ICT Poland

Opinie o ICT Poland

Aktualność
Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie zauważyliśmy nieprawdziwe i krzywdzące komentarze dot. badań lekarskich w naszej firmie. Pomimo tego, że nasi Pracownicy otrzymali pełną informację w tym temacie podczas ostatniego elektronicznego -Spotkania z Pracownikami, nadal pojawiają się wpisy na platformie gowork.pl.

Spójrzmy na krótka historię. W 2021 roku zmodyfikowaliśmy matrycę stanowisk pracy tak, aby odpowiadała aktualnym ryzykom i wymaganiom na stanowiskach pracy. Jednym z elementów było również częściowe ujednolicenie tych badań tak, aby ułatwić Pracownikom zmiany stanowisk pracy.

Od 1.09.2021. wszyscy kandydaci do pracy przechodzili badania wg nowej matrycy. Pozostali Pracownicy, którym kończyła się ważność badań nie byli zobligowani do ich odnowienia z uwagi na trwający wówczas okres zagrożenia pandemicznego. Rząd RP odwołał ten stan 1 lipca 2023 i zobowiązał pracodawców do odnowienie badań lekarskich swoich Pracowników w przeciągu 180 dni. W związku z tym niezwłocznie wystawiliśmy 277 skierowań na badania medycyny pracy, a Pracownicy są zobowiązani do przedstawienia aktualnych badań do 27.12.2023.

Do dziś przeszło bezproblemowo badania już 246 osób i przedstawiło firmie odnowioną zdolność do pracy, wystawioną przez lekarza medycyny pracy w Medicover w Kostrzynie nad Odrą. Jedynie u trzech osób wystąpił problem z otrzymaniem zdolności do pracy. Dział Kadr wraz z Sekcją Bezpieczeństwa ICT Poland dokonał analiz tych przypadków i wspólnie z Pracownikami podjął niezbędne działania – czasami wystarczyło odwołanie od decyzji lekarza, czasem lekkie obniżenie wymagań lub przeniesienie Pracownika na alternatywne stanowisko o mniejszych wymaganiach.
W efekcie tych działań wszystkie te 3 osoby nadal pracują w ICT Poland, posiadając aktualną zdolność do pracy. Żaden z naszych Pracowników w 2023 roku nie musiał opuścić firmy z uwagi na niezdolność do pracy i to jest prawdziwa informacja w porównaniu do kłamstw wypisywanych na gowork.pl!

Tym samym jako pracodawca jesteśmy oburzeni grupą osób, która rozpętała bezsensowną awanturę w portalu gowork.pl, podżegając i stresując pozostałych Pracowników, a do tego zniechęcając potencjalnych kandydatów do pracy w ICT Poland.
W swoich wpisach zarzucano nam brak szacunku do Pracowników, a tym samym pisano anonimowo fałszywe, często obraźliwe komentarze. Zastanawia nas w jakim celu wprowadzano w błąd inne osoby i deprecjonowano naszą firmę jako pracodawcę.
Do tej pory nie wpłynęło do nas żadne oficjalne zapytanie w temacie badań lekarskich od naszych pracowników .
W przyszłości zachęcamy do zweryfikowania swoich obaw czy wątpliwości u źródła, korzystając z wewnętrznych lub zewnętrznych kanałów komunikacji przeznaczonych dla Pracowników. Anonimowe wpisy na gowork.pl często nie są rzetelnym źródłem informacji.

Pozdrawiamy,
Zespół ICT Poland
Pakarz

Po 7 latach pozwolę sobie dodać subiektywną opinię pracodawcy oraz przełożonym z którymi miałem przyjemność lub nie..pracować:) Płaca jest naprawdę okey co roku podnosząca się o parę stówek spokojnie, co do przełożonych , na każdym obszarze znajduje się minimum jeden którego będziesz chciał unikać jeden który jest do rany przyłóż i jeden który wiecznie jest niedecyzyjny ( bo nie chce za nic odpowiadać lub nie potrafi pomóc ) kolejka sprawa to standaryzacja ..każda linia jest inna jeden będzie siedział 7 na 8 godzin i zbijał bąki drugi zaś na tym samym stanowisku będzie musiał zasuwać, aż pot po plecach cieknie .. oczywiście za te same pieniądze. Gilziarze mają najgorzej wiadomo robisz wszystko za lidera za siebie a i jeszcze pomóc pakarzowi jak się coś zepsuje, trzeba przecierpieć i chcieć awansować pakarz już ma z górki ...a lider ? No cóż bez poduszki pod tyłek idzie odcisków dostać . Ogólnie mimo wszystko jestem bardzo zadowolony ,przecierpiałem jako gilziarz parę lat i teraz na spokojnie przychodzę z uśmiechem do pracy :) Panie kadrowe złote Kobiety ,zawsze pomocna dłoń z ich strony .

Lancelot

Prawda ,popieram :)

Iwo

Pracuje w Ict już kilkanaście lat i moje spostrzeżenia są pozytywne, co roku od tych kilkunastu lat dostaje podwyżkę, nawet w czasach kryzysu gdzie obok zwalniano ludzi to nam firma dała podwyżkę, ubrania robocze wydawane są na czas i wiecej niż trzeba bo zawsze mam jakieś bluzy zapasowe w domu, butów kilka rodzajów do wyboru, jak się coś zniszczy to dostajesz nowe, standard to paczki na święta, dodatek na wakacje i Boże Narodzenie, do pensji dodatkowo sporo rzeczy, spory dodatek za brygady, dodatki za obecność czy wyniki firmy. O bhp dba się bardzo mocno, ktoś może się na to wkurzać ze to przeszkadza w pracy ale to po to żeby się całemu do domu wróciło. Wszystko zgodnie z prawem, Za nadgodziny są posiłki które przywozi pizzeria, kilka zestawów do wyboru, budynki i maszyny są nowe, jak coś potrzebuje to dostaje jak poproszę, nikt mnie nie gania z batem, Każda nadgodzina zawsze jest płatna, nie ma możliwości żeby było inaczej. Parking przed firma duzy i nie ma problemów ze znalezieniem miejsca, jest tez wiata na rowery. Co miesiąc wizyta firmy która nalicza place i jak masz jakieś wątpliwości to możesz pójść inwyjasnic tematy. Sa tez tacy co tylko siedzą w telefonach i marudzą ze ciężko i trzeba czasami takiego pogonić, normalka zreszta jak wszędzie. Wszystko jest ok to nikt się nie czepia i można sobie czas dobrze wygospodarować. Teraz super reakcja kierownictwa czyli dołożone ekstra pieniądze. Podsumowując jest bardzo ok, ja tam polecam.

J. R
@Iwo

W szczegolnosci nowe prysznice, toalety, jadalnie. Prosze sie nie ośmieszać tym wpisem, chyba ze jest sie z kadr, a tam faktycznie po remoncie.

Darek

Jako były pracownik, który ponad 10 lat przepracował w firmie ICT mogę stwierdzić, iz nigdy nie miałem lepszego pracodawcy. Nigdy nie powiem złego słowa na pracodawcę, to były najlepsze lata mojej kariery handlowej, żadna firma nie wspierala pracowników, nie pomagała, nie inspirowala, nie pomagała tak jak ICT Pozdrawiam przede wszystkim Krzysztofa mojego pierwszego i jedynego kierownika, (usunięte przez administratora) kolegów z regionu warszawskiego, kierowników z wszystkich regionów Polski, i wszystkich o których zapomniałem. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam, Darek

GilziarzICT

Praca świetna, polecam każdemu młodemu który nie wie co ze sobą zrobić a chciałby niemałe hajsy

Amadeus
@GilziarzICT

Pisałeś to na nocce młody kurwiu

Czarodziej Nowy wpis

Firma promuje Fit...., a na jadalniach nie widać owoców dla pracowników, kilka Kostrzynskich firm mimo że posiada skromniejszy budżet może się pochwalić promowaniem zdrowej żywności dla swoich pracowników.

Antośka Nowy wpis

Kamery są już w większości zakładów, nic dziwnego w tym nie ma, że pracodawca takie kamery ogląda to też w naszych czasach dziwne nie jest. Co do aktualnej rekrutacji na mechanika, zastanawia mnie wzmianka na temat konkurencyjnego wynagrodzenia. Konkurencyjne to znaczy jakie, może ktoś podać jakieś konkretne liczby?

Rogal Nowy wpis

Czy kamery na zakładzie służą do ciągłego obserwowania pracownika? Czuje się jakbym był w Big Brotherze. Czy tak można?

Wściekle pieści węża Nowy wpis
@Rogal

Jaki Big Brother. To jest pilnowanie baranów przez pasterza. Dobrze, że jeszcze można iść do WC bez późniejszego telefonu bo cos sie stało. Zero autonomi, zero zaufania, ciągła kontrola a później zdziwienie, że pracownicy "nie są zaangażowani". Dziękuję, szukam nowej pracy z "ludzkim panem"

Wściekle pieści węża

Już jakiś czas temu cała firma przeszła na oświetlenie LED. A co z działaniem niebieskiego światła?Jak zapewne większość osób wie,swiatło niebieskie jest niezdrowo/szkodliwe dla człowieka więc mamy tutaj naruszenie wartości bezpieczeństwa które jest na piedestale. Czy firma planuje jakieś działania zmniejszające wpływ niebieskiego światła czy też dopłaty do okularów blokujące niebieskie światło.

Mati
@Wściekle pieści węża

Parametry żarówek i samego światła są Ci i innym pracownikom znane? Pytałeś w dziale BHP lub podczas jakiegoś spotkania z przełożonym lub w szerszym gronie?

operator produkcji

Spokojna, wywarzona i to "coś" w tle...

Pytania były bo musiały być naprawdę ludzie pracują na dwie linie za te same pieniądze? (chyba nie długo popracują przy takim systemie)

Tallahassee

Witam serdecznie Interesuję mnie praca w ICT jako operator. Proszę o informację jaki wariant systemu czterobrygadowego funkcjonuję na tym stanowisku? Tzn. czy jest to system ośmiogodzinny cztery dni pracy jeden dzień wolnego? Czy może jakiś wariant 12 godzinny z większą ilością dni wolnych?

@Tallahassee

Dzień dobry, Praca w systemie czterobrygadowym odbywa się przez siedem dni po 8h, następnie 2-3 dni wolne, wg harmonogramu. Taki harmonogram można pobrać w biurze Kadr, przekazywany jest również każdemu nowemu Pracownikowi. Zapraszamy :) Pozdrawiamy, Zespół ICT Poland

Foksik

Chciałbym poznać opinię pracowników jak uważacie taka sytuację że nowo przyjęty pracownik zarabia na starcie pełną stawkę na danym stanowisku. Dostaje tyle samo a nawet dużo więcej (do 26 roku życia prezent od (usunięte przez administratora)) np.od pracownika z 20 letnim stażem. Czy np.ZZ mogą poruszyć taki temat? Stażowe nie wyrównuje różnicy. Pozdrawiam.

Wściekle pieści węża
@Foksik

A jak mają znaleźć ludzi skoro wszyscy wybierają kierunek DE. Sam chcesz wszystko robić? W innych firmach wcale więcej nie płacą. Owszem są niedociągnięcia, ludzie już nie chcą szkolić nowych, na to samo stanowiako, niezależnie od wieku.Ile razy mozna mieć chęć do szkolenia kolejnej osoby. Jak byśmy chcieli uczyć ludzi to byśmy pracowali w szkole.Jak w każdej dużej firmie są problemy na roznych szczeblach i nie wszystkich uda się zadowolić. Też chciałbym zarabiać więcej, tez chcialbym mieć coś więcej z tego, ze "umiem szkolić nowych" a nie tylko sie denerowac i mieć wiecej pracy bo muszę poprawiać po nowym. Może z czasem firma doceni starszych pracowników i będą więcej zarabiać od młodego który ma ulge od Panstwa. Ale to może kiedyś, zobacz jak długo czekalismy na stażowe.

Echo
@Wściekle pieści węża

Tylko ze my do pełnej stawki godzinowej dochodziliśmy przynajmniej rok. A teraz na starcie ja mają.

@Echo

A to ciekawe, bo ja jakoś nowy jestem i do stawki referencyjnej muszę rok dochodzić. Moja stawka jest zwiększana po nabyciu nowych umiejętności - nawet mam indeks do tego. Jak nie masz pojęcia o temacie kolego to nie wypisuj bzdur bo tylko ludzi denerwujesz.

@Foksik

To ile teraz taka stawka początkowa wynosi, że zarabia się tyle co pracownicy z długim stażem? Myślę czy warto się zgłosić. Ten dodatek stażowy po jakim czasie można dostać w firmie i w jakiej wysokości jest przyznawany?

Foksik

Warto. Przyjdz to się przekonasz. O ile jesteś gotów pracować na 4 brygady.

mielarz

Od 3miesięcy nie działa 2gi monitor na przygotowaniu masy. Lider czepia się że nie załączyłem braku. A ja nie mam podglądu z niesprawnego monitora. Który działał 3lata od kiedy pracuje. Zlecenia wypisywane nie dają rezultatu a lider dalej się czepia (mówi że możesz otworzyć nowe okienko)... Aż chce się pracować, zakład kochany

@mielarz

A od razu po awarii zgłosiłeś problem? Czy w ogóle dali na serwis ten monitor czy nic nie jest ruszone i monitor stoi zepsuty jak stał? Co w ogóle macie za konsekwencje jak tak lider cały czas upomina pracowników? Za którymś razem idzie jakaś nagana?

Czy możesz napisać coś konkretniej? Była w ogóle jakaś premia czy w tym roku tylko "uścisk dłoni prezesa"? No i czy to jednorazowa sytuacja, czy zdarzały się podobne i wcześniej?

Tt

Zamiast 650 dostalismy 200

Sami

Sami ?czy zależni to od innych i ich doświadczenia i zaradności do pracy, dużo jest nowych pracowników i kobiet, dużo czynników ma to wpływ. To samo tyczy się wypadków, karać innych za to że ktoś miał na drugim końcu zakładu wypadek jest FerPlay? Według mnie to nie jest ok, skoro gadajcie tyle o wyrozumiałości, zrozumcie też odczucia innych, jest to normalna reakcja i oburzenie.

Amnezja
@Sami

Spójrz na to z innej strony. Premia nie jest zabierana, bo ktoś na zakładzie miał wypadek. Premia jest dawana jako nagroda dla wszystkich pracowników za to że nie było wypadku.

Sami
@Amnezja

To wymaga dojrzałości emocjonalnej, i zaprogramowaniu podświadomości na inne myślenie, sądzisz że zwykła osoba da sobie z tym radę?. Nie zgodzę się z tobą, taka sytuacja rodzi konflikt, stawia tą osobę w roli ofiary i naraża ją na atak z strony innych. To jest moje zdanie. Premia powinna być dostosowana do obszaru. Pozdrawiam.

Ryszard

W zakładzie też jesteście tacy rozdyskutowani? Firma szuka Operatora w dziale Produkcyjnym i Magazynowym. Z wynagrodzeniem w kwocie 6 725 - 7 061 zł / mies. brutto. Tyle, że jak się wczytać w ogłoszenie, to po pierwsze są to kwoty z uwzględnieniem dodatków, a po drugie system III-zmianowy ma 6 725 zł brutto, a czterobrygadowy 7 061 zł brutto. Napiszesz, ile sama pensja zasadnicza wynosi i czy według Ciebie zachowania ludzi w firmie można określić, jako "miłą atmosferę"?

Dlaczego???

Dlaczego firma zwlekała ze szkoleniem okresoym dla Maszynistow? Oczekujecie od nas aby w okresie świątecznym poświęcić 12h na zaliczenie szkolenia które nie jest jeszcze dostępne przez co skraca się czas na możliwość rozłożenia tego szkolenia w czasie.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Pozdrawiamy,
Zespół ICT Poland

Co roku przychodzą święta i co roku zabieracie nam premie żeby wyrównać do ,1000 zł świątecznego brutto śmiech na sali a wypłata taka sama jak w poprzedni miesiąc , inne firmy mają 2500 /3000 dodatku światecznego a tutaj ? Od 20 lat to samo. Pamiętajcie ,że żaden statek jeszcze bez załogi nigdzie nie popłynął.

Jozin

A przecież od tego są związki zawodowe. To oni negocjacji co roku podwyżki itd. Cały czas chodzą i namawiają aby zapisywać się. Aby urosnąć w siłę.

Maximusek

Ogólnie robota spoko ale zarząd ict chce zbawić świat swoim wspaniałym nieomylnym najlepszym medicoverem a wypadki i tak były i będą i podejrzewam że będzie coraz więcej :)

Dziad
@Maximusek

Uwierz mi to nie wina Medicover lecz właśnie naszego zarządu. Zaczerpnąłem informacji w Medicover i dowiedziałem się że to właśnie ICT zarządzało takich badań.Co ciekawe ICT jest jedyną firmą w Kostrzynie która wymusza na Medicover abyśmy takowe badania przechodzili , no może jeszcze Montel ale to dla kilku osób gdyż pracują na bardzo precyzyjnym sprzęcie i tam naprawdę jest to potrzebne.

Pakarz
@Dziad

Ciekawe co zrobią z pakarzami co.maja wadę wzroku. Do teraz mieli inne matrycę i mogli pracować. Zachciało im się zmian. I co teraz ludzie z problemami za brame??? Tak szanują starych pracowników. Szacunek.

Dziad
@Pakarz

Myślę że dalej będą mogli pracować ponieważ pakarz który miał problem przejściem badań nadal pracuje. Jego przykład jest furtką dla innych pracowników z problemem wady wzroku jaką ten Pan ma. A więc szanowni państwo mamy tutaj do czynienia z precedensem on może a my nie? Chciałbym dodać , że na pewno nie doszło do pomyłki lekarza .Zresztą to było słabe. Pozdrawiam.

Taki tam

Jak się okaże że ktoś przez badania starcil pracę,stanowisko. To dopiero wyleje się fala hejtu. Dziwne ze tak prestiżowa firma i nie może pójść na rękę pracownikowi. Ale wiadomo że zwykły pracownik jest dla nich numerkiem w Excelu. I jak nie ten to przyjdzie następny.

Alwaro
@Pakarz

A może zmiana matryc dla pakarzy jest po to aby kobietą zrobić miejsce. Tak są ostatnio wychwalane. Same juz mówią że będą szły na pakarki.

Vikary
@Alwaro

W tej firmie chodzi tylko o pr mydlenie oczu ze juz dawno był pomysł nad zatrudnianiem kobiet itp , tu chodzi o to że nie było chętnych do pracy i tyle teraz będę na siłę je wciskać bo muszą być dwie na obszarze chodz chłop na rozmowie będzie miał lepsze papiery by tu robić

Zbysiu

Taki super lekarz tak wie jak wygląda praca w ict , a gdyby człowiek się nie odwołał to już by tu nie pracował, a i jeszcze jedno bez badań zostali właśnie ci ludzie co się boją ze nie przejdą

Tamborek

Do końca roku jeszcze kilkadziesiąt osób musi zrobić badania. Ciekawe ilu z nich już do nas nie wróci. I będzie problem z obsługą maszyn. Nikt się tym nie martwi. Uwazaja że jakoś to będzie. Przecież to tylko ewentualnie kilka osób.

Ciemność widzę
@Tamborek

Ale tak serio to czy ostatnimi jakaś osoba została zwolniona z powodu nie przejścia badań?

Vikary
@Ciemność widzę

Jedna osoba już nie przeszła matrycy na pakarke dostala skierowanie z gilziarki którego też nie przeszła ale magicznie po odwołaniu do wojewódzkiej przychodni medycyny pracy może już nawet być liderem , więc co drogi ict jak to z tymi lekarzami z medicover tacy super czy nie do końca? Dlatego jak nie przejdziecie badań to się odwolujcie bo oczywiście nikt z szanownego zarządu wam o tym nie powie ze tak można. Ale co nerwów się najadl przez dwa tygodnie że straci pracę to zdrowia nikt mu za to nie zwroci

Wiolka
@Vikary

No, ale to nie jest tak, że te badania są obowiązkowe na takich stanowiskach pracy? Czy to tylko pomysł przełożonych? Myślisz, że to celowe żeby trochę zmniejszyć ilość ludzi zatrudnionych? Do kiedy wszyscy pracownicy mają przejść te badania?

Alwaro

Droga firmo teraz przyszedł czas (usunięte przez administratora)na badaniach u okulisty... kto będzie nastepny kardiolog? Nikt w tej firmie nie czuję się bezpiecznie. Bo nie wiadomo kto co i kiedy wymyśli. Już w pracy wrze i ludzie zastanawiają się czy nie zmienić zakładu i zaczynają szukać alternatywy gdzie nie będzie takich problemów z badaniami. Bo nie wiadomo czy następne badania przejdą.

Pracuś

Cyklicznie co kilka lat jak jest pełna załoga zauważyłem że firma zaostrza badania. Jak ludzi brak to wtedy nie ma problemu z badaniami. Teraz wypełnili pustki kobietami to sobie sortują. Tylko co jest wart mlody pracownik do pracownika który zna maszynę jak własną kieszeń i robi produkcję. Jak stracą % to może się obudzą. Chociaż z ich punktu widzenia. Maszyną (usunięte przez administratora) pojedzie. Ważne żeby motyla widziała.

Patrzałek

Apropo tego waszego szacunku. Co tak się nim chwalicie? Jak on się ma do tych ludzi co wysyłacie na badania i mają problem. Chciałbym aby kadra zarządzającą spojrzała im w oczy wraz z bhpowcem. Czy wy ludzie naprawdę nie macie sumienia! Pomyślcie jak to wy byście byli na ich miejscu,ich rodzin.

Rolka

Fajnie jest pracować w tej firmie. Pracujesz kilka dobrych lat. Przechodzisz badania. Planujesz sobie przyszłość w tej firmie. Przechodzisz szkolenie. Starasz się. A przy kolejnych badaniach nie dopuszaja Ciebie do pracy. I tak ci firma dziękują. Nawet kierownik nie jest wstanie tobie pomóc bo sam się trzęsie o swoje stanowisko.

Mordeczka

I co firma ma już ludzi to selekcję na badaniach robią. Jak zwykle szacunek powraca do ludzi z długim stażem oraz doświadczeniem. Będzie następny co zastąpi. Fajne podejście.

Zostaw merytoryczną opinię o ICT Poland - Kostrzyn nad Odrą

• Jak się pracuje w ICT Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ICT Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 112.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICT Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 18 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICT Poland?

Kandydaci do pracy w ICT Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ICT Poland