Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

3/5
Na podstawie 2893 ocen.

Branże: Produkcja silników samochodowych

wiem

Jeszcze tydzień laby a później pełna para...

@wiem

Chłopie, życzę tobie tej pełnej pary ale te czasy już się skończyły, teraz to jak już to będzie pełna obrona przed zwolnieniami bo zamówień brak !

Monter
@bolo

Skąd wiesz ze brak zamówień?

Krys
@wiem

Nagle sobie o robocie przypomnieliście jak widmo utraty pracy Ehh żałosne Tu macie dowód jak marka VW jest również słaba jak inne branże jeden kryzys i nie wiedza co robić przeczekać czy zwalniać Produkcja musi zwolnic bo możne tego nie widzicie jeszcze bo macie postojowe 100% ale ludzie firmy które kupowali te wasze auta nie kupią bo się 2 lata będę zastanawiać nad nowym samochodem

wiem
@bolo

Jeszcze w maju ruszy trzecia zmiana, więc zobaczymy kto miał rację..

@bolo

To prawda wolumen się zmniejszył i to sporo , dobrze ze macie nadzieje -choć tyle przed tym co was czeka. Optymalizacja już robiona aby mniej ludzi robiło ta sama prace , a już niedługo lipiec a ludzi z work już nie ma . Wiadomym jest ze nieprzedłużenie umów będzie mieć miejsce nie pisze ile takich będzie ale liczby są okrutne

Kollegen
@Krys

Nie do końca masz rację. Zgoda że firmy w Polsce zwalniają ludzi ale tylko dlatego że mamy taki nieudolny ”ŻOND" na całym świecie firmy mają ogromną pomoc swoich rządów. A zauważ że nasze auta w Polsce sprzedawane są mniej niż 1%. Także tego....ten teges

Hojny
@Kollegen

Będzie ciekawie po urlopie

@wiem

Ta, rusza trzecia zmiana, chyba ONLINE!

herman
@Monter

a ty ze wsi czy o drogę pytasz, skąd się urwałeś?

Covid

Widzieliście nowy film solidarności? Czyżby grupowe?!

ertlop
@Covid

tak kolejne listy poszły, zastój sprzedażowy tak więc pożegnajcie się i nie tylko worki

Mistrz z Californi

W pierwszej kolejności powinni wylecieć z pracy takie aparaty jak Łopatka.Strugala.Gabrysz, A nie rzetelni i uczciwie pracujacy fachowcy zatrudnieni na Californie przez Worka.

@Mistrz z Californi

Na pewno nie jesteś mistrzem z Californi bo nie sądzę by on tak się tu poniżał. Jesteś workiem którego wywalili i Ci żal (usunięte przez administratora) ściska. Tym samym udowadniasz ze nie powinno być dla Cibie miejsca na powrót kiedykolwiek do tego zakładu.

Jan
@Mistrz z Californi

A wiesz czlowieku ze RODO obowiazuje i nie wolno nazwisk ujawniac co administrator goworka bez reakcji

Marszałek

A ja powiem tak, sfrustrowane worki nic wasz już nie łączy z tym pracodawcą, więc z łaski swojej opuśćcie to forum i nie wylewajcie tu swoich wyssanych z palca opinii w celu zastraszenia pozostałych pracowników. Zatrudniliście się w charakterze pracownika tymczasowego i ten "tymczas" właśnie nadszedł. Powodzenia i być może spotkamy się jeszcze znów na linii, produkując ramię w ramię piękne samochody jakimi jest VW.

@Marszałek

Sądzę że w tym momencie zachowałeś się bardzo arogancko, to jest forum stworzone by wypowiadać się mógł każdy a ty zapewne jesteś z tych którzy za wszelką cenę bronić będą racji niemieckiej , kosztem zwykłych polskich pracowników którzy chcieli pracować. Masz w sobie typowe podejście snoba.

@Marszałek

A może ty w lipcu lajzo wylecisz a i nie jestem work pracuje ponad 20 lat tu i przez takich jak ty jest coraz gorzej

Łafi
@Marszałek

Posłuchaj pachołku lidera, może pracowalem tak krótko, ale zdążyłem zauważyc jak zachowują się własnie takie przyd&€#@upasy. Siedzieć, nic nie robić bo sie jest na stałej umowie. Czy nowi z umiejętnościami manualnymi nie mają szans? Okazuje się że nie. I bede wylewał tutaj żale, bo zostałem wyru#€@&chany, niech nowi przejrzą na oczy.

Janosik
@Marszałek

Marszałek zapamiętaj KARMA WRACA. Śmiejesz się z utraty pracy Worków.. A zapomniałeś że kiedyś też zacząłeś pracę przez pośrednika. A to że masz umowę na stałe nie znaczy że kiedyś nie polecisz za bramę. Bujaj się bez mózgu!

Byly
@Łafi

Widzisz masz racje wielu tam takich łazi i kasę bieżące (usunięte przez administratora) taka ,szkoda ze Vw tego nie analizuje ale może dużej taki sam łazi i przekreśla ludzi co maja wiedzę a ameby zostają

Marszałek
@Janosik

Widzisz kolego akurat nikt się nie śmieje ale wchodzenie na forum worków i ich teksty mój wujek moja ciocia mówili mi ....... Litości no chyba że jest to jakieś dowartościowanie czy coś w tym rodzaju. Dzisiaj work jutro mogę być ja. I wszystko

Lakiernik

logo firmy Spawacz
Wolsztyn
Dextron Personeel B.V.
stahl

Siemano VW. Nadeszły ciężkie czasy, wielu straci lub straciło pracę. Niektórzy muszą zmienić branżę, żeby móc zarabiać. Kryzys przyszedł zbyt szybko i drastycznie. Lata 2016 - 2019 były dla Automotive zbyt dobre, szykowało się wyhamowanie, ale nie takie coś jak mamy teraz... Pracuję w jednej z hut, która dostarcza stal ( auto to nie tylko karoseria, ale i stal do form na deski, zderzaki, reflektory czy nawet materiał na zawory jak i narzędzia do produkcji łożysk ). Generalnie 90% firm zatrzymało produkcję ( od dużych korporacji po garażowców z jedną maszyną CNC klepiących jeden detal dla danego producenta ). Zatrzymano dostawy materiałów, zmniejszono ilość lub przełożono na kolejne tygodnie. Było to w połowie marca. Aktualnie większość tych firm ruszyła, zleca odbiory, ale nikt nie produkuje na 100%. Nikt w Europie. Huta też musiała zmniejszyć produkcję, ale pieców wyłączyć się nie da. Szczerze to nie słyszałem, aby któryś z naszych klientów zwolnił wielu pracowników. Ale czas pokaże, myślę że po wakacjach producenci zweryfikują swoje moce. Wszystkie prognozy mówią, że cała samochodówka zacznie się podnosić pod koniec czerwca, ale nie będzie to poziom sprzed korony. Zaczekamy 2 - 3 lata, aby osiągnąć poziom z roku 2019. Nawet, gdy będzie kasa na rynku to nikt od razu nie rzuci się po nowe auto. Stare blaszaki jeżdżą to i nowsze Craftery też chwilę dłużej pod firmami będą śmigać. Nie wiem na jakie kraje VW wysyła lekkie dostawcze z PL, ale może znajdzie nowych odbiorców i wszystko wróci do normy szybciej niż myślimy. Życzę tego Wam i sobie, bo każdego w jakimś stopniu dotknął ten chiński wirus.A przy okazji chinole mają się już dobrze, firmy działają, ich samochodówka szybko się odbuduje ( w Europie setki pozwoleń, norm itd. podczas gdy tam tylko więcej ludzi zatrudnią ).

bolo

Ten portal służy lewactwu i wiele postów jest wyrzucana, uważajcie bo tu nie wolno mówić źle o niemcach!

hue
@bolo

Jest różnica pomiędzy krytyką VWP co w wielu przypadkach jest prawidłowe, a pisaniem o nazistach, Hitlerze i innych pierdołach, które nie mają wpływu na naszą pracę!

@hue

Skoro więc politykowanie na tym portalu jest nietaktowne, to dlaczego pozwala się na obrażanie Polskiego Rządu!? Wychodzi na to, że pieczę nad tym portalem powierzono tym, którym obecna polska władza się nie podoba! To tyle.

@hue

I jeszcze jedno, na pewno jest różnica, skoro więc jest, dlaczego pozostawiono post obrażający ŻOND Polski !?

qwert82

Mnie także zwolniono! Pracowałem w Worku. To się stało z dnia na dzień. Jednak spodziewałem się tego. Szkoda mi tego ponieważ naprawdę mi się dobrze pracowało. Jednak krążą plotki, że za kilkanaście miesięcy mogą się odezwać

hobok
@qwert82

To co Wy będziecie na parkingach w namiotach koczować kilkanaście miesięcy z nadzieją na telefon? Nie lepiej poszukać stabilnej pracy z normalną umową, dającą poczucie bezpieczeństwa?

BLB
@hobok

Wiadomo że każdy chwyci się innej pracy ale gdy nie będzie to nic specjalnego a VW da propozycje powrotu to podejrzewam że spora część wróci

Pracowałem kiedyś w Worku

Teraz kiedy emocje już opadły, znalazłem pracę bliżej domu i na jedną zmiane, przypominam sobie te mydlenie oczu przez VW. Gadanie o wizji o zadowolonych klientach. Piękne hasła popisane na ścianach i banerach typu przedewszytkim TY... Ekskluzywne szkolenia z nastrojową muzyczką i dyplomami na koniec, śmieszkowanie przy składaniu zabawek WADERA. To wszystko składa sie na zrobienie sieki z mózgu i owinięcie sobie pracownika wokół małego palca. Dołączam do grona osób, które ostrzegały mnie przed pracą w tym miejscu-ludzie zwracam honor. Niech to będzie przestrogą dla innych zapaleńców chcących tworzyć historie marki.

pyra
@Pracowałem kiedyś w Worku

Cała prawda Dobrze to zostało ujęte też nie mogę na to wszystko patrzeć chociaż tu pracuję już parę lat I dziwi mnie że jest paręnaście stanowisk naprawdę niepotrzebnych myślę o tych do góry a konkretnie o tych pięknisiach męskich i żeńskich biorąc kasę za rzeczy które są tylko kosztem dla firmy chociażby cała ta Akademia po co to Bzdura totalna Czy ktoś policzył kiedyś koszty A jeśli chodzi o koszty we firmie jeździ ileś dziesiąt samochodów służbowych bo kierownik to pan i jemu się należy kolejna bzdura Myślę że w obecnym etapie oszczędności Niemiec Przyjrzyj się tym tematom...:)

Przemo

Gdzieś trzeba robić.moze to i być volkswagen chociaż tyłka nie urywa.

Wrzesnia

Września crafter już nie osiągnie tej ilości która miał będą trzy zmiany lecz aut będzie mniej około 110 do 130 na zmianę wiec 20 % mniej ,wniosek jeden skoro automatyka w antoninku została wprowadzona i ludzi jest za dużo plus września ze spadkiem volumenu - dalej odpowiecie sobie sami , nie jest obiecująco

ertol
@Wrzesnia

kolejne listy zwolnień, da da

Maciej
@Wrzesnia

Co to jest 20% podzielimy się robota i będzie git nikogo nie zwolnią najwyżej mniej będą zatrudniać :D

@Wrzesnia

Nie jest powiedziane ze ten spadek jest na zawsze. Jak wiadomo zapotrzebowanie na auta może wzrosnąć w przyszłych latach jak również zmalec. Niektórzy pewnie czytając ten spadek 20% łapią się za głowę z myślą że to koniec zakładu. Auta nie są wieczne więc tak czy siak kiedyś klient po nie przyjdzie i jakąś robota będzie. Budujemy auta robocze które niszczą się szybciej niż rodzinne osobówki. A poza tym nie po to VW inwestuje w fabryki w Polszy żeby na nich nie zarabiać i zaraz je zamknąć.

Hmmm

Co jak co ale byle były nadgodziny xd po tym siedzeniu w domu aż chce sie tam nocować :p

nitro

dodatkowo jedna zmiana w lipcu ma wylecieć i zostaną dwie. nie liczą się tylko l4, opiekuńcze, macierzyńskie także. brane pod uwagę będzie także to jak szybko się pracownik uczy na innych stanowiskach bo zmiany będą wymieszane. oceny majstra też były już selekcją. ocena A pierwsza idzie do odstrzału.

@nitro

Witam tez słyszałem o tym od personalnych ze plany takie kuzynka tam pracuje ale może nie wszystko stracone jak będzie ogromny popyt na auto to ktoś je będzie musiał zrobić i nie będzie aż tak zle

@nitro

Też słyszałem od kogoś wyżej że na dzień dzisiejszy wszystkie kończące się umowy będą nieprzedluzane

Xd
@OG

Pracownikom, którzy mają umowę do końca maja przez Vw, umowy zostały przedluzone do końca lipca. Montaż, Antoninek

@Xd

No to nie za dluga ta umowa nie sądzisz. Mimo wszystko bardzo kluczowy jest ten lipiec dla tej firmy widze

Mądry

Jaki ty głupi jesteś...

Procownik

O Poznań antoninek nie ma się co obawiać tam volumen się zwiększy najgorzej jest we wrzesni gdzie volumen spada tam jest niepewnie

Info

Caddy 4 ma być produkowane do końca października, tydzień postoju ma przebudowę i rozruch nowego

#stay#home

Za 2 tygodnie na Antoninku będziemy pracować na 3 zmiany. To jest pewne. A prawdopodobnie, volumen się zwiekszy

Przemek

Gdzie są komentarze które pisałem??????

OG

Hipokryta. Skoro Work pracuje lepiej a każdy zaczynał od owego Worka to wychodzi na to że wszyscy pracują najlepiej.

Alan

Ja takie info tez mam co do zwolnień może płoty tylko ale jak jest kilka takich info od różnych ludzi to coś w tym jest ale może będzie tyle zamówień ze i nadgodziny będą

nitro

nie chcę siać paniki.. ale podobno ci co dostali telefony że mają zostać w domu nie dostaną kolejnej umowy. W ten sposób majster wyznacza pierwsze osoby do odstrzału. Takie info z personalnych po znajomości, tylko nie jestem pewny czy prawdziwe

Witam Co z osobami, które miały zostać w domu w momencie gdy ich team jest w pracy? Jest to ok 30-40% całego teamu. Majster kazał czekać na telefon...

Przemo
@Adam

To czekaj.mialemw.zeszłym tygodniu 1 zmianę w antoninku.nie byli wszyscy potrzebni. Produkcja szła na 65%.Może było by więcej Ale tradycyjnie coś zawsze się pierdzielilo.

Pracownik w domu
@Adam

Nie jest dobrze optymalizacja związana z odległością jeden od drugiego pozwoli zaoszczędzić na miejscach pracy nie będzie tylu ludzi potrzeba , teraz są testy jak idzie w takim składzie resztę sami odpowiecie sobie

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 708.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 675, z czego 113 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 455 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?