ICT Poland

Opinie o ICT Poland

Klika

Dziwne dlaczego ict tak kurczowo trzyma się tego medicovera czyżby jakieś układy? Lekarz medicover nie podbija badań a niezależny lekarz jak najbardziej jakieś to wszystko zagmatwane, dlaczego nie mogę iść odrazu do niezależnego lekarza medycyny pracy?

Migotka

Drogi zarządzie ict poland , jak to jest z tymi waszymi badaniami ze lekarz w kostrzynie nie podbija a po odwołaniu do wojewódzkiej przychodni medycyny pracy może pracować normalnie , czyli co nie jest taki super ten wasz lekarz czy jak? Czy wam to na rękę że jak by się nie odwołał to byście go zwolnili?

Aktualność
Szanowni Państwo,

Zgodnie z przepisami prawa o medycynie pracy, pracodawca ma obowiązek zawarcia pisemnej umowy z lekarzem lub poradnią medycyny pracy (ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz.U. 2018.1155)).
Koszt takich badań musi być poniesiony przez pracodawcę.
Zatem Pracownik nie może wybierać sobie w jakiej placówce będzie wykonywał badania, ani też nie może za te badania płacić.

Zgodnie z naszą Wartością Bezpieczeństwo, zdrowie naszych Pracowników jest dla nas bardzo ważne.
Nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w której będziemy zatrudniać osoby z przeciwskazaniem do pracy na danym stanowisku, szkodząc tym samym takiej osobie i narażając bezpieczeństwo w firmie.
Aby zweryfikować zdolność do pracy danej osoby, należy mieć rzetelnego i zaufanego partnera.

Od początku naszej działalności korzystaliśmy z usług kilku lekarzy medycyny pracy. Jakość tych usług była na różnym poziomie.
Dlatego 10 lat temu nawiązaliśmy współpracę z Centrum Medycznym Medicover, które specjalnie dla nas i dla naszego sąsiada utworzyło placówkę w Kostrzynie nad Odrą.
Od tego czasu korzystamy z medycyny pracy w ramach pakietu wynikającego z podpisanej umowy.

Dodatkowym atutem współpracy z Medicover jest fakt, iż lekarz medycyny pracy bierze udział w spotkaniach Komisji Bezpieczeństwa. Dzięki temu zna specyfikę pracy w naszym zakładzie i orientuje się we wszystkich ryzykach występujących na danych stanowiskach.
Na podstawie tych informacji oraz stanu zdrowia kandydata/ Pracownika, wydaje orzeczenie lekarskie.

Nie zauważyliśmy jakichkolwiek zaniedbań czy nieprawidłowości ze strony Medicover w zakresie medycyny pracy.
Według naszych obserwacji centrum rzetelnie wywiązuję się z obowiązków w tym zakresie. Dlatego też nie widzimy powodu zmiany.

Pozdrawiamy,
Zespół ICT Poland
Roni

Co się dzieje w naszej firmie, wielu pracowników nie może przejść badań lekarskich w Medicover chociaż pracują w firmie po 10, 15 lat prędzej zdawali te badania ale teraz ktoś zmienił matryce badań i ludzie nie mogą przejść badań , zmienili się lekarze, badania mają większe parametry. Była pandemia nie trzeba było robić badań i było wszystko ok., teraz nagle już nie jest ok. Większość ludzi dostaje badania na 1 rok chociaż wcześniej dostawali na 3 lata. Czyżby jakiś biznes więcej badań i częściej to ktoś na tym zarabia ? Prawda ? Szacunek, Jesteś dla nas najważniejszy itp. Dobrze że jeszcze mistrzowie i kierownicy walczą o swoich pracowników i ci pracownicy jeszcze pracują w naszej firmie. Ale to pokazuje coraz bardziej że firma ICT powinna zastanowić się nad zmianą przychodzi do badań medycyny pracy bo problem z miesiąca na miesiąc będzie narastał, starzy pracownicy mają problem, młodzi przychodzą i odchodzą. 3 do 5 miesięcy maks i odchodzą, zostają tylko Ci staży których lekarz medycyny nie chce dopuścić do pracy. Odeszła nawet Pani o blond włosach z Fecebooka która reklamowała ICT Poland w kampanii do naboru (popracowała 3 miesiące i odeszła do Niemiec), odszedł Adam pseudonim Aduś z Xxela porobił tydzień i na L4 poszedł (chociaż ten dziwie się jak przeszedł rozmowę kwalifikacyjną i się dostał do firmy jak prędzej siedział w Zakładzie Karnym w Międzyrzeczu sam się tym chwalił), odeszła Pani z linii 15, odchodzą z chusteczek i maszyny papierniczej. A starzy pracownicy pracują tyle lat nie chodzą na L 4 ale boją się czy przejdą badania czy nie , czy z dnia na dzień stracą prace a mają kredyty , rodziny. Firma powinna coś zmienić tak jak inne firmy w Kostrzynie które miały podobny problem i odeszły od tej przychodni. Ludzi do pracy z roku na rok będzie brakować w 2024 roku powstają w Kostrzynie kolejne zakłady na podstrefie w Drzewicach produkcja opakowań spożywczych, fabryka kartonów, Arctic Paper stawia kolejną maszynę, Telemond (Teleskop się rozbudowuje) do tego już w styczniu otwierają przejazd kolejowy do Niemiec (mają być pociągi do strefy przemysłowej do Berlina) . Przyjdzie taki moment że nie będzie komu robić a ile można robić po 12 godzin. Lepiej już teraz temu zaradzić, można zrobić sondaż na kanale kto chce badania w medicoverze a kto w innej przychodni. Pozdrawiam

obi one kenobi

wiec tak droga dyrekcjo eksploatujecie ludzi przez kilkanascie lat po czasie przez wasze widzimisie zmieniacie matryce i wyrzucacie ich jak zepsuta zabawke , o madicover to chyba tylko wy macie dobre zdanie albo po prostu jest biznes czesciej ludzie przychodza wiec wiadomo ze pieniedzy jest wiecej . dajcie ludzia pracowac bo jak wiemy ze do grudnia jest jeszcze bardzo duzo ludzi bez badan

@Roni

Dobrze napisałeś kolego. To jest głos bardzo wielu pracowników o długim stażu w ICT którym zależy na pacy w firmie i mam nadzieję że firma ICT Poland stanie na wysokości zadania i rozwiąże ten stresujący problem wielu pracowników.

Taki tam
@Pracownik ICT

A wystarczy wrócić do starych matryc i po problemie. I wykreślić 3d. Po co to komu.

Rezolutny kabaczek

Widać po minkach ile pracowników jest zadowolonych z medicovera,ict poland uwielbia robić sobie pod górkę a później dlaczego taka opinia o firmie

@Roni

Panowie nie martwcie się badaniami. W sam (usunięte przez administratora) Czekają na ludzi z ict. Tam nie ma z tym problemu. Dostajesz skierowanie i badania robisz gdzie CHCESZ!!! Przyjmują z otwartymi rękoma.

A.M

Drogi zarządzie ICT Poland! Jak już wiemy od dawna zwykły pracownik fizyczny jest u was tylko numerkiem w exelu , a ICT poland to ludzie -ludzie pracujacy na Maszynie papierniczej , przetwórstwie , logistyce i nie tylko dzisiejsze czasy są trudne pelne problemow czy to rodzinnych,finansowych czy to właśnie zdrowotnych, a wiemy ze depresja to choroba XXI wieku więc po co narażacie pracowników na niepotrzebny stres zwiazany z badaniami okresowymi? Temat wracajacy jak bumerang, nie łatwiej jest cos z tym zrobić np. obniżyć wymagania itp , a czy tak ciezko podpisac umowe jeszcze z kilkoma innymi placowkami medycyny pracy ? Zastanowcie się nad tym bo szcześliwy niezestresowany pracownik to najlepszy pracownik i wszystkim to zaprocentuje . Z poważaniem A.M

Jozin

Związki zawodowe w tym zakładzie nie nadają się do niczego... nic nie potrafią załatwić.

Maciej

Dziwne bo w innych firmach takich i tyle badań nie robią popytajcie znajomych co pracują w innych zakładach. Tylko w ICT robią badania 3 dni , wymagają nie wiadomo czego a w innych firmach jeszcze się cieszą że mają ludzi do pracy (jeśli ktoś pracował tyle lat w zakładzie i był zdrowy do tej pory a teraz nie jest, bo pogorszył mu się słuch, ma coś z płucami czy ze wzrokiem to moim zdaniem to zdrowie stracił w firmie się albo przez firmę się wyeksploatował (Ciekawe czy należy mu się z tego powodu odszkodowanie jakaś renta z tego powodu za uszczerbek na zdrowiu) . Zdziwię się jak kogoś zwolnią z pracy za badania , hashtag Szacunek Ferpley itp. za papierosy na dachu nie zwolnili ludzi chociaż narażali zakład na wybuch pyłu, pożar, nie wywalili tych co kradli papier z firmy (1 osoba złapana dla przykładu chociaż na 500 osób 300 wynosiła.) A teraz jak firma zwolni kogoś bo badań nie przejdzie to naprawdę skandal będzie i firma straci wizerunkowo na mieście ludzie będą omijać ten zakład z daleka. Co do Związków Zawodowych to po to zostały stworzone że moją walczyć aby pracownikom na zakładzie nie działo się źle, Związki zawodowe muszą szukać jakąś alternatywę z tej sytuacji. Ludzie chcą zmiany przychodni bo wiedzą że np. w Artic Papier poszli tą drogą i zmienili przychodnie teraz mogą robić badania w Dębnie i już nikt nie ma z badaniami problemów a u nas nadal bez zmian.

Proposzcz

Dokładnie jest tak jak mówisz. Może w kryminale dostają skierowanie do pracy tutaj. Kiedyś mówiono- jak nie będziesz się uczył to będziesz rowy kopał. A teraz jak nie będziesz się uczył ale będziesz widział 3d to do ICT!

@A.M

Zwłaszcza pracownicy którzy pracują w firmie po kilkanaście lat i za każdym razem jest niemały stres czy się przejdzie badania. A do emerytury już nie tak daleko.

@Jozin

Od pewnego czasu liczba osób w związkach zwiększyła się znacząco, polecam zapisać się do związków aby mieć większość zdania podczas negocjacji z zakładem pracy. W "kupie siła". Ciekawy jest fakt jak kształtują się zarobki w poszczególnych państwach... raczej Włoch czy francuz za takie pieniądze w Polsce by nie pracował.. ludzie ze stażem i stanowiskiem to cenny skarb dla zakładu... nowi i młodzi już pokazali przez ostatnie 2 lata jak powinno się pracować

Rambo dusiciel

3d jest ważne przy operowaniu suwnicą i jeżdżeniu wózkiem żeby dobrze oceniać glebie przestrzeni. Wiadomo że każdy chce przejść pozytywnie badania, ale firma potrzebuje zdrowych i sprawnych pracowników, a nie takich którzy potencjalnie mogą spowodować zagrożenie. A zwalanie swoich problemów ze słuchem i wzrokiem na ICT to trochę przesada, każdego organizm się "zużywa" i to nie zawsze jest wina pracodawcy, a jeśli tak jest to można zobaczyć wyniki badań np hałasu albo walczyć o swoje w sądzie. Co do zatrudniania ludzi po kryminale i podstawówce- uważasz ich za gorszy sort? Osoba po wyroku też chce wrócić do społeczeństwa a osoba po podstawówce może być mądrzejsza niż ktoś po studiach.

Vikary z Dąbrowy górniczej
@Rambo dusiciel

Chklopie ludzie z brakiem widzenia 3d mogą jeździć samochodem bez żadnych problemów a ty mi tu o jakiś suwnicach , będziesz starszy zaczną się problemy ze zdrowiem to sam przyjdziesz się tu splaczesz przepracujesz kilkanaście dobrych lat a oni cie potraktują jak zurzyte (usunięte przez administratora)

Synek
@Rambo dusiciel

Był covid 3 lata ludzie w maskach pracowali 3 długie lata gorąco na hali było prawie 40 stopni biura zdalnie w domku pracowały a w zasadzie odpoczywali nad jeziorkiem. A zwykli pracownicy (usunięte przez administratora) wdychali CO 2 do swoich płuc i co teraz mają szacunek zawsze wraca te magiczne słowa nic się nie mają do firmy.

@A.M

Widzę spore zamieszanie z tymi badaniami, a o co konkretnie chodzi? Zrozumiałem tyle, że chodzi o badania wzorku i jak ktoś ich nie przejdzie pomyślnie, to może stracić pracę. To nie można mieć nawet minimalnej wady wzroku? Te badania są aż tak szczegółowe, że wywołują stres?

A.M

Wade można mieć ale są jakieś wady ktore w ich mniemaniu dyskwalifikuja cie , teraz jest akcją z pracownikiem który pracuje 15 lat nie było problemów ale co jakiś czas mieszają z wytycznymi i dziś uważają ze nie może pracować tylko i wyłącznie wina zakładu

operator produkcji

Spokojna, wywarzona i to "coś" w tle...

Pytania były bo musiały być naprawdę ludzie pracują na dwie linie za te same pieniądze? (chyba nie długo popracują przy takim systemie)

Koleżanka

Wózki się przewracają ale dlaczego ??? Bezpieczeństwo …. Czyżby prędkość wózków była podkręcona według przepisów: ,,6 km/h – maksymalna prędkość na halach produkcyjnych i magazynach; 12km/h – prędkość, z którą można jeździć wózkiem widłowym na terenach przyzakładowych, w pobliżu budynków oraz hal; 18 km/h – dopuszczalna prędkość na prostych odcinkach dróg’’ Nie wieże że te wózki jeżdżą 6 km/h chyba szybciej szczególnie te spalinowe. Ktoś oszczędza na ludziach. 1 pracownik robi tyle co powinno 5 robić zakład oszczędza na pensjach i sprzęcie bo by musiało na całym zakładzie dodatkowo 40 osób zatrudnić. Człowiek się przez to szybciej zużywa i mamy to co mamy, siada wzrok, słuch a później zakład zwiększa limity badań gdzie trudno je przejść czyli bezpieczeństwo na zakładzie działa w jedną stronę dziękuje ….

romeks
@Koleżanka

Nie wózki a wózek i same się nie przewracają tylko został przewrócony przez operatora który niestety nie umie wózka prowadzić i zachaczył chyba masztem o konstrukcję hali, podstawowy bład, nie schował masztu. Prędkośc jest ustalona, trzeba tylko słuchać szkoleń i czytać instrukcje a nie gadać bzdury. NIewiem czy powinno się pisać o tym że pracownicy pracują za 5 osób bo jak ktoś policzy dokładnie ten czas pracy to się możemy zdziwić że jest nas za dużo i nie bedzie spania na nockach i weekendach.

Śnieżynka

Witam mam pytanko bo jestem świeżo zatrudnioną kobieta nie mam prawa jazdy kat b do pracy dojeżdżam autokarem i właśnie dlaczego nie można zrobić badań u lekarza medycyny pracy w Dębnie to jest problem bo nie każdy ma jak się dostać do kostrzyna kilka razy w nietypowych godzinach czy nie można ułatwić tego i dać możliwości robienia badań w innej przychodni medycyny pracy?

Pracownik..
@Śnieżynka

Chyba już szczyt bezczelności Tylek do pracy zawieziony i odwieziony... spóźnienia usprawiedliwione... nic nie interesuje prawo jazdy, ani paliwo, ani złe warunki atmosferyczne, czy auto sprawne... zarobki jak dla kobiety duże... Za zaoszczędzone pieniądze wez sąsiada poproś albo taxi zamów na te badania... Szczyt bezczelności !!!!

here

Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź od firmy od złożenia cv?

@here

Uprzejmie informujemy, że kontaktujemy się z wybranymi kandydatami, których podania spełniają wymagania dot. zatrudnienia na danym stanowisku, np. posiadane doświadczenie czy uprawnienia.

Angelka
@ICT Poland

Okej, w takim razie, ile zazwyczaj - od złożenia CV - trzeba czekać, aby otrzymać odpowiedź ? Jeżeli właśnie spełnia się wymagania dotyczące zatrudnienia . Myślę nad aplikacją i chciałabym się jakoś nastawić .

@Angelka

Trudno określić "zwyczajowy czas". Jeżeli jest duża zbieżność profilu kandydata z ogłoszeniem, to kilka dni. Najlepiej złożyć podanie i spokojnie poczekać. W końcu zmiana pracy to poważna sprawa ;-)

Mistrz - L4
@ICT Poland

Jak nie ma pracowników to najwidoczniej nie ???? zmieniają się wymagania, tylko proszę się zachowywać przyzwoicie, inaczej trafisz na czarną listę. I zrobimy tobie pod górkę, chyba że sama się zwolnisz.

Pytek

Pytanie na co mi na skierowaniu wózki widłowe pracując 15 lat nie mam nawet uprawnień ?

Marek skwarek

W tym ict weźmi się ktoś w końcu za te badania? Ludzie bojąsie na nie iść i dobrze o tym wiecie , po co komu jakieś powyżej 3 m jak kilkanaście lat pracując nigdy nie byłem powyżej 3m , maszyny wirujące? Wszystko za osłonami jest ogarnijcie się tam bo Ludzie idąc gdzie indziej do pracy mogą pracować normalnie tylko nie w fantastycznym w waszym mniemaniu ict

Patrzałek

Pytanko. Dlaczego osoby nie widzące 3d są dyskryminowane i nie mogą pracować na produkcji? W innych zakładach w mieście nie ma z tym problemu.

Planuje wysłać swoją kandydaturę na mechanika bo po latach zmieniam prace. Powie ktos, jaki socjal i premie? Zwłaszcza to drugie bym chciał wiedzieć, jak działa. Nawet widzę, że ktoś ten temat poruszał, ale w kwestii jakiegoś innego stanowiska widzę. Pozdrawiam.

Wściekle pieści węża

Może wprowadzicie transparentność premii dla Liderów? Kierwonik przyznaje premie, ale za każdym razem trzeba się dopytywać dlaczego taka premia a nie inna. Przecież mozna udostępnić arkusz do odczytu dla wszystkich. Nie mam problemu z tym aby innin widzieli czy dostałem więcej czy mniej. Może kogoś to zmotywuje do pracy i ukruci teksty (oczyści atmosfere) , że ktoś jest pupilkiem to zawsze dostaje maksa.

!On!

Dziś przechodzę sobie przez ogrodek a tam dwie damy jedna w różowych włosach druga blondi czeszą się, warkocze jej robi porażka w pracy jeszcze na swoim stanowisku gdzie sie towaru dotyka! gdzie bhp ! I to już kolejny raz widziałem jak one się czeszą. I wy nic z tym nie robicie musza być od kogoś wyżej postawionego inaczej dawno by ich nie było.

pytanie ukraińskiego kierowcy autobusu linii północ, dlaczego jeżdżą przez Drzewice skoro nikt nie korzysta z możliwości dojazdu do pracy z tej miejscowości?.Bez sensu jest ta decyzja,koszty łatwe do policzenia

Wściekle pieści węża

Jedną z wartości ICT jest Fair Play. Czy pracownicy którzy nie mogli skorzystać z atrakcji pikniku rodzinnego zostaną potraktiwani fair play związku z tym, że byli fair i przyszli do pracy?

Ewela

Mąż znalazł ogłoszenie dla mechanika produkcji na olx. Firma gwarantuje zatrudnienie na UoP więc super. Wynagrodzenie określone jest jako konkurencyjne tak jak i system premiowania. Może ktoś przedstawić widełki zarobkowe? Ile tak realnie wyjdzie w skali miesiąca?

Malwa

A tak serio, nie ma sztywnych kwot ustalonych na tym stanowisku? Zastanawiam się czy kasa rośnie w miarę lat przepracowanych czy raczej nie. Może znasz jakieś stałe kwoty premii?

Ksiadz robak

Już sytuacja się uspokoiła to znów zaczynają pilotów myśliwców na badaniach szukać, i premi też coraz mniej

qwerty
@Ksiadz robak

O ile mniej tej premii dostajecie? Co to znaczy, że sytuacja się uspokoiła?

Pracownik obszaru

Zgadzam się Jest ogromna presja szybciej szybciej A premii jak nie było tak nie ma Robimy co możemy ale oszczędności...

1KVN3

Cześć Mam pytanie o to jakie są warunki pracy w ict Słyszałem od znajomego że warunki pracodawca praca jest godny polecenia gdyż zamierzam się zwolnić z teleskopu i się przenieść do ict Z tego co słyszę to w ict wygrywa niż teleskop bo tu co się dzieje to jest dramat

Wera
@1KVN3

A co konkretnie daje firma, że godna polecenia? Chodzi o szanse na rozwój czy też np. z oferowanych benefitów?

1KVN3
@Wera

@Wera Bardziej chodzi o szacunek do ludzi rozwój i też o benefity W teleskopie jest marnie Pełno ukrow zarobki marne a podwyżka ni słuchać ni widać zresztą to wpisz telemond opinie gowork to zobaczysz co tam ludzie piszą i to jest prawda co piszą W ict u was macie skille które można zaliczyć i podnieść się na następne stanowisko i różne rzeczy z tego co mi znajomy gadał bo pracuje w ict i mnie namawia żebym zwolnił się z teleskopu i i się przenieść do ict Każdy zakład ma swoje wady i zalety Więc w moim odczuciu czuję że tak będę musiał zrobić ????

Twardagilza
@1KVN3

Mordo zaczynasz z pełnej stawki tylko przy zmianie stanowiska na wyższe skille dają Ci odblokować pełną wypłate ale wszystko zależy od premii której jest co raz mniej.

Wika
@1KVN3

Czyli firma wspiera ludzi w awansach? Co takiego robią, żeby ktoś mógł zmienić stanowisko, szkolenia? Z jakich etatów zazwyczaj ludzie awansują?

@Wika

Zaczynasz jako pomocnik lub gilziarz. Możesz awansować jak się nadajesz na wyższe stanowisko o ile zwolni się etat na wyższym stanowisku. Pozdrawiam

Jula
@Pracownik ICT

A zdarza się, że takie posady się zwalniają? Czy raczej są obsadzone i nie ma ruchu na lepszych posadach? Może firma sama tworzy nowe stanowiska, czy nie ma takich ruchów?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w ICT Poland?

Zostaw merytoryczną opinię o ICT Poland - Kostrzyn nad Odrą

• Jak się pracuje w ICT Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ICT Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICT Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 18 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 53 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICT Poland?

Kandydaci do pracy w ICT Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ICT Poland