ICT Poland

Opinie o ICT Poland

Petronik 222

W dzisiejszych czasach tak duże fabryki powinny też zadbać o dojazd pracowników a mianowicie powinny być zorganizowane busy,autokary wożące do pracy i z powrotem (BEZPŁATNIE). Myślę że przy dzisiejszym szaleństwie cenowym paliw będzie to duży plus dla firmy.

@Petronik 222

Niech dadzą dobra podwyżkę a każdy sobie sam dojazdy zorganizuje a po drugie to nie będzie fer dla ludzi którzy nie mieszkają w okolicy kursów tych autobusów oni dalej będą musieli dojeżdżać na własną rękę i ot super pomóc

Nikt ważny
@NIE POLECAM ict

Ciężko Was wszystkich zadowolić Firma robi ukłon w stronę pracowników to zawsze znajdziecie jakieś ale.. Jeżeli za daleko Ci do pracy to ją zmień jaki problem.. Daliby każdemu po 3 stówy to zaraz byłby krzyk że mało.. Podwyżka jest , też źle bo mało.. Typowi Polacy..

.....ON.....

W tej firmie dawno nie ma normalności już widać ludzi z agencji pracy wyganiają z szatni jaki tu mają szacunek dla ludzi? Bo co agencja pracy to ich wyganiać! Zastanawiam się czym oni różnią się od nas pracowników ICT oni dla was pracują i to za tak słabe pieniądzę ! Nie długo wy będziecie się przebierać i robić jak my zwykli robole . Wyganiać ich z szatni łądnie się tu robi powoli się zastanawiam co ja jeszcze tu robię, nie poznaje swojej firmy.

@.....ON.....

Tego typu komentarz odbieramy jako złośliwy. Ponadto nie jest prawdą, że "kogoś wygoniliśmy z szatni". Ze względów organizacyjnych przenieśliśmy kilka osób z szatni głównej do niedawno wybudowanej szatni w budynku FWWT. Prosimy nie wprowadzać innych w błąd i nie siać sensacji.

@ICT Poland

A czym się różnią Ludzie zatrudnieni przez pośrednika od ludzi zatrudnionych bezpośrednio to jakiś inny sort skoro im się nic nie należy oprócz wody do picia Śmiesznych paczek na święta nie dostają kart do automatów tez nie doprosić się niczego tez nie mogą bo nie maja Praw a pracują niekiedy dłużej bo już ładnych kilka lat dla ICT zatrudnione przed Akronar dłużej niż inni w tej firmie to jest fair play tej firmy I nie piszcie ze jest inaczej chodzi mi o np panie które pracują na ogródku szykują zamówienia itd kolejny objaw braku szacunku dla ludzi pracujących dla ict

Mariola
@ICT Poland

A co z jakimkolwiek dodatkami dla tych osób pracują dla ICT przez agencje bo zarząd sobie tak wymyślił a są traktowani jak TRĘDOWACI !!! Nawet kawę muszą sobie kupować za pieniądze bo nic kompletnie nic im się nie należy a zarabiają najniższa krajową (usunięte przez administratora) jakich mało

@Niki

Należy odróżnić od siebie pracowników agencji pracy tymczasowej (APT) a pracowników firm zewnętrznych. Pracownicy agencji pracy tymczasowej – świadczą pracę dla ICT Poland i otrzymują takie same wynagrodzenie i dodatki jak nasi pracownicy, paczki, karty do automatów, itp. Obecnie zatrudniamy pracowników bezpośrednio w ICT Poland, jedynie wyjątek stanowią pracownicy wakacyjni, zatrudnieni na okres 2-3 miesięcy. Natomiast panie pakujące, o których mowa to pracownicy firmy zewnętrznej, świadczący usługi na terenie ICT Poland, ale niepracujący dla ICT Poland. Na terenie naszego zakładu świadczy usługi wielu pracowników firm zewnętrznych, zajmujących się m.in. utrzymaniem porządku, ochroną zakładu, obsługą serwisową maszyn i urządzeń. W tym przypadku wszelkie świadczenia pracownice dostarcza firma zewnętrza, która zatrudnia tych pracowników. Zachęcamy do zweryfikowania swojej wiedzy w danym temacie przed wystawieniem komentarza.

Heniu
@.....ON.....

Tych ludzi zwłaszcza z ogródka to traktują jak jakiś gorszy sort nic im nie przysługuje nic im się nie należy WSTYD ta śmieszna organizacją tylko się chwalić potrafi. Jak zwykle wprowadzają vos co inne firmy maja od lat -100% nadgodziny -Teraz że nie ma komu juz tu pracować to dojazdy do pracy organizują Firmy z drugiej strony kostrzyna maja to od kilku lat a ICT jest opóźnione w rozwoju dają taki minimalizm a teraz afera bo nie ma komu robić juz to ktoś pisał wcześniej ale powtórzę kiedyś to była forma do której warto było przyjść zarobki były wyższe niż u innych dużo wyższe porównywalne z ARCTIC teraz to jedno wielkie bagno konkurencja wystrzeliła o 1500 zł netto więc czas się zbierać

MAXIMUS

Drogie Kolezanki i Koledzy. Faktycznie mam nieco szersza wiedze na temat firmy i podejmowanych przez kierownictwo decyzji Przez ostatnich wiele tygodni probowalem zgodnie z ta wiedza opowiedziec wam, ze czesc z przedstawianych przes was spraw wyglada naprawde inaczej oraz skomentowac jakie sa prawdziwe intencje podejmowanych decyzji. W odpowiedzi slysze tylko, ze jestem z biurowca. A to znaczy, ze jak nie jestes gilziarzem, albo pomocnikiem na chusteczkarce, to juz nie mam prawa sie wypowiadac? Jestem tez pracownkiem i widząc krzywdzace, niesprawiedliwe, a czesto klamliwe opinie - mam prawo sie tez tutaj wypowiadac. Chcialem, abyscie spojrzeli na te sprawy z innej perspektwy. Niestety moda na hejt, narzekanie i bezmyslne krytykowanie wygrywa. A tak dla pelnego obrazu, spojrzcie na wiele innych stron na gowrku - ilosc hejtu jest tam niespotykana od lat. Wszyscy sie nakrecają. Tak wiec jestem przekonany, ze to nie ict sie popsulo, tylko zyjemy w trudnych czasach i szukamy czarownic…ktos poprostu musi byc winny!!! Wkurza mnie wasza bezgraniczna chec krytykowania wszystkich i wszystkiego. Z drugiej strony jako czlowiek - wspolczuje wam. Trudno sie zyje majac tyle nienawisci w sobie. Mam nadziej, ze jednak wiekszosc pracownikow firmy zachowuje zdrowy rozsadek oraz nie podlega tej nagonce narzekan i roszczen. Koniczac - powiem szczerze, ze jestem zniechecony tym hejtem. I zostanawiam sie, czy warto dla was poswiecac moj prywatnych czas. Moze powinniscie sami gnijcie sobie w tym jadzie i zyc dalej w blednych przekonaniach.

Waldemar
@MAXIMUS

Nie masz pojęcia co się dzieje na produkcji przyjdz popracować dopiero będziesz wiedział inaczej twoja wiedział jest z (usunięte przez administratora)

Janek
@MAXIMUS

Gościu widzisz tylko stronę zakładu a nie wiesz jak jest na produkcji co się dzieje na PW czy MP a każdy kto opowie to co się dzieje nazywasz go hejterem

Iwo
@MAXIMUS

Szkoda się wkurzać na marudzenie kilku matołków.

Pracuję w ICT od wielu lat i nadal nie dowiedziałem się dlaczego każą nam czekać 8 minut po skończonej pracy. Dlaczego codziennie musimy tracić swój czas i odbijać się kartą o 14:08? W skali miesiąca to 2,5h.

Też Pracownik

Kolego tak jest , ponieważ podpisując umowę zobowiązałeś się pracować w np. godzinach 6-14 . Pracować czyli przebywać w miejscu pracy , przebranym do tej pracy. A te 8 minut to czas na dodajcie z bramy do szatni i dalej na stanowisko pracy . Kiedyś tego nie było to ludzie czekali od "za 5" na bramie w kolejce do wyjścia i zostało to wprowadzone . Tak więc to my sami sobie zgotowaliśmy ten los. Z drugiej strony jakby tego nie było to ktoś może wejść o 5:59 i byłby GIT a zmiennik by tuptał nogami na linii bo by też chciał wyjść

Za 8 min. To jeszcze rozumiem... ale te 8 po to jest masakra... Ale jak tak juz jest to dobrze by było aby wszystkich pracowników tyczyło wychodzenie 8 po. A niestety sa stanowiska gdzie nie musza tak wychodzic. # niesprawiedliwe. Wszyscy to wszyscy....

Ja też pracownik

8 przed i 8 po bo odpowiadasz za produkcję od np. 6.00 do 14.00 i skoro 8 minut idziesz do szatni i na stanowisko to logiczne że tak samo wychodzisz 8 min. Czego tu nie rozumiesz. Tak samo z gotowaliśmy se los z oświadczeniem o złym samo poczuciu i posiłkach za nadgodziny a o palarnich nie wspomnę. Pzdro

Marian

Żeby zmiennik nie czekał (tupał nogami) i żebyśmy dowiedzieli się o przebiegu zmiany, w większości wchodzimy 20-25 minut wcześniej, przebieramy się i dochodzimy do stanowiska pracy, więc jesteśmy 12-17 minut już w pracy, wychodząc 8po jesteśmy codziennie 12-17 min. ponad normę, razy 21 dni. Wszyscy się zgadzają z 16toma minutami na wejście i wyjście. Pewnie ktoś zaraz napisze - to sobie wchodź za 8 - tylko tak wchodząc nic się nie dowiesz bo zmienił równo kończy pracę i nie będzie miał zamiaru zostawać 10 minut żeby komuś zmianę przekazywać, dlatego przychodzimy wcześniej, a przejęcie zmiany to też jest część pracy. Więc wychodzenie 8 po to bzdura.

Też Pracownik
@Marian

Zgadzam się z tym że powinno się przyjść wcześniej i przekazać zmianę , ale nie wszyscy to rozumieją i niektórzy przychodzą na stanowisko "za dwie" bo mają na takie rzeczy wywalone i najchętniej by weszli na bramę o 5,59 i wyszli o 14,00

Majster

No jak to dlaczego bo to jest #SZACUNEK HAHAHAHH czy to jest wg legalne to o po trzeba się temu przyjrzeć

Majster

Oj widzę że się książek nie czyta do szkoły tez pod górkę było bo słownictwo bardzo ubogie :)

Pw

No wszyscy ale tylko robole bo już nawet majstrow to nie dotyczy chodzą sobie jak święte krowy jak chcą bo im można #szacunek

Kuzyn kitaszeski
@Też Pracownik

Powinno byc tak wejscie ok.za 8,ale wujscie normalnie zmiennik przyszedl na linie za piec,zwijam manatki I wio o 14 za brame przeciez zmiennik jest na linii

Big E

Majstrów to nie dotyczy chodzą sobie jak święte krowy i tylko patrzą aby Andrzeju nie widział a jak są jakies problemy po 20 godzinie to nikogo nie ma !

Laider
@Big E

Potwierdzam przychodzą i chowają się na hali niby cos robią a później cyk I na górę bo przychodzi godzina że Andrzeju nie będzie wiedział ze byl wcześniej do tego wyjścia na papieroska bo już nikogo nie ma albo zakaz obowiązuje wszystkich albo nikogo

@Marian

Jestem ciekaw dlaczego nikt że związków nie reaguje przecież te za 8 n stanowisku to już jest praca czy się mylę?

Nie lubię czubka
@Big E

Nie musisz przychodzić za 8.Ale chcesz przyjść za 8. Jeżeli chcesz dostać dodatek obecnosciowy tj. płacą Ci za to abyś przyszedł wcześniej.

Heniutek
@Marian

Bzdura jak cała ta firma powinni zakład w Niemcach zrobić bo tylko zakazy nakazy słupki wydajności maszyny coraz starsze sypia się na każdym kroku a oni z roku na rok wydajność podnoszą i prędkości na każdym kroku premie zabierają i tu jest ich SZACUNEK!!! OMIJAC FIRMĘ

@Nie lubię czubka

Oj chyba nie wiesz co piszesz miałem (usunięte przez administratora) na ta premie przychodziłem za 8 ale wychodziłem nie czekając na 8 po i po jakimś 10-tym razie wezwanie na górę I śmieszna gadka straszenie itd brak słów...

@Big E

A wiesz że miałem tak samo bo kiero się boi odezwać i cokolwiek powiedzieć nawet jak mówię jedno to przekręcą i gada co innego trzęsie (usunięte przez administratora) na lewo i prawo bo krechę wziął na pół banki

Nie lubię Czubka
@Big E

Mój zmiennik przychodzi tak ze nie mam szans wyjść 8 po. Ale mając już kilka "rozmów" jest w stanie uwierzyć w straszenie itp. (w końcu w firmie jest szacunek). Może @ICT Poland się wypowie dlaczego nie mozemy wyjść wcześniej skoro jest zmiennik a premia za obecność jest zbędna dla niektórych?

Oleju
@Laider

Olać tą firmę jeszcze trochę i zejdą z góry na dół robić bo już tu nikt nie chce do pracy przychodzić

Krycha
@Nie lubię Czubka

No dokładnie niech się tutaj wypowiedza na forum tez jestem ciekaw....

Jaś
@Nie lubię Czubka

Bo oni to z #SZACUNKU wymyślili tak jak to wychodzenie godzine późiej jedni od drugich aby się nie zbierać przy bramce zamiast wstawić kolejną bramkę malym kosztem cyk wymyślą coś aby tobie życie utrudnić dojeżdżasz z żoną czy z kimś innym do pracy jednym autem to nie możesz bo ci wszystko pozmieniają i musisz dwa auta ganiac iść w koszty a oni się cieszą że znów jakas głupotę wprowadzili brak słów OMIJAĆ To (usunięte przez administratora)

@Laider

Dokładnie majstry tylko patrzą aż dyro pojedzie i tylko na palarni siedzą ochrona otwiera brameczke więc się nie odbijają nic nie widać a ty człowieku na przerwę aby usiąść i zjeść nie możesz iść

Passeratti
@Big E

Zobacz sobie panie co jest na WPS kierownik i trzech majstrow a po południu jak dyro pojedzie nikogo nie nie ma patrzą aby tylko się schować i przychodzą sobie przed 12 do pracy przed 20 juz się nie dowołasz nie dodzwonisz nawet jak są trudne sprawy i czegokolwiek potrzebujesz

@Oleju

Z góry schodzili pracować a raczej ustawiać maszynę jak Ty pracowałeś w ICT. Dziś linia osiąga wreszcie dobre wyniki. No i przede wszystkim nikt nie produkuje tyle odpadu co Ty. Myślę że nie na darmo w ICT byłeś nazywany "Królem odpadu" nawet otrzymałeś koronę i ????. Myślę że chyba problemem tej firmy są właśnie tacy ludzie jak Ty trzymani na siłę. Myślę i to wiem że na Mistrzów i Kierownika na PW nie możemy narzekać. Zawsze są pomocni i wiele można załatwić, lecz przede wszystkim trzeba mieć wiedzę i być fair wobec siebie. Pozdro.

NiceNice
@Big E

Ojojoj ale się narobiło po sprawdzeniu wyjdzie że majstry są nietykalni mimo ze to co pisza to racja i znów brak szacunku odrazu mail że wszyscy na swoje zmiany nie ma zamian nie ma nic bo tak majstry zadecydowali.

@Pw

No iprawda wyszła na jaw a niby firma taka super zawsze gadają jestesmy najlepsi itd

@Laider

No dokładnie jak majstry wychodzą to reszta też może albo wszyscy albo nikt

@Oleju

Z góry schodzili jak Ty pracowałeś na PW bo nie potrafiłeś podstawowych regulacji zrobić na maszynie. Jak pamiętam nie na darmo na PW otrzymałeś tytuł "Króla Odpadu" i nawet w nagrodę otrzymałeś koronę i medal. Teraz wylewasz tu swoje frustrację i oczerniasz ludzi. Dziś nie muszą schodzić na dół Mistrzowie na podstawowe regulacje. Co do współpracy z Mistrzami i Kierownikiem nie możemy na PW narzekać zawsze jak się rozmawia i przedstawi sprawę w miarę możliwości co są w stanie załatwić to zrobią. Pewne rzeczy nie są zależne od nich. Ja nie narzekam na współpracę z Mistrzami i Kierownikiem. Myślę że twój problem polegał na braku wiedzy i załoga na linii na której pracowałeś po twoim od Jacku osiąga wydajność i jest tam dobra atmosfera. Nie ma donosiciela i konfidenta w śród pracowników. Cieszymy się jako pracownicy że podjęła słuszną decyzję odejścia z PW i jest dużo lepiej. Myślę żeby była dobra współpraca musi być dobra atmosfera i trzeba mieć podstawowe pojęcie o produkcji którego ci brakowało i brakuje.

@Passeratti

Trudne sprawy to możesz ogladnąć chyba na POLSACIE. Ja nigdy nie miałem problemu kontaktu z Mistrzami a nawet z Kierownikiem. Zawsze odebrali i odbierają ode mnie telefon. Potrafiłem dzwonić nawet po 22 oraz w sobotę i niedzielę zawsze odbiorą lub odpiszą na wiadomość. Myślę że tu kolejny osoba która ma problem ze sobą bo albo nie może awansować albo grozi mu degradacja bo został awansowany ale nie ma umiejętności i wiedzy podstawowej na temat maszyny. Osoby znające się na swojej pracy są doceniane i zawsze mistrzowie idą na rękę i widzą problemy Nasze prywatne i pomagają byśmy z nimi ten mogli sobie w domu na spokojnie radzić. Przestańcie wylewać swoje żale bo problem leży w Was. Kolejny Olej się znalazł.

@Nie lubię czubka

Nieprawda bo się czepiają wymyślają ze musisz i straszą notatkami służbowym naganami

Ex
@Passeratti

prawda na wps to się dopiero dzieje

Edziu
@Big E

Tylko tak potrafią w tej firmie zakazami wszystko rozwiązywać chyba nic już mnie tu nie zdziwi! MI tam już nie dużo zostało do swoich lat pracy ale mlodzi uciekną i będą później się dziwić dlaczego

Juziu
@Pracownik PW

No proszę chcąc nie chcąc sam podj...... majstrow że już nie muszą schodzić na dół No i dzięki temu mogą iść prędzej do domku ;D

Rambo
@Pracownik PW

No moze ty nie ..... nie wnika. majstry pobiegali po dole postraszyli i się zaczęło lizanie .........

Pracusiu

To chyba logiczne, masz płacone za 8h pracy, a nie za bycie wykąpanym i gotowym do odlotu 13:45 o 14:00 schodzisz ze stanowiska i zaczynasz się przebierać ...

RR
@Pracownik PW

Tak tak jasne chyba ze gołębia wysylales to się dodzwoniłeś. A koleś skoczek (śpioszek z magazynu) ktory przychodzi I siedzi na jadalni z netflxem siedzial i spał pół roku i majstry nie widzieli wszystkie sezony oglądnął afera się zrobiła dopiero jak któryś tam go złapał jak drzemeczke walił i też cicho sza jak jest super bo to kolejny kolega majstra czy kierownika sam nikomu nic nie pomógł a teraz aferę robi za każdym razem

@Oleju

No co tu się dziwic na wps juz ludzi brakuje wg wyliczeń chyba 1,5 osoby teraz kolejny odchodzi do S.D bo jest tak super a nikogo nie przyjmują nie ma potrzeby przecież sa nadgodziny obowiązkowe i skoczkowie na całą hale. Pani z akromaru z odzieżowego juz niech ogłoszenia pisze cyrylicą

Mi nie dogodzisz
@Benio

No i auto służbowe, bo dyrektor ma to czemu my nie? Jak wszyscy do wszyscy. To jest dyskryminacja !! Wyrównać stawki od operatora po dyrektora....

Wdf
@Laider

No widocznie tak ich Góra nauczyla bo robią identycznie z posiłkami z integracjami i cała resztą

Jaro
@Jaś

Święta racja nie mozna się grupować a zobaczcie sobie jadalnie na WPS korytarz gdzie wszyscy biegaja 1 metr i stolik krzesło i przestrzeń 50 cm gdzie wszyscy biegaja o mechanikach to nie wspomnę bo niby maja zakaz wejścia tym przejsciem a tylko nim biegaja do automatu i nikt problemu nie widzi kierownik mistrzowie nie widzą a tam często sa albo szatnia tez na wps jeden na drugim siedzi ale widocznie w jadalni i w szatni ŚMIESZNEGO (usunięte przez administratora) A NIE MA bo tylko na hali 2m odstępu bo rystrykcje i kary notatki nagany straszenie siedzisz z operatorem w maszynie jeden na drugim bo inaczej się nie da ale poza maszyną odstęp 2m bo nagana zarząd chyba za dużo tvpis ogląda

Brd
@Big E

Dokładnie tak tez tak miałem po L4 gdzie straciłem wszystkie dodatki przychodziłem jak zwykle za 15 na linie ale wychodziłem nie czekając tych 8 minut po to panie i panowie wielka afera telefony wizyta na górze tłumaczenie i nie wiadomo co jeszcze nawet nie przyjmowali do wiadomości ze mam zmiennika a ze nie mam za to w tym miesiącu płacone to nie zostaje do 8 po normalnie maja juz mózgi wyprane tam na górze niby przytakują masz rację ale nie możesz tak wychodzić i koniec

Gienio

Pewnie monitoring pilnują

@Pw

Dokładnie tak majstrow to nie dotyczy w piątek o 20 juz żadnego nie zobaczysz

Przemko
@RR

Ten co spał na magazynie to istny kretyn a jeszcze w nagrodę pieniądze jemu z wygranego konkursu 5S oddali bo kolega poszedł napłakał ze nie ma itd a później na wódeczki i wyjazdy było

@Przemko

Pewnie koleś kierowniczka ten co spał dlatego jeszcze tam pracuje

Max
@Nie lubię czubka

I za co jeszcze ? Ten dodatek 250 zł brutto jest za wszystko śmieszne to wszystko jak cala ta firma

Mr.
@Oleju

Rozwieszają już ulotki w obrębie 50 km od kostrzyna I nawet tam już sięga ta negatywna opinia ona idzie prędzej niz ich plakaty o rekrutacji

@Mr.

Poczta pantoflowa Ciągnie się za tym zakładem jak smród prędzej niz te plakaty co rozwieszają o rekrutacji za te śmieszne pieniądze nie dziw że ludzi do pracy nie

Siwy
@Kuzyn kitaszeski

Zobaczcie na wydruki ile godzin w miesiącu charytatywne w tej firmie spędzacie przez śmieszne przepisy I szacunek który o kontakt dupy rozbić

Reka
@Siwy

Jak charytatywnie? Pracowałeś i nie dostałeś za jakieś godziny pieniędzy? Nie wierze. O jakich przepisach mówisz?

@Siwy

Moze ty zamiast do roboty poszedles na jakis czyn spoleczny? :-) No brawo! Tylko dlaczego firma ma Toebue za to placic. Co jeden to leopsze pomysla ma! Ciekawe jaka kolejna bzdure wymyslicie? Pracuje tutuaj krotko, ale nie wierze jak jestescie rozpuszczeni…

Siwy
@Reka

Sprawdz sobie wejścia wyjścia w skali miesiąca wychodzi kilka godzin dodatkowo za free

Ratownik90

Zgadzam się z moim przedmówcą dlaczego tylko zwykli robole są tak traktowani .. dlaczego mistrzów, kierowników, laborantki czy 5s to nie dotyczy ... Przecież każdy pracuje 8 godzin i musi się przebrać... Ale jednak nie wszyscy są równi w tym zakładzie . Pozdrawiam

operator produkcji

Spokojna, wywarzona i to "coś" w tle...

Pytania były bo musiały być naprawdę ludzie pracują na dwie linie za te same pieniądze? (chyba nie długo popracują przy takim systemie)

Operator na przetwórstwie

Właśnie sobie siedzę na krzesełku przed wiatrakiem na 1 zmianie jest ciepło ale nie ma tragedi i czytam te wasze komentarze to się zastanawiam gdzie jestem i kto to pisze obok mnie z każdej strony inny operator i każdy robi to samo siedzi przed wiatrakiem produkcja się kręci i mamy czas dla siebie.Wiadomo czasami coś tam się dzieje trzeba wstać popracować za to mamy płacone????Nie poszedłbym nigdzie indziej do pracy nawet za większą kasę tu mi jest dobrze iść na budowę albo na linie gdzie trzeba stać przy taśmie 8godzin?nie w tym życiu...Przerwy na posiłek?idę kiedy mi pasuje kiedy jestem głodny zgłaszam i idę a wy narzekacie.Co tu dużo pisać pracuje już ponad 8lat i do pracy idę z chęcią bo tutaj odpoczywam????na co wy narzekacie na kierowników?na brak przerw?na kasę?gdzie ja jestem?chyba nie ten zakład...

Op.na PW
@Operator na przetwórstwie

Właśnie wróciłem z jadalni zjadłem bułeczkę tak żeby w brzuszku nie burczało później pójdę na śniadanie teraz oko przymkne na 15 minut może tak regeneracyjne????brak przerw? Na jadalnię idziesz to od 6:00 jest pełna ciężko się do pchac...Na co tu narzekać????Prawda jest taka jak ktoś nie chce pracować to nie będzie i nie dogodzisz takiemu

Ja ..

Co to się dzieje w tej firmie …

Nikt ważny

Ja z kolei nie rozumiem jednego.. Skoro tak komuś źle się pracuje w ICT to dlaczego robi to nadal? Pracy w Kostrzynie jest dostatek, więc po co się męczyć i z niechęcią wstawać co rano do pracy? Narzekacie , narzekacie a i tak każdego dnia idziecie do pracy.. Ja nie moglybym pracować z taką niechęcią, przecież to kawał dnia..

Bo mam blisko

Szanowne ICT POLAND planujecie jakieś sensowne podwyżki wynagrodzenia? Nie wiem czy brać przykład z innych kolegów bo jesteście coraz mniej konkurencyjni. Na ogrodzenie kurnika (Lean przy szatni) było, a dla pracowników?

Giero
@Bo mam blisko

Przecież nie ma już pieniążków bo motory kupili.....

@Bo mam blisko

Nie ma już pieniążków bo motorki kupili...

Oni
@Bo mam blisko

Juz konkurencja się skonczyla zarobki wyrownane a nawet niższe i roboty czy odpowiedzialności dużo dużo więcej więc pakować się Panowie bo tu lepiej nie bedzie lepiej juz było.....

Saszka
@Bo mam blisko

Czołg by nie jeden z tego zrobił...

@Giero

Pewnie ze tak jak nie dadzą pozadnej podwyżki i to teraz juz to dopiero ludzi ucieknie dopiero będzie się działo

@Oni

Święta prawda lepiej to napewno nie będzie robić tylko po to aby mieć pracę a zarobki mierne każdy juz wi iść do Niemiec dojeżdżać ta godzinę więcej i zarobić 2 tys ojro bo tyle wózkowy zarabia a tu przecież każdy nim jest

@Giero

No dokładnie jeden motorek drugi motorek kiosk dla 5s i dla beduinow juz nie wystarczyło Oj będzie się działo sami beda tu pracować ;)

@Janusz

Będzie w lutym kolejne 50 % inflacyjnego dla wybrańców którzy tu jeszcze zostaną i przetrwają bo pewnie połowa z tad pójdzie po urlopach tak jak zapowiadają

@Janusz

Motorki kupuja karnety na śmieszny zuzel a co dla tych co na to nie chodzą kompletnie nic takie fear play (usunięte przez administratora) to całe ict

trebuh
@Giero

Jakie motorki? O co chodzi?

Alf
@trebuh

Jak to jakie motorki dla stali gorzów na to maja pieniądze a pracowników to juz zabrakło

Bo mam blisko
@Alf

Szanowne ICT POLAND nadzwyczajne podniesienie wynagrodzenia o 3.29 brutto (550zl brutto) jest miłym i zaskakującym faktem na plus. Ale w piśmie informacyjnym wspominacie o byciu konkurencyjnymi.Ten ruch jest nie wystarczający o czym pewnie wiecie.W tzw. kabelkach start wynagrodzenia zaczyna się tam gdzie kończy się 2 etap wynagrodzenia w ICT (po roku zdawania egzaminow). A w tzw. kabelkach po 3 miesiącach jest już prawie 3 etap wynagrodzenia ICT (plus 100zl za uprawnienia typu wózek widlowy i suwnica) Tak więc daleko jeszcze do konkurencyjosci na lokalnym rynku pracy pomijając rynek przygraniczny. Dodatek świąteczno-wakacyjny pozostawia wiele do życzenia, kiedyś to była prawie połowa wypłaty. Teraz jest to symboliczny dodatek. Tak więc tzw. kabelki są na etapie jakim kiedyś było ICT tzn. jest w stanie zapłacić więcej aby ściągnąć do siebie wykwalifikowanych pracowników. Podsumowując, czekam na efekt podwyżek po nowym roku. Jeżeli nie będzie poprawy stawki godzinowej (nie dodatków) zabieram swoje 15 lat doświadczenia z uprawnieniami do innej firmy.

Krysia
@Bo mam blisko

No w końcu ktoś sensownie pisze o podwyżkach powiem tylko ze jestem drugi po Tobie tylko nie wiem czy doczekam tutaj nowego roku bo konkurencja coraz bardziej kusi z jednej strony trochę szkoda zostawić stanowisko lidera z drugiej na kablach tyle to ma pomocnik albo różnica jest bardzo mała w zależności od miesiąca a ogrom pracy jaki jest u nas a tam nie ma porównania mam kontakt z ludźmi którzy juz tam przeszli i nikt dosłownie nikt nie narzeka nie to co tutaj pozdrawiam

@Krysia

No przecież dostaliście śmieszne 550 zł brutto to mało He w niemcowie dają juz 150 e netto dodatek na dojazdy więc zapraszam

Jatoja

Ja chyba pracuje w innej firmie robota spokojnie dla chcącego do ogarnięcia bez problemu a i czas na pogadanie się znajdzie normalne ze czasem trzeba trochę popracować ale gdzie nie trEba, spokojnie bez napinki i leci temat, co potrzebujesz to dostajesz i jak sobie zapracujesz to masz

?
@Jatoja

Zwłaszcza jak pracujesz jako pomocnik na dwie linie i masz belownice do ogarnięcia

WYJadacz
@Jatoja

Tez mam wrazenie ze w innej firmie pracuje. Paru kolesi sie nakrecilo. Ja sie nigdzie nie wybieram. Co roku jest podwyrzka, czy jest dobrze, czy jest kryzys. Czasem mniejsza, czasem wieksza. Ale tak to juz jest. Pojdziesz gdzie indziej - dostaniesz pare zlotych wiencej, a jak sie tylko zaczno klopoty w nowej firmie to od razu wylatujesz. Wole poczekac. Wierze ze zarzad prendzej czy pozniej zrobi odpowiednie ruchu.

@?

Dokładnie tam na vhusteczkarki dać tych którzy twierdzą że im tak dobrze zobaczymy jak długo tak będzie ha

Wyzysk jakich mało

@?

Wyzysk nic więcej tak jak dwa paleciaki elektryczne na 6 Lini bo przecież są za drogie a zakład taki biedny jak już ktoś pisał wcześniej jeden drugiemu zabiera albo targa ciezkie folie ważące ponad 500km zwykłym ręcznymi ale przecież nikt nie widzi problemu ci z sekcji BHP tez nie ze nie można że nie ma czym automatyka jak za PRLu

@?

Bo niby we Włoszech tez tak maja tylko ze tam zakres obowiązków jest 50 % mniejszy belownicy nie obsługuje pomocnik po zmianie formatu nic go nie interesuje wszystkim zajmuje się wózkowy nie wierzę w takie bieganie jak jest w pl bo tu odbywało się mierzenie czas na wyjścia do belownivy itd ile razy na zmianę człowiek chodzi idiotyzm

Jurek
@WD

Najważniejsze jest żeby śmieciara sprawdzała co jest w śmietniku. I te marnotrawstwo pieniędzy na ten kurnik, który nikomu (oprócz tym trzem, którzy nie wiadomo za co pieniądze biorą - kolejne marnotrawstwo) jest nie potrzebny, nie nawet na to nie zwraca uwagi.

Czy leci z Wami pilot?

Damian
@WD

Zadamy dostępu do morza bo We Włoszech tez maja do morza bliżej!

Cudzoziemca
@Jurek

Gdyby nie sprawdzanie smietnikow zaroslibyście brudem i szczury wyniosłyby Was jak Popiela

@Jurek

Wszystko aby się pokazać coś w stylu zastaw sie a postaw się na fb będzie widać

@Damian

Respect za ten wpis. No nareszcie wkraczamy na wyżyny absurdu. Ale przynajmniej tutaj warto docenić humor. Niestety dużej części innych wpisów nie da sie czytać. Obrażone dzieci w piaskownicy… które nie rozumieją ekonomi i tego kto za co odpowiada. Szkoda, ze ta większość która ogarnia temat tak milczy.

@Cudzoziemca

Cudzoziemca - myśle, ze daremny trud edukować takiego goscia. On nie jest w stanie lub najzwyczajniej nie che pojąć najprostszych wymagań środowiska, klientów i systemów. Jedyny jego cel to, aby komuś dokopać. Mam nadzieje, ze prędzej, czy później nie będzie z nami pracować.

Edek
@Jurek

A ta smiecierka to ta pani co chodzi i kosze sprawdzą zdjęcia robi a poza tym nic nie widzi co się dzieje w kolo

Arczi
@MAXIMUS

Pewnie ze tak bo kto by tu chciał pracować za takie grosze!

Jonatan
@NIE POLECAM ict

Przestańcie (usunięte przez administratora) Już takie głupoty WPS sami sobie szkodzicie jesteś alienacja i tyle. Sami sobie kłody pod nogi kładziecie. A jak po 2 msc zostajecie liderami nie mając żadnej wiedzy to nagle wowwwww ale (usunięte przez administratora) zakład. Radzę każdemu pracownikowi działu chusteczek różaniec się i (usunięte przez administratora).......c baranka w ścianę.

Ryszard
@WD

Kupić więcej motorów dla stali dlaczego tylko dwa ?? Postawić więcej śmiesznych kiosków dla Ala 5s

@Edek

O jak brzydko!!! Jak możesz szydzić z czyjejś pracy. Osoba wykonuje swoje obowiązki, a ty sie naśmiewasz! Elementarny brak kultury. Mama i Tata nie wychowali w domu …

@Arczi

Coż ciebie tutaj trzyma? Ile można narzekać?! Rozumiem osoby, które znalazly lepiej platna prace i odeszly. Skoro kasa byla najważniejsza - nie ma sprawy! Czasem te osoby nawet nie mają wyjacia z uwagi na np kredyt. Ale najgorsze są takie mendy, ktore tylko potrafią krytykować. Wszystko jest zle, przełozeni to wyzyskiwacze, firma placi grosze itd. Klamstwa i manipulacje. Arczi - przestań sie męczyć. Zrób cos ze sobą!

Edek
@MAXIMUS

Ict tego mnie nauczyło jak również tego aby się z nikim nie licżyć i twierdzić jak oni że jestem najlepszy

Arczi
@MAXIMUS

Juz zrobiłem napisałem kwita i odchodzę z tego bagna w końcu

Piorun
@Edek

Ict twierdzą że sa najlepsi ludzie uciekają sezon urlopowy się zaczął planowane nadgodziny zmuszanie ludzi do zostawania w pracy po 12/13h i gnojenie tych co jeszcze zostali drapią się po główkach co się stało że ludzie uciekają ze nowych brak a tu za granicą coraz bliżej coraz więcej się otwiera i po wakacjach kolejna podwyżki u Niemca Oj juz jestem ciekaw ile znów ludzi ucieknie z tego spadającego samolotu .....

@Arczi

Skoro odchodzisz, to szerokiej drogi. O jednego roszczeniowego i wiecznie niezadowolonego pracownika mniej. Poradzimy siebie bez ciebie. W nowej firmie tez będzie pewno narzekał.

@?

I zaczęli zaczęło się od nowa mierzenia "spaghetti " śmieszne jest to wszystko a w szczególności to że wszystko temu Januszowi przyslanemu mówi kierownik I na krok go nie odstępuje a w tym czasie 90 % maszyn akurat stoi PRZYPADEK??!!! KOMPLETNIE NIE NIE ROBIA ABY ODCIĄŻYĆ LUDZI QBY PRACOWALO SIE LEPIEJ TYLKO DOKŁADAJĄ PRACY SZCZEGÓLNIE KIEROWNICZEK KTORY SIE NUDZI I CZASAMI SPACERUNE PO MASZYNACH WTEGY JEST JEZELI MASZYNY WAM JADA TO BIERZCIE SIE ZA SKUBQNIE (usunięte przez administratora) I UWAGA TO WSZYSTKO W NAGRODE ZE DOBRZE SOEBIE MASZYNY USTAWIŁEŚ I AKURAT MASZ CHWILE NA TO CZY TAMTO A GORY ODPADU ROSNA JAK GRZYBY PO DESZCZU NIE POLECILBYM PRACY TUTAJ CHOĆBY PIENIADZE ZA TO DAWALI JAWNY WYZYSK I DYSKRYMINACJA

@WD

A ze teraz ludzi brak to majstry potrafią tylko napisać ponaglenia jak jedziesz do belownicy wrzucaj odpad który tam zalega bo (usunięte przez administratora) wszędzie a nie ma komu tego zrobić

@WYJadacz

Zapraszamy na chusteczki tu się wszystko cofa w rozwoju tylko obowiązków dokładają

@Marko

Marko. - co to za gadanie bez sensu. Ja tu pracuje i nie widze tego dokladania obowiazkow. Mieszcie tylko ludziom w glowach. Jaki macie w tym cel?

@?

To sie przestan lenic! Ja nie mam z tym problemu. Jak nie siedzisz na telefonie po 4 godziny dziennie, to sie i spokojnie belownice obrobi. Same ksiezniczki(usunięte przez administratora)

@Mały

Czlowieku to co tutaj robisz?. Skoro nie ogarniasz Idz i zrob miejsc lepszym. Jestes tak ograniczony, ze nawet nie rozumiesz., ze takie pomiary maja zweryfikowac poziom obciazenia. Dramat!!!!!!’

RR
@WD

To śmieszne bhp to zobaczy jak klucze gdzieś zostawisz czy kask na chwilę bo akurat za minutę masz wymianę a ze ludzie targają ciezkie palety tymi zwykłymi paleciakami to tego już nie widzą nawet wagi ile dana paleta waży juz nie są pisane abys nie wiedział bo po co tobie wiedzieć przechodzą patrzą a nie widzą głową akurat w drugą stronę aby nie widzieć automatyka po chuuuuuu nawet jak się zapytasz o to właśnie to nie uzyskasz odpowiedzi nie chca widzieć problemu bo paleciaki elektryczne za drogie

@Jonatan

Jak to nie mają wiedzy przecież majstry I kierownik razem z tymi od 5s egzaminy robia

Obserwator

Co się dzieje w naszej firmie ja się pytam! Dzielić ludzi na lepszych i gorszych! Wstyd!

Wazelinka

Opowiedzcie Mi proszę, jak to jest w Waszej firmie, że linię, które produkują w każde święta, nagle przechodzą z 4 brygady na 3? Słyszałem wielokrotnie że takie roszady mają miejsce. Dlaczego?

@Wazelinka

Dzień dobry, Praca w naszym zakładzie odbywa się w systemie ciągłym: 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest to nasz podstawowy system pracy, w którym pracują nasze działy produkcyjne. Motorem napędowym są nasi Klienci, którzy wysyłają do nas zapotrzebowanie na produkty w formie zamówień. Linie i maszyny pracują więc w zależności od ilości zamówień na poszczególne produkty. Firma, o ile jest to tylko możliwe, zawsze dąży do pełnego wypełnienia linii i pracy w ruchu ciągłym. Zmiana podstawowego systemu pracy z ciągłej (24h/7dni) na system 3 zmianowy (24h/5dni) lub inny podyktowana jest niedostateczną ilością zamówień na danej maszynie lub linii. Pozdrawiamy, Zespół ICT Poland

@ICT Poland

Z reguły jest tak fair Play i tak silna potrzeba produkcji w święta, że kiedy sklepy są zamknięte to w jakiś sposób ubywa towaru. Nie brakuje tego towaru tydzień przed, czy tydzień po, kiedy linię stoją tylko akurat w święta. Tak, tak klient potrzebuje. Można zrozumieć 7/24 jeżeli jest tak przez cały rok, bo na to się godziliśmy, ale jak stoi przed i po świętach to aż krew zalewa. Szkoda, że człowiek nie liczy się z drugim człowiekiem, ale tak to jest, punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia????

Arni

Kierownik I majster tez szybko zapomina jak było na dole jak się pracowało jak tylko do biura pójdzie jak tylko awansuje to normalne odrazu zapominają i wielcy pracownicy szkoda gadać

@Wazelinka

Mało tego taki szacunek że dyro życzenia składa spędźcie święta święta rodzina a tu Cyk do pracy całe święta po pracy juz nie trzeba i linie odstawiane wtedy na przymus brać wolne uciekać z tego bajzlu

Gandzia Men
@Wazelinka

Non stop zmieniają to 2 to 3 to 4 brygady i to z dnia na dzień! I gdzie jest tu system zarządzania

@Gandzia Men

Od początku praca w naszym zakładzie odbywa się w systemie ciągłym: 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest to nasz podstawowy system pracy. Motorem napędowym są nasi Klienci, którzy wysyłają do nas zapotrzebowanie na produkty w formie zamówień. Dzięki zapłacie za zamówienia zrealizowane efektywnie i terminowo mamy środki m.in. na zakup surowców i mediów, a także na wypłatę wynagrodzeń dla Pracowników. Zatem linie i maszyny produkcyjne pracują w zależności od ilości zamówień na poszczególne produkty. Firma, o ile jest to tylko możliwe, zawsze dąży do pełnego wypełnienia linii i pracy w ruchu ciągłym. Zmiana podstawowego systemu pracy z ciągłej (24h/7dni) na system 3 zmianowy (24h/5dni) lub inny podyktowana jest tylko i wyłącznie brakiem dostatecznej ilości zamówień na danej maszynie lub linii. Tak długo jak to jest możliwe, staramy się nie zmieniać systemu pracy – np. przenosimy produkcję danego produktu na inną linię. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana systemu jest kłopotliwa dla Pracowników, dlatego robimy to w ostateczności, gdy nie ma innej możliwości realizacji planu produkcji.

Iwona
@Wazelinka

A skąd to wiesz? Od znajomego czy jak. Bo to w sumie mogą być niesprawdzone informacje, więc warto się upewnić czy to prawda.

Gandzia Men
@ICT Poland

I czy to jest zgodne z prawem pracy tak wszystko zmieniać z dnia na dzień ? czy jak zwykle przepisy prawa pracy sa przez was omijane jak przerwy na posiłek itd (Już zasięgnęliśmy opini w PIP na ten temat i też sporo wiemy...)

@Gandzia Men

Zmieniają nam życie z dnia na dzień bo im można tak zrobią ze musisz bałagan totalny juz się zaczęło że nie ma komu robić I przymus pracy po 12 h czy chcesz czy nie chcesz czy tobie pasuje czy nie musisz tak się objawia szacunek w tej firmie. Czy cokolwiek zarząd zamierza zrobic z tym że ludzie uciekają na to pytanie jak widać nikt nie otrzyma odpowiedzi

Idę prosto
@Gandzia Men

Czy naprawdę chcesz żebyś miał w czasie pracy jedną 15 minutowa przerwę? To będzie Twój czas nie tylko na jedzenie , ale też na wyjścia do toalety. A jak będzie dalej taki lament i wprowadzenie przerwy to wreszcie to zrobią, ale na jadalni i w toaletach będziesz musiał się odbić kartą i każda nadmiarowa minuta będzie odliczana od Twojego czasu pracy. Może weź do pracy stoper( albo nie, masz w telefonie) i zmierz sobie ile czasu codziennie poświęcasz w pracy na jedzenie, dojście do toalety i załatwienia tam spraw i czy 15 minut na to wszystko Ci wystarczy. Aha i pamiętaj też że w razie wprowadzenia przerwy to firma będzie decydować kiedy ta przerwę będziesz miał

NIE POLECAM ict

Dokładnie moze darować sobie takie życzenia jedno wielkie bagno ta cała organizacja to całe ict

Jasiu
@Idę prosto

Zorientuj się chłopcze w prawie pracy zadzwon tam Ci wszystko wytłumaczą masz tel na necie przerwę masz na posiłek a nie na wszystko inne o czym piszesz potrzeby fizjologiczne to raczej inna bajka dokształć się trochę chłopcze

@Gandzia Men

Pracują to setki ludzi, a jednemu czy dwóm nieudacznikom coś się nie podana. Nie potraficie sobie zorganizować przerwy to dostaniecie przydział 6 do 6:15 na śniadanie i tak pójdziecie jeść, bo niestety wszyscy o 10 do jednej jadalni się nie zmieszczą. Nie wypowiadajcie się za wszystkich bo jest was mniej niż garstka. Obyście się nie ujawnili, bądźcie dalej anonimowi bo lekko nie będziecie mieli.

Co ty chłopcze piszesz ustawowo jest przerwa i ma być nie powiedziane ze masz iść o tej samej porze zadzwoń do PIP niech c uświadomią

Problem z tym że czepiają się wpisów PRZERWA i z tego tytułu to jest obó z

WYJdacz

Dokladnie tak myśle. Zdecydowana wiekszosc tutaj bardzo rozsadnie podchodzi do sprawy. Sa lepsze i gorsze moemnty, ale wiele lat w firmie przekonalo mnie, ze watro tu zostac. A te marudy, nigdy nie widzialy naprawde trudnych firm. Niech uciekaja. W koncu beda tego zalowac. Znam bardzo , bardzo wiele takich przypadkow. A wrocic bedzie bardzi trudno.

@Paweł

Twoja linia dostanie przydział o określonej godzinie, minucie i będziesz musiał jeść czy jesteś głodny czy nie. Do tej pory, jak na razie, masz ochotę, zgłodniejesz idziesz jeść. Żadna (usunięte przez administratora) tu nie potrzebna.

@WYJdacz

Pożyjemy zobaczymy jak narazie juz się zebrała grupa ludzi która ma na ta firmę wyrąbane i to nie dwóch a dwadzieścia kilka zobaczymy jak będziesz gadal za miesiąc czy dwa jak znowu za darmo będziesz się z nowymi użerać jak wg przyjdą

Bajzel
@Wazelinka

Tak jest i będzie jak to mówią tonący brzytwy się chwyta a tu takie roszady robią aby dziury kadrowe zatkać mimo ze nadużywają ludzkiej dobroci o przepisach nawet nie wspomnę bo w tej firmie nie istnieją jak cos dla nich potrzeba

Wd
@Iwona

A co nie było tak i to nie raz nie dwa tylko nagminnie np na wps było przejście z 4 na 3 brygady a tydzień później soboty pracujące przymusowe i spowrotem na 4 brygady nie było tak daty podać? Dopiero jak ludzie się nie zgodzili to wielka mi afera mam to na piśmie zdjęcia tez więc proszę kitu nie wciskać ze wszystko jest tu zgodnie z prawem robione

@ICT Poland

Wklejacie ten sam tekst w koło. Może jakaś konkretna wypowiedź by się przydała? Wasz system jest wprowadzany nagle, pracowników się nie informuje na czas. A do tego wszystkiego słyszałem że na WPS już nie mówi się pomocnik tylko PAŹ. I to jest ten wasz cały #szacunek?

Maksymilian
@ICT Poland

Proponowałbym zrobić mały eksperyment dla tych ludzi którzy twierdzą że na WPS jest tak super zrobić wymianę pomocnik gilziarz z rolek na WPS a z WPS na rolkowe zakres obowiązków podobny - obsługa belownicy - szykowanie tamborow - utylizacja odpadu -drobne regulacje itp Wszyscy twierdzą że jest tak samo ten sam zakres obowiązków itd tylko ze z rolek nikt nie przejdzie prędzej uciekną zwolnią się niż przejdą nawet jak mają czasami przyjść odpad poszukać zutylizowac to im krzywda .... A może jest opcja przeniesienia na stałe z WPS na linie rolkowe bardzo chętnie większość skorzysta

@Wd

Oj było tak było i to nie raz nie dwa jak dla firmy coś potrzeba to musisz a w drugą stronę to już nie działa ale już mnie te dziwne nadużycia nie dotyczą odchodze z tego ..... zaraz po urlopie nara

@Wd

O tak Mnie to też dotyczyło i niby nie miało miejsca??? To robią coś o czym nikt później nie wie ? Zmieniają zmiany brygady z dnia na dzień przysyłają kiero i majstrow którzy naciskając ludzi wymagaja aby się zgadzać nacisk taki ze atmosfera gęsta a później piszą że nie miało to miejsca ict to jedno wielkie kłamstwo propaganda i plotki

@Maksymilian

Niech przyjdą na wps ci którzy twierdzą że tak im dobrze w tym uct z maksimusem włącznie zobaczymy co będzie mówił później No dalej czekamy na zastępstwo bo na urlop nie mogę iść

Stalllll

Może coś z innej beczki kiedy kolejne motorki pojadą do stali juz nie mogę się doczekać ????????

@Stalllll

O tak dali 550 zł brutto to teraz czas na kolejne motorki

Cherbata

Ja tam jestem nawet bardzo zadowolony, pensja ok, co roku podwyżki, premia prawie cały czas, wypłata na czas a czasami i szybciej robisz swoje i nikt się nie czepia majstrowie ok jak chcesz wolne to zawsze coś wykombinują, kierownik się nie czepia jak jest ok i zawsze pomogą co tu płakać nie chce mi się już słuchać leniów siedzących w telefonach marudzących jak im ciężko i tylko kasa kasa

@Cherbata

Tak sie od dluzszego czasu zastanawiam, czy napiszą tutaj nasze koleżanki lub koledzy, ktorzy nie zgadzają sie z tą ostatnią falą hejtu. Ja rozumiem, 2 lata pandemii, inflacja, woja - ale jak mozna wszystkie nieszczęścia zrzucac na firme w ktorej sie pracuje? Kłamsta, ze nie ma w ogole podwyzek, naginanie rzeczywistosci, ze firma nie dba o pracowników, a wszyscy przelożeni to wredni gnoje. Ludzie oddzielcie osobiste problemy od realiow ICT. Od kilkunastu lat co roku sa podwyzki, w dodatku negocjowane ze zwiazkami zawodowymi. Najnizsza pensja duzo powyzej sredniej krajowe - i to są wg was śmieszne pienidze? Oj żeby nadchodzący kryzys nie zostal was w naprawde nieszanujacej pracownikow firmie, ktora sie pozbywa wtedy swoich ludzi.

@Cherbata

Gdzie to zastępstwo ja się pytam jak na urlop nie można iść

@NIE POLECAM ict

Najlepsze jest ogłoszenie o pracę jakie dają Poszukują operatorów zautomatyzowanej linii produkcyjnej a tu człowieku nie mozna się doprosić elektrycznego paleciaka bo zarząd stwierdził że za drogi i biegasz później patrzysz gdzie stoi i zabiera jeden drugiemu tu fizoli szukaja nie operatorów

@MAXIMUS

Tak jest fajnie ze z dodatkiem wakacyjnym zajmując stanowisko lidera zarabiamy 5,500tys pracując praktycznie od początku tej firmy w KnO to nie śmieszne a wręcz żałosne nic dziwnego że brak chętnych do pracy

@NIE POLECAM ict

Jak to gdzie zastępstwo--> na wschodzie juz jadą tylko niech autobusy im popodstawiaja

Lukas

Witam.jako były pracownik chciałbym napisać że to były moje najgorsze lata spędzone w tym zakładzie.nie rozumiem was ludzie czym wy się podniecacie..pracować za 3tys..świątek,piątek..zero podwyżek nawet papier liczony na listki:)

@Lukas

Potwierdzam czas który tu spędziłem też jest stracony gdyż musiałem się długo uczyć aby zostać ba tym stanowisku które zajmuję a firma ma cie za statystycznego pracownika nic więcej nie masz prawa głosu nie masz nawet co się odezwać . Po tym wszystkim zacząłem wysyłać CV i odzew byl taki ze nawet sam się nie spodziewałem pracy jest naprawdę bardzo.duzo czy w okolicy czy nawet u sąsiadów zza Odry którzy teraz dają ok 2 ty € +dodatki na dojazdy jak ktoś zamiejscowy dlatego dla mnie też czas w tej firmie się kończy to teraz firma robi problemy aby się rozstać w zgodzie ale wiadomo z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika nawet jeżeli w grę wchodzi porzucenie pracy to naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać

@Lukas

Są takie podwyżki ze ich wg nie widać na koncie parodia panie

Idę prosto
@Lukas

3 tys to chyba jak jesteś cały miesiąc na l4. A z tym papierem liczonym na listki to pojechałeś. Żebyś nie miał takiego szoku jak się dowiesz że książki są liczone na strony????

Taki jeden

W firmie dużo mówi się o #SZACUNEK. Może i jest, ale nie wszędzie. Na najliczniejszym dziale, jakim jest przetwórstwo, nie ma czegoś takiego jak #SZACUNEK Im bardziej czlowiekowi zależy, tym bardziej mają go w (usunięte przez administratora) Im więcej robi, tym bardziej go wykorzystują. To trochę żenujące, ale prawdziwe. Pod względem finansowym i socjalnym bez zastrzeżeń.

@Taki jeden

Szanowny Pracowniku, Cieszymy się, że zależy Ci na kulturze organizacyjnej w naszej firmie i że ją dostrzegasz. Zdajemy sobie sprawę, iż są miejsca, w których szacunek jest powszechny w naszym zakładzie, ale też są miejsca, w których jest w tym zakresie jeszcze trochę do zrobienia. Budujemy naszą kulturę organizacyjną od lat. Aby ją wzmacniać stworzyliśmy wspólnie m.in. Wyrazy Szacunku, czyli dobre praktyki okazywania szacunku. Który z nich według Ciebie został naruszony w Twoim dziale? Czy rozmawiałeś o tej sytuacji z Twoim przełożonym? Czy zgłaszałeś swoje obserwacje lub sytuacje wykazujące brak szacunku? Każdy z nas może mieć wpływ na kulturę organizacyjną, która jest również kulturą dialogu. Rozmawiając wspólnie o problemie, możemy go rozwiązać i sprawić, że atmosfera w naszej firmie będzie jeszcze lepsza. Okazując szacunek innym, możemy liczyć na to, że do nas wróci. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi Ambasadorami Kultury Organizacyjnej pod adresem e-mail: zapachkawy@ictpl.eu. Pozdrawiamy, Zespół ICT Poland

Czesiu
@Taki jeden

Panowie zawsze mozecie zmienic prace... W Niemczech lepiej placa... Juz do Tesli zaczynaja przyjmowac... Zaraz jak troche osob sie zwolni.. zaczna szanować pracownika... Chcąc nie chcąc beda zmuszeni dolozyc grosza bo nikt tutaj nie zostanie za te grosze... Dzieki naszemu PISowi wszystko drozeje... A wyplaty nikt nam nie podnosi...

Miki
@Czesiu

No i się zaczęło wypowiedzenia czas start zobaczymy kto im tu będzie za takie grosze robił bo co (......) z tad uciekają właśnie jestem w tej grupie a pracowałem tu kilkanaście lat po tym czasie stwierdzam że dla firmy człowiek się nie liczy liczą się tylko wydajności niby praca godzinowa a wszędzie normy i mierzenia czasu czy zajęć co gdzie i w jakim czasie masz zrobić aby wykorzystać ludzi na maxa myślałem ze z czasem zarządzający pójdą po rozum do głowy i postarają się zatrzymać wartościowych ludzi bo wyszkolenie ich kosztuje bardzo dużo czasu który poświęcają nie oni sami tylko ci liderzy co robią przez ten czas za siebie I za nowego za free sam przez ten czas wyszkoliłem co najmniej 20 osób i nawet pożałuj mnie gdzieś nie usłyszałem tylko norma i dlaczego to nie jedzie ogólnie cały zarząd zwala wszystko na liderów bo oni muszą zdecydowanie nie polecam tu przychodzić nie za ten śmieszny szacunek i za te grosze pozdrawiam ludzi którzy się tu udzielają

@ICT Poland

Jedna wielka brednia może odpowiecie na pytanie co się teraz dzieje w tym zakładzie brak ludzi brak zastępstwa sezon urlopowy się zaczyna a ludzie dalej uciekają ??? Kompletnie nic z tym nie robicie aby wartościowych pracowników zatrzymać.

@Janko

No przecież konkurencja zaa Odry daje dla takich jak my po przeliczeniu 9 tys nie nędzne 5 tys nawet kosztem dojazdu 50 km dalej więc nie ma nad czym się tu zastanowić sam wypowiedzenie juz dalem

@Kubek

Popieram jestem następnym który z tad ucieknie bo ludzi za nic maja do tego zarobki bardzo małe

@Miki

Kolego było napisać na "śmieszny zapach kawy" może by do nich dotarło bo tutaj to nie bardzo takie podejście i proszę ilu wartościowych ludzi uciekło teraz drapanie zastanawianie się dlaczego? Wszystko dla pieniędzy dla nich tu przychodzimy nie po to aby mieć pracę za śmieszne wynagrodzenie jakie teraz firma płaci powstała wcześniej nowa firma koreanska uciekli ludzie nie mieli nauczki to teraz już jest a będzie coraz gorzej i większy brak obsady

@Janko

A co maja zrobić nie dadzą więcej bo pieniądze rozdane więc zostaje się pożegnać niech innych (usunięte przez administratora) szukają może się uda ale sądząc po teraźniejszych brakach kadrowych marne szanse

@Niki

Też już przechodzi mi to przez myśl, coraz częściej o tym myślę.

@NIE POLECAM ict

Po kilkunastu latach w tej firmie zarabiając 5 tys to super wyczyn nie ma co kto ma ochotę przyjść i robić za pół darmo to zapraszam nic dziwnego że ludzie uciekają i mało tego będą uciekać a niezmiennie 1000 zł brutto dodatek wakacyjny to jest wy zyn jaki należy opisać i to nawet na innych forach gnojąc dalej ta "organizacje "

Rambo

Witam.z roku na rok coraz gorzej. Pensja stoi w miejscu, pakiet socjalny niezauważalny (niby covid) no i te jadalnie na kilka osób jak z (usunięte przez administratora) o toaletach nie wspomnę szkoda, że zdjęć nie można umieścić :) padli byście ze śmiechu. A nie przepraszam w biurowcu są nowe to te zapewne wam pokażą :) Zastanawiamy się w przetwórstwie czy składać wypowiedzenie...kolejne 3 osoby. Tesla zaprasza:) chyba, że dodadzą z 20-30% do pensji.

@Rambo

Pakiet socjalny 1000 zł brutto dodane do wypłaty od tego wszystkie Potrącenia i kolejne pieniądze na święta Bożego Narodzenia bo na Wielkanoc juz nie wystarczyło po potrąceniu smieszne 666 zł gdzie konkurencja w tysiącach daje ba nawet firmy na milenijnej dają 1000 zł netto i to na każde święta do tego dofinansowanie na wczasy itd dlaczego to cale ict porównuje się wiecznie do tych gorszych mniejszych firm nie do lepszych przecież zawsze twierdzą że są najlepsi a z tych faktów wychodzi ze jednak jest odwrotnie niż głosi propaganda ten firmy

Papito

Dziękujemy za tą premie sprzedażową w wysokości 50 zł brutto która tak zaznaczyliście na żółto :) Ps wstydu nie macie :D

WYJadacz
@Papito

Ty nawet jak cos dostaniesz to jestes niezadowolony. Grunt, aby kogos skrytykowac i negatywa wpisac. Jak nie pasuje to oddaj tą premie za sprzedaz. Ja sie ciesze kazda kasą!

Były robol

Praca nie jest ciężka ani zła, problemem tej firmy są małe płace, atmosfera, i ciągle ciśnienie z góry mało i mało i mało jak byś nie tłumaczył to i tak nie masz racji kierownicy wielu z nich nie nadaje się na to stanowisko ludzie bez kompetencji korpo gadki jak to ktoś tu pisał o locie samolotem w burzy Impreza team building na którą nikt nie chce iść tu pracują zwykli ludzie którzy pójdą wypić pobawić się a nie skakać w worku po lesie czy alko gogle kto to wymyślił Szacunek, wartości, zapach kawy a tak naprawdę jak ktoś coś zgłosi na zapach kawy to zazwyczaj jest sprawa uciszana a pracownik który zgłosił ma już gorzej czepianie się go. Ekipa od 5s po co oni są? Chodzą i wymyślaja jakieś niepotrzebne rzeczy Pani z sekcji jakości zaglądającą do koszy na (usunięte przez administratora) No kolejny absurd Kolesiostwo, ciągle zmiany systemu pracy tydzień czterybrygady miesiąc trzy zmiany i tak w kółko ciężko coś sobie zaplanować bo ciągle mieszają tak naprawdę maja gdzieś pracownika Jak pracownik potrzebuje przyjść na 10 do 18 to nie można jak firma potrzebuje to trzeba I milion pytań dlaczego dlaczego i dlaczego Ludzie dobrze robią że odchodzą może wtedy coś się zmieni chociaż to wątpliwe tam zawsze jest wszystko okej Na mój szczęście już nie pracuje w tej firmie od jakiegoś czasu plus tego odpocząłem psychicznie zero zdenerwowania wstając rano że znów będę musiał słuchać dziwnych tekstów przełożonych tam każdy dział to osobna firma każdy sobie jeden na drugiego nikt nigdy nie jest winny oprócz pracowników na hali bo ich trzeba zawsze dojechać pozdrawiam i polecam zmienić pracę nigdzie nie jest tak dziwna sytuacja jak w tej firmie

Mike hunt

Jedno z naj gorszych firm w polsce fair play nie istnieje big brother na ciebie minute w minute patrzy sama polityka biurokracja za nie dlugo beda muwic cie co masz zjeszc i jak masz sie ubierac nie polecam

ciepłe skarpety
@Mike hunt

Mordo, Tobie powinno słownik dać do ręki.

Szacunek
@ciepłe skarpety

Mordo takich ludzi zatrudniacie, albo sami to piszecie.

@Mike hunt

Mam podobnie fajne są te rejestratory czasu pracy maszyny człowiek nie może iść zjeść bo nie ma czegoś takiego jak przerwa majstry i kiero tył na kamerach siedzą a niby kontrola produkcji jak w więzieniu się czuję rotacja ludzi taka ze nie wiesz z kim jutro będziesz pracował czy to będzie nowy janusz czy sprzątaczki z akromaru i jak tu cowieku iść normalnie zjeść jak nie wyłączyć maszyny jak wszystkiego się czepiają

Albert

Dokładnie jest tak jak ktos pisze rejestratory pracy maszyn ustawione na 3 minuty po tym czasie tłumaczenia online co się dzieje dlaczego to nie jedzie nie ma przerw nie ma posiłków nie ma nic z tego czym się chwalą nie polecam!

Nik
@Albert

Dokładnie tak jak ktoś pisze czy wy w DAA macie coś takiego jak przerwa na posiłek?czy są takie wpisy kiedykolwiek robione jakoś nie widzę ani wcześniej ni widziałem nie przestrzegają przepisów i niby wszystko jest super bo dobrze o tym wiedzą i na to pozwalają

Franek Kimono
@Nik

Podpisz się proszę z imienia i nazwiska, z chęcią osobiście koledzy Ci "podziękują" jak wprowadzą ustawowe 15min przerwy i poza nią nie będziesz mógł nawet kawy wypić. Policz sobie ile masz teraz przerw w ciągu jednej zmiany a ile czasu uczciwe pracujesz....

Franko
@Franek Kimono

Taki madry jestes... a czemu sam sie nie podpiszesz z imienia i nazwiska? Wydaje mi sie ze jesteś jednym z mistrzow i boisz sie komentarzy od podwladnych z dolu...pozdr.

@Franek Kimono

Podziękują skoczkowie ściemniający siedzący w pociągu na jadalni po 4h na zmianę bo ci co normalnie pracują nie maja czasu na nic i nic nie powiedza I rozpeta się kupo burza wysyłanie maili z góry chodzenie po wszystkich i mówienie że teraz zobaczycie bo ktoś prawdę napisał może szacunku należy uczyć tych na górze?! Bo gdzie on teraz jest ja się pytam

@Franek Kimono

Podpiszemy się wszyscy ja tam z chęcią tez nie wiem kto wcześniej to pisał ale prawdy w tym jest bardzo dużo

Michałek
@Franek Kimono

Niech każdy ma uczciwa przerwę to co się należy i tyle wg przepisów a nie jedni siedzą godzinami pija kawki a inni nie mogą nawet zjeść albo jedzą jak psy na maszynach ot taka prawda

Jasiu
@Franek Kimono

Nie rozumiem w czym problem wystarczy sprawdzić wejścia -wyjścia i wyjdzie gdzie jest prawda kamerki tez (nagrywają wszystko tylko poza majstrami i kiero nikt tego nie kontroluje) wyjścia na fajeczka tez niby są pod kamerami

NiceNice

Nie inaczej kiedy nie wejdziesz do biura to siedzą i kontrolują produkcję He I za chwilę tel na dół bo to czy tamto

Benio

Wymyślili rejestratory jak w więzieniach nie dość ze widzą przez kamery tonjeszcze takie (usunięte przez administratora) popieram przerw brak są Ci Jolly skoczkowie co tylko łażą w tą i spowrotem aby zabić czas nikt Ci człowieku nie pomoże o przerwie jakiekolwiek To zapomnij bo program DAA tego nie przewiduje a jakbys coś innego wpisał to zaraz tlaczenie i 5 razy dlaczego do dyrektora omijać firmę Z daleka

Maniak

Jawne przyzwolenie na łamanie przepisów prawa pracy ! Przerwa jest wirtualna jbrak zapisow brak przerwy ale przeciez niby jest tylko ludzie nie chca na nia chodzic tak wymyślają i szacunek do człowieka w tej firmieszczególnie Góra -Dół kierownik.majster- robo le brak czegokolwiek

@Franko

Nie inaczej na chusteczkach panika majstry latają cytat"teraz to zobaczycie" no się wydało wszyscy na swoje zmiany nie ma zamian nie ma nic takie maja #SZACUNKI do ludzi ale cóż to działa w dwie strony nie będzie przechodzenia prędzej nie będzie zostawania za śmieszne 50%nara

UczciwyPracownik
@Franek Kimono

JAK CHCEMY ROZWIĄZAĆ TĄ SPRAWĘ TO NAJLEPIEJ TO PRZECZYTAĆ. Tu trzeba spojrzeć inaczej na sprawę i nie siać niepotrzebnej burzy. Zacznijmy najpierw od tego, że wprowadzenie ustawowych przerw byłoby jedną wielką głupotą i nie rozumiem jak ktoś może się pod tym podpisywać... Bo chyba lepiej jest iść zjeść kiedy mamy na to ochotę, kiedy czujemy się zmęczeni itp. niż być zmuszonym do jedzenia w określonym czasie i tylko przez 15-30 minut gdzie nawet nie odpoczniesz porządnie. Obecne przerwy to jeden z największych pozytywów pracy tutaj bo mogę robić sobie częstszy odpoczynek i zjeść kilka obiadów/przekąsek w ciągu dnia i mieć energię do pracy niż być zmuszonym zjeść jeden raz, a potem zdychać przez resztę dnia. Problem jest za to inny i bardzo łatwo jest go zrozumieć - chodzi o nierówne traktowanie i brak zrozumienia przez kierowników i jest to widoczne nie tylko z przerwami ale i pracą na liniach. Po pierwsze dlaczego jest tak, że jedne osoby, do tego uczciwie pracujące, często zbierają opieprz, że "nic nie robią", jest im wymyślana dodatkowa robota i najczęściej są im wyliczane przerwy typu "a który to już raz jesteś na stołówce? Drugi czy trzeci raz?" i gadka typu "skoro i tak nic nie robisz i się nudzisz to w takim razie zrobisz TO i TO". Po czym taka osoba patrzy na najczęściej skoczków i liderów, a ci siedzą sobie po kilka godzin na stołówce (bywa, że i pół dnia), tylko plotkują, piją sobie kawkę, przychodzi kierownik, pośmieje się z nimi, pogada, nawet najczęściej ich nie pogoni, da im łatwe krótkie zadanie i tyle, a ty masz zjeść w 5 minut i nie masz prawa odpocząć. To jak takie coś mają przyjąć osoby które UCZCIWIE PRACUJĄ, dbają o linie, starają się, a nagle patrzą, że jacyś leserzy, którzy mają W******E w robotę mogą sobie w sumie robić co chcą i jest wszystko cacy. Do cholery! Tak ciężko to zrozumieć kierownikom, że to działa demotywująco na większość osób? ICT robi tyle szkoleń na ten temat, a dalej panuje tutaj istne KOLESIOSTWO, a pracownicy nie są doceniani za ich wkład tylko czy poplotkują sobie z kierem. Dodatkowo co tu zostało też wspomniane - często kierownicy zdają się być nieludzcy (nie wszyscy oczywiście), jakby nigdy nie pracowali na niższych szczeblach i nie starają się rozumieć odczuć pracowników. Uważają, że podwładni mają tylko harować, a jak odpoczną częściej lub dłużej to już należy ich gonić. Ja mam takie szczęście, że nie dzwonią do mnie kiedy 3 minuty nie jedzie maszyna, ale skoro tak jest na innych obszarach to jest to ogromny problem i to dyrektorzy powinni rozwiązać! Każdy ma prawo odpocząć sobie dłużej i kiedy to potrzebne - wpływa to na jakość pracy - człowiek to nie robot! Wiadomo, że Firma chce jak największej pracy i zysków, ale bez przesady szczególnie jak maszyna nie stoi jakoś przesadnie długo tylko parę minut, a takie ganianie jest po prostu nieludzkie. Często jest tak, że maszyna non stop się psuje przez kilka godzin i człowiek ma juz dość, chce odpocząć sobie z 10 minut i wrócić z lepszą energią żeby dalej ją ogarniać bo było za dużo stresu i nerwów - to takie trudne do zrozumienia? I nie mówię tu o skrajnych przypadkach. To jest właśnie Polska myśl robotnicza: MASZ COŚ ROBIĆ, BYLEBY BYŁO WIDAĆ, ŻE COŚ ROBISZ, NAWET JAK NIC NIE ROBISZ, NIE MASZ PRAWA ODPOCZĄĆ. Dodam, że to i tak niesprawiedliwe, że ktoś ma szybszą i cięższą linię i mało tego, że ma tyle samo płacone co inni na lżejszych liniach (powinien być dodatek za pracę na liniach o większej produktywności) to dodatkowo jest zajeżdżany do granic możliwości, nie ma czasu zjeść, jest poganiany. Także podsumowując - kierownicy powinni się zastanowić jak sami pracowali kiedy byli na niższych stanowiskach, starać sie zrozumiec podwładnych i traktować ich sprawiedliwie i nagradzać za włożony trud. Natomiast niektórzy pracownicy powinni uczciwie przykładać się do pracy, a nie siedzieć pół dnia na stołówce i plotkować zamiast w tym samym czasie pójść chociażby z nudów pomóc innym tak jak włąsnie powinno być! Tyle z mojej strony, dziękuję za uwagę :)

Edziu
@Jasiu

Wszyscy wiedzą jak jest tylko teraz bronią majstrow bo się odgrażają skoro majstry I tak nie pomagają w produkcji więc po co są? Kolesie a większość to rodzina kierowniczka nic więcej tak to działa niestety tutaj

Rudii
@Franek Kimono

Skoro się należy przerwa to ma być A nie jedni siedzą całe dnie na jadalni i wpisują 8h obsługa belownicy a drudzy muszą to zrobić w między czasie poza produkcją a inni kanapki w biegu jedzą na maszynach No niestety tak tu jest siperandzko

@Nik

Jak mam nowego pomocnika to wpisuje przerwa na posiłek i nikt się nie czepia

@Franko

Dokładnie teraz to dopiero biegaja i węszą po dole kto to opisał przecież niby tak nie jest sami sobie na ten komentarz zapracowali a teraz szukanie winnego ja się teraz pytam gdzie ten #SZACUNEK który niby w firmie jest na 1 miejscu! Szkolenia z szacunku zawracanie tylłka zebrania w czasie wolnym prywatnym bo musisz być A tu może od zarządu trzeba zacząć i tam ich uczyć

Maniek
@Tak To Ja

Gdzie pokaż ten wpis bo przeszukałem cale DAA i nie ma czegoś takiego jak przerwa odkąd wprowadzili program nie ma przerw każde zatrzymanie to tłumaczenie się w tej firmie jawnie omijają przepisy prawa pracy tak jest super

Jolly
@Juh

Skoro praca skoczka jest taka (usunięte przez administratora) to dlaczego Ty nim nie zostaniesz? Też będziesz siedział po 4 godziny na jadalni? Ba! Nawet 8 jak to ktoś napisał. Leć rano do majstra niech Cię na skoczka bierze. Najwięcej szacunku jest w Was tu piszących, anonimowych hejterach... Pozdro

@Maniek

Zanaczasz Z następnie Brak obsługi a w opisie przerwa na posiłek, nowy pomocnik lub pomocnik z innej lini. Wyszkolony pomocnik potrafi uruchomić linię, chyba że jest tak tępy jak nieudolny operator.

@Maniek

Ty nie masz zatrzymywać lini, maszyna musi na ciebie zarabiać, pomocnik powinien umieć uruchomić linię podczas twojej nieobecności. Do kibelka też nie chodzisz? Może siedzisz na pampersie.

Mikołaj
@Edziu

Po co ci majster w pomocy przy produkcji? Jak ich nie ma to lepiej się ustawia maszyne bo nikt nie wkurza

Mikołaj
@Maniek

Co wy macie za płacz z przerwami? Bedziecie sie mazac to każda minute beda liczyć a teraz idziesz jesc maszyna kula zawsze ktos spojrzy tam lider czy podmianowy wystarczy powiedzieć poprosić ale nie lepiej pluc w internecie az zmienia nam wszystko i wtedy będzie płacz Jakos nie mam problemy żeby pójść zjeść czy do toalety i zawsze ktos mi przypilnuje maszyny spojrzy a wy na tych chusteczkach jak dzieci.

Wania
@UczciwyPracownik

Mało tego jak już uda Ci się iść na ta przerwę to majstry bądź kierownik zaraz przyjdą i jeszcze to czy tamto chociaż jesteś na zmianie i maszyna jedziesz nawet jeżeli uda Ci się na nią iść chociaż to święto ewentualnie postój lub awaria to nawet zjeść spokojnie nie możesz!mało tego zrobiona prowizirycznie stołówka w korytarzu o szerokości 1m wszyscy chodzą kichajq kaszlą jak jesz mechanicy biegaja nagminnie po kawkę bo akurat maja tam wyjście i szybciej jest a tu panie zasady panika bo (usunięte przez administratora) odstępy 2m bo będą karać jedna wielka kpina

Wania
@Jolly

Bo to są ludzie którzy nie mają swojego zdania nie mogą odmówić pracy która im zmieniają z dnia na dzień z godziny na godzinę lub zazwyczaj kolesiostwo wygodni ludzie dla majstra czy kierownika

@Wania

Widzę kolega ustawiony i umowę na stałe ma skoro tak pisze, myślenie nie boli. Dwa problemów z mistrzami nie ma na przetwórstwie aż takich wiadomo każdy coś ma zauszami ale zawsze starają się coś załatwić jak się prosi. Zaczęło śmierdzieć desperackim negowaniem i narzekaniem byle do piec. Większy problem mają z nie którymi asami i tak się dziwię że tyle wytrzymują i starają się załagodzić sytuację.

Marecki
@Albert

Święta prawda jak już pójdziesz na przerwę to po powrocie masz taki zapierdziel że biegasz później godzinę aby to wszystko nadrobić i posprzątać ten bałagan wszyscy wiedzą i widzą przez kamery a nikt nie reaguje tylko tel na dół co się dzieje aby się wytłumaczyć później i tyle z nikąd pomocy potwierdzam brak przerw w tej firmie naciąganie przepisów to norma

Marecki
@Wania

Wps cd- Dlatego skoczkowie w nagrodę siedzą na jadalni po 4h lub robią nic dla pozoracji i nikt ich się nawet nie czepia aaa zapomniałem są wpisy z tego co robią niby wieczne skubanie odpadu który tylko worami jest wywalany na (usunięte przez administratora) jak zwykle nikt tego nie kontroluje a jest 3 mistrzów i kierownik a tam hauda rośnie jak na drożdżach i nikt nie wie skąd to się wzięło przecież są nr czyje to jest ! Ściema jak nic

Jaro
@Jolly

Szacunek jest zwrotny jaki idzie z góry taki sam tam wraca ale z tego co widzę nikt się tu nie chwali jaki to ma szacunek do innych tylko pisze co jest nie tak a firma powinna wziąść się nad tym zastanowić a nie wysyłać majstrow z takim nastwieniem i z zakazami bo to nic dobrego nie wróży ale cóż robią jak chcą jak ktoś to już pisał będą ludzi na wschodzie szukać pozdrawiam serdecznie miłej lektury idę bo mi złomek stoi ;)

Mirosław
@UczciwyPracownik

Panie idz na chusteczki uciekniesz po jednym dniu tam batem już ganiaja od złoma nie odejdziesz bo odrazu się sypie i później masz godzinę skubania zatrzymać nie możesz bo afera i straszenie notatkami naganami siedzą non stop na kamerach na górze I tak sprawdzają produkcję co chwilę telefon na linie dlaczego to nie jedzie masz dość nie tylko tej maszyny to jeszcze ich właśnie dlatego ludzie z tąd uciekają ale przecież nie wiadomo dlaczego to już nie jest śmieszne tylko żałosne!

Maras

No a jak i majstry czy kierownik zadowoleni bo dostajesz Janusza który o niczym nie ma pojęcia a ty się później tłumacz za siebie I za niego śmieszne egzaminy skill matrix a ludzie nawet połowy nie wiedzą z tego co powini ta firma to (usunięte przez administratora)

Mmmm
@UczciwyPracownik

Czlowieku, zamiast marudzić idz do zmiennika, skoczka aby zastapił Cie na czas posiłku. U nas na liniach 14,15,16 nie ma takiego problemu. Wszyscy sobie pomagaja i zmieniają.

Eeee
@Mmmm

U nas wszystko jest zajebiste, nawet produkty :D ktoś inny musi zapierdalać by inni mieli lżej. W tej zajebistosci i dostępu 24h na dobę pracowników pomocniczych, ogólnie zakład ict powinien wyodrębnić ten obszar jako osobna działalność. A tak na poważnie nie tylko na tym obszarze ludzie się dogadują.

Romi

Popieram i polecam zrobić zgłoszenie do INSPEKTORA PRACY zebrać kilku ludzi i po sprawie ????

@Tak To Ja

Sam jesteś t.... bo w tym czasie w którym ciebie nie ma odpowiadasz za produkcję której nawet nie widzisz ;D

Benek
@Tak To Ja

Może ty masz ochotę odpowiadać za coś czego nie widzisz bo ja nie

@Maniak

Mo nie juz dali przecież 100 za nadgodziny :D tylko ze to co dali inni dali juz dawno i wielkie wychwalanie tylko nie ma czym takie zarządzanie i takie stawki to sami będą robić ja sie właśnie zwolniłem będąc liderem od kilku lat bo będąc od wszystkiego za te pieniądze to kpina jadą 15 km dalej do pracy mam dwa razy więcej za dużo mniej pracy i odpowiedzialności więc sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy warto uciekać z ict ? Mało tego już kolejnych kilku zrobi to samo bo kwity się robią a do pracy w ict brak chętnych jak orzyjdzie ktoś to albo emeryt albo ktoś zaraz po szkole i ci nie będą biegać jak cała reszta .....

Bartek
@Nik

Nie ma a jak już coś napiszesz niezgodnego z ich debilizmem to tłumaczenia idziesz zjeść zostaję drugi co musi wszystko pilnować i robić za dwóch jak się zapcha to po tej całej "przerwie"biegasz bo musisz, nie dość że swoje zrobić to jeszcze nadrobić ten bajzel co się zrobil jak ciebie nie było i cyk do fajrantu ten cały bałagan sprzątasz więc sami widzicie ze ludzie jedzą na maszynach ach jak nie powiem kto bo inaczej się nie da desperaci tu jeszcze pracują ale już niebawem bo zbiera się grupa starych pracowników którzy odejdą za te pieniądze co tu dają teraz praca jest wszędzie a o wiele lepsza i spokojniejsza bo komfort i ta cała reszta czego tutaj nie ma to jest bezcenne

Bartek
@Mirosław

Ciekawe dlaczego na te właśnie komentarze nie odpowiedzą

Rycho
@Mikołaj

Niech zmieniają ja czekam na to jak jesteś jeleniem podpisuj się i bierz na garba cos co jest robione jak ciebie nie ma

@Mikołaj

A co nie mierzą pracuje w tej firmie od początku i jest coraz to gorzej

@NiceNice

Nie inaczej nie chce się (usunięte przez administratora) ruszyć to kontrolują orzez kamery

@Jolly

Teraz ciężko a wcześniej jak siedzieliście po pół zmiany nie robiąc nic tez ciężko było?

@Mmmm

Macie czas bo nie macie co skubac zapraszamy do (usunięte przez administratora) na chusteczkach (jak ktoś przychodzi z rolek to ucieka po godzinie przypadek?)

@Benek

Takich właśnie (usunięte przez administratora) szukają aby odpowiadali za coś przy czym nie są ale śmiesznie się zrobiło

Pianista MG-J

Po kilku latach pracy w ict stwierdziłem że mam dosyć i się zwolniłem, to co się dzieje w magazynie przechodzi ludzkie pojęcie, pan szanowny przełożony myśli że może wszystko oczywiście wszystko pod pretekstem polecenia służbowego, to co on powinien robić, robi to operator który jest odrywany od swoich prac. Nie polecam tego zakładu, pracy i obowiązków bardzo dużo a płacą mało, lepiej iść za granicę pracować na dwie zmiany I mieć święty spokój :) pozdrawiam Pana który nic nie robi tylko siedzi w czasie pracy na fb. I wstawia jakieś posty z filmów ;) aa i te jego słynne meile... :)

Kierowca F16
@Pianista MG-J

Potwierdzam słowa tego pana, zatrudniasz się jako operator wózka widłowego i nawet po 10 latach zero szans na jakiś awans np. Magazynier

Pacownik8346
@Pianista MG-J

Tak dziwie się że ten Pan jest jeszcze tam mistrzem po tylu skndalach akcja z kluczami, filmy ogladane ze służbowego kompa, i negatywne komentarze pracowników z całego zakladu na oficjalnej stronie które zostały usunięte po 3 dniach gdzie tu wolność słowa ? Nawet derekcja nie wie u góry o jego skandalach bo wszystko na dole jest zamiatane pod dywan. Nikt nie chce iśc tam na ten dział bo wie co tam się dzieje.

Zostaw merytoryczną opinię o ICT Poland - Kostrzyn nad Odrą

• Jak się pracuje w ICT Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ICT Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICT Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 18 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 53 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICT Poland?

Kandydaci do pracy w ICT Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ICT Poland