logo Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Poznań

Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o

Glen 2017-08-19 12:04
Koledzy,proszę sobie uświadomić że w dzisiejszą sobotę pan O. i cała jego świta siedzą sobie w domu z bliskimi.A reszta szarej masy robotniczej pracuje na 14-22!!! A kolejni staną w pracy w niedziele od 22-06!!! A w poniedziałek przyjdzie cała reszta, która wmawia pracownikom, O Co Wam Chodzi???Powiem tak,zatraciliśmy godność w stosunku do siebie,i swoich rodzin.To jest czas który bezpowrotnie ucieka,i nigdy nie wróci!!!Koniec z Solidarnością pana O. I jego świtą!!!Koniec z rządami,ludzi którzy za swój punkt honoru, mają TYLKO I WYŁĄCZNIE WŁASNE DOBRO,A NIE PRACOWNIKÓW PRODUKCYJNYCH!!!
Etn 2017-08-19 12:21
Ale nie zwalajcie winy na jednego człowieka. Sami wiecie że Członkowie S. są na pensji VW. I do puki tak jest to nie my jako pracownicy mamy Solidarnośc. Tylko zarząd ma swoją Solidarność. Ja bym wnioskował za zmianą nazwy i loga tego związku. Bo nie podoba mi się wykorzystywanie tej nazwy przez to ugrupowanie i to że występują pod Polską flagą.
Seb 2017-08-19 20:00
Nie wypowiadaj się w moim imieniu. VW to nie tylko podobni Tobie desperaci. Piotr prowadzi Solidarność z sukcesami dla wszystkich pracowników. Tylko mali i zawistni ludzie nie mogą znieść sukcesu innych. Co do słowa które użyłeś w poście to proszę odnieś do siebie i opuść ten zakład. Będzie świeższe powietrze.
Seb 2017-08-19 20:03
O nowy związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza, powiązany z skrajnie lewicowym, anarchistycznym środowiskiem
Seb 2017-08-19 20:15
Z 40 procentową premią i z 86 nadgodzinami w Volkswagen Poznań na najniższej człowiek zarobi.
2800 podstawa+ 1400podstawa za nadgodziny+ 1400 dodatek do nadgodzin+ 1120 świąteczne. W sumie 7800 na najniższej stawce.
Po trzech latach pracy wyjściowa stawka wynosi 3913 . Więc analogicznie przy tych samych kryteriach wypłata by wyniosła 9390.
Pozdrawiam wszystkich zakłamujących rzeczywistość.
PiS 2017-08-19 20:57
Zrób wykształcenie, zdobądź kwalifikacje i naucz sie języka to może weźmie cię ktoś do biura a twój los sie poprawi, albo zrób jeszcze jedno dziecko i idź na tacierzynskie i jeszcze dostaniesz kolejne 500+ od pis :-)
Zależny 2017-08-19 21:04
A skąd on ma taka władze ze może sam o tym wszystkim decydować ? Ale masz racje odpowiada za wszystko, nawet za 100 wakacyjne, 40 świąteczne, podwyżki dla wszystkich co roku, dwa razy dłuższe przerwy niż w kodeksie, wszystkie nadgodziny 100%, premie roczna, bonus roczny, pakiet medyczny, pracowniczy program emerytalny, dodatkowe dni wolne za elastyczność albo kasę za nie itp, no można powiedzieć ze nawet ze papier toaletowy jest za cienki, woda w kiblu za zimna, w szatni śmierdzi potem, jakiś majster jest burakiem i ze zupa w kantynie była za słona tez!!!!!!!!
Falsz 2017-08-19 21:10
Tak sie składa ze kumpel mi mówił ze dzisiaj przędz 16 zadzwonił do biura związku a pan O odebrał telefon a inny z rannej ze go widzieli jak wjeżdżał do zakładu.
Zly 2017-08-19 21:23
Tak się składa że w tej firmie i na lince są ludzie z wykształceniem a Ty pewnie jesteś Liderem wchodzacym w tylek majstrowi skoro nie widzisz powodu by narzekać :)
Jjjkk 2017-08-19 21:35
Piszesz o kwocie brutto... A ja netto.
Twój smród 2017-08-19 21:52
Na pewno nie ma władzy pod względem czy przychodzisz do pracy w obsranych gaciach czy też ci tam może śmierdzi z ryja..
Pis 2017-08-19 21:55
A gdzie widzisz coś o narzekaniu ze napisałem? Tak jestem liderem po Zetce i nie mam problemów tylko jak ktoś skończył zarządzanie w środzie wielkopolskiej a prace dyplomowa ściągnął z neta to niech nie ma nikomu za złe ze z takiego wykształcenia tylko wszyscy leja, a jak ktoś skończył medycynę, filozofię, dziennikarstwo jest radca prawnym i robi na lince to jest chyba jego wybór, jednak długo sie nie utrzyma bo najprawdopodobniej jest mądrzejszy od swojego majstra!
Kortes 2017-08-19 21:55
Nie licz tak bo 90nadgodzin w VW nie zrobisz bo jak? Nie zakladaj ze dostalbys max premie itp.
To 2 inne firmy.
Nastepne, to ze w Niemczech zarabiają 2000 euro to nie znaczy ze w PL maja wam dac 9000zl bo życie na zachodzie kosztuje więcej.
Po 4 juz. Jesteście na produkcji a to najniższy szczebel firmy nie ma niższego wiec nie wymagajcie wypłaty kierownika lub dyrektora bo on na to ciężko pracował uczac sie itp a to nie jest tanie....
Byłem pracownikiem produkcji do 2014 roku. Od 19 roku życia ppkolei kończąc zawodowe średnie studia teraz zaczynam doktora wsinalrm sie powoli po szczeblach robiąc karier w vw. Wielu z was mnie zna i ja znam was. Teraz zarabiam 130 140 tys brutto rocznie ale nie było łatwo, nadal nie jest. Nadal się ksztalce wydaje na to gruba kasę ale wiem ze kiedyś w końcu awansuje.

Nie mozecie tyle wymagać a firma nie moze wam tyle dac. Gdyby produkcja zarabiala więcej od biurowych to pp co sie uczyc?
Wtedy musiliby podnieść każdemu z 9k pracownikow pensje .
Sorki za składnię i błędy ale mam za male literki w telefonie.
Majster 2017-08-19 22:24
Nikt tutaj nie napisał nawet kwoty 9 tys zł chodzi o kwotę warta tej pracy bo praca jest ciężka i ludzie są przemeczeni tym trybem pracy 17 zmian. A co najgorsze my ludzie z linki musimy zapracować na swoją marna wypłatę i na werzej ustawionych co mają weekendy wolne
xyz 2017-08-19 23:18
Kolego o jakich sukcesach mówisz? Pracując w firmie już kilka lat tych sukcesów nie widzę. Powiem więcej, kiedyś VW miał status firmy wyjątkowej, a obecnie jest problem z nowymi pracownikami a coraz więcej starych pracowników odchodzi otrzymując lepsze warunki w innych firmach! Niestety jeżeli przewodniczący solidarności chce mieć poważanie i zaufanie ludzi to niech odda firmowe auto służbowe i zacznie być osobą niezależną od VW. Natomiast konstruktywna konkurencja w przypadku związków jeszcze nikomu nie zaszkodziła. IP jest moim ostatnim wyborem, ale to jest kara za zachowanie i myślenie S. Rozumiem że zamówienia należy realizować, ale trzeba szukać rozwiązań dobrych dla pracowników i firmy, a nie godzić się na wszystko i pracować ciągle w nadgodzinach...jak w Odlewni.
Abc 2017-08-19 23:34
Czyli problemem nie jest działanie czy sytuacja tylko samochody sluzbowe bo jedni je maja a inni nie? Jakie to polskie!!!! Jeżeli od auta służbowego zależy zaufanie i poważanie wśród pracownikow to współczuje temu przewodniczącemu !
xyz 2017-08-19 23:34
Kolego zapominasz że ci ludzie wyżej może i mają wolne weekendy ale na codzień mają taki stres, którego koledzy z linki nigdy nie doświadczą. A stres jest dalej przenoszony do domu... ani procownicy fizyczni ani umysłowi nie mają eldorado w tej firmie.
xyz 2017-08-19 23:40
Właśnie "polskim" jestem sprowadzanie mojej wypowiedzi do samochodu służbowego. Jeżeli mówimy o Niezależnych ZZ to jak wygląda niezależność związku którego władze są utrzymywane przez firmę jak kierownicy??? A poważanie wśród ludzi trzeba sobie zapracować a nie otrzymać tylko dlatego że pełni się określone funkcje!
Abc 2017-08-19 23:49
Chyba sobie u ludzi zapracowali ze ich wybrali?
Solidarny 2017-08-20 08:10
Raczej stefan cały czas działa żeby ich tak postrzegano, bo oni ciężko pracują, żółć go zalewa od kilu lat bo nie może znieść ich sukcesów!
xyz 2017-08-20 10:42
Niestety nie wybierają ludzie a delegaci na zgromadzeniu wyborczym. Ale jest na to rozwiązanie....powszechne wybory wśród członków związku. Myślę że władze wyglądałyby wówczas zupełnie inaczej.
Bolek. 2017-08-20 11:11
Wy macie problemy , a wiecie jak jest w innych zakładach .U mnie np. zniesiono ostatnio premię od wypracowanych lat w zakładzie . Za każde 5 lat dostawaliśmy średnią krajową ( 2 000 zł brutto ) .Teraz mamy gówno .Też pracujemyw soboty ale za dzień wolny w tygodniu itd....
Radek 2017-08-20 13:52
Dobrze, że chociaż w firmie można zarobić niezłe pieniądze. Nie rozumiem po co ciągle o tych związkach piszecie?
Delfin 2017-08-20 14:16
Kolego ,ale mówimy tu o wielkiej korporacji a nie o jakimś zakładzie zatrudniającym 40-50 ludzi,czy prywaciarzu.Mówimy o zakładzie który ma duże aspiracje do bycia super pracodawcą (naj,super,chruper itp.) Taki pracodawca musi doceniać swoich ludzi ,a dziwnym trafem sami się zwalniają .
Delfin 2017-08-20 14:17
Kolego ,ale mówimy tu o wielkiej korporacji a nie o jakimś zakładzie zatrudniającym 40-50 ludzi,czy prywaciarzu.Mówimy o zakładzie ,który ma duże aspiracje do bycia super pracodawcą (naj,super,chruper itp.) .Taki pracodawca musi doceniać swoich ludzi ,a dziwnym trafem sami się zwalniają .
Obserwator 2017-08-20 15:41
No i właśnie o to chodzi że odebrali ludziom szansę wprowadzając 17 zmian na dalsze kształcenie.. A prawda jest taka że zrobiły się takie czasy że brak fizycznych jest na rynku pracy. Większość porobila pseudo studia i należy się biurko a z wiedzą cieniutko tak naprawdę. Więc jak jest czegoś decyfit to trzeba nakarmić by tą mniejszość przyciągnąć. I miejmy na uwadze że na lince ludzie naprawdę ciężko pracują. Pełen szacunek dla nich powinniśmy mieć a nie krytykować.
KAZIMIERZ 2017-08-20 20:43
_____________
Jedna czarna

Dla Piotra Olbrysia, szefa „Solidarności” w Volkswagenie, za brak solidarności. Olbryś stwierdził, że S” nie stanie w obronie trzech zwolnionych pracowników, którzy w internecie dyskutowali o założeniu konkurencyjnego związku. Firma zwolniła ich, bo mieli szkalować dobre imię firmy. Dowodów na to jednak nie pokazał. Mimo to szef „S” stwierdził, że wierzy szefom firmy, a nie pracownikom. Gdyby bowiem chodziło o założenie związku, to ten by nie powstał. A powstał. To prawda, tyle że założyli go już inni pracownicy. Szkoda, że w tym przypadku solidarność pozostała tylko na sztandarach.
NORMALNY 2017-08-20 20:55
JAK WYBIÓRCZA-KOSZERNA KOGOŚ KRYTYKUJE TO ON MA POWÓD DO DUMY I MUSI BYĆ DOBRYM CZŁOWIEKIEM !!!
Solidarność 2017-08-20 22:23
Co za manipulacja! Kiedy stwierdził dosłownie, że "wierzy bardziej szefom firmy a nie pracownikom"? To nie jest kwestia wiary tylko podstaw prawnych a rację może rozstrzygnąć sąd!
Monter 2017-08-20 22:49
Szanowny kolego, jeśli jesteś w stanie mi udowodnić, ze Pan Przewodniczący stwierdził, ze wierzy szefom, a nie pracownikom to będę miał do ciebie szacunek, a jesli udostępniasz tylko wpis zakłamanej gazecie wyborczej, to powiem ci tak: najpierw sprawdź informacje na ten temat, a potem je udostępniaj . Powiem ci tak ja śledzę wszystkie wypowiedzi Pana Przewodniczącego i czegoś takiego nie słyszałem, ale jeśli coś przeoczylem to proszę cię abyś mi podał link do tej wypowiedzi, będę tobie wdzięczny pozdrawiam
fak 2017-08-20 23:21
Do normalnego-nie jest to chyba normalne że jak GW pisze o kimś negatywnie to jest sie od razu dobrym i dumnym człowiekiem.Tutaj gazeta ma rację i stoi po stronie pracowników vw.
Prawa Strona Mocy 2017-08-21 01:50
Odpiszę tobie... Ale zapytam wszystkich rewolucjonistów. Jakie macie w VWP rozwiązania antypracownicze??? Pop...iło was? Dostajecie 100 % dodatku za każdą nadgodzinę (gdzie jeszcze tak jest?), znacie harmonogram rok wcześniej, macie 5 dni gdyby coś wyp...ło zamieniane na kasę (1500 zł), dodatki za pracę w systemie zmianowym, dodatek za niechorowanie, ponad trzy dodatkowe pensje w roku w innych bonusach, dodatkach i premiach. Szare dni możecie zmieniać i nie pierd...e, że tak nie jest, bo każdy z tego korzysta. PPE, pakiet medyczny...
Pracujemy w systemie zmianowym bo tak chce pracodawca. Koniec i kropka. Związek może jedynie wejść w spór zbiorowy i zrobić referendum strajkowe. Większość z was rewolucjoniści się pochowa w kiblu. Bo jesteście mocni w gębie i jak trzeba będzie iść do innej pracy to okaże się, że jesteście warci minimum krajowe. Jak te lewackie pajace z IP, co robią dym i jeszcze nigdzie nic nie załatwili. Sorry... załatwili, swojego szefa w LG co się powiesił.
Jesteście jak stado baranów. Psy (np słabi majstrowie) na was szczekają i idziecie stadem w przepaść. A wszystkiemu ,,winna'' Solidarność. Jedyna ekipa, która coś dla was robi. Ręce nie mają gdzie opadać.
I jeszcze jedno Einsteiny... ostatnie negocjacje płacowe były 3 (słownie: trzy lata) temu. Inny kraj, inny rynek pracy, deflacja itp... Zamiast wspierać jedyną siłę, która coś wywalczy popieracie idiotów, którzy nawet nie staną do negocjacji.
pawcio 2017-08-21 08:51
Podam wam dobry przykład. W mojej majsterni kumpel miał 30-urodziny więc chciał zorganizować małą bibe ale akurat wypadały na popołudniowych zmianach. Więc chciał urlop na sobotę z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Majster mu powiedział "niema takiej opcji" i swoje urodziny spędził w pracy.
WIĘC MÓWIE DO WAS WSZYSTKICH JUDASZY Z SOLIDARNOŚCI ŻE PRZYJDZIE TAKI CZAS ŻE WYWIEZIEMY WAS NA TACZKACH.
xyz 2017-08-21 10:44
Kolego i to właśnie cały problem. Na słowa krytyki odpowiadasz agresją. S ma zero samolkrytyki!!!!! Ja już pisałem (polecam czytać dokładnie moją wypowiedź) IP jest moim OSTATNIM wyborem i jej nie popieram ani do niej nie należę. Natomiast przy podejściu S cieszę się że pojawiła się konkurencja chociaż jest to niestety IP. Piszesz o wejściu w spór zbiorowy, rozumiem że wyjściem jest godzić się na wszystko i straszenie z mównicy że jak się nie zgodzimy to skończymy jak Ciegielski....dla mnie to obłuda!
I jeszcze słowo o zarobkach...oczywiście nie zarabiamy źle w firmie, ale oczekiwania firmy dotyczące zdań, elastyczności pracownika i wymagań ciągle wzrastają a wynagrodzenia niestety nie! I jeżeli nie widzisz że kiedyś to my przejmowaliśmy ludzi z innych firm a teraz to inne firmy przjmują naszych ludzi to właśnie jest dramat i wasze podejście polegające na zamiataniu problemu pod dywan!
Piotr 2017-08-21 11:13
Witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z Zakładową Strażą Pożarną w VW Września? Jak wyglądają zarobki ? Jakie są wymagania na rozmowę kwalifikacyjną?
Proszę o jakiekolwiek informację na co mam być przygotowany ponieważ była teraz oferta pracy jako strażak w dziale ochrony przeciwpożarowej i aplikowałem swoją kandydaturę. Długo czeka się za telefonem?
Vw 2017-08-21 11:47
A dlaczego nie tego majstra tylko solidarnosc?
Prawa Strona Mocy 2017-08-21 12:55
Grzeczniej trochę. W realu też jesteś taki kozak? A to, że masz takiego a nie innego przełożonego to nie wina ,,S''. Jeżeli łamie zasady to idź z tym do Solidarności, albo do kierownika. Niejednego już mistrza postawili do pionu. Tylko trzeba mieć jaja i się postawić a nie puszczać pierdy w necie.
Ffffff 2017-08-22 03:19
Dla wielu osób to chore ze robiąc kupe musisz mieć zamiennika albo produkcja stanir. Faktycznie VW kiedyś dawał dużo więcej od konkurencji wiec ściągał ludzi z innych firm lecz to sir zmienilo. Teraz wszędzie tyle płacą a nie robi sie na taśmie i przez 20lat jednej czynnosci.
W VW nadal dają tylko 2800brutto na start. Czasami 3000. W innych firmach 3000 netto to juz pewniak.
Być może macie wysokie premie i z tych 3000brutto jest 3tys netto wypłaty lecz nikt z zewnatrz tego nie wie. Na rozmowach kłamią wiec liczy się to co na umowie.

W solarisie jak pisza wyżej teraz dają 3300brutto każdemu z doswiadczeniem. Premie maja 20-30% i nieograniczone nadgodziny. Jedną lub 2 zmiany i nie ma taśmy .
Man który płacił ładne kwoty a spali po kątach

Dużo ludzi np ja nie pojdzie na taśmę nawet za 5000 bo to niewola.
Juri 2017-08-22 03:39
To zrobcie strajk nie o kasę tylko o wolne weekendy. Porozmawiajcie z gorą o tym na sppkojnie. Na pewno wysluchaja.
Na rano przyjdzie w sobote i niedziele a 2 i 3 zmiana wolne co za problem.

Vw 2017-08-22 07:29
To co jeszcze robisz w VW, ja już bym był na twoim miejscu w Solarisem albo tam gdzie płaca więcej. A mana już zamknęli może dlatego ze jak pisźesz leżeli po katach albo za dużo zarabiali.
Obcy 2017-08-22 07:31
Ha ha co ty bredzisz, jak zrobisz strajk to już nikt spokojnie nie rozmawia. A kto w VW będzie strajkował? Chyba tylko ty i ten zwolniony ostatnio.
pawcio 2017-08-22 07:49
No ty napewno nie biurowy nierobie
samsobie 2017-08-22 11:46
Gdzie Ty wyczytałeś takie bzdury.... 60 aut na 8 godzin ??? Sama T6 idzie na 2 liniach, jedna robi ponad 300 bogatych , 2 ponad 500 uboższych na zmianę. Byłeś tam? Widziałeś? Ja tak, więc nie siej głupot. Zapomniałeś jeszcze o amaroku, który też jest robiony w Hannoverze.
Vw 2017-08-22 16:15
W Wolfsburgu robią 2 tys na dobę tyle samo robią w Audi ingolstad
Btk 2017-08-22 19:25
Witam was. Rozważam zatrudnienie się w Volksvagenie z tym, że mieszkam obecnie 300km od Poznania. Mam ponad roczne doświadczenie jako operator w ceramice, tytuł magistra (niestety nie jest to kierunek techniczny) oraz certyfikat uczelniany z biegłości języka angielskiego na poziomie B2+. Co jaki czas przyjmują na montaż w ww. firmie oraz jak wyglądają zarobki netto (chodzi mi o konkretną kwotę) oraz jak wygląda system pracy. Zależy mi na przydatnych informacjach ponieważ bardzo chciałbym zamieszkać w Poznaniu i jest to firma, którą rozważam do złożenia CV. Pozdrawiam Panów serdecznie.
pawcio 2017-08-22 21:48
2100 na łape i przez 3 lata umowy z pośrednikami przedłurzane co 3 miesiące. Praca w świątki piątki i niedziele na 3 zmiany
VW majster 2017-08-23 05:29
Chłopie znajdź sobie pracę w Twoich okolicach chyba że 2100 na rękę Ci odpowiada i chcesz być gościem w domu
Master of puppets 2017-08-23 09:24
Witam chciałbym dostać się do Volkswagena jakieś rady jak skutecznie to zrobic??
dami 2017-08-23 12:00
Ale jest dużo dodatków. za niechorowanie na świeta kasa na wakacyjne kasa .I co [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] le.
dami 2017-08-23 12:01
Teraz nie 3 lata przez pośrednika tylko 18 miesiecy
Zostaw swoją opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o