresu obowiązków? Kiedy to wszystko Co powiedzą?

A tam gadasz
@Jarekkkk

Nie jest ciężko być zwolnionym bo tu się szuka i lata dziury a nie myśli czy wiesz co to jest sprzedaż (usunięte przez administratora)

Maria
@A tam gadasz

(usunięte przez administratora). Umowa o pracę czy zlecenie jest ogółem?

Mala

Hej Zostałam zaproszona na rozmowę o pracę na kierownika sklepu Mam pytanie ile teraz dają na umowie czy mogę liczyć na 6000 netto Jak to wygląda z obowiązkami czy też pracuje na sklepie?

Edzia
@Mala

Podstawa to 3800 brutto + premia za wynik Zależna od bardzo wielu czynników I od tego jakie produkty sprzedasz klientowi Czy będą to te które są na dany miesiąc wymagane. 6000 to tak ale po 15 latach ????

Edzia
@Mala

Na sklepie również wszystkie obowiązki trzeba robić z doradcami ( a jest ich masa ) Zmiany cen po 800 dziennie na 4 osoby na sklepie ???? do tego pilnowanie dokumentów księgowych wysyłki, codzienne spotkania na Teams Obsługa klienta No chyba ze trafisz na doradców którzy są nauczeni pracy a nie ściemy Ja niestety nie mam osób które chcą zarobić.

@Edzia

a to akurat słabo jeśli wpływu na zespół nie masz, ale rozmawiałaś z nimi jakoś o tym? bo teraz się zastanawiam jak potencjalnie można na to wpłynąć. ale macie kogoś nad sobą, żeby o to zagadać?

Zycieponeonecie
@Mala

Plany nierealne do wykonania więc o premii zapomnij.I jesteś od wszystkiego . I z wszystkiego rozliczana (y). Za takie pieniądze masa obowiązków . Szkoda czasu na takich pracodawców .

@Zycieponeonecie

A zdradzisz te plany osobom niewtajemniczonym? albo najlepiej porównasz do czegoś, żeby mieć odniesienie, że faktycznie takie jakieś nierealne by były?

maniek

pracuję dość długo, w neo 10 lat, doświadczenie w rtv 15lat... te jęki i stęki mnie nie przekonują, że jest ciężko zarobić? ano jest, ale gdzie jest łatwo? prawda jest taka, że jeśli ktoś potrafi dostosować się do warunków da sobie radę i zarobi przyzwoicie. Serio, bądźcie obiektywni, a jeśli ktoś płaci lepiej, za tą samą pracę polecam zmienić pracodawcę. A jak dalej Wam źle to dlaczego nie jesteście lekarzami, prawnikami, lub programistami, zastanówcie się nad sobą. Nie chce tu jakoś specjalnie chwalić pracodawcę, po prostu takie są realia na rynku pracy w PL, czy to się komuś podoba czy nie. Czy ja nie chciał bym zarabiać 10k? pewnie ale chodzę po ziemi. W neo nauczyłem się bardzo dużo, i w razie "W" ciężko będzie mnie czymś zaskoczyć, serio poziom wymagań jest mega wysoki, ale jak to mówią " co mnie nie zabije....." takie są realia.

Marsjanin
@maniek

Mam takie samo odczucie,przychodzę do tej pracy już wiele lat.Na około tylko narzekają i marudzą,młodzi przychodzą i odchodzą.Presja jest,ale od wielu lat nie zszedłem z wypłatą poniżej 3 tyś.Jak za pracę w ciepłym,pod dachem,bez akordu to jest o.k.Oczywiscie chciałbym dużo więcej,ale potrafię zejść na ziemię i zobaczyć co się aktualnie dzieje na rynku.

Marsjanin
@maniek

Pewnie że chciałem zostać lekarzem lub prawnikiem,ale nie urodziłem się w bogatej rodzinie i nie miałem dobrego startu,a życie szybko zweryfikowało moje plany.Owszem zgadzam się z tobą co do tego że płaca w Neo jak na obecne czasy jest umówmy się ok,ale to nie oznacza że firmie można już totalnie wszystko ! A uwierz mi to co sie dzieje w ostatnich 2 latach woła o pomstę do nieba.Nigdy nie byłem na nie z Neonet i zawsze szukam pozytywów,ale umówmy sie z miesiąca na miesiąc jest ich coraz mniej.

Justyna

Co napisałeś? Może jakieś słowa niezgodne z regulaminem portalu i dlatego usunięte? Spróbuj może jakoś inaczej do tego nawiązać?

Jerry

Sklep Sieradz miła obsługa, personel wie co sprzedaje, fajne promocje . Polecam

Nowa

Ile teraz zarabia się jako sprzedawca w neonecie?

Sd

Netto mozna 3 tysie wyciągnac

Zofia
@Sd

no cóż, nie jest to minimalna jak w wielu firmach ... a jaka umowa wtedy jak się nowy zatrudnia?

@Nowa

Przy lepszym miesiącu 5500 na rękę wyrabiam, słabsze miesiące 3500 ???? Wszystko zależy od chęci. Ja przychodzę do pracy po to by zarobić.

Uuuu

To ty sam na sklepie jesteś?

top doradca
@Uuuu

Przypuszczam że sam na sklepie nie jest, jednak realistycznie patrząc przy dobrym miesiącu, wyrobionym planie punktowym i eolami na +5/+15% jest to do wyrobienia. Z nadgodzinami jeszcze w tym roku udało mi się pyknąć chociażby w sierpniu 6,5k netto także kolega wyżej pisze jak najbardziej realistyczne stawki - to że ktoś ma problem z obsługą i nie potrafi do sprzedać polisy nie znaczy że nie da się tu zarobić :) Oczywiście przy słabszych miesiącach 3,2-4k netto też raczej normalna stawka.

Ściema
@top doradca

Policz sobie ile punktów musiał byś mieć na taką kwotę? MUsiałbyś sam wykonać plan cały sklepu ze wszystkimi parametrami. O czym piszesz? Nawet jak same besty waliłeś to wyszło mi 85% tego co mogłeś zarobić i to z nasyceniem 20% GN do obrotu. Nie kłam! Tego w serpniu przy tych mnożnikach i ruchu jaki był nie dało by się wykonać. Jeszcze 6 lat temu,.... to ok. Ale teraz to nierealne.

MAX

Teraz to Max 3 tyś. Przy tych mnożnikach i zamówieniach 3 grosze po przeliczeniu bo promka albo gnc. Szkoda pisać. Wypłata jak 10 lat temu. Smiech na sali. Woźna w szkole podstawowej po zawodówce więcej potrafi zarobić niż starszy doradca klienta. Ta firma się już skończyła. Zarobki to pokazują. Czekam teraz na kwit i kiedy ten grajdołek zbankrutuje. Nie wrzucisz tego posta to zgadzasz się przejąć na siebie wszystkie moje grzechy teraźniejsze i przyszłe aministratorze i właścicielu strony. ;-)

Mate

Można wyciągnąć i tyle, masz rację. Tylko, że tyle wyciągnie ledwie 0,5 procenta doradców i to w miesiące handlowe z nadgodzinami w dużym mieście. :) 99,5 procenta zarabia(usunięte przez administratora) Bez spiny, czysta matematyka. Nie polecam.

Alternatywa ?
@top doradca

Powiem tak, te wasze przeliczenia i dywagacje to można o (usunięte przez administratora) jeśli (usunięte przez administratora)dobrze nie żyje z Regionalnym i Dyrektorem. Nie wiem czy pracujesz w mieście 100tyś + czy w pipidówce 10tyś + ale znaczenie ma z iloma rywalami się użerasz i jakie masz obowiązki oraz dział. Dodatkowo jeśli dowalą wam na sklep taki plan że choćbyś zrobił sam 150 tys obrotu i wyciągnął z tego ponad 30% PG plus jakieś usługi to zakręcisz się z wypłatą max ok 3-3,5 tyś na rękę. Przerabiałem te fajne wypłaty wielokrotnie, tutaj zawsze jest metoda kija i marchewki - jak idzie dobrze i masz szansę na 100% lub więcej w miesiącu to magicznym sposobem w ostatnim tygodniu lub dniach miesiąca maleje wartość pkt na towarach albo AR tylko po to abyś skończył z wynikiem ok 90% lub lekko powyżej.100% (usunięte przez administratora) Wszystko w tej firmie ustawione jest tak aby firma maksymalnie zarobiła na (usunięte przez administratora) przy minimalnej wypłacie premii. Wolałem pracę na akord przy takiej samej wypłacie, robię swoje 8 godzin i spadam.

Madzia

Jak to robisz że tyle zarabiasz ? Kto obserwuje twoją pracę ? Kierownik mówi ile trzeba ci zapłacić? Ile zarabia w takim razie kierownik sklepu ?

Edi

Że kierownik 4000? 200 h w miesiacu to szału nie ma

Rekin
@Nowa

Wystarczy robić średnio 20k punktów miesięcznie i wypłata wychodzi fajna ;)

lol

W którym mieście takie zarobki? Sky Tower Wrocław czy Bielany Wrocławskie?

Danuta

Groszowe wypłaty? To na jaką kwotę można liczyć?

Robert Makłowicz
@Danuta

Zależy od miasta i wielkości sklepu, przy w miarę poprawnych wynikach od 3-4,5 tysiąca

@Robert Makłowicz

Zgadza się. Ja w Neonet pracuję od czerwca. Poza pierwszym miesiącem w którym musiałem ogarnąć system i zasady sprzedaży w tej firmie (w handlu robię od 2007 roku) to średnia wypłata w słabym miesiącu wynosi średnio 3500-4000 netto.

@Piotr

A miasto w którym pracujesz to ile mniej więcej ma mieszkańców? Pytam, bo skoro to od lokalizacji zależy to fajnie wiedzieć

hak

Witam, czy wiadomo coś o nowych umowach, słyszałem, że bedxie dorabianie do premii...

Kamillo

Odradzam wszystkim kupowanie czegokolwiek jest banda (usunięte przez administratora) szkoda waszego czasu i nerwów lepiej zróbcie zakupy w innym sklepie

Katarzyna
@Kamillo

Możesz napisać co się konkretnie stało? Może zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz?

Max
@Kamillo

Jak zatrudniają ludzi bez jakiejkolwiek wiedzy i tylko elerning. Co to da. To tak jak by ze ślusarza zrobić chirurga... Nikła wiedza i szkolenia prowadzą osoby które nie mają o niczym pojęcia. Zadaję pytanie na czacie to nie potrafią odpowiedzieć. Na czym polega szkolenie? Według mnie na zdobywaniu wiedzy, a tu jest tylko bełkot i czytanie z ekranu informacji. Od 4 lat nie miałem prawidłowego szkolenia. Jak nowa osoba ma coś wiedzieć? Powtarzają po mnie informacje jakie usłyszą a jak klient zapyta o to szczegółowo to płacz i niekompetencja, a zarabiają te same pieniądze. Najlepiej czytać z kartek. A obsługa to wygląda tak. -Telewizor panu potrzebny? -tak -To ten jest fajny i dobry. -Ale jachcę trochę większy tak 55 cali. -Aaaa to ten jest ok -A dlaczego go pani proponuje? -Bo on ma ambilajt ;-)) i 4k i ładnie odbiera. No ludzie!!! Ja tego już słuchać nie mogę. Po co tyle lat się uczyłem aby tego bełkotu słuchać. Nie dziwię się że ludzie wychodzą i wolą robić zakupy przez internet, nawet na naszej stronie. Przecież niejednokrotnie klienci wiedzą więcej niż sprzedawca który ich obsługuje. Do tego doprowadziło zatrudnianie po znajomości bez wiedzy produktowej. Żałuję bo naprawdę kochałem tę firmę i byłem dumny z pracy. Teraz to tylko wstyd mi został... NIe jestem wstanie zblizyć się do wypład z przed 4 lat. Inflacja 25% jak nic a wypłaty... Zdrowiam wam życzę kochani DK. Na gwiazdkę mam jedno życzenie do mikołaja... Niech pan Majewski zeknie kto na was wszystkich zarabia i zrobi coś inną stronę niż zwalnianie sprzedawców. Jest tyle innych osób które są nieproduktywne. Pozdrawiam wszystkich. Nie wrzucisz tego posta to zgadzasz się przejąć na siebie wszystkie moje grzechy teraźniejsze i przyszłe aministratorze i właścicielu strony. ;-)

Max
@Max

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.