Opinie o anixe Polska sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie anixe Polska sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w anixe Polska sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o anixe Polska sp. z o.o. w Wrocław

Jegomość

Zacznę od tego, że moje wrażenia odnośnie firmy dotyczą tylko rozmowy kwalifikacyjnej. Na rozmowie, na stanowisko managerskie miały pojawić się dwie panie - pani z działu HR i ewentualna przyszła pani manager. Na miejscu uprzedzono mnie, że dołączy jeszcze szef firmy, szumnie nazwany "CEO". Spóźnił się 10 minut. Rozmowa przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, którą udało się stworzyć wcześniej wspomnianym dwóm paniom. Pytania były merytorycznie spójne. Mimo to, dochodzę do wniosku, że na bardziej nieprofesjonalnej rozmowie nie przyszło mi do tej pory uczestniczyć.Pan CEO zachowywał się jak znudzony uczeń: wiercił się na krześle, rysował rysunki na karteczkach, wykazywał wszystkie możliwe oznaki braku zainteresowania, o kontakcie wzrokowym, chociaż chwilowym, można zapomnieć. Pominę już osobiste wrażenie jakie ów Pan na mnie zrobił.Na koniec jednak miał pytanie, a właściwie zadanie, które chciał mieć przedstawione na whiteboardzie. Niestety zamiast konkretnego wytłumaczenia zadania, było fukanie pod nosem, prawdopodobnie po to by dać mi znać jak bardzo nie rozumiem o co mu chodzi. Po czym zdenerwowany wykonał zadanie.... podając dokładnie to samo rozwiązanie co moje. Pan CEO nie znosi sprzeciwu, wchodzenia w merytoryczne dyskusje, absolutnie to on ma mieć rację. W trakcie trwania rozmowy padła propozycja przekierowania procesu rekrutacji na podobne stanowisko, ale do innego teamu, gdyż uznano, że tam się lepiej odnajdę. Wyrażona została przeze mnie na to zgoda. W mailu , w którym dziękowano mi za uczestnictwo w procesie rekrutacyjnym (jak wiadomo, który nie był dla mnie pomyślny) nie było słowa o przekierowaniu rekrutacji, wspomniano tylko o stanowisku dotyczącym pierwotnej aplikacji do firmy. Podsumowując, po tym jak dane mi było poznać Pana CEO, jestem w stanie uwierzyć w te wszystkie tutaj wcześniej opisane sceny, które urządza swoim pracownikom. Biorąc pod uwagę, że Państwo: Pan CEO i Pani ewentualna przyszła manager bardzo ochoczo rozpowszechniają fakt, że są narzeczeństwem, myślę, że tam się odgrywa "Moda na Sukces" na żywo. Brak profesjonalizmu - jeżeli ktoś lubi to wydaje się, że w Anixe mają tego pod dostatkiem.

@Jegomość

Coś w tym jest, ale wnioski zdecydowanie wyolbrzymione - żadna telenowela się tu nie rozgrywa :) A i 'wcześniej opisane sceny' w jakichś 96% odeszły w niepamięć - z czego trochę się cieszę, a trochę żałuję, bo odsiewały najsłabszych.

Rekruter Anixe
@Jegomość

Szanowny Jegomościu, Dziękuję, że podzieliłeś/aś się z nami swoją opinią. Wszelkie spostrzeżenia w zakresie procesu rekrutacyjnego są dla nas więc niezwykle istotne i pozwalają nam udoskonalać poszczególne etapy rekrutacji. Przykro nam, że wrażenie z jakim opuściłeś/aś Anixe nie było do końca pozytywne. Zadania, które otrzymują Kandydaci aplikujący na stanowiska managerskie/leaderskie mają na celu sprawdzenie nie tylko wiedzy merytorycznej, ale również ogólnego podejścia do problemu, postawy w komunikacji oraz umiejętności pracy w trudnych sytuacjach, np. pod presją czasu czy z wymagającym klientem. Rozpisanie na tablicy procesu było właśnie jednym z tego typu zadań, gdzie w rolę klienta wcielił się nasz CEO. Twoja opinia jest dla nas bardzo pomocna - na pewno zwrócimy większą uwagę na transparentność komunikacji i wcześniejsze informowanie Kandydatów o tym jakie cechy i umiejętności będą weryfikowane podczas spotkania rekrutacyjnego tak, by Kandydat przystępując do rozmowy wiedział dokładnie co może go czekać. Jeszcze raz w imieniu firmy dziękuję Ci za udział w procesie rekrutacji i życzę wielu sukcesów. Kasia, Recruitment Specialist w Anixe

tr
@Przodownik Pracy

nie wiem, czy odsiewaniem najsłabszych można nazwać to, że odchodzą nawet główni programiści. ludzie po prostu mają dosyć.

@tr

Mieli*. A czy główni... oni odeszli, firma się rozwija coraz prężniej, a kultura w biurze znacząco wzrosła. Wnioski? A tak swoją drogą to akurat miałem niewątpliwą "przyjemność" przejąć kod po tych "głównych programistach", którzy odeszli (jeśli mówimy o tych samych, ale podejrzewam, że tak) i wydaje mi się całkiem możliwe, że to wcale nie te sceny miały główny wpływ na odejście...

Krisss
@Rekruter Anixe

“W role klienta wcielil sie nasz CEO” hehe dobre sobie. On nie musial udawac bo taki jest na codzień.

@Przodownik Pracy

"Odsiewanie najsłabszych" to zdanie idealnie opisuje firmę. Zatrudbaija żeby odsiać xdd ogólnie firma to jedno wielkie januszostwo. Wszyscy którzy odchodzą, cenią sobie zmianę. Ci "odsiani" radzą sobie świetnie w innych normalnych firmach. Więc albo ktoś ma tu zbyt wysokie mniemanie o sobie albo jest po prostu bezczelny.

@Karolina

Weź pod uwagę, że odpisujesz na komentarz sprzed 3 lat :) A tamten mój komentarz nie był czarno - biały. Przez to, jak było kiedyś, odeszło kilka "najsłabszych ogniw", ale też kilka bardzo wartościowych osób. I to ostatnie przyczyniło się do zmian, anixe jest dziś o wiele "grzeczniejszą" firmą niż 5 lat temu. No i druga rzecz, trudno, żeby ludzie, którzy odchodzą, nie cenili sobie zmiany. Po to się właśnie zmienia pracę najczęściej. Jedni opuszczają anixe na rzecz nowej pracy i lubią bardziej nowe miejsce, inni opuszczają swoje wcześniejsze miejsce pracy i przychodzą do anixe i też lubią bardziej nowe miejsce, czyli anixe.

Elton
@Jegomość

Bo to zależy do tego która jaźń przyszła na rozmowę :)

Olek

Czy w ogóle potrzebują pracowników? Trudno jest przejść rekrutacje?

Haha p.
@Olek

Rekrutacja banalna, tylko sam odejdziesz po kilku miesiacach

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak - od samego początku umowa o pracę. Najpierw umowa o pracę na okres próbny 3 mc. Jeśli wolisz b2b, też jest taka możliwość.

Przemysław

Stabilna i długoterminowa umowa o pracę to duży plus. Czy wynagrodzenie jest na równi zadowalającym poziomie? Chętnie o tym przeczytam.

Inny pracownik
@Przemysław

Jeden rabin powie tak, a inny powie nie. To mocno indywidualna kwestia, ale da się wynegocjować tyle, żeby nie ślinić się do korporacji.

Mono
@Inny pracownik

W korporacjach też można tyle zarobić a przynajmniej obowiązują jakieś standardy procesy i nie ma mobbingu :) tutaj mamy przykrywkę rozwijającej się firmy niby fajny klimat ale z pełną paletą typowego polskiego dorobkowicza z typowo polskim jak na pracodawcę podejściem. Pracuj najlepiej za 5 :) w korpo można było pracować za 1 i dostać sensowne wynagrodzenie. Trzeba więc sobie wykalkulować wszystkie plusy i minusy żeby stwierdzić czy się opłaca. Większość ludzi po cichu myśli gdzie tu by uciec. Po pół roku ciężko rozpoznać ludzi w biurze bo spora część się zmieniła. Kasa nie zawsze jest najważniejsza:d Gdyby nie pandemia to home office nigdy by tu nie zawitał, jeszcze ten nasz polski Steave Jobs :)

Sancz

Tak, ale same nie wiedzą w co się pakują.

@Mono

Na czym polega ten (usunięte przez administratora)

Czy w firmie anixe Polska sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Mono

Tak, na you tube po pracy jak sobie znajdziesz coś ciekawego :)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Czy w anixe Polska sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Pracownik - programista

Tak, anixe Polska sp. z o.o. zapewnia wyjazdy na szkolenia i konferencje, zarówno wybrane arbitralnie jak i zaproponowane przez zespół / pracowników oraz organizuje szkolenia w biurze firmy prowadzone przez osoby z zewnątrz.

po rozmowie

nie polecam- jak dla mnie podejście i cała otoczka związana z zatrudnieniem niskiego lotu - bes sensu zaczynać tym bardziej, że stawki niższe niż w innych firmach

@po rozmowie

Dej feedback o stanowisku, swoim poziomie, i widełkach chociaż. Z ciekawości pytam zanim sam będę próbować - bądź nie jak będzie lipa. Dzięki.

Przemysław
@Tadex

Również jestem ciekaw na jakiego rzędu wynagrodzenie można liczyć w Anixe Polska? Czy ktoś mógłby opisać warunki pracy i atmosferę? Z góry dziękuję.

Dział Rekrutacji
@po rozmowie

Witaj @po rozmowie, Twoja ocena rekrutacji, mimo że krytyczna, może być dla nas cenna. Dlatego prosimy o podanie informacji - co w podejściu do rozmowy, ewentualnie sama rozmowa było inne niż się spodziewałeś(aś). Czy możesz rozwinąć myśl „bez sensu zaczynać „o konkretny feedback dla nas, który umożliwi nam ewentualną poprawę procesów rekrutacyjnych. Rozumiemy, że możesz być niezadowolony(na) z rozmowy, jej przebiegu, wyniku, jednak bez konkretów trudno nam jest się odnieść do tak ogólnie postawionych zarzutów. Stawki jakie oferujemy zależą od stanowiska i feedbacku po technicznej części rozmowy. Stąd zdarza się, że kompromis pomiędzy oczekiwaniami Kandydata a naszą propozycją jest nieosiągalny.

Tadex

Cześć. Ktoś się orientuje jakie rodzaje zatrudnienia oferują w Anixe? Jest UOP, B2B, a może jedno, i drugie?

M
@Tadex

Z tego co się orientuję na podstawie rozmowy rekrutacyjnej to umowę o pracę i b2b

@M

Dziękuję!

Renata
@Tadex

Świetnie, że @M Ci odpowiedział - mnie również interesowała właśnie ta kwestia! Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że anixe prowadzi teraz rekrutację - ale może szukałam ich ofert w niewłaściwy sposób. Na jakie konkretnie stanowisko chcesz aplikować?

Rozmowa rekrutacyjna krótka i na temat. Dużo konkretnych pytań ze strony osoby technicznej

@Kandydat

Jakie stanowisko/technologia?

Pytajnick

Jak dzis jest w Anixe? Na jakie rodzaje umow mozna liczyc? Jak wygladaja rozmowy na stanowiska techniczne? Da sie zamknac proces face2face w jednym spotkaniu? Ciezko byloby mi smigac 400km.

Bardzo fajna i normalna firma. Rekrutacja przebiega szybko i bez zbędnych etapów, na samej rozmowie można się bardzo dużo dowiedzieć, człowiek nie czuje się odpytywany. Pierwsze dni również bardzo przyjazne - wszystko zaplanowane od A do Z, aby człowiek mógł się na spokojnie wdrożyć. Projekty są wymagające, ale przez to można się dużo nauczyć. Polecam dla ambitnych. Lubię atmosferę w anixe Polska sp. z o.o. za: luźna atmosfera, imprezy integracyjne

Jerzy

Mógłbyś napisać coś więcej o procesie rekrutacji do pracy w firmie anixe Polska? Ciekawi mnie, czy cały proces składał się z kilku etapów, czy może po samej rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca podjął decyzję o Twoim zatrudnieniu. Chciałbym również wiedzieć, na jakie wynagrodzenie można liczyć na początku pracy w tej firmie? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda.

@Jakub, dziękuję za szczegółowy opis przebiegu rekrutacji do pracy w firmie anixe Polska. Wspomniałeś, że kilka dni po rozmowie została przedstawiona oferta zatrudnienia, czy przyjąłeś ofertę, którą przedstawiła Ci firma anixe Polska? Opisz, proszę, jak potoczyły się dalej Twoje losy związane z tą firmą.

Jakub

Dopiero co miałem przyjemność uczestniczyć w rekrutacji na stanowisko Senior .NET developer. Cały proces przebiegł sprawnie i dało się go pogodzić czasowo bez nadwyrężeń w obecnej pracy. Pierwsze rozmowa była najpierw trochę HR-owa, później część techniczna (test + rozmowa), później sprawdzenie angielskiego. Wszystko poszło sprawnie i zamknęliśmy się w 2 godzinach. Tydzień później została umówiona druga rozmowa techniczna, z CFO. Zostałem poinformowany, że to w celu bliższego poznania mnie z racji że aplikuje na stanowisko seniorskie. Podczas rozmowy byłem zapytany o doświadczenie, wyzwania z jakimi miałem do czynienia jak i zostało zadane jeszcze kilka pytań technicznych. Kilka dni po rozmowie została mi przedstawiona oferta zatrudnienia. Jestem zadowolony z procesu rekrutacyjnego. Przy rekrutacji do innych firm byłem zmuszony do wzięcia dnia urlopu, bo nie pasowała rekruterom inna godzina jak np: 12:00. Albo okazywało się, że rozmowa była chętnie umawiana, ale budżet na dane stanowisko był kilkadziesiąt procent niższy, niż kwota która padła wyraźnie na samym początku. W Anixe proces poszedł sprawnie bez nieprzyjemności.

Jak w chwili obecnej przedstawia się sytuacja kadrowa w firmie anixe Polska? Pracodawca poszukuje nowych pracowników, na jakieś wolne stanowiska pracy? Przedstawcie, proszę, swoją wiedzę w tym temacie.

xing

Żenujący poziom budowania relacji kandydatem. Dziewcze dzwoniące przez telefon z góry ocenia, czy ktoś ma kompetencje czy nie. Zadaje durne pytania, nie przeczytawszy nawet CV kandydata. Narzuca stanowisko, w ramach którego "firma może łaskawie" rozpatrzyć kandydaturę. Po czym wysyła maila, nie dołącza żadnego opisu stanowiska, nie napisze nawet z kim jest spotkanie i wielką tajemnicą okrywa, czego można spodziewać się na 2-godzinnej rozmowie. Tragedia. Candidate Experience na najniższym z poziomów. Szczerze odradza.

@xing

Xing - na jakie stanowisko kanydowałaś/łeś?

@Marik1234, nie uważam, aby to były wymuszone pytania. Są to ważne aspekty z życia każdych pracowników. Także pracowników zatrudnionych w firmie anixe Polska. Dlatego, myślę, że z czasem, któryś z użytkowników podzieli się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z tym tematem.

@Marik1234, użytkownik @W, poruszył kwestię rozmowy rekrutacyjnej prowadzonej przez firmę anixe Polska, dlatego myślę, że warto by było jakby swoją wypowiedź rozwinął i przybliżył przebieg tej rozmowy, którą prowadził z pracodawcą. Będzie to ułatwienie dla osób, które w przyszłości mogą odbywać podobną rozmowę z pracodawcą, dzięki czemu będą mogli być odpowiednio przygotowani na zagadnienia, które pracodawca porusza w trakcie tej rozmowy.

Marik1234
@Karolina

Na 5 twoich wymuszonych pytań ANI JEDNO nie otrzymało odpowiedzi == utrudniasz czytanie opinii, a nie ułatwiasz.

@W, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami związanymi z rozmową kwalifikacyjną do pracy w firmie anixe Polska. Czy możesz napisać jak zakończył się proces rekrutacji, w którym brałeś udział? Otrzymałeś pracę na stanowisku na które aplikowałeś? Napisz proszę coś na ten temat.

Marik1234
@Karolina

@Karolina domyślam się, że ci w goworku każą tak wypytywać, ale tymi pytaniami pod każdym nowym wpisem tylko zaciemniasz dyskusję i utrudniasz korzystanie ze strony.

W

Konkretna rozmowa techniczna na stanowisko programisty. Dużo informacji o projekcie i partnerskie podejście. Na rozmowie konkretni liderzy techniczni. Bez spiny, nerwów i odpytywanek. Na duży plus szybki proces rekrutacji.

@Majka dobrze że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami związanymi z rekrutacją, jeśli rozpoczniesz już pracę w anixe to podziel się swoimi wrażeniami związanymi z atmosferą i podejściem do pracownika. Jednocześnie zachęcam wszystkich do pozostawiania szczerych, opartych na faktach opinii, takie rady wiele wnoszą dla przyszłych pracowników.

Majka

Bardzo mile panie rekruterki, rozmowa bez zbednego spinania i nerwow, co jest normalne w przypadku rekrutacji w innych firmach. Duzy plus za pokazanie biura.

Zostaw merytoryczną opinię o anixe Polska sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w anixe Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy anixe Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w anixe Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy anixe Polska sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w anixe Polska sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

anixe Polska sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 95 ocen.

anixe Polska sp. z o.o.